NIEUWE KRACHTPROEF VOOR VLISSINGEN Binnenkort ruilverkavelingswet voor Walcheren UIT DE PROVINCIE ZUID-BEVELAND LAATSTE NIEUWS Noord-Beveland ZeeuwscheS nippers PHILIPS Het voetbalprogramma Een overwinning yan Internos Ie. klasse: Willem II—NO AD, De Baronie DNLLonga, VVV—RKTW, Vlissingen— NAC, Helmond—BW. Een plaatselijke ontmoeting ■blijft altijd een hachelijk ge val en dit geldt vooral wan neer een van de twee p' de leidersplaats in handen heeft. Noad zou dan ook wel, eens aan den lijve kunnen on dervinden dat met het zich herstellende Willem II niet te; spotten valt. Longa zal Baro nie niet veel kansen bieden om de onderste plaats te ver laten, maar RKTW zal de Bredanaars nog wel even ge zelschap houden. Wij nemen tenminste aan dat de volle winst in Venlo blijft. RKTW heeft het er na de verras sende start vrij slecht afge bracht. Een nieuwe kracht proef wacht Vlissingen. Wel iswaar heeft NAC veel aan kracht ingeboet, maar een duchtig tegenstander blijft het niettemin. We zgn benieuwd of de rood-witten ook nu in staat zullen blijken in eigen huis ongeslagen te blijven. BW zal zich nog wel op de tweede plaats weten te hand haven. 2e klasse A. RBCInternos, DoskoTSC, Biervliet Goes, HeroDe Zeeuwen, MiddelburgAlliance, Bres- kensTerneuzen. De oud eerste klassers heb ben tot heden zoo weinig f;oeds laten zien, dat een In- ernos-bverwinnïng ons zeker niet zou verwonderen. Dosko is tot heden thuis ongeslagen gebleven, maar de huidige vorm der TSC-ploeg, die weer ge heel volledig is, doet ons de beste papieren aan de Ooster- houters toekennen. Biervliet wordt weer wel wat vaster op de onderste plaats gedrukt, nu het weer in vorm zijnde Goes te gast komt. De Zeeuwen hebben een lastig uitstapje naar Breda voor de boeg. Toch achten we de Zeeuwen wel in staat ook nu weer met de volle winst naar huis te ko men. Hoewel Middelburg thuis een lastige partij kan zijn zal Alliance wel oppassen haar plaatsje in het leiders peloton niet te valiezen. Van veel be lang voor de bezetting van de onderste plaats is de strijd tusschen de Oostelijk en Wes telijk Zeeuwsch Vlaamsche vertegenwoordiger in Bres- kens. 3e klasse E. ODIOSteen bergen, YersekeZierikzee, ZeeiandiaEMM, Burgh RCS, RoburRKFC. De mannen uit Ossendrecht zullen zeker wel zorgen niet verder achterop te raken, ter- Corn. Boys heeft goede kan sen in Hulst, terwijl Schoon- dijke ongetwijfeld met de kous op de kop naar huls gestuurd zal worden. Voor IJzendijke blijft het wachten op de eerste punten. Honte- nisse heeft de laatste weken veel roet in het kampioens eten gegooid, maar of de uit wedstrijd tegen Steen winst kansen biedt, meenen we toch te moeten betwijfelen. Oost burg krijgt gelegenheid al thans iets goed te maken. Aardenburg krijgt bezoek van Sluiskil met weinig kans op winst in het verschiet. Res. 2e klasse E. Goes H Terneuzen H, De Zeeuwen II—Middelburg II. RCS U Breskens H, MOC n Dosko II. Goes II kan tegen de Ter neuzen reserves wel aan haar trek komen en hetzelfde geldt voor De Zeeuwen reserves te gen de groen-witten. RCS II zal het puntenvoord'eel tegen de Bressiaanders wel aan haar kant houden, terwijl Dosko II dat nog steeds zonder punten verlies is. het geducht te ver duren zai krijgen tegen haar stadgenoote MOC II. 13 distributie-ambtenaren gearresteerd. Door de recherche van het C.D.K. te Den Haag is in sa menwerking met de economi sche recherche te Enschede een onderzoek ingesteld naar een fraude bij de uitreiking van schoenenbonnen onder ambtenaren van het distribu tiekantoor te Enschede. Dit onderzoek heeft geleid tot de arrestatie van 12 ambtena ren, alsmede een ambtenares, die op het politiebureau te Enschede zrjn Ingesloten en heden naar Almelo zullen wor den overgebracht. Prins Bernhard te Parijs Prins Bernhard is Donder dag te Parijs aangekomen, waar hij de luchtvaartten toonstelling zal bezoeken. Prins Bernhard heeft gene. raai De Beauchene, die in '40 het bevel over de Fransche troepen te Bergen op Zoom voerde, de versierselen van het commandeurschap in de orde van Oranje-Nassau overhan digd en aan commandant de Croix, van het kabinet van den minister van oorlog, die van Ridder in die orde over handigd. 5 jaar voor gemachtigde van „den leider". Dr. G. Zahn, in de bezet tingstijd gemachtigde van den leider voor financiën en com missaris van de Oost-Compag nie, is Donderdag door het tri bunaal van Helmond veroor deeld tot 5 jaar interneering. dus tot 23 April 1950. De kwestie Opsterland. De Eerste Kamer besloot in haar vergadering van Donder dag den voorzitter te machti gen eenige leden aan te wij zen als ledeen der parlemen taire commissie welke naar Indië zal gaan. Voorts werden eenige kleine ontwerpen zon- wetsontwerp voorziening van 't bestuurder gemeente Opsterland. Nadat verschillende sprekers hun meening kenbaar hadden gemaakt betoogde minister eel, dat hier een noodtoe stand is ontstaan, de houding van de raad was niet toelaat baar. Het ontwerp werd goedge keurd met 29 tegen 7 stemmen, waarna de vergadering werd gesloten. CONSENTGELDEN. De betrokken minister heeft verlaging van de consentgelden,v welke de regeeringsbureaux Aeffcn, ^erst in 1947 overwogen zal worden. wijl het gehavende Yerseke ook nu weer moeite zai heb ben om een overwinning te behalen, al zijn de kansen daartoe tegen Zierikzee zeker aanwezig. Robur kan re vanche nemen voor de in Ber gen op Zoom geleden kleine nederlaag. 3e klasse F. HulstCorn. Boys, AxelSchoondyke, IJzendijkeHoofdplaat, SteenHontenisse, Oostburg Clinge, Sluiskil Aardenburg Opoe Herfst. Op Zondag 8 Decem ber a.s. hoopt de oudste inwoonster van Rotter dam, bekend als „Opoe Herfst", haar 105en ver jaardag te vieren VERRAAD TE ALMELO. In de zitting te Almelo van het bijzonder gerechtshof (Arn hem) is uitspraak gedaan in de zaak tegen L. J. Blom Heier te Zwolle, die op 7 November j.l de doodstraf tegen zich had hooren elschen. Blom heeft verraad gepleegd en tal van arrestaties verricht. Een van zijn slachtoffers is overleden, een andere werd lichamelijk zwaar verminkt. Het bijzonder gerechtshof veroordeelde Blom ;ot de doodstraf Voor het bijzonder gerechts hof (Arnhem), had zich voorts te verantwoorden de opper wachtmeester van de rijkspoli tie te Almelo. T. L. Haze, die opzettelijk een aantal Neder landers op verschillende tijd stippen te Enschede, G.ronau en Amsterdam zou hebben blootgesteld aan opsporing. Verscheidene /.legale wer kers zouden ingevolge van dit verraad de doocl oor het Duit. sche vuurpeloton hebben ge vonden, of voor bepaalde tijd hun vrgheid hebben ingeboet. F. L. J. Tempel en K Fik- kert, beiden te Enschede, wer den door of "anwege de S.D. gearresteerd en door een Duitsch gerecht ter dood ver oordeeld en vervolgens gefusiL leerd. Voorts werd deechtge- noote van "F. L J. Tempel, te Enschede en van H. C. M. Post ma te Hengelo, voor een Duitsehe "echtbank respectie velijk tot de doodstraf en drie jaar gevangenisstraf veroor deeld, welke straffen destijds door Christiansen werden om gezet in respectievelijk drie jaar tuchthuisstraf en depor tatie naar Dultschland, welke vonnissen beiden hebben over leefd. Concert Chr. gemengd koor. Woensdagavond werd ln de groote kerk te Goes, door het Christelijk gemengd koor, o.l.v. A, Kousemaker een con cert gegeven, waarin werd medegewerkt door de sopraan Griet Koeman uit Amsterdam en G. A. de Kok, organist te Goes. Uitgevoerd werden werken van Cesar, Franck, Bach en Handel. Mevr. Koeman bleek een uitstekend soliste, met een stem van een groot volume die in de prachtige accousttek van de Magdalenakerk ten volle tot zgn recht kwam. Ook het koor voldeed goed, al deed het gemis aan man nenstemmen zich gelden In de Bach cantate „Status 'Tra- gieus" was de zang van de koorsolisten zeer verdienste lijk. De uitvoering werd be sloten met psalm 112 van Handel, voor koor, solo-stem en orgel. Tenslotte zij vermeld, dat de heer de Kok zich een uitstekend organist toonde. TWEEDE KAMER Zuivelschool in het Zuiden. In de Tweede Kamerzitting van Woensdagavond werden de algemeene beschouwingen over de begrooting van land bouw, visscherij en voedsel voorziening voortgezet. De heer Droesen (K.V.P.) acht het landbouwbeleid be vredigend. De heer van Dis (St. Geref.) wgst op de moei lijkheden welke op een land bouwbedrijf kunnen ontstaan door oproeping in militaire dienst. Daarna komt minister Mans- holt aan het woord, die me dedeelt, dat er verschillende maatregelen in overweging zqn om de kostprijs der pro ducten te drukken. Dit zal niet mogen gaan ten koste der loonen. Er zal herverkavelingspoli- tiek moeten worden gevoerd. Binnenkort'is er een wet tot verkaveling van Walcheren te verwachten. Bedrijven beneden de 10 ha. zullen niet worden samenge voegd. Er kan worden ver wacht dat de fosforzuurdls- tributie met 1 Jan. a.s. kan worden afgeschaft. Uitdruk kelijk verklaart de' heer Mans- holt dat voor jenever geen graan, doch melasse gebruikt wordt. Naar de meening van den minister toonen de plaat selijke distributiekantoren niet altijd een juist inzicht te be zitten in de nooden der land bouwers, ten aanzien van rij wielbanden, schoenen en klee ding; De heer Smits van Óyen (K.V.P.j dient ©en amende ment in om in het Zuiden van ons land een zuivelschool te vestigen. Over dit amendement zal Vrijdagmiddag worden ge stemd. In de zitting van Donder dagmorgen is de behandeling van de begrooting van het de partement van Justitie hervat. De minister van Justitie van Maarseveen, erkent, op een op merking van den heer Beer- nink (C.H.) dat de salarieering voor de ambtenaren der kin derwetten te laag is. De heer Donker (P.v.d.A.) vraagt hoe het mogelijk is ge weest, dat Arnold Meyer per auto het kamp Vught heeft kunnen verlaten. De heer Terpstra (A.R.) vraagt hoeveel gratie verzoe ken er thans zijn binnengeko men en verklaard het te zullen toejuichen wanneer couranten in de kampen zullen worden toegelaten en hij beveelt het vraagstuk der jeugdige delin quenten bijzonder in de aan dacht aan. De heer Scheps (P.v.d.A.) pleit voor inschakeling der de linquenten in het arbeidspro ces. De heer Kortenhorst (K.V.P.) is van oordeel, dat het beheer, over het vermogen van poli tieke delinquenten aanstonds na de uitspraak dient te wor den opgeheven. Voorts ver zoekt hij den minister z\jn gedachten te laten gaan over de maatregel van amnestie. De minister van Justitie, de heer Maarseveen, deelt me de, dat zich op 16 Nov. j.l. in de kampen nog 83.425 politie ke delinquenten bevonden, d i. onisfeeks 5500 minder dan op 15 Octoheri Verder maakte hjj bekend, dat liy couranten a*> tij schriften in de kampen zal toelaten. Voorts verklaarde de minis ter geen voorstander van am nestie te zijn. Hij dringt er op aan., dat er steeds meer zaken naar de tribunalen gaan, an ders vreest hij niet klaar te komen in 1947. De minister is van oordeel, dat er geen sprake is van be voordeeling der katholieke politieke delinquenten boven de protestanten. De begrootingen voor het departement van Justitie over 1946 en 1947 werden daaraa zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna werd een begin ge maakt mei de behandeling van het hoofdstuk Binnen- landsche zaken van de be grootingen 1946 en 1947. In de zitting van Vrijdagmiddag- zal minister Beel de beant woording voortzetten. De heer Tuin (P. v.d.A.) wenschte de uitgaven der ge meenten in verband met de bezetting voor rekening van het rijk te zien. De heer v. Sleen (P.v.d.A.) bepleitte hoogere pensioenen voor weduwen van ambtena ren. De heer Korthals (P.v.d.A.) ontwikkelde bezwaren tegen de benoeming van den Com missaris der Koningin in N - Brabant. Het St. Geref. lid. de heer van Dis pleitte voor krachtige handhaving van het gezag. De vergadering werd tot- Vrijdagmiddag verdaagd. De kinderzegels. De voorstelling van de nieu we kinderzegels, welke, gelijk wij reeds meldden, werden ont worpen door mej. A. J. W. Bierema-Oosting, is voor alle maanden dezelfde, nl. een kind op een paard in een draai molen. De zegels zullen verkrijgbaar zijn «van 2 Deecmber tm. 4 Januari a.s., terwijl ze tot en met 31 December 1947 zijn gel digheid behouden. De zelgels zullen verschijnen in de volgende waarden en kleuren: 2 cent 2 c.) grijs; 4 cent (-f 2 c.) groen; 7Vz cent (-j- 21/J, e.) rood; 10 cent (4- 75 c.) violet-rood en 20 cent (4* 5 c.) blauw. EERVOL ONTSLAG. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op zijn ver zoek met ingang van 1 Janu ari 1947, wegens den pensi oengerechtigden leeftijd, eer vol ontslag verleend onder dankbetuiging aan den heer J. Pouwer, technisch-hoofd- ambtenaar bij den Provincialen Waterstaat te Goes. Goes TOONEEL- VOORSTKLLINGEN. Er is goed nieuws voor hen, die verleden jaar inschreven en betaalden voor zes tooneel- voorstellingen te Goes, doch op hun abonnement slechts vier voorstellingen kregen. Dank zij het doorzetten van den heer Brandenburg, den exploitant van het Schuttershof, staat het nu vast dat Maandag 2 December de Comedianten en Donderdag 28 Januari het Cor Ruys-ensemble voor de abonnementshouders zullen op treden. ZWIJNTJESJAGERS. Dinsdag werd te Goes in een drukke buurt op klaar lichten dag een rijwiel gesto len, dat in een tuin voor een huis stond. Het moge een waarschuwing zijn steeds nauwlettend er zorg voor te dragen, dat men zijn fiets afsluit. NED. REIS VEKEEN1GING Dinsdagavond heeft voor de Ned. Reis Vereen, in 't Schut tershof te Goes Jhr dr. J. C.' Mollerus een in alle opzichten interessante causerie gehouden over een reis naar Curacao en Suriname. Na de pauze werd het gesprokene toegelicht met lichtbeelden. DIEFSTAL. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is een inbraak ge pleegd in het magazijn van Hollander in de Lange Vorst- straat te Goes. Vermist wor den een bontmantel en enkele damesjaponnen. WEGGELOOPEN. Op verzoek van de politie te Goes is te Middelburg aange houden de minderjarige H. v. Door de politie te Goes is hij onder het ouderlijk gezag terugg'bracht. Waarde OUDERAVOND. Vrijdagavond werd in. de O. L. school te Waarde ouder avond gehouden. De voorzitter de heer J J. Peper, heette al len hartelijk welkom, in 't bij zonder den burgemeester er wethouder A. Dek. Hierna zongen de kinderen van de 4e tot en met de Se klasse onder leiding van het t hoofd der school, de heer C. van de Zan- de. een achttal liederen, die zeer in de smaak vielen. Daar na gaf de heer Goedbloed uit Kruiningen, een demonstratie met een drietal schoolfilms. Het ligt in de bedoeling ook dit onderdeel van het onder wijs hier in te voeren. Het hoofd der school besprak hier na belangrijke interne zaken der school. De heeren P. Son- ke, W. Kolijnsen, A. Blok en H. Schrier werden als nieuwe leden der commissie gekozen. Het hoofd der school sprak de scheidende leden, de heeren J. J .Peper. Matth. van Houte en G. P. Allewijn toe KIESCOLLEGE. Maandag had te Waarde de verkiezing plaats voor twee le den voor het kiescollege der Ned. Herv Kerk. De aftreden de leden, de heeren Maes, Schrler .en G- P. Allewijn, wer den als zoodanig herkozen. Krabbendijke AANRIJDING. Maandagmiddag had voor het schoolplein te Krabbendij ke een aanrijding plaats. Het 7-jarig zoontje van den lieer de L. werd bij het oversteken van de straat door een lu^e auto gegrepen. Met een gebro ken been is de jongen naar het ziekenhuis vervoerd. De poli tie stelt een onderzoek in. Kruiningen RAADSVERGADERING. Dinsdagavond vergaderde de gemeenteraad van Kruiningen onder voorzitterschap van den burgemeester. Twee voorstellen tot wijzi ging van de gewone dienst en de kapitaaldienst van de begrooting 1946 werden aan genomen, alsmede de goed keuring van een wijziging van de begrooting 1945 van het burgerlijk armbestuur. Een voorstel tot het opnieuw aangaan van een rekening- courant-overeenkomst met dt N.V. Bank voor Ned. gemeen ten werd eveneens aangeno men. Het crediet is hiermede verhoogd van 50.000 tot 100.000. Vervolgens werd de vergoe ding voor de bijzondere scho len over 1945 vastgesteld, evenals een regeling tot het in gebruik geven van het gymnastieklokaal te Hans- weert aan de R.K. school al daar. Hierna werd de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over 1945 aan geboden,, De inkomsten be droegen f 933.596,39, de uit gaven 957.709,78, alzoo met een nadeelig slot van 24.113,39. De kapitaaldienst sluit met een batig slot van 5082,42. De heeren Koevoets en de Bat werden aangewezen tot het nazien der rekening. De heeren I. Vermeulen, J. Sinke Jz. en W. Verspuij van Rietschoten, werden herbe noemd als leden van het bur- gerlijk armbestuur. De voorzitter deelde mede, Treedt Dr. v. Mook af Naar aanleiding van hard nekkige geruchten, als zou de It.-gouverneur-generaal de regeering verzocht hebben te gen het eind van dit jaar van zijn post ontheven te worden, daar dr. van Mook na de pa rafeering van de ontwerp- vereenkomst zyn taak ver. •uld zou achten en zou wor den opgevolgd door den di recteur-generaal van Algemee ne Zaken. dr. P. J. A. Iden- burg, wordt thans uit Bata via medegedeeld, dat dr. van Mook deze geruchten gister avond heeft tegengesproken. Groote brand in Amsterdam. Donderdagmiddag omstreeks „.30 uur is een groote brand uitgebroken op het terrein van de Centrale Markthallen te Amsterdam. Hoewel de brandweer spoe dig ter plaatse was greep het vuur snel om zich heen en laaide door de felle wind tel kens weer op. Vannacht waren reeds een 10-tal loodsen uitgebrand. De andere loodsen, eveneens van licht brandbaar ma teriaal gemaakt, loopen nog gevaar en het blussingschwerk wordt nog steeds voortgezet. ROEMEENSCHE VERKIEZINGEN. De regeeringscoalitie heeft bij de Roemeensche verkie zingen de meerderheid in het parlement behaald. De partij beschikt over 348 zetels van do 400 Oekrainsche afgevaardigde der V.N. heeft pech- Een der leden van de Oekrain sche delegatie ter algemeene vergadering van de V.N., Stad- nik, trof 't niet, toen hij met een anderen Oekrainschen ge delegeerde, in New-York een winkel binnen ging om iets te koopen. De winkel was namelijk op dat oogenblik tot operatie-ter rein gekozen daar 2 gangsters en bij een schietpartij werd Stadnik in het rechterboven- been getroffen. Hij werd in een ziekenhuis opgenomenwaar hem een bloedtransfusie is toegediend. Zijn dijbeen is gebroken, maar verder is zijn toestand niet ernstig. Bevin wil ontwapenen. Ernst Bevin, de Britscbe minister van Buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat hij slechts op Molotov's vragen betreffende de aanwezigheid van troepen in het buitenland zal antwoorden, indien dit on derwerp gekoppeld zal wor den aan algeheele ontwape ning. Gerechtelijke actie tegen stakingsleider. De regeering der V.S. heeft een gerechtelijke vervolging laten instellen tegen John Le wis, de stakingsleider der Am. mijnwerkers wegens on- gehoorzaanheid aan de recht bank. Incidenten te Haiphong. Woensdag hebben zich ernstige incidenten voorge daan te Haiphong, waar Fran sche en Vietnameesche troe pen slaags zijn geraakt, door dat een Vietnameesch deta chement het vuur op een Fransch landingsschip open de, dat een Chineesche smok- keiprauw praaide. Het aantal gewonden bedraagt 25. Er is inmiddels een overeenkomst tot het staken van het vuren geteekend. Verschillende Fransche sol daten en officieren zijn bij deze acties om het leven ge komen. De Fransche regee- ring heeft protest aangetee- kend. Geen Am. journalisten in Russische zone. Maarschalk Sokolofski, de militaire Sow jet-gouverneur te Berlijn, heeft verklaard vóór 1 Jan. 1947 geen Ame- rikaansche journalisten in de Russische zóne te kunnen toe laten, ,,daar de demobilisatie op groote schaal het voor hen gevaarlijk zou maken daar te werken. TILOTENHELPERS GEDECOREERD. Donderdagmiddag heeft de Amerikaansche ambassadeur opnieuw een groot aantal pi loten-helpers gedecoreerd. 2 Nederlanders ontvingen de vrijheidsmedaille met zil veren palm, 50 Nederlandiers dezelfde onderscheiding met bronzen palm. Verschillende autoriteiten waren brj deze plechtigheid, die door het stafmuziekcorps der Amster- damsche politie werd opge luisterd, tegenwoordig. dat het dempen van de water gang aan de Meidam over een lengte van 125 m., 13.000 zal kosten. Hoewel dit onmogelijk is, zal getracht worden met huisvuil de kos ten te doen dalen. Voorts deelde hij mede, dat toestemming is verleend om in 1947 26 woningen te bou wen, waarvan 12 te Kruinin gen en 14 te Hansweert. Bij de rondvraag werd o.a. besproken de straatverlichting. weg van Kruiningen naar Hansweert en de busverbin ding van Hansweert ^ïet het station Kruiningen. 's Heer Abiskerkê Burgemeester Jansen geïnstalleerd. De nieuwe burgemeester van 's-Heer Abtskerke, de heer J. D. Jansen, heeft Don derdag zijn intrede gedaan in deze gemeente om in zijn ambt te worden geïnstalleerd. Om ongeveer kwart voor twaalf werd de burgemeester aan de grens van Baarland verwel komd door den heer Q- A. de Drie en even later aan de kom der gemeente door den heer Jac. Braam, waarbij d'e school jeugd enkele welkomstliedéren zong De installatierede werd uitgesproken door wethouder J. C. van 't Westende. Deze wees erop dat tijdens Je be zetting 's-Heer Abtskerke drie N.S.B. burgemeesters heeft gehad. Mede dank zij wnd. burgemeester Braam was alles vrjj spoedig weer in orde ge komen. De wethouder be schreef de financieele toestand van de gemeente als vrij gun stig. De burgemeester bracht na zijn officieele installatie dank aan H. M. de Koningin voor het in hem gestelde vertrou wen. Hij verzekerde speciale aandacht te zullen schenken aan de benoeming van een gemeente-secretaris en aan verbetering van de hulsvesting en van de wegen en eindigde met een beroep op allen tot eendrachtige samenwerking. Daarna spraken de heeren Q. v. d. Drie, als oudste raads lid, en Corn, de Ruyter, als wnd. secretaris. Na de raadsvergadering voerden het woord ds. Jansen, de vader van den burgmeester het woord. Ds. v. d. Waa uit 's-Heer Arendskerke. Ds. Stra- ting, burgemeester Elênbaas van 's-Heer Arendskerke na mens de Ver. van burgemees ters en secretarissen, wacht meester Boogerd, groepscom mandant van de Rijkspolitie en M. H. v. Llere, namens de gemeentelijke zangvereeniging. Daarmee was het officieele gedeelte afgeloopen en begon nen voor de dorpsbevolking de feestelijkheden. 's Middags werden er volksspelen gehou den en concerteerde Euterpe" uit Heinkenszand. In „Irene" trad 's avonds het gezelschap van Sprang op uit Goes, ter wijl de dansliefhebbers en -heb- sters hun hart konden ophalen in het pakhuis van den heer Braam aan de Polderweg. 's Heer Arendskerke RAAD S VERGADERING. De gemeenteraad van s Heer Arendskerke komt Maandagmiddag a.s. in open bare vergadering bijeen. 'erseke RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het Postkantoor Yer seke en het daaronder behoo- rende ambtsgebied werd ge durende de maand October 1 '6 ingelegd 17.236.35 en terugbetaald 24.112,34. Het laatste door dat kantoor uit gegeven spaarbankboekje draagt het nummer 256717. EVONDEN VOORWERPEN. Een halsketting en een duimstok. Terug te bekomen ter gemeente-seertarie te Yer seke. Kortgene FRUITTELERS ORGANISATIE. De afdeeling Noord-Beveland van de Neaerlandsche Fruitte lersorganisatie begon haar winterprogramma op Zaterdag 16 November j.l. met een in teressante lezing, gehouden door Ir. W. van Soest, die zijn indrukken weergaf over de fruitteelt in Denemarken. De lezing werd gehouden in „De Stadswijnkelder1* te Kortgene. DEMONSTRATIE. Woensdagmiddag organiseer de de Kring Noord-Beveland van de Z.L.M. een demonstra tie met tractorploegen. op een. perceel bouwland van den heer M. van Oeveren te Kortgene. Alhoewel de deelname zeer gering was, mag de middag toch geslaa'gd genoemd wor den. De belangstelling was ma tig. TRIBUNAAL GOES. Den 27-jarigen maréchaussée Corn. Joh. Ardon uit Wisse- kerke, werd ten laste gelegd, dat hij symp. lid is geweest van de N.S.B.lid van de N. V.D., kaart speelde met Duit sehe militairen en een stuk in de Z. Stroom deed plaatsen, getiteld „Moordenaar of Chris ten". Op vragen van den voorzitter zegt besch., dat hij reeds ontslagen is en dat hij sinds 1942 niet meer voor de N.S.B heeft betaald. De voor zitter zegt, dat het kaart zit ten spelen met de moffen meer dan schandalig is en dat beschuldigde de naam van de Eolitie door het slijk heeft ge aaid De man wordt nog ver der aan de tand gevoeld en bekent ten slotte, dat het fout was, wat hij toen deed. Hij had geen verdediger. De laatste zaak was die te gen den 66-jarigen boekdruk ker Gerardus Roodenhof te Goes, die sympathiseerend lid der N.S.B. is geweest en wien in de dagvaarding verder ten laste werd gelegd, dat hij druk werk aan de N.S.B. heeft ge leverd. Besch was in beroep geko men tegen de beslissing van den officier fiscaal, waarbij hij voorwaardelijk in vrijheid werd gesteld met last tot betalen van 12000 en ontzetting van rechten. De verdediger, mr. F. W.- Adrlaanse, begon met er op te wjjzen, dat de levering aan de N.S.B. maar een bedrag van f 390.54 bedroeg en een gevolg was van het feit, dat R. steeds voor de orgelfabriek de Schelde had gedrukt en Dekker te ken. nen gaf, dat het werk zou gaan naar Iemand, die belangstel ling voor de N.S.B. toonde. De client van pleiter is opgeklom men van leerling-zetter tot eigenaar van de drukkerij, die thans stil ligt, omdat besch. op zijn leeftijd niet meer zal be ginnen. Gezien de bezittingen van R. vertrouwt pleiter, dat het tribunaal het te betalen ^bedrag belangrijk zal vermin deren en ook rekening er me de zal houden, dat besch. 14: maanden geïnterneerd is ge weest en dat hij nooit verga deringen heeft bezocht en nooit N.S.B.-bladen heeft ge lezen. Uitspraak; in alle zaken 4 December. De 32-jarige landarbeider G. Heyboer uit St. Annaland was sedert 1936 lid van de N.S.B., had propaganda ge maakt en het W.A-uniform gedragen. I Na verdediging van Mr. van Hasselt werd beklaagde, die zich in interneering goed heeft gedragen, in vrijheid gesteld. De 42-jarige landarbeider J. D. v. d. Velde uit Tholen was N.S.B.-lid geweest en had voor de weermacht gewerkt in Bergen op Zoom. Verdediger mr. Sepers wees er op dat beklaagde al 1y» jaar geïnterneerd is en vroeg invrijheidstelling. UITSPRAKEN. E. E. W. Lenshoek, geb. v. Wageningen, echtgenoote van den N.S.B.-burgemeester van Goes, werd veroordeeld tot 2 jaar ihtemeerlng (tot 21 Nov. 1948), verbeurdverklaring van 2500, de sieraden die in Mei 1945 bij haar arrestatie in 's-Gravenhage in beslag wer den genomen en de meubelen, voor zoover bij anderen in ge- gebruik en ontzetting rechten. W. M. Steenbakker, fa brieksarbeider te Wolphaarts- dijk, 2 j. en 6 mnd. internee ring (tot 21 Mei 1949), ver beurdverklaring radio's en ontzetting rechten. W. v. d. Berge," schilder te Krabbendijke, 1 jaar internee ring (tot 21 Nov. 1947) en ontzetting rechten. M. Waterman, landarbeider te Waarde, veroordeeld tot interneering gelijk aan de tijd reeds in interneering doorge bracht en ontzetting rechten. De heer J. D. Padmos te Yerseke is benoemd tot water bouwkundig opzichter in de Noord-Oostpolder. De collecte te Oudelande, ten bate van „de dag van het oorlogsgraf" bracht op de som van 51.29. De Rijkswaterstaat heeft thans het rijwielpad bij het viaduct te 'sHeer Arendskerke hersteld, en De oogstcollecte in de Ned. Hervormde kerk te Krabbendijke heeft 756 op gebracht. De te Wemeldinge op 16 November gehouden collecte voor het Oorlogsgraven-comi té heeft opgebracht f 140. Tot leden van het kies college der Ned. Herv. kerk te Borssele werden benoemd de heeren P. Schipper. J. de Wit te en C. v. Weele. Electrisch droogscheer-apparaat De heer C. B. van Strien| te Renesse slaagde dezer da-. jlv. PHILIPS' VERK0OP-maats(HAPPU V. NflEMAKP gen voor het schildersmeester- diploma. I (Ingezonden mededeehng.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 6