Vlissingsche gemeenteraad Landwachter UIT DE PROVINCIE over de Begrooting 1947 WALCHEREN LAATSTE NIEUWS Bijz. Gerechtshoi op verzoek van zijn vader niet be pleitte plaatsing in een jeugd kamp. De proe.-fiscaal antwoordde hierop, dat naar zjjn inzicht de maatschappij weinig be hoefte heeft aan afgestudeer den van dit kaliber en hand haafde zijn eisch. UITSPRAKEN. Wegens het vrijwillig in Duitsche krijgsdienst treden werd Izaak V. te St. Anna land veroordeeld tot 4 jaar en 6 maanden, met ingang van 5 Dec. 1945; Jan T. te Tholen, tot 3 jaar en 6 maanden, in gaande 10 Mei 1945; Anton van D., te Zierikzee, tot de zelfde straf te ondergaan in de R.W.I., met ingang van 12 Juli 1945 en Isaac Q.. te Ei kerzee. tot 2 jaar en 6 maan den ingaande 1 Nov. 1945. De dienstbode. Dina v. d. W., te' Noordgouwe, die een goed Ne derlander blootstelde aan vij- andeiijke maatregelen, werd veroordeeld tot 1 jaar gevan genisstraf, te ondergaan in 'n jeugdgevangenis en ontzetting uit de rechten voor de tijd van 10 jaar. Zware straffen geëischt&™«^«^»gj Het Bgzonder Gerechtsho, te Middelburg behandelde Vrijdagmorgen' de zaak teger. den ly-jarlgen Aöriaan B. te Middelburg, die ervan beschul digd werd medegewerkt te hebben aan een huiszoeking bij een inwoner van Vrouwenpol der. die gearresteerd werd en naar Duitschland is gestuurd, vanwaar h\j niet meer is te ruggekeerd. Hij stond hierbij onder commando van zijn eigen vader, die zijn zoon had weten over t9 halen lid van de Nederlandsche Landwacht te worden. B. was in het einde van de oorlog toegetreden tot de Landwacht. Gewapend met een geweer liep hij patrouille in de omgeving van Middelburg en werkte mede aan persoonsbe- wijzencontróle Hier bleef het echter niet by. Hjj deed ook mee aan opsporing van radio toestellen en onderduikers. In Vrouwenpolder ontdekte men door verraad een toestel ten huize van J. de V. De land wacht bewaakte en mishandel de den man totdat de S. D. hem kwam ophalen. Hoewel hij aan deze mishandeling niet had deelgenomen, had be schuldigde wel meegedaan aan de bewaking. In Koudekerlte was nij even eens actief geweest in hét op sporen van radiotoestellen. Ir, de woning van L. F. vond men niet alleen een apparaat, doch ook een onderduiker, de zoon des huizes die 8 maanden in arrest heeft moeten doorbren gen. A. B„ die in de oorlog eerst op het Gymnasium was ge weest. was, toen hij 17 jaar was tot de Landwacht toe getreden op verzoek van zijn vader, die deel uitmaakte van deze organisatie. De verdachte zelde berouw te hebben, het geen door den procureur-fis caal in twijfel werd getrokken, want B. heeft toen hg reeds geïnterneerd was, een verhaal gedaan over een arrestatie van twee Joden, die hij toen zij de vlucht namen ,.voor hun donder zou hebben geschoten" een verhaal, dat uiteraard niet waar zal zijn maar toch ge tuigd van een bedenkelijke mentaliteit. De procureur-fiscaal nam de jeugdige leeftijd van ver dachte en het feit, dat hij zijn daden uitvoerde onder com mando van zijn vader, in aan merking. doch meende toch 3 jaar en 6 mnd. gevangenis straf zonder aftrek te moeten eischen. door te brengen in de Bijz. Strafgevangenis voor jongelieden. De verdediger, mr. A. H Kuipers, die deze zaak uiter mate tragisch noemde, schet ste de noodlottige invloed van den N.SB.-vader op den zoon en drong er op aan een zoo danige uitspraak te doen, dat Schoenendistributie blijft. D© vakgroep detailhandel in schoenen deelt naar aanleiding van geruchten aangaande de ongeldigverklaring der in om loop zijnde schoenenbonnen en een eventueels afschaffing van de schoendistributie mede. dat voor de aankoopmogelijkheden van het publiek uiteraard niet de distributie, maar de Dinnen- landsche productie beslissend is. Deze zal dit jaar nog van dien aard zijn. dat ln het al gemeen slechts één paar schoenen per volwassen inwo ner ter beschikking zal staan. In dit verband vestigt de vakgroep de aandacht op de huidige bonvrije verkoop van Ajnerlkaansche schoenen. Het kwantum hiervan, oorspronke lijk ruim 2 millloen paar, is inmiddels reeds tot ongeveer 300.000 paar gedaald. Zesdaagsche begonnen. Vrijdagavond is het startschot felost voor de Antwerpsche esdaagsche. Na de sprints van vannacht leidde het Fran- sche koppel Lepebie—Seres. De Nederlanders Pellenae-s en Middelkamp stonden met twee ronden achter op de 6e plaats, Savelberg—v. d. Broeck met drie ronden op de. 8e plaats en Schulte—Boeyen met 4 ronden op de 10e plaats. Bezwaren tegen de kosten van brandweer en politie. Moet met woningbouw Het conflict in de groentenhandei. Naar wij vernemen heeft de detailhandel in groenten aan minister Mansholt aangeboden het huidige conflict aan arbi trage te onderwerpen. De mi nister heeft hierop telegra fisch geantwoord, dat hij zulk, een arbitrage niet mogelijk acht daar het hier een kwas- tie van regeeringsbeleid be treft. Wel verklaarde hij zich bereid tot overleg met de vak groepen, nadat deze hun ad vies tot stopzetting van de in- en verkoop van de groen ten, onderworpen aan de maximumprijsregeling, zouden hebben ingetrokken. MOORDAANSLAG TE DELFT. ONTSLAGEN ZWAKZINNIGE GING HAAR GASTVROUW TE LIJF. De 33-jarige mej. J. A. L., die te Delft bij twee bejaarde men- schen inwoonde, heeft Vrijdag avond getracht haar hospita met een bijl van het leven te beroo- ven. Reeds van haar tweede jaar was de daderes in huis bij de familie W. Zij is echter verschei dene jaren opgenomen geweest in een psychiatrische inrichting en eenige tijd geleden hieruit ontslagen. Vrijdagavond ont stond een woordenwisseling, welke zoo hoog liep, dat de 74-jarige mevr. W. mej. L. bui ten de deur wilde zetten, Laatstgenoemde heeft daarop mej. W., terwijl deze zat te eten, met een bijl drie klappen op het hoofd gegeven, tenge volge waarvan het slachtoffer bloedend ineenzeeg. De echtge noot van mevr. W. was op dit moment niet thuis. De daderes heeft zich bij de politie aangegeven. Deze trof het slachtoffer in hopelooze toestand in de achterkamer aan KINDERBIJSLAG EN CONSUMENTENCREDIET. Bepaald is, dat verhooging van de kinderbijslag niet in aanmerking gebracht zal behoe ven te worden bij de bepaling van de financieele draagkracht van hen, die een consumenten- crediet namen. gev/acht worden Dezer dagen heeft de Vlis singsche gemeenteraad de be grootingen voo- 1947 in beslo ten vergadering onderzocht. Blijkens net thans verschenen raport werd o.m. aangedrongen op spoedige benoeming van een gemeente-archivaris. Een der leden verklaarde het te betreu ren, dat de herziening der wet- hou derssalarissen zoo- lang op zich Iaat wachten. Het gaat hier om een functie, welke de ge heele mensch eischt, te-wijl het salaris beneden het loon van een arbeider ligt. Bedoeld lid ver zocht bij Ged. Staten op spoed aan te dringen. Verscheidene leden vonden de kosten van de brandweer te hoog voo.- een stad als Vlis singen. Sommigen wilden terug naar de toestand van voor de oorlog, toen de brandweer uit sluitend uit vrijwilligers bestond, terwijl anderen toch in elk geval een kleine vaste kern wenschten te behouden. Gevraagd werd of het niet mogelijk is de brandweerkosten te dekken door een speciaal hiertoe van de verzekerings maatschappijen te heffen belas ting. •ok werd geïnformeerd naa- de herbouw van de Brandweer kazerne. DEMONSTRATIES TE PARIJS. PREMIER DRINGT AAN OP DISCIPLINE. In Parys werden Vrijdag groote demonstraties gehou den voor verhooging der ioo- nen. Ora 4 uur sloten de bu reaux hun deuren, de radio stations verdwenen uit de aether, de politieagenten ver lieten hun posten en duizenden volwassenen en schoolkinderen vulden de boulevards, waar over de betoogers met groote spandoeken marcheerden, ter wijl zjj de Internationale zon gen. Van de Parijsche bladen ver scheen alleen de communisti sche krant ,,L' Humanité". Paul Ramadier, de socialis tische premier, verklaarde, dat, indien Frankrijk zich niet aan nationale discipline kan onder werpen, het land en zelfs de republikeinsche staatsvorm in groot gevaar zullen worden febracht en inflatie voor de eur staat. De premier deelde mede, dat de regeering met alle middelen tegen hoogere prijzen en speculatie zal blij ven vechten en waarschuwde de rijks-ambtenaren niet te ver te gaan ln hun manifestaties. De huidige situatie is een ernstige bedreiging voor de eenheid van het kabinet, om dat de communisten achter de protesteerendeD staan. In som mige kringen vreest men, dat er burgertwist zal uitbreken, tenzij de regeering er in slaagt de prjjzen laag te houden en de onrust onder de georgani seerde arbeiders te kalmee- ren. Gromyko over de atoombom. De Russ:sche afgevaardigde Gromyko heeft zich in de Vei ligheidsraad wc-er verzet tegen het Amerikaansche plan voor contróle op de atoomenergie Hij zeide opnieuw, dat de atoombom eerst verboden zal moeten worden. Een van de raadsleden vond ook de kosten van de politie te hoog en wilde deze verlagen door het politiecorps in te krim pen. Wèl wil hij zoo spoed.g mogelijk voor een betere huis vesting van de politie zorgen. Gevraagd werd of het mo gelijk is, dat de geheele bevol king op kosten van de gemeen te wordt doorgelicht ten einde t.b.c.-gevallen te kunnen opspo ren. Ook werd er op aange drongen weer melk aan school kinderen te verstrekken en nog dit jaar met de mondve-zorging der schoolkinderen te beginnen. WONINGPROBLEMEN. Van verschillende zijden werd gevraagd de kosten van de Wo ningdienst te verlagen door in krimping van het personeel. Gevraagd werd een overzicht te verstrekken van de wijze, wWt'bp woningen Worden toe gewezen. Het woningtekort werd door een der raadsleden becijferd op 500. Hij waarschuwde tegen het bouwen met noodmaterialen. Het woningpeil mag niet dalen en misschien is het dus beter met bouwen te wachten. Ook werd e- de aandacht op gevestigd, dat een deel van de kosten van verbetering van ar beiderswoningen door Rijk en gemeente kunnen worden ver goed. Voorts wilde men protestee- -en tegen het feit, dat de ge meente wordt belast met 10% van het tekort op de exploitatie der noodwoningen. Tegen de rentevoet van 4% bij Rijks voorschotten werd bezwaar ge maakt, te meer nu het Rijk tegen 33/2 converteert. SOCIALE ZAKEN. Gevraagd werd waarom de post subsidie voor maatschap pelijk hulpbetoon aanmerkelijk is verhoogd en of de pe-soneels bezetting van de dienst van sociale zaken niet kan worden verminderd. Ook wilde een der leden gaarne vernemen of er reeds eenig perspectief is t.a.v. het Tehuis voo- ouden van dagen. Wederopbouw-gelden verduisterd. DOOR SECRETARIS CULTUREEL» COMMISSIE Naar \v\j vernemen is de secretaris van de cultureeie commissie voor Wederopbouw- arbeiders, de heer B. te Niemv- en St. Joosland, als verdacht .van verduistering, in verzekerde bewaring gesteld. Hy voerde de administratie van deze commissie, die de ontspanning voor arbeiders in de Zeeuwsche arbeiderskam pen organiseert en beschikte zoodoende over de geiden, die het Rfjk in de vorm van voor schotten op de nog niet be taalde rekeninge 1 voor enga gementen, zaaihuur e.d. ver strekte. Drie weken geleden werd een interne vergadering door de Commissie belegd, tijdens welke de secretaris zijn daad oekende en zich bereid toon de een proces-verbaal te on derteekenen. Hfj vroeg toen om zijn onmiddellijk ontslag. De commissieleden konden te dien aanzien geen beslissing nemen, daar deze vanuit Den Haag moet komen. De heer B. is toen met ziekteverlof gegaan. Op die avond kwam ook vast te staan, dat het ver duisterde bedrag ten minste 9000.bedraagt. Uiteinde lijk zal dit echter grooter blij ken te zijn, want er zijn veie rekeningen onbetaald geble ven. Zelfs zou een gezelschap dat vorig jaar Augustus voor de wederopbouwarbeiders is opgetreden, nog steeds geen honorarium hebben ontvangen. Jo Juda voor de Z.V.U. Jo Juda heeft bij zijn reis naar Zeeland wel met pech te kampen gehad - eerst uitstel ten gevolge van griep en daarna op de reis nog een gestolen koffer, waarin zich o.m. zijn rokcos- tuum bevond maar dat neemt toch niet weg, dat zijn optreden voor de Z.V.U. een onbetwistbaar succes is gewor den. Geen wonder, want Juda toonde zich een ras-violist, die niet alleen de techniek van het vioolspel tot in de finesses be- heerscht, maar bovendien tel kens weer blijk geeft van een even gevoelige als gezonde muzikaliteit, welke weldadig randoet. Hij had het zich niet gemak kelijk gemaakt: Ta-tini's sonate in A-mol met de beroemde dui- velstriller, Beethoven's Früh- lingssonate en vooral niet te vergeten een van Bachs ver maarde solo-sonaten de eer ste van de zes, welke de Léip: ziger Cantor schreef welke het muzikale hoogtepunt van de avond werd. Vooral de prach tige fuga en het slotdeel werden door Juda uitstekend gespeeld. In de Frühlingssonate kreeg men overigens ook alle gelegen heid Arnold Juda, die zich ove- igens ook een vaardig bege leider toonde, te bewonderen om zijn zeer muzikale spel. Na de pauze gaven de gebroe ders Juda nog „Introduction et Rondo Capricioso" van Saint Saëns, een Polonaise van Wie- niawsky en als toegift een Spaansche dans van De Sarasa te: evenals de Düivelstriller van Tariini echt virtuose nummers, die knap werden gespeeld en daarom aangenaam waren om naar te luisteren. Het applaus, dat de beide Juda's ruimschoots ten deel viel, was in elk opzicht verdiend. Dit concert gaf overigens nog eens gelegenheid de uitstekende accoustiek van de Middelburg- sche Concertzaal te bewonde ren. H. A. B. AFSCHEID DS. LAMEIN. Maandagmiddag 5 uur zal ds. Lamein, predikant der Geref. gemeente te Wol- phaarsdijk afscheid nemen. Vergaderingen van de Z. V. U. Reeds meermalen is er van verschillende zijden op aange drongen, dat de leden van ue Z.V.U. op de een of andere wgze in de gelegenheid zouden worden gesteld zich uit te spreken over de samenstelling der programma's en over an dere punten, betreffende het Z.V.U.-werk. Het centraal bestuur en de plaatselijke werkgroepen wil len gaarne aan dit begrijpelij ke verlangen tegemoet komen en hebben thans in verschil lende plaatsen ledenvergade ringen belegd. A.s. Maandag om 8 uur is Middelburg reeds aan de beurt (in het Schut tershof), Maandag 24 Febru ari Goes (Prins van Oranje) en Vrijdag 28 Februari Vlis- sin gen (Concertgebouw). In Maart en April zullen nog vergaderingen worden belegd in Oostburg, Terneuzen en Zie- rikzee. Vertrouwd wordt, dat vele Z.V.U.'ers nu ook metterdaad van hun belangstelling zullen doen blijken. Middenstandsappèl. Onder groote belangstelling uit het geheele dekenaat Mid delburg werd Donderdag in het Schuttershof te Goes een door de Hanze georganiseerd middenstandsappèl gehouden. Kapelaan Gierdeman, oud adviseur der Goesche Hanze sprak over „Zeeland, let op Uw saeck". Spreker stelde de vraag of de katholieke Zeeuwsche mid denstanders nog langer kun nen samenwerken met de re geering, de Haarlemsche Han ze en het hoofdbestuur. Hij ging hierbij uit van het ver moeden, dat de regeering de middenstandsbelangen niet voldoende behartigt en vooi het overige de Zeeuwsche Han ze veronachtzaamd wordt. Toch meende de spreker te moeten adviseeren het ver trouwen niet 00 te zeggen, maar hij verwaentte dan ook geiten en schapen. alle steun cn medewerking. Kapelaan Gierdeman liet daar na het licht schenen op de te kortkomingen van de Katho lieke Zeeuwsche middenstand op geestelijk, economisch en sociaal terrein en gaf de mid- d ;len tot verbetering aan. De tweed espreker was de directeur van het centraal Hanzebureau, die uiteenzette, dat het hoofdbestuur Zeeland in zgn -orgen betrekt. 's Avonds werd een fleurig feestprogramma afgewerkt, dat besloten werd met gezellig samenzijn. Schaatsen op het Kanaal dóór Walcheren. Donderdagmiddag werd voor het eerst op het Kanaal ge schaatst tusschen Souburg en Vlissingen. De vele watervogels, die op de open plekken in hei kanaal tot nog toe een toe vluchtsoord hadden gevonden, zijn thans verdwenen. Verschei dene liggen dood aan de kanl van 't kanaal, üok veel spreeu wen sterven door de koude, Laat ieder, die etensresten over heeft, aan de vogels dénken! Duinen bij Oos'rtapelle. De gemeenteraad van Oost- kapèlle heeft in zijn vergade ring van 10 Februari j.L in getrokken de verordening ver bod betreden duinen in deze gemeente dd. 2 April 1946. Het is dus weer toegestaan de duinen- te betreden, doch een ieder betreedt de duinen op eigen verantwoordelijkheid. Veetentoonstelling te Oostburg. De veetentoonstellingscom missie te Oostburg heeft be sloten, ter gelegenheid van haar 2e lustrum, in September a.s. in Oostburg een tentoon stelling te houden van vetvee, t'okvee, handelsvee, varkens, DE BONNENLIJST. In de Donderdag gepubli Iceerde bor.nenlijst ls een sto rende zetfout geslopen. Niet op bon 61—2 res doch op bon 61-E reserve wordt 200 gram kaas beschikbaar'gesteld Attlee wijst aanbod yan Truman af. Attlee heeft het aanbod van president Truman inzake het dirigeeren van kolen naar G"oot- Brittannië van de hand gewe zen. Als motiveering wordt ver meld, dat andere Europeesche landen de brandstof evenzeer noodig hebben als Engeland. Amerikaansch legervliegtuig neergestort. In de Amerikaansche staat Georgia is een legervliegtuig neergestort. Zeven personen kwamen om het leven. Koningin dankt de mijnwerkers. De minister van Economi sche Zaken heeft by een be zoek aan Heerlen, waar hg de installatie van de nieuwe directie der staatsmijnen heeft verricht, een persoonlijk door H.M. do Koningin geteekende ooodschap meegebracht, waar in deze haar dank betuigt aan de mijnwerkers voor de Zon- dagsarbeid, die zfj ter leniging van de kolennood hebben ver richt. De arbeid van het initiatief comité „Opvoering arbeidspro ductiviteit", dat contact wil brengen tusschen de mijnwer kers en de burgerij, opdat deze laatste rookertjes, e.d. als dank kunnen zenden, wordt met succes bekroond. Van alle1 kanten stroomen de goede ga ven en brieven binnen. Vlissingen CULTUREEL WERK VOOR /EDEROPBO UW ARBEIDERS Donderdagavond werd te Vlissingen de plaatselijke commissie voor Cultureel werk in de Arbeidskampen ge ïnstalleerd in tegenwoordig heid van de heeren Onderdijk, van Lijnden en as. Breukel- mans van de provinciale com missie. Evenals in de centrale com missie, zijn in de regionale commissies alle denkrichtin gen vertegenwoordigd. De taak der. plaatselijke commissie is m samenwerking-, met' de con tactcommissie 'van de arbei ders uit de kampen en in over leg met de prov. commissie 't cultureeie werk onder de ar beiders van de wederopbouw te organiseeren en te stimulee- ren. De voorzitter der prov. commissie, de heer L. Onder- dijk, wees er op, dat de Vlis singsche commissie de eerste is. welke wordt geïnstalleerd. Zij beschikt ook reeds over een cantine voor arbeiders buiten kampverband, waarvan er ir Vlissingen 300 zijn. De centra le commissie zal de benoodigd- heden voor de Inrichting ter beschikking stellen. Het aan bod van het bestuur van het Militair Tehuis aan het Bella- mypark om dit gebouw voor dit doel in te richten, werd in principe dankbaar aan vaard. De plaatselijke commissie hoopt in samenwerking met verschillende organisaties op het gebied van ontspanning en ontwikkeling het verblijf van de arbeiders in Vlissingen te veraangenamen en voor hen een tehuis te scheppen als geringe vergoeding voor het gemis van het gezinsleven. GEMEENTEBUREAUX SLUITEN OP ZATERDAG. Te Vlissingen zullen, var vandaag af de gemeente-secre tarie (behalve voor de bur gerlijke stand), het kantooi van Gemeentewerken, dat van dén ontvanger en het waterlei dingbedrijf en het distributie- katoor tot nader aankondi op Zaterdag gesloten zijn. Alleen spruitjes geveild Vrgdag de eerste dag van de gedeeltelijke groentesta king, werden op de Middel- burgsche veiling alleen spruit jes verkocht, welk product niet aan maximum prijs ls ge bonden. Deze groente bracht van 0.67 tot 1.12 op De kooplieden werden ln de jelegenheld gesteld „onvrije" groente te koopen voor een prijs, die beneden de consu- mentenprgs lag doch hiervan werd door niemand gebruik gemaakt. DE VEILING EN DE GROENTESTAKING. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Coöp. Veilings- vereen. „Walcheren" instructie ontvangen van het Bedrijfs- schap. dat alle door de telers aan de veiling gebrachte pro ducten, die onder de rnaxi- mumprijzenregeling vallen op normale wgze verkocht mogen worden aan de handel en aan particulieren en niet-erkende handelaren. De directeur van dè Veiling deelde ons mede, dat men ech ter voor zoover dit noodig mocht blijken, dé tuinders zal adviseeren deze producten niet aan te brengen. Men is niet van plan regelrecht aan den- consument te leveren, omdat men van een velling geen winkeltje kan maken. Men maakt er echter geen bezwaar tegen om indien voorradig, groenten aan groote instellin gen, zooals ziekenhuizen, te leveren. Ds. Hanneman vertrekt naar Rotterdam. De voorganger van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden to Middelburg, ds. J. H. Hanne man, zal Zondag afscheid ne men van zijn gemeente. Ds. Hanneman ls beroepen nnar Rotterdam, alwaar hij de twee de pre dlhantsp laats van do Ver. van Vrijzinnig Hervorm den zal vervullen. Hij zal daar Zondag 23 Februari te half drie door ds. Wcstmijsse wor den bevestigd. VELDTOCHT VAN HET LEGER DES HEILS. Over de geheele wereld trekt het Leger des Heils op tegen de machten, die het geestelijk en zedelijk peil der menschheid veriagen, waarbij het motto is „Strijd de goede strijd des Ge- ioofs In verband met deze veldtocht houdt het Leger in haar gebouw Hoogstraat 20 te Middelburg twee bijzondere sa menkomsten. De eerste vindt plaats op Dinsdag 18 Februari en is speciaal bestemd voor meisjes van. 15 tot 25 jaar. Dr. Schilling te Middelburg en cis. W. Oosthoek te Zoutelande zul len, afgewisseld door muziek en zang, spreken. De tweede bij eenkomst is toegankelijk voor personen boven 18 jaar. Ds. F. Don van Middelburg spreekt dan over het onderwerp „Het gezin in de branding". Oostkapelle NATIONALE FEESTDAG. Het programma voor de feestdag te Oostkapelle ziet er als volgt uit: Bekendmaking geboorte van de prinselijke baby door mid del van het spelen van het Wilhelmus op de toren. Daar na bekendmaking en geheel de gemeente door herauten. Des middags opvoering var een declamatorium voor alle schoolkinderen in het ver- senigingsgebouw. Daarna trac- tatie der kinderen en muzika le rondgang. Des avonds twee opvoerin gen van het declamatorium voor ouderen. Om 9.30 uur mu zikale rondgang door het dorp, waarna de feestelijkheden be sloten worden met een vreug devuur op de weide van „Mo- 1 en wijk". Kerknieuws BEROEP AANGENOMEN. De vroegere voorganger van. de Ver. van Vrijzinnig Her vormden te Middelburg ds. E. P. Borgman, die thans in Westzaan staat, heeft een be roep naar Gorinchem aange nomen. GEREF. KERK. Beroepen te Vianen J. M. Bloemkolk te Gapinge; te Bors- sele—Driewegen C. A. Vreug- denhil te Oud-Vossemeeri Beroepen' bij de Geref. kérk té "MeliskèrfteDs. Koolotra te Kruiningèn. DIRECTIE STAATSMIJNEN. Met ingang van 1 Feb,-, i: tot president-directeur van de staatsmijnen in Limburg aange wezen dr. ir. Chr, Th. Groot hoff. Tot directeur zijn benoemd de heeren J. Mous en dr. ir. D, P. Ross van Lennep. Nieuwe leden van het K.N.I.P. B-esident Soekarno heeft 32 nieuwe leden van het K.N.I.P. (voorloopig Indonesisch parle ment) benoemd. De installatie zal geschieden na de zitting van het parlement van 25 Februari Doodstraf geëischt. De advocaat-fiscaal van het Bgz. Gerechtshof te Amster dam heeft de doodstraf ge eischt tegen den 27-jarigen B. M. S. uit Utrecht, die deel heeft uitgemaakt van execu tiepelotons in de periode dat hg voor de S.D. werkte, fji behoorde tot het peloton, da FILMAVOND N.V.V. De Vlissingsche Bestuurders- bond liet Woendagavond ln de .Concordia" te Vlissin gen eenige cultureele-geJulds- films vertoonen over oliewm ning. De heer Chr. de Vries bestuurslid van het N.V.V. te Amsterdam, sprak een propa- gandawoord tot de jongere werknemers, voor wie deze filmavond speciaal wag geor ganiseerd. Geslaagd voor mach.-di- ploma B scheepswerktuig- kundige J. L. A. M. Teulings leerling van de ,.de Ruyter- school" te Vlissingen. Middelburg DANSEN OP DE DAM. Op verzoek van de buurt- vereeniging Dam en omgeving te Middelburg, zijn door Ge meentewerken enkele schijn werpers in de boomen van de Dam aangebracht Op de na tlonale feestdag 'zal op het verlichte plein gedanst wor den. INGENIEURSEXAMEN. Aan de Technische Hooge ~chool te Delft slaagde vooi het examen electro-techniscb ngenieur de heer H. W. Ghy zijn eigen zwager neerknalde, sen te Middelburg. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 Leesdienst, 2.30 ds. Smit; Arnemuiden 10 en 2.30 Ds. Hooijkaas; Domburg 2.45 ds. Don; Grijpkskerke 10 ds. van Empel, 2.30 ds. van Loon; Kle- verskerke 2 uur ds. v. Woer den; Meliske-ke 2.30 ds. Witte- veen; O.ostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. BreukelmanSerooskerke 10 ds. Don, 2.30 ds. Visser; Souburg 10 en 2.30 ds. Spijker boer; Vlissingen, St. Jacobs- kerk 10 ds. Harijes, 5 ds. Schoch (afscheid); Eng. kerk 9.30 Jeugddienst; Havendorp 10 ds. Schöch; Westkapelle 9.30 Leesdienst; 2.30 ds. Oosthoek Zoutelande 9 30 ds. Oosthoek. Geref. Kerk. Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Deenik; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Moolhuizen (Aar- landerveen): Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hindriks- Havendcrp 5 ds. v/ d. Berg; Westkapelle 9.30 Leesdienst, 2.30 ds. Drost. Geref. Gem. Aagtekerke 3 Leesdienst; Oostkapelle 10 en 2.30 Leesdienst; Westkapelle 11 en 4.30 Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Slofstra. Ver. van Vrijz. Herv. Middel- burg ds. Hanneman, afscheid; Vlissingen 10.45 ds. Hanneman. afscheid. Evang. Luth. Kerk. Middel burg 10 ds. Aalbers; Vlissingen 10 ds. M. de Boer. Eglise Wallonne. Dimancht le 16 février k 10.15 h. du ma- tin dans l'Eglise mennonite: Monsieur le Pasteur J. F. Hayet. d'Arnhem. FILMS VAN DE WEEK Alhambra-Vlissingen. „Laatste rendez-vous" is een buitenge woon gave film, niet alleen dank zij het uitstekende spel van Celia Johnson en Trevor Howard, maa- ook en vooral om de zuiverheid van uitbeelding, de sterke rhythmiek van de ver filming en de treffende detail leering. Producer (Noë! Co ward) en regisseur (David Lean) hebben hier werkelijk een top-prestatie geleverd. Luxor Vlissingen. Tot en met Maandag wordt hier een film met Carla Lehmann en Hugh Williams vertoond: „Men spreekt over Jacqueline", een uitstekende rolprent, welke .van begin tot einde boeit. Dinsdag, Woensdag en Donde-dag komt dan de film „Dakloozen" met Sylvia Meadows, Peter Hender son en Joyce Howard. Electro Middelburg. Onder de titel „Van de regen in dé drup" zijn 4 stokoude Laural- en Hardy tweeacters aaneenge lijmd, die in een non-stop gooie- rij, vallerij en smijterij een hu mor bieden, waarvoor oud en jong capituleert. Velen zullen dit kostelijk tweetal wel weer eens willen zien. Schouwburg, Middelburg. In dit theater kan gien deze week de ontroerende, knap ge maakte speelfilm documentaire „De Slag om Arnhem", waar over in ons blad reeds zeer lo vend is geschreven, bewonderen.. ZONDAG- EN NACHTDIENST VAN APOTHEKEN. Te Vlissingen heeft de Apo theek Engering, Singel, de Zon dags- cn nachtdienst; te Mid delburg de apotheek v. d. Harst; te Goes de apotheek la Porte, Markt. rinaezonden mededeelinQ.) Een kwart liter hoest siroop voor 75 cent. U kunt het zelf klaar maken. Dit Is een recept voor een siroop tegen hoest, verkoud heid en griep, dat uitstekend is en ook zeer geschikt voor kindereu. Kook een kwart liter water, voeg er een eet-, lepel suiker bij en de inhoud van een 30 grams.fleschje Vervus (dubbel geconcen treerd). dat U by elkën apotheker of drogist tegen de vastgestelde prgs van 75 cent .lunt koopen. Goed doorroeren en U heef4- een uitstekende 'ïoestriroop. Knip dit receptje uit en maak het vandaag nog klaar. Het zal U goed vol doen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2