UIT DE PROVINCIE Britsch-Nederlandsche handel S. Eogelschearbeids-attaches WALCHEREN Onderhoud met den heer A. Greenhough, die zoojuist in Nederland is aangekomen. Nieuwe diplomatie. (Van onzen specialen verslaggevor.) „Het doel van mijn komst is het verschaffen van inlich tingen over de vraagstukken van de arbeid in mijn land aan Nederlandsche instellingen, die daar belangstelling voor heb ben en het bestudeeren van dezelfde problemen in uw land ten behoeve van mijn regee- rlng, d.w.z. ten behoeve van den Britschen ambassadeur hier in Den Haag", aldus ver telde ons de heer A. Green hough, die juist dezer dagen de functie als arbeidsattaché toegevoegd aan Sir Nevill Bland, heeft aanvaard. Wg zit ten tegenover den nieuwen functionaris in zijn kantoor aan het Lange Voorhout en laten hem vertellen over zijn loopbaan, zgn ervaringen, zijn werk, zijn verwachtingen. DE NIEUWE TAAK. De diplomatieke taaie, die aan den heer Greenhough is opgedragen, is betrekkelijk nieuw; arbeidsattaché's kende men 'voor de oorlog heelemaal niet. Nu heeft het Britsche Rijk er in de Vereenigde Sta ten, Frankrijk, Italië, Grieken land, België, Nederland, Dene marken, Zweden, Finland en een stuk of wat Zuid-Ameri- kaansche landen, een kleine 20 in totaal. De eerste benoeming dateert nog van voor de re- Seering-Attlee. In Den Haag i de heer Greenhough op het oogenblik de eenige. Weliswaar heeft de Amerikaansche am bassade ook zulk een functio naris gekend, maar die is ver trokken en niet opgevolgd. „Kent u Nederland, kent u de ingewikkelde vakvereeni- gingstoestanden hier te lan de?" vragen wij. DE VAKVEREENIGINGEN Dc heer Greenhough glim lacht. „Ik ben hier eerder ge weest", zegt hij. „Als mili tair gedurende de eerste we reldoorlog, geïnterneerd te Groningen. Van daaruit heb ik meermalen Rotterdam be zocht en ik heb toen al be langstelling voor dit land ge kregen. Maar daarmee ken ik het nog niet. De vakvereeni - gingstoestanden hier te lande ken ik alleen uit de lectuur, Groote vier discussieeren. De. vier ministers van bui- tenlandsche zaken der groote vier zijn Maandag vier uur en een kwartier bijeen geweest. Deze vergadering heeft tot dusverre het langst geduurd. De economische aangelegenhe den van Duitschland waren het onderwerp der besprekin gen. De vitale kwestie van de economische eenheid was een der punten van bespreking. Bevin opende de discussie mét een lange verklaring over het Britsche standpunt. Daarna kwam Molotof met een lang. durig betoog en vervolgens generaal Marshall. Belgisch kabinet. Koningskwestie en vrouwenkiesrecht. Do kabinetsformateur Spaak deelde mee, dat do tusschen socialisten en christen-socia listen (de twee grootste par tijen van België) bereikte overeenkomst de volgende pun ten omvat: zoeken naar een oplossing van de Koningskwes tie eb verleenen van stemrecht aan vrouwen aan het eind van dit of het begin van het vol gend jaar. TOESTAND IN ASUNCION CRITIEK. Radio Conception meldt, dat in Asuncion, de hoofdstad van Paraguay, de toestand tenge volge van nieuwe aanvallen der opstandelingen critiek is. Het gerucht, dat deze de stad zouden bombardeeren, deed ve le gezinnen de vlucht nemen. De radio meldde voorts, dat talrijke soldaten der regee- ringstroepen naar de opstan delingen overloopen. Vermiste Dakota op Java gevonden. De vermiste Dakota 'bij Ba- tayia is ondanks het desbe treffend offlcieele republikein- sche bericht nog steeds niet gevonden. Luchtverkenningen boven het aangegeven gebied hebben geen resultaat opgele verd. Het zoeken zal echter niet worden opgegeven. Aneta seint nader, dat de republikeinsche brigade na te legrafisch contact met het hoofdkwartier van de T.R.I. te Poerwakarta Maandagmiddag heeft toegegeven, dat de ver miste Dakota is gevonden. Verdere inlichtingen werden evenwel geweigerd en men ver wees hiervoor naar de republi keinsche regeering. Japansche oorlogsleiders ontspringen de dans? De president van het geal lieerde gerechtshof te Tokio legde een verklaring af, dat de beschuldiging tegen de Ja. panache oorlogsleiders noch geheel Japan, noch de geheele vroegere regeering aansprake lijk kan stellen voor de oorlog. Mpn leidt hieruit af, dat de gerechtelijke actie zich alleen zal bepalen tot de Japanners, die verantwoordelijk zijn voor de aanval op Pearl Harbour. maar ik hoop spoedig met de bondsbestuurders kennis te maken". „Het zal u als buitenlander niet gemakkelijk vallen een helder beeld te verwerven van de onderlinge verhoudingen tusschen de bonden", zeggen wij hem. „Ik ben er niet bang voor", luidt het antwoord. ARBEIDSPROBLEMEN. „Bent u in het vakverbonds wezen werkzaam geweest?" „Neen", vertelde de heer Greenhough ons. „Ik heb steeds een ambtelijke functie vervuld bij het ministerie van Arbeid te Londen. In do oor log was ik een tijdlang werk zaam in de Zuidelijke graaf schappen, waar ik de verant woordelijkheid droeg voor het werven van vrouwelijke ar beidskrachten ten behoeve van de industrie. Later had ik de leiding over een herscholings organisatie en de plaatsing van herschoolde arbeiders in fa brieken. Daarna had ik het toezicht over drie arbeidsbu- reaux voor hooger personeel. U ziet, de arbeidsvraagstuk ken zijn mij niet vreemd; ik heb er middenin gezeten". „Ongetwijfeld, mijnheer Greenhough", merken wij op, en wij vragen hem tenslotte ons iets naders te vertellen over die laatste instellingen; hier te lande ken men zooiets niet. BEMIDDELING. „Dat waren, of liever dat zijn", aldus de arbeidsattaché, „bureaux die bemiddelen voor hoogere functies: ingenieurs, bedrijfsleiders, meesters in de rechten en andere gespeciali seerde vakkundigen. Het is werk met een sterk individueel karakter. Als bijv. een firma in Zuid-Afrika een bepaalde man voor een leidende func?tie zoekt, laat zij dat weten aan zulk een bureau en zij krijgt den man, dien zg noodig heeft. Het is natuurlijk heel wat moeilijker zoo iemand* te vinden dan een geschoolden monteur of 'n geroutineerden kantoorbediende, maar het stelsel heeft zijn bestaansrecht bewezen. Het kaartsysteem van deze bureaux vermeldt heel wat meer gegevens dan dat van een arbeidsbureau voor lager personeel. Er wordt veel aandacht besteed aan ka raktereigenschappen, persoon lijke hoedanigheden, levenser varing, enz.". Commissie-generaal zal Linggadjati teekenen. Nederlandsche regeering gaf opdracht. De Nederlandsche regeorlng heeft volgens bericht uit betrouwbare bronnen te Bata via de Commissie-Generaal gemachtigd de overeenkomst te teekenen voor de „Veree nigde staten van Indonesië" en de NederlandschIndonesische unie, welke te Linggadjati is geparafeerd in November 1946. De geciteerde bronnen heb ben verklaard, dat de Neder landsche regeering voldaan is door de jongste gedachtenwis- seling met Soetan Sjahrir. Vernomon wordt, dat commissieleden het standpunt van do Nederlandsche regee ring nog niet ter kennis van Sjahrir hebben gebracht, die naar Djogjakarta is vertrok ken om Ir. Soekarno op de hoogte te stellen van de bezet ting van Modjokerto. De actie bij Modjokerto De Republikeinsche regeering heeft officieel geprotesteerd te gen de bezetting van Modjo- de Nederlandsche kerto door troepen. In antwoord op de nota's van de Commissie-Generaal en dr. van Mook, waarin deze de redenen voor de bezetting van de geïnundeerde gebieden om Soerabaja hadden medege deeld, heeft Sjahrir, voor hg vertrok, het terugtrekken van de Nederlandsche troepen tot achter do demarcatielijn van 24 Januari geëischt. Men neemt aan, dat Sjahrir, ondanks do Nederlandsche verklaringen, niet bereid is het accoord van Linggadjati te on derteekenen tot de Nederlan ders zijn clschen hebben inge willigd. De reacties op de Neder landsche troepenbeweging zijn zoo ernstig, dat sommige wel ingelichte kringen de bezetting van Modjokerto reeds sabotage van het accoord noemen. Nederlandsche troepen heb ben de stuw bij Lengkong be zet ftn controleeren thans d< geheele Porong-delta. Zij ont. moetten slechts geringen te genstand. De bevolking, die uit deze streken gevlucht was, keert thans terug. werkgelegenheid bnftifhirdfirs. haWfpr Veerdiensten weer hersteld Op 8 Maart 1947 stonden ingeschreven 1865 (46) perso nen, waarvan er 1037 in de D.U.W. waren tewerkgesteld. Bovendien stonden nog inge schreven 7165 vostwerkloo- zen, terwijl 224 vorstwerkloo- zen btj particulieren werden geplaatst. Over de week ein digend 8 Maart 1947 werden 191 (19) personen geplaatst. Het aantal overgebleven aan vragen bedroeg 464 (283). De tusschen haakjes ge- aatste cijfers hebben betrek- ng op vrouwen. Gevraagd worden o.a.: Walcheren: stoffeerders, kleermakers, dieselmonteur, slijper, smeden, ijzerwerkers, magazijnbediende, kantoorper soneel, l.l.-zetter, l.l.-drukker, kistenmakers, leerjongen voor constructiebedrijf, leerjongens voor metaalindustrie, winkel bedienden, loopjongens, con ducteurs, machinestiksters- en -naaisters, leerling of gevorderd kapster, winkeljuffrouwen, kantoorpers,, huish. pers., ty piste. Zuid-Beveland: Drukkers, zetters, zeilmaker, schoenma ker, plaatwerker, bankwer kers, smeden, automonteurs, loodgieter, radiateurenmon- Bijz. Politierechter Do 47-jarige expediteur J. v. Z. te Middelburg kocht In October 1946 van J. C. v. B. 2 levensmiddelenkaarten. Dit kostte hem nu 50 of 20 d. In de nacht van 15 op 16 Nov. 1946 werden door amb tenaren der Inv. en Ace. te iJzendgke 3 stuks rundvee aangeslagen. By het ingesteld onderzoek naar de herkomst dezer dieren kwam aan het licht dat fraude werd gepleegd bij de doorlaatpost te Bier vliet, welke fraude hierin be stond, dat, wannéér vodr run deren, afkomstig uit Sas van Gent, een goleidebiljet werd teurs, boekbinders, bakker, aankomend kellner, kantoor personeel, wasschergpersoneel, pédicure, typiste, kantoorper soneel, huish. personeel. TholcnKleermaker, auto monteur, bakkersknecht, huish. personeel. Schouwen- en Dulveland Schoenmaker, wagenmaker, 1.1. fitter, molenaarsknecht, leer ling kellner, hotelkok, loop knecht, huish. personeel. Zeeuwsch-Vlaanderen Meu belmakers, stoffeerders, bank werkers, automonteur, leerjon gens voor garage, schippers knechts, loodgieters, elec- trisch lasscher, kantoorperso neel, lasbewerkers, textielar beiders, electriciens, bakkers knechts, apothekers-assisten te, leerling of gevorderd kap ster, naaisters, verkoopster, propagandiste, kamermeisje voor hotel, kantoorpersoneel, dokters-assistente, huish. per soneel, textielarbeidstcrs. Het Gewestelijk Arbeidsbu reau heeft kantoren te Mid delburg, Vlissingen, Goes, Kruiningen, Tholen, Zierikzee, Terneuzen, Hulst, Oostburg en Sas van Gent. Bezoek aan Ostende. Op ultnoodiginig van het ge meentebestuur van Ostende zal de Sportkring Gemeenteperso- neel te Vlissingen op 5 April a.s. een bezoek brengen aan Ostende. Er zal een voetbal, wedstrijd worden gespeel^ te gen een ploeg, samengesteld uit gemeenteambtenaren van Ostende. Hef contact dat de Sport, kring met de steden Antwer pen en Gent heeft, zaj ook dit l'aar worden voortgezet. Beide steden zullen vermoedelijk nog deze zomer een bezoek aan Vlissingen brengen. Ongunstige exportprijzen. Tusschen de Engelsche en Nederlandsche regeeringen is overeenstemming bereikt over een uitbreiding van de im- en export. Er is voor Nederland Vrachtauto rijdt op tram. Twee menschen gedood. Te Amsterdam is een vracht auto door onverklaarbare oor zaak op een stilstaande tram wagen van lijn 1 gereden bij een harte aan het Overtoom. Een aantal passagiers stapte juist uit de wagen. Van hen werd een 22-iarige jongeman op slag gedood en zijn 55-jari- ge moeder, die zwaar werd gewond, overleed eenige oogen- jlikken later. Zijn verloofde werd zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht Men vfeest voor haar leven. Schietpartijen in N Indië. De Nederlandsche woord voerder heeft Maandag nog medegedeeld, dat er in de om geving van Medan op de on. derneming „Sempali" brand is gesticht, terwijl op de West rand der stad sluipschutters activiteit plaats had. Uit Semarang wordt het plotseling opleven van roo- versbenden gemeld. Ontvoerin gen en beschietingen hadden hierbij plaats. Contact met West Indië. De wereldomroep stelt op veler verzoek met ingang van 31 Maart a.s. iedere maand een aantal personen in dc ge legenheid zich met -een korte groet tot verwanten in de West te richten. Kapitein ter dood veroordeeld. De kapitein C. D. v. d. F, te Rotterdam, die direct na de capitulatie in 1940 overging van het Nederlandsche naar het Duitsche leger en aan het Oosfront streed, werd door de Rotterdamsche Kamer van het Haagsche bilzonder gerechts hof ter dood veroordeeld. Dienstweigeraars veroordeeld. - In Den Haag;, Assen en Schoonhoven, zijn zaken be handeld tegen dienstweige raars, die achtergebleven wa ren, toen hun legeronderdeel naar Ned. Indië vertrok. Be halve in een geval te Schoon hoven werden al deze dienst weigeraars tot drie jaar ge vangenisstraf veroordeeld met ontslag uit de dienst. [een export-program opg< maakt, vertegenwoordigend een waarde van totaal 21.000.UUO pond sterling: agrarische pro ducten 16.000.000, industrieele producten 5.000.000. De zuivelproducten alleen in de geraamde uitvoer verte genwoordigen voor dit jaar een waarde van 2.500.000 pond sterling. De vastgestelde prij zen der Nederlandsche uitvoer artikelen vallen niet boven de kostprijzen. De financieelo leant van <le zaak is nog niet volledig uit gewerkt: maar de Nederlan ders moesten de prgzen verla gen om ze in overeenstemming te brengen met het Britsche prijspeil. Tegenover de verkoop naar Engeland tot een geraamd be drag van 21.000.000 pond ster ling staat een aankoop uit Engeland, in de losse overeen komst vastgesteld, tot een raamd bedrag van 28.0UU.tf00 pond, zoodat de betalingsbalans tot een bedrag van 7.000.000 pond sterling ongunstig blijven voor Nederland. voorgeschreven oormerk van het betreffende rund dan aan de doorlaatpost Biervliet werd afgeschreven, hoewel het rund niet werd vertoond. Op die manier werd het smokke len van rundvee tusschen Sas van Gent en Biervliet ten zeer ste vergemakkelijkt, terwijl het gesmokkeld rundvee officieel als afgevoerd uit de strook werd genoteerd "bij de doorlaatpost Biervliet. Zoo wa ren op 16 November 1946 af geschreven 3 stuks rundvee van den landbouwer de S. te Biervliet als uitgevoerd buiten de grensstrook, zonder dat deze aan de doorlaatpost al daar waren getoond. Voor het op die manier afschrijven ont ving de daar dienstdoende op zichter voor elk rund 20. Als verdacht van het in November 1946 in Zeeuwsch- Vlaanderen, in strijd met de Verordening Greuscontróle Vee, voorhanden hebben van 3 koeien stond terecht de 29- jarige landbouwer A. A. M. de S. te Biervliet. Verdachte ontkende aan den Enorme windtunnel. De machinefabriek Uebrs Stork Co. te Hengelo zal, ;n opdracht van het nationaal Laboratorium voor Luchtvaart te Am sterdam 'n enorme wind tunnel maken. De tunnel wordt met uitzondering van de ma chine-installatie in de openlucht opgesteld. De lengte bedraagt bij na 200 meter. In de tun nel komen groote verstel bare schroeven, die ware stormen zullen ontkete nen. De vervaardiging zal ongeveer drie jaar in be slag nemen. Luchtpost naar Zuid-Afrika Op 26 Maart a.s. zal de K. L.M. wederom een - extra vlucht AmsterdamJohannes- burg uitvoeren, waarmede luchtpostcorrespondentie kan worden meegegeven voor de Unie van Zuid Afrika en vcor Zuid-West. Afrika. Smokkelende zeelieden* Ongeveer 1000 zeelieden, die met het s.s. „Tabinta" naar Amerika zouden gaan om aan gekochte Nederlandsche sche pen te halen, werden onver, wacht door de douane gevisi teerd, 300 van hen zelfü „aan den lijve". Er werd voor Hjj beweerde de dieren 1e hebben verkocht aan den vee koopman F. van Dijk uit Enk huizen. Hij weet niet beter of de dieren zijn door dezen koopman weggehaald. Bij na vraag bleek een veehandelaar F. v. Dijk te Enkhuizen niet bekend te zijn. De Off. van Just, achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte 5 maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest. De Bijz. Politierechter ver oordeelde verdachte tot 3 mnd. met aftrek voorarrest. Met ingang van Woensdag zal ook de veerdienst Katsche veerZierikzee weer normaal gaan varen. Dit was de laat. ste veerdienst in de provincie die nog niet was hervat Woensdag zijn dus de ver bindingen te water in onze provincie weer volledig her. steld. Stichting Sportpark Vlissingen. De eerste drie bestuursle den van de Stichting Sport park Vlissingen zijn thans be noemd. Het zijn de heeren E. C. Boogerd, Th. J. An- driessen en A. W. Levering. De benoeming van de overige vier, door het gemeentebestuur aan te wijzen leden, is dezer dagen te verwachten. Watersnood in Zeeuwsch-Vlaanderen. De waterstand in de kree- ken en leidingen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is de laatste dag*n enorm hoog ge. stegen en op vele plaatsen zijn dan ook reeds bouw- en wei- landen onder water geloopen. Dit wordt des te erger, waar op sommige langs het water gelegen weiden vlas gespreid ligt, dat gevaar loopt door het water te worden weggespoeld. Marathon naar Brussel. De V.9.V. „Marathon" te Vlissingen heeft een uitnoodi. ging ontvangen om op 8 Juni a.s. naar Brussel te komen en aldaar de gast te zfln van de athletiek-club Oudenaerde. De uitnoodiging werd door het Marathon.bestuur aanvaard. Middelburg AFLOOP VERKOOPING. Notaris J. L. Hertogs heeft in het Notarishuis te Middel burg voor 5200 aan C. J. de Rijke «te Middelburg, publiek verkocht een woonhuis met tuin aan de Noordweig te Mid delburg. Eip.n beschadigd huls met tuin, eveneens aan de Noord weg werd voor 3200 verkocht aan: C. A. Flipse, te Middelburg. Een pakhuis aan de Krom- meweele te Middelburg werd voor 2150 verkocht aan: F. Wisse, te Middelburg. TOONEEL- EN MUZIEKAVOND. Zaterdagavond werd in het Schuttershof te Middelburg een tooneel. en muziekavond fehouden door de Spoorweg port- en Ontspannlngsver- eeniging „Roosendaal". Opge voerd werd een vroolijke klucht „Als Ma aan de touwtjes trekt", die veel hilariteit verwekte. Het S.S. V.-orkesf zorgde op beschaaf, de wijze voor entre-acte mu ziek. Een loterij verhoogde de stemming aanzienlijk. JAARVERGADERING VAN „KWEKKLUST". De vereeniging tot exploita. tie van volkstuinen „Kweek- lust" te Middelburg kwam Za terdagmiddag iri jaarvergade ring bjieen. Nadat de voorzit ter, de heer M. Kleinepicr. het overleden bestuurslid P. Riikse had herdacht, werden de ver schillende jaarverslagen onge wijzigd goedgekeurd. Momen. teel beschik* men over een drietal terreinen, t.w. de Griffioen, Nadorst en Schooi en Werktuinen; gronden bij de Segeerssingel zullen hier dit voorjaar aan worden toege. voegd. Door bemiddeling van Kantongerecht Middelburg. DE HOND EN DE HAAS. Er was ter vorige zitting twijfel gerezen of de hond van do landbouwster de wed. P. te Ellewoutsdijk in het veld een haas dan wel een ander hondje had achtervolgd. De verklaring van de thans ter terechtzitting verschenen getuige, D. J. B. te Ellewoutsdijk, deed alle twijfel wegvallen. Deze jacht opziener had niet alleen ge zien, dat de hond een haas achterna zat, maar hij had te vens de haas ook kunnen schieten. De landbouwer P. J. D. te Ellewoutsdijk wist, als getuige décharge, ten gunste van ver dachte te verklaren, dat hij had kunnen zien, dat de hond zich van het touw-waaraan hi vastlag had losgerukt en hei veld was ingerend ten spijt van alle moeite, die verdachte zich getroostte om de hond op haar erf te houden. De omstandigheden in aan merking genomen werd verd. ontslagen van alle rechtsver volging. Het percentage water, dat aan de melk was toegevoegd, bedroeg bjj den melkveehouder J. V. te Westkapelle 18 Verdachte betreurde het ten zeerste dat dit op zijn bedrijf was voorgevallen. Bg de ver oordeeling werd er rekening mede gehouden dat het bedrijf van verdachte tengevolge van de oorlog zwaar had geleden en verdachte daardoor ernstig dupeerd was. Hij werd veroor deeld tot een geldboete van 50 subs. 25 d. h. Verschillende personen kre gen boete wegens overtreding van de Leerplichtwet en het gold in vele gevallen leerlin- 18.000 aan deviezen In be- gen van het achtste- leerjaar, slag genomen en 33 »ersonen|die d«-or de ouders werden meisje in de hulshouding, het zij als jongen op het bedrijf van hun vader of elders het zoo noodige werk te kunnen verrichten. Tot de sneeuwpret kon niet worden gerekend het gooien met sneeuwballen in de rich ting van personen, die bezip waren met het lossen van een verhuiswagen. Den 20-jarigen verdachte H. J. N. te Vlissin gen kwam dit vermaak t< staan op 3 subs. 2 d. h. welke boete doe hem ter zit ting werd volde an. het Middelb. Hulpcomité heef* nvn de beschikking gekregen over een groote partij Ameri- kaansch zaad. Kunstmest is in voldoende hoeveelheid voorra- dig. Na de pauze werden d< voorzitter en de bestuursle den J. Torbijn en C. Meiiers herkozen, terwijl de heer Cle ment tot nieuw bestuurslid werd gekozen. Vlissingen INTERESSANTE LEZING Zaterdagavond hield de heer Moerman, secretaris van de N. T. C. der KNAU voor de leden van Marathon- genoodigder. te Vlissingen 'n lezing. Na een kort overzicht van de geschie. tlenis oer KNAU, ging spr. over tot de huidige trainingsmetho. de. De ideeën van Valste, den beroemden Finschen coach, welke eenige maanden in ons land vertoefde, .werden nader belicht. Een kenmerkend ver_ schil met de thans in ons land gevolgde trainingsmethode en de methode Valste is, dat cis training na het wedstrijdsei zoen nie* onmiddellijk wordt afgebroken, maar geleidelijk lichter wordt,, zoodat de vol. slagen rustperiode in de maand -December komt te vallen. Met tal van voorbeelden uit de practük werden juiste en ver keerde trainingswijzen belicht Ook het jeugdvraagstuk werd nader belicht. De Cen trale Commissie voor school- athletiek zal beginnen met een groot opgezette propaganda campagne, waaraan natuurlijk de vereenigingen In belangrijke mate zullen moeten meewer ken. Een vergelijking werd ge, trokken met het in Finland gevolgde systeem. Daar zrjn niet alleen de athleten in Idas, sen Ingedeeld, maar ook de vereenigingen. Een vereeni ging mag slechts het praedi ca at 1ste klasse voeren, Indiër zij een bepaald aantal A-klas- ■ers telt. maar dan nog slechts ndien zij e*»n vastgesteld aan tal junioren heeft opgegeven. Daar de 1ste klasse vereent- gingen bijzondere .voorrechten hebben (zij alleen mogen bv. nternationale wedstrijden or- -mniseeren) is dit systeem een stevige .stimulans voor de ath. 'etiek-uitbouw. Me* een war- up onroeo voor de jeugdactie ~Ioot de heer Moerman zijn 'nteressant betoog. Hierna werden een aantal TTiortfilms vertoond, w.o. de film der Europeesche athle. tl ek-kampioenschappen 1946 te Oslo. Jammer, dat de be- angstelling gering was. EEUWSCHE UNIPPERS De heer A. Bliek, hoofd assistent der invoerrechter, en accijnzen" te Hansweert, is in gelijke betrekking overge plaatst naar Vlissingen. Aan de Technische Hooge- school te Delft slaagde voor Let propaedeutlsch examen voor v"c t - /.ninciig in genieur, de heer A A Mau- rits te Vlissingen en voor het propaedeutlsch examen voor electrotechnisch-ingenleur de heer A. E. M. Calon te LJzendijke. werden geverbaliseerd. thuis gehouden om, hetzij als alles per kg. Marktberichten COöP. VEIUNGSVER. WALCHEREN. 14 Maart. Peen II afw. 6,6 ct., peen III 5,2 ct., gele kool 1.55 ct., id. afd. 1.08 ct., spruitkool 83131 ct., kroot I 10 ct., idem II 7'/2 ct., idem III 5/o ct., uien I 16 ct., idem II 911 ct., kool raap A 7,2 ct., idem B 5 ct., NIWIN-COM1TE. Een dezer dagen is te Vlis singen een plaatselijk Niwin- comité (Nationale Inspanning Welzijnsverzorging Indië) opge richt, dat als volgt is samenge-. steld: voorzitter B. Kolff, bur gemeester van Vlissingen; se cretaris H. J. Visser, Vrijdoms- weg 10; penningmeester K. Sor- gedrager. Cöosje Buskenstraat 59; leden: mej. T. M. van Heu- le, mej. E. Dellaert, ds. J. S. Hartjes, J. P. Ventevogel, kape laan M. van Stee, L. P. van Oorschot, A. Korteweg, ir. M. L. Beun, mr. J. A. Heyse, G. Leeflang, F. C. Wijsveld. DE STORM. De storm die in de nacht van Zondag op Maandag woedde, heeft te Vlissingen nog al eenige schade berokkend. Naast de vele dakpannen die het moesten, ont gelden, kwam een gedeelte van een dak van de voormalige vliegtuigloods aan de Singel te gen de aldaar staande noodwo ningen terecht. Bij de Spuiboe- zem werd een patattes-frites- kraam door de wind gegrepen en enkele meters weggeslingerd. spreekuur burgemeester. De burgemeester van Vlia- singfon is Woensdag verhin derd op d« gebruikelijke tijd spreekuur te houden. Oostkapelle BURGEMEESTER WON DE TAART. Woensdagavond had in Oost- k&pelle een jeugdsamenkomst plaats, uitgaande van de Herv. jeugdraad, onder leiding van ds. Ricnard. Na opening en schriftlezing uit Matth. 4 en 9 volgden ver schillende ernstige en luimige voordrachten. Tijdens de pauze werd een spreekwoordenwed- strijd gehouden, die werd ge wonnen door burgemeester Sprenger. Hij mocht een groote taart in ontvangst nemen. Ver volgens werd het tooneelstuk „De uitvinding" opgevoerd. Na het zingen van ,,'k Wü U o God mijn dank betalen", sloot ds. Richard deze goed geslaagde avond met dankgebed. Koudekerke OUDERAVOND. De Herv. Christelijke school té Koudekerke heeft onder groote belangstelling haar ouderavond gehouden. Het hoofd der school hield een in. leiding over „De Bijbel en het kind". Het onderwijzend per soneel bracht eenige voor drachten ten gehoore. -Een zangkoortje, gevormd door meisjes uit de hoogste klassen, vrooliikte de avond op. Burge meester en wethouders van Koudekerke. en de inspecteur van het lager- onderwijs, de heer Leenhouts. war^n op deze avond aanwezig. OUDERAVOND. Donderdagavond werd in de Hervormde school te Koudeker ke de jaarlljksche ouderavond gehouden. De voorzitter, ds. Kroon, heette in zijn openingswoord de vele aanwezigen, waaronder ook de inspecteur van het lager onderwijs en burgemeester en wethouders, hartelijk welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoovelen aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven. Het hoofd der school hield een inleiding „De Bijbel en het kind". Voorgedragen werd door mej. van Eldik en dhr. Visser. Een zangkoortje van een'ge meisjes vulde dit programma aan. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leerlingen en leden steeds toe neemt. St. Laurens jubileum geref. jongelingsverbond. De Gereformeerde Jonge- lingsveréeniging te St Laurens vierde in de afgeloopen .week haar 50-jarig bestaan. De voor zitter, de heer P. Boon, her dacht de in de oorlog overle den leden. De secretaris bracht verslag uit over de la-atste Ze ven jaren. Voordrachtentableaux en sa menspraken vulden de verdere avond, die door ds. Drost met dankgebed werd gesloten Offlcieele publicaties De distrlbutiedienst lering Vlissingen maakt bekend, dat de uitreiking van de bonkaar, ten levensmiddelen in de ge meenten Meliskerke en Zoute, 'ande op de in de voorgaande miblieatie vastgestelde dagen 1e geheele dag zal plaats heb ben van 912 en van 1,304 uur. Te Zoutelande zal de uit. reiking niet plaats hebben hi ..De Arke", doch in het Ge meentehuis. WIJZIGING TELEFOON NUMMER AFDEELING BIJZONDERE ARBEID. De directeur van de distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat vanaf 14 Maart a.s. de afdeeling bijzondere ar beid wordt verplaatst naar lo kaal 4 van het kantoor Zuid singel, ingang Zuidsingel. De ze afdeeling is telefonisch te bereiken onder nummer 2929 en niet meer onder no. 2361. Scheepvaartberlchten Aangekomen te Vlissingen op de 15e: Boskoop op de reede; Daniël L. Johnston op de reede; Helena v. Antwerpen; Reiger v. R'dam; Zwerver v. Vlaar- dingen. Op de 16e: Theodora v. Zei- zate; L.C.T. 734 v. Boulogne; Frederik v. Antw.; Hast IV v. Antw. Vertrokken: Regea n. zee; Boskoop n. Curagao; Daniël L. Johnston n. U.S.A.; Helena n. Shoreham; Romea n. Cowes; Reiger n. Antw.; Theodora n. Londen; L.C.T. 734 n. Antw. Gepasseerd n. Antwerpen: Gouwe uit zee; n. Gent: Muron, idem; Quo Vadis v. Shoreham; Albatros v. Duinkerken. Gepasseerd v. Antwerpen: Doggersbank n. Oslo; Zeeland n. Newport; Democraat n. Kingslynn; Admiraal de Ruyter n. R'dam; Zeeland n. R'dam. Bulgarije heeft den ge- allieerden om uitlevering ver zocht van de leden der z.g. Bulgaarsche nationale regee ring, die in 1944 op Duitsch grondgebied is gevormd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2