Zware nederlaag IN HU UIT DE PROVINCIE LAATSTE NIEUWS WALCHEREN Zuid-Beveland Zeeuwsche nippers UvltvT*- lOOwf* VOETBAL-GROOTMEESTERS GAVEN DE ORANJEPLOEG EEN LESJE. Doelpunten van Bergman en Smit. Onze speciale verslaggever telefoneerde ons uit Hudders- field: Huddersfleld is een voetbal match z;nder weerga geweest helaas. Laat ons eerlijk zijn: ons elftal had niets in tè bren gen. De Britten waren volko men meester van het terrein: •technisch weergaloos knap, snel en doortastend, voetbal- kunstenaars van de eerste soort. En de dag begon toch zoo goed, ondanks de regen! Gedurende de nacht waren honderden drijfnatte en ver moeide Nederlanders in Hud- dersfield aangekomen en zij vormden een ononderbroken processie naar de veile hotels en vandaar naar 't Politiebu reau, waar de Bobbies er wer kelijk in slaagden allen op één na onderdak te brengen. En die Nederlander heeft in een oude spoorwegcoupé, op het station geslapen: onge makkelijk, maar droog! Het militaire element over- heerschte en he^ vormde wer kelijk nog een klein legioen Je hoorde Nederlandsch spre ken, waar je maar kwam in Huddersfield en de Hollanders zongen tegen de regen in. Tegen 12 uur liep Hudders field leeg naar het voetbal veld, waar geen vóór-wed strijd werd gespeeld, geen vlaggen wapperden en waar het minia tuur-legioen zich dapper weer de, toeterde en ratelde, met vlaggen zwaaide en kabaal maakte. Tweede Kamer Begrooting van oorlog goedgekeurd. Woensdagmorgen werd voort gegaan met de behandeling van het hoofdstuk „Oorlog" De heer van Sleen (P.v.d.A.) "betoogde, dat de militaire pensioenen te laag zijn. De toeslagen, welke thans gege ven worden, wil hij zien opge nomen in de nieuwe wet. De heer Koenen (C.P.N.) merkte op, dat de inkomsten der mobilisatieslachtoffers zeer laag zijn. De toestand, waaronder zij leven is zoo, dat er permanent zorg en nood in hun gezinnen bestaan. Alleen verhooging der pensioenen kan verbetering brengen. De heer Zandt (S.G.) verzette zich er tegen, dat hand- en spandiensten aan de V.N. ver leend wórden. MINISTER FIÊVEZ ANTWOORDT Vervolgens kwam de minis ter van oorlog, de heer Fièfez, aan het woord. Wij waren aan gewezen op het buitenland, zelde spr., omdat na de bevrij ding hier te lande niets aan wezig was. Het gebruik van de Engelsche taal in het leger is den minister een gruwel. De troepen in Indië staan on der den legercommandant al daar en onder opperbevel van den luitenant-gouverneur-ge neraal. De minister van oorlóg heeft alleen administratieve bemoeienis met het personeel. VRIJSTELLING VAN ONDERWIJZERS. De minister deelde mede, dat voor het onderwijzend personeel de volgende maatsta ven worden aangelegd wat betreft het verleenen van vrij stellingen van militairen dienst: Van de onderofficieren en minderen worden de hoof den van scholen vrijgesteld. Van degenen, die officier fcijn wordt niemand vrijgesteld. Voorts worden onderwijzers vrijgesteld, die, indien door hun opkomst het aantal over blijvende leerkrachten, inclu sief het hoofd en eventueele zieken, zou dalen tot vijftig procent der normale bezetting of daarbeneden. Een maatregel is in voor bereiding om in den vervolge alle onderwijzers voor zoover zij geen officier zijn en voor zoover zij dertig jaar of ouder zijn, ook vrij te stellen. Als het een korporaal of soldaat betreft reeds indien hij 27 jaar is. Nadat met 59 tegen 9 stem men de motie van den heer Schoonenberg (C.P.N.) waarin den minister van oorlog in overweging werd gegeven al le onderwijskrachten vrijstel ling van militairen dienst te verleenen. was verworpen, werden de begrootingen 1946 en 1947 van het Departement van Oorlog goedgekeurd. (Te gen de C.P.N.). Marine-begrooting. Hierna werd begonnen met de behandeling van het hoofd stuk Marine. De heer Vorrink (P v.d.A.) merkte t.a.v. de voorlichting aan de troepen in Indonesië op, dat als er politieke voor lichting gegeven moet worden, dit moet zijn die voorlichting, welke een uiteenzetting geeft van de regeeringspolitiek. Tenslotte vraagt hij de aan dacht voor de gepasporteerde marine. De heer Bruins Slot (AH.) meende, dat de handhaving van het rijk te veel op de achtergrond en de handhaving der internationale rechtsorde te zeer op de voorgrond komt. Nadat nog enkele sprekers aan het woord watfen geweest, werd de vergadering verdaagd. Maar wat klonk ons Wilhel mus zwak DE WEDSTRIJD. Dan de wedstrijd. Geen regen meer gelukkig, wel een modderig veld. Twintig minuten lang gaat alles gced, vooral dank zij een paar meesterlijke reddingen van Kraak en zoowaar enkele ?oede Nederlandsche aanval- en. Je kon het echter voelen; dat gaat mis! De Britten wa ren te sterk op alle fronten en de catastrophe bleef dan ook niet uit Plotseling schoten de Engel- schen uit hun slof en begon nen zij er ernst van te maken. Zij buitten hun schitterende techniek volledig uit. En weg was Holland. Weg zonder meer dank zy een fa len van backs en spil, die de Engelsdhen niet konden hou den. Wanneer na 20 minuten v. A. Linden te laat aanvalt, kogelt Lawson keihard in en één mi nuut later schiet hij tegen de lat. Na 24 min. geeft Finney voor en weer is het Lawson, die doelpunt. Carter maakt er dan 30 van, Mansion 40 en Lawson wandelt door alles heen en geeft Kraak weer geen kans: 50. Even een Nederlandsche op flikkering, Drager neemt een corner. De bal komt onver wacht bij Bergman en deze geeft Swift het nakijken De Engelsche keeper werd kenne lijk gehinderd door het Blitz- licht der fotografen. PENALTY GESTOPT. Weer een sensatie: Kraak loopt ver uit zyn doel, Man sion kopt hoog in en v. d. Lin den slaat met zijn handen de bal uit het. doel. Onder doodsche stilte wordt de strafschop genomen, maar tot ieders verbazing schiet Lawson recht in de handen van Kraak. Eén seconde voor rust maakt Finney er 61 van en mis troostig schudden de Neder landers tijdens de rust hun hoofden boven hun kopie thee. Zij zijn bitter teleurgesteld. Na de rust nemen de Engel- schen het kalmer op en weer duurt het twintig minuten voor er een goal valt. Het is Carter, die er 71 van maakt en als Lawson een vrije schop moet nemen even buiten het strafschopgebied, helpt het niet, dat de Nederlandsche spelers zich in een haag op stellen. De haag is geen haag en Lawson schiet er dwars door heen in het doel. HET BESTE MOMENT. De wedstrijd eindigt met het beste Nederlandsche moment van de dag als Wilkes vijf of zes tegenstanders passeert, prachtig doorgeeft naar Smit en deze een juweel van een doelpunt maakt (82). Een harde voetbalmatch met schitterende doelpunten en met als beste Nederlanders Kraak, Wilkes en Smit. De Hollanders gaan stille tjes naar huis en terecht, want een internationale voetbal uitslag als deze komt maar zelden voor. De Engelschen zyn voldaan, maar in de kleedkamer der Nederlanders heerscht het te gendeel van een juichende stemming Het kan ook niet anders. De onzen waren de zwaksten... En het miniatuur legioen zwijgt en druipt af als het wa re met bebloede koppen! De nieuwe bonnen. Ie helft 13e periode 24 Nov. t.m. 8 Dec. Bonkaarten KA, KB, KC 612 strook 8. Suikerwerk: 49-4 alg. .100 gr. Zachte zeep: 49-5 alg. 250 gr. Bonkaarten KD KE 612 strook 8. Suikerwerk: 50-7 alg 100 gr. Zachte zeep: 50-3D res.: 250 gr. 50-3E res.500 gr. Tabakskaarten. Tabakskaart: T 60: 2 rantsoe nen (w.v. minstens één rantsoen Z.Am. cig.) PETROLEUMBONNEN. Zy, die in het bezit zijn van kaarten voor petroleum voor kookdoelelnden of verlichting kunnen gedurende de maand December op de bonnen A 05, A 06, A 07 en A 08 van de kaart UA 611 vier liter, op de bonnen B 03 en B 04 van de kaart UB 611: vier liter, op de bon C 02 van de kaart UC 611: vier liter en op de bonnen D 04 en D 05 van de kaart UD 611: vyf liter pe troleum koopen. ZIJ STEMDEN! Toen de stembussen voor den dag werden ge haald voor de jongste verkiezingen in Berlijn, bleken sommige nog propvol te zitten met stembiljetten voor de Anschluss-verkiezing van 1938. Niemand had de moeite genomen ze te tellen. („Reynolds News") Eerste Kamer U.N.E.S.C.O.-statuut goedgekeurd. In de vergadering van de Eerste Kamer was Woensdag aan de orde de goedkeuring van het statuut van de organi satie der Ver. Naties voor On derwijs, Wetenschap en Cul tuur, de U.N.E.S.C.O. De heer Anema (a.r.) ont wikkelde eenlge bezwaren te gen de preambule van het sta. tuut, die gespeend is van alle realiteitsbesef. Voorts lijdt zij aan deerlijke overschatting van het intellectueele element in de bevordering van de vrede De heer Schneider (K.V.P.) had eveneens bezwaar tegen de preambule, die niet de naam van God noemt. Er is ook geen vaste grondslag aangenomen voor beschaving en gerechtig heid Minister Gielen gaf toe, c-t de preambule eenzijdig is. Maar het lijkt spr. overdreven om te zeggen dat zij gespeend is van realiteitsbesef. De in vloed der kerken dient sterk te worden aangewakkerd. Het ontwerp werd goedge keurd met 31 tegen 1 stem (die van den heer Schneider). YOEGO SLAVIB VERSTERKT ZIJN GRENSTROEPEN. Door de Yoego Slavische Regeering is officieel aan den Griekscheg gezant te Belgra do medegedeeld, dè.t do strijd krachten aan de grens ver sterkt worden in verband met de terreur, welke in Grieken land zou heerschen en met het groote aantal vluchtelingen dat zou trachten over de grens te komen. VIER JAAR VOOR TONY KESSLER Het tribunaal te Utrecht heeft de oud-internationaal voeballer Tony Kessler, tijdens de oorlog adjudant van Mus. sert, veroordeeld tot 4 jaar Lnterneering, verbeurdverkla ring van zijn vermogen tot f 50.000 en ontzetting uit de rechten. De brug over de Eendracht. - De A.N.W.B. verneemt van bevoegde zijde, dat de brug over de Eendracht ver moedelijk in de eerste helft van 1947 weer voor het ver keer zal v/orden geopend. Daardoor zal het eiland Tho- len dan weer uit zijn isolement worden verlost. Schortenbont voor Zeeland Voor het eerst na de bevrij ding zal binnenkort een '"groo te partij katoen, zoogenaamd „schortenbont", ter beschik king gesteld worden van de manufacturiers in Zeeland, be stemd voor de vrouwen in kleederdracht in die provincie, voor wie tot dusver weinig te koop was. Aannemers over de arbeids voorwaarden. De aannemers, werkzaam in West-Zeeuwsch Vlaande ren, zyn dezer dagen in Oost burg in vergadering by een ge weest. Besloten werd, dat con tact met de regeering zal worden opgenomen om bepaal de voorschriften op het gebied der prestatie-gelden in betere banen te leiden. De provinci ale- en streekbureaux waren i oordeel, dat voor de 10 extra geen prestatie wordt geleverd. Ook gedurende de winter maanden zullen de werktijden minder dan 45 uur tot dit aantal door den aannemer worden bijgepast Ook over dit punt zullen echter bespre kingen met de regeering vol gen. Voor deze vergadering be stond van aannemerszijde groote belangstelling. WEDEROPBOLW- ARBEIDERS. Het gewestelijk arbeidsbu reau te Middelburg vestigt er onze aandacht op, dat het A. N.P.-bericht inzake bijbetaling van een contractueel loon aan reisarbelders, die voor de we deropbouw in Zeeland werken, reeds sinds 8 October 1945 plaats heeft en dat dit bericht dus geen nieuwe gezichtspun ten opent. KATH. VOLKSPARTIJ De Kath. Volkspartij hield Zaterdag in Goes een verga dering. Na een uitgebreide discussie over het bestuurs beleid t.a.v. de proefstemming, werd Mr. Mes met 30 van de 37 stemmen als voorzitter ge kozen. Verschillende bestuurs voorstellen werden besproken. Mr. Mes deelde mede om ge zondheidsredenen te moeten aftreden als Kamerlid. Over leg zal worden gepleegd t.a.v. de opvolging. Indien de heer A. Lockef eer Kamerlid zou worden, zou hg het lidmaat schap van Ged Staten moe ten neerleggen. 1 DAMKAMPIOENSCHAP IN ZEELAND. De laatst gespeelde partijen van de voorwedstrijden om het pers. damkampioenschap van Zeeland hadden tot uitslag: A. v. SorgeF. v. d. Boom- aard 20; M. C. Deurloo de Schipper 2—0; F v. d. BoomgaardC. de Schipper 20; A. v. SorgeA. van Oosten 20; J. Strooband Sr. E. A. Schuitema 20; O. ScherpP. Hoogstrate 11; F. BrandenburgF. P. den Hertog 11; P. Hoogstrate A. M. Geluk 1—1; A. W. Kaat—M. J v. d. Weele 2—0. Deze week wordt de laatste ronde gespeeld, waarvan en kele partijen nog van belang zijn voor de bezetting van de eerste plaatsen. Totaal verwoest. Licht beschadigd. Zwaar beschadigd» T Onbeschadigd. Dit kaartje geeft een duidelijk sprekend overzicht van de ver woestingen op Walcheren en in West Zeeuwsch Vlaanderen. De proofe cirkels geven de verhouding voor het gcheele eiland, resp. geheel West Zeeuwsch Vlaanderen. Noodregellng ouderdomsvoorziening. WETSONTWERP INGEDIEND. Verschenen is het wetsont werp noodregeling ouderdoms voorziening. De voorziening is bedoeld voor ieder, wiens financieele omstandigheden dit noftdig maken. De gemeenten worden inge deeld in drie klassen, in welke het maximum inkomen, waar- bg een uitkeering kan worden gegeven, voor gehuwden wordt gesteld op resp. 1375, 1225,en 1075,—, voor ongehuwden 875.775, i 675,per jaar. Voor gehuwden bedragen hierbij de maximum-ultkeerin- ;en resp. 78,70,en 61,per maand, voor on gehuwden resp. 44,39, en 35,—. Deze maxima worden alleen gegeven indien het inkomen minder dan f 50,per jaar bedraagt. Anders wordt onge veer de helft van het inkomen in mindering gebracht. Om in aanmerking te ko men, moet men zes jaar in Nederland, Indonesië, Surina me of Curasao hebben ge woond en mag men geen eigen nering, ambacht of beroep uitoefenen. De kosten van deze voorzie ning worden op 150 a 200 miilioen gld. per jaar geraamd. TEGEN DE BASIS-O VEREEN KOMST. Een negental vooraanstaande Nederlanders militairen en burgera heeft een oproep tot het Ned. volk gericht, waarin zij zich uitspreken te gen de door de Commissie- Generaal voorgestelde over eenkomst met "de Indonesiërs en betoogen, dat de C.-G. haar bevoegdheden zou hebben overschreden. Zij roepen het Ned. volk op tot ondubbelzinnige afkeuring van het gevoerde beleid en tot bezinning op de zelfstandig heid der overzeesche rijlcsdee- len binnen het Koninkrijk. DE SPOORBRUG BIJ MOOK Op 14 December zal de spoorbrug over de Maas bij Mook officieel in gebruik ge nomen worden en van 16 De cember af zullen er dagelijks in beide richtingen weer zeven treinen tusschen Nijmegen en Venlo rijden. Vliegramp in Costa Rica. By een vliegtuigongeval in het bergland van Costa Rica hebben 22 personen, onder wie twee leden van de bemanning de dood gevonden. 14 honderdjarigen in België. België mag zich op het oogenblik in het bezit van niet minder dan 14 honderdjarigen verheugen, o.w. slechts twee mannen. De Belgische regee ring heeft besloten aan deze oudjes voor de winter een speciaal rantsoen van 5 hecto liter steenkool toe te kennen. De oudste dezer honderdja rigen is de weduwe Catharina Dalcq, die de leeftijd van 106 jaren heeft bereikt. Deze kras se dame wilde met alle geweld nog haar stem uitbrengen tij dens d& laatste gemeenteraads verkiezing en toonde zich zeer teleurgesteld toen de dokter haar dit verbood. Britsche marine ontruimde Alexandrië. De Britsche Admiraliteit deelt mede, dat het geheele Britsche marinepersoneel, met uitzondering van 3 4 man de Britsche marinebasis te Alexandrië in Egypte heeft ontruimd. Deze laatsten blij ven achter als personeel van het telegraafstation. Ook de oorlogsschepen, uit- ruisting en installaties van Engeland zijn uit de stad te ruggetrokken. De ontruiming is een van de laatste phases van de uitvoe ring der op 7 Mei bekend ge maakte regeling tusschen Egypte en Engeland. De marinebasis is naar Mal ta verplaatst. Thorez wil direct premier worden. Het centrale comité der Comm. Partij in Frankrijk eischt het premierschap thans onmiddellijk voor Thorez op. De andere partijen houden zich vast aan het plan om Bidault tot de presidentsver kiezingen in Januari aan het bewind te laten. Rapporten oyer de troepensterkte gevraagd. In de politieke commissie der Ver. Naties is besloten de leden uit te noodigen op 15 Dec. a.s. een rapport in te dienen over het aantai troe pen in binnen- en buitenland. Geheim Duitsch leger? Raldo Moskou heeft een be richt aangehaald uit de „Prawda", waarin wordt be weerd, dat Engeland bezig i£ een geheim Duitsch leger, ge naamd de „Schwartse Reichs- iwehr", op te richten. DE GLASAC7HE. Het Dagblad voor Midden- en Oost-Brabant komt met het bericht, dat een party glas afkomstig van de glasac- lie Doorn, in Zeeland gewei gerd zou zijn en dat dit glas nu naar Heüsden was gestuurd De verklaring van dit raad sel is eenvoudig. De glasactie van „Ruiten troef" is een schitterende actie en Zeeland weigert geen brokje glas, maarde leiders van de actie hebben de zorg voor Zee land aan bepaalde steden toe vertrouwd. Zoo wordt bijvoor beeld heel Walcheren van noodglas voorzien door Am sterdam. Andere steden sturen him glas naar andere noodge- bieden. Doorn stuurt het nu naar Heusden. Niet omdat Zeeland liet weigert, want Zee land zou het wel kunnen ge bruiken, maar...er wordt voor Zeeland gezorgd en dat mogen we nu wel even rustig afwachten. De mijnwerkersstaking in Amerika. GEIIEIME ONDERHAN DELINGEN Het proces tegen den leider van de Amerikaansche mijn- werkersbonden, John Lewis, is Woensdagmiddag begonnen. Het optreden van de advoca ten wekte het vermoeden, dat deze de procedure trachten te rekken. Inmiddels doet de invloed van de staking zich reeds op verschillend gebied gevoelen, o,m, in de bietsuiker-industrie. Ook de levensmiddelen-voor ziening dreigt in de war te geraken, terwy'l vele gemeen ten nog over kolen voor twee weken beschikken. Volgens geruchten zouden geheime onderhandelingen worden gevoerd om tot een oplossing van het conflict te kmen. Officieel is hiervan echter niets bekend. Britsche troepen met stokken ontvangen. Joodsche emigranten, aan boord van het 2000 ton me tende schip „Lotsjita", dat Dinsdagmiddag in de haven van Haifa is aangekomen, heb ben Britsche troepen, die aan boord van het schip tracht, ten te komen, met een hagel bui van blikken en stokken verdreven. Vier salvo's uit machine geweren werden over de hoof den der emigranten afgevuurd. Joodsche leiders te Haifa hebben voor de uit 60.000 zie len bestaande Joodsche ge meenschap een staking van 90 minuten afgekondigd, als protest tegen de weigering om passagiers van de „Lots jita" te laten debarkeeren. Middelburg Ambtenaren bijeen. Op 25 November werd door de afdeelingen van de Amb- tenaarsbond en van de N.B.P. O. te Middelburg een geza menlijke vergadering gehou den in de bovenzaal van de Schouwburg. Na een woord van welkom door den voorzit ter van eerstgenoemde bond, werd overgegaan tot de sa menstelling van een nieuw afdeelingsbestuur in verband met de fusie der beide bon den Vervolgens hield de heer Wlarda, hoofdbestuurslid, een rede, waarin hij de thans aan gekondigde salarisverhooging van de ambtenaren behandelde wees op de ondervonden moeilijkheden in de salaris- commissie ad hoe. De hoofdbe stuurder gaf daarna een over zicht van de bereikte resulta ten. Voorts schetste hij de nog te voeren strijd in de komende jaren; in verband hiermede wekte hij de aanwezigen op de nieuwe bond (A.B.V.A.) dcor ledenwerving te versterken. Tenslotte vroeg hij de steun van alle ambtenaren in de strijd tegen de duurte, welke is ingezet door het N.V.V. Na 'de pauze werd een aan tal gestelde vragen door den heer Wiarda beantwoord, waar na de voorzitter deze geslaag de vergadering sloot. DISTRICTSRAAD. Burgemeester en Wethouders van Middelburg hebben be noemd tot lid van de districts- raad voor het consumentencre- diet de heer J J. Louwerse, hoofdcommies bij de Raad van Arbeid te Middelburg. TURNVEREENIGING „WILHELMINA". Ten overstaan van mevrouw Rosenboom en den heer A. C. Kole als juryleden werden Za terdag door leden en adspiran- ten van „Wilhelmina" de vaardlgheidsproeven gymnas tiek van het K.N.G.V. afge legd Geslaagd zijn in de le graad de dames P. Louwerse (voor de 6e maal) en T. van de Pas (4e maal) en in de 2e graad de dames C. Sturm (3e m.), M. Adriaanse (3e m.), J. Lahr, van Aartsen, I. van Malde- gem, V. .RyntenMarijs (5e, m.). T. Rijswijkde Kam (5e m.). In de 2e graad dc tur ners J. Leynse en Th. Ouwer-' kerk. Van dc meisjes-adspiranten slaagden: M. M. Salomé, W. Vroon, M. Visser. D. C. Ro- Goes GEORETTE H\GEDOORN. Te Goes was Woensdag avond het Schuttershof goed bezet toen Georgette Hoge- doom voor de Z.V.U. optrad. Ook hier hebben de aanwezi gen volop genoten en daar van spontaan blijk gegeven. Medegedeeld werd, dat de voorstelling van „Comedia" a.s. Maandag te Goes niet zal doorgaan, maar dat in plaats daarvan te Middelburg op Dinsdag en Woensdag twee voorstellingen worden gege ven, waar ook de leden van Goes en omgeving toegang zullen hebben. DE LAATSTE TOONDAG. Waren er verleden week Dinsdag op de markt te Goes nog vier jonge runderen aan gevoerd, deze week was het aantal tot twee teruggeloopen. Als zoodanig zijn de toonda. gen dit jaar niet van beteeke- nis geweest. Het bezoek aan de kermis, (je uitvoering in het Schutters, hof. dansgelegenheden en ca fé's was mede, dank zij het mooie Novemberweer, bijzon- der groot. senboom' (2e maal). C. J. J. Voogd en W. Pleyte. 6 candi- daten werden afgewezen. Vlissingen GEVLUCHT VOOR DE STORM. Tien schepen zgn de saven van Vlissingen binnengeloopen om dekking te zoeken voor de storm. Op de te Tilburg; gehouden examens voor het diploma ty pen slaagde o.a. de heer H. C, Maat uit Kruiningen. Maandag vierde het echt paar P Wilderom-Zuurveldt Kamperland zijn 50-jarig huwelgksfeest. Vele bewijzen van medeleven werden in ont vangst genomen, o.a. van de muziekvereeniging „Ons Ge noegen" en het bestuur. Maandag had te Waarde de verkiezing plaats van twee notabelen der Ned. Hervormde Kerk. De aftredende heeren J. Lagendijk en P. van der Maas werden herkozen Tot notabel van de Ned. Hei-vormde Kerk te Kapelle werd gekozen de heer C. L. Duininck. Woensdag slaagde te 's-Gravenhage voor het exa men wiskunde L. O. de heer M_ Schrijver te Goes. Sport SCHAKEN MIDDELBURG Hl— HANS WEERT. Voor de Zeeuwsche schaak bond werd gespeeld de wed strijd Middelburg UIHans- weert, waarvan de uitslag was: J MondeelM. J. Quakke- laaf 0—1; L. J. Woudstra sr J. Karelse 10; J. A. Ver- donckA. J. Quakkelaar 0 1; K. J. Holster—W. Zuid- weg V2xkJ Goedbloed- Th. Swetser 1C. A. v. d. KoordeP. Meyer 01; J. J. MeyerJ. v. Liere 10; W. KoejemansJ de Pree 10; P. R. BosJ.' Verhagen y2— y2; P. de MunckC. Verha gen 10. Middelburg Hl won dus met 64. DAMMEN MIDDELBURG— AAGTEKERKE. De Maandagavond te Mid- deubrg gespeelde competitie wedstrijd tusschen het tweede tiental van Middelburg en Aagtekerke I leverde een wel verdiende 14—6 overwinning op voor Aagtekerke I. Kerknieuws HERV. RAAD VOOR KERK EN SCHOOL. In de classis Gees van de Ned. Herv. Kerk zal, onder leiding van ds Odé te Goes, een cursus worden gegeven, uitgaande van de Hervormde Raad voor Kerk en School. Deze cursus is bedoeld voor leerkrachten aan de openbare school, ter verkrijging van de bevoegdheid goasdienstonder- ijs te geven op hiin eigen ïhocl. WILLIBRORl>-MON O MENT. In 1939 is in Utrecht her dacht het 12e eeuwgetyde van den apostel der Nederlanden met een zeer bijzondere ten toonstelling in de Klooster gang en de oude kapittelzaal, een bijeenkomst in de Dom. De herdenking had een na tionaal karakter, waaraan al le kerkelijke richtingen mede werkten. Geheel overeenkom stig de opzet, had die herden king tevens een algemeen Christelijk karakter. Dit is destijds zéér gewaardeerd. Ook later Is de herdenking be schouwd als een historisch ge beuren. Door de zorg van de vereeniging „Katholieke Dag", zal er in het begin van 1947 als uitvloeisel van die herden king te Utrecht een gedenk- teelten worden opgericht. Dit ge.denkteeken, 'n ruiterstand beeld van Willlbrord, vervaar digd door den beeldhouwer Termote, zal verrijzen op het pleintje Janskerkhof bij de straat, welke naar de Dom kerk leidt. Het is de wensch, dat de plechtigheid bij de ont hulling van het gedenkteeken, evenals in 1939 een algemeen Christelijk karakter zal dra gen. SCHOTSCH GESCHENK AAN ARNHEM Ds. H. Bout van Delf9ha- fel aangeboden aan de Ned. Hervormde gemeente van Arnhem. Ds. Bout, die als veldprediker in Schotland ver-, toefd heeft, ontving van de kerkeraad van Torphicken in West-Schotland een Avond maal sstel om aan een getrof fen Hollandsche gemeente te schenken. (Ingezonden mededeeling.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 2