PROVINCIALE ZEEUWSCHE COUEANT Roomsch-Roode coalitie in België? Nederlandsch bezwaar legen havenbenadeeling Vacantiezorg 1947 ook in Zeeland 190e Jaargang - No. 61 Uitgave van Firma Provinciale Zecuwsche Courant. Middelburg. Drukker!) Firma F. van de Velde Jr., Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke ieestdagea. Donderdag 13 Mrt.'47 ABONNEMENTSPRIJS i 25 cent per week 3.20 per kwartaal franco per post 3.45 per kwartaal. Loss* nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm., minimum per adv er» W.O. DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE, BRESKENSCHE COURANT EN VRIJE STEMMEN Bureaux gevestigd te Vlisslngen Walstraat 58-60. telefoon 10 (2 lijnen) Middelburg: Londensche Kaal 29. telefoon 2077 en 2924 Goes; Turfkade 15. telefoon 2475 Oostburg: Gratamastraat 3. telefoon 102 Terneuren Brouwerijstraat_2:_Post«kcningj>r^5930^ Het wereldgebeuren Prins Boudewijn zou op de troon komen. Van Acker contra Huysmans De reeds lang verwachte re- geeringscrisis iïi België is een fe't geworden. Het monsterver bond tusschen libe-alen, socia listen en communisten, dat al wekenlang op springen stond, is thans u;teen gesprongen. De onmiddellijke aanleiding daartoe is geweest een geschil tusschen de commun'stische ministers en hun liberalen co'lega van finan ciën over de prijs van de steen kool. De communisten konden niet instemmen met deze prijsvast stelling, verlieten de kabinets raad en boden hun ontslag aan. Dit was echter slechts de drup pel, die de emmer met oneenig- he d deed overloopen; de regee ring op één poot de uitdruk king is van Huysmans wan- ke'de toch al. In het land groei de met de dag de ontevreden- he'd en wrevel over de ploeg van Huysmans, ontevredenheid die op kwaadaardige wijze tot uiting kwam in de bloed'ge rel letjes van oudgedienden te Brus sel en op rustiger wijze in de winkelstaking van de Brussel- sc^e nrddenstknd. Daarnaast ontstond ernstig velschil van inz'cht in de ge lederen der socla'isten. Oud minister van Acker begon een maand geleden een kruistocht tegen zijn opvolger en partijge noot Huysmans, door in een tweetal redevoeringen aanvallen te doen op het regeerngsbele'd, die in hevigheid niet onderde den voor die van de katholie ken. Van Acker is van meening. dat de huidige coalft'e een on ding is en al'een een samengaan van katho'ieken en soc'alisten het land uit de impasse kan he'pen. Het sch"'nt dat binnens kamers over die mogeUjkhe'd besprekingen aan de gang zijn. Er gaan in dit verband geruch ten. dat het voornaamste strui- ke'blok voor zulk een samen gaan, de koningskwestie, met een beetfe goede w'l aan beide kanten uit de weg kan worden geruimd. De sociaV'sten zouden erkennen wat al te geree den koning een fascist en een colla borateur te hebben genoemd, de katholieken van hun kant zou den de onmogelijkheid van een terugkeer willen inzien. Daar bij wordt de veronderstelling geopperd, dat koning Leopold in Maart 1948, als prins Boude wijn meerderjarig wordt, af stand zal doen van de troon, ten behoeve van zijn zoon. Daarmee zou dan eindelijk een voor bede partijen weliswaar niet bevredigende, maar toch aanvaardbare oplossing tot stand zijn gekomen. De vraag is slechts of Leopold zijn hal- starrig verzet tegen vrijwillige troonsafstand zal opgeven. Ind en een roomsch-roode co- olitie tot stand komt zal België cp politiek gebied eenzelfde ontwikkeling te zien geven als ons land. Voor het zoover is zal echter nog sterke oppositie in de socialistische partij overwonnen moeten worden. Het anti-deri- callsme is nog sterk en vooral onder de Walen is de geestdrift voor zulk een coalitie zeer flauw. Met belangstell ng kan worden afgewacht hoe de zaken zich verder zullen ontwikkelen. Internationale militaire basis ■n N. Afrika? De New York Times meldt uit Londen, dat aldaar wordt overwogen een internationale militaire marine- en luchtbasis op de Noordelijke kust van Libye (Noord-Afrika) in te richten. De V. S. zouden deel hebben aan de inrichting. Het plan bestaat om een gedeelte van Cyrenaica tusschen Benghazi en Tobroek tot internationaal strategisch ge- bi ed te verklaren, aldus de New York Times. Koningskwestie in België. En de oplossing van de kabinetscrisis. Verwacht wordt, dat de ko ningskwestie in België een belangrijke rol zal spelen bij d© opiossaig van de kabaiets- cr.SiS en dat de Chr. Volkspar. til thans ernstige pogingen zal doen om Koning Leopold te doen terugkecren. De Belgische minister-presi dent Kamiel Huysmans heeft Woensdagmorgen officieel het ontslag van het kabinet aan gebocLen, De zitting van de Belgische Kamer is voor bepaalde tijd verdaagd. Huys mans verklaarde, dat door het af creden van de communisti. sciie ministers de regeering niet meer over- een meerder heid ln het parlement beschik te. De communisten konden zich niet vereenigen met de regeermgspol itiek ten aanzien van steenkool en mijnen. Verwacht wordt, dat de re. geeringscrisis niet lang zal duren. De vormihg van een nationale coalitie met de Ohr. Vollcspartij de grootste par tij in het parlement wordt mogelijk geacht .De CV.P. bleef destijds buiten de regee ring omdat zjj geporteerd was voor terugkeer van Koning Leopold m. Toetreding van de C.V.P. tot de regeerlng wordt mogelijk geacht zoodra een compromis inzake de ltonings. kwestie bereikt wordt. Vechtende Fransche Kamerleden. Het bestuur van de republi- keinsche volksbeweging (M.R. P.) te Parijs heeft in een com muniqué protest uitgebracht tegen de „aanval op de parle mentaire vrijheid", belichaamd in het rumoerige debat van Maandag in de Fransche nati onale vergadering over Indo- China, en tegen de vechtpar tijen in de wandelgangen tus schen rechtsche en linksche afgevaardigden. Marika Rökk mag weer spelen. De danseres en filmster Ma rika Rökk, die zioh voor een eereraad van het Oostenrijk- sche tooneelverbond moest, ver antwoorden wegens collabora tie met nazl-spionnage-centra. les, is wegens de valschheid dezer beschuldigingen vrijge sproken en mag haar werk hervatten. Benzinewagen vloog in brand. Een automobilist, die Dins dagmorgen op de rijksweg van Rotterdam in de richting Go- rinchem reed, bemerkte dat uit een voor hem rijdende benzine wagen vlammen lekten. Hij kon den chauffeur van deze wagen waarschuwen, waarna gestopt werd. Op hetzelfde oogenblik vlogen de auto en de daarbij behoorende aan hangwagen geheel in brand. 66 vaten benzine, benevens een partij stookolie; gingen hierbij verloren. De auto was op weg naar Tiel. De oorzaak van het ongeval is kortsluiting in de kabel paar de aanhang wagen. „Engeland moet niet politie-agent spelen". Debat in het Lagerhuis. Op de tweede dag van het driedaagsch debat in het La gerhuis over de economische begrooting van Engeland voor 1947 heeft George Isaacs, de Engelsche minister van arbeid, de nadruk gelegd op de ver betering in de betrekkingen tusschen werkgevers en werknemers in de industrie, vergeleken met de periode na de eerste wereldoorlog. Enge land heeft van VJ-dag ,tot aan eind Februari 1947 4% uiil- lioen werkdagen verloren ten gevolge van stilstand in de industrieele bedrijven, terwijl dit getal voor een zelfde pe riode na de eerste wereldoor log 41% millioen bedraagt. Isaacs verklaarde zich tevre den over de houding van werk gevers en vakvereenigingen bij de besprekingen over het werken met dubbele ploegen. Clement Davies (liberaal) achtte bezuiniging op het mi litaire budget mogelijk. „Waar om moet Engeland politie agent spelen in de wereld?" aldus Davies. „Wordt het niet tijd, dat een ander land deze last helpt dragen? Kunnen wij niet de hoop koesteren dat de V.N. eenige plichten op zich zullen nemen, die wij tot nog toe hebben verricht?" Vandaag is het twee jaar gele den, dat H.M. Koningin W.lhelmina na een afwe zigheid van bijna 5 jaar te Eede weer Nederland- sche bodem betrad. Commissaris der Koningin in Utrecht. Bij koninklijk besluit van 8 Maart is met ingang van 20 Maart de heer M. A. Reinalda benoemd tot Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht met toekenning van eervol ontslag als burgemees ter van Haarlem, onder dank betuiging voor de goede dien sten, in die functie bewezen. Prinselijk gezin met vacantie. De gemeente Zermatt heeft het geheele prinselijk gezin uitgenoodigd voor een vacan- tieverblöf van enkele weken. Hunne Koninklijke Hoogheden hebben deze bijzonder vriende lijke nitnoodiging, welke de Prinselijke familie in staat stelt tezamen een vacantie in de Zwitsersche bergen door te brengen, gaarne aanvaard. Prins Bernhard voor de radio. Z.K.H. Prins Bernhard zal Donderdagavond 8 uur over beide zenders een dankwoord spreken naar aanleiding van de geboorte van Prinses Maria Christina. Ingediend bij Engeland en Amerika. Het Duitsche achterland. Na de oorlog is een overgroot deel van het voor het natuur lijke achterland van de Neder- landsche en Belgische Rijnha vens bestemde verkeer door de bezettingsautoritelten over Ham burg, Bremen en Embden geleid, hetgeen voor de Nederlandsche en Belgische regeeringen aan leiding is gewwest in gezamen lijk overleg een nota tot het State Department en het Fo reign Office te richten. In deze nota aanvaardt de Nederlandsche regee-ing, in overleg met de Belgische re geering, de uitnoodigmg om met de bevoegde Engelsche en Amerikaansche autoriteiten be sprekingen te voeren over het herleiden naar de Nederlandsche en Belgische havens van het Onrust in Paraguay. Radio Asuncion meldt, dat Paraguay bedreigd wordt door operaties te land, ter zee en in de lucht. Men gelooft, dat dit er een aanwijzing voor is, dat de officieele mededee- ling van de regeering van Pa raguay, als zou de opstand mislukt zijn, vroegtijdig was. Burgers in de stad Concep- cion hebben twaalf uur tqd ge kregen om de gebieden rond de kazernes en andere strategi sche punten te ontruimen, „op dat zij geen slachtoffers zullen worden van de zeer zware bommen, die op de opstande lingen zullen vallen". Oneenigheid in het Lagerhuis. In het Britsche Lager-' huis is het tot oneenig heid gekomen tusschen leden, die op de achter ste banken z.tten en le den die op de voorste banken resideeren. De le den, die de achterste rijen innem de back benchers, beklaagden zich, dat Maandag en Dinsdag 9 sprekers van de voorste rijen totaal 8 uur hebben gesproken, terwijl 17 leden van de achterste rijen slechts 6% uur met hun redevoerin gen in beslag hebben ge nomen. De protesteerende le den verlieten de zaal en begaven zich naar de wandelgang. De heeren Molotov, Bevin, Bldault en Marshall, die thans in Moskou conferee ren over Duitschland en aanverwante problemen. transito-verkeer met bestem- m ng voor het natuurlijke ach terland van deze havens. De Nederlandsche regeering beseft, dat deze vervoerpolitiek wordt gevolgd, teneinde een be- zuinig'ng te verkrijgen in „Hard Currency" op de bezettings- kosten van Duitschland. In het belang van een terug leiding van het bedoelde ver keer naar de Nederlandsche en Belg'sche havens, is de Neder landsche regeering bereid haar begrip voor dit inzicht van de Britsche en Amerikaansche auto riteiten te toonen en mede te werken tot een oplossing van het probleem op de volgende basis: 1. het geheele bovengenoem de verkeer zal door de Britsche en Amerikaansche autoriteiten weer over Nederland en België worden geleid; 2. de Nederlandsche regee ring verklaart zich bereid de daadwerkelijk grootere kosten in vreemde valuta, die voor de Amerikaansche en Britsche re geeringen zouden kunnen voort vloeien uit de herleid'ng van het verkeer bedoeld onder 1. te betalen. Ten minste 50.000 ton per maand -van het bovenbedoelde verkeer zal door de Britsche en Amerikaansche autoriteiten ge leid moeten worden over Ne derlandsche havens en tenmin ste 50.000 ton per maand over Belg/sche havens. Ten aanzien van het verkeer boven de 100 000 ton per maand is de keus tusschen Nederlandsche en Belg'sriie havens vrij. De Nederlandsche regeering heeft met voldoening kennis ge nomen van het feit, dat de Amerikaansche autoriteiten in Duitschland, voor wat de Duit sche aanvoer betreft, maatrege len hebben genomen strekkende tot herz:ening van de Duitsche spoorwegtarieven van discrimi natoire aard, die de Duitsche havens bevoordeelen. De Nederlandsche regeering heeft er eveneens acte van ge nomen, dat deze autoriteiten bo vendien bereid zijn exportprij zen vast te stellen geldende voor levering f.o.b. zoowel in niet-Duitsche als Duitsche ha vens, aldus den kooper de keu ze van de goedkoopste vervoer- weg latende. Roovers in uniform. „Schiet me maar dood, dat durven jullie toch niet, moor denaars, dieven", gilde de echt- ïenoote van een sigarenwinke lier aan de Piet Heinstraat in Den Haag, toen eind De cember drie „politie-agenten" huiszoeking naar zwarte goe deren in haar woning deden. De pseudo-politiemannen gin gen bjj dit alarm op de vlucht, waarna de kordate echtgenoo- te, die onder bedreiging van een revolver met haar man een hoek was ingedreven en dezen met haar lichaam be schermde, de echte politie waarschuwde. De jacht op deze bende was toen reeds open. In November en December werden vier roofovervallen door hen ge pleegd. Zij drongen steeds on der net mom „politie" een huis binnen en deden dan onder be dreiging met vuurwapenen „huiszoeking". De totale buit bedroeg plm. 2000, textiel- goederen en zeep. De Haagsche recherche vond een spoor dat naar Schiedam en Rotterdam leidde. Te Schie dam werd de bende van drie man in Verband met inbraken gearresteerd. De leden bevin den zich thans in verzekerde bewaring, in gezelschap van vier „tip" gevers, die als medeplichtigen worden be schouwd. Doode vogel-regen. In Hastings aan dè Zuidkust van Engeland, zijn bij de eerste dooi honderden doode vogels uit de boomen gevallen, waar zq vastgevroren hadden gezeten. Agenda Tweede Kamer. De Tweede Kamer is tegen Dinsdag 18 Maart des namid dags te één uur bijeengeroe pen. De vergadering zal wor den voortgezet op Woensdag 19 Maart des namiddags te twee uur. Aan de orde komen de vol gende wetsontwerpen: uitzen ding dienstplichtigen, instel ling van een ziekenfondsraad, nadere voorzieningen met be trekking tot de bijzondere rechtspleging, belastingherzie ning T9i7 en wijziging van het besluit op de ondernemings belasting 1942. Moeilijkheden in de Repoeblik. Het republikeinsche dagblad Waspada te Medan meldt, dat moeilijkheden zijn in het Noord- sumatraansche gebied van de Repoeblik. Onlangs zijn op be vel van den gouverneur van Su matra een aantal bestuursambte naren en T.R.L-officieren gear resteerd. Zij worden beschuldigd van benadeelrng van de staat en zijn gearresteerd op grond van klachten, d:e door de bevolking bij den gouverneur waren inge diend. Aneta bevestigd dit bericht en zegt er bij, dat hooge be stuursambtenaren van de repoe blik te Siantar in ernstige moei lijkheden verkeeren. Over de aard van deze moeilijkheden tast men nog in het duister. Scheepsbouw voor het buitenland. De Haarlemsche Scheeps bouwmaatschappij heeft voor een bedrag van 5.5 millioen ruiden aan orders voor Zwe den, Zwitserland en Portugal onderhanden. NIEUWE BONNEN Voor het tijdvak van 16 Maart tot en met 29 Maart. BONKAARTEN KA, KB, KC 703. (Strook no. 3). Brood: 65-1, 800 gr.; 65-2 400 p\; 65-D reserve, 1600 gr.; J5-K reserve, 800 gr. Boter: 65-1, 126 gr. boter; 65-2, 125 gr. margarine of 100 gr. vet; 65-3, 250 gr. margarine of 200 gr. vet. Melk: 65-1, 4 liter; 65-2, 65-3, 7 liter. Vleesch: 65-1, 100 gr.; 65-2, 400 gr. Kaas: 65-1 Algemeen, 200 gr.* 65-E reserve, 200 gr. BONKAARTEN KD, KE 708. (Strook no. 3). Brood: 66-1, 800 gr.; 66-R re serve, 800 gr. Boter: 66-1, 250 gr. boter; 66-2, 125 "gr. margarine of 100 gr. vet. Melk: 66-2 en 66-3, 12 liter. Vleesch: 66-1 en 66-2, 100 gr. Kaas: 66-1 Algemeen, 100 gr. Rijst: 66-U reserve, 500 gr. rijst of kindermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuit. Sinaasappelen: 66-S reserve, 1 kg.; 66-V reserve, 1% kg. BONKAARTEN MA, MB, MO, MD, ME, MF, MG 7Ó4. (Strook no. 3). Brood: 65-4, 800 gr. Boter: 65-4, 250 gr. boter. Margarine: 65-4, 250 gr. mar garine of 200 gr. vet. Melk: 65-4, 5 liter. Vleesch: 65-4, 300 gr.; 65-5, 100 gr. Kaas: 65-4, 200 gr. Eieren: 64-4, 5 eieren. Op 20 Maart a.s. zullen bon nen worden aangewezen voor suiker, versnaperingen en ta bak. De bonnen 66-S reserve ea 66-V reserve moeten uiterlijk 19 Maart a.s. bij den hande laar worden ingeleverd. Afle vering van de sinaasappelen zal zoo vlug mogelijk geschie den. De niet aangewezen bonnen van de strook no. 2 kunnen worden vernietigd. Scheerzeepbonnen. Het C.D.K. deelt mede. dat de scheerzeepbon „Textiel 1 M", die begin Januari j.L werd aangewezen, uiterlijk op Zater dag 15 Maart bij een detail list moet zijn ingeleverd. Eieren voor restaurants. Deze maand zal een begin worden gemaakt met het toe wijzen van eieren aan restau rants. De toewijzing zal telkens voor acht weken geschieden en het zal van de omstandig heden afhangen of de verstrek king ononderbroken wordt voortgezet. Per twee maaltijden wordt een ei beschikbaar ge steld. De productie van eieren Iaat deze verstrekking op het oogen blik toe. Vooral is van belang, dat hiermede een van de afzet kanalen van de zwarte handel afgesneden wordt. Audiëntie minister van wederopbouw. Op 3 April a.s. zal de mi nister van wederopbouw en volkshuisvesting des middags te 14.30 uur audiëntie verlee- nen. Na dezen datum zullen de audiënties iedere eerste en derde Donderdag van da maand worden gehouden. Aan vragen met duidelijke om schrijving van het te bespre ken onderwerp dienen eenige dagen te voren in het bezit te zjjn van den kamerbewaarder. Voor fabrieksarbeiders en schooljeugd. Bespreking van de plannen en de moeilijkheden. Reeds in het vorig jaar is in Zeeland een prijzenswaar dige activiteit aan de dag ge legd door enkele commissies, welke met name op Walche ren en in Goes zich hebben ingespannen om voor velen het vacantie-genot op een beter plan te brengen, dan waartoe zq uit eigen kracht in staat zouden zijn. Men zou dit werk eigenlijk kunnen zien als on derdeel van het streven om tot een betere besteding van de vrqe tijd in het algemeen te geraken. Zoo vat althans ook het Centraal comité Va cantiezorg het op en naar deze opvatting zal ook dit jaar in Zeeland het werk weer worden aangevat. Door de Stichting „Herstel Zeeland 1945", welke op dit terrein stimuleerend en coör- dineerend wil optreden, was met dit doel Dinsdagmiddag in het Schuttershof te Middel burg een vergadering belegd, waartoe personen uit ver schillende deelen van de pro vincie, die op dit terrein reeds werkzaam waren of belang stelling toonden, waren uitge noodigd. De bijeenkomst stond onder leiding van het lid van Ged. Staten, den heer A. Schout, terwijl dc heer Pront uit Den Haag als vertegen woordiger van het centraal comité een uiteenzetting gaf van de bedoeling van dit werk. Daarbij kwam vooral tot uit drukking,- dat het er om gaat iets te bereiken voor twee groepen de schooljeugd en de nijverheidsarbeiders. Er zjjn mogelijkheden, waar bij natuurlijk de financiën een belangrijke rol spelen. Zonder concrete toezeggingen te kun nen doen t.a.v. subsidieering door de overheid welke de heer Verhagen uit Vlissingen vergeefs trachtte te verkrij gen meende de heer Pront toch, dat er altijd middelen gevonden zullen kunnen wor den om dit werk, dat het va cantie-genot verheft en daar door den arbeider frisscher en dus geschikter voor zijn -taak weer aan het werk doet gaan, mogeüjk te maken. Men zal de mogelijkheden plaatselijk moeten bezien en overwegen. Als voorbeelden noemde spr. het organiseeren van tochten en excursies, van demonstra ties in de woonplaats zelf, openluchtspelen, enz. Vooral t.a.v. het jeugdwerk is het ook van beteekenis, dat in de allereerste plaats wordt ge zorgd voor de vorming van geschikte leiders en leidsters. In. dit verband wees spr. er nog op en de heer Schout kon het bevestigen dat ook voor Zeeland een zg. sociaal- cultureel Opbouworgaan in wording is, waarvan in de toekomst op dit terrein veel mag worden verwacht. Wat de financiën betreft, zal er ook een beroep dienen te worden gedaan op de groote bedrijven, die er belang bq hebben, dat hun werkers wer kelijk verfrischt weer aan de arbeid gaan, terwijl in over leg met de vakorganisaties wordt gedacht aan een spaar systeem voor de arbeiders. STRANDGENOEGENS VOOR DE JEUGD. Door verschillende der aan wezigen werd deelgenomen aan de levendige discussie, welke op deze algemeene uit eenzetting volgde. Zoo wees de heer Spinnaay uit Middel burg bijv. op het werk van de Vacantie-school, dat op het oogenblik nog steeds gehandi capt wordt door de vrees voor mqnengevaar op de stranden en in de duinen en voorts ook door het ontbreken van voldoende vervoergelegenheid. De heer van Oorschot uit Vlissingen meende echter, dat voor de Middelburgsche school jeugd door overleg met het gemeentebestuur van Vlissin gen wel iets op het badstrand te bereiken zal zijn. NAAR HET BUITENLAND De heer van Oorschot had trouwens nog andere plannen, die weliswaar veel instemming vonden, maar aan de andere kant toch ook bezwaren deden opwerpen. In aansluiting op de vorige zomer reeds door het Walchersche comité geor ganiseerde uitstapjes o.m. naar Antwerpen, wilde hij nl. weer de grens overtwee dagen naar Antwerpen en zoo mo gelijk zelfs met een boot van de „Zeeland" drie of vier' da gen naar Engeland. Van ver schillende kanten werd er ech ter op gewezen, dat dit laatste plan natuurlijk prachtig is en zeker zou bijdragen tot ver ruiming van de blik van ve len, maar dat er toch heel wat bezwaren en moeilijkheden overwonnen zouden moeten worden. De heer Smit van de Prov. V.V.V. achtte deze voorloopig zelfs nog onoverkomelijk, terwijl de heer v. d. Putte uit Souburg er op wees, dat hoogstens enkele arbeiders hieraan zouden kunnen deel nemen, terwql het er juist om gaat ,een zoo groot mogelijk aantal van deze vacantie- ontspanning te doen profi teered De heer Memelink uit Goes drong aan op samenwerking t.a.v. uitstapjes, welke binnen de grenzen van het bereik bare liggen en noemde daarbij een tocht naar Brugge, welke door een goede lezing zou kunnen worden voorbereid. Overigens deed hy enkele me- dedeelingen over het werk voor de schooljeugd, dat in Goes vorige zomer reeds met succes werd aangevat en waartoe thans ook weer leid sters en leiders worden ge ïnstrueerd. DE OVERKANT. De heer Schout deelde me de, dat in het algemeen aan de „overkant" weinig behoef te aan dit werk blijkt te be staan, doch uit de aanwezig heid van een vertegenwoordi ger van de vakbeweging uit Sas van Gent, de heer van der Spiegel, en uit diens me- dcdeelingen bleek, dat er al thans onder de fabrieksarbei ders van Sas van Gent, West- dorpe, Terneuzen enz. wel de gelijk belangstelling bestaat. Deze spreker hoopte, dat in de toekomst de vakbeweging door het stichten van va-< cantietehuizen, kamp-centra e.d. ook in Zeeland in de overal levende behoefte zal kunnen voorzien. Burgemeester van Dongen van Aardenburg kon overi gens nog mededeelen, dat het Zeeuwsch-Vlaamsche Jeugd centrum, dat vooral ook by de opleiding van jeugdleiders een belangrqke rol zal kunnen spelen, nog deze zomer tot stand zal komen. Tenslotte wees de heer Schout er op, dat deze eerste bijeenkomst, hoewel zq nog geen direct practisch resultaat kon opleveren,* in elk geval haar nut heeft gehad. Ieder kan in eigen omgeving nu aan het werk gaan en waar noo- dig contact zoeken met andere plaatsen, terwijl het bovendien thans nog zoo vroeg ln het jaar is, dat de plannen nog beter tot hun recht zullen kunnen komen dan vorig jaar het geval was. toen pas eenige maanden later met de voorbe reiding werd begonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1