Socstdijk ontwaakte in het diepst van den nacht Oranje klaver-vier Het grooie nieuws kwam toch nog onverwacht Nieuwe Oranjebloesem „Wij bidden God, dat Hij U zegenen moge' H. M, de Koningin H K.H. Piinses Juliana heeft het leven geschonken aan een Prinses Officieel wordt medegedeeld, dat de geboorte van onze nieuwe Prinses om enkele miauten voor half drie geschiedde. De geboorte had een normaal verloop en was zelfs voor baron Baifd, secretaris van H. K. H. Prinses Juliana, een verras sing. Het is daarom dat een officieele waarschuwing niet kon worden gegeven. Moeder en Kind maken het zeer wel. Het gewicht van de jonggeborene is plan. 6 pond. „Hier komt dan het officieele bericht." Onmiskenbaar. Uit is de stem van den heer Baud, een .stem, die we de afgeloopen weken en zeker de afgeloopen dagen zoo vele malen gehoord hebben, dat we op dit oogen blik de overtuiging zijn toege daan deze stem nooit meer te vergeten. Maar voor het eerst klinkt deze stem door de tele foon van de directe verbinding tusschen het secretariaat van dePrinses en de telexkamer van het A.N.P. te Baarn in het Astoria Chalet, 's nachts. De A.N.P. redacteur, die de hoorn van de haak nam, en reeds gealarmeerd was-door een eerste waarschuwing, die reeds vijf minuten geleden door baron Baud naar het A.N.P. was door gebeld, rekende geenszins thans reeds op de officieele mededee-, ling van de geboorte, doch was van meening, dat thans het officieele waarschuwingsbericht zou volgen. De woorden van den heer Baud lieten echter geen plaats voor twijfel achter. Een prinses was geboren. De telex typiste van het -A. N.P., die reeds achter de telex machine zat, begon vijf secon den na de binnenkomst van het heugelijk nieuws het geboorte- bericht per telex aan het A.N P. den Haag door te seinen Twintig seconden later verkon digde het A.N.P. net voor Ne derland de geboorte van een -Prinses van Oranje. Baron Baud vertelt... Reedsdadelijk was baron Baud in staat mede te dcelen, dat de toes'and van de baby- uitstekend was. „En de moeder,?, Prinses Ju liana?" „De moeder maakt het even eens uitstékend,", aldus baron Baud. Hét telefoongesprek duurde maar zeer kort. Er was geen tijd te verliezen. En zoo vond het bericht zijn weg in de we reld. Alarm. Nu kwam het bedrijf van de telex-kamer van het AJN P. uit los. Naar de eene zijde schoot een militaire motor-ordonnans naar zijn commandant, die de saluutbatterij bedient, om hem in kennis te stellen van het heu gelijk nieuws. Over de gangen van Astoria Chalet Baarn vloog op zijn kousenvoeten, met on gekamde haren, maar snel als een hazewind, een A.N.P.-man in de richting van de gong, sleepte het ding midden in de hal en sloeg alarm. In de joumalistenkamer van het Astoria chalet, de kamer waar het altijd zoo koud was, en waar je de afgeloopen dagen dag en nacht een onvermoeibaar politieman met onbewogen zicht het telex-apparaat, stemd voor informatie van de journalisten, met al de in hem aanwezig zijnde autoriteit zag bewaken, doorsneed schril om precies 02 45 vannacht een alarmsignaal. De agent schrok op. „De bel", schreeuwde hij. Onmiddel'ijk kwamen de twee wachthoudende journalisten aan gestormd. Een Rrinses. De gong weerklonk nog' steeds in alle uithoeken van het gebouw. Het scheen wel lang ;e duren voor. alle menschen wakker werden. De eerste mi nuut na hét weerklinken van de gong bleef het nog rustig in Astoria Baarn. Dan, stuk voor stuk, een ietsje schuchter, kwa men de eersten uit hun kamers te voorschijn. De meesten reeds behoorlijk gekleed. „Hurry, hurry, a princess". Deze Engelsche woorden, uit gesproken met het accent, dat den Franschman, die Engelsch spreekt, altijd zal blijven typee ren, waren afkomstig van den Franschen filmoperateur van Paramount, die speciaal voor de geboorte naar Nederland is ge komen en nu met Fransch tem perament en wilde sprongen.de gangen en de trappen van het hotel Astoria afsprong. Achter hem, iets schuchterder, op meer 'Nederlandsche wijze, een telefoniste. „Vlug, vlug", ditmaal in het Nederlandsch door eem journa list telgen de telefoniste, „Een Prinses". Dan zat zij al achter haar te lefoontoestel en deed haar plicht. En die plicht was niet gemak kelijk, maar zij had zich reeds, evenals hóar collega's, weken op dit oogenblik voorbereid. Naar het Paleis. Enkele minuten, nadat het ge- heete Astoria ohalet met behulp, van gong en huistelefooji wak ker: was geschud, begaven ;de journalisten zich per auto op weg naar het -paleis. Het was een merkwaardig contrast; de diepe stilte onder de strakke sterrenhemel naast de opgewon denheid der zenuwachtige, uit hun slaap gerukte journalisten in het hotel. Het paleis bood geen enke' bijzonder aanzicht. In de vleugel van het Prinselijk paar. de rech tervleugel., brandde in diverse kamers licht, doch dat was een deel, dat wij kennen .van bijna iedere avond in deze veertien dagen van wachten'; Een der collega's smaakte het jenoegen de eerste te -zijn den verbaasden schildwacht en wachtcommandant -te kunnen zeggen, dat er een prinsesie ge boren was. Dok in Baarn heerschte nog diepe rust en hoe wel overal reeds in het dorp hij voorbaat feestversiering was aangebracht, kan niet anders gemeldWorden dan dat Baarn nog op één oor ligt. Slechts het Oranje comité BaarnSoest is koortsachtig bezig alle voorbe reidingen te treffen, die nood zakelijk zijn om de stroom van deelnemers aan de Oranje-tocht te verwerken. Over enkele uren immers, als het tot het Nederlandsche voll# Is doorgedrongen, dat 18 Fêhr 1047 een nationale feestdag zal zijn, zal een heel ander beeld van Baarn gegeven moeten, wor den. Het is buiten, hoewel het 0 graden vriest, niet bijzonder koud, want er is geen wind en de: strakke sterrenhemel belooft goed weèr. Bij de saluutbatterij In het Holland huis te Baarn. waar de jóngens van de saluut batterij zijn ondergebracht, heerscht nog absolute rust en niet voor half zes vanochtend zullen de jongens weten dat hun wachten thans eindelijk beloond is. Normaal worden zij om kwart over zes gewekt, maar vanochtend zal: het drie kwar tier vroeger zijn. 68 man zijn hier onderge bracht. Om 7 uur precies zal de eer ste van de 51 schoten uit de vuurmonden weerklinken. Wij hadden even een kort on derhoud met den commandant van de saluutbatterij. „Waf dacht u, luitenant, toen u de code doorkreeg?" Wel, ik kan niet anders zeg gen, dan dat ik het buitenge woon prettig vond." Om 4 uur vannacht had het A.N.P. een kort telefoongesprek met baron Baud. den secretaris van Prinses Juliana. „Wat waren uw. indrukken?" „Nu, ik was in diepe slaap, toen ik gewekt werd door de telefoon. Dat was ongeveer om half drie. De Prins was persoon lijk aan de telefoon en deelde mij de geboorte van Zijn dochter mede. Mijn. eerste werk was toen het in kennis stellen'van den Minister-President in 's-Graven hage, met w;en ik, door middel van een directe telefoonlijj^.ver bonden ben. Daarna heb ik on- middèllijk het A.N P. gebeld. Verder zijn er eigenlijk geen indrukken, hier. Tegenover het paleis, heerscht een nachtelijke doodsche stilte." Eerste gelukwenschein. Tót de allereersten, die Prin ses Juliana en Prins Bemhard hun gelukwenschen aanboden, behoorden de persvertegen woordigers in het Astoria-chalte te Baarn, die onmiddellijk na het bekend worden van het heugelijk nieuws een brief van de volgende inhoud naar het paleis Söestdijk zonden: „De journalisten, radio- en film verslaggevers, zoo mede de fotojournalisten in het -hotel Astoria chalet te Baarn bijeen, in gezelschap van kapitein G. Rutten, den verbindingsofficier tusschen Uw huis tn de pers, mogen, alvorens zij over-jaan tot het verspreiden van het blij de nieuws, Uwe Koninklijke Hoogheden eerbiedig geluk wenschen met de voor Uw gezin, voor het Huis van ranje en voor land én volk zoo verheugnis brengende tijding." Reeds viert Nederland feest. STUDENTEN WAREN DE EERSTEN. Een half uur na het bekend maken van de blijde gebeurte nis zijn de leden van 'de Utrechtsche Studentensocië teit „P.H.R.M." reeds aan het feesten geslagen'. Na het uitbrengen van een toast op de jong-geborene.to gen de studeinten'.naar de ge meentelijke telefooncentrale té Utrecht waar zij de dienst doende nachtploeg verrasten en leder lid van het- personeel een glaasje oranje-bitter of freerden. Een mstonscn moment; het PrinsenjK gezin Keert, na vfjf jaren van ballingschap ln het Vaderland terug. NIEUWE Oranjebloesem is ontsproten aan de boom, die nu reeds zoovele eeu wen de Nederlanden zegenend overschaduwt. Nieuwe bloesem aan de aloude Oranjeboom 1 E- zijn .eigenlijk geen woor den noodig om de gevoelens te vertolken, die thans 't leven van het Nederlandsche volk beroe ren. Maandenlang is het harte lijke medeleven van millioenen tot uiting gekomen in allerlei treffende details, die veel beter dan woorden lot uiting brengen welk een sterke band er door de tijden en door de ge schiedenis van eeuwen ge smeed is tusschen Oranje en het volk de- Lage Landen. Of is het niet ontroerend van' een voud, dat eenerzijds de blijde moeder, in het vooruitzicht, van hef groote gebeuren voor zich zelf geen wenschen had, maar slechts dacht aan al diegenen, die als zij het steeds weer nieuwe wonder der geboorte van een jong menschenkind te gemoet zagen? En was het niet even roe-end, dat zoovelen zich opmaakten óm al die moe ders te helpen die met materleele -nood te kampen hebben en on verschillig door wélke omstan digheden "dan ook niet ln staat waren om babykleertjes aan te schaffen yoor het kindje, dat ook haar gezin zou binnenko men? Thans is in Söestdijk de span ning gebroken. Het Prinselijk Gezin js verblijd met de ge boorte van weer een dochter. !s e- teleurstelling" in Neder land, dat het wederom een Prin ses is? Zie de vlaggen wapperen van lie torentransen! Zie het Jranje op de borst van millioe nen! Hoor, de blijde klanken ichalleh door de straten van de grootste steden en de kleinste Jorpen, de nietigste gehuchten ->n bezin u even! Zijn dat be- vijzen van teleurstelling? Neen, wellicht dat hie- en Jaar de vreugde nóg grooter geweest zou zijn, als het een Prins was geweest voor wie de saluutschoten zöuden hebben gebulderd over het vredige land. Maar blijdschap over- heerscht volkomen en... dat is begrijpelijkl Een vouw zetelt op de troon der Nederlanden. En er zal wel niemand gevonden wor den, die zonder diepe eerbied aan haar kan denken. Koningin Wyhelmina zal in de toekom stige geschiedboeken een zeer groote plaats innemen, want zij is een groot vorstin en menig land, waa- presidenten elkander opvolgen, blikt met afgunst naar ons wereldrijk, waarin dil opzicht een stabiliteit heerscht, die inderdaad voor zeer vele staten benijdenswaardig is. Ook al heeft deze stabiliteit ons vanzelfsprekend niet 'kunnen behoeden voor de stormschade de- historie. Nederland kan niet anders, dan onze geëerbiedigde vo-- stin dankbaar zijn en met liefde omringen. Maar heeft ook niet Prinses Juliana een zeer, zeer groote plaats verove-d in het hart van iedere Nederlander? Haar on gekunstelde ongedwongenheid, haar warme hart, haar moeder lijke stem, maar bovenal de wijze, waa-op zij waarlijk moe der is in' het Prinselijk gezin, doen van haar als Landsvrouwe de allerhoogst? verwachtingen koesteren. Ware er een Prins geboren, de vrouwelijke lijn zou onde> broken zijn. In de toekomst zou een Koning op de Nederland sche troon hebben gezeteld. Dat dit niet geschiedt vervult ons niet met teleurstelling! In de afgeloopen uren zijn de gedachten van onsallen meer nog dan in de afgeloopen maanden in Söestdijk geweest. Nu de dagen vervuld zijn, nu na Beatrix, Irene en Margriet een nieuwe Prinses haar intrede heeft gedaan, nu nieuwe bloe sem is ontsproten aan de aloude Oranjebooom, is onze vreugde groot en van gansch dit kleine, maar zoo dapper voor zijn nieuwe toekomst strijdende Nederlandsche volk, stijgen de gebeden omhoog. Moge God deze nieuwe Prinses, wier komst met zoovee! vreugde wordt begroet maken tot een zegen in het Prinselijk gezin,, tot een zegen voor ons dierbaa- vaderland! Stemmen uit de Kerken. Ook in de rubriek „Stemmen uit de Kerken" van dit dagblad willen wij een enkel woord van welkom laten hooren voor U, kleine Oranjetelg, die met Uw komst niet.alleen het gezin van Uw ouders hebt verblijd, maar eveneens heel ons volk. E- is geen regeerend vorsten huis in Europa, dat zulke nauwe banden heeft met' het volk waarover God in Zijn gratie het gesteld heeft, als de dynas tie, waarin gij geboren zijt. Er is geen vorstenhuis wiens ge schiedenis zoo zeer is samenge vlochten en geweven met die van 't volk, als dat waartoe gij behoo-t. Toen de watergeuzen den Brie! innamen, voeren zij nog onder het Bourgondischi' kruis over de Noordzee. Later is de prinsevlag onze nationale driekleur geworden. - En het prinselied, met zijn diep gods dienstige inhoud is geworden tot ons volkslied. Wanneer gij later zult op groeien God geve dat het voorspoedig moge zijn en men U 'iets van de geschiede nis van ons volk zal leeren zult gil bemerken, dat deze ge schiedend niet is los: te maken van de Kerk, waartoe ook- gij door Uw geboorte behoort. De Hervorming is van beslissende beteekenis. geweest zoowel in de geschiedenis van Uw ge slacht, alsook, mede daardoor, in die van ons volk. Heel het volk van Nederland staat in deze dagen met be langstelling rondom Uw wieg en v-aagf zich af, zooals dat bij iedere geboorte het geval is, wat 'er toch wel van dit kindeke worden zal. Zooals bij ieder kind zijn er ook bij U véle mo gelijkheden. Wij bidden God, dat Hij U zegenen moge en be waren op al Uwe wegen. Dat Hij Zijn aanschijn over U doe lichten en U genadig zij. Wij in ons democratische land doen niet mee aan persoonsve~- heerlijking. De Schrift verbiedt ons dit. Wij hebben op schrik barende wijz* in Duitschland gezien, waar dit op uit kan loo- pen. Evenmin ligt het in onze lijn mede te doen aan de ver goding van een vorstenhuis. De gevaren daa-van hebben we in lapan aanschouwd. Wij zijn er dankbaar voor, dat Uw ouders wenschen, dat hun kinderen op groeien als gewone kinderen van ons vo'k. Wij hopen, d3t ook gij als een kind van ons volk, midden onder öns, moogt groot worden. Vele dingen zult gij moeten leeren. Het leven stelt nu een maal hooge eischen. Dit zal hij U in het bijzonder -het geval zijn. Wij hopen, dat gij ook zult leeren U ootmoedig te buigen voor het heilig Woord van God Wanneer gij groot zult ge worden zijn, zult gij, naar de t-aditie van Uw geslacht, Uw studies voltooien aan de hooge- school, die eenmaal door Uw grooten voorvader is gesticht Het was zijn bedoeling om in ons land een opleiding u hebben „in de rechte kennisse Gods en allerley goede eerlijcke vrije konsten en wetenschappen''. Wanneer gij van de universi teitsbibliotheek gebruik maakt, herinner u dan dat hij de grond slag gelegd heeft ook voor die bibliotheek, door als eerste boek een Bijbel ten geschenke te ge ven. In deze zelfde Hid schreef zijn moeder, wier naam ook Uw moeder, draagt, hem toch vooral ..niets te doen tegen Gods Woerd en tegen der ziele zal:g- heid"; niets, waarbij „ziel en lichaam zouden worden in ge vaar gebracht". Wij hopen en bidden dat God ook U moge regeeren als een goed instrument, tot zegen van heel ons volk en dat gij met de slotwoorden van ons volkslied moogt weten dat er geen dingen meer belangrijk zijn „dan dat ik God den Hftere, der Hoogsten Majesteit, heb moeten obedieeren in der gerechtigheid." H. bracht wakend de nacht door Beschuit met muisjes b\j het ontbijt! "tapels telegrammen naa alle deelen van de wereld. (Van onzen speclalen verslaggever) Söestdijk, 18 Februari 1947. Nederland heeft vandaag reden tot uitbarsten in uit bundig vreugdebetoon, want voor het eerst, na 7 jaren is op Söestdijk een prinsenland geboren. De dag van hed'en zal ook in de annalen van ons land worden toegevoegd aan de luisterrijke reeks van data, waarmede de hernieuwde bloei van het Huis van Oranje wordtuitgedrukt. Te Baarn, de residentie van het prinselgk paar, hebben vanochtend om 7 uur de 51 saluutschoten weerklonken, evenals in de hoofdstad, de re sidentie van H. M. en alle garnizoensplaatsen. De vlag gen gaan uit, de feesten ne men een aanv mg. De blijd schap zoekt zich op duizeh- derlei wijze te uiten. Vandaag gaan alle zorgen op zg, vandaag wordt de ge boorte gevierd van het kind, dat nog onbewust van zijn be langrijkheid het middelpunt vormt, waarnaar alle gevoe lens uitgaan, die ons, Neder landers, op deze dag tot een groote familie maken. Laat ik probeeren in sobere woorden het een en ander over leze gekc a I vertellen. Zaterdagavond om 8 uur verliet dr. J. de Groot, de gynaecoloog, die evenals in 1938 en 1939 aangezocht was om H. K. H. in het uur der geboorte brj te staan, het AstoriaChalet te Baarn, waar sedert 1 Februari had ge- 'oTosrd en vanwaar hij dage lijks een korte visite by Prin ses Juliana had gebracht. Ook de bagage van den arts werd derwaarts gezonden. De volgende ochtend werd officieel mededeeling gedaan van het feit, waaraan de me dedeeling werd toegevoegd, dat SÖESTDIJK, 18/2. Dr. J. de Groot, behande lend geneesheer van H.K.H. Prinses Juliana, heeft het volgende of ficieele communiqué uifgegeyeh: Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juli ana schonk heden ten 02.24 uur het leven aan een flinke dochter, w.g. Dr. J. de Groot. ,1e blijde gebeurtenis nu spoe dig kon worden verwacht. Bg informatie bleek ons, dat dr. de Groft de bigde gebeur tenis nog ciienzJfaen aag naci verwacht. Daar er 'sZondagc geen kranten verschynen, ver nam het Nederlancl-che voll: uitsluitend c' de radio dit groote nieuws. Het is begrijpelgk, dat alier- wege in °vootsL, spanning gewacht werd op nadere be richten en steeds weer stcide men de vraag, of het Dne- Meisjes-Huis van het Prinse lijk Paar ditmaal met een Prinsje zou worden uitgebreid, idan wel of het Nederlandsche volk zich wederom in de ge boorte -van een Prinsesje zou mogen verheugden. Zondag was er geen nieuws van Soestdgk. Toen gloorde de nieuwe week. Men hervatte de arbeid. Als er nu een Prins komt, zei men, moet hv[ Woensdag geboren worden. De 19de Fe- oruari was ir iers ook de verjaardag van wijlen Koning Willem Hl, den Overgrootva der v het rslce. Deze wensch is echter niet in vervulling gegaan. Terwijl op zeer vele plaat sen de laatste hand werd ge legd aan de voorbereiding der feestelijkheden, heerschte voor het Paleis Soestdyk een diepe stilte. Een dikke vacht sneeuw bedekte het park en de bos- schen. Wel suisde of en toe een auto langs den Amster- damschén straatweg, maar de ze vermocht niet de rust te verstoren. Men zag er zelden iemand de laatste tijd; alleen ?peel- den in de bosschen achter het Paleis drie dartele kinderen, die Oma zeggen tegen Haar, die onze Landsvrouwe is. DE PRINSESJES SLIEPEN.; De drife meisjes sliepen ech ter toen hun zusje geboren werd en krijtend het leven be gon, dat, wie weet hoeveel voor ons allen in den lande betee- kenen zal. Het kleine gezel schap evenwel had in de on middellijke nabijheid van de kraamkamer de nacht waken de doorgebracht, terwijl rdr. De Groot en Anneke Huidc- kooper aan Hare Koninkiyke Hoogheid de bijstand verleen de. die zii zoo zeerbehoefde. Zoo had H. M. de Koningin zich niet ter ruste begeven, evenals, de. Prins en des prinsen moeder, Prinses Arm gard. Ook de secretaris van de Prinses mr. J. ,C. Baron Baud en eenige andere hof- dignitarissen behoorden tot die gezelschap. Ware ik er toe in staat hèt zou my niét betamen u te ver- cellen over datgene, waarvan de kennis ook bg een Konink lijk gezin binnen de familie kring behoort te blgven. Sta mij derhalve toe te vol staan met U te melden, dat het kleine, doch hooge gezel- scha- waarvan ik daareven gewaagde, de eerste mededee ling over de geboorte van de welgeschapen dochter uit de mond van Dr. de Groot ont ving. De secretaris van Hare Koninklgke Hoogheid haastte' zich t* nam volgens het proto colair voorschrift het feit der feboorte langs de speciaal aartoe aangelegde telefoonlgn mede te 'Gsien aan Dr. L. J. M. Beel, voorzitter van den Raad van Ministers.. Daarna belde Baron Baud het Astoria- Chalet te Baarn op, waar een officier van de Baarnsche sa- 'uutbr.tterij en een Amster- damsche journalist reeds gé- ruimen tijd dezen nacht de wacht hielden-om de verheu gende boodschap terstond aan te nemen. Terwijl de officier maatre gelen nam om te zorgen voor de 51 saluutschoten, die om 7 uur gelost moestén worden, haastte de journa'1st zich de telefonische mededeeling dade lijk per telex naar Den Haag te zenden, vanwaar de dagbla den. de radio en de overige saluutbatterijen alsmede de departementen en soortgelijke, instellingen binnen weinige minuten op de hoogte werden gebracht. Tal van binnen- eh bultenlandsche journalisten verspreiddden op eigen wyze het blijde bericht tot in de kleinste dorpen en tot in de verste oorden der aarde. Tengevolge van het tijdsver schil tusschen "Europa en Ame rika kon de blijde gebeurtenis, die vanochtend tegen 3 upr geschiedde, reeds gisteravond om 7 uur in de V S. worden 1 aangekondigd. Ook ln West- ïndië was dit het geval. Om gekeerd was in Insulinde de nieuwe dag reeds aangebroken toen het blijde nieuws bekend werd. Maar nog op een andere wij ze werd het bericht de wereld ngezonden. Aan .het kleine postkantoor van Sóestdiik werden hl; reeds spoedig sta pels dikke telégrammen aan geboden bestemd voor de staatshoofden der bevriende naties en tal van vorstelijke bloedverwanten. De oude man die slechts zelden zulke opdrachten ont ving, had voor deze gelegen heid assistentie uit Amster dam gekregen. Nog de zelfde dag zouden daar ook de tele grafische gelukwenschen van heinde en verre binnenkomen. Al deze maatregelen waren al achter de rus- en de Ko ninklijke baby lag reeds in de eerste frissche luiers, toen Beatrix en haar beide zusjes ontwaakten ln haar wlt-gelak- te ledikantjes. Mevrouw M. A. Pennink Nietschman uit Nijmegen, aan wie sinds kort de zorg voor de drie Prinsesjes is toever trouwd keek geheimzinnig om de hoek van de kinder-slaap- 'ramer en kwam het groote nieuws vertellen. Is het een wonder, dat. zij meteen wakker waren? Ze wilden de kanonschoten hooren en het kindje zien Het eerste werd toegestaan, het tweede niet terstond. iMaar het. zal later op de dag stellig gebeurd zjjn. B"*'SCHUIT MET MUISJES. Eenige uren later zaten drie verheugde kinderen aan het ontbijt, waar Oma nu tijdelijk de plaats van moeder innam, beschuit met muisjes te knab belen. De dag begon dus ..als een klein familiefeestje, maar hij aaide weldra, zij het buiten dit witte palels. op tot een grootsche volksmanifestatie van tróuw en aanhankeigkheid aan Oranje. Extra tabak en versnaperingen. Voor .de viering van de bigde gebeurtenis in het Prinseiyk gezin wordt een extra rant soen tabak of versna peringen beschikbaar ge steld. bon T 72 van de ta- bakskaart: 1 rantsoen tabaksartikelen Bon V 72 van de ver- snaperingenkaart; Bon X 72 van de ge combineerde kaart: elk 100 gram chocola de: en /of suikerwerken J

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2