sanatogen Fraudes en knoeierijen Koning George II UIT DE PROVINCIE Ds* J* Carel Hamel „Papieren N*3*B*-er" van Griekenland WALCHEREN bezocht Zeeland ontving Duitschers thuis TWEEDE KAMER Nogmaals belastingherziening 1947. Bij de aanvang; der Twee de Kanier-vergadering; van Dinsdagmiddag heeft de heer Joekes (P.v.d.A.) ge vraagd de ministers van economische zaken,land bouw. visschery en voedsel voorziening, financiën en ju stitie -inlichtingen te mogen vragen naar aanleiding van fraudes en andere knoeierij en op het gebied der voort brenging en verdeeling. en de in- en uitvoer van voor liet Nederlandsche volk be langrijke zaken. Op voorstel van den voorzit ter werd besloten over deze aanvraag morgen bij de aan vang der vergadering te be slissen. BELASTINGHERZIENING 1947. De Tweede Kamer heeft Dinsdagmiddag de algenieene beraadslagingen over het ont- werp-wet belasting herziening 2947 voortgezet. De minister van financiën, de heer Lief- tinck, merkte op, dat het ont werp eerir gedeeltelijke herzie ning betreft, waardoor de erg ste belemmering, die het be staande stelsel opwerkt tegen het sociaal en economisch her stel wordt weggenomen. De voorgestelde herziening achtte de minister een typisch voorbeeld van sociaal-econo mische belaatingpolitiek. Met de opvatting van den heer Hoogcarspel, dat men de on dernemers zou moeten dwingen tot initiatief, is de minister het niet eens. De minister merkt op, dat een eenvoudige formuleering cru kan werken. REPLIEKEN. Bij de replieken bepleit de heer van den Heuvel (A.R.) nogmaals de opheffing van de ondernemingsbelasting. De heer Teulings (K.V.P.) zegt, dat de winst van de on dernemers niet wegbelast mag worden. De heer Hoogcarspel (C.P. N.) wil verhooging van de in komstenbelasting voor de hoo- gere inkomens. Ook wil hij be tere schatting van de vermo gens en een juistere aftrek voor levensonderhoud. De heer Hofstra (P.v.d.A.) dringt aan op een verandering van het winstbegrip bij de be lastingheffing. Na een kort antwoord van den minister volgt de artikels- gewijze behandeling. Na kleine wijziging werd het ontwerp z.h.s. aangenomen met de aanteekening, dat de communisten wilden hebben tegengestemd. Een amendement van der Peltz (C.H.) beoogende de handhaving van het huidige successierecht voor kinderen en echtgenoot(e), werd ver worpen. Vervolgens behandelde de Kamer de wijziging van de on dernemingsbelasting. Dit ontwerp wordt na ver werping van een amendement v. d. Heuvel (A.R.) om aan het vrijstellen van 3000.onder- nemersloon meer beteekenïs te geven. De interpellatie Joekes wordt toegestaan en zal op een nader te bepalen dag worden gehouden. Daarna sluiting. Hollandsche Nieuwe. Als datum waarop de vis- schersvloot ter haringvlssche- rij zal uitvaren, is bepaald 13 Mei a.s. De vloot zal dan zee mogen kiezen met een onbe perkt aantal netten aa-n boord, zuks in tegenstelling met de bepalingen der laatste jaren, ooit zelfs nog van vóór de oorlog. Men zal bovendien niet aan vastgestelde prijzen ge bonden zijn, doch deze zullen voorloopig vrij blijven tot 29 Juni a.s. Vóór de tweede helft van Mei ls dus de Hollandsche nieuwe niet te verwachten. Op onze bureaux te Mid delburg, Vlissingen, Goes en Oostburg liggen de pas sagierslijsten van de „Oran_ Je'T en „Johan van Oldenbar- neveldt" ter inzage. De schepen zullen hespec- üevelijk op 5 en 7 April te Amsterdam aankomen. (Ingezonden mededeeling) Voorjaarsmoeheid In het voorjaar rijn velen niet opgewassen tegen de moeite en zorgen van dagelijksche beslom meringen De winter heeft de reserves verbruikt en de zomer zon komt nog riet te hulp. Maar Sanatogen kan U helpen. Reeds na een kort maar regelmatig ge bruik van Sanatogen verdwijnen Uw moeheid en dat lusteloos gevoeL Ze maken plaats voor geestelijke frischheid en licha melijk welzijn. Begin nog heden Sanatogen te gebruiken en voor jaarsmoeheid zal voor U niet bestaan. Het gevolg yan een April'mop. De April-mop van het Eindhovensch Dagblad, waarmee vele inwoners de schrik op het lijf werd gejaagd, heeft nog tot een merkwaar dig gevolg aanleiding gegeven. Gisteren werd een steen door een van de ramen van het dag blad-gebouw geslingerd, waaraan een briefje be vestigd was: „ziehier de gevolgen van atoom splitsing". Amerikaan sprong uit rijdende trein. De 35-jarige importeur Jo seph Stern uit New York, die voor een zakenreis in Neder land vertoeft, was Dinsdag morgen op het station D.P. op een rijdende trein gesprongen. Tijdens de sprong verloor hij echter zijn valies, dat op het perron terecht kwam. Dit voorval noopte hem uit de trein te springen. Hij kwam met zoo'n kracht met het hoofd tegen een seinpaal, dat hg be wusteloos neerviel. Tijgers bij Medan. Als teeken van veiwildering in het vroegere cultuurgebied van Deli meldt het te Medan verschijnende blad „Medan-1 bulletin", dat aan de stads rand van Medan in de omge ving van het vliegveld een de zer dagen tijgers zijn waarge nomen. Hij vond geen gentlemen in Griekenland. De overleden Koning George II van Griekenland had reeds lang een zwakke gezondheid. In verband met een maag zweer leefde hij op een streng dieet. Men noemde hem in Griekenland „de man, die nim mer lacht" en hijzelf zeide eens van de Grieken, dat erf „onder hen geen gentlemen waren met wie hij op vriend schappelijke voet kon verkee- ren". In de jaren kort voor do wereldoorlog, werd hij plotse-J ling populair en vooral in de strijd van Griekenland tegen Italië toonde hij zich een wer kelijk leider. Drie dagen voor de Duit- schers Athene binnendrongen verliet de koning de stad. Hij slaagde er in aan de Duitsche parachutisten te ontsnappen en begaf zich naar Egypte. In September 1946 sprak het Grieksche volk zich voor de terugkeer van den koning uit. HU werd evenwel in Athene vrij koel ontvangen. Ook zijn aanhangers namen een af wachtende houding aan. Koning George heeft twee maal een periode van balling schap doorgemaakt. Zijn eerste ballingschap begon in 1924 toen hij het land moest verla ten omdat de republikeinen Athene bezetten. Hij werd evenwel teruggeroepen nadat de royalisten aan de macht waren gekomen. Koning George had geen kinderen. Hij wordt opgevolgd door zijn broeder Paul, die Dinsdagavond de kroon heeft aanvaard. De nieuwe monarch is 45 jaar, gehuwd met prinses Frc- derike Louise en heeft drie kinderen. Nader wordt gemeld, dat Koning George onwel werd toen hij van een bespreking met den minister van onder- wgs terugkeerde. Hij begaf zich naar zijn slaapkamer. Toen een adju dant binnentrad was hg reeds stérvende. De ontboden genees heer kon slechts de dood door hartverlamming constateeren. Duitsche mijnwerkers gecorrigeerd. In verband met de wei gering van duizenden Duitsche mijnwerkers in 't Roergebied onj aan het werk te gaan, waardoor do koleuprodnetie ernstig is teruggeloopen, hebben de Engelsche Kezettings- autoriteiten de extra- rantsoenen spek, bief enz. van 15.000 mijnwerkers in getrokken. De onrust houtït aan. Amerikaansch hout voor Zeeland. GROOTE PARTIJEN GEARRIVEERD. In verschillende plaatsen in Zeeland, ondermeer te Middel burg. Goes en Breskens zijn belangrijke partijen Ameri kaansch plarikenhout gearri veerd, dat voor de wederop bouw bestemd is.- Dit hout is reeds ge- ruimen tijd geleden uit Ameri ka in Rotterdam aangekomen, dodh kon niet worden gelost, daar de schepen waren inge vroren. Na het invallen van de dooi is echter onmiddellijk een begin gemaakt- met het ont laden van dit onmisbare en helaas nog schaarscha artikel. Busverbinding met Ritthem. Het ligt in de bedoeling van de Ned. Spoorwegen om met ingang van 4 Mei, de datum van de inwerking treding der nieuwe dienst regeling, een busverbinding te gaan onderhouden met Ritthem, dat tot nu toe verstoken is geweest van bus- en treinverbindingen. De bus is speciaal bedoeld voor vervoer van schoolkin deren, doch in de winter 19471948 zal het aantal ver bindingen worden uitgebreid. Zeeland otterde voor het zwakke kind. In de Kerstweek werd in alle Nederlandsche bioscopen een collecte gehouden voor het Bio Vacantie-oord, waar bleekneusjes uit de sloppen van de groote steden een prettige vacantie genieten. In het geheele land bracht deze inzameling 230.165.20%, plus 1.093.57% in vreemd geld op. In de Zeeuwsehe bi oscopen werd 3706 opge haald. waarvan 566.91 in de Concertzaal, Terneuzen; 453.79 in Grand, Goes; 360.72 in Electró. Middel burg; 358.33% in Alham- bra, Vlissingen; 354.23% in de Concertzaal Zlerikzee; f 277.60 in het Concertge bouw Hulst; 274.41 in Ledel Theater Oostburg; .250 35% in Schelde-theater Yerseke; 235.33 in de Schouwburg Middelburg; 183.23 in Cen trum Axel; 178.58 in Luxor Vlissingen; 115.11 in Luxor Terneuzen en 97.39 in Hof- zicht IJzendijke. S.S.-ers naar Rammekens Naar \vy vernemen zyn er plannen in vergevorderd stadium van voorbereiding, om aan de rand van Ram mekens een iuterneerings- kamp in te richten, waarin 400 SS-ers zullen worden ondergebracht, die overdag voor landbouwherstel en de My. „De Schelde" te Vlis singen zullen werken. Er zal een speciale water leiding naar het kamp wor den gelegd, waarvan tevens de inwoners van het nabijge legen dorp Ritthem zullen kunnen profiteeren. „Walchertje en de weerwolf". Zondagmiddag werd in Was senaar het kindersprookje „Walchertje en de weerwolf", geschreven door J. Bresser, opgevoerd. Het stuk, gespeeld door kinderen van 4 tot 14 jaar, vertelt van een moeder met haar elf kinderen en een baby, die nog in de wieg ligt (de elf provinciën van Neder land en de N.O.-polder). Een gelukkig gezin, waarin de weerwolf binnenvalt. Een van de hoofdfiguren ls het kleine Walchertje, dat trouw voor haar tuintje zorgt. Haar tuintje loopt onder wa ter en het verdriet van het meisje is hevig. Als echter de jonge boomen op het tooneel verschijnen lacht een blijde toekomst het gezin weer tege moet. Het Zeeuwsehe comité, dat voor de boomactie van Wal cheren werkt, had In samen werking met verschillende Wassenaarsche ingezetenen voor dezp opvoering gezorgd. De voorzitter van de stichting Nieuw Walcheren was bij de première aanwezig en de heer J. L. Verhagen dankte allen die zich hebben ingespannen de opvoering van deze operet te te verwezenlijken. Voor de opvoering sprak de heer C. A. van Woelderen,'oud-bur. gèmeester van Vlissingen, nog een inleidend woord. In de pauze bestond gelegen heid tot het „planten van een boom op Walcheren" en hier van werd druk gebruik maakt. Ook buiten Wassenaar zal „Walchertje en de weerwolf" worden opgevoerd en de stich ting Nieuw Walcheren hoopt ook op Walcheren een uitvoe ring te organlseeren. Middelburg EX-GEDEPORTEERDEN BIJEEN Te Middelburg wordt Zater dagavond 5 April des avonds te 8 uur in het Schuttershof een contactavond gehouden van het Ned. verbond van ge- repatrieerden. De avond is voor ieder toegankelijk en na afloop zal gedanst worden. STUDIECLUB SCHILDERS OPGERICHT. Te Middelburg is een studie, club schilders voor Walche ren opgericht. Als bestuursle den werden gekozen: G. F. v. d. Kop, Middelburg; L. Cupi do, Vlissingen; P. H. van Dul- lemen Domburg; M. J. Pieter. se, Vlissingen; E. H. du Bois, Middelburg; R. v Miert. Mid delburg en A. Remeynse, Mid delburg. De heer R. van Miert te Middelburg wérd als voorzitter gekozen. Het ligt in de bedoeling iedere maand een bijeenkomst te houden, waarop eén spreker zal worden uitgenoodlgfj een Volgde zijn jongens in krijgsgevangenschap. Een kerk yan ongekorven I hout. De. J. Carel Hamel ver toefde dezer- dagen in Zee land. Hij is de man,, die in Midden-Java als veldprediker by de troepen was tóén er voor Japan gecapituleerd werd en die aan de uitnoodiging van de Japanners om maar liever naar huis te gaan geen gehoor gaf: hij wilde in krijgsgevan genschap bij zijn jongens blij ven. Hij ging met hen naar de Kerknieuws NED. HERV. KERK. Beroepen te Bemmel, tocz. N. Visser te Serooskerke. Relletjes in Brunswijk. Een groote menigte jonge lieden marcheerde Dinsdag door de straten van Brunswijk. Auto's werden omvergeworpen en ruiten van militaire gebou wen ingeslagen. Dit was een der eerste horigerdemonstra- ties, die bulten het Roergebied zijn gehouden. De Britsche nieuwsdienst meldt nader uit Hamburg, dat Britschp wielrijders en Duit sche poliieagenten door de de monstraten te Brunswijk met steenen werden bekogeld. De orde kon pas worden hersteld, toen pantserwagens waren uit. gerukt. De fabrieksarbeiders te Brunswijk legden tegen de middag het werk neer en voegden zich bij de demon stranten. Groote vier in geheime zitting. De vier ministers van bui- tenlandsche zaken zijn te Mos kou in geheime zitting bijeen gelcomen. Men zal trachten over kwesties waaromtrent de besprelungen practisch waren doodgeloopen overeensteming te bereiken. Parade voor Franco. Generaal Franco heeft te Madrid Dinsdag twee uur in de houding gestaan toen een groote legerparade voorbij trok ter eerer van de herden king der Franco-overwinning in de jongste Spaansche bur geroorlog. De generaal was vergezeld van zijn Moorsche lijfwacht, die op Arabische paarden reed. In de parade reden tanks mee, wéllte nog in de burgeroorlog waren ge bruikt. De mededeeling, dat Franco de monarchie in Spanje zal herstellen is zoowel in Londen als Parijs koel opgenomen. Te_ meer omdat commandant van de parade in Madrid was ge neraal Grandez die aanvoer der was van het Spaansche le gioen, dat ir, Rusland voor de Duitschers heeft gevochten. Wodka-toast van Churchill Tijdens een receptie, welke door de opperste-Sowjet-dele- gatie op de Sowjet-Russische ambassade te Londen gegeven werd, is Winston Churchill door de Russische parlements leden met de grootste harte lijkheid ontvangen. Zij ver drongen zich om den Engel- schen oorlogsleider en schud den hem de hand. Churchill en Attlee brachten een wodka-toast uit op de En- gelsch-Sowjet-Russische vriendschap. Nederlandsch elftal speelt tegen Huddersfield. Naar wü vernemen zal het voorloopig Nederlandsch elf tal op 22 April a.s. te Rotter dam een oefenwedstrijd spelen tegen de Engelsche le divisie club Huddersfield Town, dit met het oog op de 4 Mei te Antwerpen te spelen ontmoe ting BelgiëNederland. De in Australië gelande Dakota. Op zeven mijl afstand van Katherine von<i ëen politieser- geant vier Nederlanders af komstig van de Dakota, die in Australië een noodlanding maakte. Het waren Van Nifte- rik, Van Loon, Hounlet en Barnaart. Zij waren met een vlot de rivier de Katherine komen afzakken en hadden onderweg geleefd op sinaasap pelen, blikjes melk en vleesch van een geslachte hond. Er waren nogal wat kroko dillen in de rivier maar ze liadden die beesten kunnen ontwijken. Senator wil Rusland uit de V. N. stooten, Harry F. Byrd, een demo cratisch senator uit Virginia, heeft in de Amerikaansche senaat verklaard, dat de or ganisatie der Ver. Naties dient te worden gereorganiseerd, waarbij de Sovvjet-Unie zou moeten worden uitgesloten, In dien zij er. op staat de vijand van Amerika te blijven. Byrd zéide: „Wat heeft het voor zin te trachten de Sow- iet-Unie aan de conferentieta fel te sussen en haar positie ten opzichte van de onze te versterken?" Nachtvliegtuigen keeren terug. Dinsdagnacht om vier uur is een toestel van de Zweed- sche luchtvaartmaatschappij op Schiphol geland. Na post en vracht te hebben ingeno men is het toestel een half uur later naar Lyon vertrok ken. Tusschenlandingen worden verder gemaakt in Brussel en Bazel. Hiermede is dus weer een begin gemaakt met de nachtpostvluchten. Dit Zweed- sche toestel was' het eerste nachtpostvliegtuig, dat dit voorjaar op Schiphol landde. MILITAIR VERVOER TIJDENS DE PASCHEN. Militairen, die niet- voor rijksrekening worden vervoerd, kunnen zooals bekend, tegen de halve enkele reisprgs over de lijnen der Nederl. Spoorwe gen reizen. Inplaats van een retourbiljet wordt hun een en kelerels plaatsbewijs verstrekt, dat geldig is voor de heen- en de terugreis. Deze plaatsbe- wijzen zijn geldig van Zater dag tot en me* Dinsdag, doch in verband met het Paaschver- lof is bepaald, dat deze re tours voor militairen geldig zullen zijn van Donderdag 3 April tot en met Woensdag 9 April. doodenspoorweg in Siam en daarna naar de kampen in Japan. I Gisterenavond heeft hij voor een groot- gehoor te Vlissingen verteld van het harde leven in die kampen en van hen, die daar het groote offer van hun leven brachten. Dinsdagmorgen hield hij spreekuur in de Nieuwe Kerk voor allen, die inlichtingen wil den vragen over gestorvenen i vermisten. Onder zijn gehoor op Maan dagavond waren verscheide- nen. die met hem in Siam ver toefden, waar hij in het bosch langs de spoorweg des avonds by .een rookend houtvuur tel kens weer een woord van be moediging en troost sprak tot de bijna-waphonende mannen Wij hadden Dinsdagmorgen een kort onderhoud met ds Hamel. Hij had uit Zeeland een twintigtal brieven gekregen en bovendien wilde hri zijn ma- rinemencehen. van wie er zoo- velen in Vlissingen wonen weer eens terue^'en. Daarom kwam hij naar Zeeland. In drie maanden tijd be zocht ds. Hamel 44 plaatsen in Nederland, hield 597 maai spreekuur en 16 lezingen. Zijn bezoek aan Nederland, dat oorspronkelijk drie maanden zou duren, is nu met drie maanden verlengd, omdat hij nog een aantal plaatsen wil bezoeken. Er zyn, zeide ds. Hamel ons zooveel "menschen, die nog geen enkele kennisge ving, geen enkel officieel be richt hebben ontvangen over familieleden, die in Azië tij dens de oorlog overleden zijn. Het zou nuttig zjin, wanneer door de regeering, het leger of de marine een instantie werd aangewezen, tot wie de menschen zich konden wen den om inlichtingen. Ook dient aan de men schen voorgehouden te wor den, dat ze zelf moeite moe ten doen voor het inwinnen van inlichtingen. Daarnaast, aldus ds. Hamel, zal het nuttig zyn als alle oud- krijgsgevangenen eens op een stille avond een potlood ter hand nemen en noteeren wie van hun vrienden is heenge- faan. Zij kunnen dan met de amilie van die overledenen contact opnemen en byzonder- heden over de gevangenschap en het overlijden vertellen. In de weinige maan^T. dat hij in Nederland vertoeft, heeft ds. Hamel 1511 brieven ont vangen en hij heeft 1688 brie ven geschreven. Dat is veel en het zal in de komende maan den nog meer worden. Daarom geven we nog even het adres van ds. Hamel: Comeniuslaan 25, Bussum. Over enkele maanden gaat hij terug naar Ned.-Indië, want hrj wil nof acht jaar werken voordat hi emeritaat aanvraagt. schildertechnisch onderwerk te behandelen of een demonstra tie te houden met moderne materialen. Verder wordt overwogen tentoonstellingen en excursies t.p organiseeren en een vakbi bliotheek in te richten. FILMMIDDAG VOOR DE JEUGD. Op derde Paaschdag", Dins dag 8 April, aanvang 3 uur, zal de Middelburgsche school jeugd in de gelegenheid zijn een aantal interessante korf balfilms te zien, die onder aus piciën van de korfbalbond en de vereeniging „Swift" en met medewerking van de school hoofden in de Schouwburg bioscoop worden geprojecteerd. Ondermeer draaien trainings films en een draaiprent over de wedstrijd NederlandBel gië. OOSTKERK TE MIDDEL BURG BESTAAT 300 JAAR. Het is dezer dagen 300 jaar geleden, dat de Oostkerk der Ned. Hervormde gemeente van Middelburg, waarvan het stads beeld ondenkbaar is zonder de bekende koepel, in gebruik werd genomen. Het lag in de bedoeling dit jubileum te herdenken met een speciale kerkdienst, een con cert en een soirée. Daar het kerkorgel echter momenteel defect is zijn deze bijeenkom sten uitgesteld tot October. EXPOSITIE VAN FRANSCHE BOEKEN. Boekenminnaars kunnen tot en met Zaterdag 12 April ge nieten van een interessante, keurig verzorgde expositie van Fransche boeken, die na de oorlog zijn verschenen, inge richt in de boekhandel van Van Benthem en Jutting te Middelburg. In het bijzonder de afdeeling Kunst trekt de aandacht; tal van prachtig ge'illustreerde werken over het .werk van be kende schilders liggen naast luxe- en bibliophiele uitgaven te pronk. In deze laatste cata- gorie valt een prachtuitgave van Baudelaire's „Les Fleurs du mal" met gekleurde tee- keningen evenals een groot en kostbaar verzorgd stan daardwerk over „Les Hotels historiques de Paris". Het is een exemplaar van de serie, die aan de deelnemers dei- Vredesconferentie in de Fran sche hoofdstad ten geschenke is gegeven. Van de verdere boekenschat, die is tentoongesteld, noemen wij een reeks nieuwe, bekroon de romans, een aantal weten schappelijke en semi-weten- schappelijke werken en goed uitgevoerde, grappige prenten boeken. Vlissingen A. DE KONING Vandaag is in het Strandho- tel te Vlissingen de ober A. de Koning gehuldigd. Dp directie had zijn tienja rige aanwezigheid in het hotel aangegrepen v.oor deze huldi ging, hoewel dat eigenlijk geeni jubileum is, maar er was dan ook nog iets meer. Het Strand- hotel kon een jaar geleden weer in bedrijf komen, omdat de heer de Koning gedurende de bezettingsjaren over het hotel zoo goed mogelijk heeft gewaakt en daar ondanks bombardementen, militaire vordering enz. aanwezig is gebleven. En aan zijn waardeering voor deze zorg heeft de directeur, de heer Oosterhuis. hedenmorgen uitdrukking gegeven. Er waren bloemen er was een gesloten couverten er was opgewektheid voor een man, die in de achterliggende tien jaren meer dan zijn sobe re plicht heeft gedaan! BOND VAN BUURTVEREENIGINGEN. Het lid van Ged. Staten van Zeeland, de heer A. Schout, heeft wegens drukke werk zaamheden ontslag gevraagd als voorzitter van de Bond van Buurtvereenigingen te Vlissin gen. De heer Schout was vele jaren bestuurslid, aanvanke lijk van de Oranjebond. en la ter voorzitter van de Bond van Buurtvereenigingen. Geslaagd voor het machi nistendiploma B, theoretisch gedeelte J. J. v. Luyck, leer ling van de de Ruyterschool te Vlissingen. Domburg UITVOERING „APOLLO". Vrijdagavond gaf de muziek- vereeniging „Apollo" een goed geslaagde uitvoering in de stampvolle zaal „Tramzicht". Het muzikale gedeelte werd ;eleid door den heer P. H. iroerse Jnz. Daarna kregen de bezoekers nog een zeer ge waardeerd tooneelspel te zien. Vrouwenpolder JAARFEEST „ADVENDO" Vrijdagavond hield de Chr. zangvereeniging ADVENDO te Vrouwenpolder, voor een tal rijk gehoor, haar 1ste jaarver gadering. Deze feestavond werd geopend door den voor zitter. W. Osté. Uit öe versla., gen bleek, dat de vereeniging reeds een batig saldo kon boe ken. Verder werd de avond gevuld met samenspraken, panto mine, zang en het spel „Ja en neen versta ik niet". Het stulc „Ende dispereert niet" werd uitstekend opge voerd. De heer A. Hoefkens sloot deze feestavond. O.- en W.-Souburg roode kruis vergadering. De afdeeling Soubui'g. Rit them, Nw.- en St. Joosland, van het Roode Kruis telt onge. veer 700 leden. Slechts een klein percentage van hen be zocht de vergadering die Maandagavond te Souburg werd gehouden en de voorzit ter, de heer Leenhouts, sprak daarover zijn leedwezen uit. Besloten werd voor het jeugd Roode Kruis-werk overleg te plegen met de hoofden van scholen en voorts een bazar te organiseéren, die fondsen zal moeten leveren voor materiaal en zoo mogelijk voor een eigen lokaal. Voor de bazar zal de goedkeuring worden gevraagd van den kringcommissaris dr. Sissingh. Er zullen Roode Kruisdagen worden gehouden op 19 en 20 Juni ter gelegenheid van het 80-iarig bestaan. Zuster Vermaas zal optre den als secretaresse. Een over. zicht werd gegeven vn het werk der hulpposten. Het ver slag van den penningmeester wees op een batig saldo, maar er is veel nieuw materiaal noo_ dig. Als commandant van de transportcolonne zal dokter Bloos optreden en als wnd. commandant doleter van Bok- kel. Daarna sluiting. TRIBUNAAL MIDDELBURG Ze kwamen de vleesch' rekening voldoen. „Ik heb my weinig in de N.S.B. bewogen en kende eigenlijk niet eens het pro gramma", aldus beweerde de 57-jarige slager H. J. Driessen uit Middelburg, die Maandag middag voor het Tribunaal te Middelburg terecht stond. Hij werd ervan beschuldigd lid van N.S.B., Germaansche SS en an dere nazi-organisaties te zijn geweest, bij festiviteiten de N. S.B.-vlag uitgestoken te heb ben, bezoek te hebben ontvan- ;en van vooraanstaande leden Ier bezettende macht, zooals Muenzer, Korte en Brammerts, worst en vleesch aan de Wehr- macht te hebben geleverd en uit deze leveranties voordeel te hebben getrokken, niet alleen financieel, doch ook anders zins, daar hij een te zgnen be hoeve gevorderd huis in het park De Griffioen kreeg toege wezen. In zijn dossier bevond zich een brief, waarin Driessen zgn stamboeknummer terugvroeg. Hg motiveerde dit met de be wering, dat hij dit had gedaan omdat hrj zijn kinderen een nat. soc. opvoeding wild* ge> ven. Het was overigens louter slordigheid, dat hij in de partij was gebleven. Hij was lid van de Germaansche SS geworden op aandringen van kameraden van zgn zoon, die aan 't Oost front stond. Het bezoek van de hooggeplaatste Duitschers aan zgn woning, ontkende hij niet; zij kwamen echter... de vleeschrekeningen betalen. Tijdens de bezetting was de zaak van Driessen zeer uitge breid: op een gegeven moment werkten niet minder dan twin tig personen in de slagery. D. had echter nimmer meer dan 30 winst gemaakt; hij liet duidelijk uitkomen, dat hij dat nog al bescheiden vond. Het huis in De Griffioen had hij gekocht met de bedoeling er zgn zoon in te laten wonen, zoodat deze niet meer naar het Oostfront terug behoefde te gaan. De raadsheer van verdachte, mr. Kuipers, noemde zijn cliënt een papieren lid van de N.S.B. Hij had nooit om Wehrmachts- leveranties gevraagd. Dat hij pro-Duitsch was is begrijpelijk, wanneer men bedenkt, dat hg 8 jaar bij onze Oosterburen heeft gewerkt. Spi\ was van oordeel, dat de uiterste cle mentie moet worden toegepast. Uitspraak over 14 dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2