Armoede en verwildering op Sumatra Avonturen van Donny en Ronny Burgemeestersvrouwen staan terecht Binnenkort uitbreiding beurshandel INDISCHE BRIEF. Orde en veiligheid dienen vóór alles hersteld te worden. De Repoeblik heeft geen gezag, t WIE vroeger dit land, Su matra, in zyn welvaart gezien heeft, zou het thans niet herkennen. Waar eenmaal geluk en welvaart heerschten, grijnzen nu ar moede en verwildering u aan. Het is voor de weinig overge bleven Nederlanders, binnen de geconcentreerde linie van een beschermd stadsdeel te Medan, niet mogelijk het bin nenland te bereizen. Maar er zijn genoeg contacten om den werkeüjken toestand op de eenmaal zoo prachtige groot- landbouw-ondernemingen van de Oostkust te kunnen beoor- deelen. En bovendien vormen de vele Inheemsche arbeiders, die halfnaakt, overdekt met zweren en opgezwollen honger oedeem, binnen de veilige zone komen bedelen een stil en schrijnend gtuigenis van de ellende, welke daarbuiten heerscht. Zij vertellen u hoe talloozen van hun vrienden op de onder nemingen hun schamele, ver waarloosde behuizing in het geheel niet meer kunnen ver laten, omdat zij ziek zijn en er is geen medicijn, (noch medi sche behandeling) of omdat zij in het geheel geen kleeding meer hebben, zelfs geen stuk zakkengoed, om hun leden te bedekken. De zoogenaamde Repoeblik heeft op Sumatra in het binnenland niet het minste gezag, noch beschikt zij over eenig instrument om oecono- mische orde te scheppen of de veiligheid der bevolking te ga randeeren. Het oorspronkelijke leger, dat voor dit laatste doel werd opgezet, valt uiteen in tientallen rooovende en plunde rende benden onder aanvoering van lieden, die zich gaarne „ge neraal" noemen, of fascistische organisaties van jonge lieden, die onder den invloed der Ja- pansche propagande zijn opge groeid. MH/tlOENEN VERDWENEN Een poging tot economische ordening had tot resultaat, dat de voor ddt doel opgerichte or ganisatie tenslotte uiteenspatte, omdat de op eigenbaat beluste leiders elkander den buit begon nen te betwisten. De eigen In donesische pers onthulde, dat er millioenen aan geldmiddelen spoorloos verdwenen waren, om nog maar te zwijgen van de ryst en textielvoorraden, welke de economische ordenaars uit sluitend ten eigen voordeele naar de Straits Settlements hadden versjaggerd, Geen wonder dus. dat de on der zulk een druk en uitpersing levende arme bevolking met ver langen naar het oogenblik uit ziet, waarop Nederlandsche troepen het gezag, de orde en de veiligheid zullen herstellen. Verstandige nationalistische leiders uit Indonesischen kring waarvan er al verscheidene naar het beschermde gebied der Nederlanders gevlucht zijn, zien voor dit deel van Indië voorloo- pig ook geen andere oplossing Natuurlijk wenschen ook zij evenals de vertegenwoordigers, die in Malino met ons aan de ronde tafel zaten, een perspec tief va: grootere zelfstandig heid en zelfbestuur. Maar zij zien zeer wel in dat, om zulks te bereiken, eerst de orde, de rust en de veiligheid hersteld dienen te worden Dat eerst weer een basis moet wor den gelegd waarop met den po- litieken en den economischen weder-opbouw een aanvang kan worden gemaakt. En die grond slag is hier op Sumatra op het oogenblik ten eenenmale afwe zig. In deze kringen heeft de jongste rede van dr. van Mook op de conferentie te Malino diepen indruk gemaakt, in het bijzonder diens formuleering van de eischen, welke voor het bereiken van zelfstandigheid allereerst noodig zijn, in de eerste plaats gevoel voor verant woordelijkheid, en daarnevens een gezag waar het volk werke lijk naar luistert en dat ieders veiligheid van persoon en goed garandeert. (Wordt vervolgd.j De nieuwe bonnen. Voor de week van 18 t.m. 31 Aug. zfln de volgende bonnen aangewezen: BONKAARTEN LA, LB, LC 608. Uelk: a 77 melk 2 1. B 77, C 77 melk 3% 1. BONKAARTEN LD, LE 608. Melk: D 77, E 77 melk 6 1. TABAKSKAARTEN. T 44 2 rantsoenen tabaksarti kelen. Directeur evacuatiebureau stond terecht. 825.000 gulden verduisterd. Voor de arrondissements rechtbank te Alkmaar stond Dinsdag terecht de 50-jarige Jan van Pluym, voormalig di recteur van het evacuatiebu reau Noord Holland, die 31 October 1945 wegens fraudu leuze handeling werd gear resteerd.. Hem werd ten laste gelegd de verduistering van 50.000 uit de kas van het evacuaiie- bureau. Bij het verhoor bleek echter, dat hij sedert 1941 tot het einde van de oorlog kans had gezien aan verteringen een bedrag van 325.000 op te maken. Alleen reeds by een zaak in de Korte Leidsche- dwarsstraat te Amsterdam gaf hij in die periode 42.000 uit. De officier van justitie, mr. Meischke, laakte het optreden van verdachte in een scherp requisitoir en wees op de te genstelling tusschen braspar tijen vaq Van Pluym en de armzalige evacuées, die hun haardsteden moesten verlaten. Hij eischte een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. De uitspraak werd bepaald op 3 September. TRIBUNAAL TERNEUZEN. Hij wist van niets, Allereerst verscheen Woens dag voor het tribunaal mevr. C. J. J- S., te Axel, de vrouw van den N.S.B.-burgemeester aldaar. Zij was lid van de N.S.B. en de N.S.VO. voor welk laatste organisatie zrj werkzaam was als leidster van „Moederzorg" c.q. als verzorgster van „Hulp en Bij stand". Ook schreef zij een brief aan de Beauftragte over de N.S.B.-vijandige houding van den gemeente-ontvanger te Axel- Zij bekende het ten laste gelegde met uitzonde ring van het leidsterschap van „Moederzorg". Om de positie van haar man niet in gevaar te brengen was zij N.S.B.-ster geworden terwijl ze toen ze wilde bedanken niet de juiste instantie daarvoor vinden kon. Mr. Dirven noemde verdach te een vrouw, die, om de po sitie van haar man veilig te stellen lid was. Hij verzocht vrijspraak uit de 1-jarige ln- terneering. DE TWEEDE BURGEMEESTERSGADE. De tweede burgemeesters gade was T. A. M- uit Sas van Gent. Haar zondenregister was heel wat langer. Zij was lid der N.S.B. sinds de op richting en lid van de N.S, V.O-, voor welke organisatie zij contributie-inster en kring- vertegenwoordigster van het „Strijdfonds" en het „Vierdui- tenfonds" was. Voorts collec teerde zij voor Winterhulp, was sociaal verzorgster van minder bedeelden der N.S.B. droeg het speldje en uniform, bezocht vergaderingen en las naarstig N.S.B.-kranten. Zij bekende alles doch toon de berouw. Uit haar mond en uit die van haar echtvriend werd het verhaal vernomen der positie van handelsreizi ger tot burgemeester. Zij ver zocht ten slotte spoedig te rug te mogen keeren tot haar kinderen. HIJ WIST VAN NIETS. P. L., winkelier In suiker werken te Terneuzen was symp. lid, lid van de N.V.D., ontving moffen te zijnen huize en behield zyn radio-toestel. Verd. wist van niets. De mof fen kwamen bij hem thuis om te helpen voorkomen dat zijn gevorderde woning zou wor- den vernield- Door een getui ge decharge kwam vast te staan, dat verd. wel degelijk had gespionneerd. Om meer licht in deze zaak te krijgen zullen 12 Sept. a.s. meer ge tuigen worden gehoord. HIJ BEDREIGDE DEN BURGEMEESTER. J. F., landarbeider te Clin- ge, was lid van de N.S.B., werkte sinds 1940 in Did. bracht in de gem. Clinge BEURSOVERZICH7 Weinig animo. Het zag er heden naar uit, dat de betere tendens op de aan- deelenmarkt was verdwenen Het algemeen aspect was weer weinig geanimeerd en de eer ste advieskoers van Koninklijke olie lag op 410 vijf punten be neden gisteren. Behalve naai" 6«wone en pref. aandeelen Dordtsche olie gaat de aandacht op de petroleummarkt nu ook uit naar Moeara Enim, die een interim dividend over 1946 heeft aangekondigd. Inmiddels is de Mogelijkheid geopend, dat de beurshandel eerlang weer eeni- ge uitbreiding kan ondergaan doordat de Ned Bank vergun ning heeft verleend voor de verhandcMng van in guldens luidende buitenlandsche obliga ties. Voor zoover heden echter te beoordeelen viel was de be langstelling minimaal. Het trok de aandacht, dat aandeelen Vre- destein zich op 133 goed wisten te handhaven, dus 18% boven de emissiekoers. Terwijl de cul tuurfondsen algemeen zich op 't vorig peil bewogen legde H.V.A een vaste stemming aan de dag en werd vernomen op 245 a 250 De markt was echter bijzonder schraal, ook voor de Ned. Staatsfondsen, die nauwelijks hooger geadviseerd werden. De Kon. olie noteerde 409, en Claims kwamen op 798. Indu- strieelen vertoonden voor Ned. Ford en Fokker verliezen van verscheidene punten, Philips en AKU nauwelijks prijshoudend Unilever uiteindelijk 2 hoo ger, maar Vredestein moest 2 prijs geven op 130. Van cultuur - dsen was H.V.A. een uitzon dering aangezien deze aandeelen 8 hooger genoteerd werden op 250. Van Tabakken was oude Deü 3 in reactie. Rubberaan deelen stil en meerendeels prijs houdend. Schepen konden ziel: nauwelijks handhaven. Prolongatie 2',ei. N.S.B.-propagandapamfletten aan en bedreigde Clinge's bur gervader bh' een kwestie over het uitbetalen van ondersteu ningsgeld met bemoeienis van het N.A.F. Verdachte beken de. Hij was bij de N.S.B. ge gaan om verbetering te bren gen in zyn levensomstandig heden en werkte in Duitsch- land en Polen om te verdienen. Hij was 13 maanden geïn terneerd. Mr. Terwoerd reconstrueer de de feiten en vroeg vrij spraak. M. W„ metselaar te Terneu zen was lid van de N.S.B., lid van de N.V.D., Ec. front en W. A. en werkte voor de Duitschers. Ook hij bekende. Hy was reeds 23 maanden ge in terneerd. De zaak tegen A. J H. loondorsciher te Sdhoondykel werd verschoven naar 12 Sept., daar diens raadsman niet was verschenen. JEUGDUITWISSELING NEDERLAND—ENGELAND. Volgens een systeem van onderlinge uitwisseling is de World Friendship Association, waarvan het hoofdkantoor te Londen is gevestigd, dit jaar begonnen reizen te organisee- ren voor Nederlanders van 1418 jaar naar Engeland en van Engelsche meisjes en jon gens van die leeftijd naar Nederland. De Nederlandsche iongens en meisjes zijn reeds bijna allen terug van hun va- cantiereis en Zaterdag is de eerste groep Engelsche jonge lui in Den Haag gearriveerd. Nieuwe groepen van 162 5, 180 volgen deze week. Aan het eind van de week. zullen 950 gasten hier verblijf houden. 5. Donny en Ronny maakten dat ze weg kwamen. Vlugger, dan ze gedacht had den, was de eerst zo vriendelyke en hulp vaardige man uit de put geklauterd en zette hen na. „Lo pen, Ronny", hygde Donny, „hfl haalt ons in!" Inderdaad zou het niet lang meer duren of de woedende man zou de jongens ingehaald hebben en stond hen vast en zeker een mals pak slaag te wachten. Gelukkig kwam er redding opdagen in de vorm van een andere voorbijganger. Deze liep namelijk te dromen en had de hollende knapen niet in de gaten. Hij botste pardoes tegen de woedende man op. „Hé, kun je niet uitkijken, riep hij kwaad SPORT UITSLAG POSTDUIVEN- WEDVLUCHT. Zondag hield de Postduiven- Vereenigipg „Zeelandia" te Mid delbrug een wedvlucht van St. Quentln (Frankrijk). De prijzen werden behaald als volgt: 1, 5 12 D. v. d. Berg: 2 C. Ringel- berg; 3, 7, 11, 13, 14 D. M. Klaossen; 4 J. Poelman: 6 J Davidse; 8 H. Hooftman; 9 G. de BlaeU; 10 J. Geene. UITSLAG WEDVLUCHT MONS. De afstand was 116 K.M. Er namen 43 afgerichte duiven aan deel. Ie Prijs C. Pekaar; 2e en 5e C. de Koeler; 3e Joh. van Es; 4e L. Bom. Er waren 63 jonge duiven. Ie en 13e Prijs W. M. van Haver; 2e Jac. v. d. Plasse. 3e M. Minnaard; 4e C. Pe kaar; 5e L. Minnaard; 6e M. Pekaar. Snelheid le duif 1033 m. per minuut. HANDBOOGSCHIETEN. HET BONDSCONCOURS. Op het Bondsconcours van de Bond ven Handboogschutte- rijen, gehouden te Ovezande. wist het viertal van de Hand- boogsociëteit „St. Sebastiaan' te Yerseke, de meeste punten te behalen en daarmee voor een jaar de wisselbeker in het be zit te krygen. De rozenprjjs was voor „Soranus" van Hein- kensrzand. De persoonlijke prijs voor het hoogst aantal punten was voor J. C. Cornelisse van Yerseke. KORFBAL. Uitslagen van 17 Augustus. le klasse: MadjoeSwift 1, terrein afgekeurd; UnitasZee landia 29SmèrdiekVolhar ding I 2—4. 2e klasse: C.V.W 1—Excel sior 9—0; Tjoba—Vitesse 2—10. 3e klasse A: de Poel—VOPO 34; Olympia—Sinoto 4—1. 3e klasse C: S.V. „Kats"— S.S.S 2 11—1. Wedstrijd programma voor 24 Augustus le klasse: Volharding 1—Uni tas; Seolto 1—Madjoe; Smèr- diekZeelandia. klasse: S.I.W.—S.D.O.; C V.W. 1—Swift 2; Volharding 2— T.O.G.O 2. 3e klasse A: de Poel—Olym pia; D.O.S.Dios. 3e klasse C: S.S.S. 1—S.V ..Kats". 3e klasse D: S.V.O.—W.H.S Voor Woensdag 21 Augustus as. is voor de 2e klasse alsnog vastgesteld S.I.W.Swift 2. Voorwaardelijk buitenveryolging gesteld. De Officieren-Fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te 's- Hertogenbosch voor de Pro vincie Zeeland hebben de vol gende personen buiten vervol ging gesteld: Wilhelmina Briairet Pieter- nella M. E. Nienig geb. Schalk, Maria S. L. Tiele- man, allen Terneuzen; Marie G, Rerjne geb. Campenhout, Clinge; Rokus Duunk en Fran cois M. Nieuwenhuize, beiden Middelburg; Maria L. Fassaert geb. Hermans, Hontenisse; Irene Vemaeve, Sas van Gent; Elisabeth Enkelaar geb. de Bruijne, Oostburg; Elisabeth Lere geb. de Bue, Sluis, over. wegende, dat de gerezen ver denkingen niet ongegrond zyn gebleken, doch dat de schuld van betrokkenen niet van zoo- danigen aard is, dat oplegging van een straf of maatregel In gevolge het Besluit Buitenge woon Strafrecht of het Tribu naal Besluit niet gerechtvaar digd is te achten. Hermanus H. A. Brinkbaus, Vlissingen; Hendricus Jans- sens, Westdorpe; Sara B. du Bois en Seraphien van Voo- ren, Sluis, overwegende, dat de gerezen verdenkingen onge grond zyn gebleken. Helena M. v. d. Heuvel geb. Coppejans, Terneuzen; Marina P. Dieleman, Zaamslag; Wed. Leintje de Visser geb. Molen broek, Goes; Cornelis de Nood, Jannetje Stoel geb. Scharpen- tier, Adriana van Loon geb. Vroomland, allen Middelburg; Sara M. Ampt geb. Linthout, Oud-Vossemeer, onder toe zichtstelling van de S.T.P.D. en ontzetting rechten. Cornelia M. van Beers, Vlis singen; Eduardus F. v. d. Bos en Johannis Boone, beiden Oost burg; Adriana A. 't Gil de, Johannes M. Minderhout. Willem Slof. Julia C. Bakker, allen Middelburg; Stephanus J. de Ryke. Borssele; Johanna Sles geb. Berrevoets en Adr. Boot. Zierikzee; Adriaan Boo ne, Yerseke; Marinus Burgel, Baarland; Tannetje Klap, We. meldinge; Gevoert de Jonge, OosteriM A.iriana C. Scher- nenisse. St Annaland; Krina M. F. de Vin, Rotterdam, Al- phonsius J. de Bruijn. Hulst, onder toezichtstelling van de S.T.P.D., verplichting om te arbeiden en ontzetting rech ten. Belia Sanders geb. Noom, Veere, onder toezichtstelling verplichting afstand doen vari radio en ontzetting rechten. Johanna Goedgebuure "eb. Rijnberg St. Annaland, als vo ren; Adriana H. Boot Zie rikzee, onder toezichtstelling, verplichting voortdurend ver blijf houden in slot „Haam stede" tot 1 Januari 1947 en ontzetting rechten. C. P. Boudeling, Ouwerkerk: verplichting 25(H) te betalen; Hendrikus Rooze, Wolphaarts- dyk, onder toezichtstelling, af stand doen van radio en 500 en ontzetting rechten. Franciscus Meerder, Middel. bur" afstand doen van radio en 1000 en ontzetting rech. ten. Martinus Louws, Aagteker- k, onder toezichtstelling met verplichting tot arbeiden en 750 betalen en ontzetting rechten. Maria A. Pot geb. Druyve, Vlissingen. onder toezichtstel ling, 750 betalen en ontzet ting rechten. Cornelis Danielse, Middel burg onder toezichtstelling, 400 betalen en ontzetting rechten. Johanna M. Arbman, Ter neuzen, onder toezichtstelling, verplichting om te arbeiden, afstand doen van 3 effecten of 100 en ontzetting rech ten. Voor allen geldt de verplich ting zich te gedragen als goed Nederlander. Tweede hoogoven in bedrijf gesteld. In IJmutden Is Dinsdag een tweede hoogoven in bedrijf ge nomen. Deze inibedrijfstelling is zeer belangrijk ook voor de Ne derlandsche gemeenschap, want de productie van deze tweede hoogoven zal geheel geëxpor teerd kunnen worden, omdat de productie van de reeds sinds October 1945 in bedrijf zijnde hoogoven meer dan voldoende is om de Nederlandsche behoef te aan ruw ijzer te dekken De ze export gaat naar verschillen de Europeesche landen, waaron der de voornaamste zijn België Luxemburg, Zweden en Zwitser land. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Geboren: Janna C. A., d. v. J. Couman en J. C. Franken- huijzen; Remmel't K. M., z. v. W. K. Hummelen en N. van Nood; Wilhelmina E., d v. J. Meeuwse en J. Jobse; Chris- toffel, z. v. C. A. van Oord en B. P. Eggink; Sara C., d. v. C. Maas en P. C. Adriaan- se; Bastiaan, z. v. W. J, Lo- kerse en P. Peene; Janna J., d. v. J. D. Viergever en G. H. de Looff; Johanna, d. v.' E. M. Bakker en J. Geluk; Hen- riëtte J. Th., d. v. J. H. L. Elders én M. C. H. Heijnen; Cornelia, d. v. J. A. Debrau- wer en P. E. M. Leydekker; Geertruida J., d. v. P. J. van Hekken en J. A. Filak; Johan na J., d. v. A. L. Loures en J. J.' Geschiere; Ernst E., z. v. P. J. Brand en A. van Waarde; Ankie J. A., d. v_ C. B. Schunselaar en J. A". Verhagen; Adriana P., d. v. J. M Simonse en K. L. Boo gaard; Jannie, d. v. C. Huij bregtse en P. M. Meijers; Marijke I. J„ d. v. G. Klaver en M. F. Lejjnse. Overleden: J. B. Schellings, 27 j., wedn. v. J. Schouten; J. Goedbloed, 73 j., geh. met A. Poppe; Chr. F Niesthoven, 69 j., geh. met P. de Jonge; W. J. Dey, 24 j., geh. met A. van de Guchte; C. de Kuy- per, 55 j., geh. met E. Hage- man; C.Schout, 10 d., z. v M. Schout en P. B. Boone. A. iJoppe, 46 w„ z. v. P. Pop pe en E. Verhage. Getrouwd: P. G. A. Blerjen- berg, 23 j. en J. C Dunnes, 28 j.; T. J. Petiet,'20 j. en A. J. Reynhout, 21 j.; F. Pos, 29 j. en C. J. Hohlfeld, 29 j M. K. van 'den Berge, 23 j. en J. Vermeule, 21 j.; C. J. Ro- zemond, 23 j. en C. van Leest, 21 j.; A r Vermeulen, 26 j. en A. Kombrink, 22 j.; H. M. Roeting, 33 j. en J. P. le Due, 32 j.; W. A. Schonis, 25 j en M. J. Lous, 22 j.; J. Eiff, 44 j. en J. P. Osté, 36 j.; W. J. Verhage, 29 j. en M. J. Eiff, 27 j.H. Schouten, 22 j. en C. Krijger, 19 j.; J. Ver straten. 27 j. en M. C. Gide- onse, 20 j.; C. de Graaf, 28 i., en A. G. Gillissen, 21 j.; B. M. Traas, 22 j. en G. de Rid der, 24 j.; M. Th. Schotman, 22 j. en S. J. Meeuwse, 18 j.; G. A. Baljeu, 25 j. en A. Wein berg, 24 j.; B. J. Barendregt, 30 i. en T. Bassie. 33 j. Ondertrouwd: M. J. van den Kerkhof, 27 j. en C. J. de Ruyter, 22 j.; P. J. van'der Koorde, 32 j. en M. C. van Aartsen, 25 j.; H. A. Jansen, 31 j. en C. Abrahamse, 23 j.; S. Davidse, 42 j. en J. A. de Vos, 41 j.; D. Versluijs, 29 j. en J. W. Sonius, 25 j.; F. Hollebrandse, 62 j. en J. A. G. Adrianissen, 57 j".; H. Ruck, 27 j. en M. Marti, 26 j.; A. M. Nederhand, 33 j. en J. A. Kasaar, 27 j.; M. F. Boo- jaard, 25 j. en C. Zwarte- poorte, 29 j.; L. Talamini, 30 j. en H. M. de Leeuw, 25 j.; R. Zappeij, 21 j. en K. F. Gil lissen 18 j.; A. Grootjaris. 37 j. en A. M. Dodmond, 32 j L. Leuvens, 61 j. en J C. W. Adam, 44 j. WAARDE. Overleden: J. C. v. E9pen. 44 j., echtgenoot van J. A. Wabeke; K. van Houte, onge huwd. Officieele publicaties BEKENDMAKING. Gedeputeerde Staten- van Zeeland maken bekend, dat op Donderdag 26 Sept. a.s. des voormiddags tien uur in een der lokaleir van het gebouw Dam no. 6, de uitloting zal plaats hebben van obligatiën in de geldleening 1910. groot 100.000.(aflossing per 1 Januari 1947). Middelburg, 16 Augustus 1946. VERSTREKKING ZEEP AAN ARTSEN, ENZ. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat beroepsbrandweer in over heidsdienst, medische studen ten, werkzaam in de anatomie, studenten in de tandheelkunde, voor zoover zij patiënten be handelen, particuliere ver pleegsters en verplegers, ge- diplom. kraamverzorgsters, leerlingbakers, kraamverzorg sters en verloskundigen, per sonen werkzaam in de genees- en verbandmiddelenindustrie, inclusief tandtechnische labo ratorium, practizserende art sen, tandartsen, tandheelkundi gen en veeartsen, in het tijd vak van 26 Aug. t.m. 7 Sep tember, een aanvraagformulier kunnen afhalen ter verkrij ging van extra zeep. Deze for. mulifcren worden verstrekt ten distributlekantore, Brouwenaar- straat 4, loket 6 te Vlissingen, alsmede bij de agentschappen. Voor de overige categoriëen vui'e arbeid" volgens beroe- nenlyst. A, kunnen op de nor male toeslagbewijzen zeep wor, den verstrekt aan loket 15. INLEVERING CONSUMENTENBONNEN DETAILLISTEN. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat met ingang van 26 Augustus a.s. de inlevering van consu mentenbonnen voor de detail listen te Vlissingen als volgt is geregeld: Maandag: codeno. 3001 t.m. 3999 en 13001 t m. 13999 van 912 uur en van 2—4 uur, loket no. 2. Slagers van 9 12 uur, loket no. 3. Dinsd. cod, no. 4001 t.m. 4999 en 14001 t.m. 14999 van 9 12 uur en van 24 uur, loket no. 2- Woensdag: codeno. 5001 t.m. 5999 en 15001 t.m. 15999 van 912 uur en van 2- 4 uur, loket no. 2. Donderdag. Bakkers van 9 12 uur loket no. 1, Melk- handelaren van 24 uur, lo ket no. 1. Vry'dag: Brandstoffenhande. lar n van 912 uur, loket no 2 Peiroleumhandelaron van 24 uur, loket no. 2. Gros siers cn fabrikanten van 9 12 en 2--4 uur, loke* no. 1. Zaterd.: na-inlever, codeno. 3001 t.m, 5998 en 13001 t.m- 15999. Uitsluitend van 910 uur, loket no. 2. Textiel- en Ser- viesgoedhanuelaren van 9 11 uur, loket no. 2. Van bovenstaande regeling ibi niet weiden afg-weken. Detaillisten, d:e niet op de voor hen vastgestelde dagen ei» uren hun bescheiden inle veren, kunncr. uitsliiiten hur bo.nen inleveien des Zater dags van 910 uur. ZEEP VOOR VUILE ARBEID. Aanvraagformulieren voor per sonen, die voor zeep voor vuile arbeid in aanmerking komen kunnen worden afgehaald ten distributiekantore, Ravelijn 2a te Goes op Vrijdag 23 Aug., van 9 tot 12 uur. ZEEP VOOR ARTSEN ENZ. Allen, die werkzaam zijn in geneeskunde, verpleging, op consultatiebureaus en in labora toria alsmede artsen, tandart sen, veeartsen enz komen voor ie 10e, 11e en en 12e periode in aanmerking voor extra rantsoe nen zeep. Aanvraagformulieren hiervoor 'cunnen worden afgehaald ten listributiekantore te Gces op Vrijdag 23 Aug. van 9 tot 12 uur HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. B. en W. der gemeente Vlissingen, gelet op het ver zoek. onder dagteekening van 11 Juni 1946, ingediend door de firma Muijs en de Winter, alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het op richten van eene inrichting voor machinale houtbewerking, waarin zullen worden ge plaatst: een electromotor van 10 P.K. voor het drijven van een schaafmachine; twee elec- tromotoren van 5 P.K. elk voor het drijven van 2 cir kelzaagmachines en één elec tromotor van l^i P.K. voor het drijven van een slijpma chine op het perceel kadas traal bekend gemeente Vlis singen sectie A No. 4207, plaatselijk gemerkt Nieuwe Overwegende, dat de beslis sing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid der Hinderwet, op grond dathet technisch on derzoek nog niet is beëindigd. Gelet op art. 8, tweede lid, der Hinaerwet, besluiten de beslissing op voormeld verzoek te verdagen. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. B. en W. der gemeente Vlis singen, gelet op het verzoek, onder dagteekening van 11 Ju ni 1946 ingediend door Gebr. van der Meer. alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een inrich ting voor machinale houtbe werking, waarin zullen worden geplaatst: één electromotor van IVz P.K. en een electro, motor van 3 P.K. voor het drijven van 2 cirkelzaagma chines; een electromotor van 5 P.K. voor het dry ven van een vlak- en diktebank en een electromotor van 1 P.K. voor het drijven van een afkortzaag op het perceel kadastraal be kend gemeente Vlissingen, sectie A no. 2661, plaatselijk gemerkt Zandweg no 18. Overwegende, dat de beslis sing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid. der Hinderwet, op grond da»- het technisch onder zoek nog niet is beëindigd. Gelet op art. 8. tweede lid, der Hinderwet, besluiten, de beslissing op voormeld ver zoek te verdagen. Marktberichten COoP. VEILINGSVER. „WALCHEREN" W.A. TE MIDDELBURG. Marktbericht van 19 Aug. 1946. Groenten: Andijvie 710, Bo nen. Dubbele Princes 3543, Snyboonen 4577, Wagenaars 24, Saxa 32, Postelein 8—29, Uien 610, Rabarber 78, Spi nazie 1621 Roode kool 1012, Boere kool 13—16, Kroten 3 li 6 ctalles per kg. Bospeen 17 19, Radijs 2—5 ct., beiden per bos. Sla II 58, Bloemkool IA 6297, idem I 5683, idem H 29—52, idem III 8—16 ct. alles per stuk. Fruit: Appels: Keswick A 35 —41, idem B 20—37, Manks Cod- lin IA 66, A 62—65, B 40—54. Zigeunerin A 5272, idem B 45 —48, Enkhuizer Aagt A 5763, idem B 56 ct., alles per kg. Peren: Claps IA 5255. A 42 52, idem B 47, Précose IA 53 —55, idem A 5456 ct., alles per kg. Pruimen: Washington 12 75, Witte Wijnpruim 69—70, Ontario 7071, Czaarprulm 19 65, Boere witte 70, Reine Vic toria 70, Belle de Louvain 80 ct., alles per kg Blauwe Druiven: Frankentha- Ier 163259 ct. per kg. Meloenen: Net 95120, Sui ker 101—110, Ananas 119—120 ct. al les per stuk. Bramen 112 per kg. Tomaten 3241 ct. per kg. VEILINGSBERICHTEN ZUID-BEVELAND. Peren Clapp's Favorite IA 4348, A 38—42, B 28— 30; Précose de Trévoux IA ƒ46. A 35—40, B 70; Jutten IA/ 70—81, A f 49—52, B 50; Beurré de Mérode A 30—33, B 2728; Appels: Zigeunerin I A 63—69, A 51—69, B 32 49; Manks Codlin A 38, B 26; Graham Royal Jubilé A 36, B f 30; Codlin Ceswick A f 35—36, Er 30—31; Manks Codlin IA 57; Washington pruimen 2452; Belle de Lou vain 3057; Dubbele Boere- witte 35—52; Witte wijnprui men 35—58; Reine Victoria 33—58; Reine Claude d'Altam 3366; R2ine Claude verte 5666; Blauwe druiven 180 209; Bramen 51121; Dub bele Prinsesseboonen 1724, alles per 100 kg. Meloenen 144164, per 100 stuks. Scheepvaartberichten Op de 20ste aangekomen te Vlissingen sleepboot ,.Le Ro- buute" van Duinkerken. Op de 21ste ..Brinda" van Antwerpen. Vertrokken op de 21ste „Li bra" naar Paisley. Vertokken ,,Le Robuate" met twee onderlossers naar Duin kerken. Gepasseerd naar Antwerpen „Zeus" van Londen. Op de 21ste „Confid" van Amster dam. Van Antwerpen gepasseerd op de 20ste „Angea' naar Blyth. Westhaven" naar Ca lais Op de 21ste ..Dordrecht" naar Rotterdam, „Brinda" naar Radioprogramma's VRIJDAG 23 Aug. Hilver sum I (K.R O.) 7.00 Ber.; 7,45 Gram; 8.00 Ber.; 8,20 Pluk den dag; 10.00 Sibeliusprogr.; 11.00 Opera's; 12,03 Gram.; 12.45 Lunchmuz.; 13.00 Ber.; 13.35 Gram.; 15.00 Voor de vrouw; 16,00 Gram.; 17.15 Roem. klanken; 18.00 Ha- wailans; 19.00 Ber.: 19.45 Ka- jotters repeteeren; 20.00 Ber.; 20.15 Kurhausconc.; 21.00 Nat. progr. Opening Moerdrjkbrug; 22.00 Ber.; 23.15 Reportage schaaktoumooi. Hilversum II (V.A.R.A.). 7.00 Ber.; 7.30 Gram.; 8.00 Ber.; 8,50 Voor de huisvrouw; 9.50 Concertgebouworkest; 10.00 Morgenwijd.; 10.45 Pi anorecital; 11.15 Voor de vrouw; 11.30 Eddy Walis; 12,30 Sportagenda: 13.00 Ber.; 14.00 Kookkunst; 15.20 Gram.; 16.00 Conc.: 17.u0 Operamuz.; 18.00 Ber.; 19.30 Sociaal werk; 20.00 Ber.; 21,15 Reportages; 21.30 Men vraagt23.00 Ber. Weerbericht IETS MINDER KOEL. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I., geldig van Woensdagavond tot Don derdagavond. Matige westelijke wind met vrij veel bewolking. Hier en daar nog een paar regenbuien. Iets minder koel. ZON EN MAAN. Vrijdag komt de zon op om 5.35 en gaat onder om 19.49. De maan komt op 0.50 en gaat onder om 18.20. HOOG- EN LAAG WATER. Vrijdag is het hoog water om 10.35 en 23.15, resp. 1.81 en 1.93 -f N.A.P. Laag water om 4,33 en 17.16, resp. 1.76 en 1.79 N.A.P.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 3