VOEDING Gemeenten Minister Drees r N UIT DE PROVINCIE r Zeeuwsch-Vlaanderen Twee kinderen gedood Tholen Walcheren Zeeuwsche nippers bezocht Zeeuwsch Vlaanderen Uitbreiding der drinkwatervoorziening. •Conferentie te Terneuxen. De minister van Sociale Za ken, de •heer J. W. Drees, heeft Vrijdag: een bezoek ge bracht aan Zeeuwsch-Vlaan- deren. De heer Drees was daarbij vergezeld van den Com missaris der Koningin in Zee land 2 ledèn van Ged. Staten, den directeur en hoofdinge nieur van het rijksbureau voor drinkwatervoorziening te 's Gravenhage. Vrijdagmiddag had een con ferentie plaats in het kantoor van de N.V. Waterleidingmaat schappij Zeeuwsch-Vlaanderen, waaraan de directeur dezer N.V. met den president.com- mlssaris, de vice-president en de secretaris van de raad van commissarissen deelnamen, De^e bespreking was in hoofdzaak gewijd aan de ver betering van de drinkwater voorziening in West Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor deze verbe tering is een project opge maakt, dat 51/, millloen gul den zal kosten en waarvoor een aanzienlijke bijdrage van het rijk gevraagd zal worden. Tijdens de conferentie bleek, dat de minister en zijn tech nische adviseurs het gemaakte project acceptabel achtten. Vrijdagsmorgens bracht het ge zelschap een bezoek aan West. Zeeuwsch.Vlaanderen. De mi nister stelde zich persoonlijk op de hoogte van de huisves'- tingsmoellijkheden en de wo ningbouw. Voorts bezocht hij het arbeiderskamp te Groede, en wat de waterleiding be treft bezócht hij de plek van de verwoeste watertoren te Oostburg en h«t hoofdpofnp- station te St. Janateen. Tweede prijzenslag in Frankrijk. Ffcul Raniader, de Fransche minister-president, heeft Zater dagavond in een radiorede me degedeeld, dat de eerste maat regelen voor de tweede prijs- verlaging van vijf procent deze week genomen zullen worden. Dit beteekent, dat Ramadier de uitvoering van het oorspron kelijk door Blum opgemaakte plan met drie weken vervroekd heeft. Radamier zegde in zijn rede toe, maatregelen te zuilen nemen tegen „speculatie en ab normaal groote voorraden". De regeering zal zeer binnenkort aan het parlement wetsontwer pen voorleggen, strekkende tot het op hooger moreel brengen van de handel. Weer leeningen aan Duitschland. Het zal aan de Amerikaan- sche banken in de toekomst worden toegestaan om lee- nlngen te verstrekken aan Duitschland. Aldus een verklaring van den wnd. minister van oorlog van de Ver. Staten. Men wil Duitschland op deze manier helpen producten voor de uit voer te produceeren ter vol doening van de verplichtingen aan voormalige vijandelijke ianden. De nood in het Roergebied. In alle kerken in het Ruhr- gebled z\jn gisteren bidstonden gehouden om uitkomst ln de groote nood, waarin de bevol king van het Ruhrgebied ver keert. In een boodschap werd erop gewezen, dat ontelbar an in het Ruhrgebied het allernoodzake lijkste can voedsel, kleeding en zelf onderdak moeten ont beren. Velen zijn. ziek en heb ben zelfs geen hoop meer. De kerken hebben een beroep ge daan op de geallieerden ervoor to waken, dat de bevolking van het Ruhrgebied geheel ten onder gaat. England heeft 20.000. deserteurs. Het Britsche ministerie van oorlog heeft opnieuw een be. roep gedaan op de 20.000 de serteurs uit de Britsche strijd krachten om zich vrijwillig te melden. Bij dit beroep werd vermeld, dat thans besloten is de straffen geheel of voor tweederde kwijt te schelden aan deserteurs, die zich vóór 31 Maart vrijwil|ig melden. Op den oproep van 17 dagen ge leden hebben slechts weinig deserteurs gereageerd. Rusland over de Belgisch Nederlandsche Unie. In het Russische blad Trud wijst een commentator op de beteekenis van de Belgisch Nederlandsche samenwerking op economisch gebied. Hii acht de unie een eerste stap naar militaire samenwerking en ziet haar in het licht van het Britsche streven naar een Wes telijk blok. De commentator betwijfelt tenslotte of dc volkeren van België, Nederland en Luxem burg wenschen mede te werken aan het scheppen van een mi litaire en imperialistische unie onder een economische dekman tel. 200.000 Duitschers moeien uil Denemarken. De leider der Deensche so. ciaal.dpmocraten, Hans Hed- toft, heeft tijdens éen politieke vergadering te Frederikshaven een beroep gedaan op de ge allieerden om het vraagstuk van de 200 000 Duitsche vluch telingen in Denemarken te re gelen. Denemarken was teleur gesteld dat dit probleem, dat het ernstigste is dat Denemar ken na de oorlog te verwerken heeft gekregen, nog niet door de groote mogendheden is op gelost. De ookssing is eenvou dig, aldus Kedtoft, daar 90 der vluchtelingen afkomstig zijn uit Oost.Pruisen. E.V.C. aanvaardde het fusie-rapport. Het congres van de Een. heidsvakcentrale heeft met groote meerderheid van stem. men het fusierapport als basis van fusie, niet het Neder, landsch Verbond van Vakver. eenigingen aanvaard Derti" congressisten verhieven zich als tegenstemmers van hun ze_ tels. Daarna stonden de onge veer 470 voorstemmers op ij gaven onder luid geiuich hun instemming met de fusieplan, nen te kennen. Na een korte toespraak werd het fusie-lied gezongen. In het dag. bestuur van de Eenheidsvakcentrale werden naast den heer B. Blokz'il (voorzitter) gekozen als secretaris B. v. d. Heul als penningmeester J. J. van Wijngaarden en als hoofdre dacteur an „Werkend Neder land" en schoüngsleider H. Hennink Deze vier bestuur ders zullen bi1' het tot star' komen -an het. „Alg. N .d. Verbond van Bedrijfsbonden" in het hoofdbestuur van dit A.N.V.B zitting nemen. De heer P. Wiegman zal als pro pagandaleider zitting in \ct dagelijksch bestuur hebben. De heer A. v. d. Berg, 2e voorzitter van de E.V.C. en stuurder van de Rotterdam, sche bedrijfsgroep transoort werd niet herkozen De heer d. Berg verklaarde, nu de beslissing gevallen is en de meerderheid 'n de E.V.C. vóór fusie op basis van het fusie, rapport is, dat hoewel hij en velen te Rotterdam tegen fusie z\jn, de besluiten, die door de meerderheid zijn genomen, door Rotterdam vorr de vo|le honderd procent zullen worden uits-evoerd. Het congres nam voorts ver schillende resoluties aan. De haringprijs. De prijs van versche haring was tot nu toe slechts per leg., vastgesteld en wel op 57cent voor den consument. De mi nister heeft nu bepaald, dat de consumentenprijs per stuk niet hooger mag zijn dan 8 cent. Dit is geschied omdat vischventers, die geen weegschaal bij zich hebben en sommige winkeliers willekeurig een prijs per stuk bepaalden. LIEFLIJKHEDEN Senator Arthur Van- denberg, de voorzitter van de commissie voor buitenlandschc zaken /an de Amerikaansche Jenaat, zeide in een .ede: „Wjj zullen niet •-lleen ontwapenen, wij .•uilen geen genoegei temen met lieflijkheden anachter het ijzeren Jordan, dat nog steeds en groot gedeelte van Ie aarde verbergt. Onder .leze voorwaarden is Amerika ook bereid het voordeel van de atoom bom prijs te geven: in dien en wanneer de we reld, en dc Sowjet-Unie in het bijzonder, in stemt met snelle en al- doende bestraffing, die verraad aan de bron ver nietigt. Dit is onze prijs, en die prijs moet wor den betaald. Wij zullen niet slechts op woorden vertrouwen. Er zijn al te veel woorden ver draaid, te Jalta. te Potsdam en nu weer in Polen". Een oproep van Prof. Gerbrandy. Het comité voor handhaving van de Rijkseenheid hield in het gebouw voor K. en W. te Den Haag een vergadering, waar oud-generaal Bajetto, oud-minister Weiter en oud premier Gerbrandy spraken. De heer Bajetto drong aan op handhaving van dé Neder landsche souvereiniteit over Indië, de heer Weiter noemde het verdrag van Linggadjati prullig en „een warboel". De soldaten in Indië, zoo zeide hij, hebben aan het volk van Ne derland de waarheid verteld. Wij moeten in Indië de rechts staat handhaven. Prof. Gerbrandy noemde de republiek Indonesia een Japan- sche tijdbom en richtte een oproep tot het Nederlandsche volk om dien tijdbom uit de weg te ruimen. Leiding van het C.D.K. en de Unilever-fraude. Het kamerlid, de heer Ha ken, heeft aan den minister van Econ. zaken vragen steld inzake de verantwoor delijkheid van de leiding van het Centraal Distributiekan toor t.a.v. de bonnenfraudes bij de Unilever. Dc heer Haken vraagt welke maatregelen ge nomen zijn tegen de leidende ambtenaren, die verantwoorde lijk waren voor j.e1" ongecon troleerd vernietigen van zeer groote aantallen bonnen. Voorts informeert hij, welke motieven nebben ge'eid tot de benoeming van den huidigen directeur v t C.D.K., te gen wien 1 de pers en Ibij de justitie ernstige klachten wa an ingebracht. Ten slotte c' .ngt de vragen steller er op aan, dat de van de Unilever afkomstige Re- naren bij het C.D.K. geleidelik zullen worden uitgeschakeld. Zeeuwsche dames naar Soesidijk. Wat de vertegenwoordiging »an Zeeland in Soestdijk ba. Irefis besloten, dat tien da. mes in Waichersche kleeder. 1 dracht, tien in protestantsch. Zuid-Bevclandsche, tien in R. K..Zuid-Beve.andsche, tien in Axclsclie en tien in Thoolsche kleederdracht naar Soestdijk zullen gaan na de heugelijke gebeurtenis. De d&mCs worden per autobus vervoerd. Engelsch schip op de Schelde gestrand. Zaterdag is het ruim 10.000 ton metende Engelsche stoom schip „Portpirie", dat onder weg was van Antwerpen naar Londen bij boei 28 ter hoogte van Walsoorden gestrand. Sleepbooten uit 'Antwerpen en Vlissingen vertrokken ter assistentie, maar toen zij bij net schip aankwamen, was dit er juist in geslaagd op eigen kracht weer vlot te komen. FRANSCHE OESTERS. Donderdagavond werd in hotel „Oesterbeurs" te Yerse- ke, onder leiding \;an mr. M. Vlaming een vergadering ge houden van oesterkweekers en pannenleggers, uitgaande van de Vereeniging tot Bevorde ring van het oesterbedrijf „De Zeeuwsche Oester", naar aan leiding van de plannen voor import van Fransche zaai- oesters. Enkele aam zigen uitten hun bezwaren, doch als sti muleering van de handel en ter ondervanging van de slechtere kwaliteit der kleinere soorten, bleek dat een kwan tum van 1.5 millioen, geen overwegende bezwargn kon op leveren, zoodat tenslotte slechts ién Dersoon tegen stemde. Wel werd er de na druk opgelegd, dat in geen geval het genoemde aantal zou worden overschreden, daar dan het zwaarteuunt eenigszins anders zou komen le liggen. Nadat nog enkele mededee ling enover e osrtercultuur waren gedaan werd deze ver gadering door mr. Vlaming gesloten. Ruim 100 personen woonden de vergadering bij. BUSDIENSTEN GESTOORD. Doordat Zaterdagavond in de drie Zuidetijke provinciën een regenbuitje viel bij eenïge gra den vorst, ondervonden vele autobusdiensten en het trein, verkeer door de gladheid ver traging. De busdiensten op Walcheren en Zuid-Beveland moesten zelfs op Zaterdag, avond en Zondag stopgezet worden. Station Kruinlngen blijft. De laatste tijd loopen er ge ruchten, volgens welke de Ned Spoorwegen het voornemen zouden koesteren eerlang ook het station Kruinlngen aan de Zeeuwsche lijn op te heffen. Wij hebben ons'terzake tot de Spoorwegen gewend en in antwoord op onze vraag de stellige verzekering gekregen, dat van opheffing van dit sta tion geen sprake is. In Kiaiiningen kan men dus gerust zijn- Jubileum van „Bath-polders". Vrijdag was het veertig jaar jeleden, dat de N.V. Landbouw- maatschappij „De Bathpolders"' werd opgericht. Dit feit is niet onopgemerkt voorbijgegaan. In de namidagiren verzamel den zich ten huize /an den di recteur, den heer Ir. W. Kake- beeke, de commissarissen der vennootschap, benevens bedrijfs leiders. kantoorpersoneel en de menschen, die veertig jaren in dienst der N.V. zijn geweest. De heer J. P. C. Lenshoek, president-commissaris, sprak de aanwezigen toe. De commissarissen waren van oordeel geweest van deze her denking geen groot feest te moe ten maken, gezien de ellende, die de Biath polders in de jongste oorlog hebben doorgemaakt. Spr. bracht in herinnering het werk van de eerste twee direc teuren. 11I. wijlen de heeren W. Kakebeeke en W. Koning, de moeilijke omstandigheden, waar onder zij moesten a-beiden vlak na de overstrooming in 1906, de eerste wereldoorlog en -de cri- 5 in de landbouw. Vervolgens richtte hij "zich in een hartelijke toespraak tot hen. die veertig jaar in dienst der N.V. zijn geweest. Daarna stelde hij hen allen een enveloppe met inhoud ter hand. De jubilarissen waren: D. Buteijn, bedrijfslei der Middenhof, J. v. d. Klooster, kost tweemaal meer als vóór de oorlog dijkbaas, H. Brinkman, onder baas Westhof. P. van Zweden, opperknecht Zuidhof, M. Kalle, arbeider Middenhof, H. Kalle, arbeider Westhof, J. A. v. d. Klooster, dijkwerker, C. Nagel- kerke, arbeider Westhof. Het speet den heer Lenshoek, dat één der jubilee-enden, de heer P. Lambréchtsè wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Hij zou door de commissarissen in zijn woning bezocht worden. Vervolgens sprak de directeur Ir. W. Kakebeeke de jubileeren den toe en uitte zijn waardee ring voor het feit, dat deze menschen 40 jaar lang trouw voor de N.V. hadden gewerkt. De heer Buteijn dankte ont roerd voor deze huldiging mede namens de andere jubilarissen. Verduistering uit het Bomme v. d. Broecke- fonds. Naar wij vernemen heeft mr. v. d. V., wiens arrestatie wij enkele dagen geleden meld den, inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. De verduisteringen werden gepleegd gedurende eenige ja ren in de tijd, dat de heer v. d. V. nog - gemeentesecretaris van Middelburg was en in die functie het beheer voerde over het Bomme-v. d. Broecke- fonds, dat destijds aan de ge meente werd geschonken ten einde deze in staat te stallen het cultureele leven van de Zeeuwsche hoofdstad te steu nen. De revenuën van het fonds werden gelijkelijk ver deeld onder de Kon. Zangver. .Oefening en Ontspanning", de Ver. voor Instrumentale Muziek en het Middelburgsch Muziekcorps. De laatste tijd werden de bijdragen uit het fonds trager en tot geringer bedragen uit betaald, hetgeen ten slotte waarschijnlijk de oorzaak geworden, dat dc gepleegde onregelmatigheden aan het licht kwamen. Het onderzoek heeft inmiddels uitgewezen, dat het tekort pl.m. 19.000,- bedraagt. Axel PLATTELANDSAVOND. Door de Z.P.M. en de L. J. G. wérd Donderdag in „Het Centrum" te Axel een druk bezochte plattelandsavond ge geven. Het programma was rijk gevarieerd en bevatte mu ziek, zang en een tooneel- stuk „Uw wil geschiede", een stuk in vier bedrijven uit het plattelandsleven. Een en an der viel zeer in de smaak. Arrondissementsrechtbank. Door vallend puin OOK EEN ZEEUW Ook een Zeeuw is er in geslaagd deze uiterst zware Elfstedentocht uit te rijden. Het was de heer C. de Waart, afkomstig uit Vlissingen, thans stu- deht aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, die zonder eenig letsel de eindstreep passeerde. Een kranige prestatie! Tuchtmaatregelen tegen boeren In zijn memorie van ant woord inzake de begrooting van landbouw en voedselvoor ziening wijst minister Mans- holt er op, dat op het huidige oogenblik nog niet kan wor den overgegaan tot opheffing van de toeslag op het levens middelenpakket. Wel acht hij het wenschelijk, dat binnen niet al tt* lange tijd de toe. stand wordt bereikt, dat aan den consument de kosten in rekening worded gebracht tot het peil, waarop in de toe komst de productiekosten van agrarische producten komen te liggen. De minister heeft doen na gaan in welke verhouding de verschillende deelen van het huishoudelijk budget sinds 1940 zijn gestegen. Berekend op basis 1938/1939 blijken deze in Augustus 1946 te zjjn gestegen tot het vol gende niveau: voeding 198, kleeding 813, schoeisel 326, reiniging 304, woninginrich ting en huisraad 297. overige uitgaven 131, totaal 181. In 1940 was het indexcijfer voor voeding 113, terwijl thans dit indexcijfer op 198 ligt. Het indexcijfer voor de land bouwprijzen bedroeg in Juli 1940, 76 en in het eerste half jaar 1946, 156, zoodat men kan zeggen, dat de prijzen der landbouwproducten rond 100 gestegen zijn. Door de Stichting van de Landbouw wordt gewerkt aan het voorbereiden van een pu bliekrechtelijk orgaan (land bouwschap). Wanneer wetsontwerp aan de Staten. Generaal kan worden voorge legd is thans nog niet te zeggen. Zulks zal bezwaarlijk kunnen geschieden vóór de Staten-Generaal zich over het vraagstuk van de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie in haar geheel heeft uitgespro ken. Het !s thans ln dit stadium niet wenschelijk noch mogelijk mededeelingen te doen om trent de financiering van de toekomstige organisatie. Naar den minister zullen de kosten ten laste van de grondgebrui kers dienen te komen. Er zijn geen wettelijke be palingen, die het mogelijk zou den maken landbouwers, die hun bedrijf niet goed voeren, door anderen te vervangen. Overwogen wordt, of het aan. beveling verdient hiertoe een wettelijke regeling in het le ven te roepen. De gelden. uitgetrokken voor een nieuwe middelbare landbouwschool, hebben be trekking op hét Zuiden van ons land. Worden Zuid en Noord verwaarloosd? KAMERLEDEN OVER DE SPOORWEGEN. Verschillende leden van de Eerste Kamer hebben er, blij kens het voorloopig verslag van de behandeling van de begroo ting van verkeer, op gewezen, dat de belangen van de Zuide lijke en Noordelijke provincies door de Spoorwegen helaas niet in dezelfde mate worden behartigd als die van het Wes ten, hetgeen in het bijzonder tot uitisg is gekomen bij de ver deeling vas het rollend mate rieel. Een snelle verbinding van het Zuiden en het Noorden met het centrum van het land werd van het grootste belang geacht .Ook werd opgemerkt dat een spoorverbinding over de Af sluitdijk wellicht van grooter urgentie is, dan de aanleg van een spoorve-blnding Amster damDen Haag met onder- grondsche stations in beide steden. Weer andere leden informeer den of de spoorwegen het plan hebben 11a de voltooiing van de electrificatie het terrein van het autobusvervoer te verlaten. President Soekawali. President Soekawati, die uit Frankrijk terugkeerde in Neder land, zal bezoeken aan enkele groote Nederlandsche bedrijven brengen en op 20 of 22 Febru- Strijd lusschen warme en koude lucht. De strijd tu-schen de war mere en "koude lucht over W.- Europa is weer herleefd. De grens tusschen dooi en vorst, die dagen lang over midden- Frankrijk was gelegen ver plaatste zich in Noordelijke richting onder invloed van een nieuwe activiteit van de Oce? aandepressle ten Zuidwesten van Ierland. Aanvankelijk drong de warmere lucht slechts in de hooge niveaux door, tengevolge waarvan het Za terdagavond in het Zuiden van het land ging regenen bij temperaturen aan den grond van meerdere gracjpn onder het vriespunt. Op sommige plaat sen vormde zich een centi meter dikke ijslaag op de we gen, waardoor alle verkeer practisch stilgelegd moest worden. Zondagmiddag dooide het in het Zuiden van het land op vele plaatsen. In de Noordelijke provincies hield de vorst echter onverminderd aan. De temperatuurtegen- stellingen waren zeer groot. Joodsche emigranten op de „Johan de Wilt". Een duizendtal Joodsche emigranten uit Polen, Oosten rijk en Hongarije is Zaterdag uit Marseille vertrokken aan boord van het Nederlandsche m.s. „Johan de Witt", met besomming voor Australië, waar zij zich zullen vestigen. Te Amsterdam was reeds een vierhonderdtal van deze groep emigranten aan boord gegaan. Een rookertje voor de rookende schoorsleen. Het centrale comité „Opvoe ring Arbeidsproductiviteit'' heeft het initiatief genomen om iedere I rtlerlander in de gelegenheid te st~ u persoon lijk pan een mijnwerker een blijk va- waardeering te stu ren voor de prestaties op het kolenfront. Men kan zich daartoe aan het secretariaat van het co mité opgeven Wassenaarsche- weg 40, Den Haag) en krijgt dan het adres van een mijn werker toege«*"urd. De actie wordt gevoerd onder de leuze ..Een roekertje voor de roo- k^de schoors* en", maar het spreekt vanzelf, dat ook an dere blijken van waardeering dan rookgerei gezonden mo gen worden. Aan het comité in Den Haag moet men slechts eigen naam en adres sturen, 'n geen geval geschenken. Delftsche studenten naar de mijnen. Zondagmiddag zijn in Sittard ongeveer ^00 studenten van technische Hoogeschool Delft aangekomen, die voor minstens "eertien dagen in de Limburgsche mijnen komen werken, omdat de Technische Hoogeschool wegens kolenge- het aanvankelijk oordeal rmeii naar Indonesia terugkeereu. brek is gesloten. Voor de arrondissements rechtbank te Middelburg stond terecht de 41_jarige landbou wer, H. N.. te Phillippine. Hij kocht aldaar een gedeelte van de ruïne der voormalige R. K. kerk, en wel de voorgevel, voor afbraak. Hoewel hij nog nimmer te voren sloopersv/erk- zaamheden had verricht nam hij zelf dit werk ter hand. Na dé zijmuren ter weerszijde van de hoofdingang te hebben weggebroken, begon hij aan de boog van de hoofdingang. Hierbij ging hij als volgt te we rit: op ongeveer 60 c.M. boven de begane grond hakte hij in de zijpilaren dier boog sleuven met het doel het ge heel van onderen te verzwak ken om het daarna om te trek ken. Bij deze werkzaamheden waren door hem niet de min ste voorzorgsmaatregelen te gen onvoorziene gebeurtenis sen genomen, terwijl het ter. rein der werkzaamheden, ook niet was afgezet, waarvan de jeugd gebruik maakte om dit als speelplaats te gebruiken. Toen hij op 18 Febr. 1946 zoo ver wa.s gevorderd dat de sleu ven een diepte hadden van resp. 35 ftn 15 c.m., verliet hij om 17 uur het werk. Na zijn vertrek is een der daar aan wezige jongens, de 15-jarige F. E. Vermeirssen, begonnen met de op het terrein achter gelaten gereedschappen een der sleuven verder uit te nak- ke.n. waarop de boog plotseling omviel met het noodlottig ge volg dat Vermeirssen en de 7. jarige R. L. van Voren nder de vallende steenklompen wer den bedolven en onmiddel lijk dood waren. Verdachte had zich thans te verantwoorden wegens liet aan zijn schuld de dood van een an der te wijten hebben. Verdachte verklaarde ter zit. ting de jongens meermalen te hebben gewaarschuwd en Ver meirssen te hebben verboden aan de sleuven te hakken. Als eetuige-déskundlge werd jehoord, F. T. Haak, die op. merkte dat, reeds voor Ver meirssen aan de boog hakte, het in de nabijheid der boog levensgevaarlijk was. Tegen de manier waarop verdachte werkte bestaat geen bezwaar, als er doelmatige voorzorgmaatregelen zijn ge troffen. De O. v. Just, vindt het een betreurlngswaardig ongeval Verdachte was ondeskundig Hij deed gevaarlijk werk, en 1s meermalen gewaarschuwd. Hij ging hoogst gevaarlijk te werk ftn men kan niet zeggen dat hij geen schuld heeft. Het ongeval is te wijten aan de handelswijze van verdachte Hij is de .schuld van de dood der 2 jongens. s Eisch: 1 maand hechtenis. Mr. F. A. Adriaanse, raads- man van verdachte, wijst er op, dat de plaats van het onge luk geen publiek terrein was De jongens die er zich bevon den, waren dus ln overtreding Verddfchte heeft wel eenige maatregelen genomen ter be scherming van het publiek. De jongens zfln meermalen ge- waarsohuwd. Eenige schuld heeft verdachte, maar toch niet zoo om hem met 1 maand hechtenis te straffen. Hij ver. zoekt wanneer het tot ver oordeeling mocht komen, ver dachte een geldboete tc '.villen opleggen. Uitspraak 19 Febr. 1947. VEERDIENST. By de veerverbinding van Oud- naar Nicuw-Vossemeer is in het lis in de Eendracht een vaargeul gehakt, zoodat daar nu per roeiboot van des mor- 8 uur tot des avonds 6 lur voetgangers en rijwielen overgezet kunn:n worden, zij .et dan met veel moeite door 'iet drtifijs. Pogingen om een vaargeul /oor de veen ont te maken mislukten door het teveel aan ijs. KOLENSCHAARSCHTE. Wegens een tekort aan brandstoffen is Consulta- tieK"~eau voor t.b.c.-patiënten tc Tholen op /rijdag 14 Febr. a.s. gesloten en is deze zitdag voorl opig verschoven naar 28 Tebr. a.s. OUDERAVOND CHR. SCHOOL Dezer dagen werd te Tholen een ouderavond gehouden voor ouders van leerlingen van de Christelijke school. Na de be zichtiging van het werk en de opening sprak het hoofd der school over de waarde en de beteekenis van het vak kerkge- en de opvoeding. Ook de heeren schiedenis voor het onderwijs Boender en Burger hielden nog lezingen. Vlissingen FELICITATIE-REGISTER S. Ook ia Vlissingen zal gele genheid worden geboden ter gelegenheid van de blijde ge beurtenis op Soestdijk een fe llcitatie-register te teekenen. De lijst zal na het bekend worden van het geboortebe- richt op het Stadhuis ter tee- kening worden gelegd, waarbij men dan in de gelegenheid wordt gesteld een bijdrage te storten voor de ..Stlchtinr 1940—'45". Middelburg ZOEKGERAAKTE FILM TERECHT.» De film „De slag om Arn. hem", die vorige week te Mid. delburg op onverklaarbare wijze is zoekgeraakt, is ge vonden. Het bleek, dat de filmtrommels niet tijdens het vervoer per spoor waren ver dwenen, doch na aankomst 'n M'burg door 'n noodlottige sa menloop van omstandigheden waren ondergedoken. De lang verbeidde film zal vanaf 14 Februari door de Schouwburg, projectoren loopen. Scherpenisse DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Op het gemeentehuis te Scherpenisse is een loudspeaker aangebra^it. zoodat de blijde mare van de geboorte van de Oranjetelg direct op het dorp bekend kan worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling om op dc dag der blijde gebeurtenis een gecostumeerd ijsfeest te or- ganiseeren. De heer Jac. Kaashoek Czn. te St. Annaland is met ingang van 1 F.jr. jl. benoemd tot waterbouw! r mdig-opzich- ter bij de Prov. Waterstaat Zuid-Holland met standplaats Giessendam. De heer A. van Poortvliet te Oud-Vossemeer werd be noemd tot bestuurslid van de onlangs opgeric- afdeeling W.N. Brabant eiland Tholen van dè coöp. Vervoersonder neming Wegtransport. Bij de Geref. gemeente te St. Annaland zijn de heeren Chr. Kalle en W. van Moort tot diaken gekozen. De heer Kalle heeft deze benoeming aangenomen, doch d$ heer v. Moort heeft nog geen beslis sing 'genomen. EERSTE KAMER worden ingeschakeld bij de wederopbouw Begrooting van Binnenlandsche Zaken goedgekeurd. Bij de voortzetting van ^de debatten over de begrooting van binnenlandsche zaken toon den verschillende sprekers zich nog niet voldaan over het ant woord van den minister. De heer Beel verklaarde daar na, dat wat de wederopbouw betreft verdere inschakeling der gemeenten mogelijk lijkt. De resolutie van het Nijmeeg- sche congres wordt in de minis terraad behandeld. Ten aanzien van de benoe ming van prof. de Quay ver klaarde hij, dat hij reeds voor nemens was de voordracht tot benoeming te doen. Hij heeft toen gewacht tot het rapport kwam. Het stemde oveieen met zijn eigen visie en toen volgde de voordracht. Er moet aan zoon zaak tenslotte toch ooit een einde komen. Men kan iemand bij wijze van spreken toch niet maar in de kou laten staan. De minister verklaarde ver der, dat het niet zijn bedoeling is de bevoegdheid van Ged. Sta ten te beperken. De begrooting van binnen landsche zaken werd daarna z. h.s. goedgekeurd met aanteeke- ning dat de fractie der C.P.N. geacht wil worden te hebben t[egen gestemd. CHURCHILL is vanzelfsprekend geen JANE PARKER maar wat Ch. in de politiek deed, doet J. P. voor de huid verzorging, waar iedere dame prijs op stelt. Twee beroemdheden op ver schillend terrein, maar de da. mes kiezen natuurlijk Jane Parker, waarvan U allt arti" kelen kunt krijgen bij jo FIBBE, Vlissingen Middelburg. (Ingezonden mededeeltng.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6