PHOVIHCIALE ZEEUWSCHE COURANT Zeeuwsche Si Truman wierp olie op de golven Vandaag... UIT DE PROVINCIE Zeeuwsche sportmenschen hebben succes in Engeland Voetbalcompetitie begonnen Walcheren eeuwsche unippers Hoofdredacteur Q. Balllntijn (met redactioneele medewerking van dr. W. H. Beekenkamp). Uitgave: Sticli-- ting P.Z.C., Middelburg. Druk: firma F. van de Velde Jr.," Vlissingen. Commissie van Bijstand J. L. van Leeuwen, Ds. M L. W. Sctaoch, Vlis singen. Verschijnt dagelijks, behalve op Zun- en feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT Maandag 16 Sept- 1946 189e Jaargang Nummer 215 ABONNEMENTSPRIJS 25 cent per week, 3.20 per kwartaal, franco per post 3.45 per Kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADYEK- TENTIEPRJJS 12 cent per mm-, minimum per advertentie 1 2— Bureaux gevestigd te Vlissingen Walstraat 58-6 tel. 10 (2 lijncn> Middelburg: Londensche Kaal 20, tel. 2077 en 2924, Goes Turfkade IP, tel. 2475 Oostburg Qratemastraat 3, Terneuzen: Brouwerijstraat 2. Portrekenlng nr 359300 P-Z.C-. Middelburg. Het Wereldgebeuren DE LONDENSCHE SQUATTERS MAKEN HET ZICH GEZELLIG. Hel referendum op de Faroer-eilanden. De opzienbarende rede van Wallace, den Amerikaanschen minister van buitenlandsche zaken, waarin Engeland van imperialisme beschuldigd werd, heeft in de V.S. en ook daar buiten de noodlge sensatie en verwarring veroorzaakt. Zelfs president Truman is er eenigszins van geschrokken en heeft zich gehaast te ver klaren, dat hij het volstrekt niet met Wallace eens ls en de buitenlandsche politiek van Amerika ongewijzigd bluft. Dit is weliswaar precies het tegenovergestelde van hetgeen Truman een dag tevoren had medegedeeld, maar de presi dent redde er zich op spits vondige wijze uit door te zeg gen, dat zqn aanvankelijke verklaring slechts bedoelde dui delijk te maken dat hij het er mee eens was, dat Wallace het recht heeft dergelijke redevoe ringen te houden. Door deze nieuwe wending kan men zich in Londen, waar men nog al gebelgd was over de toon van de rede van Wallace, weer meer gerustgesteld voelen. Ook in Parijs, waar de Amerikaan- sche delegatie op de vredes conferentie zeer geschokt was door het nieuws van Zaterdag uit Amerika. Intusschen duren de stakin gen in de V.S. voort. De post naar het buitenland komt niet meer door, omdat vrijwel geen schip kan uitvaren, Als ge volg van de staking van de chauffeurs begint In New- York de toestand nijpend te worden. De kranten worden steeds dunner en de winkels steeds leeger en alle pogingen om het geschil brj te leggen zijn tot nu toe vergeefs ge weest. Het ziet er zelfs naar uit, dat volgende week de hee- ren ongeschoren en de dames ongekapt door New-Yorka stra ten zullen moeten loopen, want Maandag zullen de kappersbe dienden het voorbeeld van de chauffeurs volgen en in sta king gaan. In Londen is de politie nog steeds in verbitterde strijd ge wikkeld met de squatters, de dakloozen, die met vertreding van de bestaande wetten op eigen houtje de groote leeg staande gebouwen van Londen in beslag houden. Hier endaar schijnen de squatters het pleit gewonnen te nebben en zij neb ben deze overwinning op vroo- lijke wijze gevierd. In een van de wijken, waar zy zich tijde lijk hebben verschanst, zijn gisteren feesten voor de kin deren gehouden en voor de grooten een concert en een ge meenschappelijke maaltijd. Ook de overheid zit echter niet stil en heeft als tegenmaatregel besloten de gebouwen, waar de squatters hun intrek hebben genomen, van gas en electri- citelt af te snijden. In de nog „leege" leegstaande gebouwen waken politie en detectives om te voorkomen, dat ook deze door de squatters in beslag worden genomen. Het voorbeeld van de Lon- densche onbehuisden werkt overigens aanstekelijk, want in Frankrijk gaan 140.000 Pa- rij zenaren er ernstig over den ken soortgelijke maatregelen te nemen als de Londensche squatters, indien hun niet voor October huizen beschikbaar worden gesteld. De squatter- actie geeft overigens niet al leen stof tot vermakelijke ver haaltjes ln de kranten. zy vestigt ook de aandacht op het zeer groote woningtekort, dat schier overal in Europa bestaat en dat op de duur ernstige sociale gevolgen kan hebben. In Zweden en in Duitschland zijn gisteren gemeenteraads verkiezingen gehouden. In de Britsche zóne, waar men voor het eerst sinds vele jaren weer „echt" mocht kiezen, was de animo groot en was het on danks de stroomende regen voor de stembureaux een druk te van belang. Hoewel nog geen uitslag bekend ls wordt een kleine stembusoverwinning van de sociaal-democraten verwacht. In de Fransche zóne, waar de belangstelling vrg lauw was, voorziet men een overwinning van de katholie ken. Ook op de dunbevolkte Fa- roër-eilandengroep is de be volking gisteren ter stembus getogen om te kennen te ge ven of zg onafhankelijkheid wenschte dan wel de band met Denemarken wilde blijven be houden. De Faroër-eilanden. behooren immers reeds vanaf 1300 bij Denemarken. Het merkwaardige van de uitslag ls wel, dat slechts 75 stemmen meer voor onafhankelijkheid werden uitgebracht dan erte gen. De meerderheid is zoo ge ring, dat de Denen er weinig voor gevoelen de onafhanke lijkheid te erkennen, zoo werd uit Kopenhagen bericht. HET ONTSMETTEN VAN ZAAIGRANEN. De Rijkslandbouwconsulent, ir. H. de Groot, schrijft ons: Nog is alle graan niet bin nengehaald en reeds nemen wij waar de voorbereidende maat regelen voor het zaaien van wintergraan. De oogsttrjd was gekenmerkt door minder gunstig weer en als gevolg daarvan kan verwacht worden, dat er oude kiemschlmmels onder het zaaizaad voorkomen, Het is dan ook van zeer groot belang, dat alle zaaizaad wordt ontsmet. Bovendien kwam dit Jaar ln de tarwe veel kiembrana voor. Het is dan ook niet verant woord om het ontsmetten na te laten, zooals dat in de oor logsjaren om verschillende re denen wel eens gebeurde. Na tuurlijk moet dit ontsmetten goed gebeuren en de gebruiks aanwijzingen worden opge volgd. Ook de zakken ln de machine moeten ontsmet wor den, zoodat herbesmetting daarbij uitgesloten is. De moei lijkheden van de bedrijve spe ciaal het tekort aan arbeids krachten, mag geen reden zijn om het ontsmetten na te lat-n. Daarvoor str at er te veel op het spel. In navolging van andere landen heeft de Oostenrijksche minister van onderwijs, de taal Esperanto als leervak op de scholen ingevoerd. Overeenkomst Frankrijk-Vietnam. De president van de Indo. Chineesche republiek Vietnam, en de Fransche minister van koloniën, hebben een voorloo- pig accoord gesloten, waarme de de onderhandelingen te Fontainebleau, die anderhalve maand geduurd hebben, beëin digd zijn. Fransche koloniale deskun digen hebben evenwel ver klaard dat de overeenkomst de belangrijke kwesties be treffende de positie van Vit- nam in de Indo-Chineesche fe deratie onopgelost heeft ge laten en dat in Januari op nieuw conferenties zullen wor den gehouden. HESS LIJDT AAN VERVOLGINGSWAANZIN. Er zijn teekenen dat de ver warring in de hersenen, waar van Hess gedurende het pro ces in Neurenberg, en speciaal in de laatste zitting heeft blijk gegeven, met de dag erger wordt. Te oordeelen naar het geen vernomen wordt omtrent zijn gedrag ln deze dagen van afwachting ls hij bezeten van waanideeën. Hg" is beangst door waandenkbeelden dat de Joden ook hem zullen vergif tigen. Zaterdag weigerde hij het hem aangeboden eten te gebruiken ornaat hij aan ver gif dacht. De beroemde negerzan ger Paul Robeson zal 23 Sep tember bij het gedenkteeker van president Lincoln te Washington een toespraak houden ter opening van een „kruistocht van 100 dagen te gen het lynchen". Binnenkort meer sigaretten. VAN DONKERE ZUID- AMERIKAANSCHE TABAK. Van de zijde van het Rijks bureau voor tabak en tabaks producten wordt medege deeld, dat het in de bedoeling ligt ln de periode, van 15 Oct. tot 1 Januari a.s. 200 millioen sigaretten extra te produceeren, dit ls 45 meer dan normaal. Dit beteekent niet, dat de rantsoenen, zullen worden ver hoogd, maar wèl, dat men ge makkelijker dan tot dusver sigaretten op zijn bonnen zal kunnen krijgen. Bij wijze van proef zal hier door een sigaret worden gefa briceerd, welke afwijkt van de tegenwoordige samenstelling. In verband met de deviezen- positie zullen donkere Zuid- Amerikaansche tabakken worden verwerkt, waardoor 't product te vergelijken zal zijn met de Fransche Regie-siga ret en de Algiersche „Bas tos". Men zal hieraan moeten wennen. De prijs zal 48 cent per 20 stuks bedragen. Alle fabrieken krijgen hiervoor dezelfde ta bak. Nieuwe bespreking van Dr. v. Mook en Sjahrir? Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat Sjahrir het voorstel van dr. van Mook om nog voor de aankomst van de Commissie-Generaal bespre kingen te houden, heeft aan vaard. In antwoord op de brief van dr. van Mook heeft SjahrJr zijn minister van blnnenland- sche zaken, Soedarsoko, ais persoonlijk vertegenwoordiger naar dr. van Mook gezonden ten einde de voorbereidende maatregelen voor een derge lijke bijeenkomst te treffen. Nationale Inspanning Welzijnverzorging Indië. Minister Beel heeft Zater dagavond in een radiorede de oprichting aangekondigd van de „N.I.W.I.N.", een organisa tie, welke onder de naam „Nationale Inspanning Wel zijn-verzorging Indlë" alle krachten wil samenbundelen, welke gericht zijn op de mo- reele en cultureele verzorging van militairen en burgers in Indlë Deze organisatie zal openstaan voor ideeën suggesties en elk uitvoerbaar plan op de meest effectieve ,-on snelle wijze uitvoeren. De Minister kondigde reeds een Kerstactie van de N.Ï.W I.N. aan en deed ten slotte een beroep op het geheele Ne- derlandsche volk deze actie ten volle te steunen. OPHEFFING AARDAPPELDISTRIBUTIE. Het ligt in de bedoeling met Ingang van 7 October a.s. de distributie van aardappelen en de daarmee samenhangen de centralisatie van de handel in aardappelen voor de tin- nenlandsche voorziening, met Inbegrip van de handel in voederaardappelen, op te hef fen. SLUITING ZITTING STATEN-GENERAAL. De minister-president, dr. L. J. M. Beel, heeft Zaterdag middag in opdracht van H. M. de Koningin de buitengewone zitting der Staten-Generaal ln een vereenlgde ziting der bel de Kamers gesloten. Is het twee jaar geleden, dat de gealli eerde legerleiding door een grootsche luchtlan dingsactie bjj Arnhem trachtte de bevrijding van ons vaderland te be spoedigen; wordt te Londen, Arnhem en Ottawa de film van de slag om Arnhem voor het eerst vertoond; Is het twee jaar geleden, dat de eerste Poolsche troepen de grens van Zeeuwsch Vlaanderen (bij St. Jans steen) overschreden. Albanië acht hel Italiaansche leger te groot. Op de vredesconferentie heeft Zaterdag de Albanee- sche afgevaardigde de be snoeiing van de Italiaansche strijdkrachten nog lang niet drastisch genoeg genoemd. Hij verdedigde een amendement om het Italiaansche leger en vloot nog meer te verkleinen. Dit ontlokte een andere af gevaardigde de vraag hoe groot het Albaneesche leger eigenlijk was en hieruit ont spon zich een kleine woorden wisseling. De voorzitter suste het geval door te verklaren, dat Iedereen wel wist dat het Albaneesche leger maar klein was. Rusland zal het amende ment om de desbetreffende bepaling te verscherpen, steu nen, hetgeen beteekent, dat men de zaak opnieuw in be spreking zal moeten nemen. De Koningin dankt Zeeland. DE KWESTIE TRIEST. Ook de kwestie Trlëst is weer ter sprake gekomen. Molotov betoonde er zich te- genstander van teveel macht i handen van den gouver neur te geven en teweinig in handen van het volk. Hrj wenschte in tegenstelling tot het Angelsaksische plan de verantwoordelijkheid voor Tri est niet aan de Veiligheids raad over te dragen, doch aan een gekozen volksverte genwoordiging. Joego-Slavische protest nota aan Ver. Staten. Radio Belgrado meldt, dat de Joego-Slavische regeering een nota aan de regeering der V.S. heeft gezonden, waarin geprotesteerd wordt tegen de „ongerechtvaardigde harde be handeling van leden van het Joego-Slavische leger" door de Amerlkaansche militaire auto riteiten te Triest. „VOETBALCOMPETITIE 19461947". He>t Nederlandsche Roode Kruis heeft de goede gedachte gehad, een boekje samen te stellen, dat zeker ln de smaak zal vallen bil de bewonderaar van Koning Voetbal. Met mede werking van de K.N.V.B. heeft men een werkje „Voetbalcom petitie 19461947" uitgegeven. Hierin zal men de uitslagen van de wedstrijden in htt ko mende seizoen kunnen notee- ren. Men vindt er o.a. de uit slagen van de Interlandwed strijden sinds 1905 in vermeld. Het wordt verkrijgbaar gesteld voor de prijs van 0.50 per exemplaar o.a. bij de secreta rissen van de veruenigingen. De opbrengst is ten bate van het Roode Kruis. De Commissaris der Konln- ln Zeeland heeft van H. de Koningin het volgende telegram ontvangen: „Na terugkomst op 'fc Loo gevoel ik behoefte U en de Zeeuwen te doen weten met hoeveel vreugde ik ln hun midden heb vertoefd en allen dank te zeggen voor de mij bewezen hartelijkheid. Ik ben getroffen door de groote nood, die er op Walcheren en ln West-Zeeuwsch-Vlaande- ren nog heeracht. Hetgeen echter reeds geschiedde tot le niging daarvan, vervult mij met hoop voor de toekomst. WILHELMINA". DE NIEUWE DIENSTREGELING DER SPOORWEGEN. De nieuwe dienstregeling van de Nederlandsche Spoor wegen, die heden ingaat, brengt voor Zeeland opnieuw een aanmerkelijke verbete ring. De dienst tusschen Hoc- dekenskerke en Goes zal voortaan namelijk ook op Zondag worden onderhouden. „BETHESDA" KAN WEER PATIËNTEN OPNEMEN. Het Christelijk Ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen, dat zoowel door het water als tengevolge van de beschie ting van Vlissingen zeer ern stig werd beschadigd, is thans weer zoover hersteld dat met Ingang van Maandag 23 dezer weer patiënten kunnen wor den opgenomen. Utrecht helpt Westkapelle. Tegelijkertijd met de jaar- beursweek heeft Utrecht een grootscheepsche actie georga niseerd ten bate van het zo° zwaar getroffen Westkapelle. Het tijdstip voor deze actie is, waar dank zij de na j aars beurs velen naar Utrecht trokken, na. tuurlijk buitengewoon gunstig. Door heel de stad was 'n groote collecte georganiseerd en de opbrengst kan niet anders dan bevredigend genoemd worden. Het Westkapelsch Dameskoor, dat aan deze week zfln mede werking verleende, heeft Vrij dagavond, samen met een Utrechtsch zangkoor, O.I.V. den heer P. de Roojj, een concert gegeven in de Domkerk. Het best kwam echter de Kanaalstraatbuurt voor de dag, waar huis aan huis werd ge vlagd en waar een groote eere_ boog de bevolking opwekte Westkapelle te steunen. Hier waren etalage-wedstrijden ge organiseerd en een groote ver loting. De leden van het West kapelsch dameskoor, die met hun bonte kleederdracht nog meer luister bijzetten aan deze fleurig versierde buurt, ver kochten de loten. En zij mogen niet klagen. Donderdagavond trokken ge. uniformeermuziekkorpsen door de versierde straten van de Kanaalstraatbuurt. Het hoogtepunt was ongetwijfeld de kermis, die Utrecht eveneens ten baste van Westkapelle had georganiseerde. Utrecht zette zijn beste beentje voor, voor 't dorp dat zoo zwaar voor zijn bevrijding moest betalen en het lijdt geen twijfel of mede door haar toedoen zal Westkapelle herrijzen. Hartelijke ontvangst in een gezegend oord. Bijzonder fraaie estafette-zege. (Van onzen sPeclalen verslag gever). De honderd Zeeuwen, die op het oogenblik in Engeland ver. toeven, zijn, zonder dat zij dit van te voren wisten, terecht gekomen in een van de mooi ste deelen van dit land, York shire is een gezegend land, en in dit gezegend land glanst Scarborough als een parel, waarvan de weerga nauwelijks te vinden is. Het is een badplaats, ideaal slegen aan twee baaien, jaar_ Jks bezocht door tienduizen den vreemdelingen, met een omgeving, die alle beschrijving te boven gaat. De Vlisslngers zijn onderge bracht bij particulieren en het groote voordeel hiervan is, dat zjj nu het Engelsche huiselijke leven leeren kennen. Een erva. ring, die hen lang bij zal blij ven. De gastheeren zijn de voorkomendheid zelve en geen moeite is hen te veel om het den Zeeuwen naar de zin te maken. Zoozeer sloven zij zich uit dat wij ons afvragen, hoe wij hun dit ooit kunnen ver gelden als volgend jaar de sportlui uit Scarborough naar Vlissingen komen. Zaterdagmiddag arriveerde te Scarborough de burgemees- GOES EN TERNEUZEN SPEELDEN GELIJK. BRESKENS WON VAN BIERVLIET. Willem II en B.V.V. wonnen in District IV. District IV, le Klasse. Willem n-VW 2—1; BW RKTW 1—0; LongaNAC af gel. Zoowel Willem n als BW zijn er in geslaagd de winst in handen te houden. Van VW was bekend dat ze een moeilijk tegenstander zou zijn, maar van de Bosschenaren, van wie algemeen verwacht wordt, dat ze een gooi naar de titel zullen doen, valt het resultaat wel wat tegen. In tusschen zijn de punten bin nen en de toekomst zal moe ten leeren of de Tllburgers inderdaad zooveel aan kracht hebben gewonnen. De groote strijd in Tilburg ging niet door. 2e Klasse A. BreskensBiervliet 20; TerneuzenGoes 44; Allian ceTSC 3—3; DoskoRBC 3—2. Het eigenaardige feit doet zich voor dat zoowel Goes als RBC er in him eerste wed strijd niet zonder kleerscheu- ren Zyn afgekomen. De kam pioenen deden het weliswaar beter dan de ex-eerste klas- ser, maar een kostbare punt is toch reeds verloren gegaan. Goes ondervindt reeds nu het nadeel van iedere kampioen die onder alle omstandigheden en tegen iedere tegenpartij op hevige tegenstand dient te re kenen. Breskens gaf de W.- Zeeuwsch Vlaamsche concur, rent geen kans en toonde zich overtuigend de sterkste. Alli ance en TSC deelden broeder lijk, terwijl RBC een onver wachte nederlaag leed op de Raayberg. 3e Klasse E. ODIO—MOC 3—1; Steenber- genRKFC 2—0; RCS—Burgh Zeer onverwacht heeft MOC haar eerste nederlaag te slik ken gekregen van het pas ge promoveerde ODIO uit Ossen- drecht. Steenbergen won nor maal van RKFC, terwijl ook RCS deed wat van haar ver wacht werd en Burgh met een flinke nederlaag de lan ge reis naar huls liet maken. 3e klasse F. Corn. Boys-Hulst 02, Steen—Sluiskil 5—1, Hoofd plaatOostburg 5—5, Axel Aardenburg 80. Schoondy- keHontenisse 14. De Sassenaren hebben geen kans gezien zich Hulst van t HJf te houden en met een 2— 0 zege keerden Kramer cs. naar Hulst terug. Steen nam tegen het toch niet zwakke Slui9kll geen halve maatre gelen. Hoofdplaat wist het in een doelpuntrijke wedstrijd tegen Oostburg niet verder dan een puntenverdeellng te brengen, terwijl Axel groote plannen koestert voor terug keer naar het verloren gega- ne tweede klasserschap. Ook ln de andere wedstrijd tus schen Oost en West trok Oost aan het langste eind. Res, 2e klasse E. Goes 2Steenbergen 2 4 0, Middelburg 2Breskens 2 11, Vlissingen 2Dosko 2 02, De Zeeuwen 2Terneu zen 2 1—2, M.O.C. 2—R.C.S.2 31. De eerste uitslagen hebben reeds een verrassing opgele verd doordat de rood-witte reserves zich door. de Ber- fenaren de punten lieten ont- utselen. De reserves van Goes deden het heel wat be ter door Steenbergen 2 een ruime nederlaag toe te die nen. De groen-witte reserves speelden gelijk tegen die van Breskens, terwijl het tweede elftal van Terneuzen dat van De Zeeuwen met leege han- ten thuis liet. De R.C.S.-reser- ves moesten na taaie strijd de punten in Bergen op Zoom la ten. BRESKENS—BIERVLIET 2—0. De talrijke aanvallen der thuisclub werden door gebrek aan schotvaardigheid in de voorhoede niet In doelpunten tot uitdrukking gebracht De gevaarlijkste man in de Bler- vliet-ploeg, Versluis, werd stevig geschaduwd en daar 't spel te veel over hem werf geleid was de solide spelenae middenlinie en achterhoede van Breskens wel in staat doelpunten te voorkomen. Na 20 minuten nam Bres kens de leiding door J de Visser uit een goed genomen corner met welke stand de rust inging. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld, doch tegen het einde raakten de hard werkende Blervllet-sue- lers zichtbaar vermoeid waar van Breskens door Fenijn pro fiteerde om de eindstand op 20 te brengen. TERNEUZEN—GOES 4—4. De thuisclub had reeds ni VA minuut succes toen Dob- belaere zijn ploeg de leiding gaf maar van der Sluys dien de goed van antwoord waar door na een kwartier de par tijen weer op gelijke voet werden gebracht. Goes pakte in deze periode fel aan en wist nog voor de thee door goede doelpunten een 13 voorsprong te nemen, waarna de Terneuzenaren nog een maal het net vonden. De tweede helft begon met een hevig Terneuzen offensief dooh het succes kwam juist aan de andere zijde (2—4). Terneuzen gaf echter niet op, 10 minuten voor het einde werd de achterstand wederom verkleind (34) en enkele seconden voor het einde wees de scheidsrechter b(J een scrimage voor het Goes-doel naar de bekende witte stip. waarna onder hevig protest van Goes-spelers het vonnis werd voltrokken (44), ter van Vlissingen, mr. B. Kolff, die zeer hartelijk door den burgemeester van Scar, borough, Mr. Jackson, welkom werd geheeten. SPORTIEVE SUCCESSEN. Zaterdag la de sportieve krachtmeeting tusschen Scar borough en Vlissingen begon nen met een athletiekwedstrijd. De Zeeuwen boekten een over weldigend succes. Zij wonnen met 23 tegen 10 punten en hadden van het eer3te nummer af de leiding. Het fraaiste nummer was ongetwijfeld de 4 x 100 yards estafette voor heeren. Scarborough had de leiding tot ongeveer 20 meter voor het einde, maar P. Melis, de laatste looper voor Neder land. liep of zijn leven ervan afhing, naaide een achterstand van ongeveer 10 meter in en klopte de Britten op de eind streep. De volledige uitslagen lui den: 100 Yards Heeren: 1. G. op 't Hof, 2. J. Verkerk. 100 Yards Dames: 1. M. A. Florusse, 2. P. Smetten, 3. U. Grjselman. 200 Yards Heeren: 1. P. de Moor, 2. W. Theune. 1 Mijl Heeren: L J. Fliers, 2. H. Harting. Hoogspringen Dames: 1. P. Hagget (Eng.), 2. J. de Visser, 440 Yards Heeren: 1. Saun ders (Eng.), 2. D. Roelse. Verspringen Heeren: 1. G. op 't Hof, 2. P. de Moor. 4 x 100 Yards estafette Da. mes: 1. Engeland, 2 Vlissingen. 880 Yards Heeren: H. W. Theune, 2. J. Wardle (Eng.). Hoogspringen Heeren: 1. G. op 't Hof, 2. Captain Lines. 4 x 110 Yards estafette Hee ren: 1. Vlissingen, 2. Engeland. Verder werd 'e avonds in Pickering, een plaats nabij Scarborough, een voetbalwed strijd gespeeld tusschen een schoolelftal van Pickering en een van Vlissingen. De Engel- schen waren veel sterker. Stand met de rust was 30 voor Pickering. De eindstand was 41 voor Pickering. Zondagochtend werd in dè groote baal een zwemwedstrijd over driekwart mijl voor hee ren gehouden. Hier kregen de Engelschen eenvoudigweg geen kans. Winnaar werd C. Wage naar in de tijd van 13 min., 9.6 sec., 2. P. van Anraad en 3. P. Roelse. De eerste Engels man was Mr. Jackson, die op de zesde plaats kwam. Bij de dames, die een halve mijl zwommen, werd mej. W Weyermans nummer één voor de Engelsche Miss Ellis. z De tenniswedstrijd van Zon- Siedenontmoeting Middelburg - Amersfoort. Na veel voorbereiding had Zaterdag en Zondag de ste- denontmoeting op sportgebied tusschen Amersfoort en haar adoptie-gemeente Middelburg plaats. Voor Zaterdag stonden tafeltenniswedstrijden en gym- nastiekwedstrijden op het pro gram, terwijl voor Zondag zwemwedstrijden, een handbal- wedstrijd, korfbal-, hockey-, voetbal- en atletiekwedstrij den tusschen Amersfoortsche en Middelburgsche ploegen ge organiseerd waren. De offlcleele ontvangst van de Middelburgsche deelnemers en deelneemsters had Zater dagmiddag in de Markthal te Amersfoort plaats. Hierbij waren o.m. tegenwoordig de heer Spiekerman, wnd. burge meester en de gemeente-secre taris van Amersfoort en voor Middelburg, de wethouders van 't Westende, Berenpas en de gemeente-secretaris Koene. Na eenige uitstekende num mers van de Amersfoortsche muziekvereeniging, sprak de heer Kortland, voorzitter van- de Amersfoortsche Bond van Lichamelijke Opvoeding welke een groot aandeel ln de orga nisatie van deze stedenontmoe- ting had, de offlcleele ont vangstwoorden. Na het spelen van het Wil helmus voerden nog achtereen volgens het woord, de wnd. burgemeester van Amersfoort, de neer van 't Westende, en de secretaris van de Amers foortsche V.V.V., die aan het slot van zijn speech een leg penning aanbood aan mej. Ver meulen uit Middelburg. De voorzitter van de Middelburg sche adviescommissie voor de sport, de heer Konraad, sprak ten slotte de hoop uit, dat Middelburg een tegenontmoe- ting zal kunnen organlseeren, al zal deze l.v.m. de competi tiewedstrijden tot het voor jaar moeten worden uitgesteld. Na een slotwoord van den heer Kortland begonnen de aangeboden wedstrijden met tafeltennis. Damesafdeeling van het Roode Kruis jubileert. Het was Zaterdag j.l. ruim 15 jaar geleden, dat een tien tal dames naar dokter Scheps ln Middelburg stapte met het verzoek hen, evenals de hee ren, een ftoode Kruis opleiding te geven opdat naast de hee- renafdeeling ook een dames- transportcolonne kon worden gesticht. 16 April 1931 werd de vereenlgtng opgericht. De ze telt thans 29 leaen en 'heeft sindsdien reeds veel moedig en menschlievend werk ver richt. Men denke aan de be vrijdingsdagen en de maan den, die daaraan voorafgin gen en ook de damesafdee ling van het Middelburgsche Roode Kruis pal stond, waar iedereen zich trachtte te red den. Mr. W. M. Pilaar, voor zitter van de afdeeling Mid delburg. heeft dit op de feest avond. die Zaterdag in het Schuttershof te Middelburg ter gelegenheid van het jubileum gegeven werd, nog eens gV memoreerd. Ook ae vertegen woordigers van de afdeeiin- gen Vlissingen en Arnemul- den, waarmee in de oorlog zoo nauw samengewerkt was, complimenteerden hun vrou welijke collega's, evenals de E.H.B.O. en de heerenafdee- llng van het Roode Kruis Middelburg. Aanwezig was ook mej. Bosschaert, een der initiatiefneemsters, terwijl de twee pioniers van de vereeni- glng, dokter Scheps en Ma joor Ludlkhuuse, staande wer den herdacht. Na het offlcleele gedeelte van de avond, waarbij de dames verscheidene bloem stukken ln ontvangst moesten nemen, volgde de opvoering van een blijspel van Thierry Martinet „Hoogmoedswaan zin" door de tooneelvereenl- ng „Onder Ons". De Baby- nband zorgde voor het mu zikale gedeelte van de avond. In de pauze werden verschil lende goede gaven van het Roode Kruis onder de aanwe zigen verloot. Vlissingen AFSCHEID. Zaterdag nam in de afdeeling machinefabriek van de Kon. Mij. „de Schelde" te Vlissingen, de heer J. Degener, afscheid. Na een dlensttyd van ruim 26 jaar gaat hy thans met pen sioen. De heer Le Clerq over handigde hem met eeftige toe passelijke woorden enkele fraaie cadeaux. dagmiddag eindigde helaas ln een zware nederlaag voor de Vlisslngers. die er niet ln slaagden ook maar een enkele party te winnen en over alle linies door Scarborough wer den geklopt. Na 2 dagen hebben de Vlis slngers dus 2 wedstrijden ge wonnen en 2 verloren. DE VOETBALLERS. Het Vllsslngsche voetbal elftal, dat naar Bromley trok. speelde daar tegen Bromley F..C. gelijk (2—2). De collecte voor het T.B.C.. Fonds „Draagt Elkanders Lasten" te Middelburg, we.Ke Zaterdag werd gehouden, bracht 654,44 op. Aan de Ryksunlversitelt to Utrecht slaagde voor die renarts de heer H. A. Weyens, vroeger te Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 1