Middelbaar Technische School UIT DE PROVINCIE Vlissingen speelde gelijk tegen N*A*C* 10 jaar geëischt voor landstormer HEERENVEEN VERLOOR VAN VEENDAM nippers Zeeuwsche De Zeeuwen overwonnen weer. In een snelle aantrekkelijke wedstrijd hebben Vlissingen en N.A.C. de punten gedeeld, een resultaat waarmede beide par- tifen tevreden kunnen zijn. Direct na de aftrap ontwik kelde zich een vlug op- en neergaand spel. Vlissingen speelde zeer enthousiast tegen het technisch betere N.A.C. Beide doelen kwamen om beur ten in gevaar. Rijvers, de zwervende linksbinnen der be zoekers. moest keer op keer in de Vlissingsche verdediging zijn meerdere erkennen. Als gevolg hiervan ging er van de N.A.C.-voorhoede weinig kracht uit. Hun aanvallen,; welke goed waren opgezet, kwamen meestal niet verder dan de Vlissingsche backs. En werd er al eens een goed schot gelost, dan toonde Har- ting zijn vak wel te verstaan. Na 20 min. zette v. d. Kasteele met een verre trap. v. d. Schraaf,-die weer rechtsbuiten speelde, aan het werk. Deze bracht snel op en gaf toen een afgemeten voorzet, welke door v. d. Eijk onberispelijk werd ingekopt. (10). Het duurde tot 8 min. voor de rust alvo rens Beenhakkers een goed ge. nomen hoekschop onhoudbaar achter Harting deponeerde, ,(1—1). De tweede helft begon sensa. tioneel toen v. d. Schraal juist naast het verlaten doel schoot. N.A.Q. nam nu een tiental mi nuten het spel in handen, maar de Vlissingsche verdediging gaf geen krimp hoe Rijvers cs. ook probeerde er door te komen. Hierna wogen de par tijen weer goed tegen elkaar op, tot 10 min. voor het emde Vlissingen het doel der bezoe kers onder vuur nam. Tallooze hachelijke momenten ontston den er voor het doel van Kools, doch met het noodige geluk wist hij zijn doel voor verdere doorbooröig te vrijwa ren. v. d. Kasteele kwam eeni- ge minuten voor het einde op enkele meters geheel vrij voor het N.A.C.-doeL doch Kools wist de bal nog tot een hoek schop te verwerken. Onder groote spanning blies scheids rechter van Gil oven. die goed leidde, het einde. Rest nog te vermelden het sportieve gebaar van den ^T.A. C.-rechtsbuiten, die bij een N. A.C.-aanval, toen K. Burger hof buiten gevecht was ge steld, de bal-buiten het speel veld trapte, wat door het pu bliek met een hartelijk applaus werd beloond. HERO—DE ZEEUWEN 1—2 Ook de Conserven-mannen is het niet mogen gelukken de overwinningen-reeks van De Zeeuwen te onderbreken. De Zeeuwen hadden het eerst de straffe wind in de rug en wa ren gedurende de eerste helft doorloopend in de aanval. Na een half uur miste Naerebout de kans van de dag, toen hij ongehinderd voor het door den keeper verlaten doel kwam, en jammerlijk naast schoot. Met de Hero-aanvallen wisten Bo de en Huibregtse wel raad, zoodat van Vlaanderen er by- na niet aan te pas kwam. De rust ging met blanke stand in. Na de rust waren De Zeeu wen veel gevaarlijker dan de thuisclub daarvoor. En reeds 5 min. na de hervatting wist de Korver de bal hard langs v. Gils te schieten (01). Hier na kwam de thuisclub meer inj de aanval, maar toch kregen De Zeeuwen na 20 min. gele genheid de voorsprong te ver- grooten toen zij een strafschop kregen toegewezen. De Smit schoot echter over. 'n Kwartier voor het einde weet Hero door 'Pels onhoudbaar gelijk te ma ken. (1—1). Acht min. voor het einde kregen De Zeeuwen nogmaals een strafschop te nemen en nu kogelde de Smit .via de deklat in (12). BIERVLIET—GOES 2—5. In een matig gespeelde wed strijd waarin Goes een groote technische meerderheid aan de dag legde, hebben de gasten een volkomen normale en ver diende overwinning behaald, In de eerste helft, toen Bier vliet de sterke wind in de rug had, klopte het soms vrij aar dig bij de thuisclub, maar de tweede helft drong Goes hen geheel in de verdediging terug Na 10 minuten opende van der Sluis de score met een fraai doelpunt. (01). Bij een doel- worsteling maakte Faas sen toch gelijk en nog voor r.ust wist A. Versluis, de Biervliet linksbuiten, zyn club zelfs de leiding te govên. (21). Na de rust kwam Biervliet er hoegenaamd niet meer aan te pas, doch het duurde toch nog 20 minuten voor Locke- felr zich handig vrijspeelde gelijk maakte. (22). Dan Biervliet een geslagen ploeg. Na een goede combinatie met v. Sabben gaf Mos Goes de leiding 2—3, terwijl ten slotte van der Sluis en Lockefeir de eindstand op 25 wisten te brengen. MIDDELBURG—ALLIANCE 0—0. In een spannende en bjj oogenblikken ook mooie wer- strijd hebben geen van beide ploegen het tot doelpunten kunnen brengen. Middelburg had vooral na de rust fraaie kansen, doch de goed gerichte schoten, waren juist niet goed genoeg om tot een doelpunt te leiden. De Alliance-verdedi- ging welke niet slecht speelde had meer moeite met dë Mid delburg-aanvallen dan de Mid delburg-verdediging aan andere zijde. De wedstrijd begon met ge lijk opgaand spel, waarbij Al liance meer in de aanval was dan Middelburg. Na de rust begon Middel burg met felle aanvallen, doch de bezoekers reageerden daar op onmiddellijk door niet min der verbeten tegen-offensieven. Voor beide partijen ontston den hachelijke situaties en een oogenblik scheen het, dat Alliance het spel geheel in han den zou nemen. Middelbhrg; echter wist zich spoedig los te werken en kwam vooral tegen het einde geducht opzetten. Tot doelpunten kwam het niet en onder groote spanning ver liepen de laatste minuten. BRESKENS—TERNEUZEN 2—1) Terneuzen had het voordeel van de wind, maar spoedig diende de thuisclub van re pliek en zoo ontstond een zeer snelle wedstrijd, waarbij de verdedigingen het spel be- heerschten. De rust ging in met blanken stand. In de tweede helft ontwikkelde de thuisclub een hevig offensief. Terneuzen speelde meer over de vleugels en was daardoor ook gevaarlijker. Uit een de zer aanvallen wist 't Gilde zijn club de leiding te geven (0 1). Breskens zette toen alles op de aanval en toen de Ter neuzen verdediging mistte maakt Hertog gelijk (11). De druk op het Terneuzen doel duurt voort en tenslotte schoot wederom nummer twee in het doel. (21), met welke stand ook het einde kwam. Stations verdwijnen. SHEER ARENSKERKE EN LE WE DORP? Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van de Ne- derl. Spoorwegen om de sta tions 'sHeer Arendskerke en Lewedorp half December op te heffen. Zooals men zich herinneren zal zijn deze sta tions reeds enkele jaren bui ten gebruik geweest, maar toen in Januari 1945 na een staking sedert September 1944 de trein tusschen Middelburg en Goes weer ging ryden, doch de autobussen nog niet, werden beide stations Inge schakeld voor het personen vervoer. Nu er een intense busverbinding is, acht men de treinverbinding met ge noemde stations weer over bodig. Chr. lyceum in Zeeland. Het bestuur van de vereenL ging voor Christelijk Middel baar- en voorbereidend Hoo ier Onderwijs in Zeeland te ï,oes, zou thans de schriftelijke toezegging van den minister van O., K. en W. ontvangen hebben, dat het in zijn bedoe ling ligt te bevorderen, met ingang van 1 Sept. 1947 aan de vereeniging subsidie te ver- leenen, voor het op 1 Sept. 1947 te openen Chr. lyceum vcor Zeeland. Aanmeldingsbureau oorlogsvrijwilligers. Het aanmeldingsbureau voor Oorlogsvrijwilligers te Bergen op Zoom zal ook zitdagen hou den in het eiland Tholen wel op Maandag 25 Nov. ten gemeentehuize te Poort vliet, op Dinsdag 26 Nov. het gemeentehuis te Scherpe- nisse en ln het Raadhuis te Tholen op Vrijdag 29. Nov. a.c. Het vliegveld Walcheren. TWEE STARTBANEN WORDEN BRUIKBAAR GEMAAKT. Naar «"ij uit goede bron vernemen zyn de plannen om op het oude vliegveld te Vlis singen voortoopïg twee start banen weer in goede conditie te brengen, thans zoover ge vorderd, dat de aanbesteding i het werk binnen zeer af zien baren tyd verwacht ltan worden. Daar het nog geruimen tijd zal duren eer met de aanleg van een nieuw vliegveld be gonnen zal worden, zal Wal cheren op deze wyze althans voorloopig geholpen zijn. De kans op een luclitverbin- ,d!ng met het Westen stygt dus. BENOEMINGEN. De heeren G. J. Nelisse en A. P. Geluk te St. Maartens dijk zijn benoemd tot gezwore nen van het waterschap St. Maartensdijk. VLISSINGSCHE PLANNEN ZIJN GEREED. Er is in Zeeland dringend behoefte naar een Middelbare Technische School. Wij meld den reeds kort geleden, dat de Vereeniging Zeevaartschool te Vlissingen plan had aan de „De Ruyterschool" een Mid delbaar Technische school te verbinden. Reeds eerder heeft men te Goes getracht een Middelbaar Technische school te stichten en ook de burgemeester van Terneuzen was van opinie, dat in zijn gemeente een middel baar technische school op haar plaats zou zijn. Er bestaat evenwel gegron de verwachting dat het depar tement van onderwijs de Vlis singsche plannen zal verkiezen boven de plannen van andere steden. De Vereeniging Zeevaart- In doodskisten ontsnapt. Twee S-S.-ers uit het kamp IJselstein, die met 80 anderen aan een be graafplaats voor ge sneuvelde Duitschers werken, zijn dezer dagen in een doodkist ontsnapt. Amerikaansche solda ten kwamen van een Amerikaansch kerkhof, waar ook Duitschers begraven liggen, om lij ken over te brengen. In Zuidelijk Nederland ge sneuvelde Duitschers worden namelijk naar dit kerkhof te LJselstein overgebracht. De Ame rikanen gebruiken daar toe kisten, die per auto vervoerd worden. Nadat de stoffelijke resten daaruit zijn gehaald, worden de kisten op nieuw gebruikt. Tijde het afladen hebben twee S.S.-ers kans gezien in de ledige kisten te kruipen en zoo per Amerikaansche vrachtauto te ontsnap pen. Zii zijn op een pleis terplaats in Limburg uit hun lugubere schuil plaats gekropen. Ver moedelijk zijn de 'neeren daarna over de Dultsche grens verdwenen. Agenda raad Vlissingen. Zooals wij reeds meldden zal de directeur van Gemeente werken in de a.s. raadsverga dering te Vlissingen de her bouwplannen bespreken. Daar naast vermeld de agenda o.a. nog de benoeming van twee leeraren aan het Nijverheids onderwijs te Vlissingen en van leden in de Commissie van be heer „Vlissingsch Studiefonds" B. en W. zullen voorts aan de raad enkele voorstellen doen, o.a. cm voor het jaar 1947 met de N.V. Nederland- sche Bank een rekening-cou rant overeenkomst aan te gaan tot een maximum van 1.250.000. De raad zal gevraagd wor den zijn oordeel uit te spreken of het ncodig wordt geacht over te gaan tot het stichten van een M.T.S. met een afdee- ling werktuigbouwkunde in Vlissingen en om in beginsel te besluiten tot de verkoop van pl.m. 28.000 m2 Industrieter rein ten Westen van het ka naal door Walcheren aan de N.V. Kon. Mij „de Schelde". WALCHEREN school kreeg adhaesic voor haar plannen uit de kringen van werkgevers- en werkne mers-organisaties. Als een ernstig bezwaar werd gemeld, dat de naastbij- gelegen Middelbaar technische school in Dordrecht is geves tigd waardoor de kinderen uit Zeeland deze school uiterst bezwaarlijk kunnen bezoeken. Ook meent men dat de re sultaten van een school te Vlissingen gunstig beïnvloed kunnen worden door de aan wezigheid van de groote scheepswerf en machinefabriek „De Schelde". Het ligt ln de bedoeling te beginnen met een afdeeling voor Werktuigbouwkunde, aan gezien aan deze richting de grootste behoefte bestaat, ter wijl te zijner tyd naar gelang van behoefte een afdeeling voor weg- en waterbouwkun de kan worden toegevoegd. Teneinde hiertoe te geraken moet in verband met het be paalde in artikel 25, 6e lid juncto artikel 25, 2e lid der Nijverheidsonderwijswet de ge meenteraad als zijn oordeel uitspreken, dat de stichting van een dergelijke inrichting van onderwijs noodzakèlijk wordt geoordeeld, nadat de betrokken organisaties van patroons en werklieden zijn -gehoord. Burg. en Weth. van Vlissingen hebben nu bij den gemeenteraad een voorstel in gediend om als zijn oordeel uit te spreken, dat stichting van meergenoemde inrichting van onderwys in deze gemeen te noodig wordt geacht. Laatste nieuws Fransche verkiezingen Volgens de definitieve uit slagen in 50 van de 90 Fran sche departementen hebben de communisten de leiding ver loren. De Katholieken behaal den 9.788 kiesmannen voor dc Senaat, de communisten 9.410 en de socialisten iets meer dan 5000. België stemde. Bij de gemeenteraadsverkie zingen blijkt de C.V.P. (Katho liek) sterk vooruitgegaan te zrjn. In Leuven hebben de Ka tholieken de absolute* meer derheid. In Luik wonnen ze zes, in Antwerpen zeven ze tels, terwijl in Brussel hun stemmenaantal steeg van 28 tot 34%. Kolenstaking in U.S.A. John Lewis, de leidèr van 400.000 stakende mijnwerkers In U.S.A. komt Maandag voor het federale gerechtshof in Washington om gehoord te worden over de staking Het bestuur van de stad iNew York heeft in verband met de staking de noodtoe stand afgekondigd. Middelburg Afscheid „de Contrasten". De Middelburgsche Show. i Cabaret vereeniging „De Contrasten" gaf Vrijdag haar afscheidsavond. „De Contras ten" overbrugde de na-bezet tingstijd tot er weer beroeps- tconeel naar Middelburg kon komen. We denken aan het optreden van deze dilletanten- vereeniging in de arbeiders- cantines en op de feestdagen van de dijkwerkersfeesten en zoowel de Dienst Droogma king, als het ex-Comité „Wal cheren moet droog" waren dan ook op deze afscheids avond in het Schuttershof te Middelburg vertegenwoordigd De netto-opbrengst van dé voorstellingen ging als regel naar liefdadige instellingen en niet minder dan 20.000,is door „De Contrasten" afgedra gen. Thans wordt deze vereeni ging door het vertrek van eenige der beste krachten op geheven. Op de afscheidsavond trad op de „Contrasten-band" o.l.v. den heer Adri van Iren, aie o.m. neg een de successen uit vroegere shows bracht, en eenige Rotterdamsche artisten: de twee Gerhars, twee jongens met één gitaar en „Buck", die o.m in zijn dwaze optreden als Engelsche zangeres veel vroo- lykheld in de volle zaal te weeg bracht. De avond werd met een bal besloten. HUISNUMMERING. Tengevolge van de oorlogs omstandigheden en de inunda tie zijn vele perceelen in Mid delburg niet of "niet voldoende duidelijk van een hulsnummer voorzien. Teneinde de huis nummering weer goed in orde t'e krijgen ,is een contróle ge houden, waaruit is komen vast te staan, welke perceelen niet meer aan de eischen voldoen. Eigenaars of gebruikers van bedoelde perceelen zullen in de komende dagen een kennisge ving ontvangen met verzoek om binnen drie weken tot aan brenging van een huisnummer over te gaan. Het is in het algemeen be lang dat ieder pand goed ge nummerd is. Daarom wordt verzocht na ontvangst van de bedoelde kennisgeving volledig medewerking te verleenen, op dat, ieder huis weer van een goed leesbaar nummer wordt voorzien. OVERTREDING ARBEIDSWET. De politie te Middelburg be keurde in de nacht van Vrij dag op Zaterdag den slager P., die om 4 uur in de ochtend drie knechts aan het werk had, waardoor hij zich schuldig maakte aan overtreding van art. 4 van de arbeidswet. Nieuw- en St. Joosland FEESTAVOND VOLKSONDERWIJS. Donderdag hield dc afdee ling „Nieuw- en St. Joosland" van Volksonderwijs een pro- paganda-feestavend in de zaal van den heer Pluymers. Vele ingezetenen waren opgekomen om deze feestavond bij te wo nen en de aanwezigen hebben genoten van tooneel, voor dracht, snelteekenen, vroolijk A.B.C., samenzang, ten gehoo- re gebracht door het gezel schap Aug. v Gils, met mede. werking van Mevr. Sprong, al len uit Rotterdam en muzikale medewerking van den heer J. den Hollander De voorzitter de heer A. J. van Zweden opende de bijeen komst In het bijzonder werden meester Graaf van Randwyck met zijn echtgenoote en wet houder Polderdijk. De familie van Gils heeft de aanwezigen gezellig bezig gehouden. De samenspraak tusschen Sientje de Nooy' en Basje Willemsen, twee oudjes op een bankje, was Zeer interessant en de lie dekens van Krelis vielen zeer in de smaak. Voor de pauze sprak het hootfd der O.L.S. de heer A. A. v Damme nog een kort propagandawoord. Tijdens de bijeenkomst ga ven zich nog verschillende per sonen op als lid van de plaat selijke afdeeling van Volkson derwijs. Zuid-Beveland Goes DE TOONDAG-KERMIS. Zaterdag heerschte er op de kermis te Goes een gezel lige drukte. Van enkele koop lieden werd echter door de C.C.D. de voorraad in beslag genomen, aangezien zij zon der bon tegen te hooge prij zen verkochten. In de zaal van denheer Krijger werd de revue „Loop naar den duivel" met Henriet- te Davids, door een groot aantal belangstellenden gewoond. Hoewel Henriëtte Davids in het centrum van de belang stelling stond, verdienen ook de andere artisten een woord Kruiningen BIJEENKOMST C.J.V. Donderdagavond hield de Ring van Christelijke Jeugdv vereenigingen Oost Zuid Be veland te Kruiningen een ver gadering onder leiding van; Mej. Groenleer van Kapelle, waarbij alle afdeelingen met 200 meisjes tegenwoordig waren. Elke afdeeling gaf twee nummers ten beste. In een reciteerwedstrijd werd de af deeling Biezelinge winnaar. Mevr. Mortier sloot deze goed geslaagde Ringavond met dankzegging. Biezelinge KOLENDAMP VERGIFTIGING. Een echtpaar in Biezelinge werd dezer dagen bedwelmd door kolendamp. De buren ont dekten het ongeval nog tijdig, zoo<Jat geneeskundige hulp grooter onheil kon voorkomen, FILMAVOND. De Stichting „HetHooge Land" te Biezelinge heeft Vrijdag een filmavond georga niseerd. Vertoond werden een film over het werk van de Stich ting, benevens enkele natio nale geluidsfilms. Er was een talrijk publiek aanwezig. Kerknieuws A NED. HERV. KERK. Ds. A. W. M. Odé, Ned, van hulde, m het bijzonder de beroep accordeonnist Wim Bosch. paar Oegstgeest. In het Schuttershof was het - van Gerard Auer- welkom geheeten de burge- te wenden. ,ch met de Bonte Variété- trein weer aanwezig. Vooral de muziek van Jean Castels en Anny Kil, en de grimassen van de vrouwelijke clown Ma ry Smith vielen ln de smaak van het publiek. Zondagavond-gaf het gezel schap een tweede uitvoering en Dinsdag volgt een derde. PRIJZEN-COMMISSIE. De burgemeester van Goes heeft een plaatselijke pr(jzen- commissie samengesteld, be staande uit de heeren A. Buijs, voorzitter, J. Hollestelle, se cretaris, K Goudswaard, J. van den Bos en mevrouw Franken-van Ewyck. Zij, die eventueel klachten mochten hebben, wordt ver zocht zich tot deze commissie Tribunaal Middelburg. De .timmerman-aannemer, L'., de Jong te Vlissingen, in wiens zaak het Tribunaal te Middel burg Maandag jJ. uitspraak werd veroordeeld, behal ve tot verbeurdverklaring van een deel van zijn vermogen 80.000) en ontzetting uit kiesrechten, tot ontzetting van het recht om als aanne mer op te treden of werkzaam te zijn t.a.v door of vanwege publiekrechtelijke instanties aanbestede werken. Bijz. Gerechtshof Middelburg W. F. Kayser, landarbeider, Terneuzen, toegetreden tot de „Landstorm Nederland" had het gebracht tot S.S.-grena- dier, was zelfs nog eenige tijd in Wit-Rusland geweest. Ge- durende,een intermezzo, waar in hij landwachter was ge weest, had hij zich bezondigd aan huiszoekingen en bewa kingen. De combinatie van Land wacht en Landst. Ned. kwam den proc. fiscaal zeer afkeu renswaardig voor. Elsch: 10 jaar gevangenisstraf met af trek. o M. H. de Koeyer, landbou wer, Terneuzen, was toege treden tot de „Landstorm Ne derland". Zijn vader was reeds als boer. als één der eersten, naar Rusland getrokken. Zelfs do verdediger, mr. de HAAGSCHE PLOEGEN GAAN ZICH ROEREN Sitt. Boys leiden nog steeds. DISTRICT I. RFCADO 34; Hermes D VS—Sparta 2—0; EDO— Ajax 0—1; VSV—DWS 1—1; Feyenoord't Gooi 22. Het Haagsche ADO begint zich te roeren en de overwin ning tegen RFC is een ver dienstelijke prestatie. Voor EDO wordt de situatie er niet beter op, doch de kleinst mo gelijke "nederlaag tegen Ajax toont wel dat ook deze ploeg niet met zich laat spotten. HDVS behaalde een verdien stelijke overwinning op Sparta. Mooi werk deed VSV door DWS te bedwingen. De verde re concurrenten van Ajax, Feyenoord en 't Gooi maakten elkaar ook een puntje afhan dig. De. stand is nu: District I. Ajax 8 6 1 1 20—11 13 DWS 8 4 3 1 20—10 11 Feyenoord 9 4 3 2 26—27 11 •t Gooi 9 4 2 3 17—16 10 VSV 7 4 12 19—14 HDVS 8 4 13 19—19 Sparta 8 4 0 4 17—13 8 RFC 9 3 1 5 21—29 7 Emma 8 2 1 5 17—23 5 EDO 8 2 0 6 15—19 ADO 8 116 13—21 DISTRICT II. Blauw WitDHC 5—1; De VolewyckersStormvogels i 3; Neptunus—DOS 2—0; HBS Excelsior 41; DFC—Haar lem 12. HBS wist zich door Excel sior te slaan een plaatsje naar boven te werken. Ove rigens hadden de wedstrijden in deze klasse toch een nor maal verloop. Neptunus was met een tamelijk lage score tevreden tegen DOS, maar Blauw Wit en De Vole wijekers deden het met flinke doelcij. fers. Voor Stormvogels wordt het onderaan een duistere ge schiedenis, met als eenig licht punt het aantal minder ge speelde wedstrijden. District II. Neptunus 8 7 0 1 23- Blauw Wit 8 Volew. Haarlem DFC DOS DHC Xerxes HBS Excelsior Stormvog. 6 14 1 25— 9 13 9 6 1 2 36—25 13 9 6 0 3 28—21 12 9 4 0 5 21—20 8 9 3 2 4 17—21 9 2 3 4 12—28 7 3 0 4 16—20 9 2 16 17—25 8 12 5 10—17 7 1 0 6 8—20 DISTRICT V. Be QuickAchilles 41; VeiocitasLeeuwarden 22; HSCGVAV 11Heeren veenVeentlam 40. Be Quick maakt een klein sprongetje naar boven ten koste van Achilles. Veiocitas speelde gelijk tegen Leeuwar den. HSC tegen GVAV. Maar tenslotte komen ze toch geen van alle aan de onbedreigde positie van Heerenveen, dat Veendam de eerste nederlaag toebracht. District V. Heeren veen 9 8 0 1 4012 16 Sneek 9 5 2 2 13—14 12 Be Quick 8 5 1 2 21—16 11 Veendam 8 4 3 1 1714 11 GVAV 9 4 3 2 23—19 11 HSC 7 2 2 3 10—13 Veiocitas 8 2 2 4 10—11 Ernmen 9 3 0 6 1119 Achilles 7 2 14 1014 Leeuwarden 8 12 5 1223 Frisia 8 10 7 18—26 DISTRICT Hl. Go AheadEnschedesche Boys 3—1; AGOVV—Quick 20; Enschede-Vitesse 34; NECWagen in gen 22. Het resultaat van NEC Wageningen is niet bepaald gunstig om beide ploegen in de buurt van Go Ahead te houden, dat ook nu weer geen fout maakte en Enschedesche Boys een paar plaatsjes naar beneden duwde AGOVV bleef baas in eigen huis. Vitesse deed wel het meest verdien stelijke werk door van En schede te winen. District III. Go Ahead 9 6 1 2 23—12 13 NEC 8 5 1 2 22—15 11 AGOVV 8 4 2 2 21—13 10 Wageningen 8 3 3 2 1110 Be Quick 7 2 3 2 13—14 7 Heracles 8 2 3 3 11—11 7 Ens. Boys 8 3 14 15—17 7 Vitesse 8 3 14 14—15 7 Enschede 8 2 3 3 14—16 Quick 8 3 0 5 15—19 Tubantia 8 1 2 5 6—20 Rechter, noemde het dossier zeer onsympathiek. Besch. had zelfs, hoewel ook zeer kort, nog bij Arnhem gevochten. De procureur-fiscaal kon geen verzachtende omstandig heden ontdekken en eischte 7 jaar gev.straf met aftrek. J. A. de Roeck, fabrieksar beider, St. Jansteen. gaf toe tot de „Landstorm Nederland' te zijn toegetreden. Hij was ingezet aan het „front van Kessel en Heusden waar hij paarden verzorgde, dus naar de woorden van den aan klager tegen de geallieer den heeft gevochten. Zyn verdediger wees op de jeugdige leeftijd toentertijd van besch., wiens familie-le den 'reeds tot de partij waren toegetreden en meende, dat een voorwaardelijke straf op zijn plaats zou zijn. Eisch: 5 jaar gev.straf. J. den Engelsman, schilder, Axel, was toegetreden tot het „Vrijwilligers Legioen Neder land", nadat hij eerst voor de weermacht had gewerkt en in Arbeidsdienst was geweest. Hij had aan verschillende fronten gevochten, maar daar na zijn houding herzien en in één onafgebroken reeks ont- vluchtin0, spoging. a aangewend. Elf maanden had hy in Da chau "oorgebracht voor dief stal bij de Dultsche weer macht. was weer ontvlucht, gegrepen en ter dood veroor deeld. Daarentegen had hij by een verlof in Nederland ge- DISTRICT VI. PSV—Brabantia 2—1; Sit- tardsche BoysLimburgia 5— 3; JulianaMVV 02; Sport club EmmaEindhoven 11 De SpechtenMaurits 24. Sittardsche Boys gaat c verdroten voort met concur renten «ïan de zegekar te bin den. MVV liet tegen Juliana geen steekje vallen. De mage re overwinning op de hekke- sluiters Brabantia geeft in de Philips menschen geen maxi mum van vertrouwen. Eind hoven echter deed nog dom mer door onder de nuidige omstandigheden een punt ca deau te doen aan Emma. De o echten verloren van Mau rits. De stand hier is nu: District VI. Sitt. Boys D 7 1 1 26—15 15 MW 8 4 3 a 19— 7 11 PSV 7 4 2 1 9— 7 10 Eindhoven 7 3 3 1 147 Maurits 8 3 2 3 2115 Limburgia .8314 1821 So. Emma 9 3 15 2?23 Bleycrhcide 9 3 15 15—24 Juliana 9 2 8 4 14--21 7 Spechten 8 3 0 5 17-25 6 Brabantia 10 1 3 6 15—23 Bijzonder Gerechtshof Middelburg. Voor het byzonder gerechtsj hof te Middelburg werd Vrij» dag de zaak behandeld tegen Tannetje Geertruida de Vis ser, naaister te Goes. Zy ver scheen voor de tweede maal voor het Bijzonder Gerechts^ hof, beschuldigd van het feit, dat zij haar toenmaligen echt» genoot bij de Slcherheits* dienst had aangegeven wq»- gens het luisteren naar de .zender". De proc. generaal achtte, na het verhoor van verdachte en getuigen het ten laste ge legde niet bewezen en eischte vrijspraak. Na het pleidooi van dep. verdediger, mr. A. H. R. Kuipers, besloot het Hof, na overleg in de Raadskamer tot uitspraak over 14 dagen. bruik makend van zijn „Waf- fen SS-uniform" een fiets georganiseerd". Zijn verdediger, mr. A. B. L. de Rechter, wees' op de voortreffelijke houding van besch. tijdens zijn internee- ring. waarin hy vrijwillig bij de mynruiming was werkzaam geweest; waarop de proc. fis caal de eisch van 3 jaar en 8 mnd. tot 3 jaar en S mnd. gev.straf met aftrek verlaag de. E. Th. de Block, caféhouder te Zuiddorpe, beschuldigd van toetreding tot het N^S.K.K., was één der kopstukken van de N.S B. in Zuktdorpe en had, eenmaal toegetreden tot de weermacht, in België, frank rijk en Duitschland dienst ge daan. Zijn verdediger, mr. H. B. L. de Rechter, belichtte de omstandigheden, die tot dienst neming van verd., die hij een zwakkeling noemde, hadden geleid. Eisch: 3 jaar gev.straf met aftrek. J. L. de Regt, kantoorbe diende, Terneuzen, werd even eens van dienstneming bij het N S.K.K. beschuldigd. Ziin verdediger, mr. H. B. L. de Rechter, was er niet zeker van dat het N.S.K.K. kon worden aangemerkt als indcrc-cel van de weermacht cn dat vsrd. dus in vreemde Qrmdierst v/as getreden. Voorts rofcetrte hy nog af- temrt en rri'ieu van besch. en meende dat cr reden voor c>--e,,t:e was. F'^eh: 4 jaar gev.straf met aftrek. Maandag 25 November a-s. hoofït de heer G. v. d. Voorde, besteller van de P.T.T. te Koü'-^ dekerke. de dag te herdenken' dat hij voor 25 jaar bij de Pf T.T. in dienst kwam. Donderdag 28 November houdt de Chr. Besturenbond te Souburg een propaganda- avond, waar naast zang en voordracht spreken zal de heer Kooy, hoofdbestuurder der C.M.B. De jongeliedenclub van de C.J.M.V te Yerseke zal Woensdag a's. een uitvoering geven. Mej. E. M. Bal, werkzaam op de gemeente-secretarie te Goes, behaalde het diploma Burgerlijke Stand. Een deel van de Klok- straat en de Ganzepoortstraat te Goes was Vrydag wit van de melk, toen een daar staan de melkwagen met een auto in botsing was gekomen. In het aanvullend han dels- en betalingsverdrag met Frankrijk is ook een post op genomen voor export van mos selen tof een waarde van 10.000.000 Fransche francs. (Ingezonden mededeeling.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 2