sanatogen VCL Tldf iftcent CENTRAAL ECONOMISCH PLAN VOOR 1947. LAATSTE NIEUWS. UIT DE PROVINCIE WALCHEREN Zeeuwsche nippers Aan productie, uitvoer en soberheid worden de hoogste elschen gesteld. "Consumptie kan slechts met 3 stijgen. Aan de leden van het Par lement ls toegezonden de eer ste nota' over het Centraal Economisch Plan1947 van het Centraal Planbureau. Ingevoegd is een „raam plan", een zesjarenplan In zeer groote trekken, dat betrek king heeft op de geheele her stelperiode, tegen de achter- J^rond waarvan het plan1947 s opgetrokken. De Regeering heeft besloten voorshands de in deze nota genoemde cijfers betreffende consumptie, investeering en buitenlandsche handel als uit gangspunt van haar beleid op economisch, sociaal en finan cieel terrein te beschouwen. Hierbij hield de ftegeering volledig rekening met het feit, dat het in deze nota vervatte plan het karakter van een taakstelling heeft. Zrj wil dan ook een woord van waarschu wing met betrekking tot tè optimistische verwachtingen niet achterwege laten. Het plan stelt welbewust de hoogste eischen aan pro ductie, uitvoer en soberheid, welke naar de meening van het centraal planbureau nog vervuld kunnen worden. Uit de cijfers blijkt namelijk, dat de wederopbouw van het land en het toekomstige welvaarts peil der bevolking bedreigd worden. Slechts door uiterste krachtsinspanning van volk en regeering zullen deze dreigen de gevaren kunnen worden af gewend. DE ARBEIDS PRODUCTIVITEIT. De arbeidsproductiviteit biedt een somber beeld. Typee rend voor de huidige indu- strieele arbeidsproductiviteit is het vrywel constante niveau sedert November 1945, dat tusschen de 65 en 70 van dat van 1938 ligt. Een auto matisch herstel, zooals dit oorspronkelijk werd verwacht, liet dus nog op zich wachten, hetgeen overigens ten deele zijn verklaring kan vinden in het feit, dat de industrie toen nog in sterke mate te kam pen had met een tekort aan energie. Verwacht wordt, dat uit de verbetering in de ener- gie-voorzlening voor de zomer maanden van 1946. waarover nog geen cyfers ter beschik king staan, een verhooging der productie zal resulteeren. Het Centraal Planbureau meent, dat, indien alle midde len ter verbetering in de pro ductie op de juiste wijze wor den gehanteerd, de totale pro ductie in vergelijking met 1938 kan worden opgevoerd tot 72% in 1946, 80% in 1947, 89 in 1948, 95 in 1949, 100 in 1950, 103 in 1951 en 106% in 1952. «Goed, goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, In het raamplan is een struotureele wijziging voorzien in de richting van verder gaande industrialisatie. In het investeeringsprogramma zijn daarvoor de noodige middelen uitgetrokken. Deze verschui ving in de richting van de industrie zal resulteeren in een grooter -gemiddeld product per arbeider over het geheele bedrijfsleven. HULP VAN HET BUITENLAND. Het wordt vrflwel ondoen lijk geacht het zonder buiten landsche hulpbronnen te stel len: consumptie en investee ring zouden dan een onverde digbaar laag peil bereiken en voor de toekomst zou groote schade aan onze productie kracht worden toegebracht. Ook zeer veel grootere ere. dieten dan in het plan aan gegeven zouden niet verant woord zijn, omdat betaling van rente en aflossing dan op te groote moeilijkheden stuiten. De consumptie per hoofd wordt voor 1946 geraamd op 73 van 1938. Dit zal kun nen oploopen tot 96 in 1953. De consumptie in 1947. Het tweede deel dezer nota behandelt een globaal plan 1947. Uit de berekeningen blgkt, dat in 1947 voor de con sumptie beschikbaar is een bedrag van 6,1 milliard. Naar aanleiding van dit Consumptieplan voor 1947 wordt er op gewezen dat de consumptie van voedings- en genotmiddelen vergeleken met 1946 per hoofd van de bevol king zal kunnen stijgen met slechts 3 Toch zal het mo gelijk zijn de rantsoenen der volwassenen op te voeren tot een levensmiddelenpakket van 2200 cal. per dag, voor de overige leeftijdsgrenzen zal geen aanmerkelijke verhooging mogelijk zijn. Voor duurzame consumptie goederen is in-het consumptie plan voor 1947 een lager be- drag opgenomen dan in 1946. De inhaalvraag zal dalen, om dat voor 1947 in geringere mate rekening behoeft te worden gehouden met de extra vraag der oorlogsslachtoffers en der in de laatste oorlogs jaren nieuw gevormde gezin nen. De nota zet de dringende noodzaak uiteen, met alle kracht te streven naar gun stige beïnvloeding der beide voor het productieplan belang rijkste bepalende factoren, na melijk de grondstoffenvoor- ziening en de arbeidsproducti viteit. DE EXPORT. Het gestelde doel van één milliard voor de goederenuit- voer moet geenszins als on bereikbaar worden beschouwd, te meer daar verwacht wordt dat reeds in 1947 50 van teruggang der productie zuinig licht voorTeffêreen. goedkoop en zuinig licht vo< iedereen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, goed koop en zuinig licht voor iedereen (Ingezonden mededeeling.) Werd de persvrijheid geschonden? VRAGEN IN DE EERSTE KAMER. De heer Koejemans (C.P.N.) heeft den minister van verkeer de volgende vragen gesteld. Is het den minister bekend, dat eenige telegrammen op 24 Sept. 1946 door het dagblad „De Waarheid" aangeboden aan het hoofdpostkantoor te Amsterdam en bestemd voor bladen te Lon den, Praag, Parijs en Brussel op last van den directeur-generaal der P.T.T. zijn gestuit op grond van art. 14 van de telegraaf- en telefoonwet 1904 (Staatsbl. no. 7)? Vragensteller meent, dat hier sprake is van ernstige schending van de internationale persvrij. heid, aangezien deze telegram- men slechts mededeelingen over de stakingsgebeurtenissen van die dag inhielden, zooals zij in alle dagbladen zijn verschenen. Ten slotte wordt gevraagd, of de minister een dergelijke aan tasting van het internationaal verkeer tusschen dagbladen het vervolg wil voorkomen. Tijd is geldl Toen de jongste automatlsee- ring van het telefoonnet in Zee land weer tot stand kwam, deed al spoedig het gerucht de remde Je moet K 18192 draaien! Gezéllig man, je hoort dan een aardige vrouwenstem, die je driemaal achter elkaar precies vertelt, hoe laat het is De meesten, die het geïulc hébhen over een telefoon te be- schikken, probeerden het. En in- derdaad: het was aardig, hoe wel geen nieuwtjeDe telefoon- bezitters demonstreerden het ge valletje aan hun vrienden en kennissen. En iedereen vond het werkelijk leuk Nu doet een ander verhaal de ronde. Weet je hoe je ie weten kunt komenhoe laat het is Weet je het al? Maar weet je ook hoeveel dat telkens kost Neen. Zestig cent. man, .telkens een interlocaaltje met Rotter dam. Wat er dan voor een reactie volgt, kan beter onvermeld blij ven. Je kunt goedkooper even aan de telefoonjuf vragen hoet laat het is! K.N.V.B., AFD. ZEELAND. Het bezoek van Lady Baden Powell. Lady Eaden Powell, Chief- Guide van de Padvindstersbe- weging zal Zaterdag a.s. om ongeveer 1.30 te Middelburg arriveeren. Na de lunch in Hotel de Burg heeft om half drie de begroeting op de Markt plaats door padvinders en padvlndsters uit geheel Zeeland. Hierbij zal L%dy Ba den Powell een kort woord spreken. Het MIddelburgsch Muziek corps zal een voor deze gele genheid gecomponeerde „pad- vindstersmarsch" ten gehoore brengen. Ook de padvinders band zorgt voor muzikale op luistering. Voorts staat op het pro gramma het uitvoeren van de kleppermarsch door de Mid- delburgscde padvindsters, ka bouters en welpen onder lei ding van den heer Chr. Ma- zure en een boerendans in costuum door de padvinders. Een défilé besluit ae middag. De route van de afmarsch der ongeveer 2000 padvinders Zaterdagmiddag is als volgt: Markt, Noordstraat, Hofplein, Bree, Zuidsingel, Ververijstr., Breestraat, Nederstraat, Rot-, gen resp. 38, 35 en f 32,50. Goede resultaten in Zaterdagcompetitie. sedert 1938 zou zyn overbrugd. Bij een totaal van één mil liard voor goederenexport, zou in de agrarische sector een bedrag van 0,4 milliard ge realiseerd moeten worden, het- een tegenover een bedrag van ,3 milliard in 1946 geenszins onmogelijk lijkt. DE ZWARTE HANDEL. Voorts wordt in de nota de aandacht gevestigd op de fu neste invloed van zwarte pro ductie ao zwarte handel. De controle* hierop zal zooveel mogelijk verscherpt dienen te worden en ook aan de fou tieve voorlichting over de na- deelige gevolgen zal alle aan dacht dienen te worden be steed. Schouwensche ploegen stellen teleur. Ie Klasse Zaterdagcomp. In de Zaterdagcompetftie mag weer gesproken worden van een paar opzienbarende resultaten. De overwinning van Kattendijke- op Nieuwdorp (03) is niet zoo bijzonder, maar dat Krabbendijke tegen Wemeldinge niet verder dan een puntendeeling kwam is wel onverwacht. Wemeldinge heeft nu alle wedstrijden met dezelfde cijfers (11) gelijk gespeeld. En wat te denken van Kloetlnge, dat eerst Krab bendijke kansloos sloeg en nu verloor van Arnemuiden? Of streeft Arnemuiden weer onweerstaanbaar naar de hoogste plaats? (31). 2e klasse Zaterdagcomp. Tusschen de reserves zoeken hier enkele standaardelftallen hun weg naar de eerste klasse. Daarbij heeft Kapelle de goede richting te pakken en week daarvan niét af tegen de Arendskerke-reserves (13). Colijnspl. Boys heeft zich eenigermate gerehabiliteerd dcor de reserves van Arnemui den te kloppen (52). Wlsse- kerke zal Kapelle op de weg naar het kampioenschap zeker nog wel eens in de weg komen, werd bij de start tenminste met groote cijfers aan het verstand gebracht, dat com petitie-voetbal wreede ontgoo chelingen kan brengen. (8—0). ZONDAGCOMPETTnE. Ie klasse A. Doordat Kwadendamme niet opkwam tegen Arendskerke; Renesse zich geheel terugtrok en Patrijzen-Cortgene werd uitgesteld, gingen slechts twee wedstrijden door. Volharding 1932 boekte een niet verwach te overwinning tegen Zonne- maire (30), waardoor de verwachting van de Schouwen sche ploegen niet hoog gespan nen meer zullen zjjn. Temeer De Amerikaansche regee. ring schijnt te overwegen voor miHioenen dollars aan „over gebleven uitrusting" te ver- koopen aan de Duitschers van de Amerikaansche bezettings zone. Koninklijk Instituut voor de Marine. Op het „Kon. Instituut voor de marine", waar kolonel F. Th. Burghard het commando voert, is de opleiding voor zeeofficieren weer begonnen. In verband met de groote achterstand, welke als gevolg van de oorlog in de officiers opleiding ontstaan is, heeft men een verkorte opleiding in gesteld, welke iy2 jaar duurt en die op 15 Mei j.l. begonnen is. Daarnaast is op 17 Sept. j.l. de normale opleiding, die 3 jaar in beslag neemt, be- f onnen. In November 1947 zal enslotte een aanvang maakt worden met de opl ding van mariniers-officieren (adelborsten). omdat Dreischor tegen het on geslagen Luotor met dubbele cijfers capituleerde (140). Ie klasse B. Hansw. Boys ging naar Ra penburg en wist zoowaar deze geduchte ploeg te weerstaan (33). De Boys hebben toch wel wat in hun mars. Koe wacht, dat toch ook tot de sterksten gerekend mag wor den, werd in eigen huls ge klopt door Groede (12), waarschijnlijk als revanche voor de Westelijke nederlagen van vorige week. Sluis heeft nog eens extra aangepakt om de vorige nederlaag goed te maken en in Waterlandkerkje met 41 gewonnen. Door nu de derde achtereenvolgende ne derlaag te incasseeren, mag Krulnlngen wel als uitgescha keld voor de bovenste plaats beschouwd worden, wat van deze ploeg erg tegenvalt. Nu was het tegen Vogelwaarde (4—1). Lagere klassen. Hier en daar vinden we tus schen de reserves een enkel standaard-elftal. Lewedorp- sche Boys schijnt zich daar best thuis te voelen en Vlis- sinigen 3 werd met 31 ge slagen. Scheldeboys liet de supporters juichen en Kats moest met de kous op de kop (63) naar Noord-Beveland terug. In 3A struikelden De Noor mannen tegen Kruiningen 3 (43). Dat kunnen de West- kappelaars toch wel beter? De reserves. De uitslagen van de reserve elftallen zijn als volgt: Zaterdagmiddagcompetitie, 2e klasse: 's-Heer Arendskerke 2 Kapelle 13; Kruiningen 4 —Rilland Bath 2 1—9; Nieuw dorp 2Yerseke 3 2—6; Co lijnspl. BoysArnemuiden 2 52; Wemeldinge '2Krab bendijke 2 27; Wissekerke Wolphaartsdijk 80. Zondagcompetitie Res. Ie klasse A: Zlerikzee 2Zeelandia 2 22; Robur 2 Yerseke 2 24. Reserve le klasse B: Sluiskil 2Aardenburg 2 31; Hulst 2 Steen 2 21; Axel 2Clinge 2 10; Hontenisse 2Corn Boys 2 34; Schoondijke 2 Hoofdplaat 2 12; Uzendjjke 2Oostburg 2 21. 2e klasse A: Middelburg 3 Goes 3 02; Terneuzen 3 Biervliet 2 56; Lewed. Boys 1Vlissingen 3 31; Schelde boys 1Kats 6—3. 2e klasse B: Luctor 2Koe wacht 2 22; Rapenburg 2 Hansw. Boys 2 5-2; Vogel waarde 2Kruiningen 2 21. 3e klasse A: Kwadendamme -Lewed. Boys 2 14; Krui ningen 3Noormannen 1 43; Vlissingen 4de Zeeuwen 4 2—2. 3e klasse B: Axel 3Hon tenisse 4 111; Hontenisse Sluiskil 3 53; Rapenburg 3Steen 2—7. terdamsche kade, Beatrixbrug, Kaden erf Stationsstraat. Zondag zal Lady BadenPo well een speciale padvindsters kerkdienst in Middelburg bijwo nen. De boekhandel Sandijck zal ter gelegenheid van dit bezoek geschriften met betrekking tot de padvirdersbeweging etalee- ren, door fotohandel Vreeke ld. fotomateriaal, terwijl Zaterdag avond bovendien projectie van beelden uit de padvinderswereld op de tegenover liggende gevel van de firma Kamper plaats vindt. Belgisch-Nederlandsche samenwerking. Burg. van Amsterdam geïnstalleerd. Bij maag- en darmbezwardi is het gevaar van ondervoeding niet denkbeeldig. Daarom is Sanatogen zoo doeltreffend als aanvulling van het dieet Sanatogen is zoo licht verteerbaar en wordt geheel door het lichaam opgenomen, daar het geen afval stoffen bevat. Met Sanatogen kuni gij Uw krachten behouden en' doen toenemen. Begin oog heden met Sanatogen. Uw apoiMtr of drogia ton ^tïet-O lorna. (ingezonden mededeeling.) Dinsdagmiddag werd Mr. Arn. J. d'Ailly geïnstalleerd als, burgemeester van Amster dam. Wethouder B. C. Franke, die geruime tijd het ambt van wnd. burgemeester had be kleed, sprak den nieuw be noemden magistraat toe. Spreker vestigde de aan dacht op het verdienstelijke werk van den nieuwen burge meester tot nu toe verricht in Amsterdam en hij meende, dat Amsterdam zich gelukkig mocht prijzen, dat een man van zulk een groote bekwaam heid door de Kroon is be noemd tot burgemeester van de hoofdstad. Hierna sprak de nestor van de raad Dr. B. N. Sajet den nieuw benoemden function- narls toe. In ztjn Installatierede be tuigde burgemeester d'Ailly zijn dank aan de Koningin voor zijn benoeming. Spreker hoopte door het voeren van een vooruitstrevend beleid tot zegen van de burgerij van Amsterdam te kunnen mee werken. Te Soestdijk heeft de Prins Bernhardkapel, die bin nenkort naar Java vertrekt, afscheid genomen van het 'Prinselijk gezin. Lt. Gen. Kruis heeft mee gedeeld dat de leerlingen der Nederlandsche hoogere krijgs school begin Oct. met mede werking- van Belgische offici- ren in de Ardennen zullen deelnemen aan tactische oefe ningen. Generaal Kruis acht mili taire samenwerking tusschen Nederland en België niet al leen gewenscht, doch zelfs noodzakelijk. Stoomschip gestrand bij Walsoorden. Dinsdag ls een tot nu toe onbekend stoomschip aan de grond geloopen bij Walsoorden grnd gelooppn bij Walsoorden in de Schelde. Na drie uur is het echter weer vlot geko men. Lange afstandrecord voor vliegtuigen gebroken. De „Truculent Turtle" heeft het wereldrecord lange-af- standvluöht van 11.262 mijl (ongeveer 17.000 km.) afge legd in de tijd van 55 uur en 18 minuten. Het vliegtuig landde om 18.28 te Columbus (Ohio), Nieuwe schadetaxatles CHR. NAT. VAKVERBOND. Het Chr. Nat. Vakverbond heeft besloten ln de maand November door geheel het land groote propaganda-ver- gaderingen te houden, waar in het doel en de beteeken is van de Christelijke vakbewe- Sng zal worden uiteengezet. esproken zal worden over het onderwerp: „Allen werk, allen verantwoordelijkheid". Op Donderdag 28 November zullen deze vergaderingen in de provincie Zeeland gehou den worden. LOONEN IN DE ZUIVELINDUSTRIE. De door het College van Ryks- bemiddelaars voor de zuivelin dustrie vastgestelde loonrege ling, welke terugwerkende kracht heeft vanaf 1 Mei 1.1., deelt de fabrieken in 5 gemeen teklassen. Van de Zeeuwsche zuivelfa brieken behooren die te Goes. Middelburg en Vlissingen tot loonklasse III en die in alle andere gemeenten tot klasse IV. In loonklasse III verdienen vak- arbeiders van 23 jaar en ouder 39,50 per week, geoefenden 36, ongeschoolden 34. Voor loonklasse IV zijn deze bedra- Voor het bezit van een er kend diploma is voor geoefende werknemers van 23 jaar en ou der het weekloon lp. week hooger. Aan fabrieken zonder pensioenregelingen moet voorde vaste arbeiders van 25 jaar en ouder worden gereserveerd: on gehuwde 1,50 en gehuwde f 3 per week. In vergelijking met de voor 1 Mei 1.1. bestaande rege ling beteekent de nieuwe rege ling een verhooging der loonen met 3 4 gld. p. w. voor de loonklassen 1, 2 en 32,50 3 gld. voor klasse 4 en 1,50 2 gld. voor klasse 5. veelal te laag. B. EN W. VAN VLISSINGEN DRINGEN OP VERANDERING AAN. B. en W. van Vlissingen. hebben thans geantwoord op de schriftelijke vragen van het raadslid, den heer van Rooijen, Inzake de nieuwe taxaties van schadegevallen door het Centr. Adviesbureau Restauratiewerken, waarbij als regel veel lagere bedragen worden geschat dan oorspron kelijk door terzake deskundige taxateurs waren vastgesteld. B. en W. zullen het College van Alg. Commissarissen voor de wederopbouw op deze gang van zaken wijzen. Het lijkt B. en W. onwaarschijnlijk dat de destijds verrichte taxaties grootendeels onjuist zouden zijn geweest, temeer daar een geval bekend is, waarin na jrotest van belanghebbende de 2.A.R. op öjn oorspronkelijke taxatie van 2900 is moeten terugkomen en tenslotte een nieuwe schatting van 7000 heeft moeten vaststellen, ter wijl ook de door de C.A.R. gevolgde methode, waarbij de schade geschat wordt, nadat de herstelwerkzaamheden reeds zijn voltooid, tot wan trouwen in de taxatie van de C.A.R. aanleiding moet geven. B. en W. zullen het College van Alg. Commissarissen ver zoeken hierin zoo spoedig mo gelijk verandering te brengen. In Vlissingen doen zich thans reeds plm. 100 van der- elijke gevallen voor en het is e verwachten, dat dit aental nog belangrijk zal stijgen. PETROLEUMBONNEN. Het C. D. K. deelt mede, dat op de bonnen 609 en 109 gedurende het tijdvak van 6 •ctober tot en met 2 Novem ber twee liter petroleum ver krijgbaar is. Op de onderstaande bonnen der petroleumkaarten zullen voor kookdoeleinden geduren de de maand October 1946 vier liter petroleum per bon beschikbaar zal zijn. Kaarten UA 510: bon 53 t.m. 56;. kaarten UB 510: bon en 5; kaarten UC 510: bon 74. Voor verlichting zal men petroleum kunnen koopen op de nieuw uit te reiken, kaart UD 611. TWEEDE VLUCHT NAAR ZUID-AFRIKA. Begin December zal de K. L.M. een tweede proefvlucht naar Zuid-Afrika organisee- ren. Doodstraf voor zwarte handelaars. De Fransche nationale ver gadering heeft zich bij hand opsteken voor het invoeren van de doodstraf voor priis- opdriivers én zwarte handela ren ln levensmiddelen uitger sproken. De wet was door Yves Fargen minister van voedselvoorziening, voorge steld. Vlissingen De heer A. de Beijl gemeentesecretaris. MET ALGEMEENE STEMMEN BENOEMD. In de Dinsdagmiddag ge houden raadsvergadering van Vlissingen werd met algemee- ne stemmen tot gemeentese cretaris benoemd de heer A. de Beijl, hoofdcommies ter ge meentesecretarie van Vlissin gen. Direct nadat het besluit was gevallen wenschte de bur gemeester, jnr. B. Kolff, dhr. de Beijl geluk met deze be noeming, waarbij spr. memo reerde dat de nieuwe secreta- reeds sinds 1920 de ge meente heeft gediend als een bekwaam en onkreukbaar ambtenaar. Spr. hoopte, dat de heer de Beijl nog vele ja ren het ambt van secretaris zal mogen vervullen. De heer de Berjl dankte met enkele woorden voor het in hem gestelde vertrouwen de hartelijke woorden van den burgemeester, waarna terstond de beëediging plaats vond. Op de plaats van den nieu wen secretaris prijkte inmid dels een fraai bouquet chry santen als vriendelijke atten tie van het college van B. en W. LEVENSLOOP. De nieuwe gemeentesecreta ris werd 19 September 1893 te Barneveld geboren. Hij be zocht de H.B.S. te Coevorden en kwam daarna op de secre tarie van deze gemeente. La ter was hij werkzaam ter se cretarie van Zwolle en Kam pen, waarna hg per 1 Januari 1920 in de rang van commies te Vlissingen werd benoemd Op 1 Juni van datzelfde jaar volgde reeds zijn bevordering tot hoofdcommies, chef van de afd. financiën en pensioenen, waarbij later ook nog de afd. onderwijs kwam. Direct na de bevrijding, in November 1944, werd de heer de Beijl belast met de waar neming van het ambt van meentesecrctari8. In de 26 iaar, dat de heer de Beijl in Vlissingen heeft gewerkt, heeft hij zich hier vele vrienden verworven, niet het minst in de kringen van het gemeentepersoneel, waar men hem algemeen als een goed ambtenaar, collega en chef heeft leeren waardeeren. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS.- ONTWIKKELING. Vrienden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling kwamen Vrijdagavond te Vlis singen bijeen ter bespreking van de vraag of het ge wenscht is wederom een af- deeling yan dit Instituut te vormen. Algemeen was men vol lof over Het werk van de Z.V.U. Daar echter deze stichting niet kan geven, wat men in de kringen van het Instituut beoogt, nl. het scholingswerk van de arbeiders en het ge ven van socialistisch-demo- cratische ontwikkeling, werd met algemeene stemmen be sloten een af deeling Vlissin gen op te richten. Het voor- loopige bestuur zal de voorbe reidende werkzaamheden tij delijk blijven waarnemen. Staande de vergadering tra- alle aanwezigen toe. COLLECTE E.H B.O. Het bestuur van de Ned, Ver. E.H.B.O., afd Vlissingen, deelt hierbij mede, dat de to tale opbrengst van de Zater dag gehouden collecte precies 721 bedraagt. Een woord van hartelijke dank ahn allen, die hieraan hebben medegewerkt, is zeer zeker op zijn plaats. AANGEHOUDEN. Door de politie is aangehou den zekeren J. A. K„ die Zon dagavond bij de Keersluis on der de invloed van sterke drank verkeerde en daar pas- seerende dames op hinderlijke en ergerlijke wijze het hof maakte. Toen de politie daar aan een eind wilde maken ver zette hg zich, waardoor een vechtpartij ontstond. De po litie won en hg kwam in de dronkenmanscel. WAARSCHUWING. De wnd. Commissaris van Politie waarsohuwt tegen het optreden van een onbekend heer, die tracht lichtreclames te ver huren of te plaatsen en daarbij vooruitbetaling verlangt. Waar oplichting niet uitgesloten is, raadt hij aan alvorens tot be taling over te gaan. inlichtingen in te winnen aan zijn bureau. HERVORMDE JEUGDRAAD. Tot jeugdleider van de Her vormde Jeugdraad te Vlissin gen is met ingang van 1 No vember a.s. benoemd de heer J. F. Stolk, thans tijdelijk on derwijzer in Rotterdam-Zuid, die deze benoeming heeft aan genomen. Middelburg ROODE KRUIS WEDSTRIJD Zaterdagmiddag, werden en bij Huize „De Griffioen" te Middelburg de jaarlijksche wedstrijden gehouden tus schen Roode Kruis-afdeelin- ;en uit Zeeland: de "afd. Mid- lelburg, Vlissingen, Souburg en Terneuzen. Terwijl Arne muiden en Goes, die met een gecombineerde ploeg uitkwa men, buiten mededinging mee deden. Na een welkomstwoord van mr. J. M. Pilaar, voorzitter van de afdeeling Middelburg, die ditmaal de wedstrijden or ganiseerde, togen de verschil lende ploegen achtereenvol gens aan de arbeid. Op de puinhoopen in de nabijheid bevonden zich 2 pseudo ge wonden, resp. met schedelba sis fractuur en onderbeen fractuur, die naar behooren vervoerd en verzorgd moesten worden. Aan het eind van de wed strijden constateerde Dr. Sis- singh, kringcommissaris voor Zeeland, dat er over het al gemeen goed gewerkt was en een groote vooruitgang in de prestaties was te constatee- ren. In deze wedstrijd werd Vlissingen nö. 1 met 560 pun ten, en won hiermee voor de derde maal de wisselbeker, waardoor deze ploeg de be ker ln bezit kreeg. Gelukkig kon bekend worden gemaakt, dat de afdeeling Middelburg een nieuwe wisselbeker be schikbaar zal stellen. Middelburg werd tweede met 548 punten, Souburg be haalde 493 en Terneuzen 429 punten. Aan de beste dames-ploeg, zgnde Middelburg en de beste heerenploeg die daar Ar nemuiden buiten mededinging meedeed die van de afd. Vlissingen was, werden troostprijzen uitgereikt. VERGADERING MILITAIRE PEN SIOENBOND, De alg. militaire Pensioen- bond, afd. Middelburg, hield Zaterdag j.l. in 't Militair Te huis ln de Nieuwstraat een vergadering. De voorzitter, de heer Flissebaalje, opende de vergadering en overhandigde den heer van Eenenaam de medaille 2e klasse. De heer Sohler bracht ver slag uit over de 18e jaarver gadering, gehouden te Rotter dam. Telegrammen zullen wor den verzonden aan de be voegde autoriteiten, waarin de nood der gepensionneerden naar voren zal worden ge bracht. DENK AAN UW ACHTER LICHT. De laatste dagen zgn door de politie te Middelburg niet minder dan 12 verbalen op- emaakt wegens het fietsen i het duister zonder achter licht. Een voldoende waar schuwing ook voor andere wielrijders de verlichting van hun'fiets eens grondig na te zien. Domburg DE RAADSVERGADERING. Bg de rondvraag tijdens de jongste gemeenteraadsverga dering ln Domburg merkte de heer Geldof op, dat sommige pachters van gemeentegrond, ofschoon zg nog geen voor schot hebben ontvangen, toch om de pacht gemaand worden. Het blijkt, dat deze personen zich tot Landbouwherstel gun nen wenden. Spr. en de he'er Dourleijn hadden er geen be zwaar tegen, dat nu reeds aan nemers opmetingen doen om begrootingen te maken van de bouwkosten van een nieuw gemeentehuis. Zij achtten dit het werk van den architect. De heer Brandt antwoordde dat de architect opdracht heeft gegeven aan enkele aan nemers, ten einde te komen tot een berekening en een be stek. De heer Dourleijn had ge constateerd, dat bg de bouw der volkswoningen wordt afge weken van de voorwaarden, in het bestek vermeld. De raad drong aan op toe zicht door den gemeente-op zichter. NED. HERV. KERK. Ds. F. G. H. Nicolaï uit Domburg heeft het beroep naar Vleuten aangenomen. Bg beschikking van den Minister van Financiën zijn de heer H. Bakker en M. Zwartepoorte te Goes en - J. Dingemanse en W. Zwigtman te Middelburg benoemd tot collecteurs der Staatsloterij. Voor het candidaatsexa men Rechtsgeleerdheid slaag-, de te Leiden de heer, Ph. Sakko uit Middelburg. Donderdag herdacht de wed. Willebooröse ln de Burchtstraat te Souburg haar 90e geboortedag. Het heeft het krasse oudje niet aan be langstelling ontbroken. O.a. is de burgemeester haar wezen fe» liclteeren, terwijl de muziek- vereeniging „Vlijt en Volhar ding" haar des avonds een serenade bracht. Mej. A. W. Boogert is met ingang van 1 October be noemd tot kantoorhoudster der P. T. T. te Oost-Souburg. De te Souburg gehouden speldjesdag voor „Zonneglo ren" op Zaterdag jl. bracht 146.52 op. In de Zaterdag gehouden vergadering van het hoofdbe stuur is tot algemeen pen ningmeester van de Vereeni ging voor Bevolkingsboekhou ding benoemd de heer de Broekert te Oostkapelle. Met ingang van 1 Octo ber a.s. is te Aagtekerke de avondbestelling wederom tot St. Jan ten Heere worden uit gevoerd. De busllchting zal dan ook des avonds om 6 uur voor de tweede maal plaats vin den. Li de week van 23 t.m. 28 September werden te Veere 1594 k.g. garnalen aange voerd. Zaterdagmiddag had te Veere in het „Lammetje" een verloting plaats van restant- goederen van het Veersche Hulpcomité, waarvan de op brengst ten bate kwam van het carillonfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 2