CUPIDO IN HET RESTAURANT 1 Persoons Engelsche Leianten Amerikaansche interesse voor onze industrie LEZERS SCHRIJVEN.. De avonturen van Ted Bolt Een brief uit de Oost f 27.90 >WALSTRAAT94 VLISSINGEN CM0ERMAN DAM N-Drogisterij Bezwaren van de Nederlandsche Regeering. De pogingen van do „Over seas Corporation" te New York om Amerikaansche fabrikan ten te interesseeren voor het stichten van nieuwe indus trieën in Nederland, hebben tot dusver niet tot tastbare resultaten geleid, aldus ver klaarde de heer J. Wilmer Sundelson, vice-president van de „Corporation" in eten inter view, dat hg te Amsterdam aan een redacteur van het A. N.P. toestond. Niettemin worden de onder, handelingen voortgezet, terwijl tevens de grondslag gelegd RECHTVAARDIGHEID. De voorzitter der 3de Ka mer van het Tribunaal te Middelburg, mr. P. Loeff, zendt ons een belangwekken de beschouwing over de straf maat bij de tribunaalvonnis- sen. In ons hoofdartikel van 7 November werd gewezen op de groote verschillen ln de strafmaat. Hij waarschuwt tegen vergelijking van de von nissen. wanneer men het dos sier niet kent. Schrijver gaat dan voort: Ik wil met dit alles niet zeggen, dat de berechting van de politieke delinquenten feil loos is, maar deze is van een geheel nieuw soort en het Tribunaalbesluit, waarmede gewerkt moet worden, is ook geen bijzonder fraai specimen van onze noodwetgeving. U moet echter wel beden ken, dat onze gewone straf rechtspraak ook niet in enkele jaren de thans bestaande uni formiteit heeft bereikt en dat er momenteel ln de uitspra- ken der Tribunalen in de di- verse streken des lands nog verschillen bestaan, is, mede tengevolge van het ontbreken van een centrale beroepsin stantie, niet verwonderlijk. U smaalt min of meer op de „leeken" bij de Tribunaal rechtspraak, maar bedenkt daarbij niet, dat het juist de bedoeling van het Tribunaal- besluit is om de politieke de linquenten te doen beoordee- len door een soort volksrecht- spraak, terwijl tot waarbor ging van de juiste toepassing van het hier geldende nood- recht de voorzitter en secre taris juristen moeten zijn. Er bestaat echter wel een onrechtvaardigheid, waar U niet op hebt gewezen en dat is de volgende: Toen de Tribunalen hun werkzaamheden begonnen en volkomen vreemd stonden te- genover de te berechten ge vallen, hebben ze zekere nor men gesteld, die aanvanke lijk vrij streng waren. Veel later achtte de Regeeiing het noodig een groote opruiming onder de politieke delinquen ten te houden en omdat zij er eenige 10.000 den wilde los laten, kon ztf bij de voorwaar delijke of onvoorwaardelijke buitenvervolgingstelling on- mogelijk strenge normen stel len. De Tribunalen hebben zich billijkheidshalve genood zaakt gezien deze normen min of meer te volgen en het re sultaat daarvan is, dat dege nen, die vroeg berecht zijn, veel strenger maatregeleu te gen zich genomen zagen dan zjj, die thans een beurt krij gen. Dit is te betreuren, maar niet de schuld van de Tribu nalen. Het is aan de Regee ring om maatregelen te nemen tot- het opheffen van deze on billijkheid. wordt voor besprekingen met belanghebbenden in Neder- landsch Indië. Het doel van de „Overseas Corporation" is, om in elk land een groep van ingezete nen te vinden, die nieuwe in- dustrieele ondernemingen wil oprichten door het vormen van nationale maatschappijen, waarin Amerikaansche groe pen een minderheidsbelang van het aandeelenkapitaal krijgen. De heer Sundelson verklaar de, dat gedelegeerden van de Corporation besprekingen ge voerd hebben met toonaange vende Ned fabrikanten, cul tuurmaatschappijen en banken, om te zoeken naar groepen, die bereid zijn te werken aan verscheidene goedomschreven plannen. Met één groot project is men reeds goed op dreef, maar er zijn bezwaren gerezen van regeeringszijde. Niettemin wor den de onderhandelingen voortgezet. In ieder geval had men de stellige indruk, dat vele Ne derlandsche maatschappijen rne willen onderhandelen, maar dat de. regeeringsinmen- ging in dit opzicht een moei lijk vraagstuk is. Niettemin verklaarden de Amerikaansche heeren in het algemeen een goede medewer king van regeeringszijde te hebben ontvangen, hetgeen ook begrijpelijk is, waar de regee ring zoo ijverig naar een verdere industrialisatie streeft. Vijf millioen menschen gevraagd. Vijf millioen menschen beneden de leeftijd van veertig jaar zijn noodig om het bevolkingscijfer van Frankrijk, dat zich al tien jaar in dalende lijn beweegt, op peil te houden. Wereldoorlog no. n kostte Frankrijk 1% millioen zielen. Er zijn twee millioen meer vróuwen dan man nen, maar voor het eerst sinds jaren overtreft het geboortecijfer, dat van de sterfte en wel met 900.000. PROTEST-COMITÉ. Wij maakten reeds melding van de actie, welke door een pas opgericht comité in Den Haag is ingezet tegen de aanvaarding van de Indische plannen der commissie-gene raal. In het comité hebben o.m. zitting de oud-generaals Reijnders en Winkelman. Het secretariaat is gevestigd Kijfhoeklaan 5, Den Haag. Sport IJSHOCKEY. Het Praagsche ijshockey- team heeft Woensdagavond te Amsterdam een monsterzege behaald op de ploeg van de Ijsvogels, die met 142 ver loren. Marktberichten VEILING S VER Z.-BEVELAND, GOES. Veiling van Donderdag 28 November 1946 Mispels f 5970 per 100 kg.: groenten: Bloemkool Ia 32—56, idem I 16—f 29, idem H 13—15, idem Hl 5.50, alles per 100 stuks; wortelen f 57 per 100 bos; spruiten f 44f 75, witlof 41 51. andijvie 5.50—16, prei 6f 10, roode kool 9.5014, idem afw. 1.50 f 3.50, savo e kool f 6.50 11, idem afw. 2.504.50, uien B f 4,507, peen 7.50f 18, alles per 100 kg. 41. De Wandy's hieven Ted op hun schouders en in een fees telijke optocht ging het naar het paleis, waar ter eere van den nieuwen koning een groot banket werd gehouden. Een beetje van Ted's glorie straalde ook af op Rita, die als koningin aan zijn zijde troonde, eveneens met een fraaie kroon op het hoofd. Ze lieten zich het heerlijke eten goed smaken pret. Tot diep voort. en hadden allen de grootste in de nacht duurde het feest Naar Reuter van gezag hebbende zijde verneemt zal de regeering van de Ver. Sta ten de Oostenrijksche activa in de Ver. Staten ontdooien. BATALJON ZEELAND MOND- EN KLAUWZEER. Het aantal sterfgevallen tengevolge van het mond- en klauwzeer bedroeg in de week van 10 tot 17 November: run deren 8, kalveren 11, varkens en biggen 45. IR DRJESSEN CONTRA PROF. GOUDRIAAN. In de civiele procedure die prof. dr ir. J. Goudrlaan als president directeur der Ned. Spoorwegen heeft ingesteld tegen ir. Ch. A. J. Driessen, gepensionneerd hoofddirecteur, naar aanleiding van een bro chure door laatstgenoemde uit gegeven met betrekking tot het beleid van prof. Goudriaan tijdens de bezetting, had Don derdag een contra enquete plaats. De rechter-commissaris deel de mede. dat op 15 Januari conclusie zal worden genomen. GOED WERK GEDAAN Vanmorgen om half zes zijn we vertrokken naar de Poent- jan-pas om Java nog eer.s goed in ons op te nemen alvorens we het binnenkort zullen ver laten en naar Sumatra gaan. We gingen per auto en het begin van de reis leidde door het gebied van de „U-brigade" waar ook het bataljon „Zee land" bijhoort en dat nu pas enkele dagen door de iongens van de 7 Decemberdivisie er van het K.N.I.L. is overgeno men wegens ons a.s. vertrek. Weer deed het ons 8%pd, toen we voor de laatste maal dit gebied doorreden te zien, dat er welvaart begon te heerschen. Een zeer groot vel schil met 9 maanden geleden toen we na ons verblijf op Ma- lakka in Tjandjong-Priok voet aan wal detten. Alles was toen woest en verlaten, het on kruid tierde welig op de wahs waar de padi behoorde te staan, vele kampongs wa ren door de terroristen platge brand en de bevolking wegge voerd. Het is bijna niet te ge- looven, maar nu. na de 9 maanden, liggen de sa wahs vol geplant met de nog groene padi, zonder onkruid. netjes trapsgewijze tegen de hellin- BEURSOVERZICHT. GERINGE AFFAIRE OP DE BEURS. Koers-ontwikkeling onregelmatig. De laatste beursdag van deze week onderscheidde zich door wederom geringe affaire. Een bepaalde stemming kon niet worden opgegeven, aan gezien de koersontwikkeling onregelmatig was waarbij echter in geen enkele rubriek groote verschillen konden wor den opgemerkt. Kenteekenend was de gedeprimeerde ten- denz voor cultuurfondsen. H. V.A.'s waren wederom iets lager en ook de andere sui- keraandeelen neigden tot ach teruitgang. Van de rubber- fondsen waren Amsterdam rubbers wat lager, terwijl de meeste overige soorten niet werden genoteerd. Voor de toonaangevende tabaksaandee- len kwam geen noteeringen tot stand, aangezien er aan bod was waartegenover de vraag ontbrak. De toonaange vende industrie-aandeelen wa ren prijshoudend. Unilever een paar punten beter. De minder courante soorten onregelma tig, waarbij de koersen vrij wel onveranderd waren. Voor Koninklijken kon een kleine koerswinst worden opgemerkt, De scheepvaartmarkt was stil, de koersen waren nauwelijks of niet veranderd. Over het algemeen toch een kleinig heid luier. De beleggings- markt was rustig. De Neder landsche staatspapieren kon den zich meerendeels hand haven. gen van de heuvels en de be volking werkt hard om de tijd, die gedwongen verloren is ge gaan. weer in te halen. Op dit alles zgn wij „Zeeuwen" trots, omdat wrj in groote ma te hebben mogen bijdragen tot het tot stand komen van dit alles. Na ons gebied bekeken te hebben begonnen we via Bui tenzorg aan de beklimming van de heuvels, die naar de Poentjak-pas leiden langs de vulkaan Gedeh. De weg naai de top is weer zeer goed be rijdbaar, dus konden we onze aandacht tenvolle aan het schitterende landschap wijden. Toen we de top bereikt had den, lag deze in de wolken en het was zoo koud, dat we di rect aan Holland dachten. Zoo dra de wolken weg dreven openbaarde zich een panorama aan ons. dat bijna niet met een pen te beschrijven is; in de valleien de paimaanplant en de weg die zich als een lint deer de groene sawahs kronkelde, waarop menschen en auto's als miniaturen voortkropen. Overal tegen de bergkam men rondom ons. lagen de mannen van de 7 Deecmber- divisie en andere bataljons, die nu waken over dit prachti ge land. Wanneer de vrede eenmaal daar is zullen deze jongens het daar best wennen en daarom hebben we met een gerust hart afscheid genomen van Java, wetende dat er nu door anderen goed over „ons gebied" gewaakt wordt. Na een reisje van ongeveer 200 km. keerden we in Batavia te rug. Nog weinige dagen en de route naar Sumatra neemt een aanvang!! Officieele publicaties DISTRIBUTIEKRING MIDDELBURG. Uitreiking bonkaarten 1ste en 2e periode 1947. De leider van de Distribu tiekring Middelburg maakt be kend, dat de uitreiking van bovenvermelde bonkaarten op de onder de kring Middelburg ressorteerende dorpen als volgt zal geschieden: Oostkapelle: 2 en 3 Dec. zelfverzorgers, 4 Dec. niet- zelfverzorgers; Nw- en St. Joosland: 2 eri 3 Dec. zelfver zorgers; 4 Dec. niet-zelfver zorgers; Vrouwenpolde*": 5 Dec. zelfverzorgers, 6 Dec. niet-zelfverzorgers; Veere: 5 Dec. zelfverzorgers; 6 Dec. niet-zelfverzorgers; Gapinge: 9 Dec. zelfverzorgers en niet- zelfverzorgers; Kleverskerke: 9 Dec. zelfverzorgers en niet- zelfverzorgers; Domburg: 10 en 11 Dec zelfverzorgers, 12 Dec. niet-zelfverzorgers; Aagtekerke: 13 Dec. zelfver zorgers en niet-zelfverzorgers; Arnemuiden: 10 en 11 Dec. gers, wijk B; 13 Dec. 's mor gens niet-zelfverzorgers, wijk A, 's middags niet-zelfverzor gers, wjjk B. 13 Dec. 's mor gens niet-zeifverzorgers, wijk C, 's middags niet-zelfverzor gers, wijk D en E; Seroos- kerke: 16 en 17 Dec. zelfver zorgers; 18 Dec. niet-zelfver zorgers; cypskerke: 16 Dec. zelfverzorgers; 17 Dec. niet- zelfverzorgers. De uren van uitreiking zul len plaatselijk worden bekend gemaakt Zelfverzorgers wor den zooveel mogelijk persoon lijk opgeroepen. Mede te bren gen stamkaart zonder inleg vel. Na-uitreiking zal niet plaatsvinden. AANVRAAG. WERKSCHOENEN. De Distributiediens!: Kring Vlissingen maakt bekend, dat van 2 t.m. 14 December, we derom gelegenheid bestaat tot het aanvragen van werk schoenen voor personen van 16 jaar en ouder, die een be roep uitoefenen volgens de nieuwe beroepenlijst en die na 30 Nov. 1945 nog geen bon voor werkschoenen hebben ontvangen. Formulieren MD 33304 kunnen worden afgehaald ten kantore Brouwenaarstraat 4, loket 5, Vlissingen en bij de agentschappen. Buiten de reeds bekende be roepen kunnen ook broodbe zorgers en melkbezorgers aan vragen indienen. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen brengen ingevolge artt. 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat bg hen is inge komen een verzoek van de N.V_ Bat. Import-Mij. te Gravenhage om vergunning tot het oprichten van een benzine-installatie met een on- dergrondsch reservoir en een bovengrondsche aftapinrich ting bij het perceel, plaat- selgk gemerkt Scheldestraat dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf heden op de Gemeentesecretarie (2e afd.' ter visie zal worden geleg< en dat schriftelijke bezwaren bg hun college kunnen wor den ingediend. Op 10 December a.s. zal ten Gemeentehuize, des n.m. uur, gelegenheid worden ge geven om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen, terwijl daarbg zoowel de verzoeker (ster) als zij, die bezwaren indienen, in de ge legenheid worden gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker (ster) als zij. die bezwaren inbren gen, kunnen gedurende drie dagen vóór 10 Dec. ter Ge meentesecretarie (2e afd.) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Niet tot beroep zijn ge rechtigd zij, die niet overeen komstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zgn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, 26 Nov. 1946. DISTRIBUTIEDIENST GOES. Aanvragen voor werkschoenen Van 2 t,m. 14 Dec. a.s. kun nen op het Distributiekantoor, Ravelijn 2a, formulieren wor den afgehaald ter verkrijging van bonnen voor werkschoe nen.. In aanmerking komen personen van 16 jaar en ouder die een beroep uitoefenen voorkomende op de beroepen lijst en na 30 Nov. '45 geen bon voor werkschoenen of En- gelsche werkschoenen hebben ontvangen. Arbeiders, werkzaam in be drijven met 10 arbeiders of minder moeten individueel aanvragen. Bedrijven met meer dan 10 arbeiders dienen echter collectief aan te vragen. De ingevulde en ondertee- kende formulieren moeten vóór 18 Dec. a.s aan het loket Voorlichting worden afgege. ven onder overlegging der stamkaarten. Uitreiking bonkaarten KA t-m. KE 701 De uitreiking zal op de na. volgende dagen worden voort gezet ten distributiekantore Ravelijn 2a, -telkens van 912 en van 13.3016.30 uur en des Zaterdags van 911.30 uur, volgens de stamkaartnummers van het gezinshoofd. 2 Dec vm. 40014300; nm. 4301—4700: 3 Dec. vm. 4701— 5000; nm. 5001—5400 4 Dec vm. 5401—5700; nm. 5701— 6100; 5 Dec. vm. 61016400; nm. 64016800; 6 Dec. vm. 6801—7100; nm. 7101—7500 7 Dec. vm. 7501—7800 Radio-programma's Zondag 1 December. Hilver sum I. 8 Nieuws; 8.30 Voor de tuin; 9.30 Men vraagt.... en wij draaien10.45 In de tuin der poëzie; 12 Interview met Mrs. Roosevelt; 12.30 Zondagclub; 13 Nieuws; 13.50 De spoorwe gen spreken; 14.05 Boeken halfuur; 14.30 Radio Philharm. Orkest; 15.55 „The Skymas- ters"; 17 G. G. cabaret; 18 Nieuws; 18.15 Nabeschouwing Be QuickVelocitas; Reporta- ~e AchillesHereenveen: 19 'rot. Studiedienst; 20 Nieuws; 20.15 Walz-Time; 20.45 Her sengymnastiek; 21.15 Caruso in de knel"; 22 Omroeporkest; 23 Nieuws; 23.15 „Nachtflon keringen"; 23.3524 Piano spel. Hilversum II. 8 Nieuws; 8.15 Hoogmis ;9.30 Nieuws; 10 Prot. Dienst; 11.45 Gewijde rauz.; 12.30 Lunchconc.; 13 Nieuws: 13.50 Omroepkamer- ork.; 14.20 „Advent": 15.15 „De Sint bg het volwassen kind"; 16.15 Be QuickGo Ahead. Flitsen uit Zutfen; 17 Geref. Kerkdienst; 18.45 Fran- 9hce Orgelmuz.; 19.30 Nieuws: 20 Ontvoering uit het Serail 22 Nieuws; 23.30—24 „Een dansparket van zwarte schij ven". Maandag 2 December. Hil versum II. 7 Nieuws; 7.30 Ont- bijtmuz,; 8 Nieuws; 9 Gram.; 10 Morgenwgding; 11 Concert: 12 Orgelspel; 13 Nieuws; 14.30 Voor de vrouw; 15.45 Mendels sohn progr.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Jodel plaatjes; 18 Nieuws: 18.15 „Lof der zat heid, Leding alg. secr. drank- bestrgding; 19.45 Landbouwru- briek; 20 Nieuws; 20.20 Ka- mehrorkest; 21 „Een surprise in Spanje"; 21.20 Stradiv. Sextet; 21.55 „De Herberg hal verwege"; 22.45 „Het socialis me en de West Europeesche cultuur"; 23 Nieuws; 23.1524 Kees Pruis zingt. Hilversum II. 7 Nieuws; 7.45 Een woord voor de dag; 8 Nieuws; 8.30 Morgenconcert 9.15 Ziekenbezoek; 11.15 Van oude en nieuwe schrgvers; 12 Marinierskapel; 13 Nieuws; 14.30 Pianorecital; 15 Rott. Philharm. Sextet; 16 Bgbellez.; 17.15 Boyd Neel's Strgkorkest; 18.40 Sportuitslagen; 19 Nieuws; 19.15 Meesterwerken voor klavlre; 20 Nieuws; 21 Emigratie: „Mogelgkheden en .moeilijkheden"22 Nieuws 22.30 Yehudi Menuhin; 23 23.57 Avondconcert. Weerbericht TIJDELIJKE OPKLARINGEN Weerbericht, medegedeeld door het K.N.M.I, te De Bilt, eldig van Vrijdagavond tot iateraagavond. Wisselende bewolking met plaatselgk enkele buien. Ma tige, aan de kust aanvanke- Igk tijdelgk krachtige wind tusschen Zuid en West. Iets kouder, vooral des nachts. HOOG- EN LAAGWATER. Zondag is het hoogwater om 6 20 en 19.12. resp. 1.38 en 1.4S -f- N.A.P.: laagwater om 13.04, resp. 1.68 NAP. Maandag is het hoogwater om 7.31 en 20.20, resp. 1.28 en 1.46 -j- N.A.P.; laagwater om 1.19 en 14.09", resp. 1.29 en 1.59 N.A.P. ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op om 8.24 en gaat onder om 16.33. De maan komt op om 13.54 en gaat onder om 23.44. Maandag komt de zon op om 8.26 en gaat onder om 16.32, De maan komt op om 14.11 en gaat onder om 0.12. Gelieve geen geld of goede ren af te geven aan myn vrouw JANNETJE GROOTJANS, ge boren VAN BELZEN, adres Prinsenstraat 31, gezien door mg niets wordt betaald J. GROOTJANS, Prinsenstraat 16, Vlissingen. KERST-INWISSELING vacantiebons bouwbedrijf OOK SCHILDERS. ZATERDAG 28 DECEMBER van 912 en 26 uur. DE CORRESPONDENTE, Dortmansstraat 8, Vlissingen VEEHOUDERS. Met ingang van heden zullen de doorlaat posten Nieuwvliet en Biervliet-Tol slechts ge opend zijn des Dinsdags, Woensdags, Donderdags en Vrgdagg Van 8 tot 12 uur v.m. De D.B.H. voor W.-Z.-Vl, A. A. L. d'HONDT. Hedenavond DANSEN. Café Pluijmers, Nieuwland. Op ons atelier is plaats voor 2 MEISJES, plm. 16 jaar. voor het beschil deren van kunstngverheidsar- tikelen. ,,'t Lantaerntje", Bogardstraat 18, Middelburg. Te koop kamer-vulkachel, zw. emaille met kookhuisje en onderplaatrookstoel, gedr. poten, met kussens: donkere vosbont. Groenewoud 62 2 x b„ Vlissingen. Zoo juist ontvangen: voor slechts Walstraat 15, Tel. 209, Vlissingen Tooneelvereenlging „De Spoorvrienden". Opvoering van blgspel In drie bedrgven. Opvoering 3 December in het Schuttershof, Goes. PRIJS DER PLAATSEN 1.50, belasting inbegrepen. Plaatsbespreking op de dag der uitvoering van 13 uur. NA AFLOOP GEZELLIG BAL. Inrichten, bijhouden en controleren van administraties. Rozenstraat 45, M'burg. Mevrouw VAN HOEK, Rou- aansche kade 43, Middelburg, vraagt een NET MEISJE voor de morgenuren. Aanmel ding deze week 24 uur, op Rouaansche kade 43 Flink meisje gevraagd of hulp van WERK STER, Schuitvlotstraat 13, Hoek Singelstraat, Middelburg. NET MEISJE gevraagd, die tevens Jn de zaak opgeleid wil worden Br. letter R 3, Bureau P.Z.C., Vlis singen. Laat Uw schoenen tijdig door ons repareeren. Ook Uw rubberlaarzen en over schoenen. Lange Delft 129, Middelburg DAMES. Gezichtsharen worden electrisch verwijderd, komen niet terug, het eenigst afdoend middel Behandeling geschiedt door gediplomeerd per soneel. Meer dan 25 jaar practijk. RAA IJ MAKERS Bredaschestraat 13, BERGEN OP ZOOM, Als gastvatt- nydtSi./llicclaas daar de i luxe.-en huishoudelijke. J gerchaAenslnxmoualeelind i Tmiederhem.maar.... »0§T &Otn Verzorgde handen ia een vereischte voor Iedere dame en wij hebben weer de artikelen er voor, o.a. Prima nagelschaartje 195 ct. Hard stalen nagelvijl 95 ct'. Lederen nagelpolisoirs 90 ct. Polgstpoeder 35 ct Nagellak met penseel 150 ct'. U ziet, ook voor handenver zorging is Uw adres: FIBBE., Vlissingen Middelburg. jo Terstond een bekwame timmerman gevraagd voor vast werk. Zoo noodig kan voor een kosthuis worden gezorgd. J. C. WAVERIJN, aannem Yerseke. PRACTISCHE AUTOKENNIS VOOR IEDEREEN U leert hoe de auto en zijn onderdeelen in elkaar zit. Geen droge motortheorie, maar een voor leder begrgpeUjke schrif telijke cursus. Verschaft U aangename winteravonden en geeft U zekerheid ln techni sche situaties. Voor landbou wers speciale cursus Land- bouwtractoren. Voor schippers en watersportliefhebbers spe ciale cursus Scheepsmotoren. Lesgeld 1.25 per week. Vraagt gratis prospectus. Bu reau P.A.K., Jacob Marisstraat 83, Amsterdam-W. Gevraagd een ervaren chauffeur (wegens gebrek aan woning ruimte liefst een ongehuwde). Brieven no. 1209. bureau P Z. C., Middelburg. il Verkouden? Wij hebben weer goede Hoestsiro pen. -poeders, -capsules, -cachets - K. Noordstr. 44, N Middelburg. TE KOOP: lederen j.-jas of m. mantel m. 40 30.J. Jas, lft. 8 9 'j., 15.—, Houten trein 4.Roode kr. Auto 5.2 kip-auto's 2.p. st. en Fietsrugsteun 2.Aagje Dekenstraat 109, Vlissingen. Evangelisatie. D.V. hoopt Woensdag 4 Dec., 7.80 uur n.m., op te treden DS. MULDER, Ned. Herv. Pred. te Rijs3en (Gld), in het gebouw van het Leger des Heils, Paul Kruger- straat 28, Vlissingen Komt allen en brengt anderen mee. EGLISE WALLONNE. Dimanche le le décembre k 10 h. du matin dang l'Eglise mennonite: Monsieur le Pasteur. R. BLOMMAERT de Leyde. Het geheim van de Ster JEUGDDIENST in de Nieuwe Kerk te Vlissin gen op Zondag 1 December a.s v.m. 10.30 uur. Voorganger: JDs H. AALBERS Medewerking van het Kerkkoor A.s. ZONDAGMORGEN 10 uur hoopt Ds. HOOYKAAS van Arnemuiden 'n predikbeurt te vervullen in de Ned. Herv. Kerk te KLEVERSKERKE VERLOREN achterbord van kipauto, tussen LJzendgke en Biervliet. Tegen beloning terug te bezorgen bg: J. DE OUDE te Biervliet. VERLOREN Boodschaptasch tusschen Domburg en Hazen berg Terug te bez. bij: C. BROUWER, Kerkwerve, Aag tekerke. GEVONDEN: ACTETAS. Terug te bekomen tegen beta ling der gemaakte advertentie, kosten bg: J. LOUWERSE. Boul, Evcrtsen 4, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 9