Domburg versloeg Westkapelle UIT DE PROVINCIE Mag. „De Magneet" LUIERBON ZEEUWSCH-VLAANDEREN Tholen Schouwen en Duiveland Walcheren nippers Zeeuwsche S K.N.V.B., A(d. Zeeland. Dubbele cijfers in de Zaterdag-competitie. Arnemuiden behield de voor- [Vogelwaarde en deze eindigde sprong dcor een flinke over- in een 21 overwinning voor winning (15) op de hekke-lde thuisclub Van de bezoekers Iqke. -~ sluiters Kattëndifke. Rilland- Bath liet zich door Krabben- d^jke, dat toch -wel eenigszins in herstel schqnt te zijn, een puntje afnemen en daarmee uitschakelen voor betere kan sen, mede dank zij de opge- loopen verliespunten wegens niet opkomen tegen Arnemui den Wemeldinge profiteerde hiervan dcor de tweede plaats te bezetten na een 52 over winning op Nieuwdorp. 2e klasse. Wissekerke liet er geen twn- fel over bestaan of de staart- clubs ook inderdaad beneden haar krachten liggen. Wemel dinge n kreeg een koude dou che (101). Krabbendijke II echter, dat aardig komt opzet ten voor een kopplaats, maak te het nog gekker en maakte Wolphaartsdqk even duidelijk, dat de goede resultaten van de laatste weken niet beteekenen, dat zij er al zqn. Het werd niet minder dan 111. Colijns- pl. Boys sloeg Nieuwdorp n, met 31. De stand is hier nu: W.kerke I 11 9 1 1 58—19 19 Yers. Hl 10 8 0 2 44—21 16 Kr.dijke n 9 6 1 2 64—20 13 Col. Boys 1 9 6 1 2 30—20 13 's-H. Ar. n 10 5 2 3 38—18 12 Arnem. H 8 6 0 2 37—20 12 Kapelle I 8 5 0 3 38—18 10 R.-Bath D 9 3 0 6 21—26 6 Wolph.d. I 9 2 1 6 30—30 5 Wem.d. II 10 1 2 7 16—43 4 Kruin. IV 11 1 1 9 9—85 3 Nleuwd. II 10 0 1 9 13—58 1 Overige uitslagen: Kruinin- Ëen TV's Heer Arenskerke o—8. Juniores. De Zeeuwen nDe Zeeu- j wen I 09; VlissingenRCS 2—2; Goes—Middelburg 1—3; ZeelandiaBiervliet 09; HulstRapenburg 90; Vo gelwaardeHontenisse 11; Patrijzen IIGoes 00; Pa trijzen IVlissingen 61; Ro- burMiddelburg 34. Ie Klasse A. De Patrijzen konden Vol harding '32 er met 25 onder houden. Luctor had met Drel- schor weinig moeite (61) en voorloopig is de positie van de Heinkenszandsche ploeg dan ook nog onaantastbaar. Ie Klasse B. Slechts één wedstrijd werd in 1 B gespeeld t.w. Koewacht een aanmerkelijk betere pres tatie dan vorige week, doch de vier verliespunten in twee we ken doon hun positie op de ranglijst geen goed. Rapenb. 8 6 11 1811 13 Hansw. B. 7 5 2 0 26—13 12 Koewacht 8 5 1 2 29—13 11 Kruiningen 8 5 0 3 22—13 10 Vogel w. 8 4 0 4 1717 8 Groede 8 4 0 4 15—20 8 Sluis 7 2 0 5 1526 4 Zuidzande 7 115 1319 3 D.S.W. 9 0 1 8 7—32 1 Res. Ie Klasse A. A: Yerseke nZierikzee II 5—1. B.: Hulst ilCorn. Boys II 03; Axel nSchoondijke n 161; Hoofdplaat II-IJzen- diike n 31; Hontenisse II Steen H 51; Oostburg II- iClinge n 61; Aardenburg II—Sluiskil n 2—6. 2e Klasse A. Kats boekte weer een over winning, thans tegen Vlissin gen III (31). Lewedorpsche Boys bleven royaal baas over het zwakke Zeeuwen ni. Terneuzen IIISluis II 1 Biervliet IIGoes II 73. Biervliet II 8 7 0 1 3820 14 Lewed. B. I 8 5 1 2 23—13 11 Sluis H 7 4 12 16—^13 9 Scheldeb. 1 7 4 0 3 2717 8 Vliss. m 8 4 0 4 13—17 8 M'burg III 7 3 13 12—12 7 Terneuz. IH 8 3 1 4 2424 7 Goes HI 7 3 0 4 14—19 6 Kats I 8 2 2 4 17—24 6 De Z. IH 8 0 0 8 9—34 0 Nederlandsch elftal in Engeland. ZITPLAATSEN UIVERKOCHT. Onder groote belangstelling is Maandagmiddag het Ned. elftal met de begeleidende K.N.V.B.-officlals er vliegtuig naar Engeland vertrokken. De stemming onder de spelers was uitstekend en getuigde van goede voornemens. Het elftal heeft de overtocht goed doorstaan en is In de beste stemming In Engeland aange komen Op alle 4500 zitplaatsen, welke de tribune van het sta dion te Huddersfield oiedt, is thans beslag gelegd. De staan plaatsen worden eerst Woens dag verkocht. Het terrein bevindt zich on danks de regen in goede staat. Wijziging bonaanwijzing bloem en rijst. Binnenkort zal er verande ring komen in de bonaanwij zing voor bloem en rijst voor de jongste kindergroep. Te beginnen op 7 December zal voor bloem telkens een bon van 600 gram worden aangewezen voor vier weken. Met rqst zal met ingang van 21 December hetzelfde ge schieden, met dien verstande dat er slechts 500 gr. rijst wordt verstrekt. Tot dusver werd om de 14 dagen een bon voor 300 gr. bloem en 250 gr. rijst aangewezen. In de groot te der ransoenen komt dus geen verandering. LASTIGE AUSTRALIËRS. Een ambtenaar van de Ne- derlandsche legatie te Mel bourne heeft aan de „Melbour ne Herald" medegedeeld, dat de ,.Tjlbesar" naar Sydney zal varen in afwachting van de opheffing van het verbod tot lading. Hij voegde er aan toe, dat de Nederlanders dit ver bod moe zijn en misschien tot andere maatregelen zullen overgaan. Het grootste ge deelte van de te laden goede ren voor Batavia bevindt zich te Sydney. Het wordt moge lijk geacht dat het schip niet terugkeert om de 2000 ton foeaeren in Melbourne te la- en. ZEEROOF IN NED.-INDIË. Ondanks het patrouilleeren van Nederlandsche marine vaartuigen. blijven Indonesi sche zeeroovers actief in de straat van Madoera, zoo meldt de marinevoorlichtingsdienst. Onlangs zijn weer twee prau wen hiervan het slachtoffer geworden. In het eene geval werd de prauw verlaten aan getroffen. terwijl verder alleen de scheepspapieren ontbraken, in het andere geval waren de zeeroovers nog druk bezig de lading in kleine bootjes over te laden, toen zij bij hun bezig heid door de Nédarlandsche marine werden gesfcaswi. 3e Klasse A. Domburg zorgde voor een verrassing door De Noorman nen met 21 te slaan. De Westkappelaars hebben Vrou we Fortuna de zijde van Dom burg zien kiezen en een on verdiende nederlaag geleden. Kruiningen III—EMM III 40; De Zeeuwen IVLewed. Boys n 63. Door het terugtrekken van Kwadendamme ni is de stand in deze klasse eenlgszlns ge wijzigd. De Noorm 9 7 0 2 417 14 Kruin. Hl7 5 1 1 32—15 11 Domburg 1 6 5 0 1 22— 8 10 M'burg IV 8 3 3 2 16—15 9 RCS Hl 4 2 0 2 31— 9 4 De Z. TV 6 1 2 3 23—10 4 Vliss. IV 4 112 7—13 3 Lew. B. II 6 1 1 4 21—29 3 EMM m 5 1 0 4 5—20 2 Patr. Hl 5 0 0 5 4—56 0 3e Klasse B. Terneuzen IVSluis IH 6 Sluiskil ni—Biervliet III 15; Steen IIIHontenisse III 63; Hontenisse IVAxel III 14; Rapenburg III Hulst m 22; Vogelwaarde ni—Koewacht IH 0—2. 2e Klasse B. Ria W. nam revanche tegen Kruiningen lil, de eenige ploeg, welke Ria een puntje wist af te snoepen. Met 16 werden zij hiervoor nu eigen huis geslagen. Raenburg HKwadendam me II 4—0; Patrijzen nLuc tor II, Patr. II niet opgek. Door deze uitslagèn stijgt Ria W. van de zesde plaats naar de kopplaats. Ria W. 6 5 1 0 50— 4 11 Vogelw. II 6 5 1 0 229 11 Kruin. H 10 5 1 4 2918 11 Rapenb. II 8 4 1 3 20—19 Luötor II 8 4 1 3 24—28 Koewacht H8 2 4 2 1815 Patr. II*) 8 3 2 3 22—25 Hw. B. II 7 2 1 4 24—34 5 Volh. '32 n 7 0 2 5 1042 2 Kwadend. II 6 0 0 6 330 x) 2 verliespunten. John Mott, president der Wereld-federatie van Chr. Jongemannenvereenigingen kreeg de helft van den No belprijs. TWEEDE KAMER De oorlogsbegrooting aan de beurt. De Tweede Kamer heeft Dinsdagmiddag een aanvang gemaakt met de behandeling van de hoofdstukken oorlog van de rijksbegrootingen voor 1946 en 1947. De heer Ruys de Beeren- orouck (K.V.P.) opende de rij der sprekers. Hq verklaarde met het oog op de in de me morie van antwoord aange kondigde publicaties zich er nader over te zullen beraden of een enquête naar de ge beurtenissen van vóór 10 Mei 1940 noodig geacht moet worden. Hq is er niet van overtuigd, dat het noodzakelijk is vrou welijke krachten in het ieger in te schakelen, omdat er an ders niet voldoende manschap pen zouden zijn. Spr. pleitte er verder voor gezinshoofden met vier kin deren niet naar Indië te stu ren. Wat het aantal verdwenen auto's van het M.G. betreft, dit zou minder dan een tiende zijn van het aanvankelijk w noemde aantal van 5400. Maar ';00 verdwenen auto's vindt spr. toch al meer dan bar. De heer Bruins Slot (A.R.) besprak de doelstelling onzer krijgsmacht en de onderlinge verhouding der onderdeelen. Volgens den minister is de eerste taak h .ïdhaving van-dé internationale rechtsorde. Voor spr. Is het primaire doel hand having van de zelfstandlgneid van net Koninkrijk, Het leger moet niet zijn een. verlengstuk van dat van een bondgenoot. Het gaat niet aan, dat het eene onderdeel zus en andere zoo georganiseerd worat. ZUIVERING BIJ DE MIJNEN. De mijnindustrieraad is de zer dagen bijeengekomen naar aanleiding van de beslissingen, die de beheerder krachtens zijn bevoegdheden ingevolge het buitengewoon miinbesluit heeft genomen met betrekking tot directeuren en bedrijfslei ders, tegen wie klachten zijn ingediend. De M.I.R. besloot den be heerder te verzoeken de ten uitvoerlegging van zijn beslis singen uit te stellen totdat het dagelijksche bestuur met den minister van Economische Za ken zal hebben gesproken om trent de motieven, die den mi nister hebben bewogen tot zijn afwijzend standpunt in zake de sociale zuivering. -r komen weer nieuwe bussen. HET VERVOER OP WALCHEREN. Het busvervoer op Walche- :n laat nog steeds te wen- :hen over. In overvolle belle- /agens, waar men op spitsuren oo lang reizigers instampt, ot er alleen nog menschen zoo ,oed als geen lucht meer aan wezig Is, obbelt men zijn be- temming tegemoet. Vooral de neer dan slechte toestand van Ie weg tusschen Middelburg 3n Vlissingen is aan dergelijk .ransport niet vreemd; een weg, die hoewel na de Inun- latie no. 1 op de herstellijst ïog in een dusdanige toestand erkeert, dat de trailers die lier rijden, wegens kapotge- ichokte onderdeelen moeten litvalldfc. Zelfs voor het ge- leelte van de weg tusschen Souburg en Vlissingen, dat naar men zegt bij het toe komstige wegenplan verlegd wordt, zou men in ieder geval toch tot een noodherstel kun nen overgaan. Maar ook de vervoersmidde len zelf zq'n nog niet 100 Met afgunst kijken de ge radbraakte reizigers naar de bussen, die dè particuliere on- dernemers uit Holland voor trips naar Walcheren beschik, baar kunnen stellen Deze on dernemers echter, dié tijdens de bezetting geen lijndiensten hadden te onderhouden, hebben hun wagens kunnen laten on derduiken, terwijl de g van de lijndiensten door "de Duitschers werden geplunderd. Men heeft er over gesproken deze bussen voor de vaste tra. jecten te laten vorderen; de minister wenscht echter geen vorderingen meer. Niettemin kunnen de ge schokte reizigers tusschen Mid delburg en Vlissingen moed houden: men verwacht Vrydag a.s. een derde groote trailer voor dit traject en begin De cember een vierde, zoadat in beide richtingen met 2 van de ze bussen gereden kan worden. Voorts verwacht .men zeer bin nenkort nog eenige „Ford"- bussen en in Januari enkele1 van de 16 bestelde Crossley- bussen. De werkgelegenheid. Wij ontleenen enkele gege vens over de vraag naar ar beidskrachten aan de statistie ken van het Gewestelijk Ar beidsbureau te Middelburg Op 16 November stonden ingeschreven 547(33) werkzoe kenden, van wie er 290 in de D.U.W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 16 November werden 602 (18) personen geplaatst. Het aantal overgebleven aanvragen bedrceg 1019 (255). De tusschen haakjes vermel de cijfers hebben betrekking op vrouwen Hier volgt een overzicht van wat er in Zeeland gevraagd wordt aan arbeidskrachten. Waldheren: Metaalbewerkers, magazijnbedienden, pakhuis knechten, bewakingspersoneel, kellner, schoenmaker, huishou delijk personeel, machine stik- sters en naaisters, winkeljuf frouwen. Zuid-Beveland: Automon teurs, schoenmakers, kantoor bedienden, bouwkundig opzich ters, wasscherrj-personeel (m. en vr.). Schouwen- en Duiveland: Schoenmaker. wagenmaker, stoker, fitter kamermeisjes vcor hotel (intern). Zeeuwsch-Vlaanderen: Meu belmakers, bankwerkers, auto monteurs, smeden, apothekers assistente. kapsters ^naaisters, wasscherij-personeel, textiel- arbeidsters, huishoudelijk per soneel. Bijkantoren van het Gewes telijk Arbeidsbureau Middel burg zijn gevestigd te Vlissin gen, Goes, Kruiningen, Tholen, Zierikzee, Terneuzen, Hulst, Oostburg en Sas van Gent Georgette Hagedoorn Yoor de Z.V.U. Georgette Hagedoorn is na tuurlijk veel meer actrice dan zangeres. Ze is zelfs een bui tengewoon begaafd actrice, van wie velen zich nog heel bijzondere dingen zullen herin neren, zooals haar debuut als „Jantje" in „Uitkomst" van wijlen Herman Heyermans. Thans hebben wij haar groote talent van een geheel andere kant leeren kennen. Als chan- sonnière speelt ze haar liedjes nog meer dan ze zingt, maar dat neemt niet weg. dat haar typeering buitengewoon koste lijk Is, zooals bijv. In oen ont- deugende, oude Fransche Ber- gerette of in die kostelijke liedjes uit de glorietijd van „Le Chat Noir". toen de wer kelijk goede cabaretkunst nog niet was verdrongen door la dy-crooners en vrouwen-met grafstemmen, van wie Geor gette Hagedoorn overigens als „toetje" nog 'n geestige imi tatie gaf. Ook in enkele leutige Vlaamsche liedekens oogstte de chansonnière alleszins ver diende successen, evenals in een kostelijke, zelf geschreven sketch, waarin zij vijf typen vrouwen ten tooneele voerde, die in Brugge een Memlinc- schilderij komen bezichtigen, Na Middelburg' en Zierikzee brengt de Z.V.U. deze uitste kende avond vandaag nog ln Goes en Donderdag in Terneu zen. H. A. B. tongerecht te Middelburg de heer S. A. N. van Oeveren uit Wolphaartsdqk. Benoemd zijn tot eerste lid van de pachtkamer van het kantongerecht te Oostburg de heeren I. P. Becu te Groede en J. Ramondt te Schoondijke. Er was geen gas. Het gebeurde één dezer da gen in Oostburg. Zijne Exc. minister Ringers bracht, ver gezeld van mevrouw Ringers, een niet officieel bezoek aan Oostburg. De minister, die zijn bezoek blijkbaar niet had aangekon digd, wilde gaarne, met zq'n echtgenoote, een warm mid dagmaal gebruiken en begaf zich daarvoor naar een nood- restaurant, waar Z. Exc reeds eerder de kookkunst ho'ogelijk had weten te waardeeren. De voorname bezoekers troffen het ditmaal niet bij zonder, wantde gasfa briek bleek weer eens in ge breke te blqven (hetgeen een veelvuldig voorkomend ver- schq'nsel is), zoodat aan Z. Exc. den raad werd gegeven eerst een wandeling door Oost burg te maken, in welken tusschentrjd de hotelier zou trachten wat brandstof bijeen te garen, teneinde een warm maal te kunnen bereiden. Minister Ringers was zoo sportief om aan deze raad gevolg te geven en, in gezel- schap van ir. v. Amerom, directeur van het streekbu- reau, wandelde het minister!- A.s. Moeders. Bij de inlevering van CJw ontvangt U nog iets extra's voor Uw baby. H. JOOSSE - GOES Lange Vorststr. 53, Tel. 2486 (Ingezonden mededeeling.) WETsrninwTW/MMtf jeel echtpaar door Oostburg, BENOEMINGEN. waarbij Z. Exc. ongetwijfeld Benoemd is tot tweede lid heel wat indrukken zal heb- in de pachtkamer van het kan-1 ben opgedaan. van oorlogsschade naar de waarde van Mei 1940 biedt de boeren geen herbouwkansen. Van boven de rivieren wordt thans strco naar België ge ëxporteerd Een maatregel die tot groote ontevredenheid aan leiding geeft, want in Zw- Vlaanderen, vlak bij de Belgi sche grens, staat immers het strco te rotten De vergadering; stelde zich op het standpunt dat de regee ring de boeren moet helpen, opdat de landbouw geïntensi veerd kan worden. Mr. Slingenberg, de alge meen secretaris der Z.L.M., die op devergadering aanwezig- was, werd gevraagd aan de stichting van de landbouw te vragen, de klachten nogmaals met klem onder de aandacht der regeering te brengen. Zuidzande HERSTELRAAD. De Herstelraad ln de ge meente Zuidzande is als "volgt samengesteld: D. M. Vermet, burgemeester, voorzitter; W. van Male, A. A. Verbuijt, ds. F. J. ter Beek, mevrouw van Dronkelaar en mej. A. E. Aal- bregtse. leden. UITVOERING. Zaterdagavond j.l. gaven de Ned. Hervormde jongens en meisjes van Zuidzande een uitvoering in de zaal van den heer de Witte. De leiding was handen van ds. F. J. ter Beek, die in een geestig speechje de aanwezigen een welkom toeriep. Opgevoerd werden „Schoenlapper Mar- tijn" en „De kleeren van den Keizer", met welke tooneel- spelletjes de jeugd een flink succes boekte Op zeer ver dienstelijke wijze werd een schimmenspel vertoond; enkele dames zongen „Het Angelus". Groede Landbouwers hebben klachten. Maandag j.l. hield de afdee- llng Groeae van de Z.L.M. haar geanimeerde algemeene vergadering. Er bestonden bij de leden ernstige klachten ten aanzien van de regeering, die had be loofd bij verbouw van poot- aardappelen en suikerbieten voor arbeidskrachten te zor. gen. De aanvankelijk beschik, baar gestelde krijgsgevange nen verdwenen echter weer en de hulp van geïnterneerden en Belgen bleek van weinig nut. Het is dan ook in hoofdzaak aan het bijzonder mooie na jaarsweer te danken geweest, dat men de oogst nog heeft kunnen binnenhalen. De landbouwers maken zich voorts ernstig bezorgd over de vermogensaanwasbelasting en de heffing ineens en vragen zich af, waar zij straks, als de heffing achter de rug is, het benoodigde bedrijfskapitaal, dat thans drie maai zoo groot vroeger, vandaan zullen moeten halen* De vergoeding Lewis voor het Federale Gerechtshof. Maandagmidag is John Le wis, de leider van de 400.000 stakende mijnwerkers voor het Federale gerechtshof te Wash ington verschenen. De raadsman van Lewis heeft den rechter medegedeeld, dat zijn cliënt bereid is Woensdag voor de jury-recht bank te verschijnen. Dit wijst er op dat Lewis de stelling, dat hij wegens het opzeggen van het contract met de re geering, niet vervolgbaar zou zijn, heeft laten varen. Het Hof besloot dat Lewis Woensdag voor een jury-recht bank zal moeten verschijnen. Men verwacht algemeen een langdurige procedure. Het Hof verwierp een ver zoek van de mijnwerkers om het pi'oces uit te stellen, ter wijl de bond op zijn beurt een geeringsvoorstel verwierp, volgens hetwelk uitstel kon worden toegestaan, als het werk hervat werd. De zitting duurde 35 minu ten De rechter waarschuwde Lewis, dat zq'n actie aanlei ding zal kunen zijn tot maat regelen die de vakbeweging voor jaren achterop zouden brengen. Engeland bindt in. In de zitting van de poli tieke en territoriale commissie der V. N. heeft de Engelsche afgevaardigde Noel Baker me degedeeld dat Engeland bereid is de kwestie van de troepen aanwezigheid in het buiten land, los van die der bewa peningsbeperking te behande len. Zooals men zich zal herin neren had Bevin vorige week de behandeling hiervan afhan kelijk gesteld1, waarna de de batten op een dood punt wa ren gekomen. Molotov inschikkelijk. Molotov heeft zich op ver schillende punten zeer inschik kelijk getoond, waardoor de Groote Vier flink zijn gevor derd met hun besprekingen in zake Triest. O.m. heeft Molo tov zich thans neergelegd bij het verleer.en van volledige be- voeglheid aan den Gouverneur en bij het verleenen van bur gerrechten aan leden van de voormalige fascistische partij. Spaansch legervliegtuig neergestort. Een Spaansch legervliegtuig is ln de mist verdwaald en tegen een bergtop gevlogen. Het toestel stortte neer. Zes van de inzittenden werden gedood, terwijl er vijf werden gewond. Communisten leiden weer in Frankrijk. Door de uitslag van de ver kiezingen op het eiland Cor sica hebben de Communisten in Frankrijk de leiding op de M.R.P. heroverd. Zij hebben thans 24.788 kiesmannen voor de Raad der Fransche repu bliek, de M.R.P. 24.755. De hoop van de M.R.P. Is thans nog gevestigd op de uit slag ln Algerië, welke nog niet gedetailleerd bekend is. Zondag worden te Ham burg drie kermissen geopend met totaal 400 stands en ver makelijkheden. Kesselring stond terecht. „Moordenaar" en „Slachter van Italië" werd van de pu blieke tribune geroepen, toen maarschalk Kesselrmg zich moest verantwoorden wegens het afslachten van Italiaansche partisanen. Kesselring beweerde, dat re. presaille8 jegens partisanen onder bepaalde omstandigheden geoorloofd zijn. ook volgens het internationaal recht. Aan vankelijk hè.d hij het met zachtheid geprobeerd, maar toen bleek, dat de partisanen door ontsnapte krijgsgevange nen werden gesteund, hadden Hitler en Mussolini bevolen hen anders aan te pakken Hitler geen eereburger meer! De gemeenteraad van Lud- wigshafen seeft besloten Hit- Ier het eereburgerschap van de stad, dat hem indertijd was aangeboden, posthuum te ont- Nieuwe gevechten in Vietnam. Tusschen Fransche en Viet- nameesche troepen kwam het Maandag te Haiphong tot ge vechten, die verscheidene uren duurden. De Fransche troepen open- den het artillerievuur nadat autoriteiten van Vietnam had den geweigerd aan een ulti matum t,e voldoen, volgens hetwelk de Vietnameesche troepen teruggetrokken en de plaatselijke bevolking ontwa pend moest worden. Republikeinsch kabinet accoord met ontwerp overeenkomst? Volgens Republikeinsehe be richten uit Cheribon gaat het Indonesische kabinet accoord niet de Nederlandsch-Iudone- sische ontwerp-overeenkomst. Over de. artikelen, die be trekking hebben op de Ne derlandsche Kroon en de restitutie van niet-Indonesiscbe bezittingen zouden hevige de batten zijn gevoerd. Generaal Kruis weer bij de Koningin. Maandagmiddag heeft H. M. de Koningin den chef van den Generalen Staf, lt.- gen. mr. H. J. Kruis ten twee den male in gehoor ontvangen. 18 JAAR VOOR N.SB.- BURGEMEESTER.' Tegen, den 41-jarigen N.S. B-burgemeester van Maas tricht, mr. L. Ph. J. Peeters, werd Maandag voor het Bqz. Gerechtshof te Maastricht 18 jaar gevangenisstraf geëischt. De vliegtuigramp op Schiphol. Het onderzoek door de des kundigen naar de vliegtuig ramp op Schiphol, is thans bij- geëindigd. De resultaten van dit onderzoek zullen t.z.t. blijken wanneer de zaak in het openbaar door de Raad voor de Luchtvaart zal worden be handeld. Uit het gerechtelijk onder zoek heeft men echter reeds geconcludeerd, dat de K.L.M. geen schuld treft. Scher^enisse -• OOGST NIET ONGUNSTIG. In Scherp.enisse.zqn 13 a 14 niillioen '.bieten. bijeengebracht, wat voor deze streek zeer veel is- Ook de opbrengst van aard appelen was goed. De uien had den veel te lijden van ziekte. Over het geheel kan gezegd worden, dat de oogst over '46 is meegevallen, al was door deskundigen voorsneld. dat het tweede jaar na de inundatie niet zooveel zou opleveren als het eerste jaar, Poortvliet OOGSTCOLLECTE. De ln de Geref. gemeente te Poortvliet gehouden oogst- collecte heeft voor de diaconie f 255 en voor de kerk 404.50 opgebracht. BEDRIJFSONGEVAL. Bij het mengen van veevoe der heeft de arbeider Koppen- hol te Poortvliet het ongeluk gehad twee vingers af te klemmen, zoodat hij zich on der doktersbehandeling moest stellen. Ouwerkerk STATION P T.T. Het station P.l.T. te Ouwer kerk is opengesteld op de vol gende uren: Postdienst: 08 30 09.30; 11.30--12,30 en lT.'nrw. 18.00. Telefoondienst: 08.30- 12.30 en 14.00—19.00 Tele graafdienst; als telefoon. Middelburg Vereeniging Yan Tholensche gemeentebesturen. In een te Tholén gehouden vergadering werd een veree niging opgericht van burge meesters, secretarissen en ont vangers op het eiland Tholen. De vereeniging heeft ten doel gezamenlijk de verschillende problemen waarmee de ge meentebesturen in dezen tijd te maken hebben, te bespre ken. Daartoe wordt éénmaal per maand een bijeenkomst belegd. Voorzitter van de ver eeniging is burgemeester L. A. Verburg van Stavenisse. Electrlclteit voor Zeeland. Door de Prov. Zeeuwsche Eleetriciteits Maatschappij worden momenteel plannen uitgewerkt ln de richting van een electrische koppel-leiding tusschen Zeeland en Noord- Brabant. Reeds vele provin cies hebben hun electriciteits- netten onderling op deze wqze verbonden, hetgeen van be lang is bij het uitvallen van een centrale door storingen of bij revisie van de machi nes. In dit geval zou Brabant, althans voor een deel, de stroomlevering kunnen ver zorgen, bijv. voor ziekenhui zen en industrie. De bewuste koppelleiding BrabantZeeland, die moge lijk uit Roosendaal komende, tot Goes doorloopt, zal een bovengrondsche lijn worden, daar de aanleg hiervan 2 x zoo goedkoop is, als van een ondergrondsche. In Goes zal deze 50.000 voet-lqn op het ondergrond sche net van Zeeland aanslui ten. Men ls thans bezig de lijn voorloopig uit te zetten. Hierbq wordt van Brabant uit de spoorlyn gevolgd tot Krui ningenYerseke, vandaar gaat men ten Noorden van Kapelle en Kloetinge langs naar Goes. Men rekent, dat voor deze lijn ongeveer 100 stalen mas ten noodig zijn, van iets klei ner formaat, dan men die- bijv, in Brabantziet. Wanneer, en of, deze- lqn zal komen is nog niet té zeg.- gen; het betreft hier een werk van eenige millioenen, dat nog in het papieren sta dium verkeert. TRIBUNAAL MIDDELBURG. De timmerman-aannemer L. de Jong uit Vlissingen, die vorige week door het Tribu naal werd veroordeeld, werd daarbij niet uit de kiesrechten ontzet, gelijk in een vorig be richt werd gemeld. Winkelsluiting. Wij verwijzen belanghebben den naar de publicatie van Burgemeester en Wethouders van Middelburg, waarbij waarschuwd wordt tegen het niet naleven van de bepalin gen ingevolge de Winkelslui tingswet. Wij weten, dat nauwgezette naleving van de betreffende bepalingen, vooral wat de mid dagsluiting betreft, voor ver schillende winkeliers moeilijk heden met zich brengen, waar bij wij meer speciaal denken aan de winkeliers die winkel, houden 'in een noodgebouw en die dus elders de middag maaltijd moeten gaan gebrui ken, terwijl zij ook geen be dienend personeel hebben, met wie kan worden gerouleerd. Deze moeilijkheden mogen echter geen motief zijn om wettelijke bepalingen een voudig ter zijde te stellen, vooral niet omdat voor spe ciale gevallen ontheffing kan worden verzocht aan B. en V/. Wij zijn nu lang 'genoeg bevrijd om de methoden van de bezettingstijd te laten va ren; ons land is een rechts staat en alle Ingezetenen die nen, alles in Jiet werk te stel- .len óm dit ook daadwerkelijk |zoo te doen zpp Op dc voordracht voor hoofdonderwijzer aan de O. L. School te IJzendijke zijn ge plaatst de heeren F. Koster, uit Arnhem en J. Struijs uit Roosendaal." Tot hulp-keurmeester in vaste dienst werd met ingang van 1 Nov. j.l. te Lisse be noemd de heer J. Slager te Scherpenisse. Met ingang van 1 Jauari a.s. is benoemd tot opzichter bij de polder Walcheren de heer C. Labruyère, thans P.B. H. te St. Philipsland. Bij den heer P, M. van Iwaai'den, landbouwer te Cad- zand, is onder het vee mond en klauwzeer geconstateerd. Prijzencommissle. De burgemeester van de ge meente Middelburg heeft Maandagavond ten stadhuize de Plaatselijke Prijzencommis- ste geïnstalleerd bestaande uit: j. w. van de Kamer, voor zitter, Langeviele 6-8. telef. 2670. G. M. Smolders, secreta ris, Julianastraat 28. Leden Mevr. P. Verweij-Vermaas, La- tijnscheschoolstraat 22, telef. 2318. A Asscheman, Gortstraat 63, telef. 2228. J. Meulmee'ster, Koudekerkscheweg 97. P. C. Muller. Bogardstraat 19. Zij, die klachten hebben over werkelijk te duur betaalde ar tikelen worden verzocht zich tot deze commissie te wenden. Vlissingen WETHOUDER VOLKSHUISVESTING. De wethouder van Volks, hulsvesting van Vlissingen is deze week verhinderd op Don derdag zijn gewone spreekuur te houden. ZEEP VAN HET RHSDB KRUIS. f De afd. Vlissingen van het Ned. Roode Kruis maakt hierbij bekend, dat de aange kondigde zeepuitdeeling zal plaats hebben in de Sclieldehai 9P 30 Nvy. a.s. van 2-—5 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 14