r Oost-Zeeuwsch Vlaanderen won op alle fronten UIT DE PROVINCIE Notaris J, C. Paap gehuldigd Interpellatie Wagenaar over dö troepen zendingen Zuid-Beveland UlH* Zeeuwsche K.N.V.B., AFD. ZEELAND. Zware nederlaag van de „Zaterdag-kampioen". Het feit van de dag was wel de geweldige 92 overwining van Kloetinge op de kampioei. van vorig jaar Krabbendijke. De goede prestaties van Krab bendijke in bekerwedstrijden en toernooien had anders doen verwachten en het is dan ook wel zeker, dat dit elftal zich zal herstellen. Arnemui- den kwam deze week niet verder dan een gelijkspel te gen Wemeldinge, hetgeen van hen tegenvalt. Bevelanders en Nleuwdorp werden in eigen huis geslagen door Kattendij- ke en Rilland, zij het met klein verschil, waaruit ge concludeerd zou kunnen wor den, dat deze vier tot de zwaksten zullen behooren. Ie Klasse: De Bevelanders Kattendyke 23; Nleuwdorp Rilland-Bath 23; Kloetin geKrabbendijke 92; We- meldingeArnemuiden 11. Weer dubbele cijfers. Als tegenwicht voor de, groote nederlaag van de groo- te broer oogstten de reserves van Krabbendijke niet minder dan 13 doelpuntjes. waardoor de doelman van liet 4e van Kruiningen zich in twee wed strijden 25 maal gepasseerd zag. Kapelle was ditmaal te gen de Nieuwdorp-reserves met een half dozijn tevreden en ook Wissekerke ging met flinke cijfers voort op het pad der overwinning. Met Kapel le en Krabbendijke 2 komt de ze ploeg wel weer in de kop groep. Of Arnemuiden 2 zich er bij zal kunnen voegen is nog niet te zeggen, al was de overwinning op de reserves van Arendskerke weer wel mooi. De Boys van Colijns- plaat begonnen zeer zwak te gen Yerseke 3 2e Klasse: Krabbendijke 2 Kruiningen 4 130; Kapelle 1Nleuwdorp 2 61; Rilland- Bath 2Wissekérke 05; Yerseke 3Coltjnspl. Boys 2 0; Arnemuiden 2's-Heer Arendskerke 2 42. „Luctor" omzeilt tweede klip. Met dezelfde cijfers als te gen „Patrijzen" bleef „Luc- tor" baas over „Arendsker ke", de tweede groote con current en de wind blies bo vendien in hun zeiltje door het gelijke spel van „Patrij zen" tegen het Zierikzeesche Schouwen". „Kortgene" her stelde zich eenlgszins door „Volharding 1932" te' kloppen. Misschien, dat „Kwadendam- •me" in „Dreischor", dat met dubbele 'cijfèrs tegen „Zonne- maire" ten onder ging, een lotgenoot vindt, le Klasse A: Luctor 1's-H. Arendskerke 3—2; Kortgene- Volharding 1932 21; Zonne- maireDreischor 131; SchouwenPatrijzen 44. „Sluis" en „Kruiningen" geslagen. - „Rapenburg" speelt kam pioenen als kegels onderste boven. Nu was het „Sluis" dat een illusie armer naar huis werd teruggestuurd en een tweede kampioen 1945, t.w. „Kruiningen', kreeg ook al een nederlaag te slikken te gen „Koewacht". „Groede" startte met een overwinning op „Zuidzande" „D.S.W." ver loor van ..Vogelwaarde" waar door de hegemonie van het Oostelijk deel nog eens wordt onderstreept. Ie Klasse B: Kruiningen— Koewacht 24; Rapenburg- Sluis 40; GroedeZuidzan de 2—1; D.S.W.—Vogelwaar de 0—1. Dé reserves. Gelijkwaardige ploegen ver hoogt de aantrekkelijkheid van de competitie en naar het 3chijnt hebben in res. 1 A ge lijkwaardige ploegen elkaar gevonden. ..Robur 2" won var. „Zeelandia 2" met het klein ste verschil en de „Zierlkzee" reserves, die v.reer eens aan deze kant spelen, behaalden een geljjk speltegen „E.M. M. 2". Res. le Klasse A: E.M.M 2Zierlkzee 2 44; Zeelan dia 2Robur 2 12 Behalve Hoofdplaat 2 kon geen enkele Westelijke ook maar één winstpuntje boeken en het ziet er wel naar uit, dat ook hier het Oosten de toon gaat aangeven. „Axel 2" volgt het voorbeeld 'van het eerste elftal. Steen 2 en Clin- ge 2 herstelden zich en IJzen- dijke 2 cn Schoondijke waren de verliezers. In Aardenburg veroverde Corn. Boys 2 weer twee puntjes. Hontenisse 2 versloeg Sluiskil 2 dat vorige week zoo goed was begonnen. Res. le Klasse B: IJzendij- ke 2Steen 2 12; Schoon dijke 2Clinge 2 02; Oost burg 2Axel 2 08; Aarden burg 2Corn. Boys 2 23; Hulst 2Hoofdplaat 2 06; Sluiskil 2Hontenisse 2 24. De tweede klasse. „Terneuzen 3" viel iets te gen door de néderlaag tegen, de reserves van Vlissingen terwijl "Goes 3 een overwin ning boekte tegen Schelde- boys. Het derde van Middel burg deed het goed tegen de Biervliet-reserves. Ook wist „de Zeeuwen 3" nog geen puntje binnen te halen, terwijl „Sluis 2" aan haar ééne puntje er twee toevoeg de. „Kats" begon met een nederlaag tegen „Lewedorp- sohe Boys". 2e Klasse A: Vlissingen 3 Temeuzen 3 53; Goes 3 Scheldeboys 1 4—0; Biervliet 2Middelburg 3 25; Sluis 2 -De Zeeuwen 3 32; Kats 1 Lewedorpsche Boys 1 23. „Luctor" scoorde opnieuw zes doelpunten en daar „Vol harding '23' 2" er maar' vier tegenover stelde gingen de winstpunten naar Heinkens- zand. „Patrijzen 2" deed het nu beter en „Kruiningen 2' bevestigde niet de verwach tingen, gewekt door de groo te overwinning van vorige week. „Koewacht 2" faalde en „Vogelwaarde 2" behield de punten. 2e Klasse B^ Volharding '32 2Luctor 2 46; Patrijzen 2 -Kruiningen 2 2—0; Vogel waarde 2Koewacht 2 2—0; Hansw. Boys 2Kwadendam- me 2 7—1. Derde klusser. De derde klassers blijken de kunst van doelpunten ma ken te verstaan „De Noor mannen" boekten een 60 overwinning tegen de „Lewe- dorp-reserves" wat weer wel in een physiek overwicht ge legen zal hebben. „R.C.S. 3" maakte ook al 6 goals tegen „Kruiningen 3" 4. En ten slotte kon „Middelburg 4" het derde van „Patrijzen" achter de Meelfabriek gemakkelijk aan. 3e Klasse ALewedorpsche Boys 2De Noormannen 0 6; R.C.S. 3Kruiningen 3 6 Middelburg 4Patrijzen 3 „Axel 3" boekte een groote overwinning, waardoor de Axelsche club weer met alle elftallen het maximum aantal punten veroverde. „Sluiskil 3" was te sterk voor 't vier de van „Hontenisse". „Steen startte een overwinning tegen het derde van „Rapen burg''. „Koewacht 3" verloor van „Terneuzcn 4" op regel matige wijze. 3e Klasse B: Sluis 3Axel 3 19; Sluiskil 3Hontenis se 4 71; Steen 3Rapen burg 3 62: Terneuzen 4 Koewacht 3 52. Gevechten in Zuid-Perzië. Berichten uit Boesjir aan de Perzische golf maken melding van hevige gevechten in die stad tusschen stammen uit het kustgebied en troepen van de Ferziscne regeering. "Ir zou om ieder huis worden gevochten. Bepaalde deelen van de stad en -H- haven zo'den verschil lende malen van bezetter zyn verwisseld. Een woordvoerder van het Britsche minister, van buiten- landsche zaken heeft verklaard, dat Groot-Brittannië op het oogenblik niet van plan is een beroep te doen oo de Britsche strijdkrachten, die te Basra (Irak) gestationneerd zijn. De kwestie gaat alleen de Perzi sche regeering aan. NIEUWE MUNTEENHEID VOOR DUITSCHLAND? Volgens een Amerikaansch plan, dat door Engeland. Frankrijk en Rusland moet worden goedgekeurd, zou ter voorkoming van inflatie in Duitschland de geldomloop in overeenstemming moeten worden gjebracht met de wer kelijke activa. Er zou een nieuwe munteenheid worden in gevoerd ter vervanging van de Reichsmark. Voorts wenscht men een fonds te vormen, waar voor men de baten o.m zou wil len putten uit een belasting op door de oorlog onbeschadigd ge bleven bezit. De A.N.W.B. heeft zich tot de bevoegde autoriteiten gewend met het verzoek bij Hedel een- tweede schipbrug te leggen. De nieuwe bonnen. geldig van 29 Sept. tot en met 12 October. BONKAARTEN KA, KB, KC 610. Brood: 587 t.m 591 brood 800 gr.; 592 brood 400 gram; Boter: 595 boter enz. 250 gr. 596 boter enz. 250 gr. mar garine of 200 gram vet; Suiker: 606 suiker 750 gram suiker of boterhamstrooisel of 1500 gram jam, stroop enz. 607 alg 500 gr. suiker c-f boterhamstrooisel of 1000 gram jam, stroop enz. Kaas: 597 alg. 200 gr. (waar van 100 gr. korstloos) Bloem: 598 alg. 100 gram; Koffie: 599 alg 200 gram. Brood: B 23 res. 1600 gr.; C 23 res. 800 gr.; Kaas: B 24 res. 100 gr. (waar van 50 gr. korstloos). BONKAARTEN LA„ LB, LC, 610. Vleesch: 530 vleesch 100 gr.; 531 vleesch 400 gr. Melk: A 07 melk 4 1.; B 07 en C 07 melk 7 1. BONKAARTEN KD, KE, KC 610. Brood; 087 en 088 brood 800 gram. Botej: 095 boter enz. 250 gr. Margarine: 096 boter epz. 125 gr. margarine of 100 gr. vet. Suiker: 106 suiker 500 gr. sui ker of boterhamstrooisel of 1000 gr. jam, enz. 107 en 108 alg. 250 gram suiker of boterhamstrooisel of 500 gr. jam, enz. Kaas: 097 alg. 100 gr. kaas, (waarvan 50 gr. korstloos). Brood: D 23 res. 800 gr. Rijst: E 23 rés. 250 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits. Bloem: D 24 res. 100 gr.; E 24 res. 300 gr. BONKAARTEN LD, LE 610. Vleesch: 029, 030 vleesch 100 gram. Melk: D 07. E 07 melk 12 1 TABAKS- EN VERSPAPERINGSKAARTEN. T 49: 2 rantsoenen tabaksar tikelen. V 50: 200 gr chocolade en/of suikerwerken. X 49: 2 rantsoenen tabaksar tikelen. X 50-' 100 gr. chocolade en/of suikerwerken. De koffie op bon 599 kan eerst in de week van 6 t.m. 12 Octo ber afgeleverd worden, aan gezien deze bon volgens het oor spronkelijke plan eerst 4 Oct. zou worden bekend gemaakt. KARNEMELK WEER OP LE BON. Met ingan"- van 29 Sept. zul len karnemelk en magere-melk- yoghurt niet meer bonloos ver krijgbaar z\jn, zooals In dé zo mermaanden het geval was, doch weer uitsluitend ten goe de komen aan zieken en zuige lingen, die ze op voorschrift van hun huisarts noodig heb ben. PROT. CHR. WERKVERBAND VAN DE PARTIJ VAN DE ARBEID. Vrijdag en Zaterdag lrield het Prot. Chr. Werkverband uit de Partij van de Arbeid een druk bezochte landelijke bijeenkomst o.l.v. het Tweede Kamerlid mr G. van Walsum. Een regle ment werd voor het Werkver band vastgesteld. Het bestuur werd uitgebreid met mevr. ds. De Geus-Smelt en jhr. mr. Schorer, te M'burg terwijl de heer Steketee werd vervangen door het Tweede Ka merlid Van den Brug. Medegedeeld werd tenslotte nog. dat door het partijbestuur 'n vasten secretaris zal worden aangesteld, speciaal voor de nropaganda onder de Prot Christenen. Jobstijding voor de Engelschu pers. Volgens den voorzit ter van de rantsoenee- ringscommissie van de Britsche papierhandel, Sir Walter Layton, zul len de Engelsche bladen wellicht nooit meer al het papier ontvangen, dat noodig ls voor het drukken van een onbe perkt aantal nummers van 20 tot 40 pagina's. Hij zinspeelde er op dat men het binnen twee jaar tot acht heele pa gina's zou brengen en tot 12 pagina's in 1950, doch voegde hieraan toe. ,Geen enkel program van bevoorrading, dat In overweging kan worden genomen, zal de kranten van voor-oorlogsche om vang "terugbrengen". Kleine burgeroorlog in Griekenland. De stryd in Noord-Grieken land tusschen regeeringstroe- pen en linksche elementen gaat steeds meer het karakter van een kleine burgeroorlog aan nemen. Een hoofdofficier van de Grieksohe generale staf heeft te Athene verklaard, dat drie ba taljons van het tweede leger corps in operaties tegen ,.een ge wapende. in de bergen ten Wes ten van Daskati (West-Macedo- nië) geïsoleerde bende", gewik keld zijn. WAPENS UIT Y OEGO-SLA VIE. Volgens een woordvoerdex van het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft de Grieksche regeering Groot-Brit tannië bewijzen overlegd, dat de linksche strijdkrachten in Noord-Griekenland door Joego slavië en Albanië van wapenen. uitrusting en munitie worden voorzien. Generaal Smuts naar Zeeland. Generaal Smuts zal tijdens zijn bezoek aan ons land, dat van 9 tot 12 October zal du ren, ook een bezoek aan Zee land brengen en wel op Don derdag 10 October. DIRECTEUR STICHTING „NIEUW WALCHEREN". In de laatstgehouden be stuursvergadering van „Nieuw Walcheren" is besloten tot di recteur der stichting te be noemen de heer G. Ballintijn te Middelburg. Groote stormschade aan het fruit. FRUITHANDELAREN GEDUPEERD. Uit de berichten, welke thans van verschillende ge meenten op Zuid-Beveland bin nenkomen, blijkt, dat de stormschade aan de fruitboo- men zeer ernstig is. Er zijn boomgaarden, waar bijna geen appel of peer aan de boomen is gebleven en op de veilingen wordt dan ook zeer veel, vaak met slik bedekt, valfruit aan geboden. De wintervoorraad lijdt hierdoor natuurlijk ernstig schade. Het zijn vooral de fruithandelaren, die gedupeerd zijn, daar zij vrijwel alles op stam gekocht hebben en nu de schadepost moeten dragen. De winsten, welke op het vroege fruit konden worden ge maakt, zijn in vele gevallen geheel teniet gedaan of wor den zelfs door de strop van thans overtroffen. DE JACHT OP HAZEN EN PATRIJZEN. De Minister van Landbouw Visscher i cn Voedsel voorzie ming heeft bepaald: dat - ln de gemeenten Nieuw- en St. Joos land en Arnemuiden de lacht op hazen zal zijn geopend van 1 Nov 1946 tot en met 31 Dec 1946. De jacht op patrijzen zal zijn geopend-van 7 Oct. 1946 tot en met 31 Dec. 1946. Hartelijke toespraken tot een verdienstelijk burger van Vlissingen. De eenvoudige, maar harte lijke huldiging, welke Woens dagmiddag den hoog-bejaarden maar nog zeer vitalen notaris J. C. Paap in het Strandhote! te Vlissingen, ter gelegenheid van zijn uitgesteld 40-ja- rig jubileum en zijn afscheid als notaris werd bereid, ken merkte zich door een bijzonder treffende sfeer van vriend schap, waardeering en dank baarheid. Toen notaris Paap en zyn echtgenooie door mevr. Sta- verman en den heer J. L. Ver hagen werden binnengeleid, vonden zy in de zaal een uit gebreide kring van vrienden en tekenden, o.w. vele oud-mede werkers, allen tezSmen vrijwel het geheele maatschappelijke leven van Vlissingen en ook daarbuiten vertegenwoordi gende zooals de heer Paap dit op velerlei wijze heeft gediend. PORTRET AANGEBODEN Eerste spreker was dokter A Staverman, voorzitter van het huldigingscomtté, die den heer Paap schetste als eer) hartelijk vriend en goed raads man. wiens uitstekende karak ter-eigenschappen treffend tot uitbeelding kwamen ln het por* tret. dat mevr. E. Bol-S—.ix i opdracht van het comité ln waskrijt teekende. Dit portret, aldus spr., getuigt van zijn in telligentie, zyn vertrouwen, zijn TWEEDE KAMER Het optreden der politie in het geding. NIEUWE STELLING AANVAARD. Tydens de zitting van de Tweede Kamer van Woensdag is ïiet wetsontwerp over de regeling van de spelling z.h.s. aangenomen. Tevoren waren een tweetal amendementen van ondergeschikt belang van den heer Lucas na een kleine wijziging eveneens z.h-s. aan genomen. INTERPELLATIE WAGENAAR. De heer Wagenaar (C.P.N.) heeft daarna zijn interpellatie gehouden over de toestand ln Amsterdam in verband met de troepenverschepingen. De heer Wagenaar begon met op te merken, dat de in Ajnsterdam gehouden betoo gingen vreedzaam waren ver- lcopen, maar dat het optreden van de politie niet was zooals men mocht verwachten. Hij betoogde, dat de arbeiders geen vertrouwen hebben in de re geering. De regeering zegt vrede te willen, maar haar houding is anders. De troepen- verzendingen moeten stop ge zet worden, omdat ze niet kun nen bydragen tot herstel van orde en rust, maar integA- deel wantrouwen opwekken. Tenslotte stelde hij enkele vragen aan den minister-presi dent aangaande het optreden van de politie tijdens de de monstraties op Zaterdag j.I., waarbij een doode te betreuren viel. Tevens vrceg hij of de minis: er bereid was het trans port van troepen en wapens op te schorten. De minister-president, de heer Beel, zeide in zyn ant woord, dat de openbare rust en orde niet mogen woVden ge stoord en dat derhalve de po litie terecht is opgetreden. Blijkens do rapporten is noch door de" poütie, noch door de marechaussee van de wapenen gebruik gemaakt Er moet dus vanuit het publiek geschoten zyn. Spr. herinnerde aan de motie, waarin de volksverte genwoordiging zich duidelijk neeft uitgesproken over de kwestie der troepenverzendin gen en wenschte daarop niet verder in te gaan. Minister Beel was niet be reid het opschorten dér troe pentransporten in overweging te nemen. De minister van oorlog zeide in antwoord op hem gestelde vragen, dat de verantwoorde lijkheid voor het vallen van een doode niet ligt bij de mi litaire instanties, maar terug valt tot degenen, die tot de demonstraties hebben aange_ spoord- Een nader onderzoek achtte hij niet noodig. In zijn dupliek verklaarde de heer Wagenaar, dat net ge vaar bestaat, dat het militaire apparaat wordt losgemaakt van het volk. De heer van der Goes van Naters (P.v.d.A.) merkte op. dat door de C.P.N. een spel wordt, gespeeld, dat men kent uit hec Duitschland van 1933. Men verwekt onrust, er komen demonstraties en de bekroning vormt een interpellatie- Mevrouw van den Muyzen- berg-Willemse (C.P.N.) pro testeerde tegen de wijze, waar op h.L de waardige houding van Amsterdams bevolking door het slijk wordt gesleurd. De heer Romme (K.V.P.) verklaarde, dat het hem niet mogelijk schynt me; de com munisten een discussie te vce- ren met een vruchtbaar resul taat. Volgens den heer Vorrink (P. v.d.A.) heeft het ontbroken aan een breed opgezette voor lichting van de troepen. De betoogingen in Amsterdam waren zoo spontaan, dat de heer Gortzak wist te vertellen, dat ze 24 uur zouden duren! De heer Hoogcarspel (C.P. N.) betoogde tenslotte nog maals, dat onder de bevolking groote onrust heerschte. we. gens de wederrechtelijke uit zending naar Indonesië. Hij dlendè een motie in, waarin dè wenschelykheid van opschor ting der troepentransporten werd uitgesproken. De heer Palar (P-v.d.A.), het Indonesische Kamerlid wenschte niet op de besprekin gen vooruit te loepen %en ver klaarde, mede op overwegin gen van party-discipline, te gen de motie te zullen stem men. Deze motie werd verworpen met 50 tegen 10 stemmen (die van de leden van de C.P.N.) DUITSCH OFFICIER IN EGYPTE GEARRESTEERD. Door de Egyptische politie is een hoog Duitsch officier gear resteerd. die deel zou he'oben aan een complot om krijgsge vangenen over de grens te smokkelen. hulpvaardigheid en eerlijkheid, van zijn gevoel voor humor, maar ook van het leed, dat hem niet bespaa.d bleef, het laatste nog toen hij om zijn hooge leeftijd door de bezet ter werd gedwongen zyn ge liefd Vlissingen te verlaten. Spr. wees op de moeilijke ar welke de opvolger van notaris Paap te Vdrvullèn zal krijgen, wanneer hij diens fakkei zaJ overnemen en zeide ten slotte, dat geheel Vlissingen hem steeds gaarne ln zijn midden zal zien terugkeeren. ANDERE SPREKERS Burgemeester mr. B. Kolft' gewaagde van de verdiensten van den heer Paap voor Vlis singen, speciaal als raadslid, maar ook op medisch sociaal terrein, op het gebied van on derwies en ontwikkeling en ook in het godsdienstig leven. Spe ciaal dankte spr. voor het vele werk, dat notaris Paap air bestuurslid van de afd. Vlis singen vn het Groene Kruis heeft verricht. Mr. Th Portheyne, president van de Arr. Rechtbank te Mid delburg, sprak namens de Ka mer van Toezicht op de póta- rissen ln Zeeland, welke vrij wel in pleno met haar secre taris aanwezig was. Evenals de volgende spreker, mr. P. Loeff. die namens de Ring Zeeland van de Broederschap van No tarissen sprak, gewaagde spr. van de goede kwaliteiten van den heer Paap in zijn ambt en als collega en vriend. Mr Loeff wees daarbij nog speciaal op zijn werk als voorzitter van de ring, als lid van de Permanente Tariefscommissie en lid van het hoofdbestuur van de Broederschap. Notaris E. C. van Dissel uit Goes spr:': als een van de oud ste collega's, die reeds door een 60-jarige vriendschap met den heer Paap verbonden was, een persoonlijk woord, waarna de heer M. Meyer als oudste lid van het personeel eenige her inneringen ophaalde aan de dagen, dat de heer Paap naar Vlissingen kwam en voorts de gevoelens van hoogachting en erkentelijkheid van het perso neel vertolkte. Hierna spraken nog de hee- ren A Aa Noest Sr. en W M, va Aller, res^ namens de Ver. van Vrrjz. Hervormden en het departement Vlissingen van de Mij tot Nut van het Algemeen, voor welke organisaties de heer Paap in onderscheidene functies zeer veel heeft gedaan, terwijl de heer J. L. Verhagen, waar nemend-notaris te Vlissingen. een brief van oud-burgemees ter C. A van Woelderen vio las en daarna een persoonlijk woord sprak, waarin hij o.m. zeide niets'liever te wenschen, dan ln staat te worden gesteld als opvolger van notaris Paap diens fakkel te mogen overne men. Diens lichtend voorbeeld als notaris en als goed burger zou hem dan steeds voor oogen staan. EEN DANKWOORD Ten slotte sprak de heer Paap, mede namens zijn echt- genoote, die door alle sprekers mede in de hulde was betrok- ken, een woord van hartelijke dank tot ieder afzopder'yk. spe ciaal ook voor het hem aange boden portret, dat hij dankbaar wilde aanvaarden. Dr. Euwe won 28 partijen. DRIE VERLOREN, ZES REMISE. Gisteravond heeft dr. Euwe de eerste slmuitaan-séance in zeeland in Goes, gegeven m de zaal van den heer Krijger. De voorzitter van de Goesche schaakvereeniging, de heer A. J. C. Nordlonne, sprak een woord van welkom cot dr. Euwe en dankte dr. G. Vol- mer van Vv oiphaartsdijk voor zijn initiatief tot de komst van dr. Euwe naar Zeeland. Dr. Euwe dankte voor dit wel kom en sprak zijn vreugde lit thans ook enkele wedstrij den in Zeeland te kunnen spelen. Hierna begon de stryd aan 37 borden in tegenwoordig- neld van veel belangstellenden. na ongeveer 3 uur spelen moesten eerste tegenstan ders opgeven nadat de heer H. J. Molhoek even te voren reeds remise had weten Le be reiken. Na 4Vi uur spelen bleek, dat drie speiers hadden ge wonnen, t.w. de heeren M. J. Quakkelaar (Goesche Schaak ver.), G Beeke (Schaakver. „Vry pion" te 's-Heer Arends kerke) en N. Meyer (Schaak ver. Hansweert). Zes tegen standers bereikten remise, nl. mevr. L. Volmer en de heeren H. J. Molhoek, dr. G. Vouwer, A. C. J. Nordlohne, ir. II, Oliemans (allen van de Goe sche Schaakver.) en de heer L. P. Pieterse uit \v olphaarts- dijk, een der drie indivldueele spelers. Dr. Euwe won dus partijen. De voorzitter heeft ten slotte aan dr. Euwe dank gebracht en deze verzekerde, dat zijn ver wachting verre is overtroffen en hij een zeer goede indruk van de Zeeuwsche schakers heeft ge kregen. DE BOCHT OP DE KREEKRAKOAM. Ook de K.NA..C. heeft de Rijkswaterstaat verzocht en kele voorzieningen te treffen bij een gevaarlyke bocht in de weg Bergen op ZoomMiddel- buig bij het Oosteinde van de Kreekrakdam. VICE-CONSUL VAN NOORWEGEN. Naar wy vernemen is de heer K. van Everdlngen, directeur der Steenkolen-Handelsvereeni- ging te Vlissingen, benoemd tot vice-consul van Noorwegen in de plaats van den heer Alberts te Middelburg, die als zoodanig in verband met zijn hooge leef- ;yd ontslag heeft genomen. Goes ONGEVAL MET TRACTOR. Woensdagmorgen omstreeks 6 uur was de ongeveer 40-jari ge landbouwer W. P. Beijé, wo_ nende te Abbekinderen onder Kloetinge bezig een tractou uit de schuur te halen. Hrj geraak te daarbij tusschen de tractor en de schuurdeur bekneld. He. heeft geruime tyd geduurd voor men hem uit zyn benarde positie had verlost. Met ernsti ge verwondingen is de man naar het St. Joanna ziekenhuis gebracht. ONTWIKKELING SD AG DER Z.L.M. Het programma voor de ont wikkelingsdag der Z.L.M- op a s. Za.erdag te Goes is eenlgs zins gewijzigd. Nadat des mor. fens om 10 uur ir. G. de Bak er gesproken zal hebben over „De invloed van de water stand op onze gewassen", zal, inplaats van drs. Bervoets, die over de vermogensaanwas- belastlng zou spreken, de heer J. A- v. Nieuwenhuizen te Ooltgensplaat een inleiding houden over „De Vereeniging van bedrijfsgroepen". Des na middags zal te 2.30 uur mej Comerell spreken over „De bij drage van de boerin in de plattelandssamenlevmg". Hierna wordt de „Cadzand- sche Bruilof:" opgevoerd door het gezelschap „De Schelde- monden". erseke SCHADE AAN MOSSKLCULTUUR. Van de mosselverwaterplaat- sen te Yerseke zijn door de storm der laatste dagen vele mosselen weggeslagen, waar door belangrijke, schade is aangebracht. Ook de pannen- hoeren leden zware verliezen, daar van de meeste hunner de pannen door elkaar zijn gesla gen, waardoor veel oester- broed verloren ging. SCHIP GEZONKEN IN DE HAVEN. Dinsdagmiddag had inde Yerseksche. haven een hevige ontploffing plants. By het warmstoken van de motor sprong de luchtketel van het vaartuig, de YE 116, van den heer Jac. Cornelisse, uit elk aar. Het schip zonk no enke le minuten. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig üct voor. UITVOERING. In de concertzaal „Nolet" te Yerseke werd Dinsdag door het Ned- Volkstheater een op voering gegeven van het too- neelstuk „De Rozenkrans", naar de bekende roman van Florence Barclay. Met groote aandacht werd dit ontroerende tooneelwerk gevolgd. Prachtig werden de rollen vertolkt. Het applaus bewees wel, dait men op deze avond genoten had. Kruiningen AFSCHEID VAN DEN HEER ALMEKINDERS. Maandagavond nam in een vergadering te Kruiningen af scheid van het bestuur, per soneel, ouders en oud-leer lingen, de heer H. Almekin- ders als hoofd der Bijz. school wegens vertrek naar Apeldoorn. Na opening den vergadering door den voor zitter van het schoolbestuur, de heer C. v. Iwaarden, me moreerde de heer Almekinders de acht jaren welke hy hier had mogen werken onder zeer moeilijke omstandigheden. Hij dankte het bestuur en het per soneel voor de prettige ver houding en samenwerking. Namens het bestuur bracht daarna de voorzitter het scheidende hoofd dank voor al het werk, dat deze op zoo uitnemende wyze aan de school heeft verricht. Namens het personeel spraken daarna de onderwijzers Koppejan cn d. Velde. Verder spraken nog burgemeester N. Voge laar en de heer Huiztnga, in specteur van het Christelijk onderwijs. De heer Almekin ders dankte daarna voor de vele bewijzen van waardee ring. De heer Huizingö. ein digde deze samenkomst met dankzegging. Des middags was afscheid genomen van de leerlingen. TRIBUNAAL êOES U IT SPRAKEN Het tribunaal te Goes deed uitspraak i.z C. M. Maartense, 25 j.„ te Goes, 1 Mt J. intern, tot 25 Maart 1943. Verb, verkl. tot f 2000. D. M. Korst? nje, 35 j., land arbeider uit Rilland-Bath. In vrijheid gesteld. Th. van Vossen, 30 J„ boek houder uit Apeldoorn. In vrij heid gesteld. Verb, verkl. van de inboedel voor bü derden in gebruik. J. Visser. 34 j.. bloemist uit Goes, 9 maanden intern, tot 25 Juni 1947. Verb, verkl. van een bedrag van 5000. L. J. Groenenberg, 45 jhout bewerker uit Goes, lVz j. int. tot 25 Maart 1948. J. C. Liplyn, 42 j.. caféhouder uit Goes. Verb, verkl. schrijf machine, die in bruikleen was gegeven aan de G.O.I.W. In vrijheid gesteld.' C. J. Cornelisse, 36 J., winke lier uit Waarde, 3 j. int. tot 25 'lept. 1947. Verb, verkl. tot 500. C. Ruster, 43 j„ koopman uit Gees. lVz j. int. tot 25 Maart 1948. Verb, verkl. tot 5000. J. Nieuwdorp, 56 j., - kapitein in de binnenvaart te Wolpaarts- dijk, 6 maanden int. tot 23 Mrt. 1947. Verb, verkl. van de inboe del vcorzoover bij anderen in bruikleen en radio. Allen werden ontzet uit de rechten. Goed. goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor oedkoop en zuinig* ;oed-« VCLTldj Kerknieuws NED. HERV. KERK. De heer H. M. Straling, can- 'idaat te IJmuiden, nam het beroep naar 's-Heer Abts_ en Sinoutskerke aan. Goed. voor iedereen^ zuinig licht voor iedereen. Go?1! goedkoop en zuinig licht voot< iedereen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor ledereen. Goed, goed koop «n zuinig licht voor iedereeq (Ingezonden viededeeling) NIPPERS Zaterdagavond gaf het Fanfaregezelschap „Ons Ge noegen" van Kamperland in het dorp een concert, terwijl enkele dames een collecte hiel den ten bate van de Muztek- vereeniging van Westkapelle. De opbrengst bedroeg 152. Tot onderwijzeres aan dc Christel, school te Oldeboorn (Friesland) is benoemd mej. Weeda, onderwijzeres aan de Christel, school te Borssele- De knecht vah den land bouwer v. L. te Borssele geraak te met zijn linkerhand in de snijmolen. waardoor zyn duim werd gewond. Voor medische be handeling moest de knecht naar het ziekenhuis. Tengevolge van de storm van Vrijdag op Zaterdag ont stond een defect aan het elec- trisch net,#n 's-Heer Hendriks kinderen, waardoor de bewoners van licht werden verstoken. Met ingang van 1 October is aan mej. A. van Ossenwaar- de. schrijfster tweede klasse in tijdelijke dienst bij de hypothe ken enz. te Goes, op haar ver zoek eervol ontslag verleend uit des rijksdienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 6