PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Geen fruitstaking in Goes Ex-Kroonprins is arm Molotov liep boos weg Blijde gebeurtenis te verwachten. Hoofdredacteur O. Balllntljn :(met redactloneele medewerking van dr. W. H. Beekeiikainp), Uitgave: Stich ting P.Z.C., Middelburg Druk: firma F- van de Velde Jr., Vlissfngen. Commissie van Bijstand J. L. van Leeuwen, Ds. M L. W. Sclioch,Vlis- Blngen. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon en feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT Dinsdag 27 Aug. 1946 189e Jaargang Nummer 198 ABONNEMENTSPRIJS 25 cent per week. 3,20 per kwartaal, franco Eer post, 3.46 per kwartaal, osse nummers 5 cent ADVER TENTIEPRIJS 12 cent per mm., minimum per advertentie 2 Bureaux gevestigd te Vlissingen Walstraat 58-60, tel. 10 (2 lijnen) Middelburg- Londensche Kaai 29. tel. 2077 en 2924. Goes: Turfkade 15, tel. 2475. Oostburg Gratemastraat 3. Terneuxen: Brouwerijstraat 2, Postrekening nr. 359300 PZ.C-, Middelburg. Het Wereldgebeuren West en Oost beschuldigen elkaar wederkeerig. Nog deze week een minister-conferentie? De steeds voortdurende te genstelling tusschen de Wes- tersche mogendheden en Sov jet-Rusland, welke ons ln het jaar, dat nu reeds aan de vrede wordt „gedokterd" tel kens weer vervult met een twijfel of men eigenlijk toch niet bezig ls een nieuwe oor log voor te bereiden, is Zon dag te Parijs weer eens op merkwaardige wijze aan de dag getreden. Frankrijk vier de de tweede verjaardag van de bevrijding van Parijs en men deed dat op echt Fran- sche wijze: redevoeringen, dé- coraties en feesten op straat, alles geheel in de stijl van de befaamde Quatorze Julllet. Minister-President Bidault ver leende ln het Parijsche stad- huis onderscheidingen aan een aantal verzetslieden en hield daarna een redevoering, tot bijwoning waarvan vele der bultenlandsche diplomaten, die in verband met de Vredescon ferentie in de Fransche hoofd stad aanwezig zijn, waren uit- genoodigd. Ook de leider van de Russische delegatie, Molo tov, was aanvankelijk aanwe zig en voor hem was, even als voor den afgevaardigde van de Oekraïne, een plaats gereserveerd op de tweede rij. Niet dat men meende dat deze heeren geen plaats op de eerste rij toekwam, maar men had nu eenmaal een alphabetl- sche volgorde gekozen en deze bracht bijv. e vertegenwoor digers van Engeland, Ame rika en China op de eerste en de Russen op de 'tweede rij; Dat „namen" de heeren blijk baar niet en nog vóór Bidault aan het woord kwam verlie ten zij demonstratief de plech. tigheid. De Russische pers doet ove rigens in het algemeen weinig, wat er toe zou kunnen bijdra gen de Verhoudingen wat min der gevoelig te maken. Tel kens opnieuw duiken er in haar kolommen aanvallen op de bondgenooten van de groo- te oorlog op. cmaal is het weer de „Roode Ster", welks internationale commentator in een beschouwing over de Vredesconferentie beweerde, dat het werk te Parijs wordt gehinderd en vertraagd door landen, die handelen „onder invloed van Engeland en de Ver. Staten. Zelfs spreekt de „Roode Ster" van „pogingen achter de schermen om de oude imperialistische politiek te doen herleven". 't Is zoo langzamerhand al een oud liedje, maar juist het feit, dat het telkens weer her haald wordt, draagt er in ernstige mate toe bij de ge moederen onaangenaam te prikkelen. Geen wonder dat de berichten ever een mogelijk spoedig bijeenkomen van de ministers van buitenlandsche zaken van de vier groote mo gendheden, telkens weer be langstelling trekken. Thans is het een correspondent van de „Daily Mail", welke zelfs weet te berichten, dat er po gingen zouden worden gedaan om nog deze week een derge lijke bijeenkomst te organi- seeren ten einde de interna, tionale toestand, welke sedert het begin van de vredesconfe rentie eigenlijk alleen maar verslechterd is, nog eens ter dege onder de loupe te ne men. Misschien dat een open hartige bespreking „en petit comité" de atmosfeer wat zou kunnen zuiveren. Volgens het Engelsche blad, zouden althans Bevin en Byrnes die er reeds met President Truman over getelefoneerd hebben er wel voor voelen. Het ziet er trouwens naar uit, dat deze belden met hun Russische collega nog een ap peltje te schillen hebben, ten minste indien men geloof mag hechten aan een mededeelir.j van den Berlijnschen corres pondent van de „Daily He rald", die bisteren wist te be richten, dat de Russen in hun zóne van Dultschland de vier- mogendheden-overeenkomst betreffende de schadevergoe dingen naast zich neer gelegd zouden hebben. De correspon dent beweert, dat van gezag hebbende geallieerde zijde ver- Kanaalzwemmer moest opgeven. De Chileensche kampioen Berroeta, die Zondag in de vroege morgen bij Kaap Gris Nez startte heeft zijn poging om over het Kanaal te zwem men moeten opgeven, toen hij nog slechts een halve mijl van de Engelsche kust verwijderd was. Zware zeeën maakten het hem onmogelijk de kust zwem mend te bereiken. Om kwart voor tien, toen hij duidelijk grond begon te ver liezen en in westelijke richting dreigde af te drijven, haalde men hem onder protest uit het water. Hoewel hij tegen golven van 10 voet hoogte had gevoch ten, was hij toch nog in staat zelf aan boord te klimmen. klaard is, dat overweldigend bewijsmateriaal zou wijzen op een reeds enkele maanden ge leden door de Russen geno men beslissing om geen machi nerieën meer naar Rusland over te brengen, maar te st; ven naar - -rzlening in de Russische behoeften door op. a aring van de Duitsche pro. ductie van consumptie-artike- lrn. Dat een dergelijk bes.uit, i.etweiK lijnrecht in strijd met de gemaakte afspraken zou zijn, de verhouding nóg meer gespannen zou maken, dan reeds het geval is, lijdt geen twijfel. Met spanning ziet de wereld uit naar hét moment, waarop de koers naar een werkelijke wereldvrede zich wat duidelijker zal gaan af- teekenen. Prinses Juliana moei haar werkzaamheden beperken Paleis Soestdïjk. Officieel werd machti ging ontvangen te ver klaren, dat Hare Ko ninklijke Hoogheid, Prinses Juliana, de eerstkomende tijd. om verblijdende redenen, hare werkzaamheden zal moeten beperken. Op 5 September zal op Schiphol met 'n K.L.M.-vlieg- tuig arriveeren generaal J. J. M. G. de Lattre de Tassigny, chef van de Fransche gene rale staf en inspecteur-gene raal van het landleger. Laatste schip met geëvacueerden. De „Sibajak", die medio Sep tember met 1300 evacuée's uit Australië en Nieuw-Zeeland zal vertrekken, zal het laatste schip met geëvacueerden voor Nederland zgn. De 1500 evacuees, die na het vertrek van de „Sibajak" nog overblijven zullen mogelijk naar Nedérlandsch-Indië wor den gerepatrieerd. Russische burgers in Nederland. DE PRAWDA PROTESTEERT. In een artikel van de „Praw- da" over weigering van de Ne- derlandsche autoriteiten om zee Sowjetrussische burgers te doen repatrieeren, wordt ver klaard: „Deze feiten beteeke- nen een openlijke uiting van een vijandige houding tegen over de Sowjet-Unie, waarvoor de Nederlandsche regeering de volle verantwoordelijkheid draagt- Het Sowjet-Russische publiek eischt afdoende maat regelen." DE WERKPLAATS KINDERGEMEENSCHAP BILT HOVEN. Het als duizenden andere kin deren in Nederland blijven de ■prinsesjes 's middags op school over. Te midden van andere leerlingen van Kees Boekets Werkplaats eten zij hun boterhammen uit een trommeltje. Amerikaansche attachés moeten Rusland verlaten. Op verzoek van de Russi sche regeering hebben de Amerikaansche marine atta chés de steden Archangel en Wladiswostok verlaten. De Sowjet-autoriteiten heb ben hun toestemming nog niet verleend voor het openen van Amerikaansche consulaten in andere steden van de Sowjet- Unie. Men verwacht nu, dat ook de V. S. beperkende maatrege len zullen nemen ten aanzien van de Russische consulaten in Amerika. TARWEVOORRADEN GEDAALD. De tarwevoorraden in de vier belangrijkste producee- rende landen (de V.S., Canada, Argentinië en Australië) be droegen op 1 Juli van dit jaar tezamen 373 millioen bushels. Dit is het laagste peil sinds bijna tien jaar, aldus het Ame rikaansche departement van landbouw. ENGELAND SCHENKT SCHEPEN AAN DUITSCHLAND. Engeland heeft 147 kleine mijnenvegers, die volgens de overeenkomst van Potsdam aan dit land waren toegewe zen „bg wijze van genade" overgedragen aan Duitschland. De schepen zullen aan de vis- schersvloot toegevoegd wor den. Men hoopt, dat dit ge baar er toe zal bijdragen het voedselprobleem in Duitsch land te verzachten. UITZONDERING SMA AT- REGELEN EN" GRIEKEN LAND OPGEHEVEN. Officieel is medegedeeld, dat de Grieksche regeering de uit zonderingsmaatregelen, waar onder de beperking van som mige grondwettelijke rechten, welke in Griekenland in Juni j.l. werden ingevoerd in ver band met botsingen tusschen gewapende groepen en regee- ringstroepen. thans heeft op geheven, en wel met het oog op het komende plebisciet over de koningskwestie. Weer Amerikanen boven Joego-SlaYië? Radio Belgrado verklaarde Zondagavond, dat in de laat ste dagen opnieuw Joegosla- vlsch grondgebied door Ame rikaansche vliegtuigen was ge schonden. In de laatste elf da gen zouden 110 van dergelijke gevallen zijn voorgekomen, waarvan negentig door mili taire vliegtuigen. Ook Britsche vliegtuigen? Volgens de Londensche cor respondent van het Joegosla vische persbureau Tanjug heeft een woordvoerder van het Britsche ministerie van buitenlandsihe zaken desge vraagd verklaard, dat de Joe goslavische regeering eenigen tijd geleden een protest heeft ingediend tegen het schenden van het Joegoslavisch grond gebied door Britsche vliegtui gen. Den Haag dreigde met krasse maatregel. De bezwaren zijn gebleven. Een staking in Goes? Zou het zoover komen? Het leek er veel op. De mouwen wer den opges:roopt. De strijd zou beginnen. 's Kijken, wie de sterkste is. Totdat Een staking in Goes? Iets zeldzaams. Ongeveer 25 jaar jaar geleden hebben de bouw vakarbeiders dit wapen eens gehanteerd. Later hebben de arbeiders bij de fa. A. S. J. Dekker dit voorbeeld eens ge volgd, maar over het alge meen heeft de stakings-bacil hier geen groote kansen. Welke groep werklieden wil de het nu eens probeeren? Werklieden? Mis- Een groep middenstanders: de winkeliers in groenten en fruit, van wie men zeker een dergelijke actie niet verwacht zou hebben. WAAROM HET GING. Waarover was de toorn van deze menschen ontstoken Kort gezegd, over de plannen van de regeering, om het fruit ,op de bon te brengen". Maar, zoo zal men opmer ken, dit is toch geen plaatse lijke kwestie? Als hierover strijd geleverd moet worden, dan toch door de landelijke bond van groente- en fruit handelaren en niet door één afdeeling hier of daar. De bond heeft zich dan ook met de distributie van fruit bezig gehouden. Aanvankelijk waren de bezwaren zóó groot, dat de kleinhandel overal wei- ;erde de bonnen in ontvangst e nemen. Na een nadere be spreking met de regeerings- vertegenwoordigers heeft de bond zich noodgedwongen bij de plannen van de regeering neergelegd en besloten er van .e maken, wat er van te ma ken is. hóewei lang niet alle be zwaren waren weggenomen en men van meening bleef, dat b.v. een paar warme dagen de heele distributie, speciaal van pruimen en vlug rijpende peren, in de war zouden doen loopen. De afd. Goes kon zich blijk baar met dit besluit niet ver eenigen en ging een- staking voorbereiden. Een wilde sta king dus. niet gesteund door de bond, maar tegen zijn be sluit ingaande. Bovendien kan de vraag ge steld worden, of het te verant woorden is, een staking tegen de Overheid op touw te zetten en zich dus met geweld tegen haar te stellen. Velen zullen dit principieel veroordeelen. Het is ook practisch mis: le omdat een regeering, die zich zelf respecteert en naar ge zag wil handhaven, voor geweld niet uit de weg zal gaan, wat ook in het onderhavige geval is gebleken en 2 e omdat daardoor de positie van het hoofdbestuur wordt bemoei lijkt, ja, daarop feitelijk een aanval wordt ondernomen. Een andere fout was ook om de aardappelen en groente, die er geheel buiten stonden, ln het conflict te betrekken. Daardoor kreeg het dus schijn, alsof men de burgerij het mes op de keel wilde zetten en de levensmiddelenvoorziening in de war wilde sturen. Het spreekt vanzelf, dat het ge meentebestuur dit niet lijdelijk kon aanzien en reeds 'maat regelen voorbereidde, om de bevolking in ieder geval aan aardappelen en groente te hel pen- Toen echter uit den Haag het bericht kwam, dat iedere kleinhandelaar, die in staking zou gaan, zijn erkenning zou verliezen, heeft men de ge volgen hiervan eens ernstig overwogen. Immers dan zou den de stakende handelaren hun vergunning verliezen, dan zou ieder weer aardappelen, groente en fruit kunnen gaan verkoopen en zou de saneering van deze handel weer onge daan werden gemaakt. Dit alles wilde men niet. riskeeren en daarom werd Zaterdagmor gen het besluit genomèn, de staking niet te laten doorgaan. Inmiddels hebben de Goes- senaren hun bon voor fruit niet kunnen inleveren, de klein handelaren namen ze niet aan, zoodat hiervoor nog een op lossing zal moeten worden ge vonden. BEZWAREN GEBLEVEN. De Goesche groente- en fruithandelaren hebben dus het hoofd ln de schoot gelegd, maar hun bezwaren tegen de frultdistributie zijn gebleven. Ook de belofte van den direc teur van de veiling, hun via den burgemeester gedaan, dat hun het fruit niet zal worden toegewezen, maar dat met hun verlangens rekening zal wor den gehouden, kan moeilijk worden ingelost, omdat niet de directeur van de veiling maar een ander functionaris ait uit maakt en ook, omdat dit on billijk zou zijn tegenover ande ren. De mannen van de practijk blijven groote bezwaren van de fruitdistributie vreezen en zul len deze binnenkort ook tegen over het publiek uiteenzetten. Goes zoo zeggen zij ls nu eenmaal productiegebied. Evenals de handel in aardappe len kan ook die in fruit Juer Vandaag... is het 350 jaar gele den, dat Heemskerck, Barentsz en vijftien man schappen, bij hun ver- geefschen tocht op zoek naar de Noordelijke door vaart naar Indië, hun be faamde overwintering op Nova-Zembla begon nen; ls het 15 jaar geleden, dat de Nederlandsche politicus, Mgr. Prof. Dr. W. H. Nolens, die 35 jaar lang Tweede Kamer lid was, overleed; bestaat de spoorlijn TerneuzenNed.-Belgi sche grens 75 jaar. De roofoverval op het postkantoor. Er is vastgesteld, dat het bedrag, dat Zaterdagavond bij de roofoverval op het hoofd postkantoor te Rotterdam werd ontvreemd, belangrijk hooger is dan 200.000. Volgens den portier zouden twee personen de overval heb ben gepleegd. De bult bestond uit paketten bankbiljetten en bescheiden, betrekking hebben de op het Giro- en postwissel- verkeer. Van Kleffens spreekt voor Amerikaansche radio. Mr. van Kleffens heeft via de Amerikaansche radio ge. sproken over „geschillen voor de V.N." als onderdeel van een serie, getiteld: „Onze buiten landsche politiek". Op een vraag over het recht van veto zeide Van Kleffens: „Mijn voornaamste bezwaar tegen het recht van veto is, dat het een ontkenning van het democratische principe be tekent. Het veto toont zeer duidelijk aan, dat wij in in ternationale aangelegenheden, ons denken nog niet hebben aangepast aan het democra tische principe, zooals wij dat opvatten". .,Wg hebben noode in het recht van veto berust, ingevol ge van een sterke druk." ITALIAANSCH FRUIT NAAR DUITSCHLAND. De Italiaansche regeering heeft Duitschland zonder ver goeding groote hoeveelheden "ruit aangeboden, daar Italië geen mogelijkheid ziet, dit naar andere landen te expor teeren. De bezettings-autcri- teiten van alle zones hebben hun medewerking voor het ver voer toegezegd. Het Duitsche volk monarchistisch? ,A1 mijn goederen liggen in de Russische zóne. Ik heb al wel twintig maal gereclameerd. Ik krijg niet een.s antwoord" Al dus klaagde „Seine Kaiserliche Hoheit" de (ex-) kroonprins van Duitschland. Hij kwam zijn be klag doen bij den commandant der Fransche bezettingstroepen in Hechingen, een klein stadje in de Fransche bezettingszone, Spoedig nieuw republikeinsch kabinet. Volgens geruchten in repu- blikeinsche kringen zou Sjah- rir binnen eenige dagen wel licht gereed zijn met de vor ming van een. nieuw kabinet en in het midden van deze week weer naar Batavia te- rugkeeren voor een ontmoe ting met lord Killearn. Lord Killearn is gisteren te Batavia aangekomen. Een officieel Britsch militair woordvoerder heeft medege deeld, dat generaal-majoor Forman nog niet naar Soera- karta zal vertrekken, daar de republikeinen om uitstel ver zocht hebben. In republikeinsche kringen heeft men vernomen, dat Soe- dibyo of een ander vooraan staand officier van de T. R. I. voor besprekingen naar Bata via zal gaan, doch tot op he den is geen datum bekend. Ambassadeur uit China komt naar Den Haag. BESPREKINGEN MET DE REGEERING. De Nederlandsche ambassa deur in China vertrok Zondag avond per vliegtuig uit Los Angeles via New-York naar Nederland. Na besprekingen met de Nederlandsche regee ring zal hij later per vliegtuig naar China terugkeeren. Hij verklaarde niets te we ten van een bericht uit China over een aanbod van de Chi- neesche regeering om tusschen Nederland en de Indonesische nationalisten te bemiddelen. NIEUWE GRONDWET VOOR JAPAN. De Japansche kamer van af gevaardigden heeft met 421 tegen 8 stemmen een nieuwe grondwet aangenomen. In de ze grondwet worden derech ten van den keizer besnoeid. in de buurt waarvan Seine Kai serliche enz. het oude stamslot der Hohenzollern bewoont. „Herr „Gouverneur", aldus jammerde hij „wie soil ich mit 300 Mark im Mor. at auskommen?" Inder daad niet zoo eenvoudig voor 'n man van de vroegere standing van Seine enz. „Gelooft U, dat het Duitsche volk het herstel van de monar chie wenscht?" zoo vroeg hem een reporter, die tot den eer. tijds hoogen gast was doorge drongen. Ziehier het antwoord van dezen man, (die nog niets van zijn Pruisische zelfverzekerdheid schijnt verloren te hebben). „Ongetwijfeld! Onder het be wind van mijn vader was het Duitsche volk gelukkig en vrij. Het toenmalige Duitschland was zoo weinig een dictatuur, dat mijn vader over minder macht beschikte dan zelfs pre sident Truman.* „Verwacht u zelf ook nog eens aan de regeering te komen?" Het antwoord van den kroon prins: „Dat is nauwelijks te verwachten. Maar misschien mijn zoon." Ach so! Het doet een tikje dwaas aan, dit verhaal van den ex-kroon prins. En behalve een Duitscher zal wel niemand gelooven, dat de Hohenzollems inderdaad een kans hebben om ooit weer op de troon te komen. De Duit sche vorsten hebben afgedaan en hun kansen zijn minimaal. Maar ja, je kunt nooit weten. Wie gaf na de vorige oorlog Hitier ook maar een schijn van kans! En toch maakte hij van Europa een heksenketel DE WERKPLAATS KINDERGEMEENSCHAP BILTHOVEN Iedere morgen mogen er twee kinderen met den bakker mee rijden, Prinses Beatrix heeft zich hier een goed plaatsje ver overd. worden vrijgegeven, met in achtneming van de vastge spelde prijzen. De distributie, zoo vreezen zij, zal hier gro'otendeels mis lukken, omdat de rechtstreek- sche verhouding tusschen producent en consument hier historisch gegroeid is. Die twee zullen ook nu elkaar we ten te vinden en geen controle kan dit beletten. De stroppen zullen voor de kleinhandel zijn. Het gevolg van deze distri butieregeling zal ook zijn. dat de kleinhandel van de veiling geweerd wordt, iets, wat men al eerder gepoogd heeft, maar wat door de steun van het vei- lingsbestuur toen mislukt is. De groothandel zal daar nu heer en meester zijn. Voor de consument is dit het onaangename, dat hoe meer tusschenstations het fruit moet passeeren, eer het van de boomgaard bij de ver bruiker ls terecht gekomen, hoe duurder het wordt. Daar om is de kleinhandel bang. dat de consumennjt de kortste weg zal zoeken. Het ls zeker billijk, dat nu de wilde staking is afgelast, 'n ernstig en serieus onderzoék naar de klachten en bezwaren van de kleinhandelaren wordt ingesteld. "vrrrTTmr VOEDSELORGANISATTE De wereldvoedselraad komt volgende week bijeen om de oprichting te bespreken van een nieuwe voedselorganisatie ter opvolging van de U.N.R R.A. Deze nieuwe organisatie moet trachten de prijzen te stabiliseeren en de productie ip te voeren. De juweelen van Irma Greese. De weduwe van Josef Kra mer, het „beest van Belsen", is gearresteerd bij een poging om het concentratiekamp Bel sen binnen te dringen op zoek naar een doos juweelen, die daar verborgen zouden zijn door Irma Greese. Een zuster van Irma Greese was er van op de hoogte dat Irma een doos juweelen in de kamptuin verborgen had. Zij kwam in aanraking met de weduwe van Kramer, die een manier wist om het kamp bin nen te dringeii. Bij de poging het kamp binnen te 'komen werden beide vrouwen echter gearresteerd De wacht heeft echter tevergeefs getracht de .juweelen in de tuin te vin den. VERRADER PLEEGT ZELFMOORD. De 61-jarige W. Munnix, die eenige maanden geleden voor het bizonder gerechtshof te Amsterdam moest verschijnen,, beschuldigd van verraad, heeft na zijn herstel van een zenuw storing, zelfmoord gepleegd door de gaskraan open te zet ten. Munnix had dezer dagen opnieuw voor het bizonder ge rechtshof moeten verschijnen, waar o.a- als getuige zou op treden de heer A. Horn, die door Munnix eenige malen was aangebracht bg de Dultschers tijdens de bezetting, als z.g.n. „onscciaal element, dat in aan merking kwam voor tewerk stelling in Duitschland". DE TROUWRING VAN LUTHER. In Venlo werd onlangs de trouwring van Maarten Luther, welke door een zeke re B. te koop werd aangebo den, in beslag genomen. De ring, welke zeer breed en van massief goud is, draagt aan de bovenzijde een klein Boheemsch steentje, dat °P het punt, waar de twee bal ken van het crucifix elkaar kruisen, bevestigd is. Aan de andere zijde, eveneens op de halve omtrek staan een gevel kolom met koorden en zwaard, een ladder en een hamer af gebeeld. De ring droeg de naam van Luther en zijn vrouw en de datum der kerke lijke voltrekking. Genoemde B. verklaard, dat de ring van diefstal uit een museum te Amsterdam af komstig is, wat bij onderzoek waar bleek te zijn. De Amerikanen In China. Volgens Radio Kalgan heeft de Chineesche Communistische I Partij een boodschap gezonden 'aan de conferentie van Parijs, waarin zij het terugtrekken eischt van de Amerikaansche troepen uit China. De vertegenwoordiger der Chineesche communisten te Nanking, koestert het plan een protest in te dienen bij gene raal Marshall, den specialen gezant der Ver. Staten ln China, wegens „geheime on derhandelingen" over de ver koop aan generaal Tsjang Kai Sjek van Amerikaansche sur plus goederen tot een bedrag Ivan een half milliard dollar. Nieuws ln een noledop Volgens den Brusselschen correspondent van de „Daily Telegraph" heeft Leon Degrel. le, de voormalige leider der Belgische rexisten. zich Don derdag ingescheept op het Spaansche schip „Monte Ay&- la" met bestemming naar Buenos Aires. Tusschen Grenoble en La Salette is 'n autobus met pel grims in een 80 meter diepe afgrond gestort Tusschen de wrakstukken vond men vijf dooden en 40 gewonden, Dr. Hilde Wernicke en de verpleegster Helene Wieczrez. die na te Berlijn ter dood ver oordeeld te zijn om gratie had den verzocht, hoorden op dit verzoek afwijzend beschikken. Zij worden verantwoordelijk gesteld voor het dooden van plm. 600 krankzinnigen door middel van gif-injecties. Een Egyptisch lijnvlleg- tuig is op weg van Lydda naar Cairo bij de Suezweg neerge stort. Vijf passagiers werden gedood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 1