Wat zal Vlissingen doen Schadevergoeding Cenlc Het voetbalprogramma Krachtmeting Oost-West in Zeeuwsch- Viaanderen. M.O.C.-R.C.S. uitgesteld. Ie klasse. VW-NAC, De Baronie DNL Helmondia, NOADHel mond, RKTVVLonga, Vlis singenBVV. Wil NAC het zoo moeizaam Veroverde plaatsje in de bo venste helft der ranglijst be zet houden, dan dient de lasti ge klip in Venlo zonder kleer scheuren omzeild te worden, en dat kunnen we maar niet zoo voetstoots aannemen. De strijd om de laatste plaats spitst zich toe en vooral Hel mond, Baronie DNL en RKT W ontloopen elkaar niet zoo !heel veel. Helmondia kan zich verder veilig stellen, waartoe een in nood verkeerend Baro nie geklopt dient te worden, waar we meenen dit sterk te moeten betwnfelen en ook RKTVV in de derby tegen Longa niet geheel kansloos is- zou het voor Helmond, dat een vrij zekere nederlaag gaat in- casseeren bij NOAD, wel eens een heel slechte dag kunnen worden. Tot slot de vraag wat Vlissingen zal doen. Ondanks de uitstekende prestaties die de rood-witten tot heden op de Zeeuwsche klei leverden, vreezen we toch dat de strijd tegen de Bosschenaren de eer ste thuis-nederlaag zal ople veren. 2e klasse A. AllianceDosko, Goes Middelburg. TerneuzenRBC, BreskensDe Zeeuwen. Inter nosTSC, HeroBiervliet. Alliance en Dosko mogen uitmaken wie van beiden nog een nieuwe kans op inmenging in de strijd om de leiding mag behouden- terwijl Goes op haar beurt wel zal zorgen dat de achterstand op de leiders niet grooter gaat worden. Een kat in het nauw maakt rare spron gen en één dier sprongen zou Terneuzen wel eens aan een deel van de buit kunnen hel pen. Zoowel De Zeeuwen als TSC gaan op het eerste ge zicht een zekere overwinning tegemoet, maar erg gemakke lijk zullen ze het o.i. niet krij gen, vooral TSC heeft nog min der aangename herinneringen aan het bezoek van Internos aan Oosterhout. Voor hekken sluiter Biervliet lijkt ons ook nu een overwinning, zelfs op het zwakke Hero, een te zwa re opgave., 3e klasse E. Yerseke—Zeelandia, Steen bergen—EMM. OdloRobur, ZierikzeeR.C.S., RKFC Burgh. De voor de eerste plaats belangrijke ontmoeting MOC RCS is uitgesteld. Thans gaan de Souburgers naar Zierikzee, waar zij, hoewel niet gemak kelijk. kunnen winnen. Over de bezetting van de onderste plaats is het laatste woord nog geenszins gesproken al lijken RKFC en EMM en zij het ln mindere mate ook Yerseke de meest gegadigden. Van deze drie heeft RKFC wel de meeste kans op positieverbetering. Odio zal zeker haar fraaie po sitie behouden door Robur te weerstaan. 3e klasse F. AxelSluiskil, Aardenburg Hontenlsse, Schoondijke Oostburg, ClingeSteen, HoofdplaatCorn. Boys, IJzen- dijke—Hulst. Voor Axel kan het een goe de dag worden indien ze al thans zelf weten te winnen en als Clinge, dat Steen op bezoek krijgt, de winst aan de bezoekers zou moeten laten. In wachten overwinning Schoondijke kan voegen het dan met een wedstrijd minder gespeeld. De 3 overige ontmoetingen beteekenen weer een krachtmeting tusschen Oost en West waardoor wel licht de spanning in de staart- groep nog zal toenemen. Res. 2e klasse E- RCS 2Goes 2, De Zeeu wen 2Breskens 2, Dosko 2 Terneuzen 2, Middelburg 2 Vlissingen 2. De Goes-reserves zullen de gelegenheid op revanche wel aangi .owel De Zeeuwen 2 als Dosko 2, vrij zeker met de volle buit gaan stroken. Voor de rood-witten is het zaak door een overwin ning op de groen-witte reser ves zich eenigermate te reha- biliteeren na de deblacle van Zondag j.l. Revanchewedstrijd Nederland Frankrijk. Donderdagavond 12 Decem ber zal het Nederlandsch mi litair voetbalelftal revanche geven aan het Fransche mili tair elftal, waarvan op 19 Oc tober te Rijssel in de kwart finale om het inter-geallleer- de militaire voetbalkampioen schap op zoo fraaie wjjze werd gewonnen. De revanche-wedstrijd vindt plaats in het Olympisch Sta dion te Amsterdam. De Nederlanders komen uit in de volgende opstelling: Doel: Pil (HDVS); achter: d. Lely (Sparta) en de Vos (Quick, Nijmegen); midden: Spierenburg (NEC), Smit (VUC), Roubos (Emma); voor: van Zand (Achilles) Lakenberg (NEC), Rcozen (Haarlem), van Roessel (Lon ga) en van Hemert (NEC). DE OLYMPISCHE WIELER WEDSTRIJDEN. Thans is officieel gemeld, dat het wielrirjden op de Olym pische spelen 1948 op de baan in Heme Hill zal plaatsvinden. Er waren plannen om een nieuwe wielerbaan te bouwen, maar deze kan in verband met de moeilijkheden op het gebied van bouwmateriaal en werkkrachten niet tijdig ge reed zijn. Wel zullen er ver beteringen aan de bestaande wielerbaan te Herne Hlll wor den aangebracht. Het programma der Olym pische wielerwedstrijden is t lijk aan dat der vorige spel met dit verschil evenwel, dat de 4000 m. achtervolgings race voor teams, die sinds 1908 gehouden is, komt te vervallen en vervangen zal worden door een individueele achtervolgingsrace over dezelf de afstand. DAMMEN MIDDELBURG-VLISSINGEN Voor de hoofdklassecompetitie Nederlandsche Dambond won Middelburg I van Vlissingen I. De uitslag Is: J. C. Strooband Jr.Jac. Boogaard 1—1; M. F. de Jonge—L. Goedbloed 1—1; W. BoogaardA. van Sorge 1 1; J. Strooband Sr.—W. Cij- souw 02: W. LenteP. Maas 2—0; J. Roelans—C K. Kaan 2—0; P. Ph. de RuijterW. Neijenhuis 1—1; B. F. Montenari L. Labruyère 2—0 P. van He mert—G. Luwema 2—0; J. Bliek M. Maas 1—1. Zoodat Mid delburg won met 13—7. De 9-jarige J. Kregel te Rotterdam, die op een vracht auto speelde, is, toen de auto achteruit reed. er afgevallen, Imet het gevolg, dat een van de wielen hem over het hoofd reed. Het knaapje was on middellijk dood. Kantongerecht Middelburg. De 47-j. landbouwer J. M. W„ te Serooskerke, stond te recht voor onvoorzichtig rijden en werd conform de eisch ver oordeeld tot een boete van 15 8 d. hecht. HIJ WAS ER AL VROEG BIJ. De 18-j. arbeider D. v. N. te Krulningen werd 's morgens om 6 uur aangetroffen op het land van P. te Hansweert, ter wijl hij bezig was kool af te snijden. Het O. M. vorderde 7 da- ?en gevangenisstraf. De kan- onrechter legde ditmaal nog een geldboete op: 40 s. 20 d. hechtenis. De 49-j. tuinder P. B., te Domburg, ging naar de duinen en haalde met zijn wagen het zand uit een z.g. zandput. Vol gens verdachte mocht men daar vroeger altijd zand halen en stond er ook nu geen bord, waaruit bleek, dat het verbo den was. De kantonrechter oordeelde verdachte schuldig, maar vond aanleiding hem ditmaal geen straf op te leggen. De kapperswinkels te Goes moeten Donderdagsmiddags gesloten zÖn- De 36-j. kapper J. Chr. H had zijn zaak op Donderdag 4 Juli echter 's- middags open gehouden Ver dachte verklaarde geen ver gunning daartoe te hebben ge had, maar de beide volgende dagen zouden de feesten van het 100-jarlg bestaan van do Z.LM- gehouden worden, derhalve meende hij 't publiek terwille te moeten zijn. Hij werd veroordeeld tot een geld' boete van 10 s. 5 d- hecht- De 34-j- timmerman I. P. de K.. te Vlissingen, had met zijn rijwiel over de verkeersweg gereden en geen gebruik ge maakt van het rijwielpad. Hij werd schuldig verklaard zon der oplegging van straf. 1. Op een dag, nog niet zo erg lang geleden, liep Kappie langs de havens en keek naar de schepen die daar lagen te los sen en dacht aan de schepen die daar nog niet lagen en hij mompelde een beetje in zichzelf-- Jong, jong! bromde hij. D'r moet toch nog een bult gebeuren! 't Is toch me- rakels zo kaal als die zaak hier nog is. Ik krijg regelrecht pijn in 't hoofd als ik be denk... Maar wat is dat hier? Een papie ren aanplakbiljet, zo te zien? Hm... mmm- eh... „Oproep voor alle gezagvoerders en zeelieden ter koopvaardij om zich te melden bij den havenmeester. Daar het een zéér dringende zaak betreft, zal ieders aanwe zigheid op prijs worden gesteld". Zo, dat staat erl Me dunkt, dat ik daar maar eens naar toe moest gaan... Ja. daar hoor ik bij! dacht Kappie. 'k Moet toch eens weten, wat die land rot te vertellen heeft! SCHOOLVERZUIM. >e 40-j. L. W„ te Borssele, wier echtgenoot in een inter- neeringskamp verblijft, vond haar inkomsten te gering. Zij hield haar 14-j. dochter van school en stuurde haar uit werken. Straf: 5 boete s. 3 d. hecht. De 41-j. A. F., te Meilsker- ke, had eveneens zijn dochter van school thuis gehouden. Hij liet haar in zijn landbouw bedrijf werkzaamheden ver richten. F. werd veroordeeld tot een.boete van 15 s. 5 d. hecht. De 14-j. dochter van J. P. te Mellskerke, had sedert Juni de school niet meer bezocht. Ook déze verdachte werd ver oordeeld tot een boete van 15 s. 5 d. hecht. Kerknieuws NED HERV. KERK. Aangenomen naar Meppel Th. C. Frederikse te Valkens- waard; naar Elburg (2e maal) D. v. d. Ent Braat te Mont- foort; naar Bcrculo A. Land- stra te Diepenveen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Domburg-West- kapelle J. G. W. Terbaak te Bergambacht. STUDENTENPREDIKANT TE UTRECHT. Ds. H. C. Touw, Ned. Herv. predikant te Leiden, nam het op hem uitgebrachte beroep naar Utrecht als studenten predikant aan. CHR- GEREF. KERK. Bedankt voor Maassluis A. Gruppen te Elburg. Tweetal te 's-Gravenzande ds. M. W. Nieuwenhuyze te 's- Gravenhage en J. Hovius te Zwolle. GEREF. GEMEENTE. Ds. Lichtenberg te Vlaar- dingen heeft bedankt voor het beroep bij de Gereformeerde gemeente te Tholen. qj-iS NIEUWE KINDERVERHAAL. Nu Ted Bolt na al zijn avonturen weer heel huids in de beschaafde wereld is teruggekeerd, beginnen we vandaag weer met een nieuw verhaal. Een verhaal over den stoeren zeeman kapitein Anne Wopke en van zijn oude sleep boot „Kraak". De avon turen van deze beide oude getrouwen zullen ongetwijfeld met span ning worden gevolgd. Persfotografen protesteeren. De directie van een Brltsche filmmaatschappij heeft een of ficieel protest ingediend over de wijze waarop de film- en foto-pers bij de wedstrijd En gelandNederland in Hudders- field behandeld is. De fotogra fen werden n.l. drie kwartier in een gymnastieklokaal opge sloten gehouden en zij moch ten niet eerder het terrein be treden voordat de beide elftal len zich hadden opgesteld. Gasmaskers bewaren Met betrekking tot de vraag, welke bestemming wa re te geven aan de luchtbe schermingsgasmaskers. welke het meerendeel der gemeenten nog in eigendom heeft, hebben de ministers van binnenland- sche zaken en oorlog zich op het standpunt gesteld, dat het vooralsnog niét' verantwoord moet worden geacht de in goede staat verkeerende gas maskers op te ruimen. Uit genomen conservatie- proeven kan worden afgeleid, dat de levensduur van deze gasmaskers nog op ten minste 10 jaar kan worden gesteld. STOPSEINEN VAN C-C.D. AMBTENAREN. Om alle misverstand te voorkomen wordt het publiek er op gewezen, dat ook bij avond aan het door de C.C.D.- ambtenaren gegeven stoptee- ken op eerste vordering moet worden voldaan. Het stopteeken bij avond wordt o.m. gegeven door een verticaal op en neerbewogen rood licht. Prins Philip van Griekenland Prins Philip van Grieken land heeft een aanvraag voor de naturalisatie tot Britsch onderdaan ingediend. In Mei 1939 trad Prins Philip, die 25 jaar oud is. als kadet bij de Britsche marine in dienst. Zijn naam is onlangs genoemd in verband met Prinses Elizabeth van Engeland. De geruchten over een verloving zijn offici eel tegengesproken. voor vernielde houtopstanden De Rijksdienst voor Land- bouwherstel en de Commissie van Overleg Landschapsher stel hebben richtlpnen opge steld met betrekking tot de subsidie- en schadevergoe dingsregelingen voor gekapte of vernielde houtopstanden. Bij de becordeeling van een object zal worden nagegaan welk gedeelte beschouwd kan worden als productiebeplan ting. Vergoeding voor hout- schade wordt gegeven, indien de schade ls aangebracht door oorlogsgeweld of inundatie. Ook aan particulieren wordt vergoeding verleend voor door de burgerbevolking geroofd hout, inaien de aanleiding tot de plundering is* gelegen in een oorlogsomstandigheid, b.v. brandstoffennood en de gedu peerde niet in staat was de schade te verhinderen. Het subsidie voor de bebos- aching wordt door staatsbosch- beheer gegeven voor produc tieve houtopstanden, die tus schen 1 October 1940 en 1 October 1945 geveld of ver nield zijn. Het bedraagt in het algemeen 50 van de herbe- bosschingskosten. Grondschade wordt door den dienst land bouwherstel in na- tura hersteld, echter tot geen hooger bedrag dan 250.- per ha. Om voor een bijdrage van jb'E UII IiETON, in een oud hart fel oor Udo van Ewoud, f Tja, zei Freek peinzend, as nu die wederzijdsche pipa's zich nog maar wat handelbaarder wilden toonen. Dat is nog altijd een moeilijkheid, waar ik geen gat in zie... Ook dat komt in orde probeerde Thea hem te troosten, met eea optimisme, waarvoor ze geen reden zou hebben kunnen opgeven en daarop ontspon zich een gesprek, zooals alle jonge menschen met ernstige trouwplan nen dat plegen te houden en waarbij het toekomstig tehuis, dat weiswaar op dit oogenblik nog niet veel anders was dan een luchtkasteel, alvast met verfijnde smaak werd ingericht. Toen het tweetal een uur later langs de smalle grintweg naar Polderburen terug fietste, scheen de idylle, welke tijdens het, zelfs niet door oome Dirk gestoorde samenzijn in „Waterrust" was ontstaan geen einde te kunnen nemen. Freek, in de uitgelaten stem ming van den jongeling, die zich bemind weet door het liefste meis je van de wereld nam, al trap pend, Thea's hand in de zijne en gaf aan zijn gevoelens lucht door een gedicht, dat hij zich uit de H.B.S.-jaren herinnerde en dat hij met zooveel pathos declameerde, dat de schapen onder de bottende knotwilgen langs de slootkant hem verschrikt aanstaarden. Lehn deine Wang' an meine Wang, smeekte hij, met den onsterfelijken dichter, dann fliessen die Tranen zusammen-.. Vreugdetranen dan toch ze ker, lachte Thea, die volko men in zijn uitgelatenheid deelde. Allicht! zei Freek. Und an mein' Herz, druk fest dein Herz, dann schlagen zusam- men die Flammen... Liever niet op de fiets. Ik vrees, dat dat vuurtje al te gauw gebluscht zou zijn,«als we samen in de sloot tuimelden. Jakkes, Té, wat ben jij pro zaïsch! Voel je dan niet de ge wijde stemming, de sfeer van ro mantiek om ons heen? Ik voel alleen, dat we wind tegen hebben, antwoordde Té. Leg' deine Hand in meine Hand en trek me eens een beetje! Dat is het lyrisch intermez zo aan de omstandigheden aange past, bromde Freek. Daar moet je een vrouw voor wezen- Maar hij deed toch, wat er van hem verlangd werd, intusschen zijn declamatie-pogingen onge stoord voortzettend. Nu had de dichter van deze lyrische ontboezeming, in tegen stelling met Freek, het voorrecht in een tijd te leven, waarin men zich langs 's heeren wegen nog vrijelijk aan mijmeringen kon overgeven, zonder gevaar te loo- pen daarbij ln conflict te komen met de velerlei verkeersvoor- schriften, welke den mensch van deze eeuw het leven tot een hel dreigen te maken en zoo kon het dan ook gebeuren, dat de jonge van der Linden, blind voor de nuchtere wereld om hem heen, al declaraeerend een kruispunt be reikte, dat hem op wreede wijze tot de werkelijkheid terugriep. Thea, die rechts reed, zag 't ge vaar, dat van die kant in de vorm van een motorrijder met duopas sagier op de vrij drukke verkeers weg naderde, maar aangezien ze nog steeds werd voortgetrokken, was ze niet meer in staat het te ontwijken. Freek daarenegen bemerkte niets. Und wenn dich mein Arm gewaltig umschliest, sterb' ich vor Liebessehnen, besloot hij, luid galmend zijn lyrisch in termezzo en toen dreigde de man op de ploffiets de daad bij het dichterlijke woord te zullen voe gen. Terwijl hij een laatste wan hopige poging deed om achter het tweetal om te glippen, werd Thea's achterwiel nog juist op het nippertje gegrepen, met het gevolg, dat zij een seconde later beiden.in de grasberm terecht kwamen en de motorrijder met zijn passagier aan de overkant van de weg tegen een boom tot stilstand kwam. Gelukkig liep alles nogal goed af. Van sterven behoefde althans bij niemand sprake te zijn. Thea had een gat in haar kous, ter groote van een vuist en de motor rijder constateerde, na een vluch tige Inspectie, dat zijn voorwiel danig verbogen, zijn benzinetank bedenkelijk gedeukt en zijn lin kervoetsteun geheel verdwenen w|s, terwijl bovendien een van zijn beenpijpen een groote scheur vertoonde. De duo-passagier, die met een pijnlijk gezicht zijn knie wreef, opende het debat: Dat zal je centen kosten, vader! Je mag blij zijn, dat we allemaal nog levend zijn afgeko men, want zooiets stoms heb ik in m'n leven nog niet gezien! Dan hebt u nog niet veel meegemaakt. antwoordde Freek beleefd. En wat die cen ten betreft u denkt toch geen veeren te kunnen plukken van een kikker? Dat moet de politie dan maar uitmaken, meende de eigenaar van de gehavende mo torfiets, die nu ook naderbij kwam. Alles bij elkaar is het zeker een grapje van veertig gulden. Noemt u het maar een grapje! vond Freek, die nog steeds ln het gras zat en voor- loopig geen aanstalten scheen te maken om op te staan. Daar moet ik tien weken in het zweet mijns aanschijns voor ploeteren. Bovendien wie zegt eigenlijk dat het mijn schuld is? Voor zoo ver ik me herinner, hebt u deze jongedame hier aangereden. Wanneer onze fietsen niet be schadigd zijn, zullen wc die on voorzichtigheid maar over het hoofd zien, maar eigenlijk kon u haar wel een paar nieuwe kousen geven. (Wordt vervolgd). Nieuw plan voor controle op atoomenergie. Bernhard Baruch, de Ameri- kaansche afgevaardigde bij de commissie voor atoomenergie der V. N., heeft een nieuw plan voor de controle op de atoomenergie ingediend. Hij stelde voor de interna tionale contróle te regelen bij een verdrag- dat door alle le den der V. N. zal kunnen wor den geteekend. Allen zullen gelijke rechtefl en verplichtin gen hebben. Contróle zou die nen te geschieden door een krachtig internationaal li. chaam in het kader der V. N.. dat tevens zou zorgen voor de uitwisseling van wetenschap pelijke gegevens over atoom energie voor vredelievende doeleinden. Vertegenwoordigers van het lichaam zouden in staat moe ten worden gesteld in alle aan gesloten landen ongehinderd contróle uit te oefenen. Het fabrlceeren. bezitten en ge bruiken van atoomwapens dient te worden verboden. Overtredingen van het verdrag moeten door het in te stellen lichaam aan de Veiligheids raad worden gerapporteerd. Overtreders dienen onmiddel lijk en streng te worden aan gepakt. De permanente leden van de Veiligheidsraad dienen over een te komen, hun recht van veto niet te gebruiken ter bescherming van overtreders. Burgerlijke stand RITTHEM. Geboren: Antje, d. van W. Ce- vaal J.Mz. en D. van Vugt. Ondertrouwd: J. P. Lijnse, 28 j. i C. Koppejan, 20 j. BORSSELE. Geboren: Dingenis J., z. van J. Nieuwenhuize en G. Verburg. Ondertrouwd: A. Murre, 25 j. i P. W. Kortebout, 19 j. de commissie overleg land- bouwherstel in aanmerking te komen moeten de herbeplan- tingsplannen ter goedkeuring aan deze commissie worden voorgelegd. Officieele publicaties AANVRAGEN VOOR WERKSCHOENEN. Aanvragen voor werkschoe nen kunnen worden ingediend tot uiterlijk 14 Dec. a.s. Per sonen, die nè, 30 Nov. 1945 een bon voor werkschoenen of Eng. werkschoenen ontvingen, of jonger dan 16 jaar zrjn, kunnen thans nog niet aanvra gen. Voor de in aanmerking komende beroepen vrage men inlichtingen bij den Distribu- tiedienst. Bedrijven met meer dan 10 arbeiders moeten col lectief aanvragen. Bij alle aanvragen moet de TD van alle arbeiders overgelegd wor. den. HERBOUW PRINS WILLEMSCHOOL. B. en W. van Vlissingen bren gen ter openbare kennis, dat door de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 29 Nov. j.l. ii besloten aan het bestuur der Ver- een. tot bevordering van Chr. Onderwijs aldaar, de benoodigde gelden-beschikbaar te stellen voor de herbouw van de door oorlogs geweld verwoeste Prins Willem- school aan de Gr. Markt. DISTRDBUTEEDIENST KRABBEND IJIKE. OPENSTELLING KRING KANTOOR EN AGENT SCHAPPEN. Van 9 Dec. a s. af zullen het kringkantcor en de plaat selijke agentschappen, voor het verstrekken van inlichtin gen en uitreiken en innemen van formulieren als volgt ge opend zijn: Kringkantoor Krabbendijke van Maandag tot Vrijdag, iederen morgen van 912 uur; Kruiningen op Maandag en Woensdag van 912 uur; Rilland-Bath op Maandag en Donderdag van 24 uur; Yerseke op Dinsdag van 9.3011.30 en op Vrijdag van 30—12 en 1—3.30 uur; Waarde -cp Dinsdag van 24 en Donderdag van 9.30 11.30 uur; Hansweert op Woensdag van 2—4 en Zaterdag van 912 uur. DIS TRIBU TIEDIENST GOES Uitreiking bonkaarten. KA t.m. KE 701. De uitrei king zal op de navolgende dagen worden voortgezet op het dis tributiekantoor Ravelijn 2A, tel kens van 912 en van 13.30— 16.30 en Zaterdags 9—11.30, vol gens de stamkaartnummers van het gezinshoofd. Maapdag 9 December TD no. 7801—8100 a.m. B101 8500. Dinsdag 10 December v.m. 8501-8800; n.m. 8801-9200. Woensdag 11 December v.m. 9201-9500; n.m. 9501-9900. Donderdag 12 December v.m. 9901-10200; n.m. 10201-10600. Vrijdag 13 December v.m. 10601-10900: n.m. 10901-11300. Zaterdag 14 December v.m. 11301 en hooger. Scheepvaartberichten Aangekomen ln Vlissingen 5 December „Maria" van Rot terdam; „Mado" van Huil; „Hast IV" van Le Havre. Vertrokken uit Vlissingen 5 December:„Maria" naar Rochester; „Progres" naar New Castle; „Eben Haëzer' naar Londen; „Hollandia" naar Lissabon. Gepasseerd naar ontwer pen: „Zeeland" van Shore- ham; „York" van Amsterdam. 6 December: „Roelf" van Rot terdam. Gepasseerd van Antwerpen: „Zuidland" naar Portsmouth. Radio-programma's Zondag. Hilversum I. (VA RA en AVRO). 8 Ber.; 9,15 Geestelijk leven; 9,30 Men vraagt; 10 Zondagshalfuur; 10.30 Kerkdienst; 12 Verzoek progr.; 13 Ber.; 13.15 Sextet; 14.05 Boekenhalfuur; 14,30 &i- beleus-concert; 15,30 Film praatje; 16,40 Dammen; 17,10 Ds. Spelberg; 17,30 Oome Keesje; 18 Ber.; 18,30 Ned. strijdkr.; 19 Radiolympus; 19.30 Cabaret; 20 Ber.; 20,08 Operette; 21.15 De Roode Pim pernel; 22.25 Theater Plezier; 23 Ber.; 23,15 Skymasters. Hilversum n (NCRV en KRO). 8 Ber.; 8,30 Kerkdienst; ",45 Hoogmis; 12,30 Conc.; 12.30 Septet; 13 Ber.; 14 Gool- sche kring; 15,45 Advent; 16.30 Ziekenlof; 17 Kerkdienst: 18.45 Orgel; 19.15 Kent ge Uw bij bel; 19,30 Ber.; 19.45 Sport- rep.; 20.15 Zang en piano: 20,30 De menschwording; 21.30 Piano; 22 Ber.; 22,35 Avond gebed; 23 Ensemble Armenda. Maandag. Hilversum I (AV RO) 7 Ber.; 8 Ber.; 9,15 Mor genwijding; 9.45 Arbeidsvita minen; 11 Op de uitkijk; 11.45 Familieber.; 12 Piano; 12,35 De Papavers: 13 Ber.: 13.15 Kenova; 14,35 Boyd Neel; 15 Bonbonnière; 17 Skymasters; 17,45 Rijk overzee; 18 Ber.: 18.30 Nèd. strijdkr.: 19.05 Or gel; 20 Ber 20 Radioscoop: 22,15 Muziek-mozaiek; 22,45 Lezing; 23 Ber.; 23.15 Dans- muz. Hilversum II (NCRV). 7 Eer.; 8 Ber.; 10,30 Morgen dienst; 11.15 Over schrijvers; 12 Marinierskapel; 13 Ber.; 14 Voor jonge moeders; 15 Conc.; 15.30 Zang: 16 Bijbellezing: 16,45 Strijkkwartet: 18 Metro- poleork.; 18.45 Sportpraatje; 19 Ber.; 19,15 Piano; 20 Ber.: 20,05 Met band en plaat; 21.05 Kamerork.; 22 Ber.; 22.15 Ac tueel geluid; 22.45 Overden king; 23 Concert. BEURSOVERZICHT ONREGELMATIGE KOERSBEWEGING. Geen bepaalde stemming. De Effectenbeurs te Amsterdam ontplooide Vrijdag een onregel matige koersbeweglng waarbij geen bepaalde stemming viel weer te geven. Op enkele afdeelingen bestond eenig aanbod, waarbij dan meestal uitzonderingen wa ren, terwijl op andere eenige vraag bestond, hoewel ook hier excepties konden worden opge merkt. Nergens echter kwamen koersverschillen van beteekenis voor. Voor Koninklijke werd be gin Beurs 'n advieskoers opgege ven van 315 a 320 en hierin kwam onder beurstijd geen verandering en bij het opmaken van de reke ning kon worden afgedaan tegen 317 of 3 punten lager. Van ln- dustrieelen waren Unilever iets hooger en ook was dit het geval met de Philipsaandeelen. Scheepvaartunies en de aan verwante soorten waren iets la ger. Bankaandeelen waren door elkander prijshoudend. H.V.A. bleef op peil en ook de andere suikeraandeelen vertoonden geen belangrijke mutaties. Op de Rub- bennarkt waren Amsterdam rubber een paar punten lager. Tabak ken waren stil, iets luier. De beleggingsmarkt was kalm. De Ned. Staatspapieren waren prijshoudend, evenals Indische leeningen. Pandbrieven, alsmede gem. en provinciale obligatlën hadden een zeer beperkte markt Prolongatie 2J^%. Marktberichten Coöp. Veilingsvereeniging „Walcheren" W.A., -Middelburg. Groenten. Andijvie I 30—32, Andijvie II 18—28, Uien 8—11, Veldsla 28—51. Roode kool 14 15, Savoy e kool 618, Boere kool 10—15, Witte kool 24, Lof n 25—12, Lof I 26—44. Spruit 34—58 ct, alles per kg. Bospeen 20 ct. per bos, Sla II 2—4, Bloemkool I 35-45. id. II 24—39, id. Ill 7—21, alles per stuk- Weerbericht TIJDELIJK OPKLAREND. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I.. gel dig van Vrijdagavond tot Za terdagavond Tijdelijk brekende bewolking. Later weer plaatselijk eenige regen. Matige, aan de kust tij delijk krachtige, Westelijke wind. Iets hoogere tempera tuur. ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 8.34 en gaat onder om 16.30. De maan komt op om 16.17 en gaat onder om 8.06. Maandag komt de zon op om 8.35 en gaat onder om 16.30. De maan komt op om 17.05 en gaat onder om 9.33. HOOG- EN LAAGWATER. Zondag is het hoog water om 0.55 en 13.16 resp. 2.24 en 2.18 4- N.A.P. Laag water om 7.27 en 19.53 resp. 2.02 en 2.15 N.A.P. Maandag is het hoog water om 1.41 en 14.04 resp. 2.34 en 2.32 N.A.P. Laag water om 8.18 en 20.36 resp. 2.10 en 2.09 N.A.P.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 9