Waddeneilanden TLburgsche wolindustrie nog steeds geïsoleerd doet wat ze kan Zeeuwsche Scfyaakrubriek. Kazernes en scholen in Arnhem gesloten. Marken viert weer een ijsbruiloft. Ameland is sedert 5 dagen wederom volkomen van de bui tenwereld afgesneden. Niet al leen de verbinding over zee, ook die door de lucht is ver broken, want Donderdag is er weer geen vliegtuig uit Leeu warden op het geïmproviseerde vliegveld bij Hollum gearri veerd. Twee van de tien passagiers, die reeds drie dagen en nachten op de postboot „Waddenzee" hebben doorgebracht, zijn nu na een gevaarvolle tocht over het ijs behouden op het eiland aangekomen. Enkele mannen hebben namelijk van Ameland uit levensmiddelen naar het schip gebracht en met hen zijn de twee passagiers naar het eiland teruggekeerd. Hoe zwaar de reis wel was, blijkt uit het feit, dat een der proviandbren gers de terugtocht wegens oververmoeidheid niet heeft kunnen aanvaarden en dus op het schip moest achterblijven. Sedert Maandag is Schier monnikoog geheel geïsoleerd. Een twintigtal personen, dat op vervoersgelegenheid naar het vasteland wacht, ziet nu met verlangen naar een vliegtuig uit Intusschen heeft men nog ge probeerd de reddingboot „ln- sulinde" te gebruiken, doch ook: dit is niet gelukt, daar de boot vast in het ijs zit. SCHOLEN GESLOTEN. In verband met de kolen- schaarschte zullen ingaande Maandag a.s. alle openbare la gere scholen te Arnhem worden gesloten. B. en W. hebben aan de besturen van de bijz. scho len verzocht eenzelfde besluit te nemen. In de beide Arnhem- sche kazernes is de kolenposatie dusdanig ongunstig geworden, dat de militairen in opleiding met verlof naar huis worden gezon den. SCHIPBRUG BIJ DEVENTER. De schipbrug bij Deventer in de IJssel is weer gelegd, nadat het ijs in de IJssel is gebroken. De brug kan slechts dienen voor overtocht van voetgangers en wielrijders. IJSBRUILOFT OP MARKEN. Een zeldzaam folkloristisch schouwspel zal men vandaag op 't eiland Marken kunnen gade slaan. De Marker IJsclub heeft MET MINDER ARBEIDERS WORDT MEER GEPRODUCEERD. Slechts een gering percentage voor de export. PUZZLE-RUBRIEK VERBORGEN SPREEK WOORD. Door uit ieder der onder staande woorden 3 achtereen' volgende letters te nemen (uit de 2 laatste woorden 2) er deze achter elka:.r te plaat sen kan men een spreekwoord vormen. Eigenwaarde Scharniergewrlcht Toetsnaald Reisverhaal Bloedverlies Kiesrecht Stootdegen Keizerskroon Breekijzer Bombazijn Rectificatie Nachtwaker. Ook voor deze puzzle stel len wjj weer drie prijzen van 2,50 beschikbaar. Oplossin- fen te zenden, tot uiterlijk 8 'ebruari, aan de redactie der Prov. Zeeuwsche Crt. te Vlis singen. In de linkerbovenhoek der enveloppe vermelden „Puzzle". OPLOSSING LETTER GREEPRAADSEL. De woorden waren: Repetitie, Uiterlijk, Sparte len, Treiteren, Rooster, Oost- voorne, Ergernis, Steenkool en Terrein Het gevormde spreekwoord luidde dus: Rust Roest en de spreuk was: Eer is teer. De prijswinnaars zijn: P. J. Zweemer, Westsingel 28. Borssele; A. Willemse, Lange Geere 22, Middelburg: Johanna Simonse, „Albertine", Koudekerke. Zfj krijgen hun prijs toege stuurd. het initiatief genomen houden van een bruilo ijs in de haven van Drie bruidsparen des middags om half „huwelijksinzegening1 daarbij gekleed in ee Marker costuums. bruidjes draagt een wit hetgeen beduidt, dat enkel sterfgeval in de te betreuren, de tweed het rood gekleed, de het huwelijk, terwijl in het zwart is gehuld van ondertrouw. In gaat de bruidsstoet van naar de haven, waar fels voor de feestvierders den opgesteld. De laatste maal zoo'n feest heeft kunnen niseeren was in de 1939-1940, toen men eerst sedert twintig bruiloft op het ijs kon Gisteren zijn twee in geslaagd over het ijs Gouwzee naur Marken men. Tijdens een persconferentie heeft de heer Spaendonck, secretaris van de ver. van Til- burgsche Fabrikanten van wol len stoffen, gewezen op do groote plaats, welke Tilburg in de wollen stoffen- en deken industrie inneemt. Na de bevrijding' was de po sitie der wolindustrie uiterst moeilijk, als gevolg van de be zettingsjaren- Personeel, ener gie, grondstoffen, dit waren problemen waarvoor de wol- lenstoffenindustrie zich ge plaatst zag. Dat nochtans de wollenindustrie niet achteraan komt bij de wederopbouw van Nederland, toont de ontwikke ling in 1946 aan. De heer van Spaendonck protesteerde derhalve tegen een verkeerde voorstelling van feiten, welke onlangs in som mige bladen is gegeven. De wollenstoffenindustrie behaal de met minder arbeiders een productie welke uitgaat boven het vooroorlogsche peil. GRONDSTOFFENPOSETEE De grondstoffenpositie der wolspinnerijen mag bevredi gend genoemd worden. De wolindustrie beschikt momen teel over 'n voorraad wol, wel. ke overeenkomt met circa vier maal de hoeveelheid, welke per maand wordt verwerkt. De voorziening- der weverijen met garens staat er minder gun stig voor, daar men voor een groot deel aangewezen is op import. De productie der Ned rens gaat thans evenwel vèr uit boven die van 1938/39. GERINGE EXPORT De vrees dat het grootste deel der productie bestemd is voor export is ongegrond. In tegendeel, volgens de officieele cijfers is slechts een gering percentage der productie van de Ned. wolindustrie voor ex port bestemd. Van de totale wollenstoffenproductie van '46 Is slechts 5 voor export be stemd, van de wollendeken- productie 2 van de hand- breigarens 21/9 Met betrekking tot eventu- eele zwarthandel-affaires zei spr. dat de wollenstoffenin dustrie niet verantwoordelijk kan worden gesteld voor wat zich in andere deelen. van het bedrijfsleven mocht voordoen.- Het is de taak der overheid ook bjj de kleedingindustrie en de handel scherp te controlee ren. WAAROM DAN TOCH ZOO WEINIG? Verschillende factoren noem de spr., welke oorzaak zijn van de onbevredigende be voorrading- van het publiek: een achterstand van vijf jaren, lagere kwaliteit der producten en daardoor mindere levens duur, wegvallen van de invoer zoowel van wollen stoffen als van geconfectlonneerde boven- kleeding, de textielbehoeften bij leger, vloot, luchtmacht, nolitle, alsmede de voorziening der noodgebleden. VOETBAL FILM OVER HET NED. VOETBAL Twee Enschedésche cineas ten, de heeren K. Sanders en J. Nieuwenhuis, hebben een plan opgevat een film te ma ken over het Nederlandsche voetbal, waarvoor zij toestem ming hebben gekregen van de KNVB. In samenwerking met de KNVB-officials is een sce nario vervaardigd en men hoopt, zoo gauw het weer toe laat, met de verfilming te kun nen beginnen. De film zal de titel dragen „Koning voetbal". SCHAATSEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN BRABANT. De Amsterdammer Scheer heeft de Brabantsche schaats- titel op de lange baan behaald tijdens de te Breda gehouden provinciale kampioenschappen. De voornaamste uitslagen Doodstraf voor S.S.-er. Het bijz. gerechtshof te Am sterdam veroordeelde J. H. J. von Fr. D. conform de eisch, ter dood. Verdachte was ge durende de geheele oorlog in dienst van de Waffen S S. en heeft aan het Oostfront en ook aan het Westfront, met name in Nederland, tegen de geallieerde legers gevochten in dienst-van de vijand, gebleven.- PUNTEN VOOR RIJG- EN MAASGAREN. De puntenwaardeering van rijggaren, maasgaren, stopga ren en stopzijde is als voigt gewijzigd: puntenwaardeering van rijggaren gehalveerd, het geen beteekent, dat op 1 tex tielpunt in het vervolg 500 yards kunstzijden rijggaren of 200 yards rijggaren van an dere samenstelling verkrijg baar zal zijn. Het aantal kaartjes maas garen, stopgaren en stopzgde dat men zich op 1 textielpunt zal kunnen aanschaffen, wordt gebracht van 2 op 6 kaartjes in een opmaak van 15 meter per kaartje, in totaal dus 90 meter. Bij andere opmaak zal wederom voor ten hoogste 90 meter of gedeelten daarvan, 1 textielpunt moeten worden afgestaan. De puntenwaardeering van festonneer- en naaigaren, haak- en handbreigaren bene vens taprjtwol, is ongewijzigd Sport luiden: 500 meter: 1. Zwanenberg, Rotterdam, 50 sec.; 2. De Ja- ;er, Wolf aartsdijk, 50.2 sec.; 3. icheer, Amsterdam, 51 sec. 1500 meter: 1. Scheer, Am sterdam. 2 m. 38,8 sec.; 2. Zwanenberg, Rotterdam, 2 m. 39,4 sec.; 3. De Jager, Wol- laartsdijk, 2 min. 43,8 sec. 5000 meter: 1. Scheer, Am sterdam, 9 m. 36,4 sec.; 2, Zwanenberg, Rotterdam, 9 m. 43,2 sec.; 3. Van Herk, Berkel, 9 m. 55,4 sec. Algemeen klassement: 1. Scheer, Amsterdam, 2. Zwanen berg, Rotterdam, 3. van Herk, Berkel, 4. de Jager, Wolfaarts- dijk, 5. van der Scheer, Poorte gaal. Officieele publicaties GEMEENTEBEGROOTESG 1947. B. en W. van Vlisslngen brengen ter openbare kennis, Redacteur: M. C. Verborg, Dampoortstr. 1, Middelburg. In een Zeeuwsche schaak rubriek behooren Zeeuwsche partijen met Zeeuwsche fou ten. „Zoo moogt gij niet schaakspelen", heet een leer zaam boekje van Znosko-Bo- rowski. En inderdaad: weinig dingen zijn zoo leerzaam als feilen, mits deze worden ge constateerd door het critische vernuft. Toegepast op het schaakspel in ons gewest- beteekent dit vóór alles, dat de Zeeuwsche partijen meestal te snel wor den beslist (reeds in het mid denspel!), zoodat men in het verdere stadium geen ervaring kan opdoen. En dit breekt op, zoodra wij ons buiten de pro vincie wagen tegen sterke (re) spelers. Lang geeft men dan goed partij, maar aan het slot „nu ja, zoo'n eindspel baart toch weinig moeilijkheden". Kijkt U maar naar de volgen de voorbeelden uit de wed strijd om het kampioenschap van Zeeland. Hoe anders had het kunnen verloopen. zuchten de slachtoffers in deze voor de titel beslissende tweepar tijen. Zwart: J. M. Mullié (S.V. M'burg) Wit: M. J. Quakkelaar (S.V. Hansweert) Wit: Kg2, Dd6, pi. b6, f2, h3. Zwart: Kh5, Db5, pi. f5, g5. Wit speelde 1. Dd6-c7, drei gend Dh7 en b7. Er volgde 1g5-g4 2. h3xg4, f5xg4 3. b6-b7, Db5-d5 4. Kg2-h2. Dd5-f3 (dreigt eeuwig schaak) 5 Dc7-c5 t! Kh5-h4 (met valstrik) 6. b7-b8 D? Df3-f4 t Wit moet nemen en zwart staat pat. Gewonnen had 6. De3 (dreigt Dh6 en b8) 6... Df8 7. Dg3 t en 8. b8D. Wit: K. Maartense (S.V. M'burg) Zwart: M C. Verburg (S.V. M'burg) Wit: Khl, Db7, Th4 pi. a2, b3, c4. Zwart: Kg6, De6, Ld6, pi. a7, c5, d4, e4, f4. Zwart heeft de kwaliteit geofferd voor een pion. Wit's eenigc kansen liggen in ko- ningsaanval. Derhalve speelde Zwart in deze stelling 62 De6-e7! 63. Db7xe7, Ld6xe7 64. Th4xf4, d4-d3 65. Tf4xe4, d3-d2 66, Te4-g4 t (gedwon gen) en 'na 7 uur achtereen spelen, steunt zwart op zijn analyse brj de 62ste zet en speelt overbodig Le7-g5. Er volgde 67. Tg5-gl, Kg6-f5 68. Khl-g2. Kf5-e4 69.. Tgl-dl Ke4-d3. 70 Kg2-fl, Kd3-c2 71 Kfl-e2 en zwart komt niet verder: remise. De winst op de 66ste zet van wit is be schamend simpel: 66Kg6- f5 (zonder ui troepteeken van wege de eenvoudigheid) 67. Tg5-gl, Kf5-e4 68. Khl-g2 Ke4-c3 en wint!! FEUILLETON. Cenle In een oud hart floor Udo van Ewoud. 100. E11 toen hij, nadat er even een pauze was in getreden in het gesprek over de angstige belevenissen van de afgeloopen nacht, haar stereo type vraag „Bridget u, meneer van der Linden?" met een en thousiast „O. ja, mevrouw dolgraag zelfsl" beantwoordde, had hij zijn aanstaande schoon moeder met één slag voor zich gewonnen. Het werd trouwens een bij uitstek geschikte dag voor een partij bridge, want het regende van de vroege ochtend tot laat in de middag pijpensteelen, zoo dat Freek ruimschoots gelegen heid kreeg van zijn hartstocht voor het edele kaartspel blijk te geven. Toen evenwel na de koffiemaaltijd Tines mama op nieuw beslag op hem legde, om dat hij zoo'n „zaaligen partner" was en tante Door tot overmaat van ramp aanbood nu Thea's plaats eens in te nemen, begon hij des duivels prentenboek hartgrondig te verwenschen, maar gelukkig duurde de kwel ling ditmaal niet te al lang. want kort na elkaar kwamen de bewoners van de naast de „Ca sa Cara" liggende huisbon' informeeren of de familie reed^ van de doorstane emoties be-i komen was en bij hen vond Tine weer eenige gewillige slachtoffers, die er zich gemak kelijk toe leenden, de dag ver der met haar vol te kaarten. Nochtans werd het avond vóór Freek gelegenheid kreeg ongestoord een paar woorden met Thea te wisselen en dat moest toen zelfs nog zeer haas tig gaan. „Hoe heb je 't in 's hemels naam klaar gespeeld?" vroeg Thea fluisterend, terwijl zij sa men over de verschansing leun den en kwasi naar de opkla rende hemel staarden, die nog een mooie laatste vacantiedag in uitzicht stelde. „Zal ik je later wel eens ver tellen", antwoordde Freek, even zacht. „Hoofdzaak is, dat het ;elukt is, dank zij de medewer- :ing van een paar goede ken nissen. Alleen had ik die schuit natuurlijk nooit van de wal ge kregen en eerijk gezegd had ik zoo'n resultaat niet dur ven verwachten. Was het even een prachtig plan?" „Ik heb doodangsten uitge staan!" bekende Thea. „Ach om mij?" „Ben je mal?! Omdat het zulk ruw weer werd en die boot zoo gevaarlijk slingerde, natuurlijk En bovendien hield ik m'n hart vast, dat vader het dóór zou krijgen..." ,,Nou... nu je 't zegt...", her innerde Freek zich, „vanmor gen scheen hij 't zaakje ineens niet erg te vertrouwen. Hij vroeg, of ik er een verklaring van kon geven, hoe de boot was los geraakt. Nou, dat kon ik natuurlijk wel. De draad was stijf verroest. Maar desondanks hebben we er een bijl voor noodig gehad om hem door te hakken, 't Was een bof, dat, Sientje 's avonds even naar het dorp ging, want toen hadden we 't rijk tenminste een oogen- blik alleen. Ik vrees, dat we het anders niet voor elkaar zouden hebben gekregen". „Nou, dat is eens, maar nooit weer!" verzuchtte het meisje, uit de grond van haar hart. ,;Zal ook wel niet noodig blijken!" meende Freek haar te kunnen troosten. ,,De introduc tie is er en 't moet een flinke kerel zijn, die me er nu weer uit krijgt. Met je vader red ik het verder wel en wat je moe der betreft, die is veel te blij. dat ze zoo'n goeie bridgepartner heeft gevonden. Liefde zoekt list, m'n kind--" Jk houd anders niet van die listige mannen", lachte Thea. „Daar heb je later maar last mee!" in 't huwelijk komt de list uitsluitend van de kant van de vrouw", wist Freek. „Met andere woorden: ook de liefde komt dan nog maar van die eene kant!" concludeerde Thea, ad rem. „Een prettig vooruitzicht! ik geloof, dat ik er toch nog eens ernstig over moet denken, alvorens die stap te wa gen!" ,,Daar is 't nu te laat voor!" Nu ik jullie heele familie het le ven heb gered en bovendien nog met je moeder gebridget heb daarmee heb ik je tot je dood aan me verplicht!" En nadat hij haar vluchtig een zoen in haar hals had gegeven, maakte Freek dat hij van boord kwam, vóór Thea gelegenheid kreeg van de ze aanmatiging eens het hare te zeggen. De laatste dag van het drie- daagsch verblijf op het water, maakte inderdaad weer veel goed. De zon deed haar best om de verregende indruk, welke de familie van Everdingen op de verregende Zondag van de watersport in het algemeen en van de Wijde Plas in het bij zonder mocht zijn bijgebleven, weg te nemen en het dient ge zegd, dat zij daarin wonderwel slaagde, al waren er dan ook nog andere factoren, welke daartoe meewerkten. Onmiddellijk na het ontbijt kwam Freek met zijn motor boot langszij om de familie te inviteeren voor een tochtje over het uitgestrekte meer. maar van deze vriendelijke uitnoodiging konden niet allen gebruik ma ken, omdat het ranke bootje zelfs met de beste wil geen plaats bood voor zeven perso nen. Daarop ontspon zich na tuurlijk een strijd in opofferings gezindheid tusschen tante Door en haar neef, die persé niet wil de, dat tante alleen zou achter blijven, maar zich er tenslotte toch graag bij neerlegde, dat zij de voorkeur gaf aan 'n wande ling naar het dorp te maken, om wat prentbriefkaarten voor kennissen in te slaan. Zoo vertrok dan de „Bon Aventure" van den jongen van der Linden met zes personen aan boord, die allen hartelijk werden nagewuifd door de een zame vrouwenfiguur op het zon nedek van de „Casa Cara". Het werd werkelijk een heer lijk tochtje over het nu weer spiegelgladde meer; gezellig sputterend baande het motor bootje zich een weg tusschen ide ranke B-M.'ers en degelijke Scheldejollen, welks opvarenden zich bij gebrek aan voldoende zeilwind, door de ochtendzon lietn bruin branden en tenslotte legde men aan op een idyllisch plekje tusschen het riet, waar de jongelui gelegenheid kregen voor 'n verfrisschend bad. Tine en Bas betreurden 't beiden, dat ze verzuimd hadden hun bad pakken mede te nemen; de meis jes en jongens in het koele wa ter deden hen eerst recht de zomersche warmte daarbuiten jevoelen en beiden zochten dan ook al spoedig een schaduwrijk plekje aan de wal waar zij zich in het malsche gras, onder de beschutting van struikgewas, neervlijden en reeds na weinige minuten zachtkens indutten. „Ach, kijk eens, wat een vreedzaam tafereeltje!" zei Gon- nie een poosje later, toen het tijd begon te worden om op te breken, wilde men met de kof fie weer aan boord van de „Casa Cara" zijn. „Is 't niet zonde om ze te wekken?" Lachend wees ze naar haar ouders, die met de niet bijster intelligente gezichten, welke slapende lieden eigen zijn Tine met half open mond en vuurrood in het gezicht, mr. Bastiaan met de klep van zijn zeilpet op de punt van zijn neus naast elkaar op hun rug in het gras lagen. „Je hebt geen kind aan ze, als je ze eens een keer mee neemt," vond Thea. „Als ze nu maar niet gaan huilen, als we ze wakker maken..." Dat bleek gelukkig niet het geval te zijn en weldra werd nu de terugtocht naar huis aan vaard. (Wordt vervo'gd) dat de begrooting der plaat selijke inkomsten en uitgaven voor 1947, met memorie van toelichting, alsmede die van de gemeentebedrijven en -in stellingen, op de secretarie (le Afd Houtkade 12), voor ieder ter 'lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten al gemeen verkrijgbaar worden gesteld. Vllssingen, 31 Januari 1947. AANVRAGEN INGEVOLGE ART. 72 DER LAGER ONDERWIJSWET 1920. B. en W. van Vlissinger brengen ter openbare kennis, dat door de raad dezer ge meente in zijn vergadering van 24 Jan. jl. is besloten de be- noodigde gelden beschikbaar te stellen 'aan: a. het bestuur der Ver. voor Chr. U.L.O., alhier, voor het aanschaffen van nieuwe leer boeken in de Duitsche taal tot een, bedrae van 367,25. t.b.v. de onder zijn bestuur staande Chr. U.L.O. school; b. het R.K. kerk- en school bestuur, alhier tot het doen veranderen van de deuren der klasselokalen en het doen aan brengen van de aanvoerleidln- "en der waterspoeling op de W. C'b van de R.K. Meisjes school, waarvan de totale kos- ';en op 240 worden geraamd. BEGROOTING 1947. B'. en W. van Middelburg maken bekend, dat de gemeen- tebegrooting 1947 met'toelich ting op de secretarie (kamer 19) voor een ieder ter inzage ligt. Exemplaren dezer begroo ting worden verkrijgbaar ge steld tegen betaling van 10.— oer exemplaar. Middelburg, 28 Januari 1947. OORLOGSHERINNERINGS- KRUIS. De Burgem. van Middelburg brengt op verzoek van den mi nister van oorlog ter openbare kennis, dat zij, die in de oor logsdagen van Mei 1940 als mi litair der Kon. Landmacht feite lijk aan de strijd tegen de aan valler hebben deelgenomen er tot op heden nog niet in 'aan merking kwamen foor het Oor- logsherinneringskruis c.q. met gespen, alsnog een aanvrage daartoe kunnen indienen 00 een bij den naastbijzijn den Garni zoenscommandant of recht streeks bii het Ministerie van Oorlog, afd. A I, te verkrijgen !ormulier. Radioprogramma's Zondag. Hilversum I. (K.R. O. en N.C.R.V.). 8 Ber.; 8.30 Hoogmis; 10 Kerkdienst; 11.45 Orgel; 12.30 Septet; 1 Ber.; I.45 Twee beroemde violisten; 2 De Joodsche Kring; 3.50 Po ëzie; 4 R.K. Koor; 4.30 Zle- kenlof; 5 Kerkdienst; 6.30 Ned. Strijdkr.; 7.30 Ber.; 8.15 Koorzang; 9 Hoorspel; 10 Bex-.; 10.35 Piano en cello; II.05 Gram. conc. Hilversum xl (VARA en AVRO). 8 Ber.;' 9.15 Geeste lijk leven; 9.30 Men vraagt; 10 Zondagshalfuur; 10.30 Kerkdienst; 12 Gram. nieuws: 1 Ber.; 1.15 De Papavers; 2.05 Boekenhalfuur;. 2.30 Bach con cert; 3.30 Thé-dansant: 4,40 Sport; 6.15 Sport; 7 Radio- 'vmpus; 7.30 Wim lbo; 8 Ber.; .15 Walz-time; 8.45 Hoor spel; 9.20 Wagner-conc.10.20 Cabaret; 11 Ber.; 11.15 OrgeJ. Maandag, Hilversum I, (N. C.R.V.). 7 Ber.; 8 Ber.; 10,30 Morgendienst; 11,15 Over schrijvers; 12 Conderella; 1 Ber.; 2 Voor jonge moeders: 3,15 Strijkkwartet; 4 Bijbelle zing; 5 Piano; 5.25 Voor de jeugd; 6 Sport; 6.30 Ned. Strijdkr.; 7 Ber.; 7.45 LandT- bouw; 8 Ber.; 8.08 Conc.; 9 Lezing; 9.20 Steravond; 10,45 Overdenking; 11 Ber. Hilversum H. (A.V.R.O.). 7 Ber.; 8 Bei-.; 9,15 Morgenwij ding; 9,50 Arbeidsvitaminen: 11,15 Opera-conc.; 12,35 Staf- kaDel; 1 Ber.; 1.15 Ronova: 2.30 Poezië; 3.10 Bombomnière; 4.30 Grepen uit de opera; 5.30 Skymasters: 6 Ber.; 6,15 Promenade-conc.; 7.05 Moulin Rouge; 8 Ber.; 8.05 Radios- coop; 10.15 Concertgeb. kwin tet; 10,45 Sartre als philosoof; 11 Ber.; 11.15 Swing-college. Scheep vaartberlchten Aangekomen te Vlissingen op de 30ste: Soernba van Antwer- oen. Vertroken: Duurswold naar Londen. Blankenburg met sleep boot Titan naar Dieppe. Gepasseerd naar Antwerpen: Alnha van R'dam; Att S. van R'dam, Pau I van R'dam, Bre- dero van Amerika. Gepasseerd van Antwerpen: Kerkplein naar Rotterdam; Lelie naar Zuid-Amerika. Op onze buraux te Vlis singen, Middelburg, Goes en Oostburg ligt ter inzage de passagierslijst van het m.s. „Sibajak", dat op 9 Februari te Rotterdam wordt verwacht. Weerbericht TOENEMENDE BEWOLKING. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Zaterdagavond Geleidelijk toenemende be> wolking met later plaatselijk eenige sneeuw, vooral in het Zuiden van het land. Aanvan kelijk matige, later echter toenemende Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind. In de nacht strenge tot matige, overdag matige tot lichte vorst. HOOG- EN LA AG WATER. Zondag is het hoog water te Vlisingen om 10.46 en 23.21 en wei 1.64 en 1.81 m. -f- N.A-P. Laag water om 4.38 en i7.20 en wel 1.73 m. en 1.93 m. N.AP. Maandag is het hoog water te Vlissingen om 11.58 en wel 1.87 m. 4- NAP. Laag water om 5 53 en 18.28 en wel 1.92 en 2 00 m. N.A.P. ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 8.20 en gaat onder om 17.28. De maan komt op om 13.24 en gaat ender om 5.54. Maandag komt de zon op om 8.19 en gaat onder om 17.30. De maan komt op om 14.25 en gaat onder om 7.06. - De Duïtsche afdeeling van de beweging voor de Ver. Staten van Europa maalct zeer snel opgang en leden melden zich in groote getale, aldus radio Coblenz. BEURSOVERZICHT. Algemeene stemming aan de zwakke kant. Ned. Slaatsleening bleef stijgen. Hoewel de handel op de Ef fectenbeurs Vrijdag van be perkte afmetingen was, was de algemeene stemming aan de zwakke kant. In vrflwel alle rubrieken openbaarde zich aanbod en hoewel de ver koop»:'rang allerminst groot was, bestond er zoo goed als geen kooplust met het ge volg, dat de koersen allerwe- ge naar beneden gingen. De scheepvaartaandeelen waren zwak en algemeen eenige pun ten lager. Koninklijken zagen zich desniettemin een zestal punten ontgaan. De industri- eelen waren eveneens in reac tie. De bankaandeelen, die dc laatste rijd vrjjwel aanhou dend vast In de markt lagen, ondervonden eveneens hun In vloed van de algemeene beurs- toon en gingen alle een klei nigheid naar beneden. Ook voor de cultuurfondsen be stond aanbod zonder dat er behoorlijke vraag was. De beleggingsmax-kt was kalm. De nieuwe Ned. staats leningen die van de eerste dag af, dat zij verhandeld worden, een opwaartsche richting heb ben gevolgd, liepen heden verder naar boven en werden afeedaan tegen 99$i100, ter wijl in het verdere beursver- loop in hoofdzaak werd ge handeld tegen 99 13/16 k 99% Prolongatie 2% pet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3