Fraudes en knoeierijen flMLTOPECT SANATOGEN Koning George II Ds* Care! Hamel Zeeuwsche S HOESTSIROOP van Griekenland UIT DE PROVINCIE ZUID-BEVELAND bezocht Zeeland Noord-Beveland TWEEDE KAMER Nogmaals belasiingherziening 1947. Bij de aanvang der Twee de Kamer-vergadering' van Dinsdagmiddag heeft de heer Joekes (P.v.d.A.) ge vraagd de ministers van economische zaken, land bouw, visschery en voedsel voorziening. financiën en ju stitie inlichtingen te mogen vragen naar aanleiding van fraudes en andere knoeierij en op het gebied der voort brenging en verdeeling, en de in- cn-uitvoer van voor het Nederlandsche volk be langrijke zaken. Op voorstel van den voorzit ter word besloten over deze aanvraag morgen bij de aan vang der vergadering te be slissen. BELASTINGHERZIENING 1947. De Tweede Kamer heeft Dinsdagmiddag de algemeene beraadslagingen over net ont- werp-wét belasting herziening 1947 voortgezet. De minister van financiën, de heer Lief- tinck, merkte op. dat het ont werp een gedeeltelijke herzie ning betreft, waardoor de erg ste belemmering, die het be staande stelsel opwerkt tegen het sociaal en economisch her stel wordt weggenomen. De voorgestelde herziening achtte de minister een typisch voorbeeld van sociaal-econo mische belastingpolitiek. Met de opvatting van den heer Hoogcarspel, dat men de on dernemers zou moeten dwingen tot initiatief, is de minister het niet eens. De minister merkt op, dat een eenvoudige formuleering cru kan werken. REPLIEKEN. Bij de replieken bepleit de heer van den Heuvel (A.R.) nogmaals de opheffing van de ondernemingsbelasting. De heer Teulings (K.V.P.) zegt, dat de winst van dfc on dernemers niet wegbelast mag worden. De heer Hoogcarspel (C.P. N.) wil verhooging van de in komstenbelasting voor de hoo- gere inkomens. Ook wil hij be tere schatting van de vermo gens en een juistere aftrek voor levensonderhoud. De heer Hofstra (P.v.d.A.) dringt aan op een verandering- van het winstbegrip bij de be lastingheffing. Na een kort antwoord van den minister volgt de artikels- gewjjze behandeling. Na kleine wijziging werd het ontwerp z.h.s. aangenomen met de aanteekening, dat de communisten wilden hebben tegengestemd. Een amendement van der Feltz (C.H.) beoogende de handhaving van het huidige successierecht voor kinderen en echtgenoot(e), werd ver worpen. Vervolgens behandelde de Kamer de wijziging van de on- dcrnemingsbelasting. Dit ontwerp wordt na ver werping van een amendement v. d. Heuvel (A.R.) om aan het vrijstellen van 3000.onder- nemersloon meer beteekenis te geyer interpellatie Joekes wordt toegestaan en zal op een nader te bepalen dag worden gehouden. Daarna sluiting. Hollandsche Nieuwe. Als datum waarop de vis- schersvloot ter harffigvissche- rij zal uitvaren, is bepaald 13 Mei a.s. De vloot zal dan zee mogen kiezen met een onbe perkt aantal netten aan boord, zuks in tegenstelling met de bepalingen «der laatste jaren, ook zelfs nog van vóór de oorlog. Men zal bovendien niet aan vastgestelde prijzen ge bonden zijn, doch deze zullen voorloopig vrij blijven tot 29 'Juni a.s. Vóór de tweede helft van Mei" is dus de Hollandsche nieuwe, niet te venvachten. (Ingezonden mededeeling) Op onze bureaux te Mid delburg, Vlissingen, Goes en Oostburg liggen de pas sagierslijsten van de „Oran. je" en „Johan van Oldenbar- neveldt" ter inzage. De schepen zullen hespec- tievelijk op 5 en 7 April te Amsterdam aankomen. (Ingezonden mededeeling) Voorjaarsmoeheid In het voorjaar zijn velen nie» t voorjaar zijn opgewassen tegen de moeite en zorgen van dagelijksche beslom meringen De winter heeft de reserves verbruikt en de zomer zon komt nog niet te hulp. Ma3r Sanatogen kan U helpen. Reeds na een kort maar regelmatig ge bruik van Sanatogen verdwijnen Uw moeheid en dat lusteloos gcvoeL Zc maken plaats voor geestelijke frischhetd en licha melijk welzijn. Begin nog heden Sanatogen te gebruiken cn voor- jaarsmocheid zal voor U niet bestaan. Hrf an««tartend «Waf. Het gevolg van een April'mop. De April-mop van het Eindhovensch Dagblad, waarmee vele inwoners de schrik op het lijf werd gejaagd, heeft nog tot een merkwaar dig gevolg aanleiding gegeven. Gisteren werd een steen door een van de ramen van het dag blad-gebouw geslingerd, waaraan een briefje be vestigd was: „ziehier de gevolgen van atoom splitsing". Amerikaan sprong uit rijdende trein. De 35-jarige importeur Jo seph Stern uit New York, die voor een zakenreis in Neder land vertoeft, was Dinsdag morgen op het station D.P. op een rijdende trein gesprQngen. Tijdens de sprong verloor hij echter zijn valies, dat op het perron terecht' kwam. Dit voorval noopte hem uit de trein te springen. Hij kwam met zoo'n kracht met het hoofd tegen een seinpaal, dat hij be wusteloos neerviel. Tijgers bij Medan. Als teeken van verwildering in het vroegere cultuurgebied van Deli meldt het te Medan verschijnende blad „Medan- bullettn". dat aan de stads rand van Medan in de 'omge ving van het vliegveld een de zer dagen tijgers zijn waarge nomen. Hij vond geen gentlemen in Griekenland. De overleden Koning George II van Griekenland had reeds lang -een zwakke gezondheid. In verband met een maag zweer leefde hij op een streng" dieet. Men noemde hem in Griekenland „de man, die nim mer lacht" en hijzelf zeide een$ van de Grieken, dat er „onder hen geen gentlemen waren met wie hij op vriend schappelijke voet kon verkee- ren". In de jaren kort voor de wereldoorlog, werd hij plotse ling populair en vooral in de ijd van Griekenland tegen Italië toonde hrj zich een wer kelijk leidei". Drie dagen voor de Duit- schers Athene binnendrongen verliet de koning de stad. Hij slaagde er in aan dë Duitsche parachutisten te ontsnappen ^n begaf zich naar Egypte. In September 1946 sprak het Grieksche volk zich voor de terugkeer van den koning uit. Hij werd evenwel »in Athene vrij koel ontvangen. Ook ^zijn aanhangers namen een af wachtende houding aan. Koning George heeft twee maal een periode van balling schap doorgemaakt. Zijn eerste ballingschap begon in 1924 toen hij het land moest verla ten omdat de republikeinen Athéne- bezetten. Hij werd evenwel teruggeroepen nadat de royalisten aan de macht waren gekomen. Koning Georgehad geen kinderen. Hij wordt opgevolgd looi" zijn broeder Paul, - die Dinsdagavond de kroon heeft aanvaard. De nieuwe monarch is 45 jaar,, gehuwd met prinses Fre- derike Louise en heeft drie kinderen. Nader wordt gemeld, dat Koning George onwel werd toen hij van een bespreking met den minister van onder wijs terugkeerde. Hij begaf zich naar zijn slaapkamer. Toen een adju dant binnentrad was hij reeds stervende. De ontboden genees heer kon slechts de dood door hartverlamming constate'eren. Amerikaansch hout voor Zeeland. GROOTE PARTIJEN" GEARRIVEERD. In verschillende plaatsen in Zeeland, ondermeer te Middel burg. Goes en Breskens zijn belangrijke partijen Ameri kaansch plankenhout gearri veerd, dat voor de wederop bouw bestemd is. Dit hout is reeds ge- ruimen tijd geleden uit Ameri ka in Rotterdam aangekomen, doch kon niet worden gelost, daar de schepen waren inge vroren. Na het invallen van de dooi is echter onmiddellijk een begin gemaakt met het ont laden van dit onmisbare en helaas nog schaarsche artikel. Busverbinding met Ritthem. Het ligt in de bedoeling van de Ned. Spoorwegen om met ingang van 4 Mei, de datum van de inwerking treding der nieuwe dienst regeling, een busverbinding te gaan onderhouden met Ritthem, dat tot nu toe verstoken Is geweest van bus- en treinverbindingen. De bus is speciaal bedoeld voor vervoer van schoolkin deren, doch in de winter 19471948 zal het aantal ver bindingen worden uitgebreid. Zeeland offerde Yoor het zwakke kind. In de Kerstweek werd In alle Nederlandsche bioscopen een collecte gehouden voor het Bio Vacantie-oord, waar bleekneusjes uit de sloppen van de groote steden een prettige vacantie genieten. In h'et geheele land bracht deze inzameling 230.165.20%, plus 1.093.57% in vreemd geld op. In de Zeeuwsche bi oscopen werd 3706 opge haald, waarvan 566.91 in de Concertzaal, Terneuzen; 453.79 in Grand, Goes; 360.72 in Electro, Middel burg; 358.33%- in Alham- bra, Vlissingen; 354.23% in :de Concertzaal Zierikzee; 277.60% in het Concertge bouw Hulst; 274.41 in Ledel Theater Oostburg; 250 35% in Schelde-theater Yerseke; 235.33 in de Schouwburg Middelburg; 183.23 in Cen- truiYi Axel; 178.58 in Luxor Vlissingen; 115.11 in Luxor Terrtfeuzen en 97.39 in Hof- zicht IJzendijke. S.S.-ers naar Rammekens Naar wij vernemen zijn er plannen in vergevorderd stadium van voorbereiding, om aan de rand van Ram mekens een interneerings- kamp in te richten, waarin 400 SS-ers zullen worden ondergebracht, die overdag voor Tandbouwherstel en de My. „De Schelde." .te Vlis singen zullen werken. Er zal een speciale water leiding naar./ het kamp wor den gelegd, waarvan tevens de inwoners van het nabijge legen dorp Ritthem zullen kunnen profiteeren. „Walchertje en de weerwolf". Zondagmiddag werd in Was senaar het kindersprookje „Walchertje en de weerwolf"-, geschreven door J. Bresser, opgevoerd. Het stuk, gespeeld door kinderen van 4 tot 14 jaar, vertelt van een moeder met haar elf kinderen en een baby, die nog in de wieg ligt (de elf provinciën van Neder land en de N.O.-polder). Een gelukkig gezin, waarin de weerwolf binnenvalt. Een van de hoofdfiguren is het kleine Walchertje, dat trouw voor haar tuintje zorgt. Haar tuintje loopt onder wa ter en het verdriet van het meisje is lievig. Als echter de jonge boomen op het tooneel verschijnen lacht een blijde toekonis»- het gezin weer tege moet. Het Zeeuwsche comité, dat voor de boomactie van Wal cheren werkt, had ln samen werking met verschillende Wassenaarsche ingezetenen voor deze opvoering gezorgd. De voorzitter van de stichting Nieuw Walcheren was bij de première aanwezig en de heer J. L. Verhagen dankte allen die zich hebben ingespannen de opvoering van deze operet te te verwezenlijken. Voor de opvoering sprak de heer C. A. van Woelderen, oud-bur_ gèmeestcr van Vlissingen, nog een' inleidend woord. In de pauze bestond gelegen heid tot het „planten van een boom op Walcheren" en hier van werd druk gebvijikg ge maakt. Ook buiten Wassenaar zal „Walchertje en de weerwolf" worden opgevoerd eii de stich ting Nieuw Walcheren hoopt ook op 'Walcheren een uitvoe ring te organiseeren. Goes Vergadering „Breede Watering". Maandagmiddag werd in de Prins van Oranje te Goes een vergadering gehouden van in gelanden van het waterschap „de Breede Watering Bewesten Yerseke". De dijkgraaf; de heer P. J. J. Dekker deelde mee, dat het water in de Poel hooger heeft gestaan dan-vo rig jaar cn dat aanvankelijk alleen 'met het stoomgemaal niet voldoende water Icon wor den geloosd. Later ging het beter. Bij -de begrooting 1947- 1948 werd o.a. bepaald, dat het diikgeschot voor het onge bouwd wordt verhoogd voor de schotbare grond van 23 op 25 en voor de vrije grond var. 14 ón 16 per h.a.; terwijl voor het gebouwd in plaats van 4 </e thans 5 r'< zal wor den geheven. Tevens werd besloten, tot het aangaan van een leening van 200.060. Voor de benoeming van twee gezworenen werden ,de volgen- Volgde zijn jongens in krijgsgevangenschap. Een kerk van ongekorveri Duitsche mijnwerkers gecorrigeerd. In verband met do wei gering van duizenden Duitsche mijnwerkers - in 't Roergebied om aan het werk te gaan, waardoor do kolenproductie ernstig is teruggeloopen, hebben de Engelsche Hezettings- autoriteiten do. extra- rantsoenen spek, bier enz. van 15.000 myn werkers in getrokken. Do onrust houdt aan. hout. De. J. Carel Hamel ver- Loefde dezer dagen in Zee land. Hij is de man, die in Midden-Java als veldprediker by de troepen was toen er voor Japan gecapituleerd werd en die aan de uitnoodiging van de Japanners om maar liever naar huis te gaan geen gehoor gaf: hij wilde in krijgsgevan genschap bij zijn jongens blij ven. Hy ging met hen naar de Kerknieuws NED. HERV. KERK. Beroepen te Bemmel, toez. N. Visser -te Serooskerke. Relletjes in Brunswijk. Eén groote menigte jonge lieden marcheerde Dinsdag door de straten van Brunswijk. Auto's werden omvergeworpen en ruiten van militaire gebou wen ingeslagen. Dit was een der eerste hongerdemonstra- tles, die buiten-het Roergebied zijn gehouden. De Britsche nieuwsdienst meldt nader uit Hamburg, dat Britschp wielrijders en Duit sche poliieagenten door dc de monstraten te Brunswijk met steenen werden bekogeld. De orde kon pas worden hersteld, toen pantserwagens waren uit gerukt. De fabrieksarbeiders te Brunswijk legden tegen de middag het werk neer en voegden zich bij de demon stranten. Groote vier In geheime zitting. De 'vier ministers van bui- tenlandsche zaken zijn te Mos kou in geheime zitting bijeen gekomen. Men zal trachten over kwesties waaromtrent de besprekingen practisch waren doodgeloopen overeensteming te bereiken. Parade voor Franco. Generaal Franco heeft te Madrid Dinsdag twee uur ln de houding gestaan toen een groote legerparade voorbij trok ter eereT van de herden king der Franco-overwinning in de jongste Spaahsche bur geroorlog. De generaal was vergezeld van zijn Moorsche lijfwacht, die opArabische paarden reed. In de parade reden tanks mee, - welke nog in de burgeroorlog waren ge bruikt. De mededeeling, dat Franco de monarchie in Spanje zal herstellen is zoowel in Londen als Parijs koel opgenomen. Te meer omdat commandant, van de parade in Madrid was ge neraal Grandez. die aanvoer der was van het Spaansche le gioen, dat in Rusland voor de Duitschers heeft gevochten. Wodka-toast van Churchill Tijdens een receptie, welke door de opperste-Sowjet-dele- gatie op de Sowjet-Poisslsche ambassade te Londen gegeven werd, is Winston Churchill door de Russische parlements leden met de grootste harte lijkheid ontvangen. Zij ver drongen zich om den Engel- schen oorlogsleider en schud den hem de hand. Churchill en Attlee brachten een wodka-toast uit op de En_ gelsch-Sow jet-Russische vriendschap. Nederlandsch elftal speelt tegen Huddersfield. Naar wii vernemen zal het voorloopig Nederlandsch elf tal op 22 April a.s. te Rotter dam een oefenwedstrijd spelen tegen de Engelsche le divisie club Huddersfield Town, dit met het oog op de 4 Mei te Antwerpen te spelen ontmoe ting BelgiëNederland. De in Australië gelande Dakota. Op zeven mijl afstand van Katherine vond een politieser- geant vier Nederlanders af komstig van de Dakota, die in Australië een noodlanding maakte. Het waren Van Nifte- rik. Van Loon, Houniet en Barnaart. Zjj waren met een vlot de rivier de Katherine komen afzakken en hadden onderweg geleefd op sinaasap pelen, blikjes melk en vleesch van een geslachte hond. Er waren nogal wat kroko dillen in de rivier maar ze hadden die beesten kunnen ontwijken. Senator wil Rusland uit de V. N. stooten. Harry F. Byrd, een demo cratisch senator uit Virginia, heeft in de Amerikaansche senaat verklaard, dat de or ganisatie der Ver. Naties dient tc worden gereorganiseerd, waarby de Sowjet-L'nie zou moeten worden uitgesloten, in dien zij er op staat de vijand van Amerika te blyven. Byrd zeide: „Wat heeft het voor zin tc trachten de Sow- jet-Unie aan de conferentieta fel te sussen en haar positie ten opzichte van de onze te versterken Nachtvliegtuigen keeren terug. Dinsdagnacht om vier uur is een toestel van de Zweed- sche luchtvaartmaatscha op Schiphol geland. Na j en vracht te hebben ingeno men is het toestel een half uur later naar Lyon vertrok ken. Tusschenlandingen worden verder gemaakt in Brussel en Bazel. Hiermede is dus weel een begin gemaakt met de nachtpostvluchten. Dit Zweed sche toestel was het eerste nachtpostvliegtuig, dat dit voorjaar op Schiphol landde. MILITAIR VERVOER TIJDENS DE PASCHEN. Militairen, die niet- voor rijksrekening worden vervoerd, kunnen zooals bekend, tegen de halve enkele reisprijs over de lijnen der Nederl- Spoorwe gen reizen. Inplaats van een retourblljet wordt hun een en- kelereis plaatsbewijs verstrekt, dat geldig is voor de heen- en de terugreis. Deze plaatsbe wijzen zijn geldig van Zater dag tot en met- Dinsdag, doch in verband met het Paaschver- lof ls bepaald dat deze re tours voor militairen geldig zullen zijn van Donderdag 3 April tot en met Woensdag 9 April doodenspoorweg in Siam cn daarna naar de kampen in Japan. Gisterenavond heeft hij voor een groot gehoor te Vlissingen verteld van het harde leven in die kampen en van hen, 'die daar het groote offer van hun leven brachten. Dinsdagmorgen hield hij spreekuur in de Nieuwe Kerk voor allen, die inlichtingen wil den vragen over gestorvenen vermisten. Onder zijn gehoor op Maan dagavond waren verscheide- nen, die met hem in Siam ver toefden, waar hij in het bosch langs de spöorwég des avonds bij een rookend houtvuur tel kens weer een woord van be moediging en troost sprak tot de bijna-wanhonende mannen Wii hadden Dinsdagmorgen een kort onderhoud met ds. Hamel. Hij had uit Zeeland een twintigtal brieven gekregen en bovendien wilde hij znn ma- rinemenschen. van wie er zoo- velen ift Vlissingen wonen, weer eens teruavien. Daarom, kwam hij naar Zeeland. In drie maanden tijd be zocht ds. Hamel 44 olaatsen in Nederland, hield 597 maal spreekuur en 16 lezingen. Zijn bezoek aan Nederland, dat oorspronkelijk drie maanden zou duren, is nu met drie maanden verlengd, omdat hij nog een agntal plaatsen vil bezoeken. Er zyn, zeide ds. Hamel ons zooveel menschen, die nog geen enkele kennisge ving, geen enkel officieel be richt hebben ontvangen ovef familieleden, die in Azië tij dens de o'orlog overleden zijn. Het zou nuttig zyn, wanneer door de regeering, het leger of de marine een instantie werd aangewezen, tot wie de menschen zich konden wen den om inlichtingen. Ook dient aan de men schen voorgehouden te wor den, dat ze zelf mpeite moe ten doen voor het inwinnen van inlichtingen. Daarnaast, aldus ds. Hamel, zal het nuttig zyn als alle oud- krijgsgevangenen eens op een stille avond een potlood ter hand nemen 'en noteeren wie van hun vrienden is heenge gaan. Zy kunnen dan met de familie van die overledenen contact opnemen en bijzonder heden over de gevangenschap en het overlijden vertellen. In de weinige, maa~- - r dat hij in Nederland vertoeft, heeft ds. Hamel 1611 brieven ont vangen en hij hoeft 1688 brie ven geschreven. Dat is veel en het zal in de komende maan den nog meer worden. Daarom geven we nog even het adres van ds. Hamel: Comeniuslaan 25, Bussum. Over enkele maanden gaat hij terug naar Ned.-Indië, want hy wil nog acht jaar werken voordat hij emeritaat* aanvraagt. de aanbevelingen opgemaakt: H. Glerum (aftr.), P. A. A. Polderman en W. J. In 't An ker; D. A. Timmerman (aftr.) M. C. Lindenbergh en K. P. L. Dominicus. Besloten werd tot verkoop van 42 c.a. grond onder Ka- pelle en .van twee overhoeken, resp. 0.16.00 h.a. en 0.01.80 h.a. onder Kattendijke, die overbleven bij de aanleg van de inlaagdijk. Verder tot aan koop van kleine deelen van perceelen onder Wcmeldinge voor betere toegangen tot de aan te leggen bruggen. Nog werd besloten om het teren en verbeteren der wegen onder hands aan te besteden. AMBTENAAR NAM AFSCHEID Met ingang van 1 April heeft de heer K. Kranenborg, kassier op 't kantoor van den ontvanger der rijksbelastingen te Goes, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd na bijna 50 dienstjaren zijn taak neergelegd. Maandag hebben de ambtenaren in een gezellig samenzijn afscheid genomen van den heer Kra nenborg, waarbij bleek, dat men hem noode liet gaan. Hem werden enkele souvenirs aan geboden. PARKEEREN OP DE MARKT. De marktmeester en de po litie te Goes hebben reeds goe de resultaten bereikt met bet scheppen van meer orde op de Markt. Duidelijk is aangege ven, dat het beklinkerde dee' van het plein alleen bestemd is voor de handel van markt kooplieden en dergelijke er geen parkeerterrein is. Dit was gisteren nog we! het geval od het deel van de Lange Kerkstraat tot he* oostkantoor. Ook dat dee! dient in het vervolg te worden vrijgelaten. Vele auto's staan nu gepar keerd op de Vlasmarkt en de Beestenmarkt. Ook de Ruiter, laan biedt voor vele Voertui gen een geschikte gelegenheid. Nisse RAADSVERGADERING. De raad van Nisse kwam in openbare vergadering bijeen. Van de P.E.Z.M. was be richt gekomen over de kosten voor de aanleg van electricl- teit Drieweg Moorstaak. Daar deze te hoog waren, werd dit voor kennisgeving aangeno men. Een verzoek om subsidie voor het vreemdelingenverkeer werd afgewezen. Van een verandering van de autobusdienst Nisse is voor Mei geen sprake. De rente van de thans nog loopendc vaste leeningen zijn met ingang van 1 Jan. 194" verlaagd tot 3 In verband met een voorstel tot bouw van een midden- J standswoning, bestemd voof den secretaril werd besloten een stuk grond te koopen naast de villa Wilhelmina en zoo vlug mogelijk een scliets- tgekening te krijgen. De gemeentebegrooting 19£7 sluit met een tekort van 11967.54. De geloofsbrief-van J. P. van Wel werd in orde bevonden, zoodat deze i? aangenomen als lid van de raad. In de rondvraag werden enkele vragen gedaan over de bestrating en 'de rioleering. De voorzitter zeide de zaak te zul len onderzoeken. Verder samenspraak getiteldj De twee Liesjes, die de lach spieren zeer in beweging bracht. In de pauze werd een verloting gehouden. Aan het einde sprak ds. Breek een dankwoord. Wolphaartsdijk JAARVERGADERING GROENE KRUIS. De afdeeling Wolphaartsdijk an het „Groene Kruis" heeft haar jaarvergadering gehou den. De heer L. Overbeeke werd als bestuurslid herkozen. De rekening over 1946 sloot met een batig slot van 2116,35. Ook de afdeelingen wijkver pleging, t.b.c.-bestrijding en iet ziekenfonds leverden ba tige saldi op. De heer de Haas. kinderarts te Goes hield tenslotte een le zing met lichtbeelden over; „Het ontstaan der ziekten". Hoedekenskerke JAARFEEST „MARTHA" EN „KLEINE KRACHT". In de o.l. school te Hoede kenskerke vierden Vrydag- en Zaterdagavond de C.M.V. .Martha" en de jeugdclub „Kleine Kracht" haar jaar feest. Beide avonden stonden onder leiding van ds. Hulsber gen, die er in zyn openings woord op wees, dat een ge meente zonder vereenigingsle- ven ondenkbaar is en sprak de hoop Uit dat de vereenigin- gen zich steeds in een groote ploei zullen mogen verheugen. De avonden werden verder afgewisseld door zang, muziek en voordracht. Opgevoerd werd o.a. een samenspraak „Vrou wen achter het front". Tot slot: werd een couplet gezongen van het Wilhelmus. Heinkenszand UITVOERING. De meisjesvereeniging „Tot Nut en Genoegen" en de jeugdclub „De Schakel" te 'Heinkenszand hebben in het gebouw „Maranatha" hun uitvoering gehouden. De avonden werden door ds. Renting geopend. Zang voordrachten wisselden, elkaar in vlot tempo af. De beide avonden werden met dankgebed gesloten. Kruiningen A. v. Hontigem gehuldigd. Zaterdagmiddag is te Krui ningen de heer van Hontigem, die gedurende 1% jaar na de bevrijding als burgemeester van Kruiningen is opgetreden, gehuldigd. Het huldigings comité begaf zich, begeleid door het muziekcorps E.M.M. naar de woning van den heer A. van Hontigem, waar ds. Nieuwenhuize namens de be volking hem in hartelijke woorden dank bracht voor het vele en moeilijke werk, dat hij voor de gemeente heeft verricht. Vervolgens voerde burgemeester Vogelaar het woord en overhandigde hem een vierdeelig tegel tableau, dat het gemeentehuis van Kruiningen voorstelt. De heer vaiT Hontigem dankte voor de hulde. Ook mevr. v. Hontigem dankte voor de bloemenmand, die haar was aangeboden. Kamperland VERGADERING GEREF. JONGELINGSVEREENIGING Op de Zaterdagavond jl. in de Geref. kerk door de ring van Geref. jongelingsver. vari Noord-Beveland gehouden ver gadering, sprak de bondsvooi'- zitter prof. dr. K. Dijk, onder de titel „De inspiratie der Hei lige Schrift". D9 leidingvvan de avond be rustte bij de voorzitter van de ring. de heer M. C. Capellc. „De beteekenis van de Theo logische Hoogeschool en de Vrije Universiteit" vormde het onderwerp dat prof. dr. K. Dijk Zondagavond inleidde. De ge schiedenis en de waarde dezer beide instituten voor de kerk werd in een duidelijk licht ge steld. Yerseke NIWIN-COMITÉ OPGERICHT. Te Yerseke is opgericht een voorloopig Niwin-comité, het welk is samengesteld uij- de heeren A. C Willemsen, eere voorzitter; K. Kanaar. voor zitter; C. C. F. Courtin, secre taris en C. P. van Putten, penningmeester. Kattendijke Uitvoering cjmv Zaterdagavond gaf de CJMV te Kattendjjke in de zaal van S-pruit gen uitvoering. De zaal was overvol en de toehoorders getuigden door applaus dat het opgevoerde zeer in de smaak viel. Er werden twee tooneel- stukjes opgevoerd getiteld: De nippers onbetaalde rekening en Sonnys Vlissingen. Met ingang van 1 April wordt de heer D. de Hooge, knecht bij de visscherijpolitie te Yerseke, overgeplaatst naar Hansweert en wordt op dezelf de datum de heer M. Hooge- steger, -schipper te Hansweert, overgeplaatst naar Yerseke als controleur. Aan de Rijks-Universiteit te Utrecht slaagde voor het kerkelijk voorbereidend exa men dé heer P. M. van Waar de. te Driewegen, Met ingang van 1 Juli a.S. is benoemd tot onderwij zer aan de Chr. Schippers- school te Wemeldinge, de heer J. de Jong, te Coevorden. De heer P. J- J. Dekker te Wemeldinge, die bij Ko ninklijk Besluit werd benoemd tot plaatsvervanger van het Tweede Lid van de Pachtka- mer van het Kantongerecht te Middelburg, is ter zitting van de Pachtkamer als zoodanig geïnstalleerd. De heer W. F. Jansen Verplan ke uij- Kruiningen is aan de Technische Hoogeschool te Delft geslaagd voor het pro_ paedeutisch examen voor schei kundig ingenieur. Geslaagd voor het machi nistendiploma B, theoretisch gedeelte J. J. v. Luyck, leer ling van de de Ruyterschool te

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 8