Doelmatige verdeeling van woonruimte LEZERS SCHRIJVEN. ICctppflc cn lid ftei)d«*dlmi«l STEMMEN UI' Cenlfi DE KERKEN. Ruime bevoegdheden voor de gemeenten. Wetsontwerp ingediend. Bij de Tweede Kamer is in-j gediend het wetsontwerp „be vordering van doelmatige ver deeling van woongelegenheid". In verband met de heer- schende woningnood in een groot aantal gemeenten in ons land is een krachtig ingrepen noodzakelijk om chaotische toe standen op het gebied van de volkshuisvesting te voorko men, waarvan vooral de eco nomisch zwakkeren het slacht offer zouden worden. Het nauwe verband tusschen contróle op vestiging en ver huizing eenerzijds en vorde ring van woonruimte ander-j zijds, maakt het wenschelijk, het stelsel van vergunning al gemeen, dus verplicht te stel len. Dit is, naast samenvoeging van beide onderwerpen, het hoofddoel van het onderhavi; wetsontwerp, waarvan i hoofdpunten zijn: lo. Vestiging, verhuizing en verdeeling van woonruimten worden te zamen als één on derwerp geregeld, n.1. als in gebruikneming van woongele genheid. DE GEMEENTE BESLIST. 2o. Toewijzing van woon ruimte en vergunning tot ver huizing worden primair aan de gemeente toevertrouwd. Het aspect van vestiging wordt, als zijnde boven-ge- meentelijk, voor enkele groe pen van personen als bijv. ge- repatrieerden gedurende een overgangstijd mede ter verzor ging opgedragen aan den prov. directeur van het C.B.V.O., op volger van het B.A.B. Politierechter Middelburg. Da volgende personen wer den veroordeeld: Wegens mishandeling: L. G. B., 39 jaar, grondwerker te Os- sendrecht, tijdelijk te Domburg, tot 15.of 10 dagen; P. R„ 31 jaar, vrachtrijder te Bors- sele tot 15.of 10 dagen C. P. Z., 55 jaar, kl. landbou wer te 's-H. Arendskerke tot 30.of 15 dagen; C. M. de R., echtg. v. E. C„ 45 jaar, te Sluis tot 15.of 10 dagen; M. L. E. de S., 46 jaar, land bouwer te IJzendijke tot 20. of 10 dagen; G. de K., 28 jaar. varensgezel te Breskens tot 25 of 10 dagen; P. D., echtg. van M. E., 29 jaar te Goes, tot ƒ10 of 5 dagen, met betaling aan de civiele partij als schadevergoe ding van 32.50. Wegens beleediging: M. de W., 32 jaar te Rilland-Bath tot f 15.of 10 dagen; J. H., echtg. van J. B'., 45 jaar, te Hansweert tot f 15.of 10 dagen; C. C. de S., echtg. van E. A. W., 28 jaar, te Eède f 50.of 20 da gen. Op den 59-jarigen landbouwer D. v. d. H., te Dreischor had het zien van buurmans kippen op zijn land dezelfde uitwerking 'als een roode lap op een stier. Dit was oorzaak dat hij op 1 Nov. 1946, toen weer een kip van zijn buurman was afge dwaald naar verdachtes land, deze kip met een bietenspade heeft gedood. Reeds eerder was een kip van G. op het land van v. d. H. met een schrepel dood gegooid. Verdachte gaf het feit toe- en werd veroordeeld tot 20.— of 10 dagen hechtenis. De 26-jarige dekknecht W. W. v. S., te Arnemuiden en de 33- jarige fabrieksarbeider C. M., te Arnemuiden namen op 23 Oct. 1946 te Veere ieder een hoe-. 3o. Voor het in gebruik ne men of geven van een woon gelegenheid zal vergunning van den burgemeester der betrok ken gemeente noodig zijn. Bij daarmede gepaard gaande vestiging van personen, als be doeld onder 2o zal, zoolang de desbetreffende overgangs regeling van kracht is, de ver gunning worden geweigerd, indien de directeur P.B.V.O. bezwaar heeft. Indien deze laatste de vestiging noodig of wenschelijk acht en de burge meester daartegen bezwaar heeft, alsmede in het omge keerde geval, beslist de Com missaris der Koningin. 4o. De gemeenteraad rege^jt nader het onderwerp van punt 3, 1ste alinea, doch treedt daarbij niet in de materie van vestiging, zoolang en voor zoo ver de Prov. directeur van het C.B.V.O. nog zeggenschap op dit punt heeft. 5o. Den directeur P.B.V.O. is de tijdelijke bevoegdheid toegedacht ontruiming van de vluchtwoning door geëvacueer- den te gelasten, in overleg met den burgemeester van de oor spronkelijke woongemeehte. De burgemeester verleent dan ambtshalve vergunning tot in gebruikneming van de vroeger ontruimde of de daarvoor in de plaats aangewezen woning. ONTRUIMING. 6o. De bevoegdheid ^om een zonder vergunning in'gebruik genomen woning te doen ont ruimen wordt toegekend aan den burgemeester, zonder dat geljjk in het geldende ves- tigingsbesluit bepaald een rechterlijk bevel tot ontruiming is vereischt. 7o. In het belang van de coördinatie in het beleid der verdeeling van woongelegen heid in een complex van ge meenten als bijv. 's-Gravenha- ;e met de randgemeenten is e mogelijkheid geopend om voor de uitvoering der wet een gezamenlijke regeling verplicht te stellen. 8o. Gelijk reeds in de me morie van antwoord in zake het wetsontwerp tot aanvul ling van het besluit vordering woonruimte werd opgemerkt hangt dit onderwerp ten nauw ste samen met de verdeeling van woongelegenheid, zoodat samenvoeging van de regelin gen der beide onderwerpen in één wet in uitzicht werd ge- steld. De regeering maakt gaarne van deze gelegenheid gebruik om genoemd denk beeld te verwezenlijken. Te dien einde is de inhoud van het vorderingsbesluit woon ruimte als tweede hoofdstuk het onderhavige wetsont werp verwerkt. BODEMLOOZE PUT Een abonné te Gapinge zendt ons een uitvoerige beschouwing over de plichten van de regee. ring. Hfl is van meening, dat Nederland met zijn ambtena rencorps ver boven zijn stand leeflt. De schatkist is een bo- demlooze put en als wij allen totaal verarmd zijn, zal de regeering rustig aftreden. De abonné stelt voor het zevende en achtste leerjaar af te schaf, fen en hij verlangt van de re geering een plan tot vermin dering van het ambtenaren, corps met 75 Als nu een boer e*n paar van zijn kinde ren aardappelen laat rooien, die anders zouden verrotten omdat er voor het rooien geen personeel is, dan komen amb tenaren proces.verbaal opma ken voor de leerplichtovertre ding, maar zij geven geen op lossing voor het arbeiderspro. bleem. Ook bij de wederopbouw zijn veel te veel ambtenaren en te weinig werkers. De in zender heeft uitvoerige critiek op de werkmethode bij het re- pareeren van.de dijk Vrouwen. polder-Veere. Men heeft daar bij te veel geld uitgegeven. Tenslotte geeft de inzender aan de ambtenaren de raad: emigreeren of een stuk ge. reedschap pakken en aan het werk gaan. veelheid steenkolen weg ten na- deele van de M.U.Z., zij werden ieder veroordeeld tot 15.of 10 dagen. De 26-jarige kraandrijver J. F. u.it Wissekerke, tijdelijk werk zaam te Breskens, nam op 1 November 1946 aldaar een da mesrijwiel weg, toebehoorende aan P. J. Risseeuw. Verdacjite bekende en zei dit rijwiel te heb ben weggenomen omdat 8 da gen te voren zijn eigen rijwiel was ontvreemd en hij zich scha deloos wou rtellen. Verdachte werd veroordeeld tot 6 maanden gev. straf voorw. proeftijd 2 j. en 100.of 30 dagen onvoor waardelijk. A. A. T., 28 jaar, landarbei der te Schoondijke, nam op 10 Oct. 1946 te IJzendijke 2 zak ken tarwe weg ten nadeele van A. A. Blondeel, hiervoor werd hij veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk proeftijd 3 jaar. RIJWIELBANDS V Een Wemeldingenaar heeft bij een rijwielhandelaar ter plaatse tal van rijwielbanden in voorraad gezien, die nog afgehaald moeten worden door de rechthebbenden, maar die rechthebbenden maken geen haast. Hij vraagt nu of het niet mogelijk is de distributie van rijwielbanden te verrui men en aan elk gezinshoofd tenminste een stel rijwielban den toe te wijzen. EERESCHULD Een patiënt van Bethesda te Vlissingen dringt er op aan, dat Zeeland dank zal betuigen voor de glas.actie van pater de Greeve door een inzame ling te houden voor de nood lijdende Amsterdamsche kin. deren. Hij vraagt of er niet een comité in Vlissingen is, dat een actie op touw wil zet ten voor deze kinderen. BUS-REPARATIE Een abonné te Baarland, die door een defect aan een aqto- bus van des middags 15.20 tot des avonds 19 uur werk had om naar Baarland te komen, vraagt waarom de busdirectie3 de buschauffeurs niet machti ge kleine reparaties door ga ragemonteurs uit Goes of an dere plaatsen te laten verrich ten. Dikwijls zijndeze men- schpn beschikbaar, als de bus., dienst geen monteur bescnik- baar heeft. 4. Kappie stapte opgeruimd het kantoor uit en liep de stoep af. Jong, mompelde hij, dat is een gemakkelijk vrachtje! Benieuwd wat dat kan opbrengen. M'n tijd, de maat zal staan kijken, als ik hem vertel dat we geen sleep krijgen! Jong... eh... Maar waar is de maat? Waar is de stuurman? Ik had hem toch hier achtergelaten? Hm, wacht es. Daar is een herberg... Ik zou me heel erg moeten vergissen, wanneer hij daar niet is Nu, Kappie had gelijk. De enige bezoe ker van het café was de stuurman. Hij luisterde ingespannen naar een verhaal, dat de waard hem vertelde, zo ingespan nen, dat hij niet eens hoorde, dat Kap^e hem riep... Te Sjanghai zÜn tiendui zend havenarbeiders in staking ~egaan. Zij eischen loonsver hoging. Sport De Engelsche voetbalfilm. De Vlisslngsche voetbalver, eeniging E.M.M. bood Donder dagavond in het Concertge bouw haar leden en dona teurs, alsmede genoodigden, de primieur, althans wat de Vlis- singsche vereeniginigen betreft, van de Engelsche voetbalfilm, welke door de K.N.V.B, in circulatie is gebracht. De "verschillende onderdeelen van het voetbalsDel werden door de Engelsche profs op zeer 'duidelijke wijze gede monstreerd. Daar de film voor een groot deel met het lang- zaamwerkend apparaat is op genomen, kwam *iedere hande- ing goed tot zijn recht, zoodat het voor de actieve spelers een zeer leerzame avond was. Woensdagavond werd iii de zelfde zaa; de film gedraaid voor de leerlingen van de H. BOOGSCHIETEN HANDBOOGSCHIETEN. NEDERLAND—BELGIË. Op de te Eindhoven gehou den jaarvergadering van de Ned. Bond van Handboog schutters werd besloten de eerste landenkamp Nederland België sinds het uitbreken van de oorlog in begin Augus tus te Dongen te organisee- ren. In September wordt de returnwedstrijd afgewerkt. Een voorstel om de witte roos pf te schaffen werd slechts door drie districten gesteund. Elf districten zorgden dat dit voorstel kelderde. Een voorstel om de laatste wedstrijd om het persoonlek kampioenschap van Nederland in het vervolg, met blanke stand te beginnen werd met 12 tegen 2 districten aangeno men. Tot dusver telden de punten van de diverse voor- wedstrijden mee. DE PROTESTANTSCHE KERK IN SPANJE. Naar wij vernemen is kort ge leden de Evangelische kerk in Spanje voor een conferentie te Madrid bijeen geweest. Er werden uitvoerige bespre kingen gehouden, wat gedaan kon worden om de Kerk weer haar levendig karakter te geven, dat zij ook had in de tijd, dat zij nog in volle vrijheid kon handelen. Groote bezorgdheid was er eveneens zooals uit een schrijven van een predikant bleek: „Ik heb mijn eerste rond reis achter mij. De droeve erva ring daarbij was vooral, dat ik menschen miste, die door hun getuigenis steeds een voorbeeld 1 TT J .w.'l'OV in een oud hart floor Udo van Ewoud. „Jbr. de Bock is een poosje in Schevenirjgen gaan Iogeeren; we zullen hem vermoedelijk voor- loopig wel niet meer terugzien!" „Hè?!" Het gebeurde niet vaak, maar nu was Tine toch werkelijk «sprakeloos. Neef Ko keek, of het heele geval hem niet aanging. „Die schat van een man, zooals jij hem beliefde te noe men, is niets meer of minder dan een geraffineerde schurk!", beet mr. van Everdingen, zeer onredelijk, zijn trouwe gade toe. „We hebben ons allemaal laten beetnemen!" „Behalve ik dan toch!" pro testeerde tante Door. „Hè wat herhaalde Tine, die er nog steeds niets van begreep, met groote oogen van ontzetting. „Jhr. de Bock een schurk maar Bas!" „Ba—as, koffie!" krijschte de papagaai in de serre, maar alleen neef Ko lachte om de dwaze interruptie van de be moeial. „Laten we nu maar eens rustig gaan zitten", stelde tante Door voor, „dan zal ik jullie een en ander met een paar woorden duidelijk trachten te maken". Aan dit voorstel werd gretig gevolg gegeven, want niemand scheen op dit oogenblik aan iets meer behoefte te hebben dan aan rust, maar de aangekondig de paar woorden overschreden toch verre de gens van hetgeen men daaonder pleegt te ver staan. Tante Door vertelde, kalm en zakelijk, zooals haar gewoonte was en daarbij vond zij een zeer aandachtig gehoor. Ze vertelde, hoe ze tegen jhr. de Bock aan vankelijk, evenmin als een der andere leden van de familie, ook maar eenig wantrouwen had ge koesterd, maar hoe haar nuch tere kijk op de dingen haar een voudig had doen besluiten eens informaties naar den jonkheer in te winnen, toen het bleek, dat hij Bastiaan in zijn groot- sche plannen tot oprichting van een rubberfabriek wilde betrek ken. Die informaties hadden aanvankelijk niet veel opgele verd. Jhr. de Bock. van Raaite had zien eerst sinds kort in Den Haag gevestigd en in de zaken wereld was hij een Volkomen onbekende, zoodat het informa tiebureau, dat er zich wel heel gemakkelijk afmaakte, niets slechts van hem vermocht te zeggen. Notaris Bijvanck ech ter, die dat wilde tante Door nu wel verraden haar al meer met raad en daad ter zijde had gestaan en haar o.m. de tip tot aankoop van het gehecle com plex grond achter het Woon wagenkamp had gegeven, om dat de toekomstige bestemming van dit terrein hem toevallig tei^ oore was gekomen no taris Bijvanck dan was van oordeel geweest, dat hier iets niet geheel in de haak was en hij had op zich genomen eenig licht over de duistere figuur van dezen adellijken onbekende te doen schijnen. En het resultaat van die poging, waarbij mede de politie in de arm werd geno men. was waarlijk verrassend geweest. Jhr. de Bock bleek een totaal gedegenereerde telg van een, vobr jaren te goeder naam en faam bekend staande familie te zijn. Ais eenig kind verwend door zijn ouders die hoewel zelf niet buitengewoon bemiddeld, aan de onmogelijkste verlangens van hun weinig belovenden zoori tegemoet kwamen, ontpopte Marinus.zich al spoedig als een knaap, met wien geen land te bezeilen was. Het noodlot wilde, dat zijn vader plotseling kjvam te overlijden toen de jonge de Bock nauwelijks de kinderschoe nen ontwassenwas. Zijn moe der, die geen raad meer met hem wist, beging de onvoor zichtigheid hem 'zijn vaderlijk erfdeel uit te keeren en nadat hij dit in een jaar tijds had ver brast, bleef hem niet veel anders over dan voor het Indische le ger te teekenen. Ook in de militaire dienst hield hij het echter niet lang uit Zoodra zijn tijd om was, nam hij ontslag om een of andere ondergeschikte functie op een rubberplantage te aanvaarden, waar hij, wegens een geheele reeks kleine diefstallen, werd ontslagen. 1 (Wordt vervolgd). zijn geweest voor anderen. Waar de verwoesting zijn weg genomen heeft, is slechts een kleine kring van getrouwen overgebleven en is van de oor spronkelijke gemeenten prac- tisch niet veel meer te vinden.' PRACTISCHE THEOLOGEN OPLEIDING. In Amerika is men begonnen met aan jonge theologen, die dat wenschen, de gelegenheid te geven om door persoonlijke arbeid de levens- en arbeids omstandigheden van de bevol-, king, waar zij later als predi kant. onder zullen werken, te leeren kennen. De automobiel fabrieken in Detroit hebben zich voorlooplg bereid ver klaard een aantal theologische studenten voor een bepaalde tijd als arbeiders in dienst te nemen. Het initiatief hiertoe is uitgegaan vair den Metho disten-predikant Owen Geer. DUITSCHE KRIJGSGEVANGENEN IN ENGELAND. Er bevinden zich momenteel nog 360.000 Duitsche krijgsge vangenen in Engeland, in het kamp Cuckney bij Nottingham heeft een groep Duitsche pre dikanten een formeele theolo gische faculteit geopend voor toekomstige predikanten. Op het oogenblik studeer'en hier meer dan 100 jongeren, wier doel het Is om als predikant in de Evangelische kerk naar het vaderland terug te keeren De Duitsche predikanten en studenten werden uitgenoo- digd om godsdienstoefeningen te houden in Engelsche kerken. Onlangswerd in de bekende Durham Cathedral zoo'n ge vangenen godsdienstoefening gehouden, waarbij meer dan 1000 gevangenen aanwezig waren. De docenten aan de ge. vangen en faculteit- krijgen dik wij Is steun van theologische docenten uit de Universiteiten van Oxford, Cambridge en Londen, benevens van andere Engelsche faculteiten Verschil lende studenten van de gevan genen-universiteit hebben de mogelijkheid gehad om als vrij man naar Duitschland te rug te keeren, maar zij gaven er de voorkeur aan om als ge vangene in Engeland te blijven tot hun theologische opleiding voltooid zou zijn. Overigens hebben de Ame- rlkaansche Christelijke kerke ten scherpste veroordeeld, dat. al de geallieerden, Amerika incluis, nu, bijna twee jaar na capitulatie, nog Duitsche soldaten als krijgsgevangenen vasthouden. BOKSEN NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN In de finales der wedstrijden voor het Nederlandsch boks kampioenschap, die Donder dagavond door het district Noord-Holland van de N.B.B, in Krasnapolsky te Amster dam werden gehouden, won in de afd. vlieggewicht Van Oos ten (Den Haag), na twee ex tra ronden op punten van H. Corman (Groningen). In de wedstrijden bantamgewicht won v. d. Meulen, (Leeuwar den), op punten van Kwar ten, (A'dam), in de wedstrij den vedergewicht: Hessels, (Haarlem) van Heinkens, (Groningen), in de wedstrijden lichtgewicht: Bech wilder, (Breda), van Elenveld. (En schede). in de wedstrijden weltergewicht: Remie, (Bre da), van Lunding. (Enichede): in de wedstrijden middenge wicht: Schubart, (Groningen), van Vink, (Den Haag)in de wedstrijden halfzwaargewlcht; Qufntenmeyer, Enschede van Cramer, (Amsterdam), en in de wedstrijden zwaarge- rewicht Nlemans, Amster dam), die won, doordat Mak, (Maastricht), in de tweede ronde opgaf. SCHAKEN EUWE VERLOOR VAN BOLBOCHAN. In de zevende ronde van het tournooi te Mar del Plata verloor dr. Euwe van Julia Boibochan. De stand luidt thans: 1. Stahlberg 5 punten -i- één af gebroken partij; 2. Boibochan, 5 pnt.; 3 en 4 Euwe en Naj- dorf, beiden 4% punt -j- één afgebr. partij. DAMMEN WERELDTITELWEDSTRIJD IN ONS LAND? Behalve de Zwitsersche en Belgische dambond heeft thans ook de Fransche dambond zich aecoord verklaard met het Ne- derlandsche voorstel om nog dit jaar in ons land de wereld titel in een match te laten ver spelen. Het aantal wedstrijden zal nog nader door de Nederland- sche dambond worden vastge steld. Het bestuur van de Neder- landsche dambond zal in de loop der volgende week bijeen- komefl tot het nemen van een definitief besluit. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De stand van de zesdaagsche te Parijs, luidde Vrijdagmorgen vroeg als volgt: 1. BruneelNaeije 166 pim- n, 2. SeresLapebie 74 pun ten, op één ronde: 3. Schulte Boeyen 61 punten, 4. Gouïjon Carra 97 punten, 5. Gïrard Louviot 46 punten, 6. Kint van Steenbergen 44 punten. Met twee ronden achter stand: 7. GuimbretiereLe Ni- zerhij 27 punten. De overige koppels waren 5 en meer ronden achter. Programmablad „Radio Nederland" staakt verschijning. Blijkens een mededeeling in het programmablad ,;Radio Nederland", zal dit blad in De jeugd teekent voor de geteisterde gebieden. Zooals eenige tijd geleden reeds werd bericht, heeft zich te 's-Gravenhage een comité gevormd, dat zich ten doel stelt de jeugd van geheel Ne derland zijn aandeel te laten leveren in de algemeene hulp actie voor de geteisterde ge bieden. De bedoeling is, dat de schooljeugd in de teeken- les op een briefkaart een tee- kening maakt, betrekking hebbend op het geteisterde ge bied, en deze kaart in eigen kring verkoopt voor tenminste één gulden. Thans zijn aan alle scholen d.i. ruim 7000 circulai res verzonden, die de leer krachten opwekken, hun on misbare medewerking te ver- leenen en de benoodigde kaar ten te bestellen. Dit kan ge makkelijk. door een geperfo reerde strook in te vullen en te zenden aan het secretariaat Van Slingelandtstraat 160, Den Haag. Reeds een paar honderd scholen hebben dit gedaan en over het algemeèn blijkt de jeugd met enthousiasme voor dit plan bezield. Enkele scholen, die zelf al eerder op eigen initiatief een dergelijke actie waren begon nen, hebben de opbrengst hier van aan het comité toegezegd. t Officïeele publicaties GEMEENTE VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door hen is vastgesteld een verordening tot wijziging der „Verordening op het slui ten van wegen voor het ver keer met motorrijtuigen, rij wielen, bespannen wagens en handwagens", vastgesteld dooi den Burgem. van Vlissingen, dd. 19 Dec. 1941 (Gemeente blad no. 17)welke verorde ning gedurende drie maanden voor een ieder ter gemeente secretarie (2e afd.) ter inzage is nedergelegd. DISTRIBUTIEDIEN ST KRABBENDIJKE. Uitreiking schoenenbonnen Maart 1947. Personen, wier TD nummer eindigt op 1, 8, 4 of 0 en die na. 1 April 1946 nog geen schoenenbon op crjferaanwij- zing ontvingen, komen thans in aanmerking voor een bon. Kinderen beneden de leeftijd van 10 maanden ontvangen geen bon. Zij, die in Mei 1946 geboren zijn, alsmede de kin deren geboren in Maart van de jaren 1932 t.m. 1945, ont vangen thans een bon, onge acht. him TD-nummer. De bonnen moeten afgehaald wor den: te Kruiningen op 26 Maart van 912 en 13.. uur; te Hansweert op 26 Maart van 9.3012 en 24 uur; te Waarde op 27 Maart van 9.3011.30 uur; te Ril land op 27 Maart van 2—4 uur; te Yerseke op 28 Maart van 9.3012 en 13.30 uur; te Krabbendijke op 28 Maart van 912 en 24 uur. Na deze uitreikingen kunnen de bonnen nog alleen afgehaald worden op het kringkantoor te Krabbendijke, uiterlijk op 15 April a.s. De schoenenbon nen kunnen alleen uitgereikt worden tegen inname van de bonnen 614 en 612 van het inlegvel. De bonnen van de in ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Vlissingen: Dr. Grippeling, Nieuwendijk 93, Telef. 351. Middelburg: C. F. Frumau, Korte Burg 13, telef. 2635. Goes: Dr. Bruynzeel, Jacob Vaffckestraa't 3. telef. 2375. Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw Vossemeed en St. Plhi- lipsland: Dr. Looysen te Tho len en Dr. Vermet, Nieuw Vossemeer. APOTHEKEN. Van heden af tot en mét volgende weêk Vrijdag zijn des nachts en de geheele Zondag de volgende apotheken ge opend. Te Middelburg apo theek van Pienbroek; te Vlis singen apotheek Ockenburg, Walstraat en te Goes: de G.oe- sche apotheek. verband met de nieuwe con- Maart jarige kinderen tegen stallatie van de Ned. omroep, I mnamo van bon 604 van het met ingang van 1 April zijn inlegvel. TD en inlegvel mee- verschijning staken. 1 brengen. BEURSOVERZICHT DE STEMMING MEER PRIJSHOUDEND. Kleine omzeilen. Vrijdag was de handel we derom van bescheiden afme tingen. Weliswaar ontwikkelde zich in de vrije handel in en kele fondsen eenige beweging en AKU's werden zelfs gere geld in een groote open hoek verhandeld, maar bij nadere beschouwing waren de omzet ten toch allerminst groot. De stemming was prijshoudend, maar de hoofdkoersen welke in 'de diverse rubrieken tot stand kwamen, verschilden maar weinig met de vorige no teeringen. Koninklijken die eergisteren in het vrije verkeer tot 368% waren afgedaan, werden 369% hoofdkoers vast gesteld. De industrjeelen waren meerendeels, wat de hoofdkoer sen betreft, iets hooger en het zelfde kon worden gezegd' van de scheepvaartpapieren, maar verschillen van beteekenis kwamen nergens voor. Ook de actieve cultuurfondsen waren niet veel veranderd. In het vrije verkeer ontstond eeni- je beweging in een paar 'ondsen, maar daardoor kwamen geen grootere veran deringen tot stand. AKU's be en naar boven tot 149, van lerkels stegen bij een hoofd koers van 119 tot 120%. Uni lever waren een kleinigheid hooger. De Phibpsaandeelen, waarvoor de hoofdkoers een paar punten boven het vorige leil kwam te liggen, werden in iet vrije verkeer bijna niet meer verhandeld. Indische fondsen waren bepaald vast gestemd. Prolongatie 2% Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 9.45 Ber.; 10 Hoogmis; 11,30.piano, viool en cello; 12.30 Symphonic classique; 12,30 Lunehconc,; .1 Ber.; 13.15 Lunchcon cert: 13,45 Apologie; 14,30 Or gelconcert door Hendrik An- driessen; 15.30 Musetteprogr. aardbeien, mirlitons en marschrefreinen; 16.30 Zie ken lof; 17,00 Kerkdienst; 18,30 Ned Strijdkr.; 19.30 Ber.; 19,48 Nabeschouwing wedstrijd veldlioopkampioenschap te Maastricht; 20.00 Ber.; 20.15 „De man die Donderdag was", luisterspel; 20.00 Ber. Hilversum II: 9.45 Ber.: 10,15 Radio Phil harmonisch Sextet; 10,45 In de tuin der poëzie, Vlaamsche dichters; 11,00 Omroep dameskoor: 12.00 Russische staalkaart; 13,00 Ber.; 13,50 De spoorwe gen spreken; 14.05 Boeken halfuur; 15,00 Filmpraatje; 15.30 Pierre Palla: 16,00 Het Radiodansorkest; 16,40 Sport flitsen en gram.pl.: 17,30 Oome Keesje; 18.00 Ber.: 19,00 Kerkdienst; 20.00 Ber.; 21.00 Hoorspel, „Dombey en Zoon"; 21,35 ..Waltztime"; 22,05 Hersengymnastiek; 23.00 Ber. MAANDAG Hilversum I: 9.45 Ber.; 10,00 Het Byd Neel strijkorkest; 10,30 Morgen dienst; 11,45 Familieber 13,00 Ber.: 14.20 Ensemble Douwinsky; 15,15 Clarinet-re cital; 15,45 Wij varen naar In- dië; 16,45 Amsterdamsch Strijkkwartet; 17,45 Het Rijk over zee; 18,15 Sportpraatje: 18,30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Ber.; 19,35 Orgelspel; 19,45 Rubriek ten behoeve van de Landbouw; 20.00 Ber.; 21,05 Kamerorkest; 22,00 Ber. Hilversum II: 9,45 Ber.; 10,20 de Regenboog; 11,45 Pilla en Tabet zingen met piano; 12,00 Lichte orkest- werkjes; 12.35 Orgelspel, Jo- han Jong; 13,00 Ber.: 13,20 Eddy Walis; 13,50 Zweedsch mannenkoor: 14,30 Voor de Vrouw; 16,00 Miller-Sextet; 16,30 Voor de jeugd; 17,20 Vaudeville-orkest; 18.00 Ber.; 18,15 Vaudeville-orkest; 19,00 Dansorkest; 20.00 Ber. Weerbericht VRIJ 3ACHT WEER Weersverwachting, medege. deeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Tijdelijk krachtige wind tus schen Z. en W. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. En. kele regenbuien. Aanhoudend vrij zacht weer. ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 6.38 uur en gaat zij onder om 18,56 uur. De maan komt op om 7,22 uur en gaat onder om 19,58 uur. Maandag komt de zon op om 6.36 uur en gaat zij onder om 18,58. De maan komt op om 7.37 uur en gaat onder om 21,18 uur. HOOG- EN LAAG WATER. Zondag ig het hoog water om 2,28 en 14,53 (1.94 en 2,09 -f- NAP); laao- water om 9,13 en 21,12 uur (2,29 en 2.04 M. - NAP). Maandag Is het hoog water om 3,00 en 15,25 uur (2,08 en 2,14 NAP)laag water om 9,44 en 21,46 uur (2.37 en 2,15 M. NAP).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 9