Mij* „Zeeland" verwacht Hoe Zeeland het hoorde. HET GROOTE GEHEIM J UIT DE PROVINCIE WALCHEREN een druk seizoen S'rene's en vlaggen. Terwijl wy dit schrijven loei en de sirenc's over Zeeland en worden de eerste vlaggen In ac ochtendschemering uit gestoken. Op de straten ver schijnen de eerste voorbijgan gers en wij zien al blijde kin deren, die elkaar het heugelyke nieuws toeroepen: „Er is een prinsesje geboren". Toen het bltfde nieuws he dennacht te drie uur Vlissln- gen bereikte was alles in die pe rust. In de enkele bedrij ven en by de overheidsdien sten, die ook des nachts paraat zUn, was de heugelijke tijding spoedig bekend en reeds voor het aanbreken van de dag waren alle autoi-itéiten en lei ders van de komende feestc- Jijkhedcn op de hoogte gebracht en konden d<r voorbereidingen voor de viering van de 18e Prinses woonde „looneelvoorstelling" bij. De Prinsesjes Beatrix en Irene hebben Maandagmiddag op het paleis Soestddyk, dat nog altfld als een oase van rust in de besneeuwde omge ving ligt, voor wat goede af wisseling gezorgd. Zij hebben nl. in c-en der zalen van het paleis een tooneelvoorstelling ;;an de Prinses en den Prin3 aangeboden en na tuurlijk waren ook eenige leden van de hofhouding bij dit evenement aanwezig. De Prin sesjes hadden hun rollen goed Ingestudeerd en oogstten dan ook verschillende „open doek jes". Prinses Juliana vond het tooneelspel van haar beide dochtertjes prachtig en dat vond Margriet ook. De maximumprijzen der groenten. De maximum-prijzen voor groenten zijn voor de komende veertien dagen als volgt vast gesteld: Kroten 15, 12 en 11 ct.; ge kookte kroten meer dan 3 st p. kg. 27 en 23 ct.; roode kool 25 et., gesneden 35 ct.; savoye kool (groen) 25 ct., gesneden 35 ct.; savoye kool (geel) 21 ct., gesneden 30 ct.; witte kool 17 ct., gesneden 24 ct.; boeren kool 21 ct., gesneden 48 ct.; prei boven 15 m.m. 25 ct., be neden 15 m.m'. 19 ct.; uien 23 ct.; witlof 60 ct.; koolrapen 13 en 21 ct.; ramenas 12 ct.;.peen zonder lof 15 en 12 ct., ge schrapt 23 en 20 ct., alles p. kg. Onze landbouw en Duitschland. Stichting voor de Landbouw heeft een adres gericht tot den minister-president, waarin het uiting geeft aan de wenschen. welke bij de landbouw leven ten aanzien van de economi sche betrekkingen met Duitschland. De Stichting is van meening. dat een kunst matige beperking van het ruil verkeer poodlottlge gevolgen heeft voor de Nederl welvaart Dit geldt vooral voor de Ned landbouw, die in hoofd zaak het karakter van een veredelingsbedrijf draagt. Daar Duitschland door aardrijkskun dige ligging en traditie het na tuurlijke afzetgebied van Ne derland is. dient de handel tusschen deze twee staten weer tot bloei te worden, ge bracht. Tegenover de uitvoer van Nederland naar Duitsch land dient ook invoer van Duitschland naar ons land te bestaan, met name van kunst meststoffen. bestrjjdings- en ontsmettingsmiddelen. land bouwwerktuigen. machines voor landbouwindustrieën e.d. De stichting spreekt zich ook uit tegen de verdeeling van Duitschland inverschillen de zönes. Zij wenscht voorts een onbelemmerd Nederl. han delsverkeer als bescherming tegen de Duitsche protectionis tische geestesgeteldheid. Dit alles dient vastgelegd te worden In een'1 bilaterale han delsovereenkomst. In vlaag van waanzin zijn vrouw vermoord. Maandagmiddag om onge veer kwart over een heeft in zijn woning Hudsonstraat te Amsterdam rle 52-jarige P. W. vermoedelijk in 'n vlaag van vervolgingswaanzin zijn even oude eehtgenoote J. C. W. M. van het leven be roofd. Sedert zyn ontslag uit de Valeriuskllniek, f.wee maanden geleden, leefde de man met zijn vrouw in voortdurende on min. Hy heeft de vrouw met een hamer zoo hevig op het hoofd geslagen, dat deze kort daarop aan de zeer zware verwondingen overleed. Toen de 27-iarige dochter ongeveer een uur na het gebeurde thuis kwam. vond zy haar vader, oogenschjinlijk rustig bij het lichaam van haar gedoode moeder zitten. Onmiddellijk waarschuwde zij de buren die terstond de politie alarmeer den. De man werd naar het politiebureau overgebracht en heeft daar een volledige be kentenis afgelegd. Ziekentransport van Urk. Zondag heeft een vliegtuig van de Ned. Luchtstrijdkrachten een zieke van Urk voor een spoed operatie met enkele fa milieleden en den dokter naar Amsterdam gebracht. Februari een aanvang nemen. Reeds voor het daglicht aan brak waren allerwége de Oranjebulletins aangeplakt. Direct bij het aanbreken van de dag wisten oud en jong in stad en dorp, dat van nu af de 18de Februari een feestdag zou zijn voor Nederland en voor Zeeland. Het liep reeds tegen half vier, toen het bericht in Mid delburg bekend werd. Slapen de journalisten werden uit hun bed gehaald door nijdig tele- foongerinkeL Ze schrokken op en holden naar het toestel. Snel belden ze het heugelijke nieuws door'naar eenige vrien-, den en bekenden en om half vier hingen de eerste vlaggen en oranjewimpels reeds van de huizen, kond doende van de blijde gebeurtenis! Te Goes was het blijde nieuws ook te half vier reeds bekend geworden en vingen di rect de voorbereidingen voor de feestviering aan: By het ontwaken was de stad reeds in feesttooi en een ongewone morgendrukte op de straten bewees hoe vreugde jong en oud uit huis had ge lokt! Amerika leeft mee. Een Amerikaansche correspondent heeft om 5 uur vanochtend, van uit het Astoria-Chalet te Baarn, een recht - streeksch radio-verslag gegeven voor de Ame rican Broadcasting Cor poration. Hy haalde een drietal journalisten voor de mi crofoon, terwijl ook ka pitein Rutten eenige woorden door de aether tot de Amerikaansche luisteraars sprak. Nieuwe pachters iri de Wieringermeer. Op een drietal bedryven, voorheen in pacht bij .politieke delinquenten, werden drie nieuwe pachters toegelaten. De heer K. Postema, die als een der eerste verzetsmen- n uit de Vviering meer in 1941 ter dood werd veroor deeld, doch als eenige van een groep van 25 zijn vonnis zag gewijzigd in levenslange ge- v" traf, werd pachter van „Zeeoogst", het 40 ha. groote landbouwbedrijf van den ex-N.S.B.-burgemeester Zeventien dagen lang hebben de A.N.P.-redacteuren, de commandant van de saluut-battery en de veiligheids officieren, gedétacheerd in de A.N.P. telex-kamer te Baarn, de code, waarin het bericht wanneer het een maal zoover was naar de saluutbattery Baarn zou worden, doorgeseind, angstvallig bewaard. En nu kan wel gezegd worden, dat dit volkomen gelukt is. Want niemand anders dan deze menschen hebben de code geweten. Hier is ze dan: 3502 beatrix 3502 is de tyd, waarop het bericht aan de saluut battery werd doorgegeven (02.35). Beatrix was het sein, dat de geboorte spoedig verwacht kon worden. (Dit was afgesproken als eerste waarschuwingssein, uitsluitend voor de saluutbattery bestemd). Het tweede waarschuwingsbericht, dat niet is doorgekomen, zou geluid hebben: ir ene In geval een zoon geboren zou zijn, luidde de öffi- cieele geboortecode: willem vvv (v vuren) by een meisje: margriet vvv Dit laatste werd dan ook als volgt doorgegeven: 4402 margriet vvv fn (fn paraaf redacteur) De code „beatrix" was niet alleen bestemd voor de satuutbattery in Baarn, doch dit waarschuwingssein moest alle saluutbatteryen in Nederland zoo snel mo gelijk en gelyktydig bereiken. De diverse batterijen hadden dan ook een aansluiting op het telex-net van het A.N.P., doch er moest zorg voor worden gedragen, dat deze eerste waarschuwing, die absoluut geheim was, ook voor de redacties der kranten een geheim bleef en het valt niet mee een journalist, die zit te wachten met gespannen aandacht op een bericht, het bericht onder zyn neus te leggen zonder dat het hem opvalt. De code, die werd gebruikt, werd gemaskeerd door het de vorm te geven vafi een storing op het telex- net 123456789 abédefg Een rytje cyfers dus en een rytje letters, hetgeen vaak wordt gedaan om de machine weer te controlee ren, nadat er storing is geweest. •Deze code en het eigenlyke bericht volgden elkaar echter zoo snel, op, dat zeer waarschijn ïyk de comman danten der diverse batteryen niet of nauwelyks waren gewaarschuwd toen het' heugelijk nieuws reeds een feit was. Feestelijkheden en kerkdiensten. MIDDELBURG. 4 uur. Rondwandeling van „Juliana" en „Excelsior". 7 uur: Interkerkeiyke dien sten in de Oostkerk en te Hof- pleinkerk. Vanavond zullen 4 fakkelop tochten worden gehouden. De vertrekuren zyn 7, 8, 9 en 10 uur van de Dam. vlissingen. In Vlissingen brengen om 2 uur de schoolkinderen op het Bellamypark een zanghulde. Om 2.45 volgt dan een muzi kale wkndeling dool- de stad. Om 4.30 zullen op het Bella mypark volksdansen worden uitgevoerd. Om 7 uur wordt in de St. Jaeobskerk een interkerkelijke samenkomst gehouden. Om 8 uur vertrekt de fak keloptocht van de Scheldehal, om 10 uur gevolgd door een Vreugdevuur bij de Verlengde Glacisstraat. pe feestdag wordt tenslotte om 11 uur met een taptoe besloten. GOES. Te Goes zal \an 12 uur op de Mprkt een Kinderzang feest worden gehouden. Om 3 uur vertrekt de optocht, ter- wyl 's avonds nog een muzi kale wandeling door de stad zal worden gemaakt. DE HERVERKAVELING. Donderdag 20 Februari te half acht zullen de inwoners van Oostkapelle in café Helm- strijd worden ingelicht over elf- aanstaande herverkaveling JSuiten vervolging gesteld. De officieren-fiscaal by het Bijzonder Gerechtshof te 's- Hertogenbosch voor Zeeland hebben 27 personen voorwaar- delyk buiten vervolging ge steld. 3 van deze personen werden uit de rechten ontzet en moeten zich onder toezicht stellen, 9 andere hebben bo vendien de verplichting om te arbeiden. 4 personen werden alleen uit de rechten ontzet, 3 anderen werden uit de rechten ontzet, terwyl hun voorts de verplichting werd omgelegd te arbeiden. Aan 8 personen werd een boete opgelegd. 19 personen werden onvoor- waardeiyk buiten vervolging De mossel-export. Gedurende het seizoen 1946 '47 heeft de mosselverzen ding bedragen: naar België 200.000; naar Frankryk 50.000 'tot 55.000 en naar Nederland 50.000 ton, wat ondanks de vorstbelemmeringen niet slecht te noemen is. Dat de vorst een ernstige stagnatie in de verzending veroorzaakte, blijkt wel hieruit dat gedurende de maand Januari het veriies wordt geraamd op 30.00 ton. Ook voor de mossei-conserven- fabrieken heeft de vorstperio de een geweldige stagnatie te weeggebracht en een niet ge ringe schadepost, zoowel voor de ondernemers als voor het personeel dez.er fabrieken, die nu al gedurende bijna 2 maanden stilliggen. Verbiy- dend is het dat de oester export tot op heden nog uit gevoerd kan worden, dank zy de flinke voorraden, die de exporteurs in de putten had den, doch hieraan zal ook weldra een eind zijn, indien de dooi niet spoedig intreedt. Hoe jroot de schade voor Yerseke is door de lange vorstperiode zal pas opgemaakt kunnen worden wanqer de dooi zal zijn ingetreden. i PREMIE VOOR AFLEVERING VAN AARDAPPELEN. De Stichting voor de Land bouw in Zeeland deelt mede, dat de extra-premie voor afle veren van aardappelen met ingang van 17 Februari voor eén week met 1 is ver hoogd en alzoo gebracht op 2.50 per 100 kg. voor klei- en 3 per 100 kg. voor zandaard- appelen. Kerknieuws NED. HERV. KERK Ds. G. H. van Willenswaard te Eilewouts'dïjk heeft het be roep -•■nr de Ned. Herv. Gem. te Domburg aan lomen. Benoemd tot godsdienston- derwyzer by de Ned. Herv. kerk te Bramen dé heer G. C. Ruissen te Kattendyke. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Soestdyk A. Gruppen te Elburg, die het beroep naar Biezelinge aan nam. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Axel J. B. Bel te Dirksland en L. Ryksen te Leiden. INAUGURATIE PROF. DR. W. C. v. UNNIK. Maandagmiddag heeft dr. W. C. v. Unnink. laatst predi kant bn de Ned. Herv. Gem. van Schiedam, aan de rijks universiteit te Utrecht zyn inaugureele oratie gehouden als opvolger van prof. di\ A. M. Brouwer, om onderwijs te geven in de uitlegging van het N. Testament. Prof. v. Unnink hield een oratie over: „Heden- daagsche problemen in de N. Testamentisehe wetenschap". Zeeuwen in Hilversum. Da Zeeuwsche mannen en vrouwen „in den vreemde" heb ben een groot saamhoorig. heidsgevoel, zooals de onlangs opgerichte Hllversumsche vcr- eeniging „De Zeeuwen" tot haar vreugde kan constateeren In korte tyd heeft zij namelyk al honderden leden kunnen boeken en toen dezer dagen een vergadering werd gehou den om te komen tot een de. finltief bestuur kon zelfs kou de en gladheid niet verhinde ren, dat 'n groot aantal aan. wezigen de bijeenkomst by- woonde. Men koos den heer J. A. Wit te tot voorzitter en besloot op de meest krachtige wijze een zoo spoedig mogelijk herstel van Zeeland te helpen bevorde ren. Vrouwenkamp Groede wordt gedeeltelijk ontruimd. Woensdag zal het kamp voor vrouweiyke politieke de linquenten te Groede gedeelte lijk ontruimd worden. Een deel van de reeds veroordeelde ge detineerden wordt overge bracht naar liet kamp te Weesp. een deel van de vrou wen, die nog- moeten voor ko men, gaat naar Gllze-Rijen. Waarschijnlyk zal het bewa- ringskamp binnen afzienbare tyd geheel worden opgeheven, doch wanneer dit het geval zal zijn, kon men ons nog iet mee- deelen. De heeren M. van Stee en W. Zonnevyie, te Vlissingen en de heer G. A. Franck te Middelburg zijn geslaagd voor. het practykdiploma boekhou den van de Ned. Associatie voor practijk-examens Middelburg EEN MOEDIGE REDDER. In aansluiting op ons bericht over het tragische verdrin kingsongeval by_ de Vlissing- sche brug vernemen wy, dat de moedige redder, die zonder zich te bedenken te water ging om te pogen de jongens op de kant te brengen, de 65-jarige J. Fiegen was. Hij sprong by, toen de vader van de jongens S., die de zwemkunst niet meester was een poging waag. de zyn zoon te redden. De heer Fiegen verdient zeker lof voor zyn dapper optreden, evenals de E.H.B.O.-leden, de dame van het Roode Kruis en de doktoren die alles gedaan hebben wat in hun vermogen lag om de levensgeesten van de twee slachtoffers op te wek ken en het geredde knaapje voor ziekte te behoeden. PRIX D'HONNEUR VOOR PLUIMVEE Op dé internationale Pluim- veetentoonstclling. die te Wa terloo by Brussel werd gehou den, veroverde de 'lieer J. J. Antheunisse te Middelburg, lid van de pluimvee-vereeniging „Middelburg en Omstrekerf", prix d'honneur voor zyn beide inzendingen zilver duckwing- leghoorns haan en hen. GYMNASTIEKUITVOERING Voor een stampvolle Schut tershof-zaal liet de Middelburg- sche gymnastiekvereniging „Achilles", Zaterdagavond ..de prestaties van haar werkende leden de revue passeeren in een bijzonder geslaagde uitvoering Nadat de directeur, de heer K. de Vries, de aanwezigen, in het bijzonder-den burgemeester en de uit Indonesië gerepatrieerde leden, had welkom geheeten en het scheidende lid E. Wieme Passagiersdienst over Hoek van Holland. Tijdelijke vrachldienst uit Vlissingen. De stoomvaart maatschappy „Zeeland" zal, zooals gemeld, in Mei, wanneer de zomer dienstregeling begint, haar s.s. „Mecklenburg" weer in de vaart brengen voor het openen van een dagdienst van Hoek van Holland naar Harwich waarvan de frequentie nader zal worden vastgesteld, DE MECKLENBURG De „Mecklenburg" wordt by Wilton-Feijenoord te Schiedam geheel gemoderniseerd. Tijdens de oorlog deed dit schip dienst als depötschip voor de Brit- sche admiraliteit en werd la ter in gereedheid gebracht voor de invasie. Het was het groot, ste Nederlandsche koopvaardy. schip, dat met eigen beman ning aan deze succesvolle ope ratie by Normandië deelnam en heeft daarna onder de moeilijkste omstandigheden duizenden troepen naar Fran_ sche en later naar Belgische en Nederlandsche havens ver voerd onder gezagvoerder L. Meyer. Toen in April 1946 de my. „Zeeland" weer de be. schikking over de „Mecklen. burg" kreeg, was zij ten cenenmalè ongeschikt om als passagiersschip dienst te doen Structureel had het schipl te iy~ den gehad, zoowel door de' groote 'anding-barges, welke tn volle zee langszy gelegen hadden om troepen over te r.e_ men als door het schieten met de zware bewapening, die aan dek was opgesteld. Een gron- diig herstel bleek dan ook noodzakelijk. De herstelperio. de werd tevens gebruikt om de passagiersaccommodatie heel te moderniseeren. Zoo is op het promenadedek een nieuwe zitsalon gebouwd en werd de lounge gerestau reerd. De le klasse rookkamer kon hierdoor vervallen om plaats te maken voor een ruim autodek. Alle binnenhutten werden uitgebroken en ln plaats daarvan ruime een- en tweepersoons buitenhutten ge bouwd, allen voorzien van stroomend warm en koud wa. ter. In de 2e klasse werd de eetsalon aanzienlyk vergroot en een nieuwe dames, en rook- salon aan dek gebouwd, terwijl het afgesloten promenadedek geheel werd vernieuwd en van vaste zitplaatsen voorzien. Voorts werd de „Mecklenburg" omgebouwd tot oliestoker. DE ORANJE NASSAU De „Oranje Nassau" komt hoogstwaarschnnlyk in Juli in de dagdienst. Zy vaart thans in de nachtdienst van Hoek van Holland op Harwich, welke dienst door de mij. „Zeeland" tezamen met de l.N.E.R wordt verzorgd, en zal in Mei voor haar periodieke survey uit de vaart worden genomen. Het schip deed gedurende de oorlog in Engeland dienst als depótschip voor de koninklyke marine, om na de bevryding' van ons land als troepentrans portschip te worden gebruikt tot Junii 1946, toen het aan de mij. „Zeeland" werd terugge. leverd. DE MOTORSCHEPEN De motorschepen „Koningin Emma" en „Prinses Beatrix" werden in 1940 overgenomen door de Britsche admiraliteit en omgebouwd tot assault lan. ding. ship. Als zoodanig namen zy aan bijna alle belangrijke commando-operaties in de voorste linies deel, niet alleen in Europa, doch ook by Afri ka, Slam en Java. De „Koningin Emma" werd in April 1946 aan de mij. „Zee. land" teruggeleverd en wordt thans by de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlïssmgen" weer It de voor- -orlogsche staat te ruggebracht Zij zal vermoede lijk in de loop van het seizoen ln de dagdienst komen. Nadat de „Prinses Beatrix" door de Britsche admiraliteit in April 1946 was teruggele. verd, voer het schip nog en kele maanden voor het minis, terie van scheepvaart met mi litairen en kindertransporten. Thahs wordt het by de Kon. Mij „De Schelde" weer tot passagiersschip ingericht en krygt het hutaccomnodztie voor 300 passagiers. Het kan derhalve als nachtboot en al? dagboot dienst doen. Medio October komt het schip waa.'. schynlyk in de nachtdienst ir tydeiyke vervanging van een der L.N.E.R—schepen. Van de „Zeeland"_vloot ging het s.s. „Prinses Juliana'^ in Mei 1940 verloren als gevolg van vyandelyke actie, toen het met Nederlandsche soldaten onderweg was van Vlissingen naar IJmuiden. Hierby gingen geen menschenlevens verloren. HET VERVOER Aangezien het internationale reizigersvervoer tusschen En geland en Nederland zich, zoo. wel tengevolge van de oor log svernïeling van de haven en stationsemplacementen te Vlissingen als om spoorweg- technische redenen, geheel op Hoek van ''ollaT1 heeft - oeten concentreeren, werd de my „Zeeland" genoodzaakt haar passagiersdienst, de eenige Ne derlandsehe kanaaldienst, thans vanuit laatstgenoemde haven uit te oefenen. Teneinde echter aan de Zeeuwsehc export van uien te gemoet te komen, wordt tijde- HJk een geregelde vraclitdienst met 3 afvaarten por veertien dagen door de my „Zeeland" van Vlissingen naar Harwich geëxploiteerd. Het is te hopen, aldus deelt, de maatschappij ons mede, dat deze export 'n de naaste toekomst zich zoo zal kunnen ontwikkelen, dat een looncnde exploitatie van deze dienst mogelijk zal zyn. Het a.s. zomerseizoen be looft voor de mij. „Zeeland" zeer druk te worden. Reeds zyn groote gezelschappen geboekt en de verwachting is gerecht vaardigd, dat, indien de reis- m'oeilijkheden zooals visum-en deviezenvoorschrlf ten worden verminderd, het verkeer met Engeland nog aanmerkelyk zal toenemen. Getracht wordt, zoo deelt de maatschappy verder mede, het •transitovervoer van reizigers, dat voor de oorlog voor de my „Zeeland" zoo uitermate bé- langrnk was, met de medewer. king van de Nederlandsche -Spoorwegen, zoo spoedig mo gelijk te herstelen door het in leggen van nieuwe treinen naar het Europeesch achter- 'and. Deze internationale ver bindingen kunnen, mede om technische redenen, voorshands alleen nog via Hoek van Hol. land worden geleld. zilveren manchetknoopen had overhandigd, leidde de Signaal- afdeeling het programma in met de Achillesmarsch. De heerenleden toonden hun kunnen in p-achtige staaltjes van brugturnen en uitstekende grondgymnastiek. Zij werden hierbij naar de kroon gestoken door de gasten uit bas van Gent, leden van Thor. Deze ga ven een betere afwerking van de brug- dan van de paardoefe- ningen; hun grondwerk ontlokte de toeschouwers een ovatie. Ook de dames van Achilles gaven goed brugturnen te ge nieten. Met gratie brachten zij een rhythmische dans en vrije oefeningen. Een apart woord van lof voor de verrichtingen van de aames- juniores. Hun vrije-, lenigheids- en standenoefeningen werden practïsch foutloos en met élan uitgevoerd. Deze pittigheid ver ried strakke discipline en gede gen oefenen. De plastische groep vormde een fraaie finale. Na afloop van de uitvoering, die in het bijzonder een succes betrekende voor Achilles' on- vermoeibaren voorzitter, den heer Bal, werd gedanst. Vlissingen UITVOERING H.B.S.- VEREENIGING. Vrijdagavond gaf de vereeni- ging van leerlingen aex Rijks H.B.S. te Vlissingen „Ekk Wat Wils" een uitvoering in de Scheldehal, welke nitt alleen door vrijwel alle leerlingen en leeraren, maar ook door tal van ouders en officïeele gasten, bur gemeester Kolff en zijn eehtge noote, de wethouders Poppe en van Popering, het bestuur van de Oudersvereeniging, leden van de Commissie van'Toezicht op het M.ü. èn afgevaa-digden van de H.B.S.-vereemgingen van Middelburg, Goes en Oostburg werd bijgewoond. Na een begroetingswoord van voorzitter Wim Hollaers werd een keurig programma afge werkt, waarvan de hoofdscho tel werd gevormd door een op voering van de vijf-bedrijvige tooneelbewerking van Hilde- brandt's „Familie Kegge". On der regie van den leeraar Ne- derlandsch, den heer H. Sinne- nm, werd hiervan een vlotte vertooning gegeven. Niet alleen zaten-de rollen er goed in, maar, zij werden veelal ook levendig gespeeld, terwijl bovendien de' keurige toöneelaankleeding en costumeering er veel toe bij droegen deze opvoering tot een verdiend succes te maken. De pauzes tusschen de bedrij ven werden gevuld met muziek waarvan de uitstekend gespeel de Polonaise in As van Chopin door Rob Huybregsen, genoemd dient te worden, evenals de door Tineke Spuyman goed ge zongen Schubert-liederen en de Sonatine pour quatre mains van Diabelli, welke door Mary- en Thea van Hijffe werd uitge voerd. En bovendien liet de H.B.S.-band zich natuurlijk in vele populaire nummers hoo- ren. Nadat de directeur, de heer G. Lammers, een slotwoord had gesproken, volgde nog een ge zellig bal al? vroolijke bekro ning van deze geslaagde H.B.S.- fuif. Zoutelande GEMEENTERAADS VERGADERING. De Gemeenteraad te Zoute lande zal vanmiddag om 2 uur in openbare vergadering bijeen komen. Arnemuiden Brand bij dokter. Maandagmiddag ontstond brand in de woning van dokter Moerman te Arnemuiden. Vooral in de praktijkafdeeling werd schade aangericht. Toen dokter Moerman die onmiddel lijk gewaarschuwd was, by z\jn woning arriveerde, had zich een kamer op de boven verdieping, waar de baby sliep, reeds geheel met rook gevuld- De dokter snelde onmiddellijk naar boven en. gelukkig had het kindje nog geen letsel be komen. Nieuw- en St Jooslanc! A. BLIEK f Te Enschede óverleed dezer dagen op 73-jafige leeftijd de heer A. Bliek, die in 1873 alhier geboren werd en gedurende vele jaren dienst deed bij de mare chaussee te Glanerbrug. In 1932 werd hij gepensionneerd, waarna hij nog eenige jaren deurwaarder was in dienst der femeente Lonneker. Hij was in wente een geziene figuur. MUZIEK-FESTrVAL OP KOMST. De muziekver. „Oefening na de Arbeid" te N.- en St. Joosland bestaat 27 Maart a.s. 40 j. In verband met dit feit Is dezer dagen in het gemeen tehuis het bestuur van ge noemde vereenigine met bur gemeester F. van Randwljck en voorzitters van verschillende buurt- en sportvereeniglngen ter vergadering byeen ge weest. In deze bijeenkomst is besloten om dit jubileum met een festival te herdenken. Na toestemming van de Bond van Harmonie en Fanfare Vereeni- gingen in Zeeland ïal dit worden gehouden op 28 Juni a.s„ waarvoor diverse muziek- vereenigingen zullen worden uitgenoodigd. Uit deze verga dering is een eere- en werkend comité gevormd, die met het bestuur der vereeniging de nlannen nader zullen uitwer ken. ^estkapelle OUDERAVOND. Woensdagavond hield de School met de Bijbel een druk bezochte ouderavond. De voor zitter, de heer H. Wouters, opende na gemeenschappelyk gezang, met gebed en hield een Bybelinleiding. Mej. Trlm- pe sprak over de Bybelsche geschiedenis op de school. De opdste leerlingen droegen ver zen voor van Willem de Me- xode en lazen enkele opstellen van hun reis naar Rotterdam. Het hoofd der school de heer J. Vryhoef, vertelde een ge schiedenis uit de middeleeuwen. Deze mooie avond werd door den heer J. Vryhoef met dank- gebel gesloten. FEESTPROGRAMMA. Voor de blijde gebeurte nis in het Prinselijk gezin is te Westkapelle het volgende pro gramma opgesteld. Herauten te paard zullen de geboorte van jiet prinsesje bekend maken. Vervolgens wordt er een kerkdienst gehouden. Het pip- gramma vervolgt dan met een muzikale wandeling door het dorp. De dag wordt dan beslo ten mct'dansen in de cantine. Zuid-Beveland Goes VERANDERING STRAATNAMEN. B. en W. van Goes hebben enkele veranderingen in straat namen aangebracht. De naam - Grenadierstraat is veranderd in Ravelijn de Grenadier en de naam Ravelijn is veranderd in Ravelijn de Goede Jager. Door deze naamsveranderin gen krijgen de betrokken dee- len der stad de oude namen weer terug. Op eerstgenoemd Ravelijn stond voorheen de gortmolen de Grenadier en op net tweede genoemde het café de „Groene Jager". I GASLEVERING OPNIEUW BEPERKT. De beperking in de gasleve ring te Goes zal zeer spoedig, waarschijnlijk reeds Woensdag, nogmaals worden verscherpt cn wel tot één uur des morgens, twee uren des middags en daarna des avonds weer nor maal voor hen, die op gaslicht zijn aangewezen. Men komt zoo tot de toestand, die tijdens de oorlog heerschte. Heinkenszand JUBILEUMUITVOERING. Op Zaterdag- en Zondagavond gaf de R.K. tooneelvereèniging „Vriendenkring" een uitvoering ter gelegenheid van haar 20- jarig bestaan in dc zaal van H. Knuit. Er w,erd opgevoerd het kluchtspel in" 3 bedrijven en een tus'schenspej „Op afbeta ling". Daarna veVtelden twee leden der ver. J. Koens en W. Vermeulen over hun lief en leed van de jaren 19271947. De avonden werden opgeluisterd door Bos' jazzband. Beide avonden was de zaal overvol. Kattendijke FEESTPROGRAMMA. By de blijde gebeurte nis in ons Prinselyk gezin zal te Kattendijke om 2 uur een kerkdienst worden gehouden. Daarna zal een {nuzikale rond gang door het dorp worden gemaakt en order zullen er volksspelen voor de kinderen, indien mogelyk op het ys, wor den gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6