Schroeflooze Zeeuwen paradeerden in Padang vliegtuigen Csnle Zeeuwsche Schaakrubriek. Onze moedige jongens herdachten hun gesneuvelde kameraden. Kolonel en overste gingen op de schouders. De Zeeuwen zongen en poetsten, dat het een lust was, voornamelijk om de zenuw spanning, die nu eenmaal on vermijdelijk is bij een jubileum, een uitweg te geven, bin bo vendien een parade mag dan een parade zijn, maar een ju bileumparade van een batal jon, dat zijn sporen verdiend heeft in de gigantische strijd om het bezit aer Scheldemon- dingen, dat zich na de bevrij ding van Nederland spontaan meldde om Indië aan de Ja- pansche geest te ontrukken, opdat ook daar werkelijke vrij heid en rust en orde zouden domineeren, is toch weer iets anders. Dan spreekt nog zoo iets van de trots van het corps en al laten deze Zeeuwen het in hun bescheiden eenvoud wij zijn immers vechtjassen en geen „paradepaardjes 1" niet blijken, zg zijn innerlijk zoo troisch op dat Zeeuwsche wapen, dat hun mouw siert, dat deze parade moest sla gen. Die trots sprak uit de keurig verzorgde kleeding, uit de houding van iederen soldaat en officier; uit de wijze waar op de hoofden rechts werden gestooten, toen zij na de in spectie door kolonel J. W. Sluyter hün kolonel defileerden. Die trots sprak verder uit de witte uitmonste ring van enkele pelotons witte ceintuur en .witte enkel stukken een uitmonstering, welke voor dit jubileum oog luikend was toegestaan door den commandant van het ba taljon, overste van Oort. IN DE ZON. Zoo iVerd de dag prima in gezet. Het was gelukkig niet erg warm, al „lig" je in Pa dang dan ook op de evenaar; de zon scheen vroolijk en de bergwind zorgde voor de noo- dige afkoeling. Het was een uitgezochte dag voor een pa rade Toen zoo ongeveer ne gen uur des morgens de ko lonel, vergezeld van overste van Oort en enkele andere officieren het Plein van Rome opreed en het commando „in orde van inspectie" weerklonk, stonden daar de verschillende carrierafdeelingen, geflankeerd door de vier compagnieën, in de houding en toen na de in spectie het bataljon voor kolonel defileerde, ontkwam men niet aan de indruk, dat daar een brok heldengeschiede nis uit de Nederlandsche ver zetsstrijd voorbijtrok. Zrj hiel pen mee bij de strijd om Wal cheren, Zuid-Beveland en dan zijn er nog vele andere episo den uit de geschiedenis van dit bataljon, die nog zoo versch in het geheugen liggen, dat zij niet afzonderlijk vermeld be hoeven te worden. Maar toch, daar achter die gesloten rijen, achter die donderende carriers, zag men de beelden uit de kor te, maar roemrijke geschiede nis mede trekken. Naast Ne derland, Frankrijk, Duitsch- land en België, trokken Ma- lakka, Pesing, Tjileungsir en nu Padang voorbij. Er was belangstelling, veel belangstelling, zoowel van de zijde der bevolking als van an dere bataljons, die gezamenlijk de familie van de U-brigade vormen, waarover kolonel J. W. Sluyter als een prettig en geliefd vader regeert en zij verdienden die bewondering. Dat was het begin van de jubileumdag der Zeeuwen, een dag met climax, die zijn hoog tepunt wel kreeg tijdens de receptie in het Oranje Hótel, waar de overste van Oort de vele welgemeende felicitaties van militaire en civiele zijde in ontvangst nam. Er werd een Zeeuwsche borrel geschonken en laat mij eerlijk zijn: dat w&s een borrel DE KOLONEL. Toen nam de kolonel het woord, een woord van hart tot hart, dat warm aandeed. Het waren woorden uit het jhart gegrepen en daarop werd nog eens een extra Zeeuw ge dronken. De stemming zat er in en de stemming bleef er in zij steeg nog hooger, toen ook overste van Ooft op het spreekgestoelte klauterde en zijn mannen toesprak. Toen gingen de kolonel en overste op de schouders en toen schit terde in aller oogen dat blijde gevoel van kameraadschap en saamhoorigheid. Zoo brak de avond aan met de revue „Met circus van Oort op Tournee" en toen kwam de lach en de traan, de humor en de satire. DE GEVALLENEN. Maar het glanspunt van de ze avond was de herdenking der gevallen makkers: een graf, gedrapeerd met de Ne derlandsche driekleur, er om heen een doodenwacht. De ..last post'' werd gebtwzen en toen het appèl„Zij kwa men na jaren uit Brabant weerom", declameerde een der jongens; het bekende lied „Het Geuzenvendel op de thuis- marsch" en de gedachten Van allen in de zaal vlogen uit naar diegenen, die niet meer zijn, die het hoogste gaven voor een zoo mooie taak en die thans niet meer „present' kunnen antwoorden. Hun her innering is diep, heel diep in de harten van deze stoere Zeeuwen, gegrifd. Het was stil in de zaal en een ieder had zich van zijn zetel verheven. En tot slot, vol gevoel, ons mooie volkslied, het Wilhel mus. Het was een avond van groote kameraadschap, van eenvoudige bataljonstrots. IN GOES. De kameraadschap kwam nogmaals tot uiting, toen over ste van Oort de geschiedenis van het bataljon markant ver telde en voorstelde ieder jaar op 12 Februari te Goes bijeen te komen, opdat deze band van kameraadschap bewaard zal blijven, ja toen kraakte' de bataljonscantine. Zoo zal het zijn: straks gaan deze jon gens en mannen naar huis, naar het „burgerstraatje", doch in de jaren, die nog voor hun liggen, jaren van arbeid en opbouw, zullen zij blgven denken aan die mooie jaren van ondergrondsch verzet, van strijd in Frankrijk, Duitsch- land en Indië. Mooie, maar ook moeilijke jaren, doch ge wijd aan een groot doel. En als zij te Goes bijeen zullen zitten, zullen zij kunnen verklaren: „Ik heb mijn plicht gedaan Sport BILJARTEN KAMPIOENSCHAP GROOT BILJART V/2. Donderdag ztjn in Den Haag de wedstrijden om het Nederlandsche kampioenschap groot-biljart 7% begonnen. Reeds de eerste avond maakte de Leeuw een serie van 156, het wereldrecord van de Franschman Davin. In een Nederlandsch kampioenschap kan echter geen wereldre cord verbeterd worden. Van Vliet bereikte in ztjn partij tegen Jacobs een ge middelde van 37.50. Dit is een nieuw Nederlandsch record. Het oude record Stond op naam van de Leeuw en van Vliet met een gemiddelde Van 30. Het klassement na de eer ste dag luidt v. d. Pol 2 600 33 80 18.18 2 600 36 105 16.66 2 600 37 156 16.22 2 600 45 62 13.33 0 437 40 81 10.92 0l392 41 54 9.56 0 343 41 35 8.36 0 221 29 49 7.62 76. Kappie holde zo vlug als hij kon weg van de machinekamer. Jong! mompelde hij, 'k moet vort zijn wanneer die zaak ontploft! En als ik zo eens uitreken, moet die lont haast tot in het kruit opgebrand zijn! jong, en dan komt er een knaleen v. Vliet de Leeuw Sweering Kobus Lubach Teegelaar Jacobs SCHAKEN NEDERLAND—ENGELAND. Het Nederlandsche tiental, dat op 5 en 6 April te Am sterdam een wedstrijd van 2 ronden zal spelen tegen het vertegenwoordigende Engel- sche team, is als volgt sa mengesteld: 1 L. Prins, 2 Th. D. van Scheltinga, 3 H. Kramer, 4 N. Cortlever, 5 Mr. G. S. Fon tein, 6 Graaf van den Bosch, 7 W. J. Mühring, 8 P. H. Pruyt, 9 L. J. Tummers, ,10 C. B. v. d. Berg. Onze nationale ploeg mist zijn aanvoerder, dr. Eu we, die deze week naar Argentinië vertrokken is voor een tournee van bijna vier maanden door Zuid-, Middel- en Noord Ame- GOES WON VAN 's HEER ARENDSKERKE. De voor de competitie van de Z.S.B. gespeelde wedstrijd Heer ArendskerkeGoes is geëindigd in een 73 over winning voor de Goessenaren. De gedetailleerde uitslag was: K. BeekeA. C. Reusen 1 0; P. Westrate—A. J. C. Nordlohne 01; B. BaasG. Volmer 01; J. Tholenaar jr. Ouwerkerk 10; J. Tho lenaar sr.A. Looyen 01; J: Kole—H. Verbeek 0—1; W. KoleH. Oliemans 01 J. NieuwenhuizeJ. v. Zwe den 0T; P. KloetJ. de Kuiper 01; P. PolmanW. overleden. Champetier de Ribes Hamelink 10. |was lid van dg M.R.P, knal, jong, m'n tijd, er zal van dit eiland niet veel overblijven. Ik ben benieuwd hoe de Kraak er uit zal zien. Zouden al die gevangenen aan boord gekomen zijn? Nu, Kappie zag al gauw hoé de Kraak er uitzag, want toen hij de rotsen gepas seerd was, lag de goede sleepboot vóór hem, tot in de masten en op de kajuit afgeladen met vluchtelingen. Jong! zei Kappie, als de schuit nog maar kan vyen! TAFELTENNIS COMPETITIE. In verband met het reeds ge vorderde seizoen, is besloten, de Walchersche tafeltennis-com- petitie te beperken tot een zgn. „halve" competitie. Eind Mei zullen dan wedstrijden worden georganiseerd om het persoon lijk kampioenschap van Wal cheren. Ten einde een en ander te regelen, zal uit de deelnemende vereenigingen een commissie van drie personen worden be noemd. Champetier de Ribes, die tw?e maanden geleden gekozen werd tot voorzitter van den Franschen raad van de repu bliek, is in zijn huis te Parijs Bestemd voor de Nederl. luchtstrijdkrachten. Een technisch wonder. (Van onzen luchtvaart- medewerker). Het -wapen van de militaire luchtvaart bevindt zich nog steeds in een soort over gangsperiode, die een aan vang nam met de „inwijding van de racketwapenen en het schroeflooze vliegtuig". Nie mand, buiten enkele honder den deskundigen, kunnen zich een globaal idee vormen van het beeld, dat men zich van een toekomstig militair lucht- wapen zal moeten vormen. Ten behoeve van de Neder landsche luehtstrgdkrachten zal binnenkort tot de bestel ling van een aantal schroef looze Gloster Meteor vliegtui gen by de B-itsche industrie worden overgegaan. De be langstelling hiervoor dateert reeds uit de laatste oorlogs maanden, toen o.m. het Ne derlandsche Spitfire squadron tezamen met een aantal fon kelnieuwe Britsche Gloster Meteors Groot Londen tegen de onophoudelijke aanvallen der Duitsche V-I bescherm den. Het was in September 1945, tijdens het eerste na de oorlog georganiseerde vliegfeest, dat tienduizenden en nog eens tienduizenden landgenooten boven het vliegveld Ypenburg dit fenomenaal Snelle vlieg tuig met eigen oogen aan schouwden. Sindsdien is er FEUILLETON, ineen oud hart door üdo van EwoudL 130 „Ze zal het bijzonder op prijs stellen haar watersportviiend, aan wien ze zulke prettige her inneringen bewaart, eindelijk weer eens persoonlijk te ont moeten!" Jhr. de Bock ging echter niet op het grapje in. Opkijkend van het, wat lastig te hanteeren piepkuiken, dat hij juist bezig was te ontleden, zei hij ern st.g: „Die tante van jou lijkt me een buitengewone vrouw, van Everdingen. Ik wist niet, dat je financieel van haar af hankelijk was we hebben daar nooit over gesproken en 't interesseert me verder ook niet, maar afgezien daarvan zou ik je toch willen adviseeren: houdt haar in eere! Ik wil je zeggen, dat ik nooit in ernst over trouwen heb gedacht; dat is geen grootspraak en evenmin een bewijs, dat ik een vrouwen hater zou zijn. Ik heb m'n kans eenvoudig voorbij laten gaan, voornamelijk doordat m'n werk me al te veel in beslag heeft genomen. En nu ben ik langza merhand op een leeftijd geko men, waarop men zijn vrijgezel lenstaat als iets onveranderlijks, als een soort noodlot, dat nu eenmaal voor je is weggelegd, gaat beschouwen. Maar dat kan ik je wel zeggen: als ik die tante van jou twintig of dertig iaar eerder had ontmoet, zou k dat noodlot niet zoo maar hebben aanvaard! Ik heb maar betrekkelijk kort het genoegen gehad in haar gezelschap te mogen vertoeven, maar ze heeft iets over zich, ondanks haar ja ren. dat een eenzaam man als ik weldadig aandoet. Ze lijkt me een wijze, moederlijke vrouw..." O jé, daar heb je 't al, ging het van Everdingen door het hoofd. Net, wat ik gedacht heb! De bloemen waren dus voor Door bestemd. Hoe ouder, hoe gekker! Maar hardop zei hii: „Is ze ook is ze ook! Een goed mensch, ongetwijfeld al heeft ze dan natuurlijk haar eigenaardigheden ach ja, menschen op die leeftijd, niet waar?!" Hij moest dat enthou siasme toch een klein beetje remmen. „Natuurlijk", antwoordde jhr. de Bock, op wien zijn bedekte waarschuwing nochtans niet veel indruk scheen te maken, „niemand is feilloos. Ik ben ook niet altijd even gemakkelijk de fouten leert de mensch meestal pas later kennen, maar men moet in 't huwelijk nu een maal weten te geven en te ne men en voor oudere menschen met wat meer levenservaring is dat, dunkt me, niet zoo heel moeilijk...'* Bastiaan van Everdingen keek zijn overbuurman met waterige oogen aan en na nog een flinke teug*uit zijn wijnglas te hebben genomen, zei hij, schertsend met zijn wijsvinger dreigend: „Bockie, Bockie, wat moet ik daarvan denken?! Een oud hart dat uit spelevaren gaat. En dat met mijn wijze, moederlijke sui kertante..." Maar jhr. de Bock scheen op dit punt geen grapjes te kun nen verdragen. „Nonsens!" zei hij bits. „Op mijn leeftijd vecht een mensch niet meer tegen zijn noodlot". En zijn glas opheffend, dronk hij den ander toe: „Op het succes van onze onderne ming!" Mr. van Everdingen was die avond licht iri z'n hoofd en zwaar in z'n beenen, maar noch tans opgetogen over het reslil- taat van zijn bezoek aan Utrecht thuis gekomen. De klok in de Polderburen- sche dorpstoren liet juist twaalf galmende slagen over de, in nachtelijke rust verzonken ge meente daveren, toen de advo caat, na ettelijke vergeefsche pogingen, er eindelijk in slaagde zijn sleutel in het, onder derge lijke omstandigheden veel te kleine lipsslot te wringen en daarna, vroolijk voor zich heen neu-iarïd, de lange gang betrad. Tine en tante Door bleken nog op te zijn. De eerste verwel komde hem, liggend in de ge- makelijkste fauteuil, welke in de kamer te vinden was, met een „Brrr wat ruik je naar drank!" En daarbij trok ze een gezicht, dat bepaald leelijk was van grenzelooze afschuw. (Wordt vervolgd) voortdurend aan de technische verbetering gewerkt. Dat de resultaten niet uitbleven is bekend; ondanks de Ameri- kaansche humbug is de Glo ster Meteor nog steeds het snelste vliegtuig ter wereld; de geslaagde recordvluchten van Group Captain Donaldson liggen ons nog versch in het geheugen. Hoogstwaarschijn lijk zal dit toestel in April a.s. op de Haagsche Lucht vaart tentoonstelling aanwezig zyn. De bewapening van de Me teor bestaat uit vier Hispano Suiza kanonnen, de matoren zijn de bekende Rolls-Royce „Dervent V". Wrj meenen, dat enkele cgfers omtrent afme tingen en prestaties onzer le zers wel zullen interesseeren. Lengte 12.50 m, hoogte 3.95 m; dragend oppervlak 34.74 m2, inhoud reservoirs 2293 li ter, totaal gewicht (van het standaard type, zooals thans door de R.A.F. wordt ge bruikt) 5440 kg. Prestaties zijn als volgt: maximum snel heid, zooals offifcieel gehoma- logeerd 991 km.; practische maximum snelheid van een standaard-type 900 950 km.; stijgsnelheid per mi nuut 135 meter; landings snelheid 185 km./u., actie radius 2000 km; practisch plafond 10.660 m. Het toestel kan 1 uur 15 1 uur 45 mi nuten in de lucht blgven. Het vliegen van deze toe stellen is het werk van lang niet een ieder. Bij de Royal Air Force worden hiervoor slechts diegenen geselecteerd, die niet alleen over uitzon derlijke vliegeigenschappen beschikken, doch die boven dien buitengewoon hooge psy chische gaven moeten hebben. Ofschoon het ontwerp van dit toestel reeds enkele jaren oud is, heeft men in de afgeloopen maand en tallooze verbeterin gen kunnen aanbrengen, zoo dat dit type ontegenzeggelijk tot de modernste behoort, die ,op de markt" zijn. Kantonrechter Middelburg. In de zaak tegen den 46- jarigen koopman A. A., die te Kruiningen een verkeersongeval veroorzaakte, werd het schrifte lijk vonnis uitgesproken. De ver dachte werd veroordeeld tot 200 b. s. 50 d. hecht. De 30-jarige B. E. A. H. uit Vlissingen kwam met zijn auto in botsing met 2 achter elkaar rijdende bussen van de dienst Vlissingen-Middelburg. Er wer den 3 getuigen gehoord Uit spraak 300 b. s. 2 maanden hecht., met ontzegging van het rijbewijs voor 1 jaar. OVERTREDING JACHTWET? De 57-j. weduwe H. M. te Ellewoutsdijk zou haar hond niet hebben teruggeroepen, toen deze in het jachtveld een haas achtervolgde. De zaak werd aangehouden om een getuige te hooren. De 36-j. huisschilder J. de G. uit Goes zou te Hoedekenskerke een filiaal hebben geopend, zon der de vereischte vergunning ingevolge de Vestigingswet Kleinbedrijf. Hij werd vrijge sproken. n De 28-j. chauffeur W. B. was met zijn auto bij de veilings gebouwen in %e Tenvelstraat te Goes plotseling van achter een stilstaande vrachtauto de weg overgestoken. Een van de tegengestelde richting komende motorrijder, die ver dachte niet had kunnen zien, wist een botsing niet meer te te vermijden. B. werd veroor deeld tot 30 boete subs. 15 d. hecht. De 25-j. J. M„ bakker te Hein- kenszand, reed met zijn auto op de weg, terwijl de voetrem zeer onvoldoende werkte, ter wijl de handrem in het geheel geen effect meer sorteerde. Straf: 50 boete subs. 20 d. hecht. OVERTREDING LEERPLICHTWET. Voor overtreding van de leer plichtwet stonden vervolgens de navolgende personen terecht; allen hadden hun kinderen thuis gehouden om ze, hetzij in de huishouding, hetzij in eigen be drijf en een enkele zelfs in loondienst, werzaamheden te doen verrichten: W. L., land bouwer te Vrouwenpolder 5 b. s. 3 d. h.; A. C. M., land bouwer te Vrouwenpolder 15 b.s. 8 d. h.; J. B„ landbouwer te 's-Heer Arendskerke 10 b. s. 5 d. h.; M. W„ landarbeider te Lewedorp 10 b. s. 5 d. h.; J. de H„ klein-landbouwer te Lewedorp 15 b. s. 10 d. h.; H. G., landarb. te 's H.-Arends- kerke 10 b. s. 5 d. h.; D. W. S„ melkhandelaar te Vlissingen 15 b. s. 10 d. h.; J. P. M. boerenknecht te Borssele 25 b. 10 d. h.; J. M.t landbouwer te Domburg, 20 b. s. 10 d. h. De 36-j. A. C. S.. slager uit Vlissingen. had door 3 personen nachtarbeid laten verrichten in strijd met de bepalingen der Arbeidswet. Hij werd veroor deeld tot 3 boeten, elk van 10 subs. 3x5 d.h., Eén van deze 3 personen was zijn 30-j. broe der M. S., te Vlissingen, die eveneens éen der bepalingen der Arbeidswet had overtrederf. Hij werd schuldig verklaard, zonder toepassing van straf. Redacteur M. C. Verburg, Dampoortstraat 1, Middelburg. Wit: H. Stumpers (Eindho ven), Zwart: J. de Baare. Spaansche partij. 1) e2-e4, e7-e5 2) Pgl-f3, Pb8-c6 3) Lfl-b5, a7-a6 4) Lb5-a4, Pg8-f6 5) 0-0, Lf8-e7 6) Tfl-el, b7-b5 7) La4-b3, 0-0. Zwart behandelt deze moei lijke opening, de gesloten variant van het Spaansch, minder juist Snel, d6, Pa5, c5 en Dc7 is hier geboden, zonder tusschentijds te rokee- ren. 8) c2-c3, Pc6-a5 9) Lb3-c2, d7-d6 10) d2-d4, Lc8-g4 11) Ddl-d3, Pa5-c6. Treurig, maar onvermijdelijk tempo-verlies. 12) Pbl-d2, Dd8-e8 13) a2- a4, b5-b4 14) d4-d5. Er was geen reden het centrum af te sluiten. Pfl en Pe3 was een beter plan geweest 14)... b4xc3 15) Dd3xc3, Pc6- d8 16) a4-a5, Lg4-d7 17) Pd2- c4, Ld7-b5 18) Lcl-e3. Pf6-g4. 19) Le3-d2, De8-d7 20) h2-h3, Pg4-f6 21) Pf3-h4 Een on gelukkige zet die direct een pion doet verliezen. 21).., Pf6xd5 22) e4xd5, Le7xh4 23) Tel-e4, Lh4-e7 24) Pc4-e3, f7-f5 25) Te4-b4, c7- c5 26) Tb4-b3, e5-e4 27) Ld2- cl, Pd8-f7 28) Dc3-d2, Pf7-e5 29) Lc2-dl,- Le7-g5 30) Dd2- c3, Dd7-f7 31) Tb3-a3, Df7-g6 32) Lcl-d2, Lg5-f6 33) Dc3-c2, Lb5-d3 34) Dc2-a4. Terwijl wit tot nu toe vrij doelloos heeft gemanouvreerd heeft zwart rustig en zonder zich te over haasten zijn stukken in de bes te positie gebracht De stel ling is nu rijp om te gaan oogsten en de Baare overziet de nu volgende aardige tacti sche wending niet 34)... Pe5-f3! 35) Ldlxf3, e4xf3 36) Ta3xd3, f5-f4. Dat is des Pudels Keijn. Er han gen nu twee stukken en daar mee wint zwart de kwaliteit. De rest is vrij eenvoudig de Baare wikkelt onberispelijk af. 37) Pe3-g4, Dg6xd3 38) Ld2x f4, Dd3xd5 39) Tal-dl, Lf6-d4 40) Lf4-e3, f3xg2, 41) Le3xd4, c5xd4 42) Tdlxd4, Dd5-f3 43) Da4-d7, Ta8-d8 44) Pg4-h6. Een wanhöopsgrapje, Kg8-h8 45) Ph6-f7 Db3xf7. 46) Dd7x f7, Tf8xf7 47) Td4xd6, Tb8-f6, Wit gaf het op. Officieele publicaties DISTRIBUTIEDIENST KRABBENDIJKE. AANVRAGEN VOOR TEXTIEL Vanaf heden kunnen aanvra gen voor textiel alleen inge diend worden tusschen de le en 10e van elke maand. Aanvra gen is voorloopig alleen moge lijk voor werkkleeding, woning inrichting- en bedartikelen. Personen, die een machtiging voor verstrekken van punten voor werkkleeding van het Rijksbureau „Distex" ontvan gen, dienen deze met een aan- vraagformuFer in te leveren bij de distributiedienst. Het indienen van deze aanvragen, welke dus vergezeld gaan van een dis- texmachtiging, kunnen te allen tijde aangeboden worden. Burgerlijke stand BRESKENS. Geboorten: Elizabeth M., d. van FlorussenWisse; Pieter- nella H., d. van Daniël Verdouw Verduijn. Huwelijk: Daniël H. Meeusen, 29 j. en Katharina J. Schrier, 24 j.; Franciscus E. van den Bekkc, 41 j. en Sara J. Misilje, 45 j. Overleden: Cathoüna Labijt, 77 j„ wed. van A. de Smit. THOLEN. Geboren: Teunis, z.v. Akers- hoek-Jansen; Cornells M. J., z.v. Bal-Faasse; Adriana J., d. v. Brooijmans-de Wit; Leen- dert W., z.v. Baaij-Quist. Getrouwd: EL Nieuwkerk en A. Bout; A. M. den Os, 19 j. en J. M. Koppenhol, 21 j.; L. Blaas, 61 j. en L. Deelman, 64 Overleden: A. de Vink, 66 j.; J. Jansen, 89 j. POORTVLIET. Geboren: Maarten M., z.v. Hage-v. d. Male; Sara C., d.v. Oostdijk-Vermaas. GetrouwdW. Bevelander, 22 j. en M. E. Hage, 20 j.; R. M. Beeke, 3. j. en C. J. Niemantsverdriet, 26 j. Overleden: L. Boer, 28 j.; L Hoek, 81 j.; J. Groenleer, 82 j.; W. Noom, 63 j.; J. M. Zaltbommei, 68 j. DRIEWEGEN Geboren: Neeltje P., d. van A. Goetheer en E, Hoekman. Overleden: J. Ngsse, 82 j., wed. van F. van der Maas, Scheepvaartberlchten. Aangekomen te Vlissingen op de 5de: Iris v. Antw., op de 6de: Eban v. Gent, Bornrif v. Antw., Narwal v. Antw., Tempo uit zee. Op de 7de: De- demsvaart v. Terneuzen. Vertrokken: Iris n. Oporto. Democraat n. Terneuzen, op de 7de: Narwal n. zee, Eban n. .e. Gepasseerd n. Antwerpen: Haöa v. Esbjerg, Nijmegen v. A'dam. Gepasseerd v. Antw.: Van Ruysdael n. A'dam, Angea n. Falusham, Fiducia N. n. Bil bao. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum L 9.45 Ber.; 11.30 Trio: 12.30 Lunch concert; 13 Nieuws; 13.15 Lunchconcert; 14 Gramafoon- muziek; 14.45 Kampvuren langs de evenaar; 15 Gramo- foonmuzlek; 15.45 Muziek bij de thee; 16.10 Sonate in F. gr. t. K.V. 376. Mozart; 17 Kerk dienst: 18.30 Ned. Strijdkrach ten; 19 Russisch kerkkoor: 19.30 Ber.; 20 Ber.; 21.15 Luisterspel „De man die Don derdag was"; 22 Ber. Hilversum IL 9.45 Ber.; 11 In de tuin der poëzie; 12 Al- bert Sandler en zyn orkest: 12.40 Gemengd mannen- en knapenkoor; 13 Ber.; 13.50 De spoorwegen spreken; 14.05 Boekhalfuur; 14.30 Kameror kest; 15.30 Filmpraatje; 15.45 Dansorkest; 16.40 Sportflitsen; 17 Cabaret; 17.30 Oome Kees je; 18 Ber.; 19 Kerkdienst; 20 Ber.; 20.45 Hersengymnastiek; 21.15 Toscanini dirigeert het Promenade Concert; 22 Hoor spel „Dombey en Zoon"; 23 Ber. MAANDAG. Hilversum I. 9.45 Ber.; 10 Zangduetten: 10.30 Morgendienst; 11.15 „Van oude en nieuwe schrij vers; 11.45 Familieberichten: 12 Sangh en spel: 13 Ber.: 14.20 Pianorecital; 15 Meisjes* koor; 16.45 Amsterdamsch vocaal ensemble; 17.45 Rijk over zee; 18 Sportuitslagen en Ber.; 18.30 Ned. Strijdkrach ten; 19 Ber.; 19.35 Piano-duo; 20 Ber.; 21.10 Omroeporkest; 22 Ber. Hilversum IL 9.45 Ber.; 10.20 De regenboog; 11.40 Sigrid Onegin zingt met or kest; 12 Orgelspel door Johan. Jong; 12.35 Gramofoonmuziek; 13 Ber.; 14 Zang en piano: 14.45 Omroeporkest; 15.45 Opera- en Operetteprogram ma; 17.30 Staf muziekcorps; 18 Ber.; 19 Het Amsterdamsch Strijkkwartet; 19.40 Omroep koor; 20 Ber:: 20.15 „Cavalle- ria Rusticana"; 21.15 Hoorspel „Het groote Succes" door Wil lem van Capelle; 22.30 Het Amsterdamsch Strijkkwartet; 23 Ber. Weerbericht AFNEMENDE WIND. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig tot Zaterdagavond. Wisselende bewolking met hier en daar een sneeuwbui. Tegen den ochtend op sommi ge plaatsen weer strenge vorst. Zaterdag overdag tem peratuur oploopend tot om het vriespunt en dooi waar de zon schijnt. Afnemende wind. HOOG- EN LAAG WATER. Zondag is het hoog water om 3,18 en 15,45 uur (2,23 en 2.24 NA..P)laag water om 19.01 en 22,05 uur (2,54 en 1,22 M. NAP). Maandag ls het hoog water om 3,57 en 16,23 uur (2,12 en 2,08 NAP): laag water om 10.38 en 22,42 uur (2,50 en 2,12 M NAP). ZON EN MAAN Zondag komt de zon op om 7,10 uur en gaat zij onder om 18.32 uur. De maan komt op om 21,34 uur en gaat onder om 8.25 uur. Maandag komt de zon op om 7.08 en gaat zij onder om 18.34 uur De maan komt op om 22.50 uur en gaat onder om 8.40 uur. BEURSOVERZICHT. WEINIG PUBLIEKE BELANGSTELLING Bijna geen orders De publieke belangstelling voor de effectenbeurs bewoog zich gisteren op een laag peil, de orders waren gering en de handel was hiermede in over eenstemming. Door elkander ge nomen verschilden de koersen weinig of niet bij die van eer» gisteren, miar de stemming was toch prijshoudend. Koninklijken, die gisteren in het vrije ver keer tot 366'/2 waren opgeloo- pen, werden hoofdkoers 368 ge noteerd. Eenige industrie^n- deelen waren eveneens wat De- ter. De scheepvaartpapieren waren onregelmatig, maar groo te verschillen konden niet wor den opgemerkt. Voor cultuur fondsen bestond een vaste stemming. HVA's, die giste ren in het vrije verkeer tot 200 waren opgeloopen, werden thans hoofdkoers 203 afgedaan. Toen de vrije handel een aan vang nam, bleek onmiddellijk, dat er niet veel animo was. Weliswaar vormden zich we derom open hoeken, maar de affaire was gering. Koninklijken zakten in tot 367'4. De indusfri- eefen ondergingen vrijwel geen verandering meer vergeleken met de hoofdkoers van vrije handel in scheepvaartaandeelen was niets te bemerken en voor variaties was aldus geen ruimte. In de suikerrubriek ging in het vrije verkeer HVA een kleinig heid achteruit. De beleggingsmarkf was stil. De Nederlandsche Staatspapie ren waren nauwelijks prijshou dend. Prolongatie 2%

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 9