PHOVIHCIALE ZEEUWSCHE COUQAHT Minister Jonkman in de Kamer Acheson verdedigde Truman's plannen Britsche strijdkrachten blijven op peil Restauratie Geref. Kerk 190e Jaargang - Nr. Uitgave van dc Firma Provinciale Zeeuwsche Courant. Middelburg. Drukkerij Firma F. van de Velde Jr.» Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. Zaterdag 22 Maart '47 ABONNEMENTSPRIJS» 25 cent per week3.20 per kwartaalfranco per post 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm., minimum per adver- W.O. DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE, BRESKENSCHE COURANT EN VRIJE STEMMÉN ««./»- Bureaus gevestigd te Vlissingen i Walstraat 58-60, telefoon 10 (2 lijnen) Middelburgs Londensche Kaal 29. telefoon 2077 en 2924: Goes: Turfkade 15, telefoon 2475 Oostburg s Gratamastraat 3. telefoon 102; Terneuren Brouwerijstraat 2. Postrekening nr. 359300jP^Z^C^fjJddelburgi Hel wereldgebeuren „IK DENK NIET, DAT INTERVENTIE TOT OORLOG ZAL LEIDEN". Geen dollars voor Joego-Slavië. In Amerika wordt op het oogenblik een grootscheepsche campagne gevoerd om de pu blieke opinie te winnen voor de nieuwe agressieve politiek van Truman. Op enkele uitzonde ringen na schaart zich de ge- heele pers in hoofdartikelen en commentaren achter den presi dent en tal van vooraanstaande senatoren, zoowel uit het repu- blikeinsche als het democrati sche kamp, zijn druk in de weer om Truman alle moge lijke steun te bieden. Kritiek komt slechts aan de eene kant van de verstokte isolationisten en aan de andere kant van de progressieve groep van oud medewerkers van Roosevelt, waarvan oud-minister Wallace wel de bekendste is. Donderdag is de commissie van buitenlandsche zaken van het huis van afgevaardigden begonnen met de behandeling van het aangekondigde pro gramma voor steun aan Grie kenland en Turkije. Dean Ache son, de plaatsvervanger van Marshall, gaf daarbij nogmaals een uitvoerige toelichting op de plannen tot steunverleening. Acheson voerde aan, d®t het Grieksche economische leven ineen zou storten, tenzij spoe dig hulp verleend zou worden. Indien de invoer naar Grieken land zou ophouden, zouden de prijzen van dé beschikbare goederen tot astronomische getallen stijgen. Het grevolg zou zijn, dat het regeeringsgezag lamgeslagen zou worden. Het zou tevens het einde van de Grieksche vrijheid en onafhan kelijkheid beteekenen. Acheson beschreef de aard van de te verleenen steun als 1) invoer van levensmiddelen; 2) organi satie en uitrusting van het Grieksche leger voor het her stel van de orde; 3) steun voor de wederopbouw. Amerika was echter niet van plan troepen naar Griekenland te sturen. Het Amerikaèmsche protest in verband met de gebeurtenis sen in Hongarije had hetzelfde doel als de steun aan Grieken land en Turkije. „Wij zijn van meening dat men hetr Hon- gaarsche volk een regeering wil opdringen, waarvan het niet gediend is." Op de vraag of de Amerl- kaansche interventie tot oorlog zou leiden, antwoordde Ache son: „Dat denk ik niet. Door de democratie en de vrijheid te steunen draagt men zeer veel bij om de wrijving tusschen de groote mogendheden op te hef fen." De beschuldigingen, dat de V.S. de plaats van het Brit- sche keizerrijk willen innemen Zuldpool-nederzetting geplunderd Finn Ranne. leider van een Amerikaansche Zuidpoolexpe ditie, heeft bij de regeering van Chili een klacht ingediend, dat een Chileensche Zuidpoolexpe. dfitie de installaties van de Amerikaansche regeering op het eiland Stonlngton in Gra- hamland heeft geplunderd. Het Chileensche ministerie van defensie heeft de juistheid van deze ld acht, tegengespro ken Volgens 'de Chileensche verklaring bevonden de instal laties zich bij aankomst van de Chileensche expeditie in een staat van groote wanorde en verval en hadden de leden der expeditie opdracht gekre gen de uitrusting of andere bezittingen der Amerikanen niet aan te raken. Verborgen wapens in Frankrijk. De Fransche minister van nationale veiligheid heeft me degedeeld, dat opnieuw ver borgen wapens zijn gevonden in een voorstad van Parijs. Er waren o.a. een aantal ma chinegeweren bij. Tevoren wa ren reeds meer mededeelingen gedaan over wapenvondsten. „Overal in Frankrijk worden wapens verborgen gehouden", zoo zeide de minister. Ter dood veroordeeld. De 36-jarige G. J. Wéntzel, uit Amsterdam is vanmorgen wegens dienstneming bij het legioen Nederland door het bijzonder gerechtshof te Am sterdam, conform de eisch, ter dood veroordeeld. W., wien ambtshalve het recht van cassatie werd ver leend, had bij Leningrad aan de strijd tegen de Russen deel. genomen, maar bovendien in 1944 in Nederland tegen de oprukkende geallieerden ge vochten. Vanaf 4 Mei zullen dage lijks in plaats van één, twee pakketbooten de dienst tus schen Ostende en Dover onder houden, wees Acheson van de hand. „Wij willen in niemand's schoe nen stappen" zei hij. Acheson deelde voorts nog mee, dat Amerika ook in Zuid- Korea financieel zou moeten bijspringen, ter handhaving van het evenwicht. Onderhan delingen tusschen Amerika en de Sowjet-Unie over een cen trale regeering hadden geen succes opgeleverd. Daarente gen lag het niet in de bedoe ling Joego-Slavië mee te doen deelen in de stroom van dol lars. Bljjkbaar achten Truman en zijn senatoren nog niet de tijd gekomen om ook daar „vrijheid en democratie" te brengen en leggen zij er zich bp neer, dat dit land voorloo- pig een deel blijft van de in vloedssfeer der Sowjet-Unie. Grieksche koning doet geen afstand. Liefde en politiek. Zoowel pro- als anti-royalis tische Grieksche kringen in de Britsche hoofdstad, achten fret unaniem onwaarschijnlijk dat konlngi George afstand van de troon zal doen om wille van de liefde eener. gescheiden En. gelsche op wie hij zich naar verluidt verliefd heeft. Zij zeiden dat koning Geor ge deze affaire „uiterst deli caat" behandelt en dat „de vrouw in kwestie" niet in po litiek geïnteresseerd of belust op maöht is. Zij beschreven koning Geor ge's vriendin als een „discrete Engelsche vrouw" geschei den echtgenoote van een ko lonel in het Indische leger die zich omstreeks Kerstmis bij koning George in Athene heeft gevoegd. Het paar zou elkander voor het eerst hebben ontmoet gedurende de eerste ballingschap van den monarch in Engeland, voor 1935. Grieksche republikeinen, hoe dat de romantische affaire wel zij nooit verwacht hebben aanleiding tot abdicatie zou worden, hadden gehoopt dat koning George gedwongen zou worden zijn troon op te geven op grond van een bepaling in het Amerikaansche hulpplan. Don Juan dingt naar de Spaansche troon. Spaansehe royalisten, .katho lieken en conservatieven heb ben op een belangrijke serie besprekingen met den troon pretendent Don Juan te Esto- ril besloten om met Spaansch. republikeinsche ballingen on derhandelingen aan te knoo- pen over het herstel van de monarchie. Naar verluidt* zal worden gewezen op het belang dat ,men eensgezind geraakt over herstel der monarchie en een regeering, aanvaardbaar voor het buitenland. Don Juan Is vastbesloten om de Spaansche troon te aan vaarden na een nationaal ple bisciet, om te heerschen vol gens de bepalingen van een „milde grondwet", in samen werking met een vrij gekozen parlement. Vandaag ...is het 125 jaar gele den, dat de Nederland- sche staatsman I. D. Fransen v. d. Putte, die groote invloed uitoefen de op de ontwikkeling der koloniën, te Goes werd geboren. Muziekfestival te Scheveningen. In de maand Mei van het volgende jaar zal in het Kur- haus te Scheveningen een In ternationaal muziekconcours voor solisten plaats vinden op het gebied va® piano, viool en zang. Reeds is een internationale jury samengesteld, bestaande uit vertegenwoordigers uit twaalf landen. Een. dergelijk concours werd in November 1946 in Parijs ge geven onder auspiciën van de Association Frangaise d' ac tion Artistique ter verkrijging van de Grand Prix de Piano (Marguerite Long) en de Grand Prix de Violon (Jac ques Thibaud). Wederopbouw en volkshuisvesting. Op 19 en 20 Maart hebben de Minister-president en de Minister van Wederopbouw Volkshuisvesting bespre kingen gevoerd, onderscheide. lijk met de voorzitters en ver tegenwoordigers van de Col leges van Ged. Staten der on derscheidene provincies en met de burgemeesters en vertegen, woordigers van de gemeente besturen van een aantal groo te gemeenten en van de Ver. van Ned. gemeenten over de problemen van de wederop bouw en de volkshuisvesting Hierbij werd bepaaldelijk aandacht geschonken aan de wenschen, welke in de boezem dezer colleges leven ter zake van de verhouding op dit stuk tusschen de bevoegdheden van het Rijk ©enerzijds en de col leges van Ged. Staten en ge meentebesturen anderzijds. Eén Linggadjati, maar verschil in interpretatie blijft mogelijk Indonesiërs aanvaardden de Regeeringsverklaring Spoedige onderleekening. De minister van overzeesche gebiedsdeelen, 'mr. J. A. Jonk man, heeft in de vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Vrijdagmiddag een verklaring afgelegd, waar aan wij het. volgende ontlee- nen: Hoewel de regeering er in volle ernst de voorkeur aan zou hebben gegeven de ver zochte inlichtingen nè, dé *>n- derteekening van de ontwerp overeenkomst van Linggadjati te geven, heeft zij toch gaar ne aan de. in de Kamer ge uite wensch gevolg gegeven, omdat zij geenszins de indruk zou willen doen ontstaan, als zou zij haar plicht de Kamers zoo goed en zoo snel mogelijk in te lichten, niet ernstig op vatten. De Commissie-Generaal heeft, in Indonesië terugge keerd, de Indonesische dele gatie op de hoogte gebracht van de gang van zaken in Nederland. In haar brieven van 14 en 21 Februari heeft de Indo nesische delegatie in hoofd zaak geantwoord, dat zij slechts gemachtigd was de ontwerp-overeenkomst te on derteekenen, zooals die luidde op grond van de 17 artikelen, alsmede van de schriftelijke correspondentie en van de ge deelten uit de notulen, welke bindend zijn voor één of beide partijen. Voorts deelde de Ind. delegatie mede, dat zij geen gevolg kon geven aan de uit- noodiging, in te stemmen met de verklaring der Ned. regee ring, vooral aangezien dan Lagerhuis-debat over de defensie. Bij het indienen van een re solutie tot goedkeuring van het witboek over de defensie, heeft de Britsche minister van defensie, Alexander, in het Lagerhuis verklaard, dat het Midden-Oosten een vitale scha kel blijft voor de veiligheid van het Britsche gemeenebest en dat de wettige behoeften, welke de Britsche defensie in dit gebied heeft,' moeten wor den veilig gesteld. „Oze troepen in Voor-Indië zijn sinds het einde van de oorlog drastisch in aantal ver minderd", aldus Alexander, „doch wij zijn niet bereid om vóór de machtoverdracht de terugtrekking van al onze troepen uit Voor-Indië in over weging te nemen". Verschillende „dissidente" Labour-leden, wier amende ment van de hand was gewe zen, gaven uiting aan hun in zichten. Een van hen, J. Pa ton, merkte op, dat uit het feit van handhaving van een strijdmacht welke tweemaal zoo groot was als die van de Ver. Staten in verhouding tot de bevolking, slechts de con clusie getrokken kon worden, dat Groot-Brltta/mië een mo gelijken vijand had, welke niet anders dan Sowjet-Rusland kon zqn. Zilliacus beschuldigde de re geering van te streven naar een Anglo-Amerikaansche en tente en'van bevoorrading met wapenen om een machts-te- genwicht tegen de Sowjet- Unie te verkrijgen. De motie, waarin de de fensiepolitiek van de regeering werd goedgekeurd, werd ten slotte zonder stemming aan vaard. Gouverneur Thompson legen de Ku-Klux-Klan. Meivin Thompson, de nieuwe gouverneur van de staat Geor gië (V.S.),. begint zqn ambts periode niet met halve maatre gelen. Een van zijn eerste re- geeringsdaden is geweest een oorlogsverklaing aan de Ku- Klux-Klan, een oganisatie die negers, Joden en katholieken vervolgt onder het mom van nationalisme. te Vlissingen Het uiterlijk aanmerkelijk verfraaid. De jeugdgebouwen Ruim twee jaar heeft de Gereformeerde kerk aan de Paul Krugerstraat t.e Vlis singen gestaan als een toon beeld van verwpesting, als een stille getuige van de- harde strijd, welke Vlissingen in de November-dagen van 3944 doormaakte. In het begin van de oorlog is het gebouw steeds gespaard gebleven. Slechts eenmaal werd het bedreigd. Op Zondagavond 22 Dec. 1940 kwam bij e^n aanval met brandbommen op de stad ook een aantal van deze gevaar, lrjke projectielen in kerk en jeugdgebouwen terecht. Door het krachtdadig optreden van eenige omwonende gemeentele den kon het gebouw voor er ger onheil bewaard blijven. Helaas werd tenslotte het' ge bouw door de granantbeschie- tijjg tijdens de drie bange da gen van November '44 in en kele ur*n tijds grondig ver woest. DE HERBOUW. Thans is men zoover gereed dat de plannen voor de restau. ratie goedgekeurd zijn de aanbesteding inmiddels heeft plaats gehad. Bij de herbouw is de platte grond van het kerkgebouw, niet gewijzigd. De opstelling van banken, preekstoel, orgel enz, blijft dezelfde. Eenige muren, die grootendèels ge sloopt moeten worden, zullen weer opgetrokken worden en er zal om het geheel een nieuw muurtje worden gemet seld, vvaar-doór het mógelijk is de vormgeving in eenige on derdeden te verbeteren. Hel vroegere kerkgebouw had een iets gedrukt aanzien, het was wat te laag gehouden Door het optrekken van de topge veis tot bov^n het dak, door de raampartijen meer lengte te geven en de torenspits iets forscher te maken, is getracht dit euvel op te heffen en het gebouw meer opwaarts-stre vend te maken. Aan de zijde van de Paul Krugerstraat komt de tuin te vervallen en hiervoor in de plaats komt een tegelplateau met rijwielbergplaat3. DE JEUGDGEBOUWEN. De jeugdgebouwen met kos terswoning zullen een grootere wijziging ondergaan De kos terswoning wordt meer naar voren gebracht, zoodat tus schen woning en vereenigings lokalen een ruime hall ont staat met hoofdingang aan de Rochusaenstr&at. In dez© hall de overeenkomst zou worden achtergesteld bij die unilate rale verklaring. MISVERSTAND. In de door de Indonesische delegatie geopperde bezwaren is het misverstand terug te vinden, als zouden er twee Linggadjati's zijn en als zou de Ned. regeering het tweede Linggadjati aan de Indonesi sche regeering hebben willen opleggen. De Commissie-Generaal heeft harerzijds deze misver standen uit de weg pogen te ruimen en heeft, vertrouwend daarin te zijn geslaagd, ver volgens voorgesteld, dat de Indonesische delegatie even tueel haar bqdrage tot de interpretatie der ontwerp overeenkomst zou leveren en mogelijke bezwaren tegen de zakelijke inhoud van de toe lichting der Commissie-Gene raal en van de regeeringsver- klaringen van 10 en 19 Decem ber zou kenbaar maken. Hierop heeft de Indonesi sche delegatie de 15e Maart feant woord. Zij vermeldde, at zij krachtens de motie van goedkeuring van het beleid van de regeering- van de re publiek in de plenaire zitting van het Komite Nasional van 5 Maart door haar volksverte genwoordiging was gemachtigd de geparafeerde ontwerp overeenkomst te teekenen. Van de rechtzetting der misver standen bleek zij met voldoe ning te hebben kennis geno men. Op het voorstel der Commissie-Generaal om tot een gemeenschappelijke inter pretatie te komen, meende zq evenwel niet te moeten ingaan, omdat dat tot uitvoerige be sprekingen zou leiden, welke in vele opzichten een herha ling van vroegere besprekin gen zou opleveren en waardoor men niet binnen de gestelde ternpjn tot een resultaat zou komen. Zij verklaarde echter, dat, wanneer het de bedoeling is van de Nederlandsché regeering harerzijds niet tot ondërteekening over te gaan dan op de wijze, door haar gesteld in de vergadering van de Tweede Kamer van 10 December, de Indonesi sche delegatie kan verkla ren, dat zij er geen bezwaar tegen heeft de toelichtine der Commissie-Generaal, de verklaring van de Ned. re geering en de redevoeringen van den minister van over zeesche gebiedsdeelen op te vatten als te zijn de weer gave van datgene, waaraan de Ned. regeering zich ha rerzijds door de onderteek©- ning van de basis-overeen komst gebonden acht en wat deze zich voorneemt,te doen verwezenliiken bij de uit werking daarvan. Zelf wil den zij zich evenwel niet aan deze stukken binden. Na on derteekening zal er baars inziens nog ruimschoots ge leeenheid ziin om de inzlch ten en bedoelingen van dr Ned. regeering aan geza menlijke bespreking te on- derwernen. Zeindigde haar brief mof de uitnoorliging derhalve on verwijld tot on der toeken in" over te gaan. ondat heo-ot» nen kan worden aan de on lossing van de niinende pro blemen vna herstel en op bouw. Zondagavond 16 Maart is het telegram, met dit ant woord van de Indonesische de- 'egatie. ontvangen en Maan dagmiddag 17 Maart heeft de ministerraad daarover verga derd en de Commissie-Gene raal tot onderteekening ge- nehtigd. De Commissie-Generaal, de haar verstrekte machtiging blijkbaar alleszins aannemelijk en uitvoerbaar achtende, heeft die al snoedig gepnblleeerd, enjrii de regeering verwacht binnen-1>*< kort de onderteekening van de geparafeerde overeenkomst "'an Linggadjati. komt een trap naar de zolder verdieping^ welke zoo gebouwd wordt dat zonder veel verdere kosten een tweede verdieping kan wórden aangebracht. Te vens komt in de hall een rui me bibliotheekkamer Onvoorziene omstandigheden voorbehouden mag verwacht worden dat de restauratie, werkzaamheden in het voor jaar van 1948 gereed zullen ziin. De plannen voor de restau ratie zijn ontworpen door den heer C. Trappenburg, archl teet te Hilversum, terwijl tot opzichter is benoemd d* heer F, Kuyper, het welslagen der politiek van de regeering: de grondslag te leggen voor een vernieuwde duurzame samenwerking tus schen de volkeren van Neder land en Indonesië, noodzakelijk is de overeenkomst van Ling gadjati zoo spoedig mogelijk op voor beide partijen aanne melijke voorwaarden te slui ten; 4o. omdat op de basis van het politiek accoord de bevrij ding der overige geïnterneer den zal kunnen worden bespoe digd en voltooid; io. en 6o. omdat alleen die samenwerking de militaire en financieele spanningen en las ten van Nederland en Indone sië verlichten en dragelijk maken kan; 7o., 8o. eifc 9o. omdat die sa menwerking onontbeerlijk is om de voedselvoorziening weer veilig te stellen, de regelmatige uitvoer te herstellen, de eco nomische reconstructie volle dig aan te pakken en om het bij een tiende overweging te laten om verdere verwar ring, die onze betrekkingen met andere landen zou kunnen vertroebelen, te voorkomen. TIEN PUNTEN De regeering heeft onmiddel- lijk na ontvangst van het ant woord van de Indonesische de legatie besloten de Commissie- Generaal tot onverwijlde on derteekening te machtigen: lo. omdat zij. dat antwoord bevond te getuigen van het oprechte verlangen tot #er- nieuwde samenwerking waar van de aanhef der ontwerp overeenkomst gewaagt; 2o. omdat dat antwoord aan vaardt, wat de regeeringsver klaring van 10 December uit drukkelijk verlangde, dat on derteekening de Ned. regeering tot niets meer of anders ver bindt dan tot wat zij toen bereid verklaarde ach te ver binden; 3o. omdat de regeering er van overtuigd is, dat het voor Minister Jonkman DE MOTIE ROMME V. D. GOES V. NATERS. Dan is er nog één punt dat de regeering ernstig heeft overwogen. Hoe verhoudt zich deze op lossing tot de uitspraak door deze Kamer in de motie Rom- me-van der Goes van Naters neergelegd? En in het bijzon der: komt dan de wetferzijd- sche verbintenis tot stand, welke door het door de regee ring voorgenomen beleid werd uas-estreefd De Nederlandsche interpre tatie echter werd door de In donesische delegatie weinig overzichtelijk geacht, daar uit- jpsrgÜie van de tekst, gedachte- itworlcing en verwachtingen van de toekomst daarifi door oen zijn geweven en aan vol ledige overeenstemming dus wellicht uitvoerige besprekin gen vooraf zouden moeten °"aan. Om aan dat bezwaar fegemoet te komen heeft de -peeering nog eens aangege ven wat voor haar de hoofd zaak was. namelijk dat. de In donesische delegatie zich er mede zou vereeriigen, dat on derteekening van de ontwerp overeenkomst haar tot oiets meer of anders bindt dan fet wat volgens de door de C - Generaal ongestelde toelichtine 's overeen êekom en met onver korte inachtneming van wat zri zelve dienaangaande ver klaarde. Deze oplossing levert ook in deze zin een wederzijdsche verbintenis op. dat beide par tijen aanvaarden, dat de Ned ••egeering haar interpretatie heeft vastgelegd en de Indone sische regeering voor de hare naar de notulen deed verwij zen, terwijl bovendien wordt afgesproken dat na de onder teekening bij de uitwerking, waar de uitleg zou kunnen blijken te verschillen, door ge zamenlijke besprekingen er naar overeenstemming zal worden gestreefd. Zoo zal ook de uitwerking der arbitragebe paling van een gezamenlijk op gesteld reglement afhankelijk zijn. DINSDAG DEBAT. Nadat de regeeringsverkla ring, die onder groote stilte erd aangehoord, was voorge lezen, stelde de voorzitter voor de discussies Dinsdag a.s. plaats te doen hebben. De heer Schouten (a.r.) meen de, dat het op de weg van de Kamer ligt om het debat direct aan te vangen. De heer van der Goes van Naters (P. v.d.A.) was het hiermee niet eens en ook de heer Tilanus (c.h.) stelde zich achter den voorzitter. Zijns inziens dient de uitvoering van het besluit te worden opgeschort in ver band met de wijzigingen in de Commissie-Generaal. De heer Romme (K.V.P.) sloot zich bq de laatste sprekers aan. De minister-president deel de mede, dat de regeering, gezien het landsbelang, niet bereid is de r ^derteekening op te schorten. Het voorstel-Schouten werd vervolgens met 57 tegen 13 stemmen verworpen, zoodat de beraadslagingen Dinsdag zullen plaats vinden. KORTE PRED1CATIE JEZUS ALLEEN. weinig voortge gaan zijnde-- Matth. 26 39. Toen de Heer Jezus geboren was, kwamen de herders uit den velde en de wijzen uit het Oos ten Hem aanbidden. Zij vonden Maria en Jozef met het ICn- deke, en zij aanbaden... Jezus alleen. Wanneer later de scharen de prediking van het Koninkrijk Gods hooren van Johannes den Dooper e$rst en daarna ook van den Heer Jezus, nemen zij d^e verkondiging aan en erkennen, dat het Koninkrijk Gods is aan gebroken en de Christus is ver schenen, in... Jezus alleen. En als God op de berg der verheerlijking Zijn hemelsche glorie., uitstort, door Mozes en EL;a voorspellende de toekom stige dood van den Christus te Jeruzalem, zien de discipelen toch weer... Jezus alleen. Tenslotte komt het lijden on afwendbaar nader en weer is Jezus--- alleen. Zijn discipelen laat hij achter aan de ingang van de hof Geth- sémané, alleen de drie ver trouwdste neemt hij mee. Maar ook deze beveelt hij een „op de plaats, rust" ep, een weinig voortgegaan zijnde, bevindt hij zich alleen 'en br'dt tot den Va der om kracht voor zijn lijden. Alleen is hij, méér dan hij wenscht en vermoedt, want de discipelen, de vertrouwdste van alle, slapen. Terwij de Meester voor zijn discipelen de strijd zonder weerga doorstaat, vallen zij in de verzoeking van het zwakke vleesch en laten Jezus-. alleen. Hoe wonderlijk het ook moge klinken: zoo moét het ook, zóó is het goed! Jezus alléén is voor ons op de wereld gejeomen, om ons te verkondigen het Koninkrijk Gods en te zijn de Heer van dat Koninkrijk, de Gezalfde, Die door lijden en sterven dat Ko ninkrijk vestigt en bevestigt, voorgoed. Er is, om het met. de woorden van de Handelin gen der Apostelen te zeggen, onder de hemel geen andere naam, die onder de menschen gegeven is, door welke wij moéten zalig worden, dan die van Jezus alleen. Jezus alleen. In deze twee woorden kunnen we het heele Evangelie samenvatten. Jezus Christus is het centrum van het Evangelie, en de ware verkon diging van het Evangelie is die, welke dan ook Christo-centrisch is. Jezus alleen, dat is het Chris tendom. Of zooals Paulus het heeft uitgedrukt: Ik heb niet voorge nomen iets te weten onder^U, dan Jezus Christus, en die ge kruisigd. Ds. W. J. FOURNIER. Oostburg. Belastinginspecteur verbraste 50.000. De 42-jarige M. S., inspec teur van 's Rijksbelastingen te Groningen, heeft zich in de jaren 1941 tot en met 1944 schuldig gemaakt aan verduis tering van zg. gewetensgelden. Gebleken is, dat hij zich op deze wijze een bedrag van on geveer 50.000.— onrechtma tig heeft toegeëigend, dat hij grootendeels met een vriendin heeft verbrast. Hij is gëarres- tetrd. Het onderzoek in deze zaak is nog niet beëindigd. De „Alexandra" In IJtnuiden. Het Grieksche s.s. „Alexan dra" is Vrijdagmorgen om 7.15 uur door de sleepbooten „Vol harding" en „Stortemelk" de sluizen van IJmuiden binnen gesleept. Het schip is midscheeps aan bakboordzijde met de mijn in aanvaring gekomen en de scheepswanden zijn als gevolg van de explosie naar Duiten uitgedrukt en staan bol. Een stoomketel is vernield. De donkeyman die in de redding boot stond en deze gereed maakte om te worden uitge zet, is bij de explosie over boord geslagen en verdronken. Smokkelende ambtenaren. Op vragen van het lid der Eerste Kamer den heer Zege- ring Hadders betreffende amb tenaren, die betrokken zqn bij het smokkelen van vee over dé Belgische grens, heeft de Mi nister van Financiën het vol gende geantwoord: In deze zaak is reeds een uitgebreid onderzoek ingesteld. Door de politie en jusütie is daarbij doortastend opgetreden, zoodat reeds kan worden mede gedeeld, dat een tweetal be langrijke smokkelbenden on schadelijk werden gemaakt en in totaal eenige tientallen ver dachten preventief werden in gesloten, o.w. vier ambtenaren van verschillende diensten Verwacht mag worden, dat in het bijzonder tegen deze laat- sten strenge straffen geëischt zullen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1