Zeeuwsche S Regeering wenschte geen militaire operatie Overstroomingsramp in Duitschland UIT DE PROVINCIE Ontslagaanvrage van de Boer in beraad LAATSTE NIEUWS ZUID-BEVELAND Walcheren. HONDERDEN MENSCHEN VERDRONKEN. Duizenden vluchtelingen. Tengevolge van een dijk breuk van de Oder ia een ge bied ten Westen van Kuestrin overstroomd In het plaatsje Seelow zijn tien personen ver dronken. Agence France Presse meldt, dat de overstrooming van de Oder catastrophale vormep aanneemt In een plaats zou den 200 personen verdronken Landbouwer door kogel gedood. Het afgeloopen weekend be gaf de landbouwer v. d. B„ wonende in de buurtschap Achterberg by Rhenen, zich naar de Bennekomsche Meent, in het Zuidelijk deel der Gel- dersche vallei, om zijn land te bewerken. Toen de man niet naar huis terugkeerde, werd een onder zoek ingesteld. Men trof hem in levenlooze toestand op de akker' aan met een schot wonde in het onderlichaam, hoogstwaarschynlijk veroor zaakt door geweerkogels. In middels is komen vast te staan, dat de jachtopziener v. d. B. uit Geldersch Veenen- daal zich diezelfde middag in de Meent bevond, doch vol- gens zijn verklaring op een afstand van meer dan een ki lometer van het slachtoffer. De politie acht het voorbarig verband te leggen tusschen de aanwezigheid van den op zichter en de noodlottige ge beurtenis, van welke in dit stadium nog niet bekend is of zij aan opzet, dan wel aan een toevallige samenloop van omstandigheden geweten moet worden. Het onderzoek is in handen van de politie te Rhenen. Protest tegen teekenen van Linggadjati. Het voorloopig bestuur van „Nationaal Verbond" heeft aan 'den president van de minis terraad een telegram gezon den waarin o.m. wordt gezegd: „Nationaal Verbond prote steert met smartelijke ver ontwaardiging tegen ondertee- kenlng Linggadjati aecoord, hetgeen o.i. beteekent verbond mot en uitlevering van ons ge liefde Nederlandsch-Indlë aan fascistisch-cominunistische minderheid onder misdadige leiding. Protesteert tegen feestelijk heden Batavia, terwijl tiendui zenden ryks- en landgcnooten gevangen in concentratiekam pen republiek. Protesteert tegen dankgebe den kerken Batavia en elders hetgeen o.i. bespotting godde lijke almacht ten opzichte wa re belangen Nederland en Oranje, alsmede nagedachtenis Karei Doorman en de zijnen, aangezien ryk Koningin WU- helmina thans in ontbinding. De berechting van oorlogsmisdadigers. Bij de Tweede Kamer is in gediend een ontwerp van wet, voorziening met betrekking tot de berechting van perso nen, die in dienst bij dc vijand in strijd hebben gehandeld met de wétten en gebruiken van de oorlog. Isbrandtsen-line protesteert. De president van de Hans Isbrandtsen Shipping Line heeft aan het Amerikaansche ministerie van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat de met betrekking tot de lading van de „Martin Behrman" tus schen dit ministerie en de Ne- derlandsche rogeering getrof fen regeling voor zjjn maat schappij onaanvaardbaar was, omdat „dit in feite een erken ning zou zijn van de onwet tige inbeslagneming van de uit onze schepen geroofde Indo nesische lading". Nieuwe spelling en examens. De minister van onderwijs, brengt ter kennis van de be trokkenen, dat, zoowel by de in 1947 te houden examens ter verkrijging van de lagere akte als onderwyzcr(es), als bij alle overige in dit jaar af te ne men examens op het gebied van het L. O., de spellingrege len zullen gelden, welke bij de wet van 14 Februari zijn vast gesteld. Het onderhoud van Bevin en Stalin. Het onderhoud van Stalin met Bevin te Moskou moet in het algemeen openhartig en hartelijk geweest zjjn. Niet alleen onderwerpen van de conferentie der vier ministers, doch ook wereldproblemen, voorzoover dezer van weder- zijdsch BritschSowjet-Rus- sisch belang zijn, zouden ter tafel zfln gekomen. De bespre king heeft haar nut gehad voor de bevordering van be tere BritschSowjot-Russische betrekkingen en begrip. zrjn, terwijl het totale aantal slachtoffer aanzienlijk hooger wordt geacht. Reuter meldt voorts, dat duizenden vluchtelingen uit de Oostelijke gebieden, die zich daar een jaar geleden vestig den, opnieuw dakloos zijn. Volgens de Berlijnsche avondbladen zijn 17 a 18.000 menschen dakloos geworden door het water, dat op som mige laaggelegen plaatsen 4 tot 5 meter hoog staat. Hon derden menschen, die de waar schuwingen vla de radio niet hebben gehoord, zjjn geïsoleerd in dorpen en gehuchten, ver rast door de snelheid, waar mede het water zich ver spreidde. Uit Warschau wordt ge meld, dat piloten, die boven het door overstroomingen ge teisterde gebied van de bene- den-Weichsei hebben gevlogen, komen met ontstellende be richten terug. Heele gezinnen drijven doelloos rond in be narde positie samengedrongen op groote ijsschotsen. De Pool- sche regeering heeft een spe ciale commissie ingesteld voor de leiding van het hulpverlee- mingswerk. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Beroepen te Wissekerko W. Oost te Katwijk a. d. Rijn. Nieuw feuilleton. In ons volgend num mer beginnen wij met een nieuw feuilleton, ditmaal een buitenge woon boeiend verhaal van Tjeerd Adema „Vijf maanden hoogspanning". Onze lezers zullen onge twijfeld veel genoegen beleven van de vaak spannende avonturen van Hans van Linschoten, die pas na veel avontu ren zijn erfenis en het meisje van zijn droo- men krijgt. De E.V.C. blijft naar fusie streven. De landelijke raad der E.V. C. heeft naar aanleiding van het verwerpen van de fusie door het N.V.V. een resolutie aangenomen, waarin hij de motieven van het N.V.V. af wijst. Met name het verwijt, dat zij ondemocratische ma noeuvres zou hebben toege past, wordt teruggewezen ter wijl de landelijke raad ten slotte tot de conclusie komt, dat een grootere eenheid in de vakbeweging ernstig wordt be lemmerd door de houding van het N.V.V. De E.V.C. zal voortgaan met haar streven om deze grootere eenheid toch tot stand te brengen «a zij blijft bereid alle voorstellen dienaangaande in ernstige overweging te nemen en even tueel aan haar leden voor te leggen. De W.F.A. in Zeeland. Naast Vllssingen en Yerseke, die zooals wij reeds meldden, dit jaar Engelsche kinderen te gast krijgen, zullen ook Goes, Hulst en Kortgene dit jaar jongens en meisjes uit Enge land ontvangen. AI deze bezoe ken vinden plaats onder auspi ciën van de World Friendship Association. Sub-comité's van deze vereeniging zullen worden gevormd in Terneuzen, Hulst, fortgene, Tholen, Middelburg, lissingen en Zierikzee. Deze plaatselijko comité's zullen overkoepeld worden door een Êrovinciaal comité, dat wordt igesteld. Er worden thans pogingèn in het werk gesteld tot uitwisseling te komen van leerlingen van de Ryksland- bouwwinterschool te Goes en van een soortgelijke school in Engeland. Sluiting mosselzaadbanken. Met ingang van 31 Maart worden de banken voor de mosselzaad, visscherij in de Zeeuwsche stroomen, die 24 Augustus j.l. waren openge steld, w^er voor de publieke visscherjj gesloten. EXTRA PREMIE VOOR AARDAPPELEN. De Stichting voor de Land bouw in Zeeland deelt mede, dat de extra premie voor af leveren aardappelen met in gang van 24 Maart 1947 is komen te vervallen. TWEEDE KAMER Motie van Schouten, Tilanus, Bierema en Zandt. De ^Tweede Kamer heeft Dinsdagmiddag een aanvang gemaakt met de beraadslaging over de verklaring van den Minister van Overzeesche Ge- biedsdeelen, omtrent de verde- ontwlkkeling vau de poli tieke onderhandelingen met de vertegenwoordigers der repu bliek Indonesië. Alle tribunes en loges waren gevold. Tien ministers waren aanwezig. De beraadslagingen werden geopend door den heer Schou ten A.R.), dié betoogde dat Minister Jonkman zijn verkla ring veel te laat heeft afge legd. Opnieuw heeft de regee- cing do gelegenheid voorbij la ten gaan om to toonen, dat het haar ernst is de volksver tegenwoordiging tijdig in te lichten. Vervolgens geeft de heer Schouten te kennen, dat hij een ingrijpende wijziging in het beleid der regeering con stateert. De onderteekening gaat in tegen het resultaat van het overleg tusschen regeering en volksvertegenwoordiging. Of hij wil toelaten, dat regeering zich bindt als in de verklaring omschreven, zal af hangen van het nadere ant woord der regeering op zijn betoog. Spr. meende, dat de Commis sie-Generaal moet worden op geheven en dat de regeering op andere wijze moet voorzien in de volbrenging van haar De heer Tilanus (C.H.) ver klaarde, dat de dag der onder teekening zeer smartelijk voor hem was. Hy betoogde voorts, dat het slechts een overeen komst in schyn betreft en zegt, dat de moeilijkheden eerst bij de uitwerking van de punten van het accoord zullen blij ken. Hij was van meening, dat de regeering „neen" had moe ten zeggen en eerst overleg met de Kamer had moeten ple gen. Hy zegt hot als schande te moeten voelen, dat er nog steeds 22.500 mannen in kam pen in midden Java zijn ge ïnterneerd en hij vroeg of er nu eenige zekerheid bestaat, dat zij-zullen worden bevrijd. De heer Vonk (P.v.d.V.) meende, dat wie zijn steun aan de motie Romme-v. d. Goes van Naters niet gaf, geen ver antwoordelijkheid draagt. De hoer Romme (K.V.P.) vroeg, of het noodzakelijk was de Kamer voor een voldongen feit te stellen. Voorts of deze daad werd gevorderd in belang van het Koninkrijk en m welke situatie de onderteekening het Koninkrijk plaatst Hij is van meening, dat de eerste vraag met neen moet worden beant woord. Het antwoord van de tweede vraag schort -hij op, tot de regeering nadere mededee- lingen heeft gedaan. De heer Joukes (P.v.d.A.) merkte ten aanzien van de motie Romme-v. d. Goes van Naters op, dat een verantwoor delijke regeering haar taak niet naar behooren zou kunnen vervullen, als zij niet van een motie zou kunnen afwijken, als dat gevvenscht en noodza kelijk geacht wordt De neer De Groot (C.P.N.) bepleitte de instelling van een parlementaire epmmissie, die contact kan opnemen met een dergelijke commissie uit het Republikeirische parleihent. De heer van Zandt (S.G.) was van meening, dat de Re publiek aan de communisten zal worden uitgeleverd. AVONDVERGADERING. In do avondvergadering nam minister Jonkman het woord en gewaagde van eem-histori- sche dag. De regeermg is er van overtuigd, dat zij thans voldeed aan wat zij op 10 De cember in het vooruitzicht stelde. Hij zeide, dat de regee ring zoodra zy machtiging tot onderteekening had verleend, de Kamers hiervan in kennis had gesteld. Hjj wees er op, dat als men niet op korte termijn tot oplossing kan komen, het eenige alternatief een groote militaire actie zou zijn ge weest» De minister verklaarde verder, dat er geen sprake van internationale pressie was geweest. Verder betoogde hij, dat de republiek gesplitst kan wor den. De ontslagaanvrage van den heer de Boer is bij de regeering in beraad. Defiec- ren Verzijl en Po6thuma heb ben verklaard op hun benoe ming in de Commissie-Gene raal geen prys te stellen. De motiveering hiervan is juist binnengekomen. Ook over deze kwestie wordt beraad slaagd. Na de onderteekening van het: accooi'd zal de samen stelling der Commissie-Ge neraal nader worden beke ken. REPLIEKEN Bij de replieken merkte de heer Schouten op, dat de re geering te maken had met een bindende motie. Mede namens de lieeren Tilanus, Bierema en Zandt diende hij de volgende mo tie in „De Kamer, overleggende, dat de mededeelingen van de regeering inzake het tydstip, waarop zij haar heeft ingelicht omtrent de wyziging van het beleid met betrekking tot Neder- landsch-India, niet bevredi gen, betreurt, dat de re geering niet tydig mede- deeilng van de wijziging in dit beleid heeft gedaan, noch tijdig daaromtrent overleg met de Kamer heeft gezocht." De heer Tilanus, vroeg naar de oneenigheid in de Com. missie-generaal. Dhr. Vonk (P.v.d.V.) verklaarde zich met de motie.Schouten te kunnen vereenigen. De heer Romme (K V.P.) verklaarde, dat de minister hem niet duidelijk heeft ge maakt, dat het noodig was de Kamer voor een voldongen feit te plaatsen en betreurde dit feit. Hij heeft bezwaren tegen de inhoud en de strekking van de motie-Schouten. De heer Romme geeft te kennen, dat hij van de regee ring geen klemmende argu menten om de beslissingen te baseeren Heeft gehoord. Het antwoord van den minister heeft Zandt (S.G.) niet kun nen bevredigen. De heer Joekes (P.v.d.A.) betoogde, dat het onjuist was van gewijzigderegeeringspoli- tiek te spreken. Hij was van meening, dat waar het ontslag van den heer de Boer is aan- fevraagd, de Kamer niet op e rede van de ontslagaan vrage mag aandringen, als de regeering meent, dat dit in het landsbelang noodzakelijk is. Hij meende, dat de Commis sie-Generaal terecht tot on derteekening was gemachtigd. Minister Jonkman ver klaarde, dat er geen sprake was van een ingrijpende wij ziging in het regecringsbe- leid en ontkende, dat de rc- geering in haar voorlich tingsplicht tekort zou zijn geschoten. De minister kan geen mededeelingen doen omtrent de ontslagaanvrage van den heer de Boer. Er waren verscliillende omstandigheden die' het ons mogelijk maken alles open baar op tafel te leggen. De beraadslagingen werden hierna gesloten. Met 55 tegen 26 stem men werd de motie Schou ten verworpen. De vergadering werd ver daagd tot Woensdagmorgen 1 uur. Het treinverkeer op de Paaschdagen. Maandag «7 April, 2de Paaschdag, zullen de andere alleen des Zaterdags en des Maandags lóopende treinen op het baanvak Vüssingen Roosendaal niet rijden. Het betreft hier de tremen die om 9,29 uit Vüssingen en om 12,45 uit Bergen op Zoom vertrekken. In plaats hiervan zullen deze treinen nu op Dinsdag 8 April rijden. De trein die dagelijks om 13.30 uit Roosendaal vertrekt zal op 8 April echter verval- jan. Typhus te Goes. Teneinde geen onnoodlge on-, gerustheid te wekken hebben wij volstaan met een sobere berichtgeving over de typhus- explosie in het gasthuis te Goes. Eenige aanvullende be richtgeving is thans noodig. Doordat vorige week nog en kele patiënten werden opge nomen is het totaal aantal zieken tot ongeveer veertig gestegen. De toestand van de patiënten is over het alge meen goed. Er zijn in het totaal vflf dooden te betreuren onder wie twee verpleegsters van het gasthuis. Men kon ons nog geen inlichtigen ver schaffen over het onderzoek naar de oorzaak dezer typhus, explosie. Concert Gerard Hengeveld Vijftig mensehen waren gis teren bijeen in de Luthersche Kerk te Vüssingen om te luisteren naar den pianist Ge rard Hengeveld. Dat is niet veel en het vormt wel een te. genstelling met de honderden in de zaal van het Schutters, hof te Goes, waar Hengeveld Maandagmiddag voor leerlin gen van de middelbare scholen enz een jeugdconcert met toe lichting gaf. Hengeveld gaf daar een pro gramma, dat voor zijn jeug dige gehoor paste en hij be. sprak dat op een aantrekke lijke en begrijpelijke wyze Misschien heeft hy van de volwassen muziekliefhebber een iets te hoo'gen dunk en zou hij er goed aan doen ook in zyn programma's voor ouderen iets te geven van die muziek, wel. ke zich in eenvoud en beschei denheid aandient als een ver. frlssching voor de te sterk ge spannen geest Het was waar lijk wat veel, toen hy gisteren avond te Vlisrlngen Bach's Itaüenisches KonZert in F, Schumann's Carnaval de Suite Bergamasque van'Debussy en France's Prélude,' Choral et Fugue -in één programma sa mendrukte. En nu weten we wel dat het Carnaval een gees tige brok muziek is, waarbij zeker niet de somber-ernstige gezichten passen, die de mees. te concertbezoekers zich aan gemeten hadden en dat bij de speelschheid van de Suite Bergamasque eex-der een glim. lach, dan dichtgeperste lippen hooren, maar maak dat eens duidelijk aan concertbezoekers, die onder het musiceeren nog moeten ontdekken waar ze aan toe zijn En tot slot het mach tige werk van Franck dat ge. weldig werd gespeeld door Hengeveld, maar dat te zwaar viel in het vermoeide oor Het meest bekoorde ons nog het grandioos en geestig ge speelde Carnaval van Schu mann en van de toelichting ln het program trof ons de op merking over Schumann's strijd tegen virtuositeit omdat een korrel brillante vir. tuositeit op een concertpro gram zoo'n verademing kan zijn zelfs op een program van den voortreffelyken Gerard Hengeveld. Voor de Z.V.U. brengt dit concert de zekerheid, dat er nog heel wat werk verzet moet worden om het Vlissingsch pu. bliek in grooter getale tot grootere muziekwaardeerlng en drukker concertbezoek te brengen. Mr. Dr. A. v. d. Flier. Na een langdurige ziekte is te Driebergen in de* ouderdom van 78 jaar overleden mr. dr. A. van der Flier, Ned. Herv. predikant van 1895 tot 1922. De ontslapene stond achter eenvolgens te Lemele, Purme- rend, Middelburg en tot aan de opheffing der Ned. Herv. gemeente, te Kleef. De overledene was jaren lang voorzitter van de „Neder- landsche vereeniging tot be vordering van de bijenteelt". CHR. GEREF. MEISJES- BOND. De Zeeuwsche afdeeling- van de Bond van Chr. Ger. Meis- jesvereenigingen zal 2e Paaschdag a.s. te Biezelinge ln algemeenè vergadering bijeen komen. In de morgenvergade ring zal de heer J. Spaans van Zierikzee refereeren over: „Het ware zaligmakend geloof" en in de middagvergadering ds. H. v. Leeuwen, Chr. Geref. predikant te Tholen over „Waarom Chr. Gerefor meerd?" De prov. toogdag zal worden opgeluisterd door zang van het koor „Soli Deo Gloria" te Vüssingen. KRINGVERGADERING Z.L.M. In het Ledel-treater te Oostburg is een druk bezoch te vergadering gehouden van de kring West Vlaanderen der Z.L.M. De voorzitter, de heer M. de Bruijne bepleitte een herziening der loon- en prrjs- poütiek. De heer L. van Dijk hield een rede over afzet tegen loo- nende prijs en bepleitte sa- ter Mllch dood veroordeeld. Mllch, eens veldmaarschalk van het Dultscho rijk ls door liet Amerikaansche gerechts hof te Neurenberg ter dood veroordeeld. Hij werd beschul digd van misdaden tegen de menschheld. Honger in Duitschland. Een menigte van 40.000 menschen heeft voor het hoofdkwartier van het Brit- sche militaire bestuur in Wim perial gedemonstreerd. lilt protest tegen de brood schaarsohte, die thans een week duurt, hebben plaatse- Iyke, vakorganisaties een al- gemeene staking afgekondigd. Met spandoeken, waarop te gen „honger" geprotesteerd werd, trokken de betoogers door de straten alvorens zjj demonstreerden by het hoofd kwartier. Australische boycot opgeheven. In verband met de Neder land sch-Indoneslsche over eenkomst heeft de secretaris van de Australische vak bond voor havenarbeiders, J. Healy verklaard, dat de boycot op Nederlandsche schepen, welke reeds acht tien maanden van kracht is, 'Pg' middellijk nadat de overeen komst uiteindelijk zou zyn geratificeerd. „Ik heb met vreugde verno men, dat de overeenkomst tusschen de Nederlanders en de Indonesiërs, waarby de In donesische repubüek erkend wordt, is onderteekend", aldus de heer Healy. De ramp op de „Hendrik". Dinsdagmorgen' woedde de brand ln de staatsmyn Hen drik nog voort. De werkzaam heden van de reddingsploegen die geregeld worden afgelost, worden zeer bemoeliykt. De ploegen moeten de plaats in de brandende gang benaderen van de kant van de intrek kende lucht. Minister Huysmans heeft Dinsdag een bezoek aan de staatamyn. Hendrik gebracht, evenals de commissaris der Koningin in Limburg, mr. dr. F. J. Houben. Dinsdagmiddag omstreeks drie uur was men ex- in ge slaagd zes slachtoffers van de ramp te bergen. Ir. Wijffels, de inspecteur- géneraal der mijnen, heeft de verzekering gegeven, dat de ondergrondsche werkplaatsen, waarin op de Hendrik gewerkt wordt, volkomen veilig zijn. Dit jaar - 2 paascheieren. Voor Paschcn zullen twee eieren per persoon beschik baar worden gesteld. De bon zal reeds ln de eerstvolgende bonneniyst bekend gemaakt worden. Uitsluitend margarine van 13-26 April. In de periode van 2 tot 15 Maart is in het totale vet- rantsoen 125 gram margarine vervangen door eenzelfde hoe veelheid boter voor de houders van een A-, B- of C-kaart. Dit gebeurde in verband met de moeilijkheden in de margarine- industrie in verband met de gestremde aanvoer van grond stoffen. In de periode van 13-—26 April zal ter compensatie 125 gram boter in het vetrant- soen voor de betrokken groe pen vervangen worden door eenzelfde hoeveelheid marga rine. Betaling voor Ned, rcecbrs. Te Londen is door den Nedl minister van veraoei- t.-i wa terstaat, H. Vos, een overeen komst getéekend, uit hoofde waarvan Engeland aan Ned. 8.500.000 (acht en een half millioen) pond sterling zal be talen van de schuld, ontstaan door het gebruik van Neder landsche koopvaardijschepen gedurende de oorlog. Dit is 80 van de totale vordering. menwerking en bedrijfsmecha- nisatie in de landbouw. Vervolgens beantwoordde do heer Stam van de wederop bouw boerderijen en tal van wederopbouwvragen. Ook mr. Schüngeman, secre taris der Z.LM. beantwoordde vele vragen. Tot slot werd de tentoon stellingsfilm van de Z.L.M. vertoond. Politieke delinquenten werkzaam op Walcheren. 600 Politieke delinquen ten, die tot nu toe in diver se bewaldngskampen wa ren geïnterneerd, zullen op Walcheren tewerk worden gesteld. Zij zullen worden gebruikt voor de opruihiing van dood hout en herstelwerkzaamheden aan de duinen. Het ligt verder in de bedoeling hen ook over eenige maanden beschikbaar te stellen voor oogstwerkzaam- heden. De kampen bij Domburg en -Rammekens, oorspronkelijk bestemd voor de nuisvesiing van wederopbouwarbeiders, zijn voor hen ingericht. De politieke delinquenten zullen onder de directie van Landbouwberstel werken, ter- wyl de uitvoering van het werk bij de Nederlandsche Hei demaatschappij berust. Hervatting veerdienst Zijpe Numansdorp. De veerdienst zypeNu- mansdorphaven, die geduren de de vorstperiode eenmaal per dag werd uitgevoerd, wordt volgens de geldige win- terdienst regeling van Maan dag af weer twee maal per dag gevaren. Goes 100-JARIG ZAKEN JUBILEUM. De étalages van het schoe nenmagazijn van den heer Joh. de Kruijter, aan de Bierkade te Goes, staan deze week in teeken van een zeldzaam za ken jubileum- Op 26 Maart 1847 opende de heer Joh. de Kruij ter, de grootvader van den huidigen eigenaar, de schoe nenzaak in hetzelfde pand en verbond er een reparatiewerk plaats aan. Gedurende 45 jaar stond de oprichter aan het hoofd dier zaak om in 1892 opgevolgd te worden door zijn zoon. den heer Jac. de Kruij ter Deze Goesenaar heeft zich niet bepaald tot de schoenen, maar leefde geheel in de ge schiedenis van zijn geboorte stad mede en was gedurende tal van jaren tevens- gemeen tearchivaris. In 1922 nam de heer Joh. de Kruijder de zaak over. Hij heeft de werkplaats doen vervallen, maar is thans naast détaillist ook grossier. De heer de Kruijter is op ver schillend gebied werkzaam voor het algemeen belang, o.a. sedert verleden jaar in de Prov. Staten van Zeeland. DE MARKT WORDT DRUKKER. Het marktterrein te Goes biedt in de laatste weken .op marktdagen een drukkere aanblik. De marktkooplieden komen, mede in verband met het voorjaar, in grooter aan tal en dat veroorzaakt weer druk bezoek uit Goes omliggende plaatsen aan bet marktterrein. Helaas wordt door dat rui mere bezoek de gelegenheid tot het parkeeren van wa gens en auto's steeds kleiner. Dinsdag had de poütie maatregelen getroffenom te zorgen, dat de voertuigen systematisch werden opgesteld en er een passage vrij bleef. Verwilzen naar bet parkeer terrein aan de Westwal is niet mogeüjk omdat dit terrein vrijwel geheel voor autobussen noodig is. Wellicht zal het mogelijk zijn op marktdagen de Beestenmarkt en de Vlas- markt voor parkeeren te ge bruiken. Deze terreinen bieden namelijk voldoende ruimte. Waarde JAARVERGADERING JONGENSCLUB. De jongensclub „Samuel" te Waarde heeft Donderdag- en Vrijdagavond haar jaarfeest gevierd voor leden en begun stigers. De avonden werden geopend door Ds. den Boer, waarna de heer J. J. Straub een Bijbelinleiding hield. Door de jongens werden een tweetal tooneelstukjes voerd en enkele voordrachten ten beste gegeven. Rilland-Bath JAARVERGADERING MUZIEK VEREENIGING. De muziekvereeniging te Rilland heeft haar algcmeene vergadering gehouden. De re kening over 1946 bleek te slui ten met een batig slot van 1052.24. De vereeniging heeft voorts de beschikking over 750, die door het Prins Bern- hardfonds zijn geschonken voor de aanschaf van nieuwe nippers De heer G. Koppelaar, on derwijzer te Sliedrecht, heeft voor de benoeming tot hoofd der lagere school te Wemel- dlnge, bedankt. De ouderling der Ned. Herv. kerk te Wemeldinge, de heer P. Swart, heeft om ge zondheidsredenen ontslag ge nomen. instrumenten. De aftredende bestuursleden, de heeren A. A. Mol en J. van Gorsel, werden bij acclamatie herkozen. In principe werd besloten de ver eeniging van fanfare-corps in een harmonie te veranderen, De voorzitter, de heer A. A, Mol, sloot de vergadering. Schoonhoven helpt Eliewoutsdijk. Maandag is te Eliewoutsdijk een vrachtauto uit Schoonho ven met 100 eiken stoelen voor de Noodkerk gearriveerd. De ze lading was een gift van „Volksherstel Schoonhoven" en de vervulling van een belofte, die dit comité aan de kerk voogdij van Eliewoutsdijk had gegeven. Middelburg Hersengymnastiek voor- personeelsvereenigingen. Maandagavond werd in het Schuttershof te Middelburg onder zeer groote belangstel ling een hersengymnastiek- mateh gehouden tusschen tien tallen Van de Raad van Ar beid. 'het Gewestelijk Arbeids bureau. de Directe Belastin gen. Vltrite Works, Ryksver- keersinspectie. P.T.T. en P. Z.E.M. Onder levendige be langstelling van de zeer tal rijke aanwezigen werden de vragen op de deelemers afge vuurd. Er waren moeilijke en gemakkelijke vragen, waarbij het opvallend was, dat soms zeer moeilijke vlot beantwoord weiden en men op zeer ge makkelijke vaak het antwoord schuldig bleef. De uitslagen van de eerste' ronde luiden (in punten ge waardeerd) Arbeidsbureau Vitrite Works 5—4; P.Z.E.M. -Raad van Arbeid 43V?, Dir. BelastingenR.V.I. 6— 4. Bij de demi-finale won de P.Z E.M. van de Belastingen 2Vz2) en P.T.T. van het A rbeidsbureau 33 De PT.T. won tenslotte de finale van de P.Z.E.M. (2—1). De eerste prijs, een enveloppe met inhoud, ging dus naar de Posterijen, terwijl de tweede prijs, een bloemenmand, door de P.Z.E.M, en de derde prijs, twee flesschen wijn, door het Arbeidsbureau in ontvangst genomen werd. UITVOERING „EXCELSIOR" Zaterdagavond heeft de mu ziekvereeniging. „Excelsior"' in het Schuttershof een druk be zochte uitvoering gegeven. Der gewoonte getrouw werd aangevangen met een concert van zorgvuldig gekozen mu ziek, die onder leiding van den heer J. J. van Soelen, op ver dienstelijke wijze ten gehoore werd gebracht. Ook "de aan trekkelijke operette-fragmen ten, die op voortreffelijke wijze werden vertolkt, hadden veel succes. Na de pauze zorgde 't Over schotje. voor een wel zeer op de lachspieren afgestemd ca baret program, waarna een druk en gezellig bal met mu ziek van de Babytonband het sluitstuk vormde. INTREDE DS. RIJKSEN. Zondag 30 Maart a.s. zal 's middags om 3 uur in de kerk aan de Langedelft, ds. G. Rrjksen, uit Ede, zij In trede doen bij de Chr. Geref. kerk te Middelburg, 's Mor gens om 10 uur zal ds. Rijsen door Prof. Wisse worden be vestigd. Domburg VERGADERING GEITENFOKVjEREENIGING De geitenfokvereeniging „Ter verbetering"te Domburg heeft haar jaarvergadering ge houden. De aftredende, be stuursleden A. Provoost en <T. van Keulen werden herkozen. Het dekgeld werd op 3.50 ge bracht en de contributie op L

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6