25.000 strijders rusten op het soldatenkerkhof van Margaten ILLEGALE WERKERS VOOR 162.000 PER DAG OPGELICHT. HUISSCHILDERS K.L.M. Maar onze vrouwen en kinderen zouden er geen bloemen mogen leggen. Als zaden in het rand.. DB tweede wereldoorlog heeft zijn voren diep over de aarde getrokken. Vele steden en dorpen, zoo niet ge heel weggevaagd, dragen de «noren van verwoesting. Dit ifles kan echter worden her steld Blijvende herinneringen ziin evenwel de oorlogskerkho ven Wie na den oorlog 1914— 18 in Frankrijk of België reis de vond er vele. In ons land echter was een oorlogskerkhof een unicum. Doch thans bezit ook Nederland deze doodenak- kers. Wij denken aan den Grebbeberg en Vught, aan den Afsluitdijk en de Moerdijkbrug cn zoovele andere plaatsen, vaar onze dierbare dooden werden begraven. Aan den verkeersweg van Maastricht naar Vaals ligt brj het plaatsje Margraten een groot Amerikaansch soldaten- kerkhof. Over de heuvels van Zuid-Limburg waait de voor jaarswind en boven op een berg staat een vreemde vlag strak in den storm. Voor een boerenbedoening staat een Eerelaar en achter ons mar- eeren de schoorsteenen en kranen der mijnen den wijden horizon. In dit schoone land, waar de menschen even bekoorlijk zijn al8 het landschap, ligt Mar graten, een stil dorp, een ge hucht welhaast. In dit stille dorp wordt het getal der le venden duizendvoudig over troffen door de tienduizenden dooden, die op een der hoogste heuveltoppen begraven liggen. Op dit plateau, omgeven door het typisch Limburgsche land schap, met weilanden, boomen en akkers, liggen niet minder dan 25.000 dooden. Hier rijen zich de duizenden witte krui sen aaneen, onafzienbaar. Ruim 19.000 Amerikanen rusten hier in den Limburg- schen grond en bovendien nog 3.000 andere Geallieerde solda ten. Ge leest er Poolsche, Ca- nadeesche en Fransche namen. Ge ziet op Davidssterren en negernamen, ge leest op het blikken bordje „unknown sol dier" en ge neemt de strakke lijnen der eindelooze gravenpa. den in u op., Ge schouwt op dit veld vol dooden, waar de krui sen als de halmen van een onafzienbaren akker graan aandoen. Ge meent, dat ze in den wind gaan wiegen en ge denkt aan de woorden op het Yzermonument: „Zij liggen hier als zaden in het zand OORLOGSGRAVENCOMITÊ. In Margraten vonden Engel- schen en Amerikanen, Belgen en Russen, Franschen en ook Nederlanders een laatste rust plaats. Dat wil niet zeggen, dat zij allen in deze omgeving sneuvelden. Zg werden en wor den nog steeds hier heen ge bracht uit Duitschland, België en Nederland. Aan de overzij de van dit groote soldaten- kerkhof ligt een kleiner, waar ook nog 3000 Duitschers be. graven liggen. Dit kerkhof werd door krijgsgevangen Duitschers aangelegd, bewaakt door negersoldaten. Onder de auspiciën van het Nationaal Instituut is in ons land opgericht het Neder- landsch Oorlogsgraven Comité, dat tot doel heeft de graven van Geallieerde en eigen sol daten te doen verzorgen door het Nederlandsche volk. Hier mee kan de nationale dank baarheid voor hen, die voor ons vielen, worden geuit. Ne derlanders kunnen deze graven adopteeren en verzorgen alsof het een der hunnen betreft, die er begraven ligt. Op gedenkdagen Memo rial Days zal een bloemen hulde aan de duizenden graven worden gebracht, terwijl enke le oogenblikken stilte in her innering kunnen brengen wat er gebeurde. De Limburgers voelen zich echter niet aan bepaalde data gebonden. Zij brengen hun bloemen spontaan en verzorgen de graven als waren het hun eigen graven. Tegen deze eenvoudige hulde nu kwam eenigen tijd geleden het Amerikaansche opperbevel te Frankfort per legerorder op. Daarin werd het aan vrouwen en kinderen verboden op de graven der Amerikaansche sol daten op het kerkhof te Mar graten bloemen neer t« leggen vóór 30 Mei, den datum, waar op de gevallenen zouden wor den herdacht. FELLE PROTESTEN. Deze order heeft in Amerika een storm van verontwaardi ging ontketend. De „New York Times" schreef, dat men hier mee de Nederlanders voor het hoofd zou stooten en dat dit bevel onmiddellijk moest wor den ingetrokken. De Vereeni- ging van Oorlogsweduwen uit den Tweeden Wereldoorlog diende een protest in bij pre sident Truman en generaal Eisenhower. Intusschen brengen de Lim burgsche vrouwen en kinderen, die reeds een graf op het kerkhof van Margraten adop teerden, nog altijd hun bloe men Bankbedienden stellen ultimatum. De leden van die organisaties, aangesloten bij de Bedrijfsunie der bankbedienden organisaties, werkzaam bij de Amsterdamsche Bank, de Rotterdamsche Bank, de Hollandsche Bank-Unde R. Mees en Zoonen, hebben hun bestuur gemachtigd deze onder nemingen een ultimatum te stellen, in welk ultimatum het treffen van een salarisregeling als onderdeel van een collectie ve arbeidsovereenkomst op kor ten termijn geëischt wordt. Het ultimatum loopt op 14 Augustus af. DS. EKERENG UIT ZIJN AMBT ONTZET. Ds. L. W. C. Ekering, de N. S.B. Ned. Herv. predikant te Amsterdam, die hooger beroep had aangeteekend tegen het besluit van het provinciaal kerkbestuur van N.-Holland, dat hem uit zijn ambt had ont zet, is thans ook door de com missie voor de rechtspraak, aangewezen door de Generale Synode, uit zijn ambt ontzet. P.T.T.-NTEUW S. Van 16 Aug. a.s. af kunnen ïer brieven en doosjes met aangegeven waarde in het on derling postverkeer tusschen Nederland en Zwitserland wor- len verzonden. Het maximum bedrag der aangegeven waarde is vastgesteld op 1282. Met ingang van 15 Aug. zul len de tarieven voor telegram men bestemd voor landen bui ten Europa worden verhoogd De termijn van aanbieding van oostchèques is verlengd van 14 tot 21 dagen nk den in de ohèque en advies vermelden da tum. 40 borrels per dag kostte veel geld. De 48-jarige gepensionneerde takelaar van de Rijksmarine werf te Den Helder, R. J. Clee, die in die jaren 19371938 te -Veere, on het magazijn was ge detacheerd, behoorde aanvanke lijk tot dat soort lieden, dat door de zelfverzekerde en ge wichtige wijze, waarop zij over illegale zaken spraken, onmid dellijk achterdocht wekten bij de werkelijke ondergrondsche strijders. Niettemin slaagde hij er langzamerhand in ondanks zijn fantastische verhalen over zijn relaties te Rotterdam, .die Nederlanders naar Engeland hielpen ontvluchten, eenig ver trouwen te wekken. Dit groei de, nadat zijn Rotterdamsche relatie er inderdaad in slaagde een Alkma&rschen arts, dr. Hamburger, naar Frankrijk te krijgen Van de 10.000,die Clee voor deze hulp ter hand werden gesteld, behield hij er zelf 5000,Toen kreeg Clee den smaak te pakken, zijn fan tasie en geldzucht kenden geen grenzen meer Gedurende de twee laatste jaren vóór de be vrijding wist hij tal van illegale werkers met een geperfection- neerd raffinement op te lichten voor een totaal bedrag van 162 000,Zoo nam hij voor 20.000,op zich prof. Bras Becking en prof. Rutgers, die wegens een poging naar Enge land uit te wijken, gearresteerd waren, vrij te krijgen. Hij be loofde den Joodschen oogarts Fisher uit Rilthoven naar En geland te zullen brengen. Voorts zou Clee dr. Pompe van het O.L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam uit de gevangenis halen. Voor al deze gevallen en tal van andere liet hij zich 5 tot 10.000 gulden betalen. Na de be vrijding werd Clee. tegen wien verdenking was gerezen, in Ak- kersloot gearresteesd. Bijna een jaar lang hebben de rechercheurs Sluijter en Cramer van de P.R.A. te Alkmaar het onderzcek geleid. Hoe hij h-t geld verteerde wordt duidelijk. als men weet, dat hij dit geza- menlijk met een weduwe in Am. sterdam er door jaargde, ter wijl hij in Akkersloot een vrouw met twee kinderen had, waar hij f 25,ondersteuning voor ont ving. Dagelijks kocht hij 40 borrels k 10,per stuk en met zijn verdere zwarte uitga ven, verteerde hij per dag ƒ1000. Het onderzoek duurt nog steeds voort, daar men meent, dat nog lang niet alle slachtoffers van Clee's oplichterspractijken be kend zijn. Nieuws in een notedop Een gevonden projectiel, waarmee kinderen speelden, is te Arnhem ontploft, waarbij 2 kinderen werden gedood er een levensgevaarlijk werd ge wond. Door tusschenkomst van The Netherlands Warcrimes Commission zijn den laatsten tijd verscheidene groot-ere en mindere oorlogsmisdadigers naar ons land overgebracht, waar zij zich zullen moeten verantwoorden voor de door hen daar bedreven oorlogsmis daden. De Ned. Vak-Centrale, die tijdens de bezetting was opgeheven, maar in November 1944, met toestemming van het M.G. haar werkzaamheden heeft hervat, heeft deze werk. zaamheden thans uitgebreid over geheel Nederland. Het Engelsche ministerie van Handel heeft medege deeld, dat Amerika Enge land, Frankrijk en Neder land een accoord hebben ge- teekend, volgens hetwelk het dezen landen wordt toege staan alle voormalige Duitsche patentrechten in hun landen over te nemen. De Simplon-Expres zal weer gaan rijden, zij het met sterk verhoogde tarieven. - In Frankfort zijn drie Russische spionnen gearres teerd Sport DAMWEDSTRIJDEN. De Yerseksche Damclub or ganiseert zes vierkampen tus schen spelers van de dam clubs te Kruiningen, Kapelle en Yerseke. De uitslagen der le ronde zjjn: Groep L J. BlomG. O. Veenendaal 20; M. v. d. Pa relA. W. Kaat 2—0; Groep H. C. v. LiereA. Goeman 0—2; E. de Bel—F. v. d. Boomgaard 11; Groep Hl. P. BruinzeelJ. v. Balie goog en 02; D. v. BovenJ. Linden- berg 20; Groep IV. J. op 't Hof—A. de Rooij Czn. 11; Groep V. A. RidderhofA. v. Belsen 2; H. BomJ. v. d. Parel 20; Groep VL J. v. BelsenJ. v. d. Pas 02; D. LindenbergD. MinnaardO2. SPORTU IT WISSELIN GEN. Dezer dagen vond de uitwis- seling plaats van het 1000ste lid van de Engelsch-Nederland- sche sportorganisatie. Dit lid werd gevonden in de groep van Oxford, welke naar Leiden ver trok. POSTDUrVENWEDVLUCHT. De Kapelsche postduiven- vereeniging „O.W.T.B.", orga niseerde een wedvlucht naar Mons. De uitslag luidt als volgt: 1 A. van Drlel; 2, 10, 14 P. van der Vliet: 3, 5. 8 A. Blok; 6. 11 P. Bruinzeel; 7, 9, 12 P. Schrijver; 13 J. Ganse man. POSTDUIVEN CONCOURS De uitslag van het concours op St. Kath. Waver (B.) op 3 Aug. gehouden door de P.D.V. „De Noordster" te Yerseke, af stand 56 k.m.. luidt als volgt. In concours 40 afgerichte dui ven 1 en 3 J. A. v. d. Plasse; 2 L. Slotboom; 4 en 7 D. Moer land; 5 C de Koeijer; 6 Joh. van Stee: 8 W. M. van Haver; 9 L. Bom: 10 H. v. d. Plassc. Jonge duiven 67 in concours. 1 C. Pekaar; 2 W. Hoogstrate; 3 H. v. d. Plasse; 4 en 14 J. v. d. Dorpel; 5 L. Bom; 6 S. v. d. Plasse; 7, 10 en 13 M. Moerland; 8. 11 en 12 Joh. van Es; 9. D. Zoeteweij; 15 W. M. van Haver; 16 M. C. Lamper; 17 Jac. v. d. Plasse. De wind was Zuid-West. De snelste duif vloog 963 M. per minuut. Offlcleele publicaties Burgerlijke stand KRUININGEN. Geboren: Maatje, d van A. Steenpoorte én L. T. Sanderse. OndertrouwdJ. L. F. Karjser, 30 i en B. H. Fegtel, 24 j. C. Paauwe, 26 j. en S. Da- vidse, 27 j. Overleden: P. van Erjkeren, 70 j., echtgen van R. J. Moe- rings. OVEZANDE. Geboren: Pieternella There- sia, d. van P. de Meij en J. Daalman; Catharina Pieternel la, d. van H. Ars en M. Rijk. Getrouwd: P J. Vrfjsen, 27 j., Tilburg en M. P. Schuer- man, 27 jaar. BAARLAND. Geboren: Cornelis Dingenus, z. v. H. Beulens en C. Hoon- dert. Overleden: A. Murre, 10 j., d. v. L. Murre en C. van de Linde; N. de Brugne, 75 j. wed. van J. van Keulen. M. M. Bolier, 81 j., wednr. van C. Westveer. L. Boonman, 50 j., echtg. van C. Traas. KLOETINGE. Geboren: Pieternella d. v. B. Hendrikse en P. Bruël. Overleden: Catharon Vlad- det, oud 46 j., wed. van A. Toorenaar. Ondertrouwd: Salomon GI- deonse, 35 j. en Hendrika Ja- comina de Jonge, 34 j. OOSTKAPELLE. Geboren: Adriana, d. v. J. Jansen en C v. d. Woestijne; Andries Hendrik, z. v. A. H. Geertse en E. Willemse. Getrouwd: A. J de Broekert. 28 j. jm en A. G. Jobse, 20 j. jd. Ondertrouwd: J. Koppejan, 26 j.- jm. te Middelburg en W. Sprugt, 25 j. jd.; W. Snoep, 26 j jm. te Rotterdam en C. de Rijke, 22 j. jd.; J. Provoost, 36 j. jm. te Domburg en M.- van Moolerabroek, 37 J. jd. INKWARTIERING VAN POLITIE. De Burgemeester der Ge meente Goes maakt bekend, dat de inkwartieringsbiljett» afgegeven ten dienste van de inkwartiering van politieperso neel tijdens de landbouwten toonstelling te Goes vóór 10 Augustus 1946 op de Gemeen te-secretarie, aid. Algemeene Zaken, moet worden Ingele verd. Inkwartieringsbiljetten inge. leverd na 10 Augusus 1946 kunnen niet meer voor be taling in aanmerking komen. BESTRIJDING VAN WANDGEDIERTE TE GOES. B. en W. van Goes brengen ter openbare kennis dat op 23 Juli 1946 in werking is getre den de verordening tot regeling der bestrijding van wandge dierte in de gemeente Goes. Krachtens deze verordening is het verboden., als verhuurder of uit anderen hoofde een wo ning of gedeelte daarvan, al dan niet gemeubileerd of ge stoffeerd, in gebruik te geven zonder dat een verklaring is afgegeven, welke is afgelegd door een als zoodanig door hun college erkenden deskundige, waaruit blijkt, dat noch in de woning, noch in het daarin e.v. aanwezige huis raad, wandgedierte is aange troffen. Eveneens is het verboden bij het betrekken van een woning of gedeelte daarvan, daarin huisraad te plaatsen of aan te brengen zonder dat door ge- melden deskundige is ver klaard. dat daarin geen wand gedierte is aangetroffen. Tot deskundige als bovenbe doeld is aangewezen de heer C. de Beste, wonende alhier. Voorstad 83. Het bovenstaande is o.m. niet van toepassing op wonin gen, welke het eigendom zijn van bouwvereenigingen, als bedoeld in art. 52 der Woning wet of van de Nederlandsche Spoorwegen, die welke staan onder het beheer van den Rijksgebouwendienst of die waarvan de huurwaarde meer bedraagt dan 5 per week of 20 per maand, PENSIONRUIMTE LEERLINGEN ZEEVAARTSCHOOL. De Burgemeester der gemeen, te Vlissingen brengt ter kennis van de ingezetenen., dat in ver band met den terugkeer der Zeevaartschool, op 1 September voor enkele honderdtallen leerlingen pension moet worden gezocht Ofschoon reeds vele stadge- nooten hun daadwerkelijke hulp hebben verleend, moet thans nog voor ongeveer 100 leerlingen huisvesting worden gevonden, hetgeen In verband met de wei nige beschikbare woonruimte moeilijkheden veroorzaakt. Het behoeft geen betoog, dal de vestiging van de Zeevaart school alhier van groot belang is voor deze gemeente. Op grond hiervan doet hij een dringend beroep op alle inge zetenen, derhalve ook op hen, die niet gewoon zijn pension te houden, maar toch in de ge legenheid zijn aan één of meer jongens onderdak te bieden, zich bereid te verklaren één of meer leerlingen der Zeevaart, school in huis te nemen. Hiertoe gelieven zij zich zoo spoedig mogelijk mondeling of schriftelijk te wenden tot den heer J. Vader, Badhuisstraat dae gaarne bereid is, eventueel nadere inlichtingen te ver strekken. HINDERWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het verzoek van Fa. D. Dekker om vergunning ingevolge de Hin derwet voor perceel Kuipers- x>ort 21, sectie B no. 1393. hebben verdaagd. PUBLICATIE. De Burgemeester van Mid delburg brengt ter algemeene kennis, dat ter bestrijding van den coloradokever ieder die Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech door O. Th. Rotmans. 102. Pof! Dat liet Knol zich niet zeggen» en voordat de anderen er verdacht op waren, gaf hij meneer Pimpel- mans een opstoppen voor het eenige goeie oog, dat deze nog over had. Nu waren allebei de oogen blauw en was het evenwicht hersteld. .Mijnheer de commissaris!" riep meneer Pimpelmans uit, „zegt U nou zelf: zie ik er uit als iemand, die stieren steelt?" aardappelen verbouwd ver plicht is tusschen 4 en 17 Au gustus 1946 een derde bespui- ;ing te doen plaats vinden met water, waaraan op 100 liter 500 gTam calciumarsenaat is toegveegd. De bespuitting moet zooda nig worden uitgevoerd dat: le. een hoeveelheid, overeen komend met ongeveer 800 liter per hectare over het gewas wordt verdeeld; 2e. dat alle bladeren van de aardappelplanten met de vloeistof werden bevochtigd; 3e. dat op zoodanig uur en bij zoodanige weersgesteldheid gespoten wordt, dat hei gewas nog denzelfden dag kan op drogen. Desgewenscht kan deze be spuiting ook plaats hebben door den Dienst van Gemeen tewerken (Stadsschuur), waar tevens nadere inlichtingen kunnen werden verkregen. MiJdelburg, 5 Augustus 1946. De Burgemeester van Middel burg, J. W. KöGELER, wnd. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van den bur gemeester van Vlissingen zal wegens uitstedigheid niet Woensdag doch Donderdag van 10.30 tot 12 uur gehouden wor den. PUBLICATIE. De Directeur van het Ge meentelijk Bureau voor Sociale Zaken te Vlissingen, maakt be kend, dat de Gemeentelijke Bad. inrichting aan de Verlengde Paul Krugerstraat vanaf Don derdag 8 Augustus t.m. Maan dag 12 Augustus voor het pu bliek gesloten zal zijn Marktberichten VEILING SVEREENIGIN G ZUID BEVELAND. Veiling van Maandag 5 Aug. Dubbele princesseboonen 20 30; Groene boonen 7.5012; Uien 911; Kroten 4.20; Peen Andijvie 1920; Roode ko<5l 7.5012; Spitskool 13; Savoyekool 1625; Sjalotten 4.50; Augurken 7696. alles per 100 kg.; Selderij 1.3030; Wortelen 18, alles per 100 bos; Bloemkool I A 4056; idem I 1555; idem II 1620; Kom kommer IA 25; idem I 21 27; idem II 20—25; idem UI 18; Kropsla I 5.50—7.50; idem n 3.507, alles per 100 stuks. COöP. VEELINGSVEREEN „WALCHERENW.A. TE MIDDELBURG. Marktbericht van 5 Aug. '46. Groenten: Andijvie 811 ct, per kg. Boonen Dubbele prin ces 3145 ct.. Snrjboonen 73 91 ct„ Wagenaars 1535 ct. Saxa 3034 ct.-. Pootuien' 6— 12 ct., Rabarber 2021 ct., al les per kg. Roode kool 913 ct._ Savoge kool 2728 ct., Witte kool 12 ct. alles per stuk. Kroten 4,26 ct., Bos- peen 1424 ct. beiden per bos. Sla I 4,5—8 ct.. Sla H 3—4 ct.. Bloemkool IA 6083 ct.. idem I 5360 ct.. idem n 21 42 ct.. idem III 615 ct., Kom kommers I 1419 ct.. idem II 13 ct._ idem in 610 ct. alles Der stuk. Fruit. Appels: Madeleinen A 95 ct.. B 61—72 ct., Perzik rsode zomerappels B 61-71 ct., Early Vict. A 61—69 ct., B 43 43 ct.. Hondsmuil A 6881 ct., B 66 ct., alles per kg. Peren: Noord-Hollanders A 72 ct., B 61 ct., Précose de tré- voux IA 100—106 ct.. A 83 92 ct., B 7378 ct.. Klaps Fa vorite IA 9798 ct." id. I 90 92 ct., alles per kg. Pruimen: Washington 210 214 ct.. Czarpruim 168168 ct.. Princepruim 8282 ct. al les per kg. Diversen: Tomaten 2123 ct.. Bramen 141141 ct.. Per ziken 1126 ct.. Meloenen 84 136 ct., alles per kg. Scheepvaartberichten Vlissingen, aangekomen 5 Aug.: „Ponza" van Södertalje met 654 M3 balken voor „De Schelde"; vertrokken „Kora" naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen. 5 Aug.: „Limburg" van Midd lesbrough; 6 Aug.: „Kuwi" van Rotterdam; van Antwer pen 5 Aug.: „Leuvehaven" naar Rönne; 6 Aug.: „Berkel" naar Newport. Weerbericht VRU KOEL. Bewolkt weer met plaatselijk enkele buien en meest matige wind tusschen Zuid en West. Vrg koel. ZON EN MAAN. Donderdag komt de zon op om 5.11 en gaat onder om 20.19 De maan komt op om 17.42 en gaat onder om 0.36. HOOG- EN LAAG WATER Donderdag is het hoog water om 10.41 en 23.14, resp. 1.41 en 1.43 -f- N.A.P. Laag water om 4.33 en 17.08. resp. 1.66 en 159 N.A.P. Radioprogramma's Donderdag, Hilversum I, (K. R.O.): 7.Ber.; 7.45 Gram.; - Ber.; 8.20 Pluk den dag; - Vrouwenspiegel; 10.B.B. C. Symphonie-ork.; 10.15 Mor gendienst; 11.Zonnebloem; 11.30 Radio-ondei-wijs; 12.03 Gram.; 13.Ber. 13 löLunch- conc 14.Conc.15.Sextet; 15 45' Viool (Gram.); 16 Bij- bellez.17.30 Conc.; 18— Orgel- bespel.; 19.Ber.; 19.20 Met band en plaat20 Ber.; 20.08 Naar strand en hei; 21.10 Omroepork.; 22.Ber.; 22.45 Avondherdenk. Hilversum n (A.V.R.O.): 7 00 Berichten; 7.30 Gramo- fóon; 8.Ber.; 8.45 Kamer- muz.; 9.15 Morgenwijd.; 9.50 Arbeidsvitani.10.30 Voor de vrouw; 11.19 Ensemble; 12. Conc. Bach; 13.Ber.; 14. Reportage; 14.20 Omroeporkest; 15.Voor zieken en gezonden 17.30 Pianomuz.; 18.Ber.; 18.45 Sport; 19.— Conc. Chopin; 19.30 Renova Septet; 20— Ber.; 2130 Zomeravond Confetti; 22.35 Skymasters; 23.Ber. GESLOTENI DEKKER's NAAIMACHINEHANDEL GISTSTR. MIDDELBURG, ZAL WEGENS VACANTIE VAN 10—17 AUGUSTUS GE SLOTEN ZIJN. WIJ VER2SOEKEN U BE LEEFD IN DEZE WEEK GEEN MACHINES TER RE PARATIE TOE TE ZENDEN De Burgemeester van Oost burg brengt op verzoek van heto College van Algemeene Commissarissen voor len We deropbouw ter openbare kennis dat het College van Algemeene Commissarissen voor den We deropbouw is overgegaan tot onteigening ten name der ge meente van een aantal percee- len grond, gelegen aan den Noordwal In de gemeente Oostburg. De op deze onteigening be trekking hebbende stukken liggen gedurende twee weken kosteloos op de secretarie ter inzage. De Burgem. van Oostburg, Mr. K. HOEKZEMA Als belooning geheel gratis een paar z.g.a.n. Werkschoe nen, m. 45, ontvangt diegene. die vooi- mO tegen "g(Kden°prifs een behoorlijke Kinderwagen heeft. Brieven letter 06, Bur. P.Z.C., Vlissingen Mantelmagazijn „DE DUIF" Middelburg, vraagt tegen 1 Septem ber NAAISTERS, gevorderde NAAISTERS en LEERLINGEN. Te koop of te huur gevraagd L Eengezinswoning in Vlissingen. Brieven aan: J. KWEKKEBOOM. Schorretje C 137, Arnemuiden. Te koop Witte Keukenkachel. Papendrecht 5, Breskens. Te koop gevraagd HEERENRIJWIEL (merkfiets) zonder banden met versnellingsnaaf. Adres Scheldestraat 49, Vlissingen. Te koop gevraagd Kinderledlkantje. B 38, Gapinge- voor direct gevraagd. Aanmelden Maandag 12 Augustus en overige dagen: Coosje Buskenstraat 38, Vlissingen. Te koop gevraagd z.g.a.n- vo KINDERWAGEN. J. BRASSER, Straatweg 25, Zoutelande. MEISJE gevraagd voor 's morgens of enkele mor gens per week, bovenwoning, weinig werk, goed loon. Lon- densche kade 33, 2 x b., Mid_ delburg. P.O.C. Zuldzande. De Secretaris zal ZITDAG HOUDEN tot Inning voorschot nota's '46 te Zuidzande op Woensdag. Donderdag en Vrijdag a.s., tusschen 19 en 21 uur. De Secretaris,, A. ZWART. Boekhandel VAN BEN- TH EM JUTTING, Dam 2. Middelbrug vraagt een flinke WINKELJUFFROUW. Te koop beste MENWAGEN. MUNNEKENHOF, Grijpskerke De vraagt ^1 1. ELECTRICIEN- INSTRUMENTMAKERS, minstens in het bezit van diploma Ambachtschool of daarmede ge- ltjkwaardige opleiding. 2. RADIOMONTEURS EN RADIOTECHNICI, bij voorkeur gediplomeerd. Leeftijd tusschen 21 en 30 jaar. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige in lichtingen aan de K.L.M., Afd. Personeels zaken, Technisch Bedrijf, Barak 71, Schiphol Firma A. y. d. MIJLE Zoon Banketbakker, Dam 1 Middelburg, vraagt prima eersten BEDIENDE, zelfstandig kunnende werken- (Liefst in het bezit van vak_ diploma). Tevens een FLINKEN LOOPJOM GEN. Te koop vooroorlogsch nw. WERKPAK groote maa'. Simpelhuisstraat 12, Middelburg (na 6 uur). Te koop 2,30 x 2,80 M. Dekzeil, z.g.a.n., electr. Kachel, tje; stel Wagen veeren; nw. "zeren Kookpot- Beursstraat 7, nissin gen. Flink Levensmlddelenbedrijf Wegens dubbele zaak te koop een goed beklant Levensmlddelenbedrijf Direct te aanvaarden. P. A. v. d. PLAS Zn., Oostburg- B.z.a. bekwaam CHAUFFEUR. Brieven aan A. ANTHONISE, Agent P-Z.C., 's-Gravenpolder. Te koop KONIJNEN, 8 weken oud. W. ROELSE B 18, Aagtekerke. Zoo spoedig mogelijk een Bakkers- of Aankomende knecht „ivraagd bij C. DE WOLF, Bakkerg, Brakstraat 24, Mid delburg. TE KOOP: prima vooroorl. eiken buffet, dressoir, tafel, spiegels, fau- teuils, stoelen en dames- en heerenkleeding. Alles in goeden staat. SMITS, Zwaanshals 286, Rotterdam, Tel. 43484. Te koop: groene Vulkachel en zwarte Damesschoenen, m. 40. Veersche Singel 106, Mid_ delburg. Te koop of in ruil prima Philips Radio. mooie mahonie Kast, gesch.Kast. dito kl. maat, 4 Oud-Hollandsche Stoe_ len. VAN L/OiO, Singelstraat 35, Middelburg. Te koop 2 CLUBS, 4 STOE LEN, alles nieuw. Adres: Puntpoortstraat 1. Middelburg. Te koop een in prima staat zijnde KINDERWAGEN met Schapenvacht en Kapokbed- Alles vooroorlogsch. bg: ABR. RISSEEUW, Ellerstr., Groede. Te koop Keukentafel. Biggekerkschestr. B 32, Kou_ dekerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 11