FUSIE Engelsch-Nederiaodsche SAHATOCEH handelsbesprekingen "N UIT DE PROVINCIE in de vliegtuigindustrie Noord-Beveland ZUID-BEVELAND LAATSTE NIEUWS Zeeuwsche S nippers I Voorlooplge overeenstemming bereikt. Nieuwe maatregelen besproken. Een toon van voldoening ten aanzien van de sfeer der onderhandelingen en van tot dusver bereikte resultaten kwam naar voren in een on derhoud. dat het A.N.P. ter stond na afloop der Zater dag voor enkele weken opge schorte Nederlandsch—EngeL sche financieele en handelsbe sprekingen had met de leiders der delegaties: mr. H. Ellis- Rees, hoofd van de West-Eu- ropeesche afdeeiing van de „Treasury" en drs A. B. Speckenbrink, directeur-gene raal van de buitenlandsche economische betrekkingen. De heer Ellis-Rees sprak in de allereerste plaats zijn vol doening uit over de zeer pret tige geest, die onafgebroken tijdens de besprekingen heeft geheerscht. „He* doel van ons bezoek", zoo sprak hij, „is volledig bereikt. Dit doel was, de mogelijkheid van een uit breiding van de handel onder de oogen te zien, niet slechts voor het loopende jaar, doch veeleer op lange termen. Van daar dan ook, dat wij geen formeel verdrag zullen slui ten, omdat een bilateraal ver drag toch altijd iets restric tiefs heext. Wij hebben tijdens de bespreking^ voornamelijk willen vaststeden, wat Neüer- lan! ons, speciaal op agra risch en zuivelgebied, kan aan bieden. m.a.w. wij hebben ge tracht te v. ten te komen, welke goeder Nederland eventueel als litvoersurpius beschikbaar krijgen, waar tegenover wij de opnemings mogelijkheid ter Britsche markt zullen onderzoeken Ook drs. Speekenbrink toonde zich zeer voldaan over de wijze, waarop de onderhan delingen zijn gevoerd Zij la gen, naar zijn meeting, op eer bijzonder hoog peil en Ne:er- land is dankbaar voor de zeer goede weerklank, die de uit eenzetting van Nederlands moeilijkheden en mogelijkhe den bij de Britsche delegatie heeft gevonden. VOORLOOPIGE OVEREEN STEI.IMIN G. Het is daarom ook, dat reeds thans op een beperkt terrein een, voorloopige over eenstemming is bereikt ten aanzien van een verhoogde Nederlandsche uitvoer van enkele goederen, waarbij de Engelschen, als duidelijk be- wjjs van hun bereidheid Ne derland te steunen, ..ook meer niet-essentieele goederen wil len opnemen, zooals bloem bollen, kwcekertjpro„ucten, ambachtsproducten, spiritua liën cn oesters. DEZELFDE IDEALEN. Het vraaggesprek werd be sloten met een verklaring van Engelsche en Nederlandsche zijde, dat bij de onderhande lingen duidelijk is gebleken, hoe Engeland en Nederland geleid worden door dezelfde economische idealen en dat het beider oprecht en doelbe wust streven is, in de toe komst de nauwste economi sche voeling te houden. Hoewei natuurlijk Van beide zijden lang niet alle wenschen bevredigd zjjn en nog veie moeilijkheden op een oplossing wachten, is er alle aanleiding om in deze besprekingen het begin te zien van een sterke aanhaling der economische banden tusschen beide landen. Ook Batavia gaat feest vieren. Men treft voorbereidingen te Batavia tot viering van de ge. boorte van een prinsje of pr,n. sesje Nederlandsche, Indone 4 :che- en Chineesche kinderen ontvangen versnaperingen en portretten van het Prinselijk gezin, er zullen feestelijkheden zijn in de welfare-cantines terwjjl herauten telpaard de heugelijke gebeurtenis zullen aankondigen. De stad zal ver, sierd en verlicht worden. Overal in Indonesië, waar Nederlandsche troepen verb lij, ven, zullen saluutschoten wor den afgevuurd. De batterij te Bandoeng staat reeds opge steld. In verschillende plaatsen zullen miitaire déftlé's wórden gehouden. Op grond van een beslis-lbereikt. dat de op het gebied sing van de regeering op 14]van de vliegtuigbouw in Ne- Mei 1946 genomen naar aan- derland aanwezige deskundige leiding van het rapport van krachten, zoowel hoofd- als handwerkers, niet over drie bedrijven worden verdeeld, de „vliegtuigindustrie commis siewerd aan een vertrou- N.V.V. en E.V.C. Aan de vooravond van het deze week door de E.V.C te houden congres, waarin ó.m. de fusie-mogelijkheden tus schen E.V.C. en N.V.V. ter sprake zullen worden ge bracht, is het verbondsbe- stuur van het N.V.V. terugge komen op zijn besluit het E. V.C.-congres als gast bij te wonen. Het heeft bij monde van den secretaris van het bestuur, den heer C. van der Lende, via radio Hilversum de E.V.C. ervan beschuldigd, dat zij in tegenspraak met de in Juli j.l gegeven garan ties toch hangende de fusie voorbereidingen het N.V.V. heeft bestreden en boven ten N.V.V.-leden tracht te winnen voor een „met afkeurens waardige middelen georgani seerde E.V.C.-demonstratie". die Zondag a.s. te Utrecht zal worden gehouden. De voorzitter van het lan delijk bestuur der E.V.C. heer B. Blokzijl, heeft in een antwoord op de beschuldigin gen tegen ce E.V.C. aan het A.N.P medegedeeld, dat het N.V.V.'-bestuur de thans open lijk geuite grieven reeds "Vrrj- dag j.l. in een brief met hem had opgenomen. In die zelfde brief werd de E.V.C. uitge- noodigd het antwoord uiter lijk Woensdagmorgen in het bezit te stellen van het N.V. V.-bestuur. Daaraan voegde het N.V.V..bestuur toe. dat men de brief voor publicatie in de pers zou vrijgeven, In dien binnen die termijn het antwoord niet zou zy'n ont vangen. De brief was g£tee- kend door den heer van der Lende. „Niéttemin", aldus de heer Blokzijl, „vernam ik tot mijn verwondering, dat de heer van der Lende de inhoud daarvan thans reeds wereldkundig heeft gemaakt". Ultimatum aan het Joodsch bureau. De regeerine van Palestina heeft een ultimatum aan het Joodsch bureau gezonden, waarin dit orgaan zeven dagen tijd wordt gegeven om „door samenwerking met politie er gewapende macht mede te hel pen een einde aan het terroris me te maken". Het ultimatum was vervat in een door Sir Henry Gurney, chef-secretaris van de Pa- lestönsche regeering, aan het Joodsch bureau gezonden no ta. Duur leven. Uit statistieken van het Int Arbeidsbureau blijkt, dat de kosten van levensonderhoud in Frankrijk negen maal zoo booe zijn als in 1938. in Italië 19 maal in Japan 48 maal, in China 2300 maal. Geef het kind een naam De Zweedsche Rijks dag heeft een wetsarti kel aangenomen, waar door aan onbedachtzame ouders het recht wordt ontnomen, hun argeloo- ze Zweedsche spruiten met belachelijke voorna men te bedeelen. Men heeft namelijk in de archieven van de Stock- holmsche burgerlijke stand de vrouwelijke voornamen opgediept van „Hitlerlna, Poteni- sa. Aquelina, Alvensia, Eli'tilla, Tolvtilia, Ty- rola en Closetta Super- flna". Een Zweedsche dame, in de eerste wereldoor log- geboren, -is gesierd met de namen „Skage- racka Kattegatta At- lantica" en in Stock holm loopt een Finsch oorlogsmeisje rond," dat de oorspronkelijke na men van „Bomba Grana- ta Schrapnella" draagt Verstandige Zweden hebben thans besloten, dat het uit /noet zijn met deze onzin. Oostindonesisch kabinet. Nadat reeds verschillende zittingen van het kabinet van Oost-Indonesië te Batavia hebben plaats gehad, zal in de loop van deze week de eer ste vergadering met een bijna voltallig kabinet te Makassar gehouden worden, om de eer ste voorzieningen voor de mi nisteries te treffen. Zoo zul len wellicht personeelskwes ties ter sprake komen. In ver band met de acommodat'.e- moeilijkheden zal het voorloo pige parlement van Oost-In donesië eerst de laatste week van Maart bijeenkomen (aan vankelijk was deze bijeen komst op 1 Maart gesteld). OVEREENKOMST TUSSCHEN FOKKER, AVIOLANDA EN DE SCHELDE. wensman van de regeering voor de Nederlandsche vlieg tuigindustrie, ir. Tlu P. Tromp, verzocht om met de betrok ken partijen nadere plannen voor een fusie in de Neder landsche vliegtuigindustrie uit te werken. Op grond van deze bespre kingen, waarbij vele moeilijk- heiken moesten worden over wonnen, is op 1 Februari jj. een overeenkomst' geteekeud tusschen de N.V. Nederland sche vliegtuigfabriek „Fok ker", de N.V. my. voor vlieg tuigbouw Aviolanda en de N.V. Kon. My „De Schelde" (af deeiing vliegtuigbouwwaarop tot fusie werd besloten, zulks voor wat betreft de N.V. Fok ker, welke thans neg onder beheer staat, behoudens goed keuring van de vergadering van aandeelhouders. Er zal een nieuwe vennoot schap opgelicht worden, onder de naam van N.V. Ver. Ned. Vliegtuigfabrieken „Fokker". Zooals hieruit blijkt zal hierin de naam van den grootsten Ne- derlandschen vliegtuigconstruc- teur Fokker, welke naam een groote nationale en internati onale goodwill bezit, behouden blijven. In deze nieuwe ven nootschap worden de bovenge noemde bedrijven ingebracht (van de Mij. „De Schelde" uit de aard der'zaak slechts haar afdeeiing vliegtuigbouw)ter- wyl het geheele personeel van deze bedrijven door de nieuwe N.V. met inbegrip van de be staande sociale voorzieningen als pensioenfonds e.d., wordt overgenomen. Hierdoor wordt doch dat concentratie van krachten in een sterke onder neming mogelijk wordt. Alle loopende orders op vliegtuigen, autobussen etc. worden door het nieuwe bedrijf overgeno men. Het ligt niet in de be doeling om (zulks in afwach ting van de voor de toekomst noodzakelijk geachte bouw van nieuwe fabriek, waarin ulteindelyk het geheele bedrijf zal kunnen worden onderge bracht) de bestaande fabrieks complexen te sluiten. DE PLAATS VAN VESTIGING. In een nader onderhoud verklaarde ir Tromp, dat er voorloopig drie bedrijven zul. len gehandhaafd blijven, doch in, de toekomst zal men het bedryf in één fabriek onder brengen. De nieuwe directie de nieuwe commissarissen zullen over de vestigingsplaats moeten beslissen. Er ig o.a. gedacht aan Soesterberg, Vlis- singen, Rotterdam, Amster dam. Alphen a/d Rijn, Den Helder enz. Tot de accommo datie van de fabriekscomplexen moet een vliegveld behooren en zoo mogeljjk een vliegha- ven voor watervliegtuigen. Portugeesche regeering gewijzigd. Maandagavond is bekend ge maakt, dat ingrijpende wijzi gingen zijn aangebracht in de Portugeesche regeering, waar bij 14 ministers en onderstaats secretarissen betrokken zijn. José Caeiro da Matta, minis ter van onderwijs, neemt het ministerie van buitenlandsche zaken, dat tot dusverre door dr. Salazar, den eersten minis ter, werd waargenomen, over. De nieuwe minister van on- derwifè is Fernando Pires de Lima, die tot nogtoe geen por tefeuille in de regeering heeft gehad. Dr. 'Marcelo Caetano, minis ter van koloniën, die als even- tueele opvolger van dr. Sala zar werd gedoodverfd, is tot voorzitter van de eenige poli tieke partij Portugal, het Nationaal Verbond, benoemd. Vier officieren, een marine officier en vele nieuwelingen zijn in het nieuwe kabinet, dat heden wordt beëedigd, opge nomen. Slechts 6 leden van "de oude re^eering zijn bij de ka binetswijziging gehandhaafd. Het nieuwe kabinet telt 20 ministers. Te Athene is officieel be kend gemaakt dat Engeland binnenkort het getal van zijn troepen in Griekenland met 50 zal verminderen. Middelburg heeft een tekort van 8 ton. Na Vlissingen is ook In Middelburg dc begrooting over 194? verschenen. Deze begroe ting sloit met een nadeel!g saldo van 800.000 gulden. Voor het electriclteltsbedrijf en het waterleidingbedrijf kon den wederom winstcijfers ge raamd worden. Het gasbedrijf zal in tegenstelling tot 1945 en 1946 In 1947 zonder verlies werken. Ter voorziening in de behoefte aan kasgeld wordt geraamd, dat geregeld .onge veer 2i/2 millioen aan tijdelijke leeningen noodig is. In ons blad van Woensdag komen wij op deze begrooting uitvoeriger terug. Gemeentesecretarie in „De Gouden Poorte". Nu onlangs door den Minis ter van Oorlog is bepaald, dat er in Middelburg weer de school voor administratief per soneel wordt gevestigd, thans uitgebreid tot Centrale Oplei ding voor Administratief Ka der, zal het schoolgebouw aan het Molenwater door de ver schillende gemeentediensten, ale er een onderdak hadden gevonden, moeten worden ont ruimd, een offer, dat men gaarne brengt. Na verschillende onderzoe kingen en informaties is men er in geslaagd het gebouw „De gouden poorte" dat door de dienst der Genie wordt vrij gegeven, te verkrijgen voor het daarin onderbrengen van de Secretarie. Wanneer het gebouw, dat ernstig van de verschillende militaire bezet tingen heeft geleden, opge knapt zal zijn, zal de secreta rie er in haar geheel in ge huisvest worden. Het pand is echter te klein om ook de Dis-, tributiedienst en het kantoor van den gemeente-ontvanger onderdak te verleenen. Voor het in orde brengen van het gebouw, (een verbou wing zal niet noodig zijn) zal een bedrag van 15.500 moe ten worden uitgetrokken, waartegenover staat, dat een bepaald bedrag wegens bezet- tingsschade zal worden terug ontvangen. De huurprijs be draagt 2000 per jaar. Wanneer de Raad bereid is de regeling van B. en W. goed te keuren, zal de verhuizing naar „De gouden poorte" zoo spoedig mogelijk plaats vinden. Ten aanzien van het onder brengen van het kantoor van den gemeente-ontvanger en de Distributiedienst is nog geen definitieve oplossing gevon den. Vergadering van burgemeesters Na het officieel bezoek, dat de Commissaris der Koningin heden aan Cad.zand zal brengen, wordt in Oostburg een verga dering van burgemeesters van West Zeeuwsch-Vlaanderen ge houden. Deze vergadering zal door den Commissaris worden bijgewoond. Loketten voor verzamelaars Voor de verkoop van Neder landsche, Nederlandsch-Indi- sche, Curacaosche en Surinaam- sche postwaarden aan verzame laars is op daarvoor vastge stelde data en uren jn enkele Zeeuwsche gemeenten een af zonderlijk loket opengesteld. De loketten zijn geopend: te Middelburg, iedere 3e Donder dag van de maand van 1415 uur, te Vlissingen iedere 2e Vrijdag van de maand van 15 16.30 en te Goes iedere 3e Zaterdag van de maand van 10.30—12. Voorbereidende M.T.S. in Middelburg. Het Bestuur van dc vereeni- ging „De Ambachtsschool" te Middelburg heeft het initiatief genomen om te trachten tot de oprichting van een voorberei dende M.T.S. in deze stad te komen. Deze cursus heeft ten doel om hen, die overwegend practtsche vooropleiding hebben genoten, te bekwamen voor de theoretische vakken van het toelatingsexamen der M.T.- Scholen. Het bestuur heeft een con cept-programma met leerplan Raad van Middelburg verzocht te besluiten, dat de oprichting van een dergelijke onderwijsin richting noodig wordt geoor deeld. Vlissingsche fietsers naar Soestdijk. Voor de Oranjetocht naar Baarn ter gelegenheid van de a.s. blijde gbeurtenis in het Prinselijk gezin hebben zich o.a. reeds 2000 motorrijders laten inschrijven. De deelne ming uit alle deelen van het land is groot. Vlissingen is de verst verwijderde stap, die tot dusver vertegenwoordigd is. Van hier zullen twaalf fietsers Kamperland HET BIJBELGENOOTSCHAP IN 1NDIE. Vrijdagavond hield de adjunct secretaris van het Ned. Bijbel genootschap, de heer D. J. Coumou uit Zeist, in de Ned, Herv. kerk te Kamperland een lezing over het werk van het Ned. Bijbelgenootschap in In- donsië. De vergadering,, waar voor vrij veel belangstelling bestond, werd geopend door ds. Versteeg van Kortgene en ge sloten door ds. Scholling van Kamperland. gereed gemaakt en heeft de naar Soestdijk starten. Goes ÊSN-RICHTINGSVERKEEK IN GOES In Goes zijn de laatste da- Sen verscheidene verkeersbor- en aangebracht om te komen tot het noodzakelijke één-rich- tingsverkeer. Het zal velen opgevallen zijn, dat aan hetgeen volgen^ de borden verboden is nog steeds niet de hand gehouden wordt door de weggebruikers. Oorzaak hiervan is, dat nog niet alle borden zijn aange bracht, waardoor de betrok ken verordening nog niet is afgekondigd. Als het zoover is, zal streng- de hand worden gehouden aan de bepalingen. Nieuwdorp GARAGE BRANDJE. Dinsdagmiddag- j.l. ontstond in de garage van den heer Deurloo te Nieuwdorp een be gin van brand, zulks doordat kleine kinderen in deze gara ge met lucifers speelden. Wat zakkenmateriaal alsmeae een kinderwagen werden door de brand vernield. Kloetinge UIT Y OER ING CJM.V. De C.J.M.V. „Immanue!" te Kloetinge hield Zaterdagavond haar jaarvergadering voor do nateurs en genoodigden. De voorz. ds. Elderenbosch, open de de bijeenkomst. Na de toe spraak van den tweeden voor zitter, den heer Paardckoper, werd de avond verder gevuld door tooneel, muz'ek en dans. Ds. Elderenbosch sloot deze geslaagde avond. Krabbendijke JAARVERGADERING „EMANUEL". Dezer dagen hield de jongens club „Emanuel" te Krabbendijke haar jaarvergadering. De ver- eeniging telt thans 30 leden. Het boekjaar werd met een batig saldo gesloten. Zang, voordracht en tooneelstukjes wisselden elkaar de verdere avond af. De voorzitter van de C.J.V., de heer C. Snoep, sprak het slotwoord. 's-Heer Hendrikskinderen IJSFEEST. Dezer dagen werd op „de Weel" te 's-Hecr Hendrikskin deren door de plaatselijke ijs vereen. een ijsfeest gehouden. Er werden wedstrijden op de schaats en op de prikslee voor de jeugd gehouden, waarna er ook nog enkele behendigheids- wedstrijden voor ouderen wer den verreden. Yerseke VEEFOKKERS BIJEEN. Donderdag vergaderde de stierenvereeniginp- „Streven naar Verbetering^ te Yerseke onder voorzitterschap van den heer J. E. Zwagemaker. Na opening deelde de voorzitter mede dat 1946 voor de vereeni- Iging geen ongunstig jaar is Toch weer vorst? De jongste weerberichten doen vreezen, dat ook in ons land de vorst het weer van de dooi zal gaan winnen. Bo ven de Atlantische Oceaan en Groenland heb oen zich name lijk nieuwe gebieden van hooge luchtdruk ontwikkeld, welke het dooifront naar het Zuiden terugdringen. Donderdag toch Elfstedentocht? De elfstedentocht zal thans a.s. Donderdag worden gehou den, tenminste wanneer de weersomstandigheden zulks toelaten. Vrije eiermarkt te Barneveld Met ingang van 20 Febru ari wordt de vrije eiermarkt te Barneveld hersteld. De boeren zullen dan weer op handslag kunnen verkoopen Drie Poolsche ministers treden af. Mikolajczyk, de leider der Poolsche boerenpa-tij, heeft verklaard, dat de drie ministers van zijn partij op staande voet uit het kabinet zullen treden. Dit besluit werd genomen door de hoogste raad der partij, die tevens Mikolajczyk als partijlei- de- bevestigde. Ofschoon de boerenpartij zal blijven aandringen op nieuwe verkiezingen, zullen haar 28 ge kozen leden Dinsdag de ope- pingszitting van het parlement bijwonen. Maandag zou Mikolajczyk zijn beroep tegen de geldigheid van de veiciezingen bij het Poolsche hoogste gerechtshof hebben ingediend. Mikolajczyk verklaarde, dat 18 leden van zijn partij waren vermoord of gestorven aan mishandelingen, die zij gedurende de verkie zingscampagne hadden opgeloo- pen. Door een woordvoerder van de regeering werd ver klaard, dat er 68 leden van kies commissies en kieswachten tij dens de campagne waren ver moord. Men verwacht, dat president Bierut Dinsdag zal worden her kozen. Engeland erkent verkiezing in Polen niet. Mayhewy, de Britsche onder minister van buitenlandsche zaken, heeft op een desbetref fende vraag in het parlement geantwoord, dat blijkens het ontvangen rapport het resul taat der Poolsche verkiezin gen niet kan worden be schouwd als een getrouwe afspiegeling van de volkswil. Hij zeide voorts, dat de Brit sche regeering met bezorgdheid heeft kennisgenomen van het antwoord, dat op de nota aan de Sowjetregeering is binnen gekomen. (De Sow jet-Unie heeft op de nota's van Enge- 'and en Amerika geantwoord, 1at de in Polen verrichte ar restaties noodzakelijk waren voor het handhaven van de or de en ter bestrijding van het terrorisme, en dat er geen aan leiding voor interventie be stond). Fransch plan voor het Ruhrgebied. He-ve Alphand, hoofd van de economische afdeeiing van het Fransche ministerie van buiten landsche zaken, heeft te Parijs een uiteenzetting gegeven over de inhoud van het Fransche plan voor internationaal bestuur van de steenkool- en staalin dustrieën in ht Ruhrgebied. In het Fransche plan wordt voorgesteld, dat de leden van de organisatie der V.N., die er voornamelijk belang bij hebben, deel zullen nemen aan het be stuur en de contróle van de in dustrieën in het Ruhrgebied. Het plan voorziet in de aanstelling door de betrokken landen van een geallieerden commissaris. Het plan wil voor het inter nationaal beheer van de mijnen en de staalwerken twee gealli eerde instanties instellen, elk met een raad van directeu ren. Deze raad zal een directeur- generaal benoemen. De direc teur-generaal zal worden bijge staan door een adviseerende raad, waarvan de helft der leden door dc raad van directeuren uit geallieerden zal worden ge kozen en de helft uit Duitsche vertegenwoordigers. Von Papen In tranen. Tijdens de gisteren gehou den zitting van het zuiverings- hof te Neurenberg barstte ver dachte von Papen in tranen uit. De president, dr. Sachs, verdaagde de zitting 20 minu ten. jeweest. Het ledental steeg tot 23. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er een klein batig saldo was. Voor het jaar 1947 werd het dekgeld vastgesteld op f 15 oer toegelaten koe voor niet- leden. Met dank voor de goede de opkomst sloot de voorzit ter deze geanimeerde vergade. ring. s-Gravenpolder PLAN VOOR NIEUWE SCHOOL. In de Donderdagavond ge houden vergadering van de raad van 's-Gravenpolder was het voornaamste punt van de agenda het herbouwplan. De ??chitect P. J. 't Hooft uit Cnes gaf een uitvoerige voor. lichting over het plan. Getracht zal worden zoo spoedig moge lijk een nieuwe school te bou wen, opdat een einde komt aan de toestand, waarby de bijzon- Kruiningen OUDERAVOND. De felle kou ten spijt was Woensdagavond te Kruinlngen de ouderavond van de school met de Bijbel druk bezocht. Behalve naar eenige zangnum mers. konden de' aanwezigen luisteren naar enkele belang wekkende causerieën over de school en het schoolleven. De goedgeslaagde avond werd met dankzegging gesloten. lilland-Bath ONGELUKKIGE VAL. Maandagmorgen ia de kran tenbezorger H. te Rilland- Bath door de gladheid komen te vallen, waarbij hij zoo onge lukkig terecht kwam, dat hij zijn been brak even boven dc plaats, waar zijn houten been bevestigd is. Nadat dokter Nanninga eerste hulp had verleend, werd H. eerst per auto naar zy'n woning en la ter naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. Wemeldinge JAARVERGADERING „GROENE KRUIS" Dezer dagen had te We meldinge de jaarvergadering van het Groene Kruis plaats. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat 1946 niet zoo gunstig is ge weest als de voorgaande ja ren. Het consultatiebureau voor zuigelingen zal echter eerstdaags weer geopend kun nen worden. Het aftredende bestuurslid Jac. Burger werd met algemee, ne stemmen herkozen. Wegens het vertrek van de bestuurs leden P. Werges en A. C. Wil- lemsen werden als bestuursle den gekozen de heeren: C. J Schipper en A. P. Schouwe- naar. Het contributiebedrag voor 1947 werd op 2,50 gebracht. Vervolgens werd de begrooting 1947 aangeboden, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Hoedekenskerke CON AMORE. Nadat het muziekgezelschap Con Amore fce Hoedekensker ke Vrijdagavond een generale repetitie had gehouden, waar by de schoolkinderen waren uitgenoodigd, werd Zaterdag avond de jaarlijksche uitvoe ring gegeven, die byzonder goed slaagde: De voorzitter, -e heer M. v. <L Have, dankte in zijn openingswoord allen voor de goede samenwerking. Verdienstelijk werden een vijf tal muzieknummers uitge voerd gevolgd door twee schetsen en het tooneeispel in drie bedrijven Menschen in botsing". Burgemeester J. C. Vogelaar sprak woorden van lof en dank voor Con Amore. Baarland MUZIEKAVOND. Vz-ijdag- en Zaterdagavond gaf de muzlckverecnigiiig Prinses Juliana te Baarland een geslaagde uitvoering. De zaal was beido avonden goed g-vuld en het publiek waar deerde het gebodene bijzonder. Na de pauze werd het aardige tooneelstuk „Een schoonmoe der uit duizend" opgevoerd. Burgemeester Vogelaar maak te zich tot tolk van alle aan wezigen toen hij woorden van dank sprak. Te Goes is voor een be drag van 103.000 aan con- sumentencrediet verstrekt, waarvan ongeveer 85.000 af gelost zal behoeven te worden. Tot notabel in de Ned. Herv kerk te Yerseke werd gekozen de heer A. J. Haart- sen, terwijl in de tweede va cature een herstemming zal •laats hebben tusschen den teer Joh. F. van Es en den heer Jan Slabbekoorn. Te Amsterdam slaagde voor het examen arts, de heer G. de Jtooy Cz. te Yerseke. In verband met de ziekte van "den havenmeester, den heer A. J. Hartoog te Yerse ke, is de gemeentewerkman J. Snoep met de tijdelijke waarneming belast. Op de kringtentoonstelling te Zaamslag van pluimvee en. konijnen behaalden de heeren J. Boelhouwer, J. C. Ragut en L. Wolf! allen le prijzen en niet zooals wij abusievelijk meld den, 11e prijzen. Bijzonder gerechtshof. UITSPRAKEN. Uitspraken van het Bijzon der Gerechtshof voor Zeeland van de 14 dagen geleden be handelde zaken. W. L. te Kwadendamme: veroordeeld tot 2 j. en 3 mnd. met aftrek voorarrest. C. S. te Goes: veroordeeld tot 4 gev. straf met aftrek. Cassatie toegestaan. J. A. L. te Kapelle: veroor deeld tot 1 j. voorwaardelijk met proeftijd voor 3 jaar, ontz. rechten voor 10 j., on-er toe- zichtstelling van S.O.P.D. C. v. T. te Zaamslag: ver oordeeld tot 2 j. en 3 mnd. gev, straf met aftrek. Z. L. te Zuidzande: veroor deeld tot 5 j. met aftrek, ontz. rechten. Cassatie toegestaan. V. E. te Axel: veroordeeld tot 4J/s j. en ontz. rechten voor 10 j. Beroep in cassatie toegestaan Teo Oranje-marmelade Teo Grapefruit-marmelade TAM I NIAU Elst-Overbetuwe Burgerlijke stand WEMELDINGE. Ondertrouwd: N. van de Lin de en A. Dijkslag te Tholen; J. A van Es, en P. J. Flipse. Geboren: Maria d. van M. Schouten en J. Schouwenaar; Lambertus C., z. van J. van Stel en H. Heijstek: Caiharina A,, d. van M. A. Deurloo en J. Houtekamer; Leintje W. P., d. van J. Fossen en E. M. Snoep. Getrouwd: J. E. Kole en A. 'eremiasse. Overleden: Anth. de Jonge, 81 j., wed, van A, J. de Jonge. r j maag- cn darmbezwaren is k het gevaar van ondervoeding niet denkbeeldig. Daarom is Sanatogen zoo doeltreffend als aanvulling van het dieet Sanatogen is zoo licht verteerbaar en wordt geheel door het lichaam opgenomen, daar het geen afval stoffen bevat. Met Sanatogen kunt gij Uw krachten behouden cn doen toenemen. Begin negheden met Sanatogen. V* apotheker oj drogtu laia het U teren*. Het eennnterkend roWiei. fIngezonden meaedeelmg.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6