r Oost-Zeeuwsch Vlaanderen won op alle fronten. Minister Jonkman richt zich tof stakers en achterblijvers UIT DE PROVINCIE WALCHEREN Zeeuwsch Vlaanderen Zuid-Beveland Zeeuwsche K.N.V.B., AFD. ZEELAND. Zware nederlaag van de 2—Middelburg- 3 2—5; Sluis 2 De Zeeuwen 3 32; Kats 1 „Zaterdag-kampioen" Het feit van de dag was wel de geweldige 9—2 overwining van Kloetinge op de kampioen van vorig jaar Krabbendyke. De goede prestaties van Krab- bendijke in bekerwedstrijden en tournooien had anders doen verwachten en bet is dan ook wel zeker, dat dit elftal zich zal herstellen. Arnemui- den kwam deze week niet verder dan een gelijkspel te gen Wemeldinge, hetgeen var» hen tegenvalt. Bevelanders er» Nleuwdorp werden in eigen huis geslagen door Kattendij- ke en Rilland, zij het met klein verschil, waaruit ge concludeerd zou kunnen wor den, dat deze vier tot de zwaksten zullen behooren. Ie Klasse: De Bevelanders Kattendijke 23; Nleuwdorp Rilland-Bath 23; Kloetin ge—Krabbendijke 92; We meldingeArnemuiden 11. Weer dubbele cijfers. Als tegenwicht voor de groote nederlaag van de groo- te broer oogstten de reserves van Krabbendijke niet minder dan 13 doelpuntjes. "waardoor de doelman van liet 4e van •Kruiningen zich in twee wed strijden 25 maal gepasseerd zag. Kapelle was ditmaal te gen de Nieuwdorp-reserves met een half dozijn tevreden en ook Wissekerke ging met flinke cijfers voort op het pad der overwinning. Met Kapel- Ie en Krabbendijke 2 komt de ze ploeg wel weer in de kop groep. üf Arnemuiden 2 zich er bij zal kunnen voegen is nog niet te zeggen, al was de overwinning op de "reserves van Arendskerke weer wel mooi. De Boys van Colyns- plaat begonnen zeer zwak te gen Yerseke 3. 2e Klasse: Krabbendyke 2— Kruiningen 4 130; Kapelle 1Nleuwdorp 2 61; Rilland- Bath 2Wissekerke 05; Yerseke 3Colynspl. Boys 2— 0: Arnemuiden 2—'s-Heet Arendskerke 2 42. „Luctor" omzeilt tweede klip. Met dezelfde cijfers als te gen „Patrijzen" bleef „Luc- - tor" baas over „Arendsker ke", de tweede groote con current en de wind blies bo vendien in hun zeiltje door het gelijke spel van „Patrij zen" tegen het Zierikzeesche „Schouwen". „Kortgene" her stelde zich eenigszins door „Volharding 1932" te kloppen. Misschien, dat „Kwadendam- nie" in „Dreischor", dat met dubbele cijfers tegen „Zonne- maire" ten onder ging, een lotgenoot vindt. Je Klasse A: Luctor 1's-H. Arendskerke 32; Kortgene- Volharding 1932 21; Zonne- maireDreischor 131; SchouwenPatrijzen 44. „Sluis" en „Kruiningen' geslagen. „Rapenburg" speelt kam pioenen als kegels onderste boven. Nu was het „Sluis" dat een illusie armer naar huis werd teruggestuurd en een tweede kampioen 1945, t.w. ..Kruiningen'" kreeg ook al een nederlaag te slikken te gen „Koewacht". „Groede" startte met een overwinning op „Zuidzande" „D.S.W." ver loor van „Vogelwaarde" waar door de hegemonie van het Oostelijk deel nog eens wordt onderstreept. Ie Klasse B: Kruiningen— Koewacht 24; Rapenburg- Sluis 40; GroedeZuidzan de 2—1; D.S.W.—Vogelwaar de 0—1. De reserves. Gelijkwaardige ploegen ver hoogt de aantrekkelijkheid van de competitie en naar het schijnt hebben in res. 1 A ge lijkwaardige ploegen elkaar gevonden. „Robur 2" won var. „Zeelandia 2" met het klein ste verschil en de „Zierlkzee" reserves, die weer eens aan deze kant spelen, behaalden een gelijk spel tegen ,.E.M M. 2". Res. Ie Klasse A: E.M.M. 2Zierlkzee 2 44; Zeelan dia 2Robur 2 1—2 Behalve Hoofdplaat 2 kon geen enkele Westelijke ook maar één winstpuntje boeken en het ziet er wel naar uit, dat ook hier het Oosten de toon gaat aangeven. „Axel 2" volgt het voorbeeld van het eerste elftal. Steen 2 en Clin- ge 2 herstelden zich en IJzen- dijke 2 en Schoondijke waren de verliezers. In Aardenburg veroverde Corn. Boys 2 weer -Lewedorpsche Boys 1 2—3. „Luctor" scoorde opnieuw zes doelpunten en daar „Vol harding '23 2" er maar vier tegenover stelde gingen de winstpunten naar Heinkens- zand. „Patrijzen 2" deed het nu beter en „Kruiningen 2" bevestigde niet de verwach- tingen, gewekt door de groo te overwinning van vorige week. „Koewacht 2" faalde en /Vogelwaarde 2" behield de punten. 2e Klasse B Volharding '32 2Luctor 2 46: Patrijzen 2 Kruiningen 2 2—0; Vogel waarde 2—Koewacht 2 20; Hansw. Boys 2Kwadendam- me 2 71. Derde klasser. De derdè klassers blyken de kunst van doelpunten ma ken te verstaan „De Noor mannen" boekten een 60 overwinning tegen de „Lewe- dorp-resei'ves" wat weer wel in een physiek overwicht ge legen zal hebben. „R.C.S. 3" maakte ook al 6 goals tegen „Kruiningen 3" 4. En ten slotte kon „Middelburg 4" het derde van ..Patrijzen" achter de Meelfabriek gemakkelijk aan. 3e Klasse A: Lewedorpsche Boys 2De Noormannen 0 6; R.C.S. 3Kruiningen 3 6 4; Middelburg 4Patrjjzen 3 6—1. „Axel 3" boekte een groote overwinning, waardoor de Axelsche club weer met alle elftallen het maximum aantal punten veroverde, „Sluiskil o" was te sterk voor 't vier de van „Hontenisse". „Steen 3" startte een overwinning tegen het derde van „Rapen burg". „Koewacht 3" verloor van „Terneuzen 4" op regel matige wijze. 3e Klasse B: Sluis 3-r-Axei 3 19; Sluiskil 3Hontenis- 4 71; Steen 3Rapen burg 3 62; Terneuzen 4 Koewacht 3 52. ZATERDAG 28 SEPT. TWEEDE KAMER Kattendijke Krabbendijke Rilland Ba'.h- Arnemuiden- le klasse: Nieuwdorp. Wemeldinge, Bevelanders, Klcetinge: 2e klasse: 's-Heer Arends kerke 2Kapelle, Kruiningen 4Rilland Bath 2. Nieuwdorp 2Yerseke 3, Colynsplaatsche Boys IArnemuiden 2. We meldinge 2Krabbendijke 2, Wissekerke 1Wolphaartsdijk ZONDAG 29 SEPT. Ie klasse A. 's-Heer Arends- kei-keKwadendamme. Vol- harding 1932Zonnemaire, PatrijzenCortgene, Dreischor -Luctor. Ie klasse B. Hansw. Bcys Rapenburg, KoewachtGroe de. SluisDS>V, Vogelwaarde Kruiningen. Res. Ie klasse A. Zierikzee 2Zeelandia 2, Robur 2Yer seke 2- Res. Ie klasse B. Sluiskil 2 —Aardenburg 2, Hulst 2— Steen 2. Axel 2Clinge 2, Hontenisse 2Corn Boys 2. Schocndijke 2Hoofdplaat 2. IJzendijke 2-J-Oostburg 2. 2e klasse A. Middelburg 3 Goes 3, Terneuzen 3Biervliet 2, Lewedorpsche Boys 1—Vlis- singen 3, ScheldeboysKats. 2e klasse B. Luc.or 2Koe wacht 2, Kwadendamme 2 Patrijzen 2. Hansw B:ys 2 Rapenburg 2, Vogelwaarde 2 Kruiningen. 2 3e klasse A. Kwadendamme 3—Lewedorpsche Boys 2, Pa trijzen 3RCS 3, Kruiningen 3De Noormannen 1, Vlissin- gen 4De Zeeuwen 4. 3e klasse B. Axel 3Honte nisse 4, Hontenisse 3—Sluis kil 3, Rapenburg 3Steen 3. Spellingskwestie In behandeling. WEINIG TEGENSTAND Het ontwerp voorschriften met betrekking tot de schrijf wijze van onze taal heeft in de Tweede Kamer geen aan leiding gegeven tot groote de batten. Hoewel de eene spre ker meer enthousiast was over het qntwerp dan de andere meenden alle sprekers, dat het noodig is de strijdbijl ovei* het spellings vraagstuk te begra ven. Zoo merkte de heer Terp stra (A.R.) op, dat het thans inderdaad tyd wordt, dat de regeering en iedere particulier een keus doet. Men zal dan wel moeten komen tot de ver eenvoudiede schrijfwijze. al zou spreker zonder enthousias me voor het ontwerp stemmen. Ook mevr. Fortanier-de Wit (P.v.d V.) wilde meewerken aan het brengen van eenheid en orde in de Nederlandsche taal. Ten aanzien van de „zy" en „hij" woorden merkte zij op. dat taalverarming in de hand gewerkt wordt, als men zich niet aan de in uitzicht gestelde woordenlijst houdt. Terwille van de orde was ook de heex Tilanus (C.H.) bereid zich bij de Voorstellen der regeering neer te leggen. De heer v. d. Sleen (P.v.d.A.) had liever de spelling Kollewijn gewild maar zou toch. ook al ter wille van de orde, voorstemmen. De eeni- ge, die het ontwerp zonder voorbehoud toejuichte was de heer Luca (K V.P.). De minister van onderwijs, de heer Gielen stelde met vreugde vast, dat alle sprekers aan de verwarring een einde wilden maken. De nieuwste spelling is volstrekt niet aan de Belgen opgedrongen, zoo merkte hij op. De buigings-n mag worden weggelaten. E'en bindend voorschrift zou voor de Belgen moeilijk zijn geweest. Met de woordenlijst zou de mi nister de grootst mogelijke spoed betrachten. Aan het eindë van de zitting van Dinsdag stelde de voorzit ter voor den heer Wagenaar (C.P.N.) gelegenheid te geven tot het houden van de door hem aangevraagde interpella tie. Deze interpellatie heeft be trekking op de toestand in Am sterdam en de troepenversche pingen naar Indonesië. PROT. CHR. WERKVERBAND VAN DE PARTIJ VAN DE ARBEID. Vrijdag en Zaterdag hield het Prot, Chr. Werkverband uit de Partij van de Arbeid een druk bezochte landelijke bijeenkomst o.l.v. het Tweede Kamerlid mr. G. E. van Walsum.. Een regie- merit werd voor hét Werkver band vastgesteld. Het bestuur werd uitgebreid met mevr. ds. De Geus-Smelt en jhr. mr. Schorer, te M'burg terwijl de heer Steketee werd vervangen door het Tweede Ka merlid Van den Brug. Medegedeeld werd tenslotte nog. dat door het partijbestuur n vasten secretaris zal worden aangesteld, speciaal voor de propaganda onder de Prot Christenen. No. 0 voor schoenen. In de loop van de maand October 1946 komen diege nen voor een schoenenbon ln aanmerking, wier stamkaart nummer op het cijfer 0 (nul) eindigt, voor zoover zij se dert 1 Januari 1945 nog geen bon voor schoenen hebben ontvangen. Wan April tot en met Aug werden ca. 3,3.millIoen schoe- nenbonnen uitgereikt. De schoenenproductie kon ten gevolge van de onregelmati ge aanvoer van overleder met de verkoop niet geheel ge lijken tied houden Teneinde de voorraden op petl te bren gen, zullen de distributie- diensten pas nk 12 October gelegenheid geven de bonnen af te halen. Jobstijding voor de Engelsche pers. Volgens den voorzit ter van de rantsoenee- ringscommissie van de Britsche papierhandel, Sir Walter Layton, zul len de Engelsche bladen wellicht nooit meer al het papier ontvangen, dat noodig is voor het drukken van een onbe perkt aantal nummérs van 20 tot 40 pagina's. Hy zinspeelde er op dat men het binnen twee jaar tot acht heele pa gina's zou brengen en tot 12 pagina's in 1950, doch voegde hieraan toe. .Geen enkel program van bevoorrading, dat ln overweging kan worden genomen, zal de kranten van voor-oorlogsche om vang terugbrengen". De nieuwe bonnen. geldig van 29 Sept. tot en met 12 October. BONKAARTEN KA, KB, KC 610. Brood: 587 t.m. 591 brood 800 gr.; 592 brood 400 gram; Boter: 595 boter enz. 250 gr. 596 boter enz. 250 gr. mar garine of 200 graip vet; Sniker: 606 suiker 750. gram suiker of boterhamstrooisel of 1500 gram jam, stroop enz. 607 alg. 500 gr. suiker of boterhamstrooisel of 1000 gram jam, stroop enz. Kaas: 597 alg. 200 gr. (waar van 100 gr. korstloos); Bloem: 598 alg. 100 graiw; Koffie: 599 alg 200 gram. Brood: B 23 res. 1600 gr.; C 23 res. 800 gr.; Kaas: B 24 100 gr. (waarvan 50 gr korstloos); BONKAARTEN LA, LB, LC, 610. Vleeseh: 530 vleesch 100 gr.; 531 vleesch 400 gr. Melk: A 07 melk 4 1.; B 07 en C 07 melk 7 1. BONKAARTEN KD, KE, KC 610. Brood: 087 en 088 brood 800 gram. Boter: 095 boter enz. 250 gr. Margarine: 096 boter enz. 125 gr. margarine of 100 gr. vet. Suiker: 106 suiker 500 gr. sui ker of boterhamstroolsel of 1000 gr. jam, enz. 107 en 108 alg. 250 gram suiker of boterhamstrooisel of 500 gr. jam, enz. Kaas: 097 alg. 100 gr. kaas, (waarvan 50 gr. korstloos) Brood: D 23 res. 800 gr. Rijst: E 23 res 250 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits. Bloem: D 24 res. 100 gr.; E 24 res. 300 gr. BONKAARTEN LD, LE 610, Vleesch: 029, 030 vleesch 100 gram. Melk: D 07 E 07 melk 12 1 TABAKS- EN VERSPAPERINGSKAARTEN T 49: 2 rantsoenen tabaksar tikelen. V 50: 200 gr "chocolade en/of suikerwerken. X 49: 2 rantsoenen tabaksar tikelen. X 50- 100 gr. chocolade en/of suikerwerken. TWEE KG. APPELS OF PEREN. Het Centraal Distributie kantoor deelt mede, dat op de bonnen 563 en 063, welke men voor Woensdag 11 Sept. 1.1. moest inleveren by een handelaar in groente en'of fruit, twee kilogram appels of, peren verkrijgbaar zullen zijn. Generaal Smuts naar Zeeland. Generaal Smuts zal tijdens zijn bezoek aan 0119 land, dat van 9 tot 12 October zal» du- ven, ook een bezoek aan Zee land brengen en wel op Don derdag 10 October. DIRECTEUR STICHTING „NIEUW WALCHEREN". In de laatstgehouden be stuursvergadering van „Nieuw Walcheren" is besloten tot di recteur der stichting te be noemen de heer G. BailintQn te Middelburg. SLACHTOFFERS AUTO-ONGEVAL. By het auto-ongeluk te Ril- lannd-Bath, waarover wij in een deel van onze vorige op lage reeds berichtten, werd de heer Groot, directeur vin het bijkantoor Oostburg van A'damsche Bank ernstig gewond, evenals de heer Friese, directeur van hel bij-, kantoor West Zeeuwsch Vlaanderen van het Prov. Bur. Voorziening Oorlogs slachtoffers. Gistermiddag was de toestand van den heer Friese redelijk wel DE BOCHT OP DE KREEKRAKDAM. Ook de K.N.A.C. heeft de Rijkswaterstaat verzocht en kele voorzieningen te treffen by een gevaarlijke bocht in de weg Bergen op ZoomMiddel burg bij het Oosteinde van de Kreekrakdam. Ook de Regeering wil vrede vervullen. Daarvoor is op het oogenblik de hulp van Ned twee puntjes. Hontenisse 2 versloeg Sluiskil 2 dat vorige week zoo goed was begonnen. Res. Ie Klasse B: IJzendij ke 2Steen 2 1Schoon dijke 2Clinge 2 02; Oost burg 2—Axel 2 08; Aarden burg 2Corn. Boys 2 2—3; Hulst 2Hoofdplaat 2 06; Sluiskil 2Hontenisse 2 24. De tweede klasse. „Terneuzen 3" viel iets te gen door de nederlaag tegen de reserves van Vlissingen terwijl Goes 3 een overwin ning boekte tegen Schelde boys. Het derde van Middel burg deed het goed tegen de Blervliet-reserves. Ook nu wist „de Zeeuwen 3" nog geen puntje binnen te halen, terwyl „Sluis 2" aan haar ééne puntje er twee toevoeg de. „Kats" begon met een nederlaag tegen „Lewedorp sche Boys". 2e Klasse A: Vllssingcn 3— Terneuzen 3 53; Goès 3 Scheldeboys 1 4—0; Biervliet en overleg. In verband niet de moeilijk heden die gerezen zUn bH de uitzending van Nederlandsche troepen naar Indonesië, heeft minister Jonkman Dinsdag avond voor de zender Hilver sum een rede uitgesproken. De minister begon met erop te wijzen, dat er al maandei. lang in ons vrije land in enkele kringen actie wordt gevoerd tegen zending van dienstplich tigen naar Indonesië. Onlangs zijn zelfs een aantal diens 1- plichtigen niet tijdig van ln acheplngsverlof teruggekeerd. En thans zijn eenige stakingen uitgebroken om te protestee- retn tegen het voortzetten van troepenverschepingen. Dit alles berust op misver stand. Men strijdt voor vreedzaam overleg en overeenstemming tot beslechting van het Neder- landsch-Indonesisch geschil, en men verzet zich tegen wapen geweld, dat het Indonesische vrijheidsverlangen zou* willen onderdrukken. Belde doelstellingen zijn ech.' ter even goed die van de regee ring. Meer Nederlandsche troepen zijn in Indonesië echter noodig, omdat eLke regeering over een weermacht moet beschikken om het gezag der overheid te schragen. Tienduizenden Nederlanders, honderdduizenden Chineezen en miliioenen Indonesiërs ver wachten, dat Nederland zijn taak in Indonesië zal blijven troepen onmisbaar, ook al mochten de in gang zijnde on derhandelingen ertoe leiden, het vuren te staken. Voordat in een nieuwe rechts orde de Indonesiërs, alsmede alle andere bevolkingsgi-oepen veiligheid en recht hebben her wonnen, hebben. Nederlandsche troepen mede tot de schepping dier nieuwe rechtsorde bij te dragen, wellicht alleen al door het eenvoudige feit van hun aanwezigheid. Mannen, die ten' onrechte nog niet zyt teruggekeerd van Inschepingsverlof, meldt u als nog in uw garnizoen, zoo be. sloot minister Jonkman. Stakers hervat uw werk gij hebt de vredeswil van het Nedei'land- sche volk nog eens ten over \flbede bevestigd, maar gfl zyt te ver gegaan: ook uw regee ring wil vrede m overleg en overeenstemming met Indone sië. Vredesconferentie vóór 15 October beëindigd. BESLUIT DER GROOTE VIER. De Groote Vierx zijn tyüent» de bijeenkomst van Dinsdag, die 4 uur duurde, overeengeko men het werk der vredescon ferentie te bespoedigen. Zij besloten, dat voor 5 Oct de commissies gereed mooter zijn en dat 15 Oct. de confe rentie zal zjjn beëindigd. Massavergadering te Amsterdam. Dinsdagavond werd in de Apollo-hal te Am»:erdam een mas9a-vergadering gehouden, waarin de leider van de com munistische raadsfractie, de heer Gortzak, de staking van 24 uur, een antwoord noemde op het „misdadig optreden" op jl. Zaterdag, de troepenuitzen ding en de politiek van het ka- binet-Beel- De heer Oomen bracht ver slag uit namens een delegatie, welke in Den Haag een metie der stakers aan de regeering was - gaan aanbieden. De mi nister-president weigerde de delegatie te ontvangen, zoodat de motie door bemiddeling van twee communistische Kamerle den moest worden aangeboden Nadat het de geheele mid dag nog al roerig in de stad was geweest en ae politie had moeten optreden, waarbij eeni ge personen werden gewond, was het 's avonds rustig. Al leen op de Dam trachtten jon gens een oogenblik de orde te verstoren. Naar „Tass" bericht heeft radio-Moskou melding gemaakt van de uiteendrijving door de politie van de demonstratie op Zaterdag j.L in Amsterdam, waarbij het hoofdartikel van „De Waarheid" uitvoerig werd feciteerd; De radio merkte op, at de gebeurtenissen uitvoe rig in de Nederlandsche bladen werden weergegeven. Generaal Smuts naar Nederland. Reuter meldt, dat generaal Jan Smuts, minister-president van de Unie van Zuid-Afrika, voornemens is binnenkort een bezoek aan Nederland en Bel ie te brengen. Groote stormschade aan het fruit. FRUITHANDELAREN GEDUPEERD. Uit de berichten, welke thfcns van verschillende ge meenten op Zuid-Beveland bin nenkomen, blijkt, dat de stormschade aan de fruitboo- men zeer ernstig is. Er zijn boomgaarden, waar bijna geen appel of peer aan de boomen is gebleven en op 'de veilingen wordt dan ook zeer veel, vaak met slik bedekt, valfruit aan geboden. De wintervoorraad lijdt hierdoor natuurlijk ernstig schade. Het zijn vooral de fruithandelaren, die gedupeerd zijn. daar zij vrijwel alles op stam gekocht hebben en nu de schadepöst moeten dragen. De winsten welke op het vroege fruit konden worden ge maakt, zyn in vele gevallen geheel teniet gedaan of wor den zelfs door de strop van thans overtroffen. DE JAjCHT OP HAZEN EN PATRIJZEN. van Landbouw, Voedselvoorzie De Minister Visscher'i en ming heeft bepaald: dat in de gemeenten Nieuw- en St. Joos- land en Arnemuiden de jacht op hazen zal zUn geopend van l Nov 1946 tot en met 31 Dec 1946. De jacht op patrijzen zal zijn geopend van 7 Oct. 1946 tot en met 31 Dec. 1946. Middelburg WESTKAPPELSCHE DAG. Zaterdagmiddag 28 Septembei zal een voetbalwedstrijd plaats vinden te Middelburg iusschen het team van de wederopbouw arbeiders vai. het Zwltsersch kamp te Westkapelle en een politie-elf tal van Middelburg, De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein achter de meel!a briek. De totale opbrengst komt ten goede aan de Westkapel- sche muziekvereeniging O.K K Medewerking zal verleend wor den door een muziekkorps en het WestkapelschDameskoor Dit koor zal na afloop van de wedstrijd op de markt of op het Molenwater eenige liederen zin- gen. waarbij ten bate vande reeds eerder genoemde muziek- vereeniglng zal worden gecollec teerd. Vlissingen DIPLOMA-UITREIKING VLISSINGSCHE ZWEMCLUB De laatste jaren werden de werkzaamheden van de Vlis- singsche zwemclub sterk be lemmerd, doordat de Duit- schers de zweminrichting sloopten. Ongeveer 900 perso nen zijn daardoor niet ir staat geweest het zwemmen te leeren. De V.Z.B, moest haar zwemschip in Middel burg laten onderduiken. Na de bevrijding kwam het weer terug en is liet weer hersteld. Van de 310 abonnees in het afgeloopen seizoen, hebben er 230 het zwemmen geleerd on der leiding van den zwem meester den heer Van Anraad Voor het einde van het sei-i zoen hebben een 91 tal leer lingen een zwemdiploma be haald en wel het voorberei dend zwemdiploma: G. Eekman; A. van Malde- gem; L. Haccou; J. Haccou; A. van der Linde; W. Leen- ders; A. Sohier; M. Tax; E Frits; W. Mes; J. Kruisdjjk. Kolff; M. Berting; A. van der Graaf; M. Uyienbroek; J. Gillissen: G. Haccou; K. %>p- pe; A. Pol; D. Hoornlck; B. Kentin; L Izeboud; B. Her man; VV. Post; J. Baart; P van de Burght; C. Sonier; A Meulblok; C. Reinhoudt; R. Louis; K. Geervliet; J. van de Burght; W. Poppe; R. Mille; T. de Baar; J. Lako; R Meijer; C. Dane;- A Goed- bloed;. G. van de Zande; R Scheers; E. de Lege; J. de Fouw; A.*van ZWeden; N. Tax; J. van Sabban; A. Bim- mel; R. Visser; E. Gootjen; J. Meerman; A. Klopmey'er; R van Vlaanderen; J. Jong man; K. van Rijssel; J Las- sche; S-. Valkier; A 'Jonk; Jonk; E. Jonk; B. Koge- ler; Ei de Vries; J. de Jong Diploma geoefend zwem mer: H. de Vuyst; Th. Schroote; G. de Kloe; J. Looisen; J. Evert- sen; W. Leenders; C. Lorier; C Bulthuis; T. de Baar; A. Peeman; A. van Eek; C. van de Burght; S. Ventevogel; E Kolff; G. Eekman; P. van de Burght; A. Meulblok; E. Frits; H. Llngier; M. Ber ting; M. Tax; N. Tax; R. Mil le; M. uyienbroek; S. Valkier; E. de Vries; J. de Jong. Zaterdag heeft de Vllsslng- sche Zwemclub het zwemsei- zoen afgesloten en kan het bestuur tevreden zyn. Voldaan Is het echter nog iüet zoolang zy de beschikking nog niet heeft over een eigen inrich ting. waar gelegenheid is voo: jong en oua. LEZING DR. POOLMAN. Dr. Poolman uit Rotterdam, zal op Zaterdagavond 28 Sep tember om 8 uur in de Nieu we kerk te Vlissingen een le zing houden voor de G-K.W.O. over het onderwerp „Het won dere leven lp zee". Veere DE RESTAURATIE VAN HET STADHUIS. Vi-ydagavond vergaderde de raad van Veere. De voorzitter begint met de beëedlglng van het raadslid den heer v. Nieu- wenhuizen. Van de directie van de ryks waterstaat is een declaratie binnengekomen groot 202.50 en een groot 158.25, wegens het gebruik der motorspuit. De W.M-Z. deelt mede een goedkeurings bon te hebben ontvangen ten behoeve van een noudleiding tot een geraamd bedrag van 8237.50. Ged. Staten hebben goedgekeurd een bedrag van f 3500 vast te stellen voor on derzoek èn noodvoorziening voor de restauratie van de stadhuistoren. Door bemidde ling van dr. Kalf Is dhr. Huur man te Delft bereid bevonden to: het plaatsen van een stalen steiger om de toren. Monu mentenzorg heeft geadviseerd hiermede half October te doen beginnen. Op een verordening van het min. van blnnenlandschn za ken betreffende wijziging in de hondenbelasting, hebben B. en W besloten deze vast te stellen als volgt: 10 voor luxe hon den en 5 voor bedryfshonden. De heer v- NIeuwenhuizcn brengt als commissielid ver slag uit van de gemeentereke ning 1943. Gemeld woi'dt een batig slot van f 3776.98 en een nadeelig slot van f 2619.78. De commissie heeft tot goedkeu ring hiervan besloten. Verschillende bezwaren zijn binnengekomen tegen de roo:- lijnverordening. Machtiging zal worden ge vraagd aan Ged: Staten om het secretarie-personeel een tijde lijke toelage te doen geven van 20 als „Opbouwroeia- ge". Dit komt de gemeente Veere in totaal op f 200 per jaar. Besloten wordt een bedrag van 2 per vergadering per raadslid als presentiegeld toe te kennen. In de rondvraag wordt het woningprobleem ter tafel ge- branht en de heer Bakker vraagt waarom de gemeente ze'f niet kan overgaan tot het bouwen van eenige woningen. De voorzitter antwoordt, dat Goed. go~èl« hy liever wil wachten, tot er voor iedereen wat weer materialen beschik baar zijn. Benoeming van een nieuwen gemeente secretaris. 1SAADSAGENDA VOOR A S. DINSDAU. De gemeenteraad van Vlis singen is bijeengeroepen tegen a.s. Dinsdagmiddag 2u. Aan de orde komt in de eerste plaats 'n voorstel tot benoeming van 'n, gemeentesecretaris, waar van de voordracht luidt (niet alphabetisch: 1. A. de Beyl (hoofdcommies ter secreta rie) 2. I van Waarde (com mies-redacteur ter secreta rie). Voorts wordt voorgesteld het gebouwencomplex van „De Meyboom" aan de Hen driksstraat te huren en te doen verbouwen voor huis vesting van de 'technische dienst en de administratie van het Waterleldingbedryf, waarvoor oen crediet van 15.000 wordt gevraagd. Een gedeelte van het complex biyft in gebruik by de brand weer. sociale zaken en het RoodeKruis. Ten behoeve van de Reini gingsdienst worden voorge steld eenige accessoires in de garage aan te brengen en pen truck aan te schaffen. Voorts wordt voorgesteld aan de straat ten Westen van de Koudekerkscheweg. waar aan de noodwoningen zyn ge bouwd en die onderdeel zal zjjn van een der drie hoofd wegen, waarop het uitbrei dingsplan wordt gebouwd, de naam van President Roose- veltlaan te geven. Ook de straten in het Haven dorp zul len namen krijgen. Voor het overbrengen van de lijken, welke begraven wer den by de Groote Kerk en ln de tuin van het perceel, Emmastraat - 28, naar de Noorderbegraafplaats, wordt een crediet van 3000 ge- vx-aagd, voor welk bedrag de terreinen tevens weer in de oorspronkelijke toestand wor den teruggebracht. Aan het personeel der ge meente zal een „opbouw-toe- lage" worden verstrekt voor de jaren 1946 en 1947 bedra gende 20 van de grond- .iaarwedde -meteen 'minimum van 100 en een maximum van 400 per jaar. Ook hier toe doen B. co W. 'de raad een voorstel. Goed, goedkoop en zuinig licht voor ledereen. Goed goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed. zuinig licht voor •oedkoop en zuinig oed- Oostburg BRAND IN DE „MANEGE". Dinsdagavond ontstond in de „Manege", magazyn en re paratie-inrichting van land bouwwerktuigen. aan de Veerhoek te Oostburg, een be gin van brand, doordat de vlam ui't een laschapparaat sloeg. Het vuur deelde zich mede aan de houten wand en drong door het dak. Gelukkig was de brandweer spoedig ter plaatse en wis. het vuur te bedwingen. De schade is niet groot. Kruiningen AFSCHEID VAN DEN HEER ALMEKINDERS. Maandagavond nam in een vergadering te Kiuiiningen af scheid van het bestuur, per soneel, ouders en oud-leei*- lingen, de heer H. Almekin- ders als hoofd der Bijz. school wegens vertrek naar Apeldoorn, Na opening dei- vergadering door den voor zitter van het schoolbestuur, de heer C. v. Iwaarden, me moreerde de heer Almekinders de acht jaren welke hy hier had mogen werken onderzeer moeilijke omstandigheden. Hy dankte het bestuur en het per soneel voer de prettige 'ver houding en samenwerking. Namens het bestuur bracht, daarna de voorzitter het scheidende hoofd dank voor al het werk, dat deze op zoo uitnemende wijze aan de school heeft verricht. Namens het personeel spraken daarna de onderwijzers Koppejan en v. d. Velde. Verder spraken nog burgemeester N. Voge laar en de heer Hulzlnga, in specteur van het Christelijk onderwys. De heer Almekin ders dankte daarna voor de vele ljewyzen van waardee ring. De heer Huizinga ein digde deze samenkomst met dankzegging. Des middags was afscheid genomen van dr leerlingen. zuinig licht voor ledereen. Go^ goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed. goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, goed koop en zuinig lichl voor iedereen (Ingezonden mededceUng) TRIBUNAAL GOES UITSPRAKEN. Het tribunaal te Goes deed uitspraak i.z. C. M. Maartense, 25 j.„ te Goes, lMt J. Intern, tot. 25 Maart 1948. Verb, verkl. tot 2000. D. M. Korstapje. 35 j.. land arbeider uit Rilland-Bath. In vrijheid gesteld. Th. van Vossen. 30 J„ boek houder uit Apeldoorn. In vry- heid gesteld. Verb, verkl. van de inboedel voor by derden in gebruik. J. Visser, 34 j„ bloemisf uit Goes, 9 maanden intern, tot 25 Juni 1947. Verb, verkl. van een bedrag van f 5000. L. J. Groenenberg. 45 J.. hout bewerker uit Goes. 1 *1» j. int. tot 25 Maart 1948. J. C. Liplijn. 42 J„ caféhouder uit Goes. Verb, verkl. schrijf machine, die in bruikleen was gegeven aan de G.O.I.W. In vrijheid gesteld. C. J. Gornelisse, 36 J., winke lier uit Waarde, 3 j. int. tot 25 Sept. 1947. Verb, verkl. tot 500. C. Ruster, 43 j., koopman uit Goes. 1 Vfe j. int, tot 25 Maart 1948. Verb, verkl. tdt 5000. J. Nieuwdorp, 56 j.. kapitein in de binnenvaart te Wolpaarts- dijk, 6 maanden int. tot 23 Mrt. 1947. Vert>. verkl. van de Inboe del voorzoover bij anderen ln bruikleen en radio. Allen werden ontzet uit de rechten. NIPPERS Dinsdag was het echtpaar N. Kloosteianan—van der Krcc- ke te Wolphaartsdijk voor 50 jaar in het huwelijk getreden. Velen kwamen hun gelukwcu- schen aanb aden en 's avonds bracht het muziekgezelschap t yio" een serenade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 10