NIEUWE AUTO'S Elke 45 seconden Eogelsch-Nederlaodsche handelsbesprekingen UIT DE PROVINCIE Schouwen en Dniveland Noord-Bereland Tholen Zeeuwsche Snippers WALCH 1 EREN Zuid-Beveland SAHAJOCEN Voorloopige overeenstemming bereikt. Nieuwe maatregelen besproken Een toon van voldoening ten aanzien van de sfeer der onderhandelingen en van tot dusver bereikte Resultaten kwam naar voren in een on- deihoud, dat het A.N.P. ter stond na afloop der Zater dag voor enkele weken opge schorte NederlandschEngeL sche financieele en handelsbe sprekingen had met de leiders der delegaties: mr. H. Ellis- Rees, hoofd van de West-Eu- ropeesche af deeling van de „Treasury" en dra A. B. Speekenbrink, directeur-gene raal van de buitenlandsche economische betrekkingen. 'De heer Ellis-Rees sprak Jn de allereerste plaats zjjn vol doening uit over de zeer pret tige geest, die onafgebroken tijden» de besprekingen heeft geheerscht. „He4- doel van ons bezoek", zoo sprak hij, „is volledig bereikt. Dit doel was, de mogelijkheid van een uit breiding van de handel onder de oogen te zien, niet slechts voor het loopende jaar, doch veeleer op lange termgn. Van daar dan ook, dat wy geen formeel verdrag zullen slui ten, omdat een bilateraal ver drag toch altijd iet» restric tiefs heert. Wg hebben tijdens de bespreking;.. voornamelijk willen vaststellen, wat Neder- lan3 ons, speciaal op agra risch en zuivelgebied, kan aan bieden, m.a.w. wjj hebben ge tracht te v ten te komen, welke goeder Nederland eventueel als ritvoersurpius beschikbaar z- krijgen, waar tegenover wrj de opnemtngs mo-relfjkheid ter Britschi markt zullen onderzoeken". Ook drs. Speekenbrink toonde zich zeer voldaan over de wijze, waarop de onderhan delingen zijn gevoerd Zij la- gen, naar zijn meering, op een bijzonder hoog peil en Ne er- land -is dankbaar voor de zeer goede weerklank, die de uit eenzetting van Nederlands moeilijkheden en mogelijkhe den bij de Britsche delegatie heeft gevonden. VOORLOOPIGE OVEREENSTEMMING. Het is daarom ook, dat reeds thans op een beperkt terrein een voorloopige over- eènstemming is bereikt ten aanzien van een verhoogde Nederlandsche uitvoer van enkele goederen, waarbij de Engelschen, als duidelijk be wijs van hun bereidheid Ne derland te steunen, ook meer niet-essentieele goederen wil- Ook Batavia gaat feest vieren. Men treft voorbereidingen te Batavia tot viering van de ge. boorte van een prinsje of pr.n. -esje Nederlandsche, Indone. *4 :che- en Chineesche kinderen ontvangen versnaperingen en portretten van het Prinselijk gezin, er zullen feestelijkheden zijn in de welfare-cantines. terwijl herauten te paard de heugelijke gebeurtenis zullen aankondigen. De stad zal ver. sierd en verlicht worden. Overal in Indonesië, waar Nederlandsche troepen verbljj. ven, zullen saluutschoten wor den afgevuurd. De batterij te Bandoeng staat reeds opge steld. In verschillende plaatsen zullen miitaire défllé's worden gehouden. N.V.V. en E.V.C. Aan de vooravond van het deze week door de E.V.C. te houden congres, waarin ó.m. de fusie-mogelijkheden tus- schen E.V.C. en N.V.V, t-er sprake zullen worden ge bracht, is het verbondsbe- stuur van het N.V.V. terugge komen op zijn bes'lult het E. V.C.-congres als gast bij te wonen. Het heeft bij monde van den secretaris van het bestuur, den heer C. van der Lende, via radio Hilversum de E.V.C. ervan beschuldigd, dat zij in tegenspraak met de in Juli j.l gegeven garan ties toch hangende de fusie- voorbereidingen het N.V.V. heeft bestreden, en boven, ien N.V.V.-leden tracht te winnen voor een „met afkeurens waardige middelen georgani seerde E.V.C.-demonstratie", die Zondag a.s. te Utrecht zal worden gehoiiden. De voorzitter van het lan delijk bestuur der E.V.C., de heer B. Blokzijl, heeft in een antwoord op de beschuldigin- fen tegen de E.V.C. aan het .N.P medegedeeld, dat het N.V.V.-bestuur de thans open lijk geuite grieven reeds Vrg- dag j.l. in een brief met hem haa opgenomen. In die zelfde brief werd de E.V.C. uitge- noodigd het antwoord uiter lijk Woensdagmorgen in het bezit te stellen van het N.V. V.-bestuur. Daaraan voegde het N.V.V.-bestuur toe, dat men de brief, voor publicatie in de pers zou vrijgeven.. In dien binnen die termijn het antwoord niet zou zijn ont vangen. De brief was getee- kend door den heer van der Lende „Niettemin", aldus de heer Blokzijl, „vernam ik tot mijn verwondering, dat de heer van der Lende de- inhoud daarvan thans reeds wereldkundig heeft gemaakt". Stichting voor de landbouw. De voorzitter van de Stich ting voor de Landbouw, de heer H. D. Louwes, heeft Za terdag 'in een rede voor de leden der drie boerenorganisa- ties te Alkmaar verschillen :'e urgente prob'emen, de land bouw betreffende, behandeld, Hij wees er op, dat aan de Stichting de taak is opgedra gen het publiekrechtelijk or- ?aan, het Landbouwschap, voor e bereiden. Zjj heeft aan die taak uiting gegeven in een concept wetsontwerp met me morie van toelichting, dat bij na gereed is. De regeering en de volksvertegenwoordiging zullen ulteinJe!ijk de inhoud van het*wetsontwerp bepalen. Zij zullen het Landbouwschap Inrichten in vereenstemnvng met hun voor de geheel pu- bl'ekrechtelrke organisatie van het bedrijfsleven geldende In zichten. Volgens den heer Louwes Is de landbouw tot nu toe ten aanziet* van ziin orp-anisatori- len opnemen, zooals bloem bollen, kwcekerijproiucten, ambachtsproducten, spiritua liën en oesters. DEZELFDE IDEALEN. Het vraaggesprek werd be sloten met een verklaring van Engelsche en Nederlandsche zijde, dat bij de onderhande lingen duidelijk ls gebleken, hoe Engeland en Nederland geleid wor-en door dezeifde economische idealen en dat het beider oprecht en doelbe wust streven ls, in de toe komst de nauwste economi sche voeling te houden. Hoewel natuurlijk van beide zijden lang niet aüe wenschen bevredigd: zijn en nog veie moeilijkheden op een oplossing wachten, is er alle aanleiding om in ceze besprekingen het begin te zien van een sterke aanhaling der economische banden tusschen beide landen. Geef het kind een naam De Zweedsche Rijks dag heeft een wetsarti kel aangenomen, waar dóór aan onbedachtzame ouders het recht wordt ontnomen, hun argeloo- ze Zweedsche spruiten met belacnelijke voorna men te bedeelen. Men heeft namelijk in de archieven van de Stock- holmsche burgerlijke stand de vrouwelijke voornamen opgediept van „Hitlerina, Potenl- sa, Aquelina, Alvensia, ElftUla, Tolvtilla, Ty- rola en Closetta Super- flna". Een Zweedsche dame, in de eerste wereldoor log geboren, ls gesierd met de namen „Skage- racka Kattegatta At- lantica" en in Stock holm loopt een Finsch oorlogsmeisje rond, dat de oorspronkelijke na men van „Bomba Grana- ta Schrapnella" draagt. Verstandige Zweden hebben thans besloten, dat het uit moet zijn met deze onzin. Oostindonesïsch kabinet. Nadat reeds verschillende zittingen van het kabinet van Oost-Indoneslë te Batavia hebben plaats gehad, zal in de loop van deze week de eer ste vergadering met een bijna voltallig kabinet te Makassar gehouden worden, om de eer ste voorzieningen voor de mi nisteries te treffen. Zoo zul len wellicht personeelskwes ties ter sprake komen. In ver band met de acommodatie- moeilijkheden zai het voorloo pige parlement van Oost-In- donesië eerst de laatste week van Maart bijeenkomen (aan vankelijk was deze bijeen komst op 1 Maart gesteld). 7000 vergunnninghouders kregen een wagen Wie voorrang hebben. Nieuwe auto's wekken tegen woordig gedachten op aan geldverspilling. Als men zoo'n glimmende, gestroomlijnde, zachtruischende wagen ziet voortglijden op de weg, dan denkt menigeen: nou, kan dat niet wat minder? Daar gaan je deviezen! Men vergeet dan allereerst een voornaam ding en wel, dat wij in de vijf jaren van de oorlog weinig of niets hebben gemerkt van de vooruitgang op auto-gebied en we bv. in 1930 heel vreemd zouden heb ben gekeken als er toen nieuw aan de markt waren verchenen modellen als de Fordjes van 1924, welke nog „hoog op de pooten" stonden en rammelden'van „blik". STANDAARDMODEL. Wat we thans voor een heel erg luxe waged aanzien, ie vaak maar een standaard-mo del. Ja, zoo ls de moderne auto, vergeleken met zijn voor ganger van 1940. er weer op vooruitgegaan. En toch ligt de prijsklasse betrekkelijk niet hooger dan in laatstgenoemd iaar, men lette wel: betrekke lijk. Want natuurlijk zijn de prijzen zeer gestegen vooral ook die van het transport. Want men weet, dat alle auto's moeten worden Ingevoerd De heer G. H. C. van Oosterhout, perschef van het ministerie van verkeer, verzekerde ons, dat de regeering alles doet om voor zoo weinig mogelijk de viezen zoo veel mogelijk auto's los te krijgen, dus het ''efst de goedkoopste modellen ziet ingevoerd. Maar de handelscon tracten op dit gebied kunnen alleen tot stand kom en als naast de standaardmodellen ook enkele duurdere dus luxu euzere wagens worden geno men. Aldus ziet men dan ook wel werkelijk „piekfijne ex emplaren", èen soort weglo- comotieven. langs de weg. Maar dat zijn er niet vee'. In Den Haag b.v. zal men er veel meer aantreffen, doch dan gelieve men eerst eens te kij ken, of bij het nummerbord niet een ander bordje staat: C.D., hetgeen beteekent: Corps Diplomatique. Dat is dan een wagen van een of ander ge zantschap en daar hebben wij natuurlijk niets over - te ver tellen. TRAGE AFLEVERING Dat er nog steeds groote behoefte bestaat aan nieuwe wagens komt, omdat het bui tenland de bestellingen sinds de bevrijding nog slechts voor de helft heeft uitgevoerd. Er werden 14000 vergunningen verstrekt; het aantal geleverde wagens ls dus betrekkelijk nog klein. In Amerika loooen con tracten bij Hudson. Plymouth, Chrysler, Nash, Ford. Chevro let, Pontiak, Studcbaker, Packard. Oldsmobile, Buick Dodge, Lincoln; in Engeland bij Standard. Anglia, Fauxhall Hillman. Morris, Austin: in Frankrijk bij Renault. Citroen. Flat Sinlca, Peugeot. En ook !n Italië en Ts1echo-S!ow° kije zifn bestellingen door de Im porteurs geplaatst. De heer van Oosterhout wees ei ten overvloede on. dat het meer beschikbaar stellen van devie zen geen invloed zou hebben gehad op het aantal binnen gekomen nieuwe auto's, omdat de fabrieken (door allerlei DE TOEKOMST De regeering beoogt om te komen tot een jaarlijksche in voer van 30.000 personenauto's (vrachtauto's zijn hier betrek kelijk genoeg uit de dumps), zooals die voor de oorlog on geveer was. Om de achterstand te kunnen inhalen, oud mate riaal te vervangen en op de duur de wagens van nu weer te kunnen remplaceeren. Vroe ger reden een 100.000 perso nenauto's door ons land en aangezien een wagen na 3 k 4 jaren moet worden vervan gen komt men normaliter tot het reeds genoemde invoercrj- fer. Bij aanschaffing van nieuwe wagens moeten de ou de worden ingeleverd en mo gen na reparatie en na taxatie door de Rijks Verkeers Inspec tie weer aan vergunninghou ders worden verkocht. Vergun ningen worden immers naar urgentie uitgegeven. Voor gaan handel en Industrie, landbouw- en voedselvoorziening, weder opbouw, vervoers (taxi) ondernemingen, sociale- e: cultureele instellingen, publie ke bedrijven, doktoren. DE CRITEEK De heer van Oosterhout liet niet na te zeggen, dat uit het publiek vaak critiek over het gebruik van auto's los komt zonder dat het met concrete bewijzen voor de dag treedt. Hjj verzekerde, dat men in duidelijk aantoonbare gevallen van misbruik gerust aan den minister schrijven kan, er zal alle aandacht aan worden be steed. En overheidsbedrijven mogen slechts van personen wagens gebruik maken als het algemeene belang zulks vor dert. Sir Basil Brooke over ons land. Sir Basil Brooke, de eerste minister van Eire, is Donder dag met zjjn echtgenoote per vliegtuig uit Nederland te Londen teruggekeerd. Brooke, die op uitnodiging van de UNRRA een bezoek aan Ne derland heeft gebracht, heeft aankomst te Londen het volgende verklaard: „Ik ben diep onder de in druk van hetgeen Nederland bereikt heeft in de arbeid voor het herstel. Het is mij opge vallen dat ieder zijn beste krachten wijdt aan de zoo spoedig mogelijke wederop bouw van het land en er is prachtig werk verricht". Jeugdwerk van het N.J.G. Door de N.J.G. wordt van 14 tot 19 April een Jeugd- week georganiseerd Doel hiervan is, in de ruimste kring aan;acht te vragen en be langstelling te wekken voor de Vrije Jeugdvorming. Er wordt in het kader van de Jeugdweek een congres gehou den, waar gesproken wordt over de verschillende aspecten van de vrije tijdsbesteding. In samenwerking met de A.J.C. wordt gepoogd in Am sterdam aan het cefilé op 19 April te verbinden een groote stadion-by eenkomst, waar door de Jeugdvereenigingen een spel wordt opgevoerd. Uit het land worden dan per es tafette de provinciewapens naar de hoofdstad gebracht, die, te zamen gevoegd, een be langrijk element zullen vor men in het Jeugdspel. Vereeniging voor land aanwinning opgericht. Dezer dagen is te 's-Gra- venhage de oprichtingsakte verleden van de Nederl. vereeniging voor landaanwln- ging. die zich zooals haar naam aangeeft, ten doel stelt, de aanwinning van nieuwe grond in ons land te bevorderen Het comité, dat het initia tief nam voor de oprichting der vereeniging, bestaat uit de heeren jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude ond-minlster van waterstaat, ir. V. J P. de B'ocq van Kuffeler. oud directeur-generaal der Zuider zeewerken, H. D. Louwes, voorzitter van de stichting var Ie landbouw, Drof. dr. J. Tin bergen, directeur van het ce" traal planbureau en dr. !r F. Bakker Schut, directeur van de rijksdienst van het nationaal plan. Rijksbeurzen Yoor muziekstudie. In 1947 zullen van Rijkswe ge beurzen voor muziekstudie hier te lande worden beschik baar gesteld ten behoeve van on- of minvermogende jonge lieden van Nederlandsche nati onaliteit, die bijzondere muzi kale aanleg bezitten en zich aan de muziek als vakbeoefe ning willen wijden. Sollicitanten zullen zich aan een vergelijkend examen, dat te 's-Gravenhage zal wor den gehouden, dienen te on- derwegpen. zy, die voor een der beur zen in aanmerking wenschen te komen, behooren hun geze gelde verzoekschriften daar toe voor 17 Februari 1947 in te zenden aan het departemf t van onderwys, kunsten en we tenschappen te 's-Gravenhage. Toerisme op ruilbasis. De Ned. regeering zal me dewerken aan toerisme op basis van ruilverkeer, waar door dg Ned. Reisvereeniging op vrg. groote schaal toeris- tenreizen zal kunnen orgarii seeren naar tal van landen en uit die landen naar Neder- land. V-ergadering van burgemeesters Na het officieel bezoek, dat de Commissaris der Koningin heden aan Cadzand zal brengen, wordt in Oostburg een verga dering van burgemeesters van West Zeeuwsch-Vlaanderen ge houden. Deze vergadering zal door den Commissaris worden bijgewoond. Loketten voor verzamelaars. Voor de verkoop van Neder landsche, Nederlandsch-Indi sche, Curacaosche en Surinaam- sche postwaarden aan verzame laars is op daarvoor vastge stelde data en uren in enkele Zeeuwsche gemeenten een af zonderlijk loket opengesteld. De loketten zijn geopend: te Middelburg, iedere 3e Donder dag van de maand van 1415 uur, te Vlissingen iedere 2e Vrijdag van de maand van 15— 16.30 en te Goes iedere 3e Zaterdag van de maand van 10.30—12. Volgens een Parrjsch blad zal admiraal Thierry d'Argen- lieu, de Fransche hooge com missaris In Fransch-Indo-China, vervangen worden door een burger. Dtavenisse VERGADERING „IJSCLUB". Dezer dagen hield de LJs- vereeniging „Eendracht Bind" te Stavenisse een vergade ring. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren L Weekers, C. Moerland en C. den Braber in het bestuur gekozen. Beslo ten werd de contributie te verhoogen tot 1.In het vervolg zullen dagkaarten 0.50 kosten. Na het sluiten van de vergadering werd de heer J. v. d. Reest door het bestuur tot voorzitter van de IJsclub gekozen. Scherpenisse VERZOEK TOT GRENS SCHEIDING. De kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Scherpenis se heeft bij het classicaal be stuur een verzoek ingediend tot grensschei "ing van ..Band en Malland", dat nu behoort tot het kerkelijke eigendom van Poortvliet. Mocht dit ver zoek worden ingewilligd, dan zullen beide buurtschappen voortaan bij het kerkelijk deel van Scherpenisse hooren. St. Annaland MUZIEKUITVOERING. Dezer dagen heeft de muziek vereeniging te St Annaland een- uitvoering gegeven. Voor de pauze werden verschillende mu ziekstukken ten gehoore ge bracht, terwijl na de pauze het tooneelstuk „Melders en Co." werd opgevoerd. Een gezellig bal bes!oot de avond. ïn verband met de groote be langstelling zal er a.s. Donder dag een herhaling van deze uitvoering worden gegeven. hfeamstede WI'KVERPLEEGSTER. De wijkverpleegster, zr. v. d. Eist, die met ingang van 1 Fe bruari Haamstede heeft verla ten, zal worden opgevolgd door zr. J. Troost van Oud-Beijer- land. Zr. Troost zal 25 Febru ari a.s. in functie treden. Burnh PROPAGANDA-AVOND LANDARBEIDERSBOND. In de afgeloopen week heeft de moderne Landarbeidersbond te Burgh en Haamstede propa- ganda-avonden gegeven. Opge voerd werd het bekende too neelstuk „Op hoop van zegen' De Heer de Bruine sprak n de voorstelling een kort v/oord. waarin hij er op wees. wat de Vereeniging vermag. Een ge animeerd bal besloot beide ge slaagde avonden. JAARVERGADERING „DE OPGAANDE ZON". De varkenshoudersvereeni- ging „De opgaande zon" - te Burgh hield dezer dagen haar jaarvergadering. De rekening sloot met 'n batig slot van 284,5, waardoor het bezit der vereeniging steeg tot 1787,13. De jaarlijksche con- ributie werd vastgesteld op 0.50, terwijl maandelijks 0.75 betaald zal worden. De uitkeeringen voor biggen zullen 40 bedragen, terwijl bij groote varkens 1.25 per kg. betaald zal worden. Bepaald werd niet geënte varkens slechts voor 40 en geënte varkens voor 90 te vergoeden. De heer C. Overbeeke werd tot controleur herkozen. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Bevelander en B. Groenleer. De heeren J. Tangeman, N. Slager en B. Stoel werden benoemd tot lid van de controlecommissie. Kamperland HET BIJBELGENOOTSCHAP IN INDIE. Vrijdagavond hield de adjunct secretaris van hefNed. Bijbel genootschap, de heer D. J. Coumou uit Zeist, in de Ned. Herv. kerk te Kamperland een lezing over het werk van het Ned. Bijbelgenootschap in In- donsië. De vergadering,, waar voor vrij veel belangstelling bestond, werd geopend door ds. Versteeg van Kortgene en ge sloten door ds. SchoIIing van Kamperland. een vliegtuig op Schiphol Nederland heeft een tweede wereldhaven noodlg. Rapporten van deskundigen. de groote steden een brandend vraagstuk. New York heeft er Naar wy vernemen leggen jhr. ir. J. E. van Heemskerck ven Beest, directeur van Pu blieke Werken te Amsterdam en de heer U. F. M. Dellaert, bedrijfsdirecteur van de hoofd stedelijke luchthaven Schiphol, thans de laatste hand aan de rapporten, die zy hebben nit te brengen aan den Minister van Verkeer en het gemeentebe stuur van Amsterdam over de toekomstige organisatie van d© luchthaven in Nederland. Hun conclusie ls, dat er voor de twee Westelijke provincies van ons land, die,als wij een generatie verder zyn, een slordige zes millioen bewoners zullen tellen, twee vliegvelden van internationaal formaat noodig zyn, te weten een bfi Amsterdam en een ten Noor den van Rotterdam.' Tot deze slotsom zijn deze twee deskundigen gekomen na een buitenlandsche studiereis van zes weken, die hen ln de gelegenheid stelde hun plan nen te toetsen aan wat elders is en wordt verricht. Tenger volge van de snelle ontwikke ling der luchtvaart is het nij pend tekort aan luchthaven- p'ioMirofffl om en nabU nu vier in gebruik, een vijfde in aanleg en een zesde gepro jecteerd. Het uitbreidingsplan voor het nieuwe Londen telt er maar over negen! ONGEGRONDE VREES. Menig Rotterdammer beeft een bedenkelijk gezicht gezet, toen ir. H. Vos. de minister van Verkeer, twee doorgewin terde Amsterdammers naar Amerika zond om daar het luchthaven vraagstuk te be- studeeren. Zij vreesden, dat olaatseiyk chauvinisme een rol zou spelen by het te vor men oordeel. Die vrees is on gegrond gebleken. Weliswaar heeft Amsterdam steeds het leeuwendeel van de luchtvaart voor zich opgeëischt en er is van de zijde der hoofdstad eens een harstochtelijk pleidooi ge houden voor het behoud van Schiphol, toen de plar.nen Leiderdorp bekend werden, maar Amsterdam heeft ook steeds verreweg het beste vliegveld gehad en het was de gemeente zelf, die daar de eer voor opeischen mag LEIDERDORP TER ZIELE, Het plan-Leiderdorp, dat ter ziele is. g'nrr v°n de destijds logische gedachte uit, dat de meest economische oplossing van het vraagstuk zou bestaan in het aanleggen van een voor alle drie groote steden centraal gelegen luchthaven. Die ge- dachtengang heeft haar logi ca verloren andere bezwa ren tegen Leiderdorp blijven hier buiten beschouwing want elk vliegveld heeft een maximumcapaciteit. Schiphol heeft voor ile oor log al topdagen gehad van 600 landi ngen eh dalingen per et maal en. het worden er binnen kort meer, hoewel alle tes- vliegtulgen en militaire toe_ stellen er "u verbannen zijn. Men rek^t op een frequentie van een toestel per 45 secon den'. Is dat veel? Laguardiafield, thans nog ,de grootste luchthaven van New York, heeft een gemiddeld aan tal movements van 500 per et maal en een topgetal van 800. En Laguardiafield negen jaar geleden in gebruik genomen als de modernste inrlchtlno ter wereld, blootgesteld aan eb en vloed wordt aangevreten, af en toe overstroomd door het zeewater, is nu verzakt, ver ouderd, te klein KLEINERE LUCHTHAVENS. Westelijk Nederland zal er aan één dus niet genoeg heb ben. Maar behalve de twee groote komen of blijven er ta' van kleinere zooals Ypenburr bij Den Haao- voor de lucht- iaxidienst, Valkenburg bii Lel den voor militaire doeleinden en andere uitsluitend voor soortdoele'nclen. MUZIEKUITVOERING. Dezer dagen gaf de muziek- vereeniging M V.K. te St. Maartensdijk haar jaarlijksche uitvoering. Zoowel het muzi. kale gedeelte als het tooneel stuk werden uitstekend uitge voerd. Een gezellig bal besloot de avond. Op de kringtentoonstelliner te Zaamslag van pluimvee en konijnen behaalden de heeren J. Boeihouwer, J. C. Ragut en L. Wolf, allen le prijzen en niet zooals wij abusievelijk meld1- den, 11e prijzen. De heer C. Hoogerheide te Tholen is geslaagd voor het examen adsplrant-mare- haussee. De collecte voor het Res tauratiefonds van de Ned. Herv. kerk te Tholen heeft 102.— opgebracht. Een veertiental vischhan- delaren te Tholen kreeg pro ces-verbaal wegens het te duur verkoopen van haring. St. Maartensdijk VERGADERING „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". De vereeniging van varkens houders „Draagt elkanders las ten" te St. Maariensdijk hield vorige week haar jaarvergade ring. De jaarrekening sloot mét een batig slot van f 1149.65. De aftredende bestuursleden M. Vroegop en J. Robbe werden herkozen en de heer M. de Fouw werd als commissaris gekozen. In zijn slotwoord wees de voorzitter erop, dat de ver eeniging thans reeds tien jaar bestaat en hij schetste wat zij gedurende haar bestaan reeds deed. Middelburg DE „BLIKKEN" IN MIDDELBURG. De Vlissiiigsche „Blikken' de leerlingen van de zeevaart school, waren Vrijdagavond naar het Schuttershof in Mid delburg getogen om daar onder de passende-titel „de Brulboei" een gevarieerd programma op te voeren. Na een inleidend wóórd van den directeur van de school, de heer P. Vqn. werd in vlot tem po de geheel door de leerlin. gen zelf -erzorgde revue voor het voetlicht gebracht. In het bijzonder hef optreden van de Umbro-sisters, de Rumba- band en den Imitator oogstten veel succes Vanzelf spreekt, dat de ge. slaagde avond met een bal werd besloten. Teo Oranje-marmelade Teo Grapefruit-marmelade taminiau Eist-0»erbetuwe Vlissingen VERGADERING „ONDER DE KLOKKEN". Donderdagavond vergaderde de buurtvereeniging „Onder de klokken" te Vlissingen. De ver gadering ging accoord met de plannen voor de feestelijxhe- den in verband met de geboor te van de prins of het prin sesje. Ook werd besloten, dat indien op dezelfde dag als de kroonprinselijke telg in de buurt een kleine geboren wordt, deze dan een geschenk te geven. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter en de secretaris herkozen. Yerseke VEEFOKKERS BUEEN. Donderdag vergaderde de stierenvereenigins- „Strever naar Verbetering" te Yerseke onder voorzitterschap van der heer J. E. Zwagemaker. Na opening deelde de voorzitter I, mede dat 1946 voor de vereen! ging geen ongunstig jaar is geweest. Het ledental steeg tot 23. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er; een klein batig saldo was. I Voor het jaar 1947 werd he1 dekgeld vastgesteld op 15 oer toegelaten koe voor niet- leden. Met dank voor de goede de opkomst sloot de voorzit-, ter deze geanimeerde vergade ring. 's-Gravenpolder PLAN VOOR NIEUWE SCHOOL. In de Donderdagavond ge houden vergadering van de raad van 's-Gravenpolder was het voornaamste punt van de agenda het herbouwplan. De architect P. J. 't Hooft uit C.oes gaf een uitvoerige voor. lichting over het plan. Getracht zal worden zoo spoedig moge lijk een nieuwe school te bou wen, opdat een einde komt aan de toestand, waarbij de bijzon dere school onderdak moet zoeken in de consistorie. Bijzonder gerechtshof. UITSPRAKEN. Uitspraken van het Bijzon der Gerechtshof voor Zeeland: van de 14 dagen geleden be handelde zaken. W. L. te Kwadendamme: veroordeeld tot 2 j. en 3 mnd. met) aftrek voorarrest. C. S. te Goes: veroordeeld tot 4 i gev. straf met aftrek. Cassatfe toegestaan. J. A. L. te Kapêlle: veroor deeld tot 1 3- voorwaardelijk met proeftijd voor 3 jaar, ontz. rechten voor 10 j., on'er toe- zichtstelling van S.O.P.D. C. v. T. te Zaams'.ag: ver oordeeld tot 2 j. en 3 mnd. gev. straf met aftrek. Z. L. te Zuidzande: veroor deeld tot 5 j. met aftrek, ontz. rechten. Cassatie toegestaan. V. E. te Axel: veroordeeld tot 4ya j. en ontz. rechten voor 10 j. Beroep in cassatie toegestaan. Kruiningen OUDERAVOND. De felle kou ten spijt was Woensdagavond te Krmningen de ouderavond van de school met de Bijbel druk bezocht. Behalve naar eenige zangnum mers, konden de aanwezigen luisteren naar enkele belang wekkende causerieën over de 3chool en hét schoolleven. De goedgeslaagde avond werd met dankzegging gesloten. In verband met de ziekte van den havenmeester, den heer A. J. Hartoog te Yerse ke, is de gemeentewerkman J. Snoep met de tijdelijke waarneming belast. Bij maag- en darmbezwaren is het gevaar van ondervoeding niet denkbeeldig. Daarom is Sanatogen zoo doeltreffend als aanvulling van het dieet. Sanatogen is zoo licht verteerbaar en wordt geheel door het lichaam opgenomen, daar het geen afval stoffen bevat. Met Sanatogen kunt gij Uw krachten behouden en doen toenemen. Begin nog heden met Sanatogen. Uw opotfiettr of dngist kan kei U lettres. (Ingezonden medecteelinQ.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 10