Vlissingen op tegenbezoek in Helmond Zeeuwsche Schaakrubriek. Het voetbalprogramma Belangrijke ontmoetingen in de tweede klasse. Ie KLASSE. Longa—Helmondia; Willem 11 —RKTVV; EVV—De Baronie DNL; HelmondVlissingen, N AC—VVV. Zoowel Longa als Willem II hebben minder aangename her inneringen aan hun eerste ont moeting tegen de tegenstanders van Zondag, aangezien beiden^ toen met een nederlaag genoegen moesten nemen. Ze zullen het ditmaal waarschijnlijk niet zoo ver laten komen al blijft oppas sen, vooral in de Tilburgsche derby, geboden. Baronie dat er juist zoo goed in is, gaat met een zekere nederlaag in het verschiet naar Den Bosch. Vlissingen wist indertijd de thuiswedstrijd te gen Helmond met 4—2 te win nen, maar ziet zich thans, nu een tegenbezoek moet worden ge bracht, voor een lastig karwei ge plaatst en in deze omstandighe den lijkt ons een puntenverdee- ling reeds een verdienstelijk re sultaat. NAC zal na de nederlaag van Zondag tegen VW. nu ze reeds de gelegenheid krijgt re vanche te nemen, daarvan dank baar gebruik trachten te maken, wat zeker een maximum aan in spanning zal eischen. 2e KLASSE A. M'burg-Terneuzen. RBC-Allian- ce, TSCGoes, BiervlietInter nos, Hero—Breskens. Voor Terneuzen is het nog steeds oppassen geblazen en de uitwedstrijd naar de groen witten is nu juist geen uitstapje waar zonder meer winst uit te ver wachten is. Voor Goes be- teekent de wedstrijd, waarvan de uitslag overigens in het tee- ken der twijfelachtigheid staat, 'n stroohalm die gegrepen dient te worden om althans nog serieuze kansen te behouden. RBC—Alliance is een wedstrijd waarbij de plaatselijke sfeer een rol speelt, terwijl de strijd in Bier vliet, waar Internos op bezoek komt, de hekkensluiter een kans je biedt. Tot heden was Internos de eenigè ploeg waarop Biervliet de volle winst wis te behalen. Ook Hero—Breskens is van be lang voor de onderse regionen. 3c KLASSE E. Robur- Y erseke, Burgh—Zie rikzee. RCS—Steenbergen. Robur en Yerseke die belden nog gevaarlijk dicht aan de staart huizen, zouden ook nu, evenals in de eerste wedstrijd, de buit wel eens kunnen verdeelen, terwijl Burgh in eigen huls de mede eilandbewoners Zierikzee ont vangt met redelijke kans op winst. RCS heeft tegen Steen bergen zeker een winstkansje. 3e KLASSE P. Oostburg—Aardenburg, Hulst- Schoondijke, SteenIJzendijke, Hoofdplaat—Hontenisse, Sluiskil —Clinge, Corn Boys—Axel. De spanning aan kop en staart is hier dermate gestegen, dat iedere misstap fataal kan wor den. Oostburg, Steen, Clinge en Axel hebben ditmaal goede kan sen op de volle winst, in welk geval de staartgroep eveneens weinig wijziging zou ondergaan, daar ook Schoondijke wel met leege handen uit Hulst zal moe ten terugkeeren, Hoofdplaat— Hontenisse is reeds nu van geen belang meer. RES. 2e KLASSE E. Terneuzen 2—De eZeuwen 2, Breskens 2—Vlissingen 2, RCS 2 —Middelburg 2. Van spanning is in deze afdee- ling reeds nu geen sprake meer nu Dosko 2 met kop en schou ders boven de anderen troont. Aangezien ook Breskens 2 wei nig punten winst mag verwach ten tegen de rood witten, zal ook in de staartgroep weinig wijziging te wachten zijn. Voor Middelburg is het wel zaak enkele puntjes te vergaren, anders kunnen ze nog wel eens voor verrassingen komen te staan. VOETBAL Nederlandsche militairen wonnen weer. In 'n aardige wedstrijd met mo menten van zeer goed spel hebben de Ned. militaire voetballers Don derdagavond in het matig bezette Olympisch Stadion te Amsterdam een verdiende 2—1 zege weten te behalen op hun Fransche col lega's, die zelfs met negen pro fessionals technisch in vele op zichten de minderen waren van onze Iandgenooten. In een groot gedeelte van de speeltijd legdeh de Nederlanders een opmerkelijk betere bal- en speltechniek aan de dag, wat vooral in de voorhoede tot uiting kwam. Het begin van de strijd was uiterst fel, de Franschen, blijk baar hevig gebrand op een re vanche na de in Rijssel geleden 4—3 nederlaag, begonnen met enkele bijna overrompelende aan vallen, welke echter niets ople verden. De Ned. voorhoede ant woordde met een tegenoffensief en het spel bleef voorloopig ge lijk opgaan. Na 35 minuten gaf van Zand uit 'n voorzet van den naar links gezwenkten Lakenberg Nederland de leiding (10), de Franschen vochten fanatiek voor een «t^gen- punt, doch troffen steeds maar weer de Ned. achterhoede in een uitstekende vorm. Tien minuten voor de rust werd een voorzet van links keurig door van Roessel ingekopt (2—0). Met de moed der wanhoop probeerden de Franschen de ach terstand te verkleinen, hetgeen eerst enkele minuten voor het einde gelukte toen uit de twaalfde op het Ned. döel genomen corner de bal na veel avonturen op het hoofd van Bordon belandde, die inkopte en de stand op 2—1 bracht. DAMMEN DAMKAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. Op één hangpartij (Deurlo— d. Boomgaard) na, zijn de voorwedstrijden om het persoon lijk damkampioenschap van Zee land geëindigd.. De eindstanden zijn: Groep A: I. W. Lente, Mid delburg, 6 punten: 2. J. de Smet, IJzendijke, 6 p.; 3. L. Goedbloed, Vlissingen, 5 p.; 4. A. W. Kaat, Kapelle, 5 p.; 5. C. J. Holle- stelle, Kortgene, 4 p.; 6. M. v. d. Weele, Goes, 4 p. Groep B: 1. W. Boogaard, Middelburg, 11 p.;. 2. A. W. Beu- kema, Goes, 8 p.: 3. M. C. Deur lo, Zierikzee, 7 p.; 4: A. v. Sorge, Vlissingen, 7 p.; 5. C de Schip per, Wemeldinge, 3 p.: 6. A. v. d. Boomgaard, Yerseke, 2 p.; 7. A. v. Oosten, Kapelle, 2 p. Groep C: 1. J. Strooband, Mid delburg, 10 p.; 2. F. Branden burg, Zierikzee, 7 p.; 3. E. Schul- tema, Goes, 7 p.; 4. O. Scherp, Kortgene, 7 p.; 5. F. den Hertog, Goés, 5 p.; 6. A. M. Geluk, Tholen, 3 p.; 7. P. Hoogstrate, Yerseke, 3 punten. In de finale hebben zich dus geplaatst: W. Lente, J. de Smet, W. Boogaard, J. Strooband Sr., terwijl beslissingswedstrijden noo- dig zijn tusschen Brandenburg, Schuitema en Scherp en waar schijnlijk tusschen Beukema en Deurlo. In deze finale komen ook uit de 6 gerechtigden van het vorige jaar. Voor de competitie van de Zeeuwsche Dambond speelde Yerseke II tegen Kapelle II. Uit slag 6—14 in het voordeel van Yerseke. KORFBAL Zaterdagmiddag 14 Dec. a.s., zal de korfbalclub I.V.O. uit Poortvliet op het terrein van C. V.W. te Krabbendijke een wed strijd spelen tegen S.S.S. I voor de kampioenscompetitie 3e klasse. 7. Kappie klemde de papieren en kaarten- die hij van den havenmeester had gekregen in zijn vuist en lie pzo vlug, als hij kon (zonder tenminste zijn deftigheid te verlie zen) naar de havenkant waar zijn goede sleepboot „Kraak" lag. Bah! sputterde hij hijgend. Extra- rantsoenen! Salarisverhoging! Bah! En dat terwijl er zulke **ngen op de vrije zee gebeuren als het verdwijnen van schepen en al zulks. 'k Zou me haast schamen gaan dat 'k 'n zeeman ben! Maar 'k zal es zien laten wat de goeie olie Kraak klaarmaken kan! M'n tijd nou! Dat zal 'k es zien laten! Wel, als 'k me niet vergis, staat daar de maat z'n piep te smoken! (Je moet we ten, dat de stuurman van de goede sleep boot Kraak „maat" genoemd werd omdat hij eigenlijk Jacques Duizendschoon heette en •iedereen dat een moeilijke naam vond). M'n jong! riep Kappie, Maak de schuit klaar! We gaan varen! tot een accoord en werd de vrede geteekend. Uit analy ses, achteraf bleek echter dat bij doorspelen dr. Euwe voor een moeilgke taak was komen te staan Het is duidelijk dat 32) Pd6:, Kd6: 33) Ke4, f5 wit niet veel goeds belooft. Aan de andere kant moet hij zich hoeden voor 32Pc4 33) bc4:, waarna zwart dank zij de betere pionnenstelling en de mogelijkheid b5 allerlei kansen krijgt. Waarschijnlijk De laatste' jaren heeft,is derhalve 32) a4 het beste Dr. Euwe heeft tydens z(jn: succesvolle tournee door Zee land uiterst solide gespeeld. H(j waagde zich niet In avon tuurlijke experimenten en maakte vrijwel geen groote fouten. Slechts weinigen ge lukte het dan ook hem een heele of halve punt te ont futselen. Tot die weinigen be hoort ook de heer J. C. La- vooy, voor de oorlog eeri der spelers uit de hocfdgroêp van de schaakvereeniging Middel burg. De laatste jaren heefl Lavooy zich geheel uit het wedstrijdspel teruggetrokken, maar dat hij niettemin nog weinig aan spelsterkte heeft ingeboet, bewgst de volgende Lr tij. it: Dr. M. Euwe. Zwart: J. C. Lavooy. 1) d2-d4, Pg8-f6 2) c2-c4, g7-g6 3) g2-g3, Lf8-g7 4) Lfl- g2, d7-d5. De zwartspeler heeft de In dische verdediging gekozen (of moeten we tegenwoordig van Indonesische verdediging spreken?) Met zijn laatste zet laat hij aan zijn tegenstander een breed centrum en daar mee het initiatief over. 5) c4xdö, Pf6xd5 6) e2.e4, Pd5-f6 7) Pbl-c3 0-0 8) Pgl- e2, c7-c6 9) 0-0', Lc8-e6 10) b2-b3, Pb8-a6 11) Pe2-f4, Pa6- c7 12) Lcl-b2, Dd8-d7 13) Ddl-d3, Tf8-d8. De strijd beweegt zich in streng posltioneele banen en draait voornamelijk om de beheersching van het veld d5. 14) Pc3-a4. Om pion d4 te dekken en tegelijkertijd het paard op. het sterke veld c5 te posteeren. Zoover komt het echter niet, want zwart speelt: 14 )b7-b6, 15) Tal-dl. Beter ware de Toren naar cl te spelen om het ver zwakte veld c6 onder vuur te nemen. 15) Ta8-b8 16) Pf4xe6, Pc7xe6 17) Lg2-h3. Pe6-c5! Een aardige tactische wen ding, waarmee zwart op han dige wijze gebruik maakt van wit's minder sterke 17e zet. 18) Lh3xd7. 18) Pc5:, Lh3: 19) Pa4, Pg4! is een weinig aantrek kelijk alternatief. 18)Pc5xd3 19) Tdlxd3, Td8xd7 20) f2-f3, Pf6-e8 21) Tfl-dl. Tb8-d8 22) Kgl-f2. c6-c5 23) d4-d5 e7-e6 24) Kf2 e3, c6xd5 25) Td3xd5, Td7xd5 26) Tdlxd5, Td8xd5 27) e4x dB, Lg7-f8. Door de algemeene afruil is een eindspel ontstaan, dat ge lijke kansen biedt. Alleen is de zwarte pionnenstelling hechter. 28) Lb2-e5. Lf8-d6 29) LeBx i, PeSxd6 30) Pa4-b2 Kj 31) Pb2-c4, Kf8-e7. g8-f8 Hier kwamen de partijen en voldoende voor remise. BOND VAN KLEINE BOEREN EN NED. LANDBOUW COMITÉ. Naar aanleiding van gevoer de besprekingen had het Kon. Ned. Landbouwcomité aan de Bond van Kleine Boeren voor gesteld, evenals geschied is met de tuinders-organisaties, over te gaan tot aansluiting bij het Landbouw Comité en zulks met behoud van groote zelf standigheid. Na gepleegd overleg met zijn leden heeft de Bond van, Kleine Boeren, aldus meldt zijn orgaan, besloten op de voor stellen van het K.N.L.C. niet in te gaan. De leden wenschen het doel, de kleine boeren van ons land bijeen te brengen in een zelfstandige organisatie, en op die w(jze rechtstreeksche medezeggenschap te verkrij gen in het te stichten publiek rechtelijke landbouwschap, niet prijs te geven. GEN.-MAJOOR URQUHAKT. Generaal-majoor Urquhart, bevelhebber van de le lucht landingsdivisie bij Arnhem, zal benoemd worden tot bevel hebber van de onlangs opge richte 16e luchtlandingsdivisie van het territorale leger. Officieele publicaties De burgemeester der ge meente Goeg maakt bekend, dat de te Goes wonende vrou wen die nog gekleed gaan in de Zeeuwsche kleederdracht,, zich vóór 21 December a.s. ter gemeentesecretarie bu reau bevolking des mor gens tusschen 9 en 12 uur, kunnen melden ter verkrijging van een bewjjs tot aankocp van een schort. Deze moet betrekken worden Duitsche wetenschappelijke onderzoekers werken in er. Staten aan experimenten met raket-projectielen. Ver. deze in de - Op foto onderzoeken drie Duitschers een V-2 raket. FEUILLETON, Ccnle in een oud hart door Udo van Ewoud, 62. Niemand van het gezelschap interesseerde zich bijster voor bus groenten en nog minder voor de moeilijkheden met het, van alle verantwoordelijkheidsgevoel ge speende personeel, bedriegende leveranciers en onhandelbare af nemers, waartoe de fabricage van geconserveerde spinazie, doperw ten en andere tuinbouwproducten in het bedrijf van meneer Kroos .van Leeuwen schier elk uur van de dag aanleiding scheen te ge ven. *- Gruwelijk gewoon, zooals je van alle kanten bestolen wordt! bulderde de dikke fabrikant, en hij keek daarbij beurtelings van Everdingen, tante Door. neef Ko en den notaris aan, alsof hij hen mede van dit misdrijf ver dacht. Op de veiling word je bedot door je eigen inkooper, de tuinders en het veilingpersoneel, bij het vervoer halen ze het uit je vrachtauto's, dat er op de fa briek aan de maat en de strijk stok blijft hangen, loopt jaarlijks in de duizenden en je afnemers laten je liefst een paar jaar op je geld wachten of betalen heele- maal niet. 't Is me een zoodje, tegenwoordig! Ik hoor 't al, zei van, Everdingen, die beleefd achter zijn hand geeuwde, een con servenfabrikant is tegenwoordig ook al een philantroop. Als je naar je gemoed te werk ging. gooide je morgen aan de dag.het bijltje er bij neer, maar alleen je goeie hart en je gemeenschaps zin dwingen je het bedrijf voort te zetten. Wat zou de wereld in vredesnaam zonder Kroossche doppertjes en ingelegde augurken moeten beginnen? Meneer Kroos vermocht der gelijke flauwe toespelingen op zijn bedrijf slechts matig te waar- deeren en misschien zou hij den gastheer met een bits antwoord van repliek hebben gediend, wanneer Sientje op dit oogenblik niet was komen storen met dc mededeling, dat er iemand was, die „de oude juffrouw" wenschtc te spreken. „Iemand van de pc- lisie", voegde ze er met een ge heimzinnig gezicht aan toe. „De oude juffrouw" was tante Door en de tijding, „dat iemand van de pelisie" zijn opwachting maakte, wekte verschillende re acties. Mr. van Everdingen vroeg lachend: Wat heb je nou uit gespookt, Door? meneer Kroos lachte zoo smakelijk, dat de kopjes op de theetafel begon nen te rinkelen en riep luid: Oei, oei, juffrouw Door moet zakkies plakkenl Thea zei en dat klonk voor een goed ver staander een beetje schuldbewust Gut politie? de no taris keek angstig, neef Ko trok zijn wenkbrauwen op en bepaalde zich tot een vage glimlach, me vrouw Kroos waagde een grapje door op te merken: Hoe later op de avond, hoe schooner volk! en Tine keek met een zucht naar de kaarten, die reeds op de schoorsteen gereed lagen, daarbij tante adviseerend: Maak het niet te lang, Door! Tante Door zelf zei niets; ze stond uit haar fauteuil op en schreed rustig naar het ontvang- kamertje, waar onbekende bezoe kers in den huize van Everdingen plachten te antichambreeren. Goede avond! begroette ze het reeds eenigszins bejaarde lid van het Polderburensche poli tiecorps, dat op een punt van een stoel had plaats genomen en bij haar komst wat moeizaam overeind rees. U wenscht me te spreken? Jawel! bevestigde de dorpschc politiedienaar, een be duimelde blocnote uit zijn borst zak te voorschijn halend en terwijl hij daarin bladerde, vervolgde hij: LI bent toch ch, juffrouw van Everdingen een oogen- blikkie, effe kljke hier heb ik 't al: Dorothea Johanna Agatha, 61 jaar, zonder beroep, geboren te 's-Gravenhage, 13 Juli Klopt allemaal precies en wat heb ik misdreven? vroeg tante Door, nog steeds even vriendelijk. Tja. kijkt u 's hier, juffrouw, 't spijt me wel, maar de burge meester heeft me opgedragen u te verbaliseeren De burgemeester? Tante Door was nu werkelijk verbaasd. Wat heeft de burgemeester dan tegen me? Tja, zei de gemoedelijke agent weer en hij lachte geheitn- zinnig U hebt de verordening Overtreden! Wat voor verordening? De agent gaf niet rechtstreeks anwoord. Hij keek weer in zijn boekje en vroeg op zijn beurt: Hebt u den timmerman en met selaar Josef Aloisius de Wit op dracht gegeven op een terrein naast het woonwagenkamp een bouwwerk op te richten? Nu, scheen tante Door plotse ling een licht op te gaan. Ach zoo, zei ze lachend. Nou, 'n bouwwerk is 't nu niet bepaald, maar ik heb de Wit wel opdracht gegeven een eenvoudig onderdak voor de paarden uit het woon wagenkamp in elkaar te zetten, ja. Juist en daarvoor had u geen vergunning! Ik heb er geen moment aan gedacht, dat daar een bouwver gunning voor noodig was. Ik laat nu eenmaal niet elke dag bouw werken oprichten, zooals dat schijnt te heeten. Eén keer is genoeg om met den rechter in aanraking te ko men, betoogde de agent wijs. dat komt er van, als een mensch zich bemoeit met dingen, waar hij geen verstand van heeft. U had eerst eens moeten infor- meeren Excuseert u me een oogen blik! De oude dame stohd op, verliet het wachtkamertje en keerde even later met een kistje sigaren, dat ze den goedmoedigen agent geopend voorhield. Steekt u eens op! Zoo' vervolgde ze, na dat de man met veel gemanoeu vreer van de, bij een dergelijke eenvoudige behandeling onmisba re attributen een sigarenknip- per voor de punt, een groot zak mes voor het bandje en een wei gerende aansteker, gevolgd door een lucifer voor het benoodigde vuur eindelijk de brand er in had gestoken. zoo, ik houd er nu eenmaal van de menschen behoorlijk te ontvangen. U doet tenslotte ook niet anders dan uw plicht en ik ben niet van plan het u daarbij noodeloos moeilijk te maken. Vertelt u me alleen eens één ding: Is het werkelijk de bur gemeester geweest, die u heeft opgedragen deze onbenullige zaak te vervolgen? De agent kneep zijn oogen half dicht en lachte geheimzinnig. U woont nog niet zoo heel lang in Polderburen. geloof ik? vroeg hij, wat raadselachtig. Nee, maar toch lang genoeg om te weten, dat de burgemees ter zes van dc zeven dagen op reis is en zich, althans aan ge meentebelangen als deze, weinig gelegen laat liggen. antwoord de tante Door, die onmiddellijk begreep, waar de man heen wilde. Precies! Eq dan weet u misschien ook wel, wie tijdens zijn afezigheid op het raadhuis de la kens uitdeelt? - Jawel. De secretaris zeker? Dat is ambtsgeheim? zei dc agent, zijn borstelige wenk brauwen optrekkend. Begrijp ik en ik zal me wel wachten een dienaar der wet zijn ambtsgeheim te ontfutselen, zelfs al zijn die min of meer pu bliek, lachte tante Door. Schrijft u dus maar een bonne tje, dan zullen we maar rustig afwachten, wat er van komt. Er zal me helaas niet veel anders overblijven, veront schuldigde zich de agent. Als 't aan mij lag--, maar ja, ik word tens'o"e ook maar gestuurd. (Wordt vervolgd) via de handel en tegen inle vering van de benoodigde textielpunten. DISTRIBUTIEDIENST 's-HEER ARENDSKERKE. Uitreiking schoMenbonnen. Voor degenen, wier nummer van de 2e distributiestamkaart op 2 eindigt, kan, wanneer na 1 Jan. 1945 nog geen schoenenbon werd ontvangen, 'n schoenenbon worden afgehaald in de weck van 1621 Dec. 1946 op de zittingen voor waardemateriaal. Hierbij moet de T.D. met in legvel worden overgelegd. Verder gelden hierbij de reeds eerder gepubliceerde voorwaar den. De na-uitreiking van schoenen bonnen zal worden gehouden op het kringkantoor op 23 en 24 Dec., telkens van 9 tot 12 uur. Na-uitreiking bonkaarten. De na-uitreiking van bonkaar ten voedingsmiddelen zal plaats vinden in 't kringkantoor te 's-H. Arendskerke op 24 Dcc. van 14 tot 16 uur. INLEVERING BONNEN DOOR DETAILLISTEN. Van 15—21 Dcc. moeten de taillisten behalve de bonnen, die normaal voor de inlevering in aanmerking komen, ook de. bon nen inleveren welke voor de pe riode van 8—21 Dec. zijn aan gewezen voor de artikelen ver snaperingen, suiker, brood, bloem, boter, margarine, kaas, eieren, vleeschwaren en tabak. De inlevering van- deze bon- ilen dient te geschieden in veel vouden van 10 stuks, daar hier voor geen evenredige bevoorra ding plaats vindt. Van 22—28 Dec. a.s. kunnen uitsluitend de slagers en bakkers hun vleesch-, resp. broodbonnen, inleveren en wel op 23 Dec. te 's Heer Arendskerke van 8.30— 12 uur. te 's-GravenpoIder van 9.0011.30 en te Kwadendammc van 1315.30 uur. Verder kunnen de broodbonnen nog in geleverd worden op 27 Dec. van 8.30—12 uur te 's Heer Arends kerke. Van 29 Dec.—4 Jan. kunnen de resteerende bonnen voor ver snaperingen. suiker, brood, bloem, boter, margarine, kaas, eieren, vleeschwaren en tabak, welke voor het tijdvak van 8—21 Dec. waren aangewezen, worden inge leverd. Deze inlevering geschiedt weer zonder voorschotherziening. Aanvulling tot een tiental rant soenen moet geschieden met bon nen, welke op het moment van inlevering geldig zijn. Tevens vindt in deze week de inlevering plaats van de bonnen, welke normaal daarvoor in aan merking komen. De detaillisten die op 1 Jan. 1947 hun bonnen zouden moeten inleveren, dienen dit op 31 Dec. a.s. te doen- op de gewone plaat sen en uren. Radio-programma's ZONDAG. Hilversum I. 8 Nieuws: 8.45 Zonda^norgen mc- lodiën; 9.30 Men vraagt.en wij draaien; 10.40 In de tuin der poëzie: II Triangel: 12 Volksher stel: 13 Nieuws; 14.05 Boeken halfuur: 14.30 „A ceremony of Carols": 15.30 Concertgebouw orkest: 16.40 Nabeschouwing Damkampioenschap: 17 G.G. ca baret; 18 Nieuws; 19 Prot. studio- dienst: 20 Nieuws; 20.15 „Zar und Zimmerman" Opera van Lortzing: 21.45 Hersengymnas tiek: 22.15 „Weet je nog wel, oudje"? 23 Nieuws: 23.45—24 Dansmuziek. Hilversum II. 8 Nieuws. 8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 10 Kerk dienst Chr. Gcref. kerk; 12.15 „In 't Boeckhuys"; 13 Nieuws; 14 „De Nachtegaal": 15.15 „Ad vent": 16 Pianorecital; 17 Prot. Kerkdienst; 19 Orgelconcert; 19.30 Nieuws; 14 „De Nachte gaal": 19 Orgelconcert: 19.30 Nieuws; 20.15 Maastrichtsch Ste delijk Orkest: 21.15 Vervolg Maastrichts Orkest; 22 Nieuws; 23 Septet „Johnny Ombach"; 23.30—24 Klaas van Bceck. Maandag. Hilversum I.- 7 Nieuws; 7.30 Gram.: 8 Nieuws; 10 Morgenwijding; 10.20 De re genboog; 11.30 Orgelspel: 13 Nieuws; 14 Fluit- en pianocon cert; 15.30 Voor de kleuters; 16.30 Voor dc jeugd; 17.30 Ger- mainé Salon zingt met orkest; 15 Nieuws; 19.15 Omroepkamer- koori 19.45 LancJbouwrubriek; 20 Nieuws; 20.20 Radio Philharm. Orkfct: 21.20 „Tobias en de en gel"; 23 Nieuws; 23.15 Een half uur prettige dansmuziek; 23.45 24 Kinderzang. Hilversum II. 7 Nieuws; 7.30 Gewijde muziek; 8 Nieuws: 8.30 Morgenconcert: 9.15 Ziekenbe zoek 10.20 Drie etudes van Cho pin; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 12.15 Met hand... en plaat voor U paraat; 13 Nieuws: 14.20 Londensch Philharmonisch Orkest; 15 Ned. componisten; 15.30 Zangrecital; 16.45 Concert Dick dc Reus, viool enz.; 13 Ma rinierskapel; 18.45 Sportpraatje: 19 Nieuws; 19.40 Onder de N.C. R.V. leeslamp: 20 Nieuws: 20.05 Kerstontmoeting: 22 Nieuws; 23.30—23.57 Boston Promenade Orkest. Weerbericht LANGZAME TEMPERATUURDALING. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I.. geldig tot Zaterdagavond. In verschillende deelen van het land vooral aanvankelijk nevel of mist Langzame da ling van tempèratuur tot nahij of even onder het vriespunt. Voornamelijk in het Noord- Oosten van het land. Geen neerslag van beteékenis. Wei nig wind. HOOG- EN LAAGW'ATER. Zendag Is het hoog water om 6.59 en 19 47 resp. 1.57 en 1.66 N.A.F. Laag water om 0.52 en 13.43 resp. 1.60 en 1.92 N.A.P. Maandag is het hoog water om 8.07 en 20.56 reap. 1.41 en 1.57 N.A.P Laag water 'om 1.58 en 14.50 resp. 1.46 en 1.80 N.A.P. ZON EN MAAAN. De zon komt Zondag op om 8.41 en gaat om 16.28 ender. De maan komt op om 24 en gaat om 13.28 onder. De zon komt Maandag op om 8.42 en gaat onder om 16.29. De maan komt op cm 0,49 en gaat ondre om 13.42. BEURSOVERZ1CHT- STEMMING NOG STEEDS GEDRUKT. Cultuurfondsen nog achteruit. Ook Vrijdag kon worden op- gemarkt, dat er weer niet veel opdrachten waren, maar tevens kon. worden geconstateerd, dat er toch nog altijd liquidaties voorkomen. De stemming op de effectenbeurs was niet bepaald flauw, doch wederom aan den gedrukten kant. In Koninklijken ging biter weinig om met het gevolg, dat de koers een viertal punten naar beneden ging. Voor de industrieelen was de koersont wikkeling onregelmatig. Van de leidende soorten waren Philips iets hooger, doch Unilever daar entegen weer wat lager. Op de scheepvaartmarkt kwa men de noteeringen met horten en stooten tot stand. Rotterdain- sche Lloyd verloren een goede vijftal punten, waarbij in aanmer king moet worden genomen, dat Donderdag voor dit fonds geen notecring tot stand was gekomen. Dc bankaandcelen lagen iets zwakker in dc markt. Wat de In dische cultuurfondsen aangaat, zoo waren H.V.A.'s opnieuw aan geboden, zoodat de koers onge veer een vijftal punten achteruit ging. Rubberaandeelen lagen zwak. Amsterdam rubbers waren niet veel veranderd". Van de tabakken waren Deli Ba tavia iets lager, doch Deli Maat schappij daarentegen wat beter. Indische Fondsen waren gedepri meerd. Dc beleggingsmarkt was kalm. De 3y2 procents jongere leenin gen waren onveranderd 99. De 4 procents leeningen waren een fractie hooger. Integralen waren een kleinigheid luier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 15