Naar Huddersfield! ZEEUWSCHEKINDERZORG UIT DE PROVINCIE sahwoceh LAATSTE NIEUWS ZUID-BEVELAND Zeeuwsche S eeuwsche unippers Walcheren LEZERS SCHRIJVEN.. VOETBAL Een zware taak voor de Oranje-ploeg. Het was in het voorjaarcieele wedstrijden) en men zal van 1934, dat evenals thansde gelegenheid zeker aangrij- het geval is, de geheele Ne-pen om de wereld te bewij- derlandsche sportwereld haarzen dat ze in eigen huis nog oogen gericht hield op een steeds onverslaanbaar zijn. wedstrijd van het Nederland- sche elftal. Het was In de da- ONZE PLOEG, gen van de „We gaan naar Welke Oranjemannen gaan Kome '.stemming en leder weetnu zorgen dat dit niet zoo één zich nog wel lieel duidelijk te twee, drie, gaat gebeuren In herinneren welk een koudede eerste plaats onze niflo- douc ie we toen kregen, wantnaje doelmin Piet Kraak, een we kwamen niet verder dan van de beste doelverdedigers Milaan» waarvoor onze Zwit-<jje Nederland ooit gehad heeft sersche vrienden wel zorgdenen ln <fct opzicht zijn we door met 3»2 de baas te blg-heusch wel wat gewend. De Ve£? 4. k. K, verkiezing van deze Storm- Het was in die tijd de bloei-vogeLman zal dan ook ieder periode van het Nederlandschebevredigen. De herkiezing van voetbal en thans, nu^e Ajaxleden Potharst en v deze periode voorbg ls, staand. Linden heeft veel stof doen onze Oranje-elf voor een nogopwaaien en nu moge het moeilüker taak. We gaan nu Waar zijn dat zij de laatste naar HuddersfieldNaar En-wedstrijden niet hun sterkste geland, waar de voetbalsportspel toonden, er moet toch zulk een hoogte heeft bereikt,nog bewezen worden dat zg dat men nog steeds spreektdoor beteren vervangen kun- van de grootmeesters van hetnen worden. De eenige con- voetbalspel, hoewel ook op hetCurrent is de MW-er van Europeesche vasteland thans Bun, maar wellicht dat men voetbalploegen zijn, die hetde .op elkaar ingespeelde club met succes tegen hun Iccr-spelers de voorkeur heeft ge- meesters zouden kunnen opne-geven. m®P* Het blijft toch een feit, dat Dat dit thans het geval ishet gelijke spel tegen de Bei- moet echter nog bewezen wor-gen in het voorgaande seizoen den, want tot dusver wonnen voor een groot deel aan hun de Engelschen op hun eigen goed verdedigingswerk was te grond al hun offlcieele inter- wijten. De middenlinie bracht landwedstrijden, w.o. die tegeneen verrassende ontknooping. andere voetbalgrootmachten jje onbekende Excelsiorspil als Oostenrijk, Italië,-Duitsch-Vermeer neemt de plaats van land. Hongarije en Tslecho- Kuppen in. Het lijkt ons met Slowakhe, terwijl in 1938 de Kuppen een wat vreemd ge- Engelschen u hun kracht nog Val. we misten hem reeds ln het Zuid Nederlandsche elftal tegen Luxemburg en nu is hj] ook zijn plaats ln het na tionale team kwijt. De keuze commissie die èn Vermeer èn Kuppen ln één wedstrijd aan het werk heeft gezien moet wel een goede indruk van Ver meer hebben gekregen om hem de spilplaats toe te ver trouwen tegen de Engelschen. Paauwe en de Vroet spelen de laatste tijd niet him beste wedstrgden, maar wellicht dat ze die bewaren voor Woens dag. voorhoede brengt geen nieuwe gezichten, integendeel. Drager bezet de rechtsbuiten plaats waar hij in het Ned. elftal ook op begonnen is. Wil kes, onze geevaarlijksteman, als hij zijn dag heeft, bezet de rechtsbinnenplaats, terwijl Wim Roozen midvoor staat naast zijn clubgenoot Kick Smit, die dus zijn rivaal T vers heeft verdrongen. N; het schijnt is laatstgenoemde uit vorm, zoodat de verkie zing van de ras-voetballer Smit vry logisch is. Dat men de linksbuitenplaats aan den ijverigen Bergman heeft toe vertrouwd sterkt ons in de overtuiging dat de links bui tens dun gezaaid zijn. Berg man faalt nooit en het is u hopen dat de Blauw-witter dat ook nu niet doet. De vraaj of deze voorhoede sterker ha< samengesteld kunnen worden door ae opname van Abe Lenstra zal onbeantwoord moeten blijven. De elftallen zijn als volgt samengesteld. eens duidelijk demonstreerden door in Amsterdam het Con tinentale elftal, samengesteld uit de sterkste spelers van Europa, met 30 te verslaan. Tegen deze grootmeesters nu moeten onze elf Oranje hemden de strijd in Hudders field gaan aanbinden en wan neer we dan nog nagaan dat men niet onverdeeld gunstig oordeelt over de samenstel ling van ons nationale team, dan behoeft het o.i. geen ver wondering te wekken dat men, ln tegenstelling met de wed strijd int Milaan in 1934 alge meen een nederlaag verwacht en dat het slechts de vraag is, hoe groot die nedei^aag zal worden. Is de situatie inder daad zoo hopeloos, dat we geen enkele kans hebben op een zege? We willen direct opmerken dat eigenlijk van hopeloos niet gesproken mag worden. De Engelschen hebben zonder eenige twijfel voor 95 kans op beide punten, maar dan blijft toch nog altijd 5 voor ons over. De En gelschen, die technisch een klasse op zichzelf vormen, heb ben nog andere wapenen, maar i Hollandsche spelers hebben de l ln hun enthousiasme één wa pen, dat men bij de tegen standers zal missen. Weten zc dit wapen goed te han- teeren, dan zullen de gasthee- ren alle zeilen moeten bijzet ten om met een behoorlijk -re sultaat voor de dag te kunnen komen. Hoewel velen anders bewe ren, is dit slechts de tweede ontmoeting tusschen het of- ficieele Engelsche en het Ned. elftal. Weliswaar was er reeds enkele malen contact waarbij onze mannen ook éénmaal hel zoet der overwinning smaak, ten (de befaamde 21 over-; winning op Houtrust in 1912) maar er waren ook nederla gen van 122, 81 en 91 te incasseeren. De eenige voor- Saande ontmoeting die door e Engelschen als officieel wordt genomen, bracht een magere 10 overwinning voor hen in de nog in ieders ge heugen liggende ontmoeting in Amsterdam. De Engelschen hebben hun ploeg zoo sterk mogelijk opgesteld. De Engel schen hechten veel waarde aan de uitslag van deze eerste offlcieele interlanden wedstrijd na de oorlog (de reeds gespeelde wedstrijden tegen de Franscnen. Belgen en Zwitsers waren geen offi- Nederlandsch elftal ln Engeland. ZITPLAATSEN UIVEItKOCHT. Onder groote igmtddag het N» met de begeleidende is elftal K.N.VJB.-officials er vliegtuig naar Engeland vertrokken. De stemming onder de spelers was uitstekend en getuigde van goede voornemens. Het elftal heeft de overtocht goed doorstaan en ls in de beste stemming in Engeland aange komen. Op 'alle 4500 zitplaatsen, welke de tribune van het sta dion te Huddersfield biedt, is thans beslag gelegd. De staan plaatsen worden eerst Woens dag verkocht. Het terrein bevindt zich on danks de regen in goede staat. Wijziging bonaanwijzing bloem en rijjt. Binnenkort zal er verande ring komen in de bonaanwij zing voor bloem en rijst voor de jongste kindergroep. To beginnen op 7 December zal voor bloem telkens een bon van 600 gram worden aangewezen voor vier weken. Met rijst zal met ingang van 21 December hetzelfde ge schieden, met dien verstande dat er slechts 500 gr. rgat wordt verstrekt. Tot dusver werd om do 14 dagen oen bon voor 300 gr. bloem en 250 gr. rijst aangewezen, In de groot te der ransoenon komt dus geen verandering. Een tuintje „ter leen". Toen Vrijdag 1.1. te Brighton het tiendui zendste Britsche alumi- niiim-huis werd overge dragen aan den huur- der, zekeren Puttock, door een vertegenwoor diger van het departe ment, was dit huisje voorzien van een keurig tuintje met geschoren gazon en struikgewas. De volgende morgen echter kwam Puttock tot de ontdekking, dat grasveld en strailcgewas verdwenen waren. Werk lieden deelden den ver baasden huurder mede, dat zij „de tuin ver wijderd hadden volgens ontvangen orders". Het schijnt, dat het tuintje slechts dienst heeft ge daan als „Potemkin-ge- vel" voor het bezoek van den ministerieelen vertegenwoordiger Crediet voor bedrijven. De Nederlandsch-Indische regeering heeft crediet-ver- gunningen ten beloope van meer dan 19.000.000 gulden verleend voor het herstel en de vestiging van bedrijven. De credieten zijn bestemd voor Batavia, Soerabaja, Bandoeng, Medan, Semarang en Bali. Militaire garnizoenen. Naar .iet A.N.P. -verneemt, fceeft de minister van oorlog bepaald, dat de garnizoenen voortaan zullen worden on derscheiden in drie groepen, n.l. groote, middelbare kleine. Groote garnizoenen zullen worden gevestigd in: Amster dam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Amersfoort, Breda, 's-Hertogenbosch, Assen, Ede en Harderwijk. Middelbare garnizoenen wor den gevestigd in Apeldoorn, Nijmegen, Wezep en Ber, op Zoom. Voor de kleine garnizoenen zijn bestemd.: Oldebroek, Dordrecht, Gorinchem, Maas tricht, Arnhem, Groningen, Kampen, Leiden, Roermond, Zutphen, Grave, Deventer, Til burg, Haarlem, Eindhoven, Steenwïjk, Leeuwarden en Nieuwersluis. De vliegparken Gilze Rijen, Woensdrecht, Valkenburg, Twente en Leeuwarden wor den geacht te behooren tot respectievelijk de garnizoenen te Breda, Bergen op Zoom, Leiden, Arnhem en Leeuw den. Het opkomstdepót der lucht strijdkrachten op het vliegveld Ypenburg behoort tot het garnizoen te 's-Gravenhage; de vliegparken Doorn en Zeist tot het garnizoen te Utrecht en die te Oisterwijlc en Lun- teren 'resp. tot Tilburg Ede. EEN LANDGOED GEKOCHT. geleden GROOTE gezinnen geven, j;enige maanden zeker in deze tijd bij de heeft een kleine groep kinde huisvesting heel groote rea een woonguisy, zorgen. Dat ondervindt Zee- - lands en Middelburgs grootste ezin: de Vereeniging „Kin- derzorg" te Middelburg. In 1942 werden de groote febouwen aan de Veersche ingel opgeëischt en een hon derdtal kinderen moest evacu- eeren. De meisjes vonden een nieuw tehuis in een zomerhuis te Huizen (N.H.), de jongens tenslotte in het Koninklijk Weeshuis te Buren, terwgl nog een aantal vriendelijke opname vond in pleeggezinnen. De gebouwen aan de Veer- sche Singel zijn door granaten en overstrooming zwaar be schadigd. Toen Walcheren droog kwam en vele gezinnen na langer of korter tijd huiswaarts keer den, was het een diepe teleur stelling datde Wederopbouw- autoriteiten de gebouwen in beslag namen. Dit verhinderde de spoedige terugkeer en nu, ruim vier jaren, is dit p-oote gezin nog niet in eigen NOODTEHUIZEN. Onmiddellijk na de bevrij ding, toen de verbinding met de tehuizen In 3uren en Hui zen verbroken was, heeft het bestuur, dank zij veler mede werking, een Noodlcindertehuls te Goes kunnen openen, de villa „Welgelegen" aan de Voorstad. Hierdoor kon reeds aan de eerste aanvragen tot opname voldaan worden. NEDERLAND: Kraak (Stormv.) v. d. Linden Potharst (Ajax) (Ajax) De Vroet Vermeer Paauwe (Feyenoord) (Excelsior) (Feyenoord) Bergman Smit Roozen Wilkes Drager (bl. wit) (Haarl.) (Haarl.) (Xerxes) (Ajax) FInney Carter Lawton Mannion Langton (Preston) (Derby C) (Chelsea) (Middlesbr.) (Blackb. Rov.) Wright Franklin Johnston (Wolves) (Stoke C) (Blackpool) Scott Hardwick (Arsenal) (Middlesbr.) Swift (Manch. C) ENGELAND. peningsbeperklng te behande len. Lewis voor het Federale Gerechtshof. Mnandagmidag is John Le wis, de leider van de 400.000 stakende mijnwerkers voor het Federale gerechtshof te Wash ington verschenen. De raadsman van Lewis heeft den rechter medegedeeld, dat z\jn cliënt bereid is Woensdag voor de jury-recht bank te verschijnen. Dit wijst dat Lewis de stelling, dat hij wegens het opzeggen van het contract met de re- gcering, niet ver-Volgbaar zou zijn, heeft laten varen. Het Hof besloot dat Lewis Woensdag voor een juryrecht bank zal moeten verschijnen. Men verwacht algemeen een langdurige procedure. Het Hof verwierp een ver zoek van dé mijnwerkers bm het proces uit to stellen, ter wijl de bond op zijn beurt een rcgeeringsvoorstel verwierp, volgens hetwelk uitstel kon worden toegestaan, als het werk hervat werd. De zitting duurde 35 minu ten De rechter waarschuwde Lewis, dat zijn actie aanlei ding zal kunen zijn tot maat regelen die de vakbeweging voor jaren achterop zouden brengen. Engeland bindt in. In do zitting van de poli tieke en territoriale commissie der V. N. heeft de Engelsche afgevaardigde Noel Baker me degedeeld dat Engeland bereid ls de kwestie van de troepen aanwezigheid in het buiten- Zooals men zich zal herin neren had Bevin vorige week de behandeling hiervan afhan kelijk gesteld', waarna de de batten op een dood punt wa ren gekomen, Molotov inschikkelijk. Molotov heeft zich op ver schillende punten zeer inschik kelijk getoond, waardoor de Groote Vier flink zgn gevor derd met hun besprekingen in zake Triest. O.m. heeft Molo tov zich -thans neergelegd by het verleenen van volledige be- voeglheid aan den Gouverneur "iy het verleenen van bur gerrechten aan leden van de voormalige fascistische party. Spaansch legervliegtuig neergestort. Een Spaansch legervliegtuig is in de mist verdwaald en tegen een bergtop gevlogen. Het toestel stortte neer. Zes van de inzittenden werden gedood, terwgl er vy'f werden gewond. Communisten leiden weer in Frankrijk. Door de uitslag van de ver kiezingen op het eiland Cor sica hebben de Communisten in Frankrijk de leiding op de M.R.P. heroverd. Zij hebben thans 24.788 kiesmannen voor de Raad der Fransche repu bliek, de M.R.P. 24.755. De hoop van de M.R.P. is thans nog gevestigd op de uit slag in Algerië, welke nog niet land, los van die der bewa- gedetailleerd bekend is. aan de Veersche Singel een voorloopig tehuis gevonden. Maar zoowel te Goes als te Middelburg zijn de noodtehui- zen door de regeering afge keurd. Nu steeg het aantal kin deren sedert het begin van de oorlog van 100 tot bijna 200. De gebouwen aan de Veersche Singel kunnen hoogstens aan 130 kinderen een tehuis bie den. NIEUW TEHUIS. Zoo was het bestuur ge dwongen naar nieuwe woon ruimte uit te zien, daar door onteigening van een stuk grond te Middelburg geen uitbreidingsmogelijkheid meer was. Op 15 November j.l. heeft de Algemeene Vergadering der Vereeniging, bestaande uit afgevaardigden van vrijwel alle Hervormde Diaconieën in Zeeland, op voorstel van het bestuur, besloten het 7 HA groote landgoed „Vrederust' te Serooskerke (W.) te koo- pen. Zoo is de vereeniging in het bezit gekomen van een nieuw tehuis, en kan zg in de bit tere nood van zoo menig, kin derleven een liefdevolle en sterke hand bieden. —ZWARE TAAK. Maar heel wat werk ligt te wachten. In het Jongenshuis aan de Veersche Singel huizen ig 125 arbeiders; het meis jeshuis is vrijwel ontruimd en dient in alle spoed gereed ge maakt te worden om de jon gens uit Buren op te nemen, daar zy er onmogelyk langer kunnen blijven. „Vrederust" moet eveneens zoo spoedig mo- gelgk de meisjes uit Huizen een tehuis geven, dan Goes ontruimen en het jongenshuis te Middelbhrg bewoonbaar maken. Met 1 Januari hoopt de nieuwe directeur, de heer van de Windt uit Alphen a. d. Rgn, zijn functie te aanvaar den. Hem wacht een zware taak van ophouw. Maar de steun, die „Kin- derzorg" steeds heeft onder- -den, is een waarborg, dat ook voor de toekomst dit he laas zoo noodige werk voor het misdeelde kind met kracht zal worden voortgezet. Vereeniging van Tholensche gemeentebesturen. In een te Tholen gehouden vergadering werd een veree niging opg^icht van burge. meesters, secretarissen en ont vangers op het eiland Tholen. De vereeniging heeft ten doel gezamenlgk de verschillende problemen waarmee de ge meentebesturen in dezen tijd te maken hebben, te bespre ken. Daartoe wordt éénmaal per maand een bgeenkomst belegd. Voorzitter van de ver eeniging is burgemeester L. A. Verburg van Stavenisse. PROPAGANDA-WEEK CHR. VAKBEWEGING. In deze week van 25 tot 30 Novemhpr wordt de Christe lijke vakbeweging in het mid delpunt der belangstelllrtg ge plaatst. In meer dan 200 plaatsen in het land zuilen bijeen komsten worden gehouden, waar de hoofdbestuursleden der vakorganisaties zullen wg- zen op de groote beteekenis van de leuze van deze week: Allen werk, allen dragen ver- antwoordelgkheid". Ook in Zeeland zullen in de plaatsen waar zich een Chr. Besturen bond bevindt, dergelijke groo te propaganda-bg eenkomsten worden gehouden, o.m, op Don derdag 28 Nov. te Vlissingen, Souburg. Middelburg en Goes. Het C.N.V. dat bijna 120.000 leden telt, roept op tot wer ken en verantwoordelykheid om daardoor mede te bouwen aan recht en orde in de ar beidsverhoudingen. Goes BRAND. Zaterdagmorgen om half elf werd de branweer te Goes ge alarmeerd voor een brand in een hooischelf aan de Heerais- se weg. De brandweer was bij haar aankomst aan/ankelgk gehandicapt door gebrek aan water in de naaste omgeving. Toen men goed bluschwater had. was het gevaar voor over slaan van het vuur naar nabij gelegen gebouwen spoedig voorkomen. Vermoedelijk is de oorzaak: „Het spelen van een kind met vuur"* Kloetinge RAADSVERGADERING. Vrijdagavond kwam de raad van Kloetinge bijeen. Een voorstel van den heer D. Schipper om een commissie te benoemen welke cultuur, sport en ontspanning bevor derd werd met 5 tegen 2- stemmen verworpen. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd gekozen de heer C. Blommaard Pz. Het voorstel van B. en W. om de op'bouwtoelage van het ge- gemeentepersoneel te verhoo gen, werd door de raad onder steund. De hondenbelasting werd vastgesteld als volgt: vastlig gende honden 10, losloopen- de honden 10. Ingekomen was een verzoek der bewoners van de Kapel» sche straatweg, om enkele lantaarns te plaatsen in deze buurt. De raad zal het ver zoek in overweging houden en laten onderzoeken door het electriciteitsbureau De bewo ners van Kloostermandorp krggen binnen afzienbare tijd straatverlichting. Aan .de be strating aldaar is reeds be gonnen. In de rondvraag komt het ophalen der vuilnis en de toe stand van de vuilnisbelt ter sprake. B. en W. zullen alles doen wat mogelijk ls om aan de wantoestand een einde te maken. De heer Schipper vraagt dan verder of B. en W. het niet noodzakelijk achten; om Ned. Volksherstel en de „Ruiten Troef "-actie te stimu- leeren in de gemeente. Spreker stelt voor een sociaal college te benoemen, wat tot taak krggt dit alles te propageeren. Zgn voorstel werd verworpen. De benoeming van leden van de raad als leden van de com missie voor het consumenten- crediet, vond spreker een groo te fout Ook voor de aanleg van het nieuwe sportterrein wil spreker een commissie be noemen, welke werkelgk sport- belangen behartigen. De voor zitter zeide, dat de heer P. Hoogstrate, voorzitter der S.V „Unitas", als adviseur zal op treden. Op het Canadeesche graf zal een monument geplaatst wor den. In 1947 zullen voorts nog 12 nieuwe woningen verrijzen. Wegens de groote drukte op het tegenwoordige postkan toor, vraagt de heer Schipper of het soms mogelijk is een hulppostkantoor te stichten. Dit zal de raad in overweging nemen. Kattendijke BRUG HERSTELD. Zaterdag is de brug bij de Monnikenagk onder Katten dijke, die in October 1944 werd vernield, weer voor het ver keer opengesteld. Wemeldinge KINDERKOOR. Zaterdagavond trad in de Ned. Hervormde Kerk te We meldinge een kinderkoor op onder leiding van den heer J Kousemaker. Het programma', waaraan medewerking werd verleend door mej. M. Ruis- sen, orgel, de heeren J. Kou semaker en J. Poelman, viool en een gemengd dubbelkwar. tet, werd correct uitgevoerd. Vooral de debutante (tjes) trokken de aandacht door de op voortreffelgke wgze ten gehoore gebrachte liederen De belangstelling voor deze uitvoering was groot. Ouder ling P. S'art, sprak de kinde. ren, naar aanleiding van Openb. 15 toe. Hoedekenskerke DE BOERENLEENBANK VERGADERDE. Zaterdagmidag hield de Coöp. Boerenleenbank, ln de herberg van den heer A Huij- zen te Hoedekenskerke, een al gemeene ledenvergadering on der voorzitterschap van den heer P. J. Verburg. Een Idem beeld van de be langrijke, maar zware taak, welke het bedrijf zich bij deze saneringsmaatregelen zag toebedeeld, verkrijgt men, wanneer men nota neemt van het feit, dat van het totaal ingeleverde ongeldige of in te trekken bankbiljetten bij de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht ad 702.650.000, bn deze banK werd gedeponeerd de som van f 2.543.562,92. Wanneer men in aanmerking neemt dat 731 lokale banken per 31 December 1945 bg de Centrale Raiffeisenbank waren aangesloten, beteekent dit per bank een gemiddelde van 961.210,zoodat blijkt dat deze instelling ruim 2,65 maal dit gemiddelde aan bankpapier heeft ingenomen. De kassier richtte zich tot de vergadering met de opmer king, dat minder gunstige ge ruchten Inzake zgn voorgan- Kesselring stond terecht. „Moordenaar" en „Slachter van Italië" werd van de pu blieke tribune geroepen, toen maarschalk Kesselnng zich moest verantwoorden wegens het afslachten van Italiaansche partisanen. Kesselring beweerde, dat re presailles jegens partisanen onder bepaalde omstandigheden geoorloofd zijn, ook volgens het internationaal recht. Aan vankelijk had hg het met zachtheid geprobeerd, maar toen bleek, dat de partisanen door ontsnapte krijgsgevange nen werden gesteund, hadden Hitler en Mussolini bevolen hen anders aan te pakken Hitier geen eereburger meer! De gemeenteraad van Lud- wigshafen seeft besloten Hit- Ier het eereburgerschap van de stad, dat hem indertijd was aangeboden, posthuum te ont nemen. Nieuwe gevechten in Vietnam. Tusschen Fransche en Viet- nameesche troepen kwam het Maandag te Haiphong tot ge vechten, die verscheidene uren duurden. De Fransche troepen open den het artillerievuur nadat autoriteiten van Vietnam had den geweigerd aan een ulti matum te voldoen, volgens hetwelk de Vietnameesche troepen teruggetrokken en de plaatselijke bevolking ontwa pend moest worden. Republikelnsch kabinet accoord met ontwerp overeenkomst? Volgens Republikein,sche be richten uit Cheribon gaat het Indonesische kabinet accoord met de Nederlandsch-Indone- sische ontwerp-overeenkomst. Over de artikelen, die be trekking hebben op de Ne derlandsche Kroon en de restitutie van nlet-Indonesische bezittingen zouden hevige de batten zijn gevoerd. 18 JAAR VOOR N.S.B.- BURGEMEESTER. Tegen dep 41-jarigen N.S. B.-burgemeester van Maas tricht, mr. L. Ph. J. Peeters, werd Maandag voor het Byz. Gerechtshof tc Maastricht 18 jaar gevangenisstraf geëischt- De vliegtuigramp op Schiphol, Het onderzoek door de des kundigen naar de- vliegtuig ramp op Schiphol, is thans bg- na geëindigd. De resultaten van dit onderzoek zullen t.z.t. blijken wanneer de zaak in het openbaar door de Raad voor de Luchtvaart zal worden be handeld. Uit het gerechtelijk onder zoek heeft men echter reeds I INTREDE DS. STRATING. Zondagmorgen werd Ds. H. M. Strating bevestigd als pre dikant der Ned. Herv. Ge meente te 'sHeer Abtskerke door Ds. S. S. M. Aertsen uit Enkhuizen. 's Middags deed de nieuwe predikant zgn Intrede met een Êreek naar aanleiding van [andelingen 4 vers 20. Na de predikatie richtte hij zich met een persoonlijk woord tot zgn bevestiger, Ds. v. d. Waa, de kerkelijke colleges, het ge meentebestuur, zijn oud-stu- diegenooten en de aanwezigen uit zijn vorige gemeente Scho ten, en tenslotte tot zgn nieu we gemeente. Daarna werd hij achtereenvolgens toegesproken door Ds. Odé namens de ring Goes, wethouder J. C. van 't Westelnde als loco-burgemees ter namens het gemeente-be stuur, de praeses van het col legium theologicum te Leiden namens de oud-studiegenooten en Ds. v. d. Waa uit 'sHeer Arendskérke als consulent der emeente, op wiens verzoek 's. 134 3 gezongen werd. Beide diensten waren zeer druk bezocht. ger de ronde hebben gei Een simpele opmerking in zake de stand van zaken, zij nerzijds gemaakt is door on verantwoordelijke en laffe ele menten verdraaid. Hg ver_ klaarde, dat de heer Ermering geen enkele schuld draagt, doch dat de bank groote dank aan hem verschuldigd is. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden op 1 Januari 1946, bedroeg 222. De rekening en balans over 1945 sloot ln ontvangst en uit gaaf f 4.205.106,08. De winst bedroeg f 2234,79, die bij het reservefonds werd gevoegd, dat nu 28.818,08 groot is. Tot bestuurslid werd herko zen de heer Joh Boone, die reeds sinds 1909 betuurslid is geweest. Tot lid van de raad van toe zicht werd herkozen de heer L. van Doeselaar. De gehouden collecte voor de zending in de Ned. Her vormde Kerk te Wolphaarts- dgk heeft 464.19 opgebracht. Met ingang van 1 Decem ber a.s. is benoemd tot 3e ambtenaar ter secretarie van Wolphaartsdijk de heer P. J. Poleij. Aan den heer Th. van Ge- mert, opperwachtmeester van de rijkspolitic te Wolphaarts dijk, is met ingang van 1 De cember a.s., wegens het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd, eervol ontslag verleend Kerknieuws NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Dirks- land (2e pred pl.) J. Vermaas te Nederheme'rt; naar Zundert A. N. Langhout, cand. te Ka- merilc, die bedankte voor Alm- kerk, Heusden, Ooirschot en Best, Princenhage en Veltho- ven. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Middelburg: G. H. Polman te Rozenburg en G. Rgksen te Ede. Geref. Kerken. Benoemd tot pred. voor de O.- en W.-Souburg GEREF. MANNENVEBEEN, De Gereformeerde mannen- vereeniging te Souburg hield haar jaarvergadering onder leiding van den heer P. A. v. d. Putte, die in het kort de werkzaamheden der vereeni ging memoreerde der 5 laatste jaren. Ds. v. d. Berg hield een referaat" getiteld „Op welk kompas", waarin hg de ver deeldheid der kerk naging en de hoop uitsprak dat er meer eenheid zou komen. In het bijzonder ging spreker in op de brochure van prof. Krae- mer. Wil men het streven van de kerk tot werkelgkheid zien worden, dan moet men Gods Woord als uitgangspunt nemen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik ge maakt. VERKEER OP ZONDAG. De heer C. A. van Diere- donck te Middelburg vestigt de aandacht op de onjuiste verkeersregeling in de ..zak" van Zuid-Beveland. Niet wat betreft de ver voermiddelen en de dienstre geling op werkdagen, dat niet. Maar waarom wordt daar op Zon- en feestdagen niet gere den? De menschen, die daar wonen, zgn op zoo'n manier van alles afgesloten. Hoe ve len zijn er niet, die. daar ze- in de week door hun werk zaamheden, geen tijd hebben hun familie of kennissen te bezoeken, dit 's Zondags zouden willen doen. Maar omdat dé busondernemers geen lust hebben om 's Zondags te rijden gaat dat niet. Kan hierin geen verandi worden gebracht? vraagt heer D. fijgp „en toch was ze heel erg ziek IVlaar eenmaal herstellend was zij met Sanatogen er gaow weer bovenop. No is ons kind weer vroolijk en gezond" zoo schrijft ons de gelukkige vader. Sanatogeo is voor herstellenden het kracht* voedsel bij oitnemendheïd, hel wekt de eetlust op. is licht ver* teérbaar en bevordert de nacht* rust Neem Sanatogen ter be spoediging van Uw herstel.maar, ook tegen prikkelbaarheid en dat. toome loodzware gevoel Nü weer een echt St. Nicolaas geschenkI kandelaar tl geconcludeerd, dat de K.L.M. 1^^- SM. Te geen schuld treft. 'Naarden—Bussum. Electrisch drooqscheor-apparnat MX. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPU V. NEDERLAND. (Ingezonden mededeeling.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 6