Zware opgave voor Vlissingen UIT DE PROVINCIE OORLOGSSCHADE VERGOEDING ZEEUWSCH-VLAANDEREN THOLEN Cuiers Het voetbalprogramma Een nieuwe overwinning voor de Zeeuwen NACRKTVVLonga—Hel mond; BCC—VVV; Helmon- dia-NO AD; Willem II— Vlissingen. Voor NAC ligt een over winning in het verschiet, nu RKTVV op bezoek komt. Lon ga, dat ook geen best seizoen heeft, kan de buit op Hel mond veroveren en BVV zal met de noodige inspanning VVV wel onder de duim hou den. Noad krrjgt het weer moeilijk. Opvallend is toch wel het fraaie herstel van Willem n en Vlissingen zal o.i. niet in staat zyn de trico lores uit de kopgroep te stooten. 2e klasse A. InternosGoes; TSCTer- neuzen; De ZeeuwenAlli ance; RBC-Dosko; Middel burgHeroBiervliet Breskens. De kampioenen toonen de laatste wedstrijden zoo'n goe de vorm dat een overwinning in Etten in de lijn der ver wachting ligt. Ook TSC zal Proces concentratie kamp Ravensbrück. VOORNAAMSTE BEKLAAGDEN ONTSNAPT. Dinsdag begint te Hamburg het proces betreffende het be ruchte vrouwenconcentratie kamp Ravensbrück voor een Britsch bijzonder militair ge rechtshof. Twee van de voornaamste beklaagden, de laatste kamp commandant, Suhren en de Ar- feeitsführer, Pflaun, zyn een week geleden uit het kamp Neuengamme ontsnapt en on danks uitgebreide nasporingen tot op heden nog niet terug gevonden, zoodat vermoedelijk 14 verdachten, onder wie ver scheidene vrouwen in de be klaagdenbank zullen verschij nen. Verwacht wordt, dat het Sroces ongeveer 7 weken zal uren. gedurende welke tijd een 25-tal voormalige gevan genen hun getuigenis ten be hoeve van den openbaren aan klager zullen afleggen. Een van de voornaamste is de 45- jarige Haagsche vroedvrouw Neeitje Epker, die In Maart 1941 naar Ravensbrück \verd gezonden omdat zij aan ouders had geadviseerd hun dochter tje Irene, Beatrix, Juliana, Wilhelmina te noemen, waarna door de advertentie in de cou ranten een groote anti-Duit- sche demonstratie was ont staan. Zy verbleef daar ruim 4 jaar en weet dus heel wat te vertellen over de vreeselijke toestanden, die er heerschten in Ravensbrück. Regeeringsnederlaag in het Hoogerhuis. De Britsche regeering heeft in het Hoogerhuis waar de oppositie een groote meerder heid vormt een nederlaag ge leden, toen een motie van lord Templewood voor een on mid- delijke en uitgebreide hervor ming van het strafrecht met 45 tegen 13 stemmen werd aangenomen. Lord Templewood verklaar de, dat in het ratloneele mo derne strafsysteem geen plaats is voor lijfstraffen. „Het straffen van onvolwas- senen met de roe en het gee- selen van volwassenen", aldus lord Templewood, „zijn straf fen, die volgens het Engelsch strafrecht nog steeds géiden, ofschoon de laatste straf zeld zaam is geworden". Labour-opposanten krijgen een vermaning. Donderdag heeft de Labour, fractie achter gesloten deuren beraadslaagd, over de maat regelen tegen de honderd belleerende" fractieleden. Besloten werd deze leden niet uit de partij te stooten maar hun een ernstige vermaning toe te dienen. De opposanten beloofden van hun kant niet meer tegen de Regeering te zullen ageeren. Tsjang Kai Tsjek uit de politiek? Generalissimus Tsjang Kai Tsjek heeft de herziene ont- werp-grondwet te Nanking aan de Nationale Vergadering aangeboden. Tsjang, die het beleid in China gedurende de laatste 25 jaar ln handen heeft gehad, merkte op, dat het thans aan het volk was om te regeeren en dat hij zijn poli tieke loopbaan als geëindigd beschouwde. Ik ben 60 jaar, zoo zeide hij, en in de afgeloopen 13 jaar, na de dood van Soen Yat Sen, ben ik voor het bestuur verant woordelijk geweest. Nu de Na tionale Vergadez-ing deze ver antwoordelijkheid heeft over genomen, heb lk geen ambi ties meer. Bidault treedt al. Marcel Cachin heeft de Na tionale Vergadering op de hoogte gesteld van George Bi- dault's ontslagbrief. Het Fran- sche kabinet treedt dus af. De gemeenteraad van Leeuwarden besloot het bezit van de akte. die bevoegdheid geeft tot het lesgeven in de Friesche taal, te honoreeren met 50 per jaar. wel niet van plan zijn zich door Terneuzen te laten klop pen, wat trouwens ook voor De Zeeuwen geldt, die tegen Alliance hun zegereeks wel niet zullen onderbreken. RBC kan thans revanche nemen. In de onderste regionen komt eenige klaarheid in de situa tie en de stiïjd zal zich wel vez'üer afspelen tusschen de drie Zeeuwsch Vlamingen, waarvan Breskens nog de beste kansen heeft. Hero kan intusschen op een warme ont vangst rekenen in Middelburg. 3e klasse E. EMMRobur; RCS—Yerseke; RKFCSteenbergen; MOC ODIO; Zierikzee—Burgh. EMM zit wel leelijk ln de hoek waar de slagen vallen en de blauw-witten moeten vlug wat punten verzanfelen. RCS moet van Yerseke win nen, terwijl Steenbergen ein delijk ook weer eens* met een zege uit de bU9 kan komen. De belangrijkste Ontmoeting ls die op het MOC-veld waar Odio te gast komt. De Berge- naren zullen wel al het mo gelijke doen, thans de winst aan zich te houden. De derby op Schouwen geeft de thuis club de beste kansen. 3 e klasse F. HulstAxel; SteenAarden, burg; Corn. BoysSchoon- dyke; SluiskilHoofdplaat; IJzendijke—Clinge; Honte- nisse—Oostburg. Nu Axel haar kansen plot seling weer heeft zien sty'gen zal men ook wel over de Hulst-hindernis heen komen. Ook Steen en Corn. Boys heb ben de beste papieren, terwijl ook Sluiskil de winst wel aan zich kan houden. De leiders kunnen bewijzen dat ze de schrik van Zondag te boven zyn gekomen, maar Oostburg krijgt wel de zwaarste opgave nu ze de kampioen-killer Hon- tensse in eigen hol gaat be stoken. Res. 2e klasse E. Terneuzen 2Middelburg 2; Dosko 2Vlissingen 2; Steen- bergen 2MOC 2; Goes 2 Breskens 2. De reserves van Terneuzen kunnen ook ten tweede male de winst op de groen witten veroveren, wat ook voor de Dosko-menschen geldt. Min der gemakkelijk is de opgave voor MOC 2 terwijl de Bres- 9iaanders vrijwel kansloos zijn tegen Goes 2. INSTEMMING MET LINGGADJAT1. Namens eenige politieke partijen in Indonesië is dooi de heeren de Graaf (Progr. Groep), Resink (Dem. Party) en Vérkuyl (Pol. studie-groepJ een telegram gericht tot den Minister-President en de voorzitters der beide Kamers, waarin voldoening wordt uit gesproken over de overeen- comst van Linggadjati en de nadrukkelijke wensch wordt uitgesproken, dat de concept overeenkomst door het Ncder- landsche en het Indonesische volk zal worden aanvaard. BROODBAKKERIJEN MET DE FEESTDAGEN. De Minister van Sociale Za ken heeft aan hoofden of be stuurders van broodbakkernen, waarin .evens koek, banket, chocolade of suikerwerken worden vervaardigd, in alle emeenten des rijks vergund, dat in het tijdvak van 28 No vember tof en met 6 Dec. op werkdagen en bovendien op Maandag 23 Dec. en Maandag 30 Dec. ..e werktijd van de in hun onderneming werkzame bakkersgezellen per dag met ten hoogste 2 uren per week met ten hoogste 12 uren te verlengen. Wat overbleef Van een aaucal in stellingen, die door de „Deutsche Kultur" tij dens setting werd ^estient, is nog wat geld overgebleven. Hieronder volgen -'«■e bedragen: N.S.D. A.P. 5 millioen, vinierhul 2 millioen, N.V.D 2.8 millioen, Kultuurkamer 2.5 ton, Vereeniging van Zieken- fondsenartsen 9 ton, Apothekerskamcr ruim 2 ton, Ryksstichting Nederland R.M. 42 mil lioen, Kath. Ned. Boe ren- en Tuindersbond 6 ton. De randstand had echter een tekort van één millioen, de Artsen kamer van 50.000, ROOSENDAAL AANVAARDT „NIEUWE MARKTPLAN." De Roosendaalsche gemeen teraad heeft met algemeene stemmen het „nieuwe Markt- plan" goedgekeurd. Dit plan houdt in dat Roosendaal te zyner tyd een geheel nieuwe markt zal krijgen. De nieuwe markt is geprojecteerd ten Zuiden van de tegenwoordige en zal daarmee verbonden worden door het sloopen van eenige thans nog bestaande panden. Rond de nieuwe markt zullen enkele groote overheids gebouwen neergezet worden. ARCHIEF VAN HET RIJKSCOMMISSARIAAT. Ambtenaren van het Rijks- Instituut voor Oorlogsdocu mentatie zijn er in geslaagd in West-Duitschland een ge deelte van de archieven van het voormalige Rijkscommis sariaat op te sporen. De do cumenten, die tezamen ander halve ton wegen, bevinden zich op het oogenblik reeds in Amsterdam. De Koningin naar Amsterdam. H. M. de Koningin is voor nemens omstreeks de jaar wisseling voor een verblijf van eenige weken haar intrek te nemen in het Paleis te Am sterdam. Een „Rembrandt" gestolen. Radio Hamburg meldt dat een Rembrandt ter waarde van van 250.000 pond sterling uit een museum te Keulen is ge stolen. Het schilderij stelt Christus aan het kruis voor. De Keulsche politie lieeft in verband met de diefstal, een signalement van een 85-jarig man verspreid. 80.000 valsche textiel punten. Dezer dagen werd te Am sterdam in een café huiszoe king gedaan in verband met de uitgifte van valsche textiel punten. Er werden 8000 val sche punen gevonden. Eenige handelaren in het café aanwe_ zig, werden aangehouden. Een verder onderzoek leidde naar Tilburg, waar de economische politie de zaak ln handen nam en nog drie personen aanhield. Naar wij vernemen gaat het hier om 80.000 punten. Eén kwart van de haring blijft in ons land. In een vergadering van vakorganisaties is in overleg met het bedrijfsschap vissche- rijproducten een nieuwe rege ling vastgelegd met betrek king tot de verdeeling van versche haring. De regeling is thans volgt: 40 procent van de aan voer naar de Engelsche be zettingszone in .Duitschland; 25 procent naar Tsjecho-Slo- wakije, 10 procent naar Bel gië en de 25 procent voor binnenlandsch gebruik. rWEEDE KAMER Vervangingswaarde niet voordeeliger dan de huidige regeling? Nieuwe belastingwetgevinq 200 hartelijk als spr. wel wenscht. op komst. In de avondvergadering van Donderdag ls de behandeling van de begrootlng van Finan ciën voortgezet. Minister Lieftinck verklaar de, dat het in het voornemen ligt bij de belastingherziening 1946 een aantal correcties aan te brengen. Na dit urgen te werk zal dan een nieuwe principieele belastingwetge ving in overweging genomen worden, Dan kan naar 's mi nisters meening op de kwestie der grondbelasting worden te ruggekomen. In overweging Is de kwestie van vermindering der loonbelasting in verband met reiskosten. Spr. merkte op niet gezegd te hebben, dat de geldsanee- ring in 1947 zou voltooid zijn, maar dat ze dan aanmerkelijk gevorderd zou zyn. In over weging is geblokkeerd geld voor belegging in aanmerking te doen komen. Volgens de laatste raming bedraagt het totaal van het geblokkeerde geld ongeveer 5,4 milliard. De verhouding van het mi nisterie en de beurs is niet Oorlogsschade. Ten aanzien van de rege ling der oorlogsschade ver klaarde de minister, dat het! de bedoeling is de afzonder lijke organisatie die zich op üt terrein bewegen haar na tuurlijken dood te doen ster ven. De gemeentebesturen zijn in vele gevallen reeds inge schakeld. Als men de oorlogsschade vergoedde op basis van ver vangingswaarde, zouden een aantal kortingen moeten wor den toegepast, merkte de mi- nister oj>. Allereerst een om slagpercentage. Wanneer men het particiuier vermogen ln 1940 stelt op 82 milliard en de oorlogsschade op 4 milliard, dan komt men tot een omslag- percentage van 12Zi Ver volgens zouden de getro'ffenen ook in heffingen aangeslagen moeten worden voor dat be drag, waarvoor zij thans niet zijn aangeslagen en ten derde moet men een afschrijvings percentage bepalen. Als men die kortingen be rekent, komt men tot een re sultaat, dat niet zoo heel veel afwijkt van de huidige rege ling, waarbij een vergoeding gegeven wordt op basis ven Mei 1940. De herverkaveling van Walcheren. De wijze waarop de herver kaveling van Walcheren tot stand zal worden gebracht, maakt nog een punt van overweging der regeering uit. Volgens de memorie van antwoord inzake de begrooting van het Zuiderzeefonds ligt het In de bedoeling, dat de ministers van landbouw, vis- scherij en voedselvoorziening en openbare werken en we deropbouw binnenkort een wetsontwerp betreffende de herverkaveling van Walcheren aan de Staten-Generaal zullen aanbieden. Kees Schreurs verdwenen. In Bergen op Zoom heerscht ernstige ongerustheid omtrent de verdwijning van de 81- j. Kees Schreurs, Kees Schreiirs ls een oud Zeeuwsch boertje, voor de oor. log een bekend figuur op de markt te middelburg, die ge durende de oorlog naar Eergen on Zoom wer geë'. cue rd Op 26 Augustus, ruim drie maan den geleden, heeft hij het ge hucht verlaten en is er 3inds- 'dien niet teruggekeerd. Tot op heden heeft men nog geen enkel spoor van hem kunnen ontdekken Schreurs heeft in Nederland geen familieleden. Zijn doch ter woont in Canada De dag voordat hij ver dween heeft hy aan enkele kennissen medegedeeld, dat hy weer eens een bezoek aan zijn kennissen in Zeeland zou gaan brengen. Voor zoover bekend is hy niet in Zeeland aange komen, VEERDIENST GESTREMD. Wegens lekkage ls Vrijdag de veerpont over de Eendracht te Tholen uitgeschakeld. Ge tracht zal worden Zaterdag de pont weer in de vaart te brengen Bijenziekte in Zeeuwsch-Vlaanderen. De minister van Landbouw, heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, strek kende tot wering en bestrij ding van besmettelijke bijen ziekten. Reeds gedurende eenige jaren heerscht in Zeeuwsch- Vlaanderen de mijtziekte in een zoodanige mate, dat bestrijding op basis van vrijwilligheid niet langer verantwoord kan wor den geacht. In ons land worden ongeveer 170.000 bijenvolken gehouden, die een opbrengst kunnen ge ven van ongeveer 1.500.000 kg. honing. De grootste waarde ontleenen de bijen echter aan haar bestulvlngsnut. De op brengst ln een vorm van fruit en zaden is dan ook zeer veel belangrijker, ofschoon moeilijk in cijfers uit te drukken. Voor een voldoende bestuiving van onze boomgaarden ls er nog een te kort van ca. 100.000 bij envolken, zoodat wij niet het risico kunnen nemen, dat onze bijenstapel door ziekte zou ver minderen. Dit gevaar is zeer zeker aanwezig, als de mijt ziekte de kans zou krijgen uit te breiden buiten Zeeuwsch- Vlaanderen. Najaarskeuring ie Oostburg. Op het Ledelplein te Oo9t- burg vond dezer dagen de 10e najaarskeuring plaats van IY2- jarige merriën, hengsten en hengsten af afstammelingen. Uit Nederland en België waren vele fokkers komen opdagen en ook het stamboekbestuur was door den voorzitter en den secretaris vertegenwoordigd. Ook de landsconsulent uit De nemarken was aanwezig. Uitslagen. Hengsten, groote maat: 1. Alex van Heille, Marcel D'hoore, Sluis; 2. Avenir van Flora, A J E. Temmerman, Hoofdplaat; 3. Clairon d. Ahea A J. Aernoudts, Sluis; 4. Nico van Tongerlo, idem; 5. Nico van den Paspolder, P. M. Maenhout, Sluis Hengsten, kleine maat: 1. Harold d' Ahea, H. J. Aer noudts, Sluis; 2 Clairon. A. J. Verhaege. Schoondnke; 3 Mon ty van Heille, R. J. de Milia- no Oostburg; 4 Cantor van Veldzicht, J:h. de Feyter, Schoondijke; 5. Gerard van 't Paviljoen, G. F Modde, Oost burg. Merries, grdote maat: Staveriisse TOONEELUITV OERIN G. Zaterdagavond heeft de tooneelvereeniging „Dilettant" uit St. Maartensdijk te Sta- venisse een voorstelling gege ven van „De Huwelykskoorts" en „Schoonmama komt logee- ren". Voor deze uitvoering bestond groote belangstelling en de aanwezigen hebben vol op genoten. Scherpenisse MEISJESVEREENIGING Woensdagavond vierde de meisjesvereeniging „Bidt en Werkt" onder greote belang stelling, haar llde jaarverga dering. Ds. Kooreman opende met gebed. Onder de aanwezi gen bevond zich o.a burge meester Schuller en echtge- noote en andere vooraanstaan de personen uit deze gemeen te. Hierna volgde een bijbel-In leiding. Verder werd de avond gevuld met voordracht en zang. In de pauze werd gecollec teerd voor het vereenigings- ?ebouw. De opbrengst was 62,— OPRICHTING KLEUTER SCHOOL Een damescomité heeft het plan opgevat met een lijst een rondgang te maken door Scherpenisse en de namen te noteeren van de ouders met kinderen beneden zes jaar. De bedoeling is om deze aan het gemeentebestuur over te leggen en zoodoende te komen tot oprichting van een kleu terschool. NIEUW RAADSLID. Wegens het aftreden van den heer L. V09 als raadslid te Scherpenisse, werd in diens plaats als gemeenteraadslid gekozen de heer A. C. Kievit, die deze benoeming heeft aan genomen. Bij de eerstvolgende gemeenteraadsvergadering zal de heer Kievit worden be- eedigd. Oud-Vossemeer KIESCOLLEGE. De heer M. J. Bevelander, J. W, den Engelsman, J. W. Hage'en M. de Witte hebben hun herbenoeming als leden van het kiescollege der Ned. Herv. kerk te Oud-Vossemeer aangenomen. St. Annaland ,,TREMOLANDO". De uitvoering die de mando lineclub „Tremolando" te St. Annaland Donderdagavond gaf, was zeer geslaagd te noe men. Er was geen groote be langstelling. Het publiek was niet zoo rustig als wel ge- wenscht was. BIETENCAMPAGNE. Aan de haven te St. Anna land zijn dit jaar ruim 7 mil lioen suikerbieten verladen naar de diverse suikerfabrie ken. Over 't geheel zyn bij deze campagne ongeveer 30 meer bleten aangevoerd dan aan vankelijk werd verwacht. Het suikergehalte is gemiddeld ook hooger dan voorgaande jaren. AFSCHEID DS. LAMAIN. Ds. W C. Lamain uit Rij's- sen heeft deze week in de Geref. gemeente afscheid ge nomen van de gemeente St, Annaland, wegens zijn a.s. ver trek naar Grand Raplds (Ame rika), waar hy het beroep heeft' aangenomen. Voor de lichting 1944 zijn in St. Annaland 25 personen ingeschreven. Deze zullen be gin 1947 gekeurd moeten wor den. De minister is voornemens na een periode van tien jaar het gedeelte van het crediet dat renteloos is, af te wikke len in den vorm van kwijt schelding. Ten aanzien van de te ver vangen visschersschepen zou er een regeling komen deels rentedragend crediet, deels renteloos, met de bedoeling dat dit laatste kan worden k wy tgescholden. De algemeene beraadslagin gen worden daarna gesloten, Na de artilcelsgewijze be handeling, werd de stemming over de geheele begrooting aan gehouden. De begrootingen van het Staatsmuntbedryf en die van het Gemeentefonds werden goedgekeurd. ZITTING VAN VRIJDAG. In de Vrijdagmiddag gehou den vergadering heeft de Tweede Kamer goedgekeurd de begrootingen van het Staatsvisschershavenbedrljf te IJmuiden voor 1946 en 1947, en de wets-ontwerpen voorzie ningen onder de vijand aange troffen goederen en wijziging van het besluit vijandelijk vermogen en met die wijziging samenhangende voorzieningen omtrent Italiaansch vermogen. Vervolgens kwam in behan deling het wetsontwerp tot wijziging der Invaliditetswet, der Ongevallenwet 1921, der Land- en Tuinbouwongevallen- wet 1922. der ziektewet en der kinderbijslagwet. De heeren Steinmetz (K.V. P.) en Stapelkamp (A.R.) hoopen, dat de minister bereid zal zjjn ten spoedigste een wij ziging van de ziektewet in te dienen, waarbij de ongehuwde moeder niet gelijk gesteld wordt met de gehuwde moeders De heer Suurhof (P.v,d.A.) gaf te kennen, dat zijn fractie het ontwerp met groote inge nomenheid heeft begroet. De heer van Dis (St. G.) be pleitte o.m. de wenschelijkheid, rekening te houden met gewe tensbezwaren ten aanzien van verzekering. Bij de verdediging van het ontwerp wijst de minister D. Rees er o.a. op, dat de betrok ken wijziging der wet tijdens de bezetting niet tot stand had behooren te komen. Overi gens heeft de heer Steinmetz z.L de zaak te principieel ge steld. (De zitting duurt voort) Zaterdag weer bijzondere Ministerraad. De Donderdagmiddag om drie uur voortgezette zitting van de Ministerraad, waarin de Commissie-Generaal aan wezig was, heeft tot half zevn geduurd. De Ministerraad zal Zater dagochtend om half tien we derom met de Commissie-Ge neraal bijeenkomen. VOORHEFFING OP INKOMSTENBELASTING. By beschikking van den mi nister van financiën wordt met ingang van 1 Januari '47 ingevoerd een heffing op de inkomstenbelasting voor be looningen, welke worden ont vangen in verband met het verrichten van werkzaamheden ln angenomen werk. Onder de regeling vallen die werkzaam heden, welke niet bedrijfsma tig en niet in dienstbetrekking worden verricht, doch in het lgemeen ook in dienstbetrek king zouden kunnen worden verricht. Ria van de Walhoeve, Em. Buyck, Eede; 2. Irene van Stroopuit, Cyriel Plasschaert, Strotpuit; 3. Sulma van 't Lusthof, Blondeel de Paepe, voorn.; 4 Victorine, A. J. Cambier. Breskens; 5. Laura, stallen Dobbelaere, vocra. Merries, kleine maat: 1. Ex cellente d'Ahea 140574 Ax. Aernoudts, Sluis; 2. Ida van Plakkebord, 140460, wed. E. L. J. M. Termote, IJzendijke; 3 Erna van Waterhoeve, gebr. Noë, St. Kruis; 4. Giselle van Aai-denburg, G. L Lannoyë, Aardenburg; 5. Llliane, stallen Dobbelaere, IJzendyke. De kampioenen. Kampioene der merriën werd Excellente d'Ahne, A. X. Aer noudts, Sluis; 2e werd Ria v Walhoeve, Em. Buijck Eede. Kampioensheng-st werd Alex van Heille, Marcel D'hoore, Sluis. De Deensche commissie, welke vorige week in Z. Vlaanderen gekomen was, stel de als bewys van dank voor de genoten ontvangst een eereprys van 200 kronen be schikbaar voor de beste jonge hengst. Deze pry's werd even eens door Marcel D'hoore ge wonnen. 2 werd Harold d'Ahea, H. J Aernoudts, Sluis. Het kampioenschap der vaderpaar- den werd behaald door Urbaln van Certain, K 2169. gevolgd door belde kampioenen. Breskens BEVORDERINGEN. Van het personeel der rijks- politie te Breskens werden be vorderd: de wachtmeester groepscommandant J. Wage naar tot opperwachtmeester, de wachtmeester J. Koole tot wachtmeester le klasse en de marechaussees J. van Dijk en M. P. van Kaam tot wacht meester. BONTE AVOND. Woensdagavond gaf de zwemvereeniging „Schelde- stroom" een bonte avond ter eere van haar 15-jarig be staan. De uitvoering werd ge opend door den heer K. Maas, voorzitter der vereeniging, die eenige hoogtepunten uit het bestaan releveerde. Burge meester Eekhout bood uit er kentelijkheid voor datgene, wat „Scheldestroom" voor het zwemonderwijs gepresteerd heeft, namens het gemeente bestuur eèn enveloppe met in houd aan. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met voordrachten, zang en hersen gymnastiek. Het hoogtepunt van de avond vormde het op treden van de „Schelde- stroomgirls", die op verdien stelijke wijze Hawaiianmuziek en zang ten gehoore brachten. Retranchement „ONS GENOEGEN". De muziekvereeniging „Ons Genoegen" heeft dezer dagen heb jaarlijksche najaarsconcert gehouden. Nadat de muziek enkele mummertjes ten beste had gegeven werd door de tooneelafdeeling; een tooneel- stuk opgevoerd. De opbrengst van de N.I.W. I.N.-collecte bedroeg te Re tranchement 151.55. Axel BOKSWEDSTRIJDEN. In „Het Centrum" te Axel zijn Donderdagavond bokswed strijden gehouden, georgani seerd door de sportvereeni- ging „B.J.J.". De uitslagen zyn als volgt: J. de Ryke, Axel, won van P. Manneke, Yersekse, L. Lin- denberg, Yersekse. won van A. Sorber, Axel, J. Broek hoven Terneuzen, won van F. v. d. 'Have, Yersekse, T. Ha melink, Terneuzen won op punten van K. Lindenberg, De partij tusschen A. de Feijter, Axel en J. Heijnsdyk, Terneuzen, bleef onbeslist, evenals de partij tusschen J. Damschutter, Axel en G. Sie- bens, Yerseke. Een fraaie demonstratie werd ook gegeven door H. Dey, Axel en Steketee, Yer seke. Ter afwisseling werden ook jiu-jitsu demonstraties gege ven door dames en heeren, PROPAGANDA-AVOND Te Axel is Donderdagavond vanwege het Christelijk Nati onaal vakverbond een propa- gandavergaderng gehouden in de Chr. bewaarschool. Spre kers waren ds D. Zemel, met als onderwerpSlaven van den staat of dienstknechten van Jezus Christus en de heer T. Palma, van het hoofdbestuur C N.V., die als onderwerp had: Allen werk, allen verantwoor delijkheid. Voorts was er de clamatie en medewerking van de mandolineclub Tremolo Kerstverlof bij de Wederopbouw. Het college van Rijksbemid delaars heeft een regeling vastgesteld voor de arbeiders, die in de geteisterde gebieden, buiten hun woonplaats, gehuis vest zyn. Deze mogen op Za terdag 21 December 1946, na afloop van het werk, naar huis gaan en behoeven eerst op Donderdag 2 Januari 1947 weer aan het werk te gaan, op welke dag zy van de eer ste reisgelegenheid gebruik dienen te maken. Op Zaterdag 4 Januari wordt geen verlof gegeven. De verlofdagen worden doorbetaald, behalve de drie feestdagen, waarvoor vacan- tiebons kunnen worden inge wisseld. Deze regeling geldt uiter aard niet voor degenen, die dagelijks van huis naar him werk heen en weer reizen. Tegen de duurte. Vanwege het Ned. Verbond van Vakvereenigingen wordt a.s. Zaterdag in „De Prins van Oranje" te Goes een Provinci ale kadervergadering gehou den, waarvoor alle bestuur ders van de vakvereenigings- bonden, aangesloten bij het N.V.V. in deze provincie zyn uitgenoodigd. De heer A. Vermeulen, hoofdbestuurder zal het agen dapunt behandelen over het duurteprobleem. terwyl de heer C. Z. de Vries, eveneens hoofdbestuurder, een meer in tern punt te behandelen krijgt. Er zal voldoende gelegen heid zijn voor de afgevaardig den bun meening over beide onderwerpen kenbaar te ma ken. Te 's-Gravenhage behaal de de heer S .Vreeke uit Me- .llskerke het diploma van "scheepswerktuigkundige. Predikbeurten Biervliet: 10 dhr. Verduyn; Breskens: 10 en 18.30 ds. van Vliet; Cadzand: 14.30 ds. En- ker; Groede: 17.30 ds. Derk- sen: Hoofdplaat: 10 ds. Plies- ter; Nieuwvliet: 9.30 ds. Derk- sen; Oostburg: 10 ds. van Roijen; bevestiging ds. Four- nier; 3 intrede ds. Fournier; Retranchement: 10 ds. Bai'- nouw; Schoondyke: 13.30 ds. Doorn; Sluis: 9.30 ds. Schrale; St. Anna ter Muiden: 11 ds Schrale; Waterlandkerkje: 10 ds. van Yperen; IJzendyke: 10 ds. Doorn; Axel: 10 ds. van Moorsel; 5 ds. v. d. Graaf; Terneuzen: 10 ds. Sickesz; 2.30 ds. Cazemier: Zaamslag: 9.30 en 2.30 ds. Talma; Phi lippine: 2.30 ds. J. v. d. GraaffSluiskil: 10 leesdienst, 2.30 ds. van Moorsel. Geref. kerk: Oostburg: 10 en 2.30 ds Oostenbrink. Oud Geref. gem.: Oostburg: 9.30 en 2 ds. v. d. Gruiter. Tholen. Ned. Herv, kerk t 10 ds. de Bres, nm. ds. Vroeg- indeweij; Geref. kerk: 10 en 3 ds. lè Cointre; Geref. gem.: 3 x leesdienst; Chr. Geref. kerk: 10 ds. van Leeuwen, 2.30 leesd., 6.30 ds. van Leeuwen. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. kerk: 10 leesdienst, 6.30 ds. Goverts; Geref. kerk: 10 en 2.30 ds. Vreugdenhil; Chr. Geref. kerk 3 x leesdienst. St. Annaland: Ned. Herv. kerk: 9.30 leesd., 6.30 ds. Griethuijsen; Geref. Gem.: 3 x leesdienst; Ned. Herv. kerk: 10 ds. Kooreman, 6 leesd.; Geref. gem.: 3 x leesdienst. St Maartensdijk: Ned. Herv. kerk": 10 leesd.. 2.30 ds. de Bres; Rehoboth des avonds 7 ds. Koole; Geref. gem.: 3 x leesd.; Oud Geref. gem,: 9.30, 2 en 6 ds. v. d. Gruiter. Scherpenisse: Ned. Herv. kerk: 10 leesd., 2.30 ds. Koo reman (Bed. H.D.); Geref. gem.: vm, en nm. ds. Visser, 's av. leesdienst. Poortvliet. Ned. Herv. kerk: 10 ds Vroegindewey, 2.30 lees dienst; Geref. Kerk: 10 en 2.30 dhr. Vreugdenhil; Geref. gem.: vm. en nm. leesdienst, 's av. ds. Visser. Stavenisse. Ned. Herv. kerk. 10 ds. Koreman, 6 leesd.; Ge ref. gem. 3 x leesdienst. is lang niet Het enige wat voor baby nodig hebt. Wij leveren U méér J Inderdaad Uw luierbon is bij ons in goede handen. Laat ons Uw uitzetje voor baby samenstel len, dan weet zeker dat alles in orde is. fa-h.verwer -J (Ingezonden mededeeling.y

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 14