Oost-Zeeuwsch Vlaanderen ivon op alle bonten. UIT DE PROVINCIE Notaris J. C. Paap gehuldigd Interpellatie Wagenaar over de troepenzendingen Wakheren Zeeuwsche S eeuwsche unippers K.N.V.B., AFD. ZEELAND. Zware nederlaag van de „Zaterdag-kampioen". Het feit van de dag was wel de geweldige 92 overwining van Kloetinge op de kampioen van vorig jaar Krabbendrjke. De goede prestaties van Krab- bendijke in bekerwedstrijden en tournooien had ander: doen verwachten en het is dan ook wel zeker, dat dit elftal zich zal herstellen. Arnemui- den kwam deze week niet verder dan een gelijkspel te gen Wemeldlnge, hetgeen van hen tegenvalt. Bevelanders en Nieuwdorp werden in eigen huis geslagen door Kattendij- ke en Rilland, zij het met klein verschil, waaruit ge concludeerd zou kunnen wor den, dat deze vier tot de zwaksten zullen behooren. Ie Klasse: De Bevelanders KattendHke 23; Nieuwdorp Rilland-Bath 23; JSloetin- ge—Krabbendjjke 9—2; We- jneldingeArnemuiden 11. Weer dubbele cijfers. Als tegenwicht voor de groote nederlaag van de- groo- te broer oogstten de reserves van Krabbendijke niet minder dan 13 doelpuntjes waardoor de doelman van het 4e van Kruiningen zich in twee wed strijden 25 maal gepasseerd zag. Kapelle was ditmaal te gen de Nieuwdorp-reserves met een half dozijn tevreden en ook Wissekerke ging met flinke cijfers voort op het pad der overwinning. Met Kapel- Ie en Krabbendrjke 2 komt de ze ploeg wel weer in de kop groep. Of Arnemuiden 2 zich er bij zal kunnen voegen is nog niet te zeggen, al was de overwinning op de reserves van Arendskerke weer wel mooi. De Boys van Colrjns- plaat begonnen zeer zwak te gen Yerseke 3 2e Klasse: Krabbendrjke 2 Kruiningen 4 130; Kapelle 1Nieuwdorp 2 61; Rilland- Bath 2Wissekerke 05; Yerseke 3Colijnspl. Bojis 2 0; Arnemuiden 2's-Heer Arendskerke 2 42. „Luctor" omzeilt tweede klip. Met dezelfde cijfers als te gen „Patrijzen" bleef „Luc tor* baas over ..Arendsker ke", de tweede groote con current en de wind blies bo vendien in hun zeiltje door het gelijke spel van „Patrij- zen" tegen het Zierikzeesche ..Schouwen". „Kortgene" her stelde zich eenigszins door „Volharding 1932" te kloppen. Misschien, dat „Kwadendam- me" in „Dreischor", dat met dubbele cijfers tegen ..Zonne- maire" ten onder ging, een lotgenoot vindt. Ie Klasse A: Luctor 1's-H. Arendskerke 32; Kortgene- Volharding 1932 21; Zonne- maireDreischor 131; SchouwenPatrijzen 44. „Sluis" en „Kruiningen'' geslagen. „Rapenburg" speelt kam pioenen als kegels onderste boven. Nu was het „Sluis'' dat een illusie armer naar huis werd teruggestuurd en een tweede kampioen 1945, t.w. ..Kruiningen" kreeg ook al een nederlaag te slikken te gen „Koewacht". „Groede" startte met een overwinning op „Zuidzande" „D.S.W." ver loor van „Vogelwaarde" waar door de 'hegemonie van het Oostelijk deel nog eens wordt onderstreept. Ie Klasse B: Kruiningen Koewacht 24; Rapenburg Sluis 40; GroedeZuidzan de 21; D.S.W.Vogelwaar de 0—1. De reserves. Gelijkwaardige ploegen ver hoogt de aantrekkelijkheid van de competitie en naar het schijnt hebben in res. 1 A ge lijkwaardige ploegen elkaar gevonden. „Robur 2" won van „Zeelandia 2" met het klein ste verschil en de „Zierlkzee" reserves, die weer eens aan deze kant spelen, behaalden een gelijk spel tegen „E.M. M. 2 Res. Ie Klasse A: E.M.M 2Zierikzee 2 44; Zeelan dia 2—Robur 2 1—2 Behalve Hoofdplaat 2 kon geen enkele Westelgke ook maar één winstpuntje boeken en het ziet er wel naar uit, dat ook hier het Oosten de toon gaat aangeven. „Axel 2" volgt het voorbeeld van het eerste elftal. Steen 2 en Clin- ge 2 herstelden zich en IJzen- dijke 2 en Schoondrjke waren dé verliezers. In Aardenburg veroverde Corn. Boys 2 weer twee puntjes. Hontenisse 2 versloeg Sluiskil 2 dat vorige week zoo goed was begoten. Res. Ie Klasse B: IJzendij- ke 2Steen 2 12; Schoon dgke 2Clinge 2 02; Oost burg 2Axel 2 08; Aarden burg 2Corn. Boys 2 23; Hulst 2Hoofdplaat 2 06; Sluiskil 2Hontenisse 2 24. De tweede klasse. „Temcuzen 3" viel iets te gen door de nederlaag tegen, de reserves van Vlissingen terwijl Goes 3 een overwin ning boekte tegen Sehelde- boys. Het derde van Middel burg deed het goed tegen de Biervliet-reserves. Ook nu wist „de Zeeuwen 3" nog geen puntje binnen te halen, terwijl „Sluis 2" aan haar ééne puntje er twee toevoeg de. „Kats" begon met een nederlaag tegen „Lewedorp- sche Boys". 2e Klasse A: Vlissingen 3— Terneuzcn 3 5—3; Goes 3— Scheldeboys 1 40; Biervliet 2Middelburg 3 2—5; Sluis 2 —De Zeeuwen 3 32; Kats 1 Lewedorpsche Boys 1 23. „Luctor" scoorde opnieuw zes doelpunten en daar „Vol harding '23 2" er maar vier tegenover stelde gingen de winstpunten naar Heinkens- zand. „Patrijzen 2" deed het nu beter en „Kruiningen 2" bevestigde niet de verwach tingen, gewekt door de groo te overwinning van vorige week. „Koewacht 2" faalde en ..Vogelwaarde 2" behield de punten. 2e Klasse B: Volharding '32 2—Luctor 2 46; Patrijzen 2 —Kruiningen 2 20; Vogel waarde 2Koewacht 2 20; Hansw. Boys 2Kwadendam- me 2 7—1. Derde klasser. De derde klassers blijken de kunst van doelpunten ma ken te verstaan „De Noor mannen" boekten een 60| overwinning tegen de „Lewe- dorp-reserves" wat weer wel in een physlek overwicht ge legen zal hebben. „R.C.S. 3" maakte ook al 6 goals tegen „Kruiningen 3'' 4. En ten slotte kon „Middelburg 4" het derde van „Patrijzen" achter de Meelfabriek gemakkelijk aan. 3e Klasse A: Lewedorpsche Boys 2De Noormannen 0— 6; R.C.S. 3Kruiningen 3 6 4; Middelburg 4Patrijzen 3 61. „Axel 3" boekte een groote overwinning, waardoor de Axelsche club weer met alle elftallen het maximum aantal punten veroverde. „Sluiskil 3" was te sterk voor 't vier de van ..Hontenisse". „Steen 3" startte een overwinning tegen het derde van „Rapen burg". „Koewacht 3" verloor van „Terneuzen 4" op Regel matige wgze. 3e Klasse B: Sluis 3Axel 3 19; Sluiskil 3Hontenis- 4 71; Steen 3Rapen burg 3 6—2; Terneuzen 4 Koewacht 3 52. Gevechten in Zuid-Perzië. Berichten uit Boesjir a&n de Perzische golf maken melding van hevige gevechten in die stad tusschen stammen uit het kustgebied en troepen van de Perzische regeering. zou om ieder huls worden gevochten. Bepaalde deelen van de stad t f- haven zo- den verschil lende malen van bezetter zijn verwisseld. Een woordvoerder van het Britsche ministe,.- van buiten- landsche zaken heeft verklaard, dat Groot-Brittannië op het oogenblik niet van plan is een beroep te doen on de Britsche strijdkrachten, die te Basra (Irak) gestationneerd zijn. De kwestie gaat alleen de Perzi sche regeering aan. NIEUWE MUNTEENHEID VOOR DUITSCHLAND? Volgens een Amerikaansch plan, dat door Engeland. Frankrijk en Rusland moet worden goedgekeurd, zou ter voorkoming van inflatie in Duitschland de geldomloop in overeenstemming moeten worden gebracht met de wer kelijke activa. Er zou een nieuwe munteenheid worden in gevoerd ter verhanging van de Reichsmark. Voorts wenscht men een fonds te vormen, waar voor men de baten o.m. zou wil len putten uit een belasting op door de oorlog onbeschadigd ge bleven bezit. De A.N.W.B. heeft zich tot de bevoegde autoriteiten gewend mej- het verzoek bij fiedel een tweede schipbrug te leggen. De nieuwe bonnen. geldig van 29 Sept. tot en met, 12 October. BONKAARTEN KA, KB, KC 610. Brood: 587 t.m 591 brood 800 gr.; 592 brood 400 gram; Boter: 595 boter enz. 250 gr. 596 boter enz. 250 gr. mar garine of 200 gram vet; Suiker: 606 suiker 750 gram suiker of boterhamstrooise! of 1500 gram jam, stroop enz. 607 alg 500 gr. suiker cf boterhamstrooisel of 1000 gram jam, stroop enz. Kaas: 597 alg. 200 gr. (waar van 100 gr. korstloos) Bloem: 598 alg. 100 gram; Koffie: 599 alg 200 gram. Brood: B 23, res. 1600 gr.; C 23 res. 800 gr.; Kaas: B 24 res. 100 gr. (waar van 50 gr. korstloos). BONKAARTEN LA, LB, LC, 610. Vleesch: 530 vleesch 100 gr.; 531 vleesch 400 gr. Melk: A 07 melk 4 1.; B 07 en C 07 melk 7 1. BONKAARTEN KD, KE, KC 610. i Brood: 087 en 088 brood 800 gram. Boter: 095 boter enz. 250 gr. Margarine: 096 boter enz. 125 gr. margarine of 100 gr. vet. Suiker: 106 suiker 500 gr. sui ker of boterhamstrooisel of 1000 gr. jam, enz. 107 en 108 alg. 250 gram suiker of boterhamstrooisel of 500 gr. jam, enz. Kaas: 097 alg. 100 gr. kaas, (waarvan 50 gr. korstloos). Brood: D 23 res. 800 gr. Rijst: E 23 res. 250 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits. Bloem: D 24 res. 100.gr.; E 24 res. 300 gr. BONKAARTEN LD, LE 610. Vleesch: 029, 030 vleesch 100 gram. Melk: D 07. E 07 melk 12 1 TABAKS- EN VERSPAPERINGSKAARTEN. T 49: 2 rantsoenen tabaksar tikelen. V 50: 200 gr* chocolade en/of suikerwerken. X 49: 2 rantsoenen tabaksar tikelen. X 50- 100 gr. chocolade en/of suikerwerken. De koffie op bon 599 kan eerst in de week van 6 t.m. 12 Octo ber afgeleverd worden, aan gezien deze bon volgens het oor spronkelijke plan eerst 4 Oct. zou worden bekend gemaakt, KARNEMELK WEER OP LE BON. Met ingan" van 29 Sept. zul len karnemelk en magere-melk- yoghurt niet meer bonloos ver krijgbaar zijn. zooals in de zo- r-.ermaanc'en het geval was, doch weer uitsluitend ten goe de komen aan zieken en zuige lingen, die ze op voorschrift van hun huisarts noodig heb ben. PROT. CHR. WERKVERBAND VAN DE PARTIJ VAN DE ARBEID. Vrijdag en Zaterdag hield het Prot. Chr. Werkverband uit de Partij van de Arbeid een druk bezochte landelijke bijeenkomst o.l.v. het Tweede Kamerlid mr. G. van Walsum. Een regle ment werd voor het Werkver band vastgesteld. Het bestuur werd uitgebreid met mevr. ds. De Geus-Smelt en jhr. mr. Schorer, te M'burg terwijl de heer Steketee werd varvangen door het Tweede Ka merlid Van den Brug. Medegedeeld werd tenslotte nog, dat door het partijbestuur 'n vasten seQretaris zal worden aangesteld, speciaal voor ds propaganda onder de Prot. Christenen, Jobstijding voor de Engels,che pers. Volgens den voorzit ter van de rantsoenee- ringscommissie van de Britsche papierhandel, Sir Walter Lavton, zul len de Engelsche bladen wellicht nooit meer al het papier ontvangen, dat noodig is voor het drukken van een onbe perkt aantal nummers van 20 tot 40 pagina's. Hij zinspeelde er op dat men het binnen twee jaar tot acht heele pa gina's zou brengen en tot 12 pagina's in 1950, doch voegde hieraan toe. „Geen enkel program van bevoorrading, dat in overweging kan worden genomen, zal de kranten van voor-oorlogsche om vang terugbrengen". Kleine burgeroorlog in Griekenland. De strgd in Noord-Grieken land tusschen regeeringstroe- pen en linksche elementen gaat steeds meer het karakter van een kleine burgeroorlog aan nemen. Een hoofdofficier van de Grieksohe generale staf heeft te Athene verklaard, dat drie ba taljons van het tweede leger corps in operaties tegen „een ge wapende. in de bergen ten Wes ten van Daskati West-Ma cedo- nië) geïsoleerde bende", gewik keld zijn. WAPENS UIT YOEGO-SLAVIE. Volgens een woordvoerdei van het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft de Grieksche regeering Groot-Brit tannië bewijzen overlegd, dat de linksche strijdkrachten in Noord-Griekenland, door Joegó Slavië en Albanië van wapenen, uitrusting en munitie worden voorzien. e laatstgehouden be- irgaaering van „Nieuw Generaal Smuts naar Zeeland. Generaal Smuts zal tijdens zijn bezoek aan ons land, dat van 9 tot 12 October zal du ren, ook een bezoek aan Zee land brengen en wel op Don derdag 10 October. DIRECTEUR STICHTING „NIEUW WALCHEREN". In de stuursverg Walcheren" is besloten tot di recteur der stichting te be noemen de heer G. Balllntijn te Middelburg. Groote stormschade aati het fruit. FRUITHANDELAREN GEDUPEERD. Uit de berichten, welke thans van verschillende ge meenten op Zuid-Beveland bin nenkomen, blijkt, dat de stormschade aan de fruitboo- men zeer ernstig is. Er zijn boomgaarden, waar bijna geen appel of peer aan de boomen is gebleven en op de veilingen wordt dan ook zeer veel, vaak met slik bedekt, valfruit aan geboden. De wintervoorraad lijdt hierdoor natuurlijk ernstig schade. Het zijn vooral de fruithandelaren, die gedupeerd zijn, daar zg vrijwel alles op stam gekocht hebben en nu de schadepost moeten dragen. De winsten, welke op het vroege fruit konden worden ge maakt, zgn in vele gevallen geheel teniet gedaan of wor den zelfs door de strop van thans overtroffen. DE JACHT OP HAZEN EN PATRIJZEN. De Minister van Landbouw Visscheren Voedselvcorzie ming heeft bepaald: dat.in de gemeenten Nieuw- en St. Joos- land en Arnemuiden de- jacht op hazen zal zijn geopend van 1 Nov 1946 trt en met 31 Dec 1946. De jacht op patrijzen zal zijn geopend van 7 Oct. 1946 tot en met 31 Dec. 1946. Hartelijke toespraken tot een verdienstelijk burger van Vlissingen. De eenvoudige, maar harte lijke hpldiging, welke Woens dagmiddag den hoog-bejaarden maar nog zeer vitalen notaris J. C. Paap in het Strandhotel te Vlissingen, ter gelegenrffeid van zijn uitgesteld 40-ja- rig jubileum en zgn afscheid als notaris werd bereid, ken merkte zich door een bijzonder treffende sfeer van vriend schap, waardeering en dank baarheid. Toen notaris Paap en zgn echtgenoote door mevr. Sta- verman en den heer J. L. Ver hagen werden binnengeleid, vonden zij in de zaal een uit gebreide kring van vrienden en bekenden, o.w. vele oud-mede werkers, allen tezamen vrijwel het geheele maatschappelijke leven van Vlissingen en ook daarbuiten vertegenwoordi gende zooals de heer Paap dit op velerlei wijze heeft gediend. PORTRET AANGEBODEN Eerste spreker was dokter A Staverman, voorzitter van het huldigingscomité, die den heer Paap schetste als een hartelijk vriend en goed raads man, wiens uitstekende karak ter-eigenschappen, treffend tot uitbeelding kwamen in het por tret, dat mevr. E. Bol-? .iit i opdracht van het comité in waskrijt teekende. Dit portret, aldus spr., getuigt van zgn in telligentie, zijn ventrouwen, zijn TWEEDE KAMER Het optreden der politie in het geding. NIEUWE STELLING AANVAARD. Tijdens de zitting van de Tweede Kamer van Woensdag is het wetsontwerp over de regeling van de spelling z.h.s. aangenomen. Tevoren waren een tweetal amendementen van ondergeschikt belang van den heer Lucas na een kleine wijziging eveneons z.h-s. aan genomen. INTERPELLATIE WAGENAAR. De heer Wagenaar (C.P.N heeft daarna zijn interpellatie gehouden over de toestand in Amsterdam in verband met de troepenverschepingen. De heer Wagenaar begon met op te merken, dat de in Amsterdam gehouden betoo gingen vreedzaam waren ver- loopen, maar dat het optreden van de politie niet was zooals men mocht verwachten. Hij betoogde, dat de arbeiders geen vertrouwen hebben in de re geering. De regeering zegt vrede te willen, maar haar houding is anders. De troepen- verzenaingen moeten stop ge zet worden, omdat ze niet kun nen bijdragen tot herstel van orde en rust, maar integen deel wantrouwen opwekken. Tenslotte stelde hrj enkele vragen aan den minister-presi dent aangaande het optreden van de politie tijdens de de monstraties op Zaterdag j.l., waarbij een doode te betreuren viel. Tevens vrceg hij of de minister bereid was het trans port van troepen en wapens op te schorten. De minister-president, de heer Beel, «zeide in zgn ant woord, dat de openbare rust en orde niet mogen worden ge stoord en dat derhalve de po- Utie terecht is opgetreden. BUjkens de rapporten is noch door de politic, noch door de marechaussee van de wapenen gebruik gemaakt- Er moet dus vanuit het publiek geschoten zijn. Spr. herinnerde aan de motie, waarin de volksverte genwoordiging zich duidelijk heeft uitgesproken over de kwestie der troepenverzendin- gen en wenschte daarop niet verder in te gaan. Minister Beel was niet be reid het opschorten der troe pentransporten in overweging te nemen. De minister van oorlog zeide lin antwoord op hem gestelde vragen, dat de verantwoorde lijkheid voor het vallen van een doode niet ligt bij de mi litaire instanties, maar terug valt tot degenen, die tot da demonstraties hebben aange spoord- Een nader onderzoek achtte hg niet noodig. In ziin dupliek verklaarde de heer Wagenaar, dat net ge vaar bestaat, dat het militaire apparaat wordt losgemaakt van het volk. De heer van der Goes van Naters (P.v.d.A.) merkte op, dat door de C.P.N. een spel wordt gespeeld, dat men kent uit he: Duitschland van 1933. Men verwekt onrust, er komen demonstraties en de bekroning vc-rmt een interpellatie- Mevrouw van den Muyzen- berg-Willemse (C.P.N.) pro testeerde tegen de wijze, waar op h.i. de waardige houding van Amsterdams bevolking door het slijk word: gesleurd. De heer Romme (K.WP.) verklaarde, dat het hem niet mogelijk schijnt me: de com munisten een discussie te vee- ren met een vruchtbaar resul taat. Volgens den heer Vorrink (P. v.d.A.) heeft het ontbroken aan een breed opgezette voor lichting van de troepen. De betoogingen in Amsterdam waren zoo spontaan, dat de heer Gcrtzak wist te vertellen, dat ze 24 uur zouden duren! De heer Hoogcarspel (C.P. N.) betoogde tenslotte nog maals, dat onder de bevolking groote onrust heerschte, we gens de wederrechtelijke - uit zending naar Indonesië. Hg diende een motie in, waarin de wenschelijkheid van opschor ting der troepentransporten werd uitgesproken. De heer Palar (P v.d.A.), het Indonesische Kamerlid, wenschte niet op de besprekin- fen vooruit te locpen en ver- laarde, mede op overwegin gen van partij-discipline, te gen de motie te zullen stem men. Deze motie werd verworpen met 50 tegen 10 stemmen (die van de leden van de C.P.N.) DUITSCH OFFICIER IN EGYTE GEARRESTEERD. Door de Egyptische politie is een hoog Duitsch officier gear resteerd, die deel zou hebben aan een complot om krijgsge vangenen over de grens te smokkelen. hulpvaardigheid en eerlijkheid, van zijn gevoel voor humor, maar ook van het leed, dat hem niet bespaa.d bleef, het laatste nog toen hij om zijn hooge leeftijd door de bezet ter werd gedwongen zijn ge liefd Vlissingen te verlaten. Spr. wees op de moeilijke welke de opvolger van notaris Paap te vervullen zal krijgen, wanneer.liij diens fakkei zal overnemen en zelde ten slotte, dat geheel Vlissingen hem steeds gaarne in zijn midden zal zien terugkeeren. andere sprekers Burgemeester mr. B. Kolff gewaagde van de verdiensten van den heer Paap voor Vlis singen, speciaal als raadslid, maar ook op medisch sociaal terrein, op het gebied van on derwas en ontwikkeling en ook in het godsdienstig leven. Spe ciaal dankte spr. voor het vele werk, dat notaris Paap als bestuurslid van de afd. Vlis singen vn het Groene Kruis heeft verricht. Mr. Th Portheyne, president van de Arr. Rechtbank te Mid delburg, sprak namens de Ka mer van Toezicht op de nota rissen in Zeeland, welke vrij wel in pleno met haar secre taris aanwezig was. Evenals de volgende spreker, mr. P. Loefl', die namens de Ring Zeeland van de Broederschap van No tarissen sprak, gewaagde spr van de goede kwaliteiten van den heer Paap in zijn ambt en als collega en vriend. Mr Loeff wees" daarbij nog speciaal op zijn werk als voorzitter van de ring. als lid van de Permanente Tariefscommissie en lid van het hoofdbestuur van de Broederschap. Notaris E. C. van Dissel uit Goes spr - als eei\ van de oud ste collega's, die reeds door een 60-jarige vriendschap met den heer Paap verbonden was. eer. persoonlijk woord, waarna dfe heer M. Meyor als oudste lid van het personeel oenige her inneringen ophaalde aan de dagen, dat de heer Paap naar Vlissingen kwam en voorts de gevoelens van hoogachting en erkentelijkheid van het perso neel vertolkte. Hierna spraken nog de hee- ren A Aa Noest Sr. en W. M va Aller, res* namens de Ver van VrijZi Hervormden en het departement Vlissingen van de Mg tot ITut van het Algemeen, voor welke organisaties de he^r Paap in onderscheidene functies zeer veel heeft gedaan, terwijl de heer J. L. Verhagen, waar nemend-notaris te Vlissingen een brief van oud-burgem""" ter C. A van Woelderen voor las en daarna een persoonlijk woord sprak, waarin hg o.m. zeide niets liever te wenschen. dan in staat te worden gesteld als opvolger van notarls Paap diens fakkel te mogen overne men. Diens lichtend voorbeeld als notaris en als goed burger zou hem dan steeds voor oogen staan. een dankwoord Ten slotte sprak de heer Paap. mede namens zijn echt genoote, die door alle sprekers mede in de hulde was betrok ken, een woord van hartelijke dank tot ieder afzonderlijk, spe ciaal ook voor het hem aange boden portret, dat hij dankbaar wilde aanvaarden. Dr. Euwe won 28 partijen. DRIE VERLOREN, ZES REMISE. Gisteravond heeft dr. Euwe de eerste simultaan-séance in Zeeland in Goes gegeven in de zaal van den heer Krijger. De voorzitter van de Goesche schaakvereeniging, de heer A. J. C Nordlohne, sprak een woord van welkom tot dr. Euwe en. dankte dr. G. Vol- mer van Wolphaartsdijk voor zijn initiatief tot de komst van dr. Euwe naar Zeeland. Dr. Euwe dankte voor dit wel kom en sprak zijn vreugde lit thans ook enkele wedstrij den in Zeeland te kunnen spelen. Hierna begon de strijd aan 37 borden in tegenwoordig heid van veel belangstellenden. Pas na ongeveer 3 uur spelen moesten ae eerste tegenstan ders opgeven nadat de heer H. J. Molhoek even te voren reeds remise had weten te be reiken. Na 4^2 uur spelen bleek, dat drie spelers hadden ge wonnen, t.w. de heeren M. J. Quakkelaar (Goesche Schaak ver.), G Beeke (Schaakver. „Vrij pion" te 's-Heer Arends kerke) en N. Meijer (Schaak, ver. Hansweert)Zes tegen standers bereikten remise, nl. mevr. B. Volmer en de heeren H. J. Molhoek, dr. G. Vomiei, A. C. J. Nordlohne, ir. H. Oliemans (allen van de Goe sche Schaakver.) en de heer L. P. Pieterse uit Wolphaarts dijk, een der drie indivldueele spelers. Dr. Euwe won dus 28 partijen. De voorzitter heeft ten slotte aan dr. Euwe dank gebracht en deze verzekerde, dat zgn ver wachting verre is overtroffen en hij een zeer goede indruk van de Zeeuwsche schakers heeft ge- kregen. DE BOCHT OP DE KREEKKAKDAM. Ook de K.N.A.C. heeft de Rijkswaterstaat verzocht en kele voorzieningen te treffen bij een gevaarlijke bocht in de weg Bergen op ZoomMiddel burg bij het Oosteinde van de Kreekrakdam. VICE-CONSUL VAN NOORWEGEN. Naar wij vernemen is de heer K. van Everdingen, directeur der Steenkolen-Handelsvereeni- ging te Vlissingen, benoemd toi vice-consul van Noorwegen in de plaats van den heer Alberts te Middelburg, die als zoodanig in verband met zgn hoogé leef- :ijd ontslag heeft genomen. Middelburg WESTKAPPELSCHE DAG. Zaterdagmiddag 28 September zal een voetbalwedstrijd plaats vinden te Middelburg tusschen het team van de wederopbouw arbeiders vai. het Zwitsersch kamp te Westkapelle en een oolitie-elftal van Middelburg De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein achter de meelfa briek. De totale opbrengst kom: ten goede aan de Westkapel sche muziekvereniging O.K K Medewerking zal verleend wor den door een muziekkorps en het WestkapeïschDameskoor Dit koor zal na afloop van de wedstrijd op de markt of op het Molenwater eenige lied^en zin gen, waarbij ten bate van de reeds eerder genoemde muziek vereeniging zal worden gecollec teerd CONCERTEN. In verband met de verloting voor het aanschaffen van de instrumenten door het tam boer- en pijperscorps „Ju liana" Zaterdag te Middel burg zullen concerten worden georganiseerd. Hieraan zullen medewerker de muziekgezelschappen „Ex celsior" uit Goes ei\ „Jonge Kracht" uit Kapelle-Biezelin ge. De gezelschappen zullen omstreeks half vier op de Loskade door „Juliana" wor den verwelkomd, waarna door de drie corpsen een marsch door de stad zal worden uit gevoerd. Op verschillende punten zullen concerten worden ge- feven o.a. op de Markt en op e Dam. Vlissingen Het sportveld. Tusschen B. en W- van VI is- singen en de Vlissingsche voet- balvereenigingen is ten aan zien van het nieuwe sportveld 'n financieele regeling ge trof. ten. De Vlissingsche Sportclub zal, behalve de 20 verma kelijkheidsbelasting 15 van de recette afdragen aan het gemeentebestuur. De accom modatie en het onderhoud van het sportveld zgn dan echter geheel voor rekening van de gemeente Vlissingen. Inmiddels hebben de voet balverenigingen Vlissingen, De "Eeuwen en E.M.M. van B. en W. de beschikking gekre gen over een veld aan de Kou- dekerkscheweg, dat door hen als sportveld zal worden inge richt met «de bedoeling, dit door de lagere elftallen en wel licht ook door E.M-M. te laten bespelen. UITVOERINGEN IN MIDDELBURG. Naar wij vernemen, zal de N.V. Stoomtram Walcheren voorloopig na afloop van elke voorstelling In het Schutters hof te Middelburg ten behoeve van het Vlissingsche publiek voor een autobus zorgen. Ook a.s. Vrijdag, wanneer de ope rette „De kuische Süzanna" wordt gegeven, zal er een bus aanwezig zijn. lezing dr. poolman. Dr. Poolman uit Rotterdam, zal op Zaterdagavond 28 Sep tember om 8 uur. in d® Nieu we kerk te Vlissingen een le zing houden voor de C-K.W.O. over het onderwerp „Het won dere leven in zee". Veere de Restauratie van het stadhuis. Vrijdagavond vergaderde de raad van Veere. De voorzitter begint met de beëedigtng van het raadslid den heer v. Nieu- wenhuizen. Van de directie van de rijkswaterstaat is een declaratie binnengekomen groot 202.50 en een groot 158.25, wegens het gebruik der motorspuit. De VV.M-Z. deelt mede een goedkeurlngs- bon te hebben ontvangen ten. behoeve van een noodieiding* tot een geraamd bedrag van- 8237.50. Ged. Staten hebben goedgekeurd een bedrag van f 3500 vast te stellen voor on derzoek en noodvoorziening' voor de restauratie van de stadhuistoren. Door bemidde ling van dr. Kalf is dhr. Huur man te Delft bereid bevonden toe het plaatsen van een stalen steiger om de toren. Monu mentenzorg heeft geadviseerd hiermede half October te doen beginnen. Op een verordening van het min. van blnnenlandsche za ken betreffende wgziging in de hondenbelasting, hebben B. en W besloten deze vast te stellen als volgt: 10 voor luxe hon den en 5 voor bedrijfshonden. De heer v- Nieuwenhuizcn brengt als commissielid ver slag uit van de gemeentereke ning 1943. Gemeld wordt een batig slot van f 3776.98 en een nadeelig slot van 2619.78. De commissie heeft tot goedkeu ring .hiervan besloten. Verschillende bezwaren zgn binnengekomen tegen de roo:- lijnverordening. Machtiging zal worden ge vraagd a^n Ged. Staten om het secretarie-personeel een tijde lijke toelage te doen geven van 20 als „Opbouwtoe ia- ge". Dit komt de gemeente Veere in totaal op f 200 per jaar. Besloten word-t een bedrag van 2 per vergadering per raadslid als presentiegeld toe te kennen. In de rondvraag wordt het woningprobleem ter tafel ge- branht en de heer Bakker vraagt waarom de gemeente zelf niet kan overgaan tot het bouwen van eenige woningen. De voorzitter antwoordt, dat hij lievér wil wachten, tot er wat woei* materialen beschik baar zijn. Goed. goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed goedkoop ea zuinig licht voor iedereen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor iedereen. GjAv -oedkoop en zuinig icht vamt£Bkfrft?fifiifflii •"*- Goed, got® voor iedereen?8 zuinig licht voor iedereen. Gou8! goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, goed koop en zuinig licht voor iedereen (Ingezonden mededeeling) Ged. Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Oc tober benoemd tot klerk ter Provinciale Griffie mej. J- C. C. Biondina te Middelburg. Op de hoek Segecrstraat- Lange Delft te Middelburg wera Maandag een paal van de electrische verlichting omver gereden door een vrachtauto. De bestuurder van de wagen, A. S. uit Vrouwenpolder, was genegen de schade te betalen. Bij de Zeeuwsche week in Utrecht is. het mede aan de activiteit van de samen werkende christelijke vereeni- gingen van Westkapelle te dan ken geweest, dat deze week vol komen is geslaagd. Door verschillende buurt verenigingen werden Zater dag te Souburg kinderfeesten georganiseerd. De muziekver- eeniging „Vlijt en Volharding" verleende haar medewerking. De kinderen hebben volop ge noten. Maandagavond gaf het fan farecorps „Apollo" een geslaagd concert in de tuin van het te huis „Irma" te Domburg. Een collecte ten behoeve van ae Westkappelsche zustervereni ging bracht ruim 50 op. Tot onderwijzeres aan de Christel, school te Oldeboorn (Friesland) is benoemd mej. Weeda, onderwijzeres aan de Christel, school te Borssele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 2