Vlissingsche gemeenteraad Verontwaardiging bij de Groentehandelaren over de Begrooting 1947 UIT DE PROVINCIE THOLEN Steenkoolpositie van Engeland blijft critiek Walcheren Zeeuwsche S Overal voldoende groenten aanwezig. Het besluit van minister Mansholt om enkele vakgroepen in de groentehandel de veror- denende bevoegdheden te otiti nemen, heeft onder de groente handelaren nog al wat conster natie verwekt. Volgens den voorzitter van de kath. vakbond van groentehan delaren zijn vooral de klein handelaren verontwaardigd. „Wij willen een eerlijke strijd voeren", zoo zeide hij. „Het is inderdaad onmogelijk thans, nu de v-aag naar groente zoo hoog is en de telers op de veiling hun groente verkoopen, tegen lage prijs in te koopen. Wij hebben onze zaken niet willen sluiten en de groenten voor zoover mogelijk aan de consu menten willen doorleveren. Al leen de groenten met maximum prijs konden wij niet verkoopen. Het spreekt vanzelf, dat de te lers, die 's zomers groenten in overvloed leveren en dan lage prijzen maken, des winters tij dens de schaarschte zich •'moe ten dekken dqor hoogere prij zen te verlangen. Het publiek betaalt maa- al te graag deze hoogere prijzen. De dure diepvries-groenten wor den bij groote hoeveelheden zelfs in de volksbuurten omge zet. De groentehandelaren wen- schen de prijzen vrij te maken. Er is waarschijnlijk wel een andere mogelijkheid om tot een oplossing te komen, indien de minister niet met dit plotselinge besluit was gekomen". DE GROENTEPOSITIE. De groentepositie is nergens in ons land slecht te noemen. Alleen in de mijnstreek heeft men met een aanzienlijk tekort aan aardappelen te kampen, Ook in Amsterdam is de aard appelpositie slecht. Groenteverkoop bulten de handel om. Het bedrijfschap g-roenten en fruit heeft aan de veilingen enkele Voorschriften verstrekt voor de afzet van tuinbouw producten. Indien de aangevoerde pro ducten niet door de nandel worden afgenomen, dan meet de veiling deze producten verkoopen aan Iedere gegadig de, ook al Is deze niet tn het bezit van een handelserken— nlng. Mochten de veilingen met het verkoopen op deze wij ze niet slagen, dan zal aan de telers onthef f in worden ver leend van de verplichting om vla de veiling af te zetten en mogen de telers rechtstreeks aan consumenten verkoopen. Zoodra de handel weer nor maal function neert. zullen de oude voorschriften weer van kracht worden. SOESTDIJK WACHT. EEN BIJZONDERE VERRASSING. Wanneer de duizenden van uit het geheele land die deel nemen aan de Oranjetocht BaarnSoest In Baarn of Soest de fellcltatieregisters zullen hebben geteekend. wacht hen, als herinnering een bijzondere aardige verrassing. Alle deelnemers zullen nl. een door Prinses Juliana Prins Bernhard geteekende fo to van de kleine baby ontvan gen. Een foto, kort na de ge boorte gemaakt door Prins Bernhard, die het voornemen heeft een serie foto's te ma ken en enkele hiervan voor pu blicatie vrij te geven. WANNEER? Inmiddels komen wij ieder en dag nader tot de groote beurtenis. Het is echter on mogelijk te zeggen dat het moedig zal gebeuj-en. Het ligt in de bedoeling van dr. J. de Groot, tevoren zijn intrek ln het palels te nemen. Donder dag woonde dr. de Groot ech ter nog in het Astoria-Chalet en de wachtende journalisten trokken daaruit de conclusie, lat de heugelijke gebeurtenis nog niet direct zal plaats vin den. Bezwaren tegen de kosten van brandweer en politie. Moet met woningbouw gewacht worden Dezer dagen heeft de Vlis- Kees Broekman ziek. Wegens ziekte zal de Neder lander Kees Broekman niet kunnen deelnemen aan de wed strijden om het wereldkam pioenschap op de schaats te Oslo. Extra-premie voor vervoer van aardappelen. De langdurige vorstperiode maakt de kosten van het le veren van aardappelen naar de consumptiegebieden voor teler en handelaar extra hoog. Om de aanvoer zoo goed mogelijk gaande te houden, zal de over heid in deze extra-kosten bij dragen. Dit zal geschieden in een tydelijke verhooging van de bestaande toeslag, zoodat deze thans 2.— per 100 kg. zal bedragen voor de week van 17 tot 22 Februari. Naast deze toeslag van 2.wordt het tekort, dat voor de handel ont staat tengevolge van het stel len van maximum-consumptie prijzen, eveneens vergoed met 1.voor zand- en 0.50 voor ltleiaardappelen per 100 kg- Meisje stichtte de geheim zinnige branden. Naar aanleiding van de be richten betreffende de geheim- zinige branden op een boerde rij te Dinteloord vernemen wij, dat het onderzoek heeft ge leid tot een volledige beken tenis van het dochtertje van den boer zelve. Het meisje heeft zonder bepaald de opzet te hebben om brand te veroorza ken eenige malen een begin van brand doen ontstaan, hier bij toegevende aan een door omstandigheden ontstane bij zondere gemoedstoestand. Tjechische Dakota neergestort. Kort na van het vliegveld Ruzyno bij Praag te zijn op gestegen, is een Dakota van de Tsjechische luchtvaartmij. by Klavno neergestort. Drie leden van de beman ning kwamen ih de vlammen om. Arbeid in de mijnen. GEEN ONDERDAK VOOR MEER VRIJWILLIGERS. De beheerder van de Ned. mijnen deelt mede, dat hij zeer getroffen is door de vele aan- ledlngen van individueelen en groepen uit alle deelen van ons land om tijdelijk in de mijnen te komen werken. Tot zijn spijt is het echter niet meer mogelijk op deze aanbiedingen in te gaan, gezien de moeilijkheden van huisvesting. KINDERBIJSLAG EN CONSUMENTENCREDIET. Bepaald is, dat verhooging van de kinderbijslag niet aanmerking gebracht zal behoe ven te worden bij de bepaling van de financieele draagkracht van hen, die een consumenten- crediet namen. DE BONNENLWST. In de Donderdag gepubli ceerde bonnenlijst is een sto rende zetfout geslopen. Niet op boft 612 res doch op bon 61-E reserve wordt 200 gram kaas beschikbaar gesteld' - De filmacteur Sidney To- ler. beter bekend als Charlie j Chau, is overleden. singsche gemeenteraad de be grootingen voo- 1947 in beslo ten vergadering onderzocht. Blijkens het thans verschenen raport werd o.m. aangedrongen op spoedige benoeming van een gemeente-archivaris. Een der leden verklaarde het te betreu ren, dat de herziening der wet houderssalarissen zoo lang op zich laat wachten. Het gaat hier om een functie, welke de ge heele mensch eischt, te-wijl het salaris beneden het loon van een arbeider ligt. Bedoeld lid ver zocht bij Ged. Staten op spoed aan te dringen. BRANDWEER. Verscheidene leden vonden de kosten van de brandweer te hoog voor een stad als Vlis- singen. Sommigen wilden terug naar de toestand van voor de oorlog, toen de brandweer uit sluitend uit vrijMlfigers bestond, terwijl anderen toch in elk geval een kleine vaste kern wenschten tc behouden. Gevraagd werd of het niet mogelijk is de brandweerkosten te dekken door een speciaal EERSTE KAMER Landbouw-begrootlng aan de orde. Donderdagmiddag begon de Kamer met de behandeling van de begrooting van Land bouw Visscherij en Voedsel voorziening. De heer Hoog land (P.v.d.A.) pleitte hierbij voor de belangen van de land arbeiders, welke z.i. niet ach- tergefteld mogen worden bij andere groepen. Mej. Tjeenk Willink (P.v.d.A.) critlseerde het werk van. de Stichting voor Maatschappelijk Werk ten olattelande en verzocht de so dale zorg ruimer te subsidi eeren door inschakeling van de provinciale opbouworganen. De heer Zegering Hadders (P.v.d.V.) informeerde naai de nationalisatie der kleine boerenbedrijven en sprak er zijn teleurstelling over uit. dat het vraagstuk van de pacht prijzen no? niet is opgelost Spr. meende dat bij verwaar- loozing van de gronden de mo gelijkheid moet bestaan den betrokkene uit zijn bedrijf te zetten. De heer Kolff (C H.) noem de het beleid t.a.v. loonep en oryzen zeer moeilijk en bad den Minister daarbij de hoog ste wijsheid toe. Verlaging der productiekosten zal gevonden moeten worden tn ratlonalisa tie der bedrijven. De heer van Velthoven (K.V. P.) achtte handhaving van de klelne boerenbedrijven eer. landsbelang. Spr. verzocht de kleine boeren daadwerkelijk te steunen. DE STAKING IN DE GROENTEHANDEL De heer Blewenga (A.-R.) sprak zijn vreugde uit over de maatregelen, welke de Minis ter tav. de groentehandel heeft genomen. Wanneer een vakgroep verordenend© be voegdheid bezit, moet zjj be grijpen. dat zij niet tot staking raag adviseeren. Ook de heer Brandenburg (CJP.N.) juicht© de maatrege len van den Minister toe. Spr meende, dat de overbodigheid van de tusschenhandel thans wel Is bewezen. Toch vroeg hij of de genomen maatregelen voldoende zullen zijn om de bevolking van de groote ste den versche groenten te ver schaffen. iM vergadering werd hierna verdaagd tot Dinsdag. Dan zal Minister Mansholt aan het woord komen, hiertoe van de verzekerings maatschappijen te heffen belas ting. Ook werd geïnformeerd naa* de herbouw van de Brandweer kazerne. POLITIE. Een van de raadsleden vond ook de kosten van de politie te hoog en wilde deze verlagen door het politiecorps in te krim pen. Wèl wil hij zoo spoedig mogelijk voor een betere huis vesting van de politie zorgen. Gevraagd werd of het mo gelijk is, dat de geheele bevol king op kosten van de gemeen te wordt doorgelicht ten einde t.b.c.-gevallen te kunnen opspo ren. Ook werd er op aange drongen weer melk aan school kinderen te verstrekken en nog dit jaar met de mondve-zorging der schoolkinderen te beginnen. WONINGPROBLEMEN. Van verschillende zijden werd gevraagd de kosten van de Wo- ningdienst te verlagen door in krimping van het personeel. Gevraagd werd een overzicht te verstrekken van de wijze, waarop woningen warden toe gewezen. Het woningtekort werd door een der raadsleden becijferd op 500. Hij waarschuwde tegen het bouwen met noodmaterialen. Het woningpeil mag niet dalen en misschien is het dus beter met bouwen te wachten. Ook werd er de aandacht op gevestigd, dat een deel van de kosten van verbetering van ar beiderswoningen door Rijk en gemeente kunnen worden ver goed. Voorts wilde men protestee- -en tegen het feit, dat de ge meente wordt belast met 10% van het tekort op de exploitatie der noodwoningen. Tegen de rentevoet van 4% bij Rijks voorschotten werd bezwaar ge maakt, te meer nu het Rijk tegen 33/2 converteert. CARILLON, Gevaagd werd reeds een post op de begrooting te plaat sen of althans een fonds te vor men voor de aanschaffing van en nieuw carillon. Jo Juda voor de Z.V.U. Jo Juda heeft bij zijn reis naar Zeeland wel met pech te kampen gehad - eerst uitstel ten gevolge van griep en daarna op de reis. nog een gestolen koffer, waarin zich o.m. zijn rokcos- tuum bevond maar dat neemt' toch niet weg, dat zijn optreden voor de Z.V.U. een onbetwistbaar succes is gewor den. Geen wonder, want Juda toonde zich een ras-violist, die niet alleen de techniek van het vioolspel tot in de finesses be- heerscht, maar bovendien tel kens weer blijk geeft van een even gevoelige als gezonde muzikaliteit, welke weldadig .landoet. Hij had het zich niet gemak kelijk gemaakt: Tartini's sonate in A-mol met de beroemde dui- veltriller,' Beethoven's Früh- lingssonate en vooral niet te vergeten een van Bachs ver maarde solo-sonaten de eer ste van de zes, welke de Leip- ziger Cantor schreef welke het muzikale hoogtepunt van de avond werd. Vooral de prach tige fuga en het slotdeel werden door Juda uitstekend gespeeld. In de Frühlingssonate kreeg men overigens ook alle gelegen heid Arnold Juda, die zich ove- rigenf ook een vaardig bege leider toonde, te bewonderen om zijn zeer muzikale spel. Na de pauze gaven de gebroe ders Juda nog „Introduction et Rondo Capricioso" van Saint Saëns, een Polonaise van Wie- niawsky en als toegift een Spaansche dans van De Sarasa- te: evenals de Duivelstriller van Tariini echt virtuose nummers, die knap werden gespeeld en daarom aangenaam waren om naar te luisteren. Het applaus, dat de beide Juda's ruimschoots ten deel viel, was in elk opzicht verdiend. Dit concert gaf overigens nog eens gelegenheid de uitstekende accoustiek van de Middelburg- sche Concertzaal te bewonde- ïn. H. A. B. DE VEILING EN' DE GROENTESTAKING. Naar wij vernemen heeft het bestuur van. de Coöp. Veilings- vereen. „Walcheren" Instructie ontvangen van het Bedrijfs- schap. dat alle door de telers aan de veiling gebrachte pro ducten, die onder de maxi- mumprijzenregeling vallen op normale wijze verkocht moger. worden aan de handel en aan particulieren en niet-erkende handelaren. De directeur van de Veiling deelde ons mede, dat men ech ter voor zoover dit noodig mocht blijken, de tuinders zal adviseeren deze producten niet aan te brengen. Men is niet van plan regelrecht aan den consument te leveren, omdat men van een veiling geen winkeltje kan maken. Men maakt er echter geen bezwaai tegen om indien voorradig, groenten aan groote instellin gen, zooals ziekenhuizen, te leveren. Vergaderingen van de Z. V. u. Reeds meermalen is er van verschillende zijden op aange drongen, dat de leden van de Z.V.TJ. op de een of andere wijze in de gelegenheid zouden worden gesteld zich uit te spreken over de samenstelling der programma's en over an dere punten, betreffende het Z.V.U.-werk. Het centraal bestuur en de plaatselijke werkgroepen wil len gaarne aan dit begrijpelij ke verlangen tegemoet komen en hebben thans in verschil lende plaatsen ledenvergade ringen belegd. A.s. Maandag om 8 uur is Middelburg reeds aan de beurt (in het Schut tershof), Maandag 24 Febru ari Goes (Prins van Oranje) en Vrijdag 28 Februari Vlis- singen (Concertgebouw). In Maart en April zullen nog vergaderingen worden beleed in Oostburg, Terneuzen en Zie- rikzee. Vertrouwd wordt, dat vele Z.V.U.'ers nu ook metterdaad van hun belangstelling zullen doen blijken. KATHOLIEK MIDDEN STAN D S APPÈL. Onder groote belangstelling uit het geheele dekenaat Mid delburg werd Donderdag in het Schuttershof te Goes een door de Hanze georganiseerd middenstandsappèl gehouden. Kapelaan Gierdeman, oud adviseur der Goesche Hanze sprak over „Zeeland, let op Uw saeck". Spreker stelde de vraag of de katholieke Zeeuwsche mid denstanders nog langer kun nen samenwerken met de re geering, de Haarlemsche Han ze en het hoofdbestuur. Hij ging hierbij uit van het ver moeden, dat de regeering de middenstandsbelangen niet voldoende behartigt en voor het overige de Zeeuwsche Han ze veronachtzaamd wordt. Toch meende de spreker te moeten adviseeren SOCIALE ZAKEN. Gevraagd werd waarom de post subsidie voor maatschap pelijk hulpbetoon aanmerkelijk is verhoogd en of de personeels bezetting van de dienst van sociale zaken niet kan worden verminderd. Ook wilde een der leden gaarne vernemen of er reeds eenig perspectief is t.a.v. het Tehuis voor ouden van dagen. JEUGDHERBERG Ten slotte kwam nog de vraag naar voren of er in Vlis- singen weer een Jeugdherberg zal komen en zoo ja, in welk gebouw. trouwen niet op te zeggen, maar hij verwachtte dan ook alle steun cn medewerking. Kapelaan Gierdeman liet daar na het licht schenen op de te kortkomingen van de Katho lieke Zeeuwsche middenstand op geestelijk, economisch en sociaal terrein en gaf de mid delen tot verbetering aan. De tweed espreker was de directeur van het centraal Hanzebureau, die uiteenzette, dat het hoofdbestuur Zeeland in zijn "orgen betrekt. 's Avonds werd een fleurig "eestprogramma afgewerkt, dat besloten werd met gezellig samenzijn. HET IJS. Donderdagmiddag werd voor het eerst op het Kanaal ge schaatst tusschen Souburg en Vlissingen. De vele watervogels, die op de open plekken in hel kanaal tot nog toe een toe- vluchtsoo'd hadden gevonden, zijn thans verdwenen. Verschei dene liggen dood aan de kant van 't kanaal. Ook veel spreeu wen sterven door de koude. Laat ieder, die etensresten over heeft, aan de vogels denken! DUINEN BIJ OOSTKAPELLE. De gemeenteraad van Oost- kapelle heeft in zyn vergade ring van .10 Februari j.L in getrokken de verordening ver bod betreden duinen in deze gemeente dd. 2 April 1946 Het is dus weer toegestaan de duinen te betreden, doch een ieder betreedt de duinen ap eigen verantwoordelijkheid. VEETENTOONSTELLING. De veetentoonstellingscom missie te Oostburg heeft be sloten, ter gelegenheid van haar 2e lustrum, in September a.s. in Oostburg een tentoon- stelling te houden van vetvee, fokvee, handelsvee, varkens, Amerlkaansch schip gestrand. Het Amerikaansche stoom, schip „Capawba Victory" is Donderdagmorgen op de Spy. kerplaat gestrand. Het schip meet ruim 7000 brt. en was op weg naar Antwerpen. De oorzaak van het stran den moet waarschijnlijk ge zocht worden in de zware isgang en het slechte zicht. Sehalve uit Vlissingen en Terneuzen, zijn Donderdag avond ook sleepbooten uit Maassluis en Antwerpen ver trokken (nl. zeven van de Union Remarquage) om het schip te hulp te komen en te trachten het by hoog water weer vlot te krijgen. In de loop van de Vrijdag zou men opnieuwtrachten het met kolen geladen schip vlot weer vlot te krijgen, hetgeen :chter niet gelukte. Vanmorgen vroeg is liet ech ter gelukt het schip, dat met kolen geladen was, vlot te krijgen. Walchersche boeren protesteeren. De Walchersche boeren, die georganiseerd zyn in de Stich ting Gedupeerde Grondgebrui kers op Walcheren en die Don derdagmiddag te Middelburg in vergadering bijeenkwamen, besloten unaniem een tele gram, gevolgd door een pro testnota aan de regeeriug te lenden, waarin krachtig wordt geprotesteerd tegen het ultbljj- ,-en van een behoorlijk func- :ionneerende en over de ge heele linie bevredigende scha- icherstel-regeling en er nog maals op wordt aangedron gen, dat de waarde van 9 Mei 1940 niet als basis zal worden genomen bij de scliade- hepaling. het ver- geiten en schapen. Stavenisse DE FEESTVIERING. De dorpscommissie te Sta venisse is onder voorzitter- Amerika wil helpen. Attjee heeft in hel Lager huis verklaard, dat de toesta n(j op het gebied van de steen kool, ondanks de voorgeschre ven bezuiniging zeer critiek blUft. De Londensche energiebe drijven hebben nog voor één week voorraad. Gedurende de laatste 24 uur zijn 12 schepen met tezamen 20.000 ton steen kool Londen binnengeloopen Wat het vervoer per rail be treft heeft men met een te kort aan wagens te kamnen. Het aantal wei'kloozen, aldus Attlee, in de gebieden waar het gebruik van electricitelt voor Industrieele doeleinden is beperkt, is met ongeveer een en drie kwart millio«»n vermeerderd. Een millioen van hen hebben om werkloozen- steun verzocht. AMERIKA WIL HELPEN President Truman heeft ver klaard, dat de V.S. bereid zijn al het mogelijke te doen om de huidige Britsche brandstof fennood te verlichten. Hy acht te het misschien mogelijk om eenige kolenschepen, die thans in de buurt van Engeland zijn en kolèn voor andere Euro 'peesclie landen vervoeren, naar Engelsche havens te dl- rigeeren. Hierover moet echter met de betrokken landen 0ver eg gepleegd worden. Verschepingen van de Ver Staten naar Engeland zouden te laat kunnen komen daar hiervoor minstens vijftien da gen noodig zouden zijn, aldus de president. De V.S. hebben geen verzoek om hulp van En geland ontvangen. Belgisch parlement protesteert. De Belgische Kamer heeft Donderdagmiddag met alge- meene stemmen een motie aangenomen, waarin zij protes teert tegen het uitsluiten van België van de conferentie van Moskou. De regeering wordt ver zocht de motie ter kennis te brengen van de vier groote mogendheden. Ontwapeningscommissie. De Veiligheidsraad heeft een resolutie aangenomen inzake de instelling van de Ontwapenings commissie. Alleen Rusland ont hield zich van stemmen. schap van den heer C. v. Bevc- ren, bijeengekomen en heeft besloten op de dag van de blij de gebeurtenis de schooljeugd een tractatie aan te bieden en hen een prettige middag te be zorgen. terwijl des avonds voor de ouderen in de school een attractie zal worden gebo den door den heer Lou Spiers uit Leiden met zijn sprekende noppen en goocheltoeren. De heer W. Cornelisse uit Tholen zal eenige voor die dag pas sende films vertoonen. HONDENBELASTING. De aanslagbiljetten der hon denbelasting 1946 zijn verzon den. Degenen, die op 15 Febru ari a.s. nog geen aanslagbiljet hebben ontvangen en niettemin op eenig tijdstip in 1946 in het bezit van één of meer honden zijn geweest, dienen daarvan mondeling of schriftelijk kennis te geven ter gemeente secretarie vóór of op 22 Februari. Poortvliet ORANJEYEKEENIGING. Onder leiding van den burgemeester werd te Poort vliet in de zaal van den heer Kesteloo een bijeenkomst ge houden om te komen tot op richting van een Oranjever- ceniging en een programma samen te stellen tot feestvie ring bij de geboorte van de Oranje-telg. Na ampele be spreking werd besloten een zoodanige vereeniging te stich ten, waarbij tot bestuursledei werden gekozen de heeren: H L. Niemantsverdriet, voorzit ter; W. J. Geuze,, secr.; D. Kesteloo. pennlngm.; C. Murre M. Murre, C. L. de Jonge en P. Beeke, bestuursleden. Tot aere-voorzitter werd benoemt de heer B. J. van Oeveren burgemeester van Poortvliet. Voorts werden voorbere'den de maatregelen getroffen orr op de nationale feestdag (Be wijdingsdag 5 Mei), flink fèes te vieren met optocht, versie ring, volksspelen enz. Op de dag van de blijde ge beurtenis zal in deze gemeente geen feest worden gevierd wel zal een rondgang met mu ziek plaats hebben, terwijl de schooljeugd die dag zaj woren getracteerd. HERSTELRAAD. Dezer dagen zijn bij de Her- stelraad te Poortvliet weer eenige dekens gearriveerd en worden deze thans verdeeld on der de in aanmerking komende gezinnen. Gelukkig zijn de de kens nog op tijd, ze zijn drin gend noodig. St. Maartensdijk NUTS-AVOND. Voor het Departement St. Maartensdijk van de Maat schappij tot Nut van 't Alge meen zal op Donderdag 20 Fe bruari a.s. in de zaal van den heer Slingerland de Deensche Verzetsfilm ,,De Roode Aarde"' worden vertoond. Oud-Vossemeer GOUDEN BRUILOFT. Dinsdag 25 Febr. a.s. is het 50 jaar geleden dat het echt paar J. van Dienstden En gelsman te Oud-Vossemeer in het huwelijk werd verbonden. De gouden bruid en bruidegom, beiden 73 jaar, maken het nog goed en hopen de heugelijke dag op feestelijke wijze te vie- ~en. waarbij het hen aan blij ken van belangstelling zeker ,niet zal ontbreken. Tholen COöP. VEREEN. LANDBOUWBELANG. In de zaal van de wed. Hoek te Tholen werd een dezer da gen de algemeene jaarverga dering gehouden van de Coöp. Ver. „Landbouwbelang" G.A. te Tholen onder voorzitter schap van den heer B. G. Friderichs. Het boekjaar sluit met een batig saldo van 368.95. De totale uitgaaf be droeg 53.591.43. De aftredende bestuursleden de heeren B. G. Friderichs te Oud-Vossemeer en D. W. Klompe te Tholen, werden bij aoclamatie herkozen. In de varature van den heer J. C. Stoutjesdijk, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd de heer Joh. wan Dalen ;ekozen tot lid van de Com missie van Toezicht. Middelburg DANSEN OP DE DAM. Op verzoek van de buurt- vereeniging Dam en omgeving te Middelburg, zijn door Ge meentewerken enkele schijn werpers in de boomen van de Dam aangebracht. Op de na tionale feestdag zal op het verlichte plein gedanst wor den. INGENIEURSEXAMEN. Aan de Technische Hooge rohool te Delft slaagde vooi het examen electro-technise' 'ngenieur de heer H. W. Ghij -en te Middelburg. O.- en W.-Souburg BENOEMINQ. Mej. Dorst rit Grijpskerke gerepatrieerd uit Indië, is voor 1e tijd van drie maanden be noemd tot onderwijzeres aan 1e school met de Bijbel te 1 ou burg. Kerknieuws GEREF. KERK. Beroepen te Vianen J. M. Bloemkolk te Gapinge; te Bors- sele—Driewegen C. A. Vreug- denhil te Oud-Vossemeer. Predikbeurten Tholen. Ned. Herv. Kerk. 10 ds. de Bres. 3 ds. W. Vroeg- indeweij (Bed. H. Doop). Geref. Kerk. 10 en 3 ds. Joh. Boon uit Heinkenszand. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 10 ds. H. van Leeuwen, 2.30 Leesdienst, 6.30 ds. H. van Leeuwen. Don derdag 20 Febr. a.s. des avonds 7 uur ds. H. van Leeuwen (Bij bellezing). Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk. 10 en 2.30 ds. S. G. J. Goverts, (in beide diensten col lecte voor het Ziekenfonds). Geref. Kerk. 10 en 2.30 ds. C. A. Vreugdenhil. Chr. Geref. Kerk. 10, 2.30 en 6.30 Leesdienst St. Annaland. Ned. Herv. Kerk. 10 en 2.30 ds. W. van Griethuijsen. Geref. Gem. 3 x Leesdienst. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk. 10 ds. E. de Lint, 6 Leesdienst. Geref. Gem. 3 x Leesdienst. St. Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk. 10 Leesdienst, n.m. ds. de Bres. Oud-Geref. Gem. 3 x Lees dienst Dinsdag 18 Febr. a.s. des avonds 6.30 uur ds. Joh. van der Poel uit Giessendam. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk. 10 Leesdienst, 2.30 ds. N. Kooreman. (In beide dien sten collecte voor het Restau- ■atiefonds). Geref. Gem. v.m. en n.m. leesdienst, des avonds ds. A. isser. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk. it) ds. VV. Vroegindeweij, 2.30 jeesdienst. Geref. Kerk. 10 en 2.30 de heer A. Vreugdenhil uit Rot terdam. Geref. Gem. v.m. en n.m. ds. A. Visser, des avonds Lees dienst. De heeren M. Neele, A. de rijke en P. van Beveren te Stavenisse slaagden bij het te Bergen op Zoom gehoudel examen voor machlneschriiven Tribunaal Terneuzen. HIJ WAS OPZICHTER. Voor het tribunaal Tcneuzcn stond terecht de 29-jarige R. v. H. te Hontenisse. Hij was lid van de N.S.B., de W.A. en de Landwacht. Ook was hij opzich ter bij het palen planten, waar bij hij zich erg uitsloofde. Hij verklaarde nu, dat hij in het kamp tot ander inzicht was ge komen. Mr. van Loo vroeg uiterste clementie en wees op de armoe de van het gezin. De 28 jarige los-arbeider L. de B. te Hulst was lid van de N.S B. en de W.A. geweest. Hij had in Duitschland gewerkt. Hij verklaarde destijds reeds bedankt te hebben. Uitspraak 27 Febr. a.s. UITSPRAKEN. 'E. C. V.. Terneuzen reeds 22 maanden geïnterneerd blijft nog 2V? £ar, dus tot 13 Augustus 1949 geïnterneerd ontzetting rechten; J. M. v. D., Zaamslag. reeds 22 maanden geïnterneerd- blijft nog 6 maanden, dus tot 13 Augustus 1947 geïnter neerd, ontzetting rechten. Ned. Herv. Kerk. Aarden burg: 11 ds. v. Roijen; Axel: 10 en 2.30 ds. Pennings; Bier vliet: 14.30 ds. v. d. Ham (af scheid); Breskens: 10 en 18.30 ds. van Vliet; Cadzand: 10 ds. llinripn(1 jlnker; Groede: 9.30 ds. Derk- nippers 3en; Hoek: 10 en 2.30 ds. Kromhout; Hoofdplaat: 10 ds. Pliester; St. Kruis: 9.30 ds. van Roiien; Nieuwvliet: 14 ds. van Roijen; Oostburg: 10 ds. Fournier; Retranchement: ds. Barnouw; Sluis: 9.30 ds. Schrale; St. Anna ter Muiden: 11 ds. Schrale; Terneuzen: 10 is. S:r':-sz, 2.30 dr. Cazemier, 7 Jeugddienst ds. ter Haar RomenyWaterlandkerkje 14.30 ds. Schopenhauer; IJzen- dijke: 10 ds. Doorn; Zuidzan- de: '10 ds. ter Beek. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag: 10 ds. Ravenswaay (H. Av,), 30 Dankzegging. flnoesonden mededeeling.) Een kwart liter hoest siroop voor 75 cent. U kunt het zelf klaar maken Dit is een recept voor een siroop tegen hoest, verkoud heid en griep, dat uitstekend is en ook zeer geschikt voor kinderen. Kook een kwart liter water, voeg er een eet lepel suiker bij en de Inhoud van een 30 grams.fleschje Vervus (dubbel geconcen treerd), dat U bij eiken apotheker of drogist tegen de vastgestelde prijs van 75 cent kunt koopen. Goed doorroeren en U heef* een uitstekende hoestrirnop. Knip dit receptje uit en maak het vandaag nog ldaar. Het zal U goed vol doen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 14