Koppelverkoop LEZERS SCHRIJVEN.. vreemde Zeeuwsche Schaakrubriek. Camfte schept moeilijkheden Grossiers hebben het voor 't zeggen. Een Staatscommissie (Van onzen, Haagschen redacteur.) We hebben na de ge ruchtmakende actie der prys- beheersching vooral in de groote steden ons oor nog eens te luisteren gelegd in de kringen der winkeliers. De bo na fide winkeliers hebben alleen al zakelijk gesproken er alle belang by om een schare tevreden klanten te kweeken en zijn niet anders dan verheugd als zij in de ge. legenheid worden gesteld met concurreerende aanbiedingen te komen. Men wees ons er speciaal op, dat Indien het groote gros der winkeliers inderdaad corrupt was, geen Prijsbeheersching in staat zou zyn de euvelen te ondervan gen, omdat zoolang schaarschte heerscht de winkelier ruimschoots de kans krijgt zyn waren achter te houden en stiekum zwart te verkoopen. Maar een goed winkelier zal afgescheiden van zfln moreel de toe komst van zijn zaak boven al les stellen, beseffend dat ei een andere tjjd komt cn dat het publiek heel goed onthoudt, waar het werd afgezet of goed behandeld. MACHTELOOS Het bleek ons voorts, dat vele winkeliers de maximum- prijzen.politiek verwerpen,, zeker zoolang de contröle practisch alleen bij den win kelier gehouden wordt, omdat belangrijke categorieën onder hen weerloos slachtoffer zijn van de grossiers, die zich on. danks het verbod op dit gebied nog steeds rustig schuldig ma. ken aan koppelverkoop. Zeer sterk komt dit voor bij de za ken voor huishoudelijke artike len, de zg. bazars, cie immers 1CG0 en 1 artikelen verkoopen. De eigenaar wordt op 'n gege ven moment door zijn grossier opgebeld met de mededeeling- ..er ligt een pakket voor u klaar". De winkelier, verheugd dat hij weer eens wat krijgt, heeft slechts één keuze: het geheele pakket ongezien aan vaarden of niet aanvaarden. Maakt hij bedenkingen dan ze?t de grossier „graag of riet". Zoo komt het pakket binnen. Wij hebben inzage gekregen van een factuui', wel ken er aldus uitzag: 5 stuks cahiers 1 gros schrijfpennen 5 stuks kasrollen 5 gr,Os pennen 3 stuks kladblocs >250 stuks kladblocs 0.30 2.50 0,90 f 2,25 105 14 teekenend gaat het met de z.g. glasserviezen welke ge middeld 19.22 inkoop kosten. Breekt er van het 30-deelige stel een glas (en dat gebeurt maar al te vaak met de slechte kwaliteit van nu!), dan is het als stel onverkoopbaar en moet alles per stuk worden verkocht, wat groote schade meebrengt, omdat de prijzen per glas veel te laag zyn vastgesteld en het erby gevoegde dienblaadje, dat gevoegd bij het stel ruim 5 moet opbrengen, afzonder lijk amper 1 kan maken. UTILITY. Nu iets anders. Het Utility- esteem wordt thans o.a. toe- epast op het vervaardigen van een soort eenheidsglaasje, dat voor 10 cents verkocht wordt. Het is van gegoten glas gemaakt en knapt spoe. dig. Men begrijpt het verlies, dat daarop geleden wordt, ech ter zouden de winkeliers ten gerieve van het publiek deze glaasjes nog wel willen verkoopen (al lijden zij er ver lies opl, doch de gewone mid denstandszaken, op een enkele uitzondering na, komen er niet aan! De fabriek, die ze ver vaardigd. levert alleen, aan de. genen, die vroeger rechtstreeks afnemer waren en aangezien de winkelier vroeger altijd van den grossier betrok en alleen de groote warenhuizen voor heen rechtstreeks van de fa briek kochten, vischt de mid denstand' er achter! In dit ge val vindt men het niet zoo erg, maar men vreest, dat bij de verdere doorwerking van het Utility.s; ;cm deze methode regel zal worden en dat zou natuurlijk een ondragelijke be voordeeling beteekenen van de groote warenhuizen. Onze informaties elders ga ven ons de zekerheid, dat er zuiverend moet worden inge grepen in toestanden ai3 wij hierboven schetsten. De regee ring zou moeten komen tot de instelling van een midden- standscommissie. welke op korte termjjn een onderzoek instelt naar allerlei misstan den en zoekt naar een be hoorlijke rechtvaardige oplos, slnp- van klemmende onrecht matigheden. EENHEID Wij kregen de zekerheid, dat bij onze middenstanders zelf de drang naar organisatie groeiende is, maar dat een krachtige initiatief in deze no.odig zal zijn. De Kon. Ned. Middenstandsbond heeft kort geleden rechtsherstel gekregen en gaat weer aan de arbeid, en ook de confessioneele organi saties voeren besprekingen. Er moet een krachtige eenheid in middenstandskringen ont. itaan en hiertoe zou de regee ring een flinke stoot kunnen geven door een staatscommis sie. Naar veler meening be. 22 Men zou dit zoo ziende, zeg gen dat het zendinkje niets bij zonders beteekent, doch toer, men ons de 250 kladblocs liet zien bleek ons, dat die van0 dermate slechte kwaliteit wa-|hooren de middenstandsleidcri ren, dat zy practisch caver- koopbaar mochten heeten. Die 14 zyn dus weggesmeten! Nu kan men eens precies nagaan hoe bedoelde winkelier aan zijn winst moet komenOp de artikelen, die bij elkaar S kostten mag hij immers nog geen drie gulden winst maken, zoodat hij al met al een dikke tien. gulden verlies heeft! GELD VERSPILLEN Een abonné verzekert ons, dat de Zeeuw zich sterk in teresseert voor de bezuiniging op allerlei onnutte uitgaven nu de provincie in nood is. Hy vindt het onjuist, dat de veer diensten gratis worden, want er wordt teveel en onnuttig gereisd. Ook heeft hij er bezwaar tegen, dat teveel ambtenaren plus hun eohtgenooten in fraaie dienstauto's rondrijden. De militaire uitgaven voor Indië zyn noodlg, maar wat tc denken van de uitgaven voor drank, recepties, maaltijden en de vele militaire dienstau to's? Ten slotte vraagt hij of de Nederlanders bereid zyn de milliardenschuld, die de Duit- schers ons achterlieten, zoo maar te betalen. ONGEVALLEN EN BUREAUCRATIE In mijn bedrijf hebben zich in betrekkelijk korte tijd twee ernstige ongevallen voorge daan. In het eerste geval werd zoowel de dokter als het Gasthuis gewaarschuwd. Hoe wel een arts zeer spoedig ter plaatse was, duurde het vjjf kwartier voordat de zieken auto aanwezig was. In het tweede geval gebeurde het ongeval om 10 uur. Alle dok ters in Middelburg werden op gebeld, doch helaas was niet één thuis, helaas, want het Gasthuis weigert de noodige hulp te zenden voordat een dokter op de plaats van een ongeluk aanwezig is. Dit lijkt mij een uiting van bureaucrati sche geest, die hoogst beden kelijk is, en zelfs noodlottig kan zijn voor het slachtoffer van een ongeval. Hoewel in dit geval de politie spoedig met een arts ter plaatse was, duurde het nog tot half twaalf, voordat een zieken auto aan kwam rijden. Ik vraag mij afmoet er eerst een kalf verdrinken, voordat men de put dempt, m.a.w. moet een zwaargewon de ee^st het leven verliezen, voordat men gaat inzien, dat snelle behandeling noodzakelijk is? Moet hulp vanuit het Gasthuis werkelijk afhankelyk zijn van de aanwezigheid van een dokter» op-de plaats van het ongeluk? Middelburg. M. POLAK. Radar-commissie. De Minister van Verkeer en de Minister van Marine heb ben ingesteld een commissie tot het bcstudeeren van de verschillende vraagstukken, welke zich tot bevordering van de veiligheid by de toepassing van Radar en andere eleclro- nische navigatiemiddelen, zoo wel by de zeevaart als by de luchtvaart, voordoen. 64. Nu, het was een heel bijzonder ver trek, waar Kappie in terecht kwam. Het was heel groot en van onder tot boven vol kisten en vaten gepakt. 'n Munitiebergplaats wat 'k je brom! zei hij tegen zichzelf. Dat's nu net wat 'k hebben moet. Jong, ja! Ik ga me hier eerst eens van wapens voorzien en dan zal 'k eens een plan gaan verzinnen. Ik... Maar, m'n tijd! Daar hangt een plat tegrond! Hoe is-'t mogelijk! Nu kan ik "aan de weet komen waar 'k zijn moet... Nu begint er schot in de zaak te komen!., 's Kijken, munitiebergplaats... ja, juist... hier ben ik dus--, en no. vijf is het radio station... hebben ze dat hier ook al?— en nummer één is de vergaderzaal... en nummer zeven is de machinekamer..» daar ben ik daa-straks geweest... hm..» ik krijg, gelooi ik, een plan! Politierechter Middelburg. UITSPRAKEN De politierechter te Middel burg sprak de volgende von nissen uit: c. G. B uit Ossen- drécht, L. M. uit Woensdrecht, F. S. uit Woensdrecht en J. B. P. uit Hoogerheide, tot 15.- boete subs. 10 dagen wegens diefstal van tarwe. Voor het zelfde feit kreeg P. J. G uit Woensdrecht 10,- boete subs. 5 dagen. De 38-jarige rijwielhande laar C P. te Middelburg die aldaar in het jaar 1946 een ording wegnam, welke toe behoorde aan de Polder Wal cheren, kreeg 10.- boete subs. 5 dagen. De 55-jarige garagehouder' P. K. te Middelburg, die op 28 Juni 1946 te Middelburg van H. M. O. en J G. een auto- wiel met buiten- en binnen band kocht, dat van dlef3tal afkomstig was, kreeg een boe te van 200.-, subs 2 mnd. Rechtbank Middelburg UITSPRAKEN Door de arrondissements rechtbank te Middelburg wer en veroordeeld: H. N., 41 jaar, landbouwer te Philippine, wegens: „het aan zyn schuld de dood van een ander te wyten nebben" tot: 1 maand hechtenis voor waardelijk, proeftijd 2 jaar en 200.- of 2 maanden hechte nis O V. L». j. J. V., 45 jaar, chauf feur te Goes, wegens: „aan zyn schuld te wyten hebben, VOORBEELDEN. Er waren meer teekenende voorbeelden. Zoo kreeg onze winkelier wederom een tele foontje dat een pakket 137.50 was afgezonden, maar by aankomst bleek, dat er voor byna 80.aan waar. delcos surrogaat-borstelwerk by was, waar geen huisvrouw aan wil. Aldug waren in een ander geval 4 van de 12 matrassen onbruikbaar. Ook Red. M. C. Verburg, Dam poortstraat 1, Middelburg. Het palet van Clio, de mu- aparte bevoegdheden te krij-'ze der geschiedenis, bevat de gen om zuiverend te kunnen [bontste en meest verrassende optreden, om prijsopdryviner te kleuren. De historie toch die kunnen straffen en vooral om'zich in ong individueels en ge- de gehate konnelverkoop de organiseerde leven voltrekt. kop in te drukken. Geef den winkelier een redelijke winst zoo is de algemeene opvat ting in middenstandskringen en laat men keihard optre. den tegen de prijsknoeiers eerst dèm zijn goede toestan den te wachten. De concurren. tiestrüd werkt automatisch n rijs verlagend: in alle tijden heeft dat de beste resultaten oogeleverd. Op 11 Maart begint te Warschau het proces tegen Rudolf Hoess. commandant van het concentratiekamp Auschwitz. Zooals men weet werden in dat kamp 4 millioen menschen om het leven ge bracht. organiseerde levert daartoe de beste grond stoffen. Met deze willen wy van een zeer bepaalde ge zichtshoek uit. een brokje ver leden reconstrueeren en eigenlyk weer een brokje van dit brokje dat voor het schaakleven in de Zeeuwsche hoofdstad van zoo groote be- teekenis is gebleken. Want de dramatis personal hebben, me de de grondslag gelegd voor een ontwikkeld schaakleven aldaar. In 1923 dan, vond te Mid delburg een tournooi plaats, georganiseerd door de o V. „Strijdt met Beleid", destyds de schaakclub der plaatselyke H.B.S, Van de zijde van de feuilleton. in een oud hart ttoor Udo van Ewoud. 118 Het minste, wat u doen kunt, is uw fout te e-kennen en mij te beloven, dat dit voort aan niet meer zal gebeu-en. U hebt als ambtenaar in de eerste plaats de gemeenschap te die nen en d.'e plicht heb u in dit geval verzaakt!" „Goed, goed...", stamelde van der Linden en hij had nu niets meer van den „houten Jacob", wiens gevoel van eigenwaarde hem altijd zoo ver boven zijn medemenschcn ve-heven had doen wanen, .......ik geef toe. dat ik misschien wat al te veel aan m'n persoonlijke belangen heb gedacht, maar..." „Laat u het hier liever bij", verzocht tante Door. „Mij is het voldoende ik verlang geen nederige verontschuldigingen. Mijnerzijds ben ik bereid de zaak hiermee als afgedaan te beschouwen en u de verzeke ring te geven, dat er verde* niet over gesproken zal worden Ik wil zelfs nog verder gaan Laten wij afspreken, at u uw aanbod via- van Dam intrekt en dat u mij persoonlijk verzocht hebt hier te komen om mij, na mens het Grondbedrijf, te polsen over mogelijke aankoop van de grond voor de gemeente. Ik heb mij daarbij bereid verklaard het perceel voor de kostende prijs over te doen, zij het dan onder één voorwaarde-. ,En die is?" vroeg van der Linden gespannen. Maar zóó prompt ging de oude dame niet op zijn vraag ,,Hoe maakt uw zoon het bij de Boerenleenbank?" voeg ze plotseling op een zoo geheel andere toon, alsof ze daarmee van het onderwerp afstapte. „Uitstekend dank u!" ant woordde van der Linden ver baasd. „Maar wat heeft dat met uw voorstel te maken?" „Een aardige jongen, een flinke jongen!" ging tante Door onverstoorbaar op hetzelfde thema voort. „Ik hoop van harte, dat hij zich daar een le venspositie zal weten te ver werven". De secretaris vergaf van lou ter verbazing een oogenblik zijn mond te sluiten, maar zijn be zoekster scheen daar niets van te bemerken, ,,'t Is voor jonge lui, óók tegenwoordig lang niet gemakkelijk om behoorlijk aan de slag te komen", vervolgde ze deelnemend, „vooral niet in een kleine gemeente als hier. Op dat graankantoor, waar hij eerste was, had hij ook maar heel weinig vooruitzichten. De jeugd moet nu eenmaal een kans hebben..." „Ja nee", stotterde van der Linden. „Ik bedoel, het kantoor ieven biedt tegenwoordig bitter weinig perspectief en die plaats op de Boerenleenbank was wer kelijk een buitenkansje. Maar kent u Freek mijn zoon dan, of wacht eens..." Er scheen hem plotseling een licht op te gaan. „Hij toonde vroeger nogal e belang stelling voor de oudste dochter van hm van uw neef, ge loof ik. Daar is tenminste nog wel eens een hard woord over gevallen-.." „Waarom eigenlijk?" infor mevde tante Door belangstel lend. „Waarom?" De secretaris lachte spottend. „Omdat ik me zelf zeer moeilijk kan ve-plaat- sen in de rol van schoonvader van de dochter van een man, die me nu eenmaal niet bijste- sympathiek is En bovendien sta ik op het standpunt, dat een jongen eerst aan trouwen en zoo moet gaan denken, wanneer hij voor een gezin kan zorgen. Dat was voor mijn zoon, met een salaris van vier gulden pc week, nu -eenmaal niet direc» mogelijk..." ,,'t Is of ik mijn neef hoor praten!" constateerde tante Door. „Die verweet zijn dochte* ook, dat ze zich hond aan een jongsten bediende op een graankantoor en datze geen hoogere aspiraties had". „Zoo maar er valt op mijn zoon ande-s niets aan te mer ken!" viel de secretaris, in zijn vadereer getast, uit. „Freek is een beste jongen, een vooruit strevende iongen. zooals menig meisie zich dien zou wenschen Een jongen met een goed hart. de een vouw zeker gelukkig zou kunnen maken". (Wordt vervolgd). S. V. „Middelburg", namen deel de heeren H. Strooband, mr. J. F. van Deinse en j. J. van den Ende. Van de andere zyde de heeren J. M. Mulllé, J. de Graaf (zoon van den oud voorzitter van Middelburg, thans één der beste spelers van het roemruchte Staunton) en jhr. J. H. O. van den Bosch (die nu voor velen als de beste speler na Euwe geldt) alle drie tevens lid van de S. V „Middelburg". De artnalen, die de uitslag kunnen meedee- len, zijn verdwenen. Maar in een oude doos vol stof en spin rag. vonden wy de volgende party, frisch als ware zy gis teren gespeeld. De hu'dige stijl van den aanvoerder der witte stukken is er goed :n te herkennen: gedurfd, vermetel en met de onvermydelyke of fers. De zwartspeler Is A D. 1947 de sympathieke nestor van de Zeeuwsche hoofdklasseclub, welke vèr- eeniging zeer zeker nog teert op het erfdeel van haar voor vaderen Wit: -Jhr. J. H. O. van den Bosch Zwart: H. Strooband ;espeeld in 1923. Russisch 1. e2e4, e7—e5; 2. Pgl—f3, Pg8—f6; 3. Pf3Xe5, d7—d6; Pc5—f3, Pf6Ve4; 5. d2—d4. d'6d5; 6. Lfl—d3, Lc8—g4; 7. 0—O Lf8d6; S. Tfl—el, alles theorie, behalve deze achtste zet, die f2 verzwakt en het aanstaande offer op h2 over het hoofd ziet. Bete: h3. De Russische verdediging s:elüt overigens reeds van voor de bolsjewistische revolutie als uitstekend. f7—f5; 9. c2c4, 0—0; 10. c4Xd5, Tf8--e8 (Zwart kon hier winnen met 10Lh2:r li. Kh2. Pf2:! 12 De2. Pd.3; 13. Dd3. Lf3 14' Df3 of gf3; Dh4t en Del.) li! Pblc3, Pg8f6; 12. Teiye8, Dö8xe8: 13. h2—h3. Lg4Xf3. 14. DdlSCf3, DeS— élt; 15. Ld3fl, PbS -d7; 16 b2b3. TaS—f8; 17. Lel - b2. Del—d2; 18. Pc3—a4, Pf6— e4; 39. Tal—dl, Dd2—g5; 20. Lfl—d3, Pd7f6 (Zwart heeft weinig compensatie voor ztjn oion-verlies) 21 Pa4—cö!. Pe4Yc5; 22. d4Xc5, Ld6Xc5; 23. Ld3—f5, Pf6e8; 24. g2— g4, L7—hö; 25. d5—d6 (Wit raat zyn stukken het loo- nerpaar! meer vryheid ge. ven en laat daarom eenig ma teriaal in de steek) 25 Lc5—d6; 26. Tdl—d5 Dg 5— e7; 27 Df3—d3. Pe8-'-f6; 28 g4xh5! (zeer gedurfd 28.... Pf6Xd5: 29. Dd3Xd5, KgS- h8; 30. Lf5e6, Ld6—c5;' 31. h5—h6!. Lc5Xf2t; 32. Kgl- *2, TfSf6; 33. h0Vg7t, De7Xg7t (op Kg7: Dg5t) S4. Le6g4. Lf2-b6: 35 Dd5— d8f. Kh8h7S6. Dd8xf6, Dg7Xf6: 37. Lb2Vf6. Lb6- c5; 38. Lg4c8 en zwart geeft op I dat een ander zoodanig licha melijk letsel bekomt waaruit verhindering in de uitoefening zyner beroepsbezigheden ont staat" tot= 100.- of 25 dagen hechtenis. H. de F., 31 jaar, chauffeur te Kloetinge. wegens: „feite- lyke aanranding van de eer baarheid" tot:'6 maanden gev., waarvan 3 manaden voorw., proeftijd 3 jaar. J. W. F. A„ 30 jaar, gros ser te Eindhoven, wegens: „Overtreding Wegenverkeers regeling" tot 30.- of 15 da gen hechtenis, met bevestiging van het vonnis van den Kan tonrechter te Terneuzen. Sport ATHLETIEK De K.N.A.U. in Zeeland. Het district Zeeland der K. N.A.U. kwam te Goes in jaar- lijksche algemeene vergadering bijeen. Het bestuur werd als volgt samengesteld: J. Parent, voorzitter, A de Wijze, secre taris-penningmeester. J. A. Bal, G. de Pagter en H. Vis ser leden. De Districts Tech nische Commissie zal er over 1947 als volgt uitzien: L J. de Vin, voorzitter. W. Wallegie, secretaris en A. de Baare, lid. WEDSTRIJDPROGRAMMA. Het wedstrydprogramma voor 1947 werd eveneens sa mengesteld. Hieronder volgt het: 29 Maart: Goes, stadsloop (Robur). 5 April: Vlissingen. Zeeyw- sche veldloopkampioenschap pen (Marathon) 12 April: Middelburg, sin- gellcoo (E.M.M.). 27 April: Middelburg, eerste competitiedag. 4 Mei: Goes, tweede com petitiedag (Hellas) 11 Mei: West-Z.-Vlaanderen, derde competitiedag. 18 Mei: Roosendaal. trai ningswedstriiden (Thor). 1 Juni: Vlissingen. vierde competitiedag (Marathon 7 Juni: Middelburg, 4. en 5- kamp (Achilles). 22 Juni: Vlissingen. natio nale wedstryden (Marathon). 29 Juni: Zeeuwsche kam pioenschappen (1ste deel). 6 Juli: Zeeuwsche kampioen schappen (2de deel). 9 Juli: Vlissingen. scholie- renwedstriid (Marathond 13 Juli: Vlissingen, reeionale wedstrijden (De Zeeuwen). 27 Juli: Roosendaal, West- BrabantZeelandPro Pa- tria (Rotterdam). 17 Aug.: Vlissingen. Zeeuw sche clubk? mpioenschappen (De Zeeuwen). 6 Sept.: Goes, singelloop (Hellas). 21 Sept.: Vlissingen, 3 2de Internationale Boulevardloop (Marathon). 27 S-spt.: Vlissingen, stads- loop (De Zeeuwen). 4 Oct.: Middelburg, singel- estafette (E.M.M.) HANDBAL ACTIVITEIT IN ZEELAND. De heeren Krijgsman en Ak kermans, respectieveiyk secre taris-penningmeester en lid Van het hoofdbestuur van het Nederlandsch Handbal Ver bond, alsmede de heer Rooy- mans, leider van district Zuid van genoemd Verbond, brach ten een bezoek aan Zeeland. Te Goes werd vergaderd met het bestuur en de Technische Commissie van de afdeellng Zeeland. De ernstige moeiiyk- heden, waarmede deze afdee- ling te kampen heeft, werden besproken. De groote reoeiiyk- heid voor een vlot verloop der competitie is wel het terrein gebrek te Vlissingen. Er werd ernstig naar een oplossing ge zocht en er bestaat een rede- lyke kans, dat de Vlissingsche clubs uit de impasse zullen geraken, waarmede dan tevens de VlissingsGhe voetbalver- vereenigingen zouden zyn ge holpen. Een tweede moeiiykheid was het weinige contact met de overige districten. Hierin is wel eenige verbetering te ver wachten, daar er thans ook West Brabant een aantal elftallen zijn verschenen. Bo vendien heeft het hoofdbestuur ernstige plannen om ook deze zomer een aantal propaganda- wedstryden in diverse Zeeuw sche centra te doen spelen. De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld: W. S. Mynheer, voorzitter l afdeelingsleider; A. Ver donk, secretaris-penningmees ter; H. Ekkelenkamp, compe titieleider; A. W. Levering en A. de Baare, leden. De samenstelling van de A. T.C. luidt als volgt: A. Ho- gesteger, voorzitter; J. de Ry- ke, secretaris en J. Goedee. Verder werd er een straf- en protest-commissie benoemd, bestaande uit de heeren H. Ekkelenkamp, A. W. Leve ring en A. de Baare. Behoudens de door het hoofdbestuur te organiseeren propaganda-wedstrijden, zal het afdeelingsbestuur bespre kingen gaan voeren met de gymnastiekleraren der Zeeuw sche Middelbare scholen, ter wijl getracht zal worden, na afloop der competitie een tournooi of competitie tus- schen deze scholen te organi seeren. WIELRENNEN De Zesdaagsche te Antwerpen. Het eindklassement van de zesdaagsche te Antwerpen luidt: 1. B run eelDebruycker (België) 228 punten, afgelegt in 145 uur 3.183 km. 735 me ter; 2. SchulteBoeyen (Ne derland), 71 punten. Op 1 ronde 3. Lapebie Seres (Frankrijk), 94 punten. Op 2 ronden: 4. Naeyevan Simaeys (België), 162 punten; 5. Kintvan Steenbergen, 89 punten; 6. PellenaersMiddel kamp (Nederland) 86 punten. Op 3 ronden: 7. Fruythof— de Meulemeester (België), 188 punten: 8. JanssensAdri- aensens (België) 102 punten; 9. CoolsThyssen (België) 101 punten. Op 4 ronden: 10. Savelberg van den Broeck (Nederland) 32 punten; 11. Guimbretlere le Nizerhy (Frankryk) 2 pun ten. Bruneel maakte tydens de aankomst een val en moest naar het ziekenhuis worden :etransporteerd. Officieele publicaties DISTRIBUTIEDIEN ST 's-HEER AREXDSKERKE. UITREIKING VAN- BONKAARTEN. Van 24 Febr. af zal begon nen worden met de uitreiking van_ bonkaarten voedingsmid delen voor de 5e en 6e periode. Over het algemeen zal een bonkaart 705 worden uitge reikt, welke dezelfde letters draagt als de inleveringsbon. die van de loopende bonkaart zal worden afgeknipt. Tevens zullen nieuwe textiel- kaarten worden uitgereikt en zal voor elk gezin een aan vraagformulier voor een brandstoffenkaart voor het volgende stookseizoen worden verstrekt. Hfct juiste tydstip van af halen der bonkaarten is op de aehterzyde van de bonkaart van het gezinshoofd vermeld. Alleen op Borssele is de da tum van 21 Maart gewijzigd in 27 Februari. Betrokkenen worden verzocht dit onmiddellijk op hun bon kaart te wijzigen. Uren van oproeping zijn ongewyzigd. Voor een goede gang van za ken is het gw-nscht, dat be trokkenen op het juiste uur verschynen. Medegebracht moeten wor den de tweede distributiestam kaart, zonder inlegvel en de thans geldige bonnenkaart. Losse inleveringsbonnen wor den niet aangenomen. Te 's-Heerenhoek zal de uit reiking in het vervolg in het distributielokaal gehouden wor den. Radioprogramma's Zondag. Hilversum L 8 Nieuws; 8.30 Morgenwyding; 9.30 Nieuws; 10 Hoogmis; 12.03 Piano-duo; 1 Nieuws; 2 Opera-programma; 3.15 Her denking slag Javazee; 3.45 Or gelcomposities; 4.15 Ziekenlof; 5 Kerkdienst; 6.30 Voor de Ned. strydkrachten; 7.30 Nieuws; 8.15 Volksliederenpro- gramma; 10 Nieuws; 11 Klaas van Beeck en zijn dansorkest. Hilversum EL 8 Nieuws; 8.45 Zondagmorgenmelodieën; 9.30 Men vraagt... wy draaien; 10.15 Amsterd. kamermuziek gezelschap; 12 Gram.; 12.40 Het Amsterdamsch tramkoor; 1 Nieuws; 1.15 Metropóle-ork.; I.50 De spoorwegen spreken; 2.30 Radio Philharm. orkest; 5.00 G.G.-orkeSt; 5.30 Oome Keesje; 6 Nieuws; 7 Kerkd.; 8 Nieuws; 8.45 Hersengym nastiek; 9.15 Bonte Oranje- trein door Theater Plezier; 9.55 Hoorspel; 11.15 Gram.; II.30 The Skymasters. Maandag. Hilversum I. 7 en 8 Nieuws; 8.30 N.C.R.V.-ork.; 9.15 By onze jonge zieken; 9.30 Londensch Symph. orkest; 12.00 Kamerorkest; 1 Nieuws; 2.20 Metropöle-orkest; 3.15 Cembalo-gezelschap; 4.45 Rot- terdamsch pianokwartet; 5.45 Ryk overzee; 6.30 Voor de Ned. strydkrachten; 7.45 Voor de landbouw; 8 Nieuws; 8.08 Uitz. Chr. Blindeninstituut; 9 Orgelconcert; 11 BBC-sym-: phonieorkest. Hilversum H. 7 en 8 Nws.; 8.15 Gram.; 10 Morgenwyding; 11.30 Declamatie? 11.45 Lon- dens strykkwartet; 1 Nieuws; 1.20 Stafmuziekcorps Amster- damsche politie; 2.30 Voor de Vrouw: 3.35 Voor de kleuters; 3.50 Nieuwe Nederlandsche liedjes; 4.30 Voor de jeugd; Nieuws; 7 Meisjeskoor; .50 Hoorspel; 9.35 Gram.; 10 „The Ramblers"; 10.30 Orgel spel; 11.15 Xavier Gugat en zijn orkest. Weerbericht NU EN DAN SNEEUW. Weersverwachting, medege-i deeld door het K.N.M.L te de Bilt. geldig tot Zaterdagavond. Voor het Zuiden van het land: Matige Oostelyke wind. Zwaar bewolkt met nu en dan sneeuw, later hier en daar overgaand in regen of motre gen met plaatselyk nevel of mist. Temperatuur om het vriespunt. Voor het Noorden van het land: Vrij krachtige Oostelyke wind. Zwaar bewolkt met nu en dan sneeuw. Meest matige vorst. HOOG EN LAAG WATER. Zondag is het hoog water om .29 en 15,53 uur (1,95 en 2,04 i. -f N.A.P.), laag water om 10,10 en 22,11 uur (2.33 en 1,95 N.A.P.) Maandag is het hoog water óm 3,59 en 16,26 uur (1,97 en 2,00 m. N A.P.), laag water om 10,42 en 22,42 uur (2,30 en 1,90 m. N.A.P.) ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 7,41 en gaat zij onder om 18,07 uur. De maan komt op om 9,01 en gaat onder om 20,56 uur. Maandag komt de zon op om 7.39 uur en gaat zij onder om 18.09 uur. De maan komt op om 9.16 en gaat onder 22.03 uur. BEURSOVERZICHT. Ook de beurslieden hebben het koud Weer weinig omzet. De animo voor de effecten beurs was er gisteren niet groo- ter op geworden en waar de handel de laatste dagen al wei nig te beteekenen had, kan men zich gemakkelijk een voorstel ling van de affare maken zooais die vandaag was. De lage tem ieratuur in de beurszaal werkte jovendien niet inspireerend. Het aantal orders van de diverse aandeelensoorten was gemak kelijk te tellen en alleen bij het opmaken van de rekening viel eenige belangstelling te bespeu ren. De koe-sen waren overi gens maar heel weinig veran derd en er was trouwens geen aanleiding om ingrijpende va riaties te verwachten. Bankaan- deelen waren goed prijshoudend en aandeelen Amste-damsche Bank waren bepaald vast en ruim 3 punten hooger. In Ko ninklijken was heel weinig te doen en de koers was bijna on veranderd. Ook de industrieelen gaven bijna geen handel te zien. De stemming was prijshoudend, maar de koersverschillen waren onbeteekenend. Cultuurfondsen waren veronachtzaamd, doch ook deze papieren konden zich handhaven. Aandeelen Neder landsche walvischvaart waren met een koers van 93 twee punten hooge*. De beleggingsmarkt was zeer stil. Prolongatie 2%

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 9