Nederlandsche toeristen UIT DE PROVINCIE Niet-valide arbeiders Veldslag kunnen weer naar België Zeeland in WALCHEREN in de Fransche Nationale Vergadering En Belgen komen ons land bezoeken. Vele faciliteiten over en weer Verwacht mag worden, dat wij thans spoedig op basis van wederkeerigheid met de Ned., regeeringsinstanties tot een ac- coord zullen komen betreffend- het touristenverkeer ttisschen Nederland en België, aldus de heer Haulot, commissaris-gene raal voor 't Belgisch tour sme, tijdens een onderhoud met den vertegenwoordiger van het A.N P. te Brussel. De Belgen, die deze zomer naar Nederland kernen, zullci.j een bewijs moeten overlegger dat zij hun guldens op de offi- cieele markt hebben verkregu: en een overeenkomend aantal Belgische frans zal dan door de Nederlandsche regeering ter be schikking worden gesteld van de Nederlandsche tour sten, die hun vacantie in België wen- schen door te brengen. FACILITEITEN IN BELGIE Naar de heer Haulot verder mededeelde, zullen de Neder landers, die deze zomer naar Bëlg.ë en Luxemburg komen, vele faciliteiten gen eten, het oponthoud aan de grens zal tot een half uur worden terugge bracht en de controle aan de grens zal zeer soepel zijn. De prijzen der hotels zullen de helft lager zijn dan die van het seizoen 1946. COUPONBOEKJES. In overleg met de Nederland sche regeenng zal in Nederland worden overgegaan tot de urt- g'fte van een bepaald aantal „Carnets touristiques", geldig voor een verblijf van 3, 7 of 14 dagen in België. Deze touris- tenboekies zullen in Nederland met Hollandsch geld aange; schaft kunnen worden en zij bevatten coupons voor verblijf in hotel, maaltijden, treinreizen in België, bezoek aan musea enz. Voor een dergelijke reis zal men dus slechts een zeer klein aantal Belgische francs noodig hebben. De prijs voor een ver blijf van 14 dagen in Belg'ë in een eenvoudig hotel zal dan op iets meer dan 200 gulden ko men. In een eerste klas hotel zal de prijs op ongeveer 480 gulden komen. Voor een verblijf van 3 dagen bedragen deze prijzen resp. 60 en 120 gulden, voor een verblijf van een week 120 en 250 gulden. In deze prij zen is inbegrepen het recht van vrij reizen per trein in geheel Belg'ë, terwijl men vrij toegang zal hebben tot alle musea en grotten, tot de casino's, alsmede tot de haven cn dierentuin van Antwerpen. Ook zullen degenen, die de kustplaatsen bezoeken, waar zij vrij in zee mogen gaan, op vertoon van hun touristen- boekje een gratis bootreis heen en terug van Ostende naar Do ver kunnen maken. Ten over vloede zal de bagage van iede- ren tourist nog verzekerd zijn tot een waarde van frs. 10.000. Naar de heer Haulot verder nog mededeelde, zal ook het touristenverkeer van België naar Nederland van Belgische zijde zooveel mogelijk bevorderd worden en op eenvoudige over legging van het paspoort zullen de Belgen tot een bedrag van frs 10.000 in guldens omgewis seld kunnen krijgen. Ook wordt een groote ople ving van het jeugdherbergver- ker tusschen Nederland en Bel gië verwacht en de jeugdleiders van beide landen hebben hier omtrent groote plannen. PROPAGANDA IN AMERIKA. Tenslotte vertelde de commissa- r.5- generaal voor het Belgische tourisme nog, dat enkele dagen geleden een overeenkomst is gesloten tusschen Nederland, België en Luxemburg op grond waarvan zij hun touristische pro paganda voor Amerika zullen coördineeren en in dit opzicht als één geheel zullen optreden. Bruggen bij Deventer loepen gevaar. Bij Deventer heeft zich tus schen de brughoofden van de schipbrug in de Ussel drijfys vastgezet, waardoor de over vaart totaal onmogelijk is ge worden. Het gemeentebestuur neemt maatregelen om de kwetsbare gemeentedeelen te gen het water en het drijf ijs te beveiligen. Men is bezig de Bergweidepolder, waarin twee groote arbeiderswijken en de lichtbedrijven liggen, van het IJsselwater af te sluiten. De schipbrug loopt gevaar te worden kapotgedrukt door het door 't hooge water opgestuwde ijs Ook de spoorbrug zal het daarbij mogelijk zwaar te ver duren krijgen. HUISSLACHTIN GEN. Houders van huisslach- slachtlngsvergunn ngen voor seizoen 1946'1947 dienen er x-ekening mede te houden, dat het slachtseizoen voor zelf verzorgers voor vleesch per 1 April a.s. wordt gesloten Voor het seizoen 1947/'48 gelden voor het afgeven van vergunningen voor huisslach- tingsvaxkens dezelfde rich- lflnen als het vorige jaar. Derhalve komen voor een huls slacht:ngsvergunning in aan merking personen, die hun hoofdberoep in de land- of tuinbouw hebben en vcorts personen, die het vorige jaar in de gelegenheid wei-den ge steld een huisslachtingsvarken aan te houden op grond van het feit, dat men een opper vlakte cultuurgrond in eigen exploitatie had waaruit een aanmerkelijk deel van het in komen wex-d getrokken er waarop voldoende voeder voor het mesten van een varken werd geteeld, indien deze om standigheden geen wijziging van beteekenls hebben onder gaan. Diegenen, die het vori ge jaar een huisslachtingsver- gunning hebben gehad met de bepaling, dat ze vóór 1 No vember moerten slachten, ko men dit jaar niet in aanmer king voor een vergunning Voor het verkrijgen van een aanhoudvergunning eer huisslachtingsvarken thent men zich voor 1 April aa. tot den plaatselijken burcatjhouder van zijn district te t-e&dfla. Uitzending van dienstplichtigen. Verschenen is de memorie van antwoord op het Tweede Kamer verslag betreffende het wetsontwerp „Uitzending dienstplichtigen' De regeering herhaalt in dit antwoord nog eens, dat het verblijf in de tropen ongeveer twee jaar zal duren. De tijd tusschen de datum van op komst en naar huiszending zal ongeveer jaar bedragen, De regeering erkent, dat de- trjd een lange opschorting van studie enz. kan beteeke- nen. Er heeft wel eens iets ontbroken aan de- lichamelijke en geestelijke verzorging. Ge leidelijk is hierin echter op al le terreinen verbetering geko men. Naar Indië zijn uitgezonden 75 aalmoezeniers en 37 leger- predikanten. De verzorging van de nage laten betrekkingen van dienst plichtigen, die by de vervul ling van hun taak het leven verloren, zal verbeterd wor den, waartoe een wetsontwerp op komst is. Dr. Gani over het gezag der republiek. Door haar feitelijk gezag is de republiek gerechtigd met de internationale wereld han del te drijven, aldus de repu- blikeinsche minister van eco nomische zaken, dr. A. K. Gani. „Het huidige feitelijke gezag van de republiek, dat door de wereld wordt erkend, geeft haar het recht op te treden als een onafhankelijke staat, naar binnen zoowel als naar buiten en met inbegrip van optreden op commercieel en. economisch gebied. De re publiek is niet voornemens aan eenige natie een mono polie te verleenen, doch is van plan een open deur politiek te voeren voor buitenlandsch ka- fiitaal en buitenlandsche be- angen, mits de belangen der x-epubliek niet worden bena deeld. Met volledig voorbijzien van het bestaan van de republiek trachten de Nederlanders thans de internationale en de in ler- insulaire handel onder hun controle te brengen. De repu bliek is niet voornemens haar standpunt, dat haar juist en rechtvaai*dig voorkomt, te verlaten, hoewel zij bereid is met de Nedexiandcrs op basis van gelijkgerechtigheid samen te werken", aldus besloot dr. Gani zijn verklaring. Niwln wordt gereorganiseerd. In verband met klachten over de Niwin-arbeid ten bate van de troepen in Ned. Indië zal een reorganisatie plaats hebben. De afdeeling, die de uitzen ding van artisten regelt, zal met nieuw personeel worden bezet. Rijnvaart weer mogelijk. In de geheeie Britsche zóne is de Rijn thans weer open en het scheepsverkeer met Holland weer mogelijk, doordat de ijs- bar: ière tusschen Wezel en Em mer k bezweken is. Gevaar voor oyerstroomingen is op het oogenblik niet aanwe zig Sinds Zaterdag is de Rijn bij Keulen één meter, bij Dus- seldorf een halve meter en bij Wezel 43 cm. gezekt. De uitweg. Twee Engelsche school jongens, een van drrtien en een van elf jaar, heb ben aan de redactie van The Times een brief ge schreven, waarin zy zich beklagen, dat zij minder snoep krijgen. „Geachte redactie", schrijven zy, „Wilt u misschien zoo goed zijn een protest op te nemen van twee schooljongens (en we zyn er zeker van, dat er heel veel anderen ook zoo over denken) tegen de nieuwe vermin dering van de snoep- rantsoenen? Wy zijn niet stemgerechtigd en we zyn van geen enkele vakvereeniging lid, en dus hebben we geen an dere mogelijkheid om ons te uiten dan in de vrije pers. Hoogachtend... R. W. W. en D. W. Kay". The Times nam him protest als een ingezon den stuk op. Vacantiezorg 194/. Stations op Beveland gaan dicht. VOOR HET PERSONEN VERVOER. Naar wij vernemen, is in de directie-vergadering van de Ne derlandsche Spoorwegen van jl. Maandag definitief besloten tot tijdelijke sluiting voor het per sonen-vervoer van de stations Rilland-Bath, Krabbendijke en Kapelle-Biezelinge en wel met ingang van 4 Mei a.s. Varf de zijde van de Spoor wegen legde men weliswaar de nadruk op het woord tijdelijk, maar dat neemt de bittere te leurstelling, welke dit besluit vooral op Zuld-Beveland zal wekken, toch niet weg. Natuur lijk komen er autobussen, maar voor de aldus gedupeerde dor pen beteekent deze maatregel van de Spoorwegen toch een verslechtering. Dat de stations voor het goe deren-vervoer blijven function- neeren men kan er zelfs zijn fiets o feen kinderwagen nog op de tre'n blijven brengen is natuurlijk niet meer dan 'n pleis ter op de wonde. Van de zijde van de Spoor wegen kregen wij de verzeke ring, dat de kwestie bij de sa menstelling van de a.s. winter- dienstregeling opnieuw ernstig zal worden bezien. Alle activiteit in Zeeland zal er dus op gericht dienen te worden de Spoorwe gen althans dan van het onbil lijke van deze maatregel te over tuigen. Vogelvrienden. De heer A. Scherpenisse te St. Annaland ls niet de eenige vogelvriend in Zeeland. Talrij ke menschen, lid of geen lid van de Nederlandsche vereeni. ging tot bescherming van die ren, zijn de heele winter in de weer geweest voor de vogels. In Middelburg hebben eenige graanhandelaren gratis voor voedsel gezorgd en de afdee ling Middelburg^ heeft gratis vogelzaad gedistribueerd voor wilde vogels. Aan al deze vogelvrienden is het te danken, dat zooveel vogels ondanks de barre win ter nog steeds in leven zijn. Circussen naar Zeeland. Twee bekende circussen zul len binnenkort een bezoek aan Zeeland brengen. Op een terrein ten Noorden van de Singel te Vlissingen zal Mickenie Strassburgei' zijn tenten opslaan. Het is nog niet precies bekend wanneer dit zal gebeuren. In ieder geval zal het vóór 1 Mei zyn. In de tweede helft van April zal op het gedeelte van de Gróote Markt te Goes tus schen het postkantoor en het kantoor van de Breede Wate ring, het. Nederlandsche circus van Bever een staanplaats verlciTjgen. De gemeente Goes heeft be sloten. dat voortaan slechts; aan één circus per jaar ver gunning zal worden verleend tot het geven van voorstellin gen. ER ZAL VOOR HEN WERK KOMEN. Eerste werkplaats te Middelburg in bedrijf. Was het reeds voorheen in Zeeland, met weinig industrie, probleem minder valide arbeidskrachten aan p; de arbeid te helpen, door de oorlogsgevolgen is dit pro bleem nog in aanzienlijke mate toegenomen. Het was met het doel tot een oplossing van dit vraag stuk te geraken, dat enkele weken geleden een bespreking plaats had tusschen de Raad van Bijstand voor Sociale en Cultureele Aangelegenheden der Stichting Herstel Zeeland 1945 en den heer J. C. Cox*ver, dii'ecteur van het Gewestelyk Arbeidsbureau te Middelburg. Het resultaat daarvan is ge weest. dat onder voorzitter schap van den heer Corver en met medé werking van een aantal andere autoriteiten op dit gebied als werkcomité van genoemden Raad van Bijstand werd opgericht het „Zeeuwsch Comité tot Rehabilitatie van minder valide arbeidskrach ten", dat werkplaatsen in ver schillende deelen van Zeeland wil oprichten, waar oorlogsge troffenen of andere tijdelijk of blijvend minder valide ar beidskrachten worden ge plaatst tot het verrichten van voor hen geschikte arbeid, het zij om op deze wyze te worden herschoold of omgeschoold voor een meer definitieve werkkring, hetzij om in zulk een werkplaats zich blijvend een broodwinning te verschaf fen, zonder de idee geheel van Ovei-heidshulp afhankelijk te zijn. Reeds onmiddellijk is men te Middelburg tot oprichting Tijdens een Dinsdagmiddag te Middelburg, onder ausp'ciën Van de stichting „Herstel Zee land 1945" gehouden vergade ring met vertegenwoordigen uit ve; schillende deelen van Zeeland zijn besprekingen gehouden in verband met de p.annen om in 1947 op ruimere schaal dan in het vorig jaar goede vacantie- ontspanning te organiseeren voor arbeiders en voor de schooljeugd. Verschillende mo gelijkheden werden naar voren gebracht en bediscussieerd. Namens het Centraal Comité Vacantiezorg 1947 gaf de heer Pront uit Den Haag enkele alge- meene richtlijnen. In onze volgende editie komen wij op deze vergadering,-welke werd gepresideerd door den heer A. Schout, lid van Ged. Staten van Zeeland, uitgebrei der terug. Bij de gehouden vakexa mens te Breda slaagden voor coupeuse-leerares, Mej. M. de Buck, voor costumière de da mes A. de Feijter, G de Kam, C. Har ting, allen te Vlissingen Middelburg NED. CHR. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL. De afd. Middelburg van de Ned. Chr. Bond van Overheids personeel hield Vrijdagavond haar eerste algemeene verga dering in de Schuttershofzaal. Deze bijeenkomst was bedoeld als feestelijke begroetings avond voor de leden der gefu seerde bonden. De vergadering stond onder leidixig van den voorzitter, den heer Chr. de Bruin, die in zijn openingswoord iets mededeel de over de interne organisatie van de nieuwe Bond. Boven dien gaf hij uitdrukking aan de teleurstelling en het onbe vredigd rechtsgevoel van het personeel in rijksdienst met betrekicing tot het feit, dat deze ambtenaren niet in aan merking komen voor de z.g. opbouwtoelage, die wél aan het gemeentelijk en provinci aal personeel is verstrekt. Met instemming van de vergade- ring zal'bij het hoofdbestuur een resolutie over deze zaak worden ingediend. De bekende Rotterdamsche declamator, Jac. van Elsacker, heeft hierna de aanwezigen doen genieten van zijn kunst. Hij begon met het bekende „Hij droeg onze smerten" van Revius en een Christusgedicht van Verweij. In vijf fragmen ten uit het werk van den Ame- rikaanschen schrijver John Steinbeck „The moon is down" (De Vliegenvanger) bleek zijn buitengewoon expressief ver mogen en een groote mate van stembeheersching, die het aan- grijpende verhaal voor den toehoorder tot een werkelijk heid schiepen. Na de pauze was het genre wat lichter: enkele schetsjes van Jan Feith, het bekende werkje „Ruzie" van Herman Heijermans en een Vlaamsche vertelling van F. de Sinclair. Het slotwoord werd gespro ken door het hoofdbestuurslid, den heer Tjeersma, die wees op de gevaren van de nog steeds doorwerkende revoluti- onnaire beginselen. KINDERFEEST. De Buurtvei-eeniging „Klein Vlaanderen", Seisbolwerk, Vol- derijstraat en -laagte organi seerde Zaterdagmiddag te Mid delburg een gezellig kinder feest ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Marijke. Ongeveer 140 kinderen namen daaraan deel. De zaal van „Mercurius" was voor deze ge legenheid versierd. De film voorstelling viel bij de kinde ren zeer in de smaak. Tijdens de pauze en aan het einde der van de eerste werkplaats over gegaan, waar met het tewerk stellen van een aantal arbeids krachten thans de noodige er varing wordt opgedaan om in deze richting op wat grootcr schaal ook in andere deelen van de provincie werkzaam te kunnen zijn. Hoewel aanvankelijk bij de oprichting van deze werkplaat sen, en voor de belooning der te plaatsen arbeidskrachten, uiteraard niet alle Overheids steun kan worden gemist, is het toch de bedoeling de werk plaatsen op de duur geheel self-supporting te maken. Fa brikanten en bedrijven die meenen aan dit werk hun me dewerking te kunnen verlee nen, in welken vorm dan ook, worden verzocht zich in ver binding te stellen met den voorzitter van gonoemd Werk comité, den directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, Wagenaarstraat 4 te Middel- bixrg. Aangenomen moet immers worden, dat in deze tijd, nu ook deze provincie heeft te kampen met een gróót tekort aan werkkrachten, vele werk gevers de gelegenheid zullen aangrijpen om op deze wijze werk te doen verrichten, dat anders wellicht ongedaan zou blijven en waarmede zoowel hun eigen zakelijk belang als dat van een groot aantal ge troffenen is gediend. Naast de oprichting der werkplaatsen wordt thans door het Gewestelijk Arbeids bureau in nauwe samenwer king met de Stichting Herstel Zeeland 1945 gewerkt aan een registratie van alle lichamelijk en geestelijk onVolwaardigen voorstelling werden de kinde in deze provincie. |ren getracteerd. Thorez van desertie beschuldigd. In de Fransche Nationale Ver gadering is het tijdens een debat over Indo-China tot een hevige veldslag tusschen de rechtsche republikeinsche vrijheidspartij en de communisten gekomen, na- Pierre André critiek had uitgeoefend op de communisti sche politiek inzake Indo-China en den communstenleider Thorez een deserteur had genoemd we gens diens verlaten van een Fransche legereenheid in de berft van 1939. Onder protestgeroep der communisten stond Thorez op, maar zijn woorden gingen groo- tendeels in het rumoer verloren. De voorzitter, Herriot, ver daagde de vergadering, aange zien zijn verzoeken om orde niet mochten baten. De strijd werd in de wandelgangen voortgezet Daar sloeg de communistische vrouwelijke afgevaardigde De nree Ginolin dén rechts.chen af gevaardigde kracht:g om de ooi;en. De doorgaans rusfige wandelgangen werden daarop gedurende verscheidene minu ten door andere linksche en rechtsche tegenstanders in een boksring omgeschapen. Bij de hervatting kwam het wederom tot stormachtige we- derri'jdsche beschuldigingen, totdat Thorez tenslotte zijn aanhangers het teeken gaf met hem de zaal te verlaten. De voorz tter verdaagde de hijeen- komst toen tot Donderdag. Belgisch kabinet treedt af. Conflict met de communisten. Vier communistische ministers hebben in België hun ontslag aangeboden, omdat zij zich niet konden vereenigen met een verhooging van de steenkool prijs van 600 op 629 francs per ton. Zij verlieten de kabinets vergadering. Later werd gemeld, dat Woensdag het ontslag van het kabinet aan den Prins Regent zal worden aangeboden. Nederlandsche ministers niet naar België. In verband met de regeerings- crisis in België is den Neder landsche ministers, d'<^ heden een bezoek aan Brussel zouden brengen ten einde hier bespre kingen te voeren, verzocht hun bezoek uit te stellen. Vliegramp door tijdbom veroorzaakt Prins Ibrahim Fazil, lid van de Egyptische koninklijke familie, is van meening, dat het vlieg tuigongeluk te Terracma, dal 17 menschen het leven kostte, o.w. een naaste bloedverwante van koning Faroek van Egypte, door het explodeeren van een tijdbom is veroorzaakt. De prins zou hebben vastge steld, dat het Italiaansche toe stel uit Rome was vertrok ken „in het geheim en zonder toestemming" en dat enkele personen wilden beletten, dat het zijn bestemming zou bereiken. Volgens de prins zou een der passagiers van het verongelukte toestel belast zijn geweest met een speciale opdracht van ex- koning Victor Emmanuel. In de MIro-baai in de haven van Honkong is een militair vliegtuig neergestoi*t. Verschei dene schepen zoeken naar den 1 piloot. Chineesche kwestie te Moskou. Onder voorzitterschap van minister Marshall hebben de ministers van buitenlandsche zaken Dinsdag; te Moskou het Sowjet-voorstel besproken om de details betreffende Ohm a van de in December 1945 ge houden conferentie der minis ters van buitenlandsche zaken aan de agenda toe te voegen. Bevin gaf er de voorkeur aan de kwestie op een onoffi- cieele zitting te behandelen, waarbij hij werd gesteund door Marshall. Minister Molotof verklaarde dat hij niet inziet, waarom de Chineesche kwestie niet op de agenda gepaatst kan worden, !n hij stelde een informeele bijeenkomst voor. welke ge volgd zou worden door de uit gifte van een communiqué waarin de gezichtspunten van de betrokken mogendheden zullen worden uiteengezet. Gedroogde Zuidvruchten voor de jeugd. Voor de week van 23 tot 29 Maart zal een bon worden aangewezen voor 100 gram ge droogde zuidvruchten. Dit rant soen zal alleen verstrekt wor den aan de groepen met een B-, C- of D-kaart omdat de aanwezige voorraden een uit gebreidere distributie niet toe- istaan. AFSCHEID Ds. W. B. A. SMITS. Ds. W. B. A. Smits, Ned. Her vormd predikant te Middelburg, die zich voor twee jaar beschik baar heeft gesteld voor de Pro testantsche Kerk in Ned -Indië, zal op 24 Maart per K.L.M. zijn bestemming volgen. Ds. Smits hoopt a.s. Zóndag- morgen afssheid te nemen van zijn gemeente te Middelburg. Vlissingen EEN NIEUWE SCHOOL Het sloopen van de restan ten van het schoolgebouw aan de groote Markt te Vlissingen en het daar bouwen van een nieuwe dubbele school met een gymnastiek-gebouw zal op 10 April in het gemeentehuis wor. den aanbesteed. Het staat nog niet vast wan neer met de bouw begonnen Iran worden. Naar wij verne men zal de bouw ongeveer 15 maanden vorderen, zoodat het n elk geval wel eind zaï worden eer de nieuwe school klaar is. Oostkapelle MEISJESVEREENIGING „MARTHA". Vrijdagavond had in het ver- eenigingsgebouw het jaarfeest plaats van de meisjesvereen, op Geref. grondslag. Na opening met schriftle zing, Psalm 145, werden de jaarverslagen van secretaresse, nenningmeesteresse en biblio thecaresse uitgebracht. Er waren voordrachten samenspraken waarna een re citeer;vedstrijd werd gehouden welke gewonnen werd doo: mejuffr. Rika den Hollander. Het symbolisch spel „Waar. heen" werd keurig opgevoerd. Vele zusterverenigingen bo den gelukwenschen aan. Ds Deenik sloot deze goed ge slaagde avond met gebed. St. Laurens BENJAMIN EN ONTLUI KEND LEVEN. Donderdagavond hielden de Ger. Knapenver. Benjamin en de Ger. Meisjesver.'Ontlui kend leven te SL Laurens een feestelijke jaarvergadering met ouders en afgevaardigden van Kerkeraad e.a. verenigingen. De heer W. T. v. d. Hofste de, voorz. van het Ouderbe stuur, had de leiding en wees op de zegen Gods die alle kna- pen en meisjes in de bange oorlogsjaren had gespaard en het nu mogelijk was dit feest in vrijheid te vieren. Jaarver slagen in de vorm van samen spraken, een inleiding over: de opwekking van den jongeling te Nam, -improvisatie's door al de leden werden ten gehoore gebracht en een mooi tableau: De Nederlandsche maagd, ver toond. De heer Riemens besloot de ze goedgeslaagde bijeenkomst met dankgebed. Zuid-Beveland Goes DE KERMIS. Voor de Goesche. kermis be staat veel belangstelling. Bij de vei*paehting van staan plaatsen waren óe kermisex ploitanten zeer actief en meer dan 50 van hen-schreven in. De kermis zal op deGroote Markt gehouden Worden en o.a. zullen ook aitmaal de auto-scooter en de cake walk eer aanwezig zijn. Op de Vlasmarkt zal ook ditmaal weer een poffertjeskraam ko men. Oudelande OUDERAVOND. De openbare lagere school te Oudelande hield vorige week haar jaarlijksche ouderavond. Het hoofd der school besprak het „plan Bolkenstein" en gaf hierop een nadere toelichting. Na de uiteenzettingen van het hoofd der school en Ds. W. Heymans waren alle aanwezi gen het eens over de invoering van het Bijbelonderwijs op de school. Tot slot van de avond las de voorzitter van de ouder commissie nog enkele proza stukjes voor. Aanbesteding Geref. Kerk. Vlissingen. Dinsdag vond te Vlissingen de aanbesteding plaats van de restauratie-werkzaamheden der Ger. kerk aan de Paul Krugerstraat met uitbreiding jeugdlokalen, en het bouwen, van een xijwielbergplaats. De inschrijvingen, zonder glas en verfwerk en zonder het herstel van de kapconstructie, waren als volgt: N.V. Aannemersbedrijf v. h. M. Fokkens, Arnhem 120.400; Fa. van d^n Berg en van den Klis, Delft, 124.980; Fa. J. Reinders Zn., Dieren, 127.350: W. Hoogstraten, Öegstgeest, 131.742: Muvs en De Winter's Bouwbedrijf, Vlissingen, 132.500; B. Ste- gink, Vlissingen, 134.560; H Buter, Vlissingen. 139 500; De aanbesteding voor glas- en verfwerk was: C. van den Brink, Hilver sum, 9975; J. Grootjans, Vlissingen, 9997; D. L van Noppen, Vlissingen. 1.0 975; W. van Dongen, O. en West- Souburg, 13.463. Extra-textielvoorziening Beroep op Zeeuwsch Vlaamsche textielindustrie. De Stichting Herstel Zee land 1945 deelt over de extra- textielvoorziening het volgen de mede: Thans is ongeveer ge deelte van het toegewezen kwantum dekens, lakens en sloopen ontvangen. Op spoedi ge aflevering van het restant is aangedrongen. Op de Zeeuwschvlaamsche textielin dustrie is een beroep gedaan om zooveel mogelijk goederen naar de Zeeuwsche noodgebie- den te zenden, opdat de uitge reikte extra-textielpunten zoo veel mogelijk gerealiseerd kun nen worden. Het indertijd toe gezegde schortebont voor de instandhouding der Zeeuwsche. kleederdracht is grootendecls ontvangen. Uit een ingesteld onderzoek is evenwel gebleken, dat de aanvankelijk bestelde hoeveelheid van 20.000 m. te gen de verwachting in ontoe reikend is. In totaal hebben 12.320 draagsters der Zeeuw sche dracht bij de burgemees ters een bewijsje afgehaald om voor de aankoop van een schort in aanmerking te komen. Voor het tekort op zoo veel draagsters was niet meer ge rekend! is inmiddels van het Rijksbureau voor Textiel een extra-toewijzing ontvan gen. Van het Rijksbureau werd eveneens een toewijzing brei- wol ontvangen ten behoeve van de Zeeuwsche Bllndenin- richting te Middelburg voor de veiwaardiging van wollen artikelen door de aldaar werk zame blinde vrouwen. Confectiebedrijf te Aardenburg. OOK MEER RIJWIELBANDEN. De stichting Herstel Zee land 1945 heeft haar bemidde ling verleend voor de vestiging van een nevenbe drijf in Aar denburg van de Zeeuwsche Confectiefabriek N.V. te Mid- lelburg. Thans heeft het be tuur met instemming verno men, dat deze bemiddeling niet zonder resultaat is gebleven. Het bedrijf zal eerstdaags worden ondergebracht in eenx leegstaande spinnerijte Aar denburg. Voorts deelt het be stuur der stichting mede. dat in het kader der goederen- voorziening jDereikt kon wor den, dat aan West-Zeeuwsch- Vlaanderen een belangrijk hoo- er kwantum rijwielbanden ter 'beschikking werd gesteld. Offfcieele publicaties INDIENING TEXTIELAANVRAGEN De directeui- van de distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat van 13 t.m 31 Maart a.s., behalve voor spoed gevallen, geen aanvraagformu lieren voor textiel zullen kun nen worden afgehaald en in gediend. Met ingang van Apx*il zal in het vervolg alleen in de eerste 10 dagen van elke maand gelegenheid worden gegeven voor het afhalen en indienen van textielformulie- ren. HEROPENING AFDEELING TEXTIEL De distributiedienst, kring Vlissingen, maakt bekend, dat van 13 Maart af weder gele genheid kan worden gegeven tot het aanvragen van textiel- goederen door personen, die daarop volgens de geldende bepalingen recht hebben. Het afhalen en indienen der aanvraagformulieren moet op het kringkantoor, Brouwenaax-- straat 4, geschieden aan loket 5, terwijl dit in de aangesloten gemeenten op de bekende zit tingsdagen kan plaatshebben. Gedurende de maand Maart, zal iedere werkdag gelegen heid bestaan tot het indienen van aanvragen. In het vervolg zal het aanvragen slechts mo- elijk zijn gedurende de eerste 10 dagen van iedere maand, aanvangende met 1 t.m. 10 April. Predikbeurten BIDDAG. Geref. gemeente, kerk 9e- geerstraat. Middelburg. Don derdag 13 Maart 7 u. 39 v.m., 2 u. nam. en 7 u. nam.: ds. Kersten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2