PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Situatie in Griekenland spitst zich toe Indonesiërs critiseeren eigen regeering Geldersche Achterhoek met ramp bedreigd De industrialisatie-kansen in Zeeland 190e Jaargang - No. 54 Uitgave van ile Firma Provinciale Zeeuwsche Courant, MiJdelburg. Drukkerij Firma F. van de Velde Jr., Vlissingen- Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en alg Christelijke feestdagen. WO. DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE, BRESKENSCHE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 5 Maart '47 ABONNEMENTSPRIJS s 25 cent per veek. 3.20 per kwartaal, franco per post, 3.45 per kwartaal. Losse nummers 0 cent. ADV ER- TENT IEFRTJS 12 cent per mm. minimum oer advertentie t 3.— Bureaux gevestigd te Vlissingen Walstiaat 58-60. tel 10 (2 ujnen) Widdelburg Londensche Kaai 29 tel- 2077 en 2924. üoes Turlkade 15. .el 2475, Oostburg Gratamastraat 3. tel 102. Terneuzen Brouwerijstr 2, Postrek. nr. 35930G P Z.C Middelburg. Het wereldgebeuren Half Maart wordt regeeringsoffensief verwacht. Amerika on d*» hrps voor uitbreken van een nieuwe bur- AmeriKa op ae Dres voor geroorlog zonder dat ^er is een rjechtsche regeering. De militaire situatie in Grie kenland doet medio Maart een opleven van de strijd verwach ten. Een regeeringsstrijdmacht van ongeveer 5U.UUÜ man wordt op het oogenblik in de gebie den van Saloniki' en Larissa samengetrokken en bereidt zich voor om de guerillas met vliegtuigen, pantserwagens en infanterie te lyf te gaan. Het besluit van de regeering om de guerillas met kracht aan te pakken werd genomen na de mislukking van de amnes tie-politiek, waarmee men de guerilla wilde overhalen zich over te geven. Aan de link- sche kant worden pogingen gedaan om de verspreide stryd- krachten voor het eerst om te smeden tot een gecoördi neerd „vrfl leger", krachtig genoeg om een groote actie van het Grieksche leger en de gendarmerie op te vangen. Het guerilla-leger schijnt door ge dwongen conscriptie en oproe pen voor vrijwilligers te zijn toegenomen tot een omvang van meer dan 20.000 man. Half Maart wordt het groo te regeeringsoffensief ver wacht. Politiek bezien is er plotse ling een verrassende wending geKomen in de toestand in Griekenland als gevolg van de openlijke Amerikaansche in menging. Zooals bekend was te Londen het besluit zoo goed als genomen om alle Britsche troepen binnen drie maanden uit Griekenland terug te trek ken. De Labour-regeering heeft herhaalde malen laten door schemeren, dat zij niet tot in lengte van dagen Engelsche troepen en Engelsch materiaal beschikbaar wil stellen als rug gesteun voor een uiterst rechtsch regiem in Grieken land. Reeds daarom niet, om dat Engeland zich daartoe niet meer de financieele offers kan veroorloven. Het terugtrekken der Brit sche troèpen schept ongetwij feld het gevaar, dat de link- sche strijdkrachten nieuwe moed vatten en datgene gaat gebeuren, wat de Westelyke mogendheden twee jaar lang hebben willen verhinderen: het naar welke kant de schaal zal doorslaan. Het schrikbeeld van een linksch en meer op de andere Balkanstaten ge oriënteerd Griekenland heeft de Ver. Staten tot een belang rijke diplomatieke stap ge- oracht. Marshall heeft de Britsche regeering verzocht in elk geval haar troepen te handhaven in ruil voor de Amerikaansche bereidheid om Griekenland financieel op de been te brengen. De bedoeling is duidelijk: Engeland steunt militair, Amerika financieel en economisch en met vereenigde krachten wordt daardoor Grie kenland zoo ver mogelijk bui ten de Russische invloedssfeer gehouden en binnen de Wes telyke. Begrijpelijk is, dat de Griek sche regeering de Amerikaan sche inmenging met vreugde heeft begroet en de linksche partijen een protest hebben ingediend tegen de „nieuwe bezetting van Griekenland". Attlee en Bevin staan nu voor de keuze hun oorspron kelijk besluit uit te voeren ten koste van een deel der Ame rikaansche vriendschap of als zaakwaarnemers voor de Ame rikaansche belangen in Europa op te treden ten koste van een onafhankelijk buiten- landsch beleid. Irgoen verklaart Engeland de oorlog. Generaal Mac Millan spreekt van „bandieten". De illegale Joodsehe bewe ring in Palestina, Irgoen, Zwai Leoami heeft Engeland Maan dagavond „openlijk de oorlog verklaard". „Amerika. Frankrijk, Rusland en alle vrye volken zullen ons bystaan tegen den aanvaller en de tyrannie" aldus een illegaal verspreid pamflet Luitenant-Generaal "MacMil- lan, opperbevelhebber van de Britsche troepen in Palestina, heeft Maandagavond in een toe spraak tot de officieren van het Britsche militaire hoofdkwar tier te Jeruzalem verklaard, dat er geen sprake van is, dat het leger in Palestina in oorlog is met de bevolking, of met .emand anders. De generaal zeide voorts, dal het woord „terrorist", dat een zekere glans en betoovering heeft gekregen, voortaan uit het vocabulaire van het leger zal worden gebannen. In de toe komst zullen de „terroristen" „moordenaars, bandieten en uit schot" genoemd worden. Truman wil dienstplicht opheffen. President Truman heeft het Congres aanbevolén de dienst plichtvvet met ingang van 31 Maart buiten werking te stel len. Indien mocht blijken, dat de strijdkrachten niet door vrijwilligers alleen op peil kun. nen worden gehouden, zou een weder van kracht worden der wet kunnen worden aanbevo len. De dienstplicht ls ln Sep tember 1940 ln Amerika inge voerd. Truman zeide verder, dat het leger tot 1.070.000 en de marine tot 571.000 man zou worden teruggebracht. De ovefstrooming in Bolivia. De Mamore (rivier in Boli via), die buiten haar oevers is getreden, daalt thans weer. Vliegtuigen voorzien de dui zenden, die van huls en .laarc zijn verdreven, van voedsel. Kinderen en ouden van dagen worden door de lucht geëva cueerd. Todt wegbereider voor Bevin en Bidault. Hans Todt, die mede- hielp de geallieerde troe pen in 1940 bij Duinker ken het Kanaal in te drijven, was Dinsdag met andere Dultsohe krijgs gevangenen aan het sneeuwruimen op de weg, waarlangs Bevin en Bidault zouden gaan naar de plaats van on- derteekening van het Britsch-Fransch verdrag aldus meldt de Evening News. Bevin op reis naar Moskou. Gekleed in bontjassen, bont mutsen en laaien is het gezel schap van een honderd Britsche functionarissen Dinsdagmorgen per „Golden Arrow" uit Londen vertrokken voor het eerste ge deelte van de reis naar Moskou. In de loop van Dinsdag zou Bevin in Duinkerken het BritschFransch bondgenoot schapsverdrag onderteekenen. In een afscheidsverklaring op het station zeide Bevin: „Ik vertrek met goeden z'n en met hoop in het hart, dat wij goede vorderingen zullen maken op de weg naar duurzame vrede. Ik voel mij aangemoedigd door t feit, dat ik op mijn weg naar Moskou met Georges Bidault het Britsch Fransch verdrag ga onderteekenen, hetgeen een goed voorteeken is". De zuivering van Albert Kuyle MISTE HAAB UITWERKING. Op de vrhgen van den heer van der Goes van Naters bé' treffende den onder het pseu doniem Albert Kuyle werkza- men letterkundige, heeft Mi nister Gielen geantwoord, dat het tegen den onder pseudo niem Albert Kuyle werkza- men letterkundige door de eereraad op 4 Dec. 1945 uit gevaardigde publicatieverbod zijn uitwerking heeft gemist. Dat de genoemde letterkundi ge zijn publicaties heeft voort gezet in stryd met de op 27 Febr. 1947 van kracht gewor den uitspraak van de Com missie voor de Perszuivering, houdende voorloopige ontzet ting van het in art. 2 van het tijdelijk persbesluit be doelde recht, is uit het Inge stelde onderzoek niet geble ken. WAARNEMEND DIRECTEUR-GENERAAL P.T.T. Zoolang geen nieuwe direc teur-generaal der P.T.T. is benoemd, zal deze functie worden waargenomen door den heer T. V. Houwellngen, hoofddirecteur P.T.T. Dr. de Grool heelt Soestdijk verlaten. Dr. de Groot heeft Soestdijk weer verlaten. Na een moeilijke tocht per auto arriveerde hij te 's-Gravenhage, waar hfj zijn praktijk aan de Emma-kliniek heeft hervat. Dr. Hannema in vrijheid. Dr. D'. Hannema, voormalig directeur van het museum Boymans en tijdens de bezet ting gevolmachtigde voor Mussert inzake het museum- bezit, is ontslagen van rechts vervolging. Het beheer over zijn vermogen Is op 1 Maart j.l. opgeheven. Het tribunaal overwoog bij deze beslissing, dat hoewel het aanvaarden eener functie uit de handen van Mussert, als zoodanig reeds het belang van het Ned. volk schaadde, hij in deze functie alles had gedaan om het wegsleepen van Ned. kunstschatten naar Duitsch- land te stuiten. Voorts nam het tribunaal in aanmerking, dat dr. Hannema reeds 8 maanden in detentie had door gebracht. KLACHTEN OVER ALLES EN NOG WAT. Breedsprakigheid. Het Indonesisch parlement te Malang heeft zijn algemeene beschouwingen over het beleid van de regeer ng-Sjahrir be ëindigd. Deze beschouwingen hadden weinig uitstaande met de Linggadjati-oveeenkomst. Het algemeen gevoelen is dat zoowel links als rechts tegen de :nterpretatie-Jonkman zijn. Er bestond weinig bezwaar tegen de zeventien punten zelve van Linggadjati. Veel critiek werd geleverd en vele vragen werden gesteld op het gebied van de distributie van voedsel en kleeding, de economische ontwikkeling, het geldwezen, de sociale voorzie ningen, het onderwijs en mili taire aangelegenheden. Verte genwoordigers van de buitenge westen vroegen allen, waarom Sjahrir niet gesproken heeft over de Malino-gebieden en verlangen alsnog een verklaring. Zij achtten de staat Oost-lndo- nesië onaanvaardbaar. Tegenover de veelvuldige cri tiek, zoowel van de oppositie Wordt Prof. Romme Gouverneur-Generaal Volgens „Het Parool" zou prof. Romme ernstig in aan merking komen voor de post van gouverneur-generaal als opvolger van dr. van Mook. Hierdoor zou een belangryk ambt in Katholieke handen ko men, waardoor het „politieke evenwicht", verbroken door de benoeming van den heer Neher, weer wordt hersteld. als van de regeeringspartijen komend, betoogden andere spre kers, dat de factor tijd niet ver geten mag worden, dat alles nog groeiende is en nog niet volmaakt kan zijn. In het \alge- meen echter wezen de sprekers in deze vergadering de regee- ringspolitiek af. Wegens de langdurige en veelal zeer wijdloopende be schouwingen is het rooster van werkzaamheden wederom ge wijzigd. De regeering zou Dinsdagmiddag antwoorden en naar men verwacht zou de ver gadering Woensdagochtend ge sloten 'worden. Amsterdamsche haven bleef open. Niettegenstaande de lang durige vorstperiode is de Am sterdamsche haven voor zee schepen van iedere grootte en van ieder machinevermogen steeds gemakkelijk bereikbaar gebleven. Van de „Oranje" van de stoomvaart maat schappij Nederland en de „Ka- rel Doorman" (een schip van 21 meter breedte )af, tot klei ne kustvaartuigen met een machinevermogen van 150 pk toe, zijn de zeeschepen regel matig in Amsterdam binnen gekomen, hetgeen, gezien de weersomstandigheden, zeker een prachtig resultaat der ijs- bestrijding mag worden ge noemd, dat bereikt werd door nauwe samenwerking van de ijsbrekers met de Rijkswater staat, welke voor het regel matig wegspuien van het ge broken ijs heeft zorggedragen. Zal de Rijnbrug het houden? In samenwerking met mili tairen van het corps ponton niers en torpedisten is de Rijkswaterstaat thans doende met het versterken van de Baileybrug over de Rijn te Arnhem. De zijwanden zyn met hulpstukken verhoogd, waardoor de geheele construc tie van de brug zoodanig wordt verzwaard, dat zelfs in geval de belde hulppeilers op de brug door kruiend ijs moch ten bezwijken, het bruglichaam hoogst waarschijnlijk zal blij ven. BIJ ZWOLLE. In de afgeloopën dagen heb ben twee ijsbrekers, het ijs van de IJssel gebroken, tus- schen het Katerveer en de Bailey-brug, die de vernielde IJsselbrug vervangt. Men hoopt op deze wijze te voor komen, dat de brug zal wor den vernield als het ijs gaat kruien, in welk geval de ver binding van het Noorden met het Zuiden en Westen weder om verbroken zou zijn. Minister Neher-beëedigd. H.M. de Koningin heeft den heer L. Neher beëedigd als Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Morgenmid dag zal aan Minister Neher de portefeuille van het depar tement worden overgedragen. Zullen de bouwlanden overstroomt en de bruggen vernield worden Snelle dooi zou fataal zijn. Met bezorgdheid zien de be sturen van de waterschappen en de boeren in de Geldersche Achterhoek de dooi tegemoet. Wanneer deze plotseling in treedt en gepaard gaat met re genval, dan is een overstroo- mingsramp als vorig jaar in Februari niet uitgesloten. De grond is diep bevroren, zoodat hij geen water op kan nemen. Sneeuw- en regenwater zal dus naar de beken vloeien,met alle noodlottige gevolgen. Dan is het mogelijk, dat groote hoeveelheden water uit het Duitsche gebied aan de an dere zijde van de grens komen en het ijs in de riviertjes breken en opstuwen. Ilsdammen zullen ontstaan en kaden, dijken, stu wen en bruggen in gevaar brengen. Honderden mannen staan dag en nacht gereed, om dit gevaar te keeren. Naar de bollen. Hillegom maakt zich gereed om de duizenden toeristen, die de bollenvelden zullen be zoeken te ontvangen. Gerekend wordt op veel bezoekers uit het buitenland. Belgische schoolkinderen zul len evenals voor de oorlog naar Hillegom komen. In het' kader van toeristenuitwisse ling züllen Belgische, Fran- sche en Engelsche toeristen in touring-cars naar deze stre ken komen. Men is voorne mens een ontvangstcentrum te stichten, dat het middelpunt zal zijn van de rondvaarten. Ook bestaan plannen voor het inrichten van- een theehuis, waarbij tevens een permanen te bloemenshow zal worden ingericht. Een daktuin zal een prachtig panorama geven over de bloeiende velden. Verder sullen een feestweek en een harddraverij worden georga niseerd. (^De Engelsche Koninklijke lamilie in Zuid-Afrika De economische Toekomst van Zeeland Minimaal zonder snelle woningbouw. Blijvende vestiging van. wederopbouwarbeiders? Tenslotte mogen hier de sa menvatting en de conclusies vol gen van hetgeen ten aanzien van de industrialisatie te berde werd gebracht op het congres der Ned. Mij. voor Nijverhed en Handel, waarover drs. Kohn stamm en dr. Schoenmaker het woord voerden. Een nationale eisch is dat on ze totale productie in de na-oor- logsche jaren sterk wordt opge voerd ten behoeve van onze exportvergrooting. Dit maakt uitbreiding van ons industrieel apparaat noodzakelijk. Ook Zeeland zal zijn aandeel in deze productievermeerdering door verdergaande industrialist tie moeten leveren. Deze nationale eisch loopt dus paralleK met de noodzaak het aantal bestaansbronnen in Zee land te vergrooten. De tendenz van deze indus- trial:satie blijkt vooral te gaar in de richb'ng van voortbrenging van kwaliteitsgoederen. Om de ze productie van kwal'teitsgoe- deren tot stand te orengen zal. gebruik moeten worden ge maakt van het fantasierijke in tellect dat in ons volk schuilt. Voorwaarden om industriali satie in Zeeland te doen slager, zijn: 1. capabele ondernemers voor de projecten die liggen te wach ten; 2. vorming van jonge initia tief rijke ondernemers door stichting van een Middelbaar- Technische-School in Zeeland; 3. uitbreiding van het am- bachtsonderwijs; 4. aanmoedigen van kleine bedrijfjes, welke d^ grondslag kunnen vormen voor een uitge breider industrie. Gemakkelijke voorwaarden voor het stich'er. van dergelijke kleine bedrijfjes kunnen worden geschapen door het beschikbaar stellen van ge meentewegc, van goed inge richt industrie-terrein en het bouwen van z.g. „industrie flats" („trading-estates") 5. voor de instandhouding van de bestaande industrie-zoo wel als voor het stmule'eren van nieuwe bedrijven is „re search" en daarmede een Eco- nomisch-T echnologisch-lnsti- tuut voor Zeeland onontbeerlijk. Daar de komende jaren be slissend zijn voor de industria- üsataie in ons land en dus ook in Zeeland, d enen de werk zaamheden van dit E.T.I. ter stond een aanvang te nemen; 6. voor de industrial satie in Zeeuwsch-Vlaanderen zal een diepgaande bestudeering van de mogelijkheden, welke door een tf»l unie met België en Luxem burg worden geschapen, van zeer groot belang zijn. Hoewel vestiging van nieuwe groote industrieën uiteraard moeilijkheden oplevert en spe ciale voorwaarden vereischt moet geacht worden dat deze voorwaarden met behulp van de overheid kunnen worden verwezenlijkt. Van belang hiervoor is de conclusie welke getrokken kan worden uit de cijfers, welke door Drs Kohnstamm zijn gegeven omtrent de bevolkingsgroei per economisch-geografische een heid in de periode van 190O— 1941. Deze waren, wanneer 1900 op 100 wordt gesteld voor het Rijk 175, voor Zeeland als landbouwprovïncie 117 en voor een sterk geïndustrialiseerd ge- hied als Twente (het maximum) 477 Hieru t volgt dat in een ^ebied dat zich industrialiseert de bevo'kingsgroei de natuur lijke hevolkings+oenem:ng (oe boorte min sterfte) aanzienlijk overtTeft. Dit beteekent tevens dat der gelijke gebieden in sterke mate arbeiders van elders aantrekken Dit nu zal in Zeeland ook die nen te geschieden. Hiervoor is noodig dat in de eerste plaats de volkshuisves ting in Zeeland sterk wordt ver beterd en op een hooger peil wordt gebrachi dan voor 1940 het geval was. Voorts zal het maatschappelijk leven aantrek kelijker moeten worden ge maakt o.a. door versterking van het cultureele leven en verbete ring van recreatiemogelijkhe den. De aandacht dient te worden gevestigd op het groote aantal arbeiders dat thans reeds voor de wederopbouw en het herstel naar Zeeland wordt getrokken. Hierin ligt de mogelijkheid, uiteraard na selectie, een deel van deze arbeiders permanent aan Zeeland te binden, zoodat zij op de duur een stimule rende factor voor de industrial! satie kurjnen vormen. Aanbevolen wordt reeds thans een onderzoek in te stel len naar deze mogelijkheid en maatregelen te beramen welke tot een blijvende vestiging van de gewenschte arbeiders kunnen leiden. Tenslotte worde er h er nog op gewezen dat, hoewel de juistheid erkend moet worden van de strekking van hei betoog van Drs. Kohns'amm dat per centsgewijze het aantal arbei-, ders in de niet verzorgende in dustrie in Zeeuwsch Vlaanderen in verhouding tot het cijfer van het Rijk gering is, zelfs te ge ring, de hier gevestigde fabrie ken van groote omvang en van uitnemend belang zijn. Het door deze industrieën voortgebrachte „industrieele klimaat" is zeer gunstig voor vestiging van nieu we bedrijven. COMMENTAAR. Als één ideaal moeilijk te ver werkelijken zal zijn, dan wel een dusdan'ge industrialisatie, dat Zeeland er blijvend baat bij zal vinden en tevens zijn ka rakter behoudt. Terwijl wij ten aanzien van land- en tuinbouw, verkeer en vervoer-successen allerminst uit gesloten achten, zijn wij ten aanzien van de industrialisatie pessimistisch gestemd. Eens deels omdat een niet onbelang rijk deel van de Nederlandsche industrie reeds thans kunstma- t:g is en gevaar loopt wegge vaagd te worden als ooit de ge leide economie zal verdwijnen en de vrijhandel terug zou kee ren. Anderdeels omdat woning bouw vooraf dient te gaan aan iedere industrialisatiepoging op redelijke schaal. Nederland is eerstdaags twee jaar bevrijd. Nieuwe panden zijn er in Zeeland nog bitter, bitter we nig. En de situatie is nu eenmaal zoo, dat verandering in dit opzicht tot de vrome wenschen blijft behooren. Veel graan is hier ook bevro ren. Als straks groote opper vlakten bouwland worden over stroomd, de ingekuilde aardap pelen wegspoelen en hooi- en roggebergen wegrotten, zal de bijdrage van de zandgronden aan de komende oogst niet groot kunnen zijn. ALLE MAATREGELEN GENOMEN. De waterschappen hebben alle maatregela^i genomen, die in hun macht liggen. De gemeen tebesturen zijn gewaarschuwd om de bruggen, waarvoor zij verantwoordelijk zijn, ijsvrij te houden. Wanneer men er na melijk in slaagt het ijs vlot ta houden, zoodat er geen ijsdam- men ontstaan, is reeds veel ge wonnen. De waterschappen zelf bewaken de stuwen, die van lichtinstallaties zijn voorzien, zoodat men 's nachts kan door werken. Veertien telefoonposten langs de Berkel maken een snelle waarschuwingsdienst mo gelijk. Veel hangt er van af, hoe de dooi zal zijn. De zon geeft al veel warmte, zoodat het ge beuren kan, dat het overdag dooit en 's nachts vriest, waardoor het water niet in groote hoeveelheden lós komt. In 1929, toen het ook sievig ge vroren had, verwachtte iedereen ongelukken, toen half Maart de dooi inviel. Deze dooi vorderde echter langzaam, er viel geen regen en de zon scheen, zoodat het water rustig kon afvloeien. Van belang is dan ook, dat de dooi uit het Westen komt en geleidelijk naar het Oosten op schuift, omdat ook dit de wa terafvoer niet plotseling, maar geleidelijk laat verloopen en voorkomt, dat van boven reeds veel water aangevoerd wordt, terwijl stroomafwaarts de dooi pas kort of nog niet is begon nen. Zoo dik als het ijs nu is. is bij menschenheugenis niet voor gekomen: in de Schipbeek 40 cm. Wanneer, voordat dit ijs los is, regenval komt, is een ramp niet te vermijden. Zie ook de Prov. Zeeuw- sche Crt. van 25 en 26 Febr. en 4 Maart j.l. Voor 20.000 gulcfen aan legergoederen ontvreemd. Dezer dagen kwam de ma rechausseebrigade te Ede tot de ontdekking, dat in de Ar thur Coolkazerne op groote schaal diefstallen van militai re goederen hadden plaats ge vonden. Reeds spoedig werden enkele militairen, werkzaam in de magazijnen, in arrest ge steld en daar bleek, dat burgers eveneens bij de zaak betrokken waren, werd ook de Edesche recherche bij het onderzoek in geschakeld. Toen kwam aan het licht, dat men te doen had met een bende, die kans had gezien in een t"dsverloop van een paar maanden voor plm. 20.000 aan legergoederen uit een dér magazijnen te ontvreemden. Hoofdinspecteur van de Bevolkingsregisters zal terechtstaan. Het voormalig hoofd van de rijksinspectie bevolkingsregis ters, Lent, thans gedetineerd de cellenbarakken te Sche- veningen, zal, op 18 Maart voor het Bijz. Gerechtshof te 's-Gra- venhage terechtstaan. Hij wordt er o.m. van beschuldigd tegen advies van ir. Louwens, direc-. teur-generaal van de voedsel- voorziening, in verklaard te hebben, dat hij wel kans zag in verband met de arbeidsinzet nieuwe inlegvellen voor stam kaarten binnen drie maanden te verstrekken. Verdachte zou voorts opdrachten hebben ver strekt tot het herstel van het Amsterdamsche bevolkingsre gister, dat in Maart 1943 door de illegaliteit werd vernield. Fransche poolexpedities. De Fransche minister raad heeft besprekingen gehouden over het uit zenden van Fransche expedities naar het Noordpool- en Zuidpool gebied. De expedities zullen van wetenschap pelijke niet-militaire aard zyn. De ontdekkingsreizi- f er Paul Emile Victor eeft opdracht gekre gen deze expedities te organiseeren en zal als leider ervan optreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1