IJZEL., Wat gebeurt er aan het Java-„front"? Strijd tegen honger en ellende. Populariteit bij de rustige bevolking. Waar zitten onze Holland- sche jongens op Java, wat doen ze, hoe ziet het er uit aan „het front"? Wie niet in hun midden getoefd heeft, zal er zich moeilijk een beeld van kunnen vormen, want de strijd op Java is een heel andere dan die. welke bijvoorbeeld in Europa nog zoo kort geleden woedde, en „het front" biedt ook een geheel ander aspect dan de klassieke voorstelling, welke men daar van heeft Om te beginnen vecht hier geen volk tegen volk, geen leger tegen leger. Als onze jongens uit Zeeland of van het Ja- ferregiment, of de Brabantsche toottroepen in actie komen dan is hun taak in de eerste plaats een beschermende er niet een vernietigende Zij be- schermen den rustigen land bouwer, den ngveren handelaar den goedwillenden Indonesi- schen intellectueel tegen de terreur van losgeslagen benden eie onder allerlei namen en aanvoerders een schrikbewind over Java hebben gebracht. Zij beschermen het kampongvolk ook tegen de woede van mis leide en opgehitste massa's verdwaasd in een na-oorlogsche l vergiftigd door Japan- propaganda Zij vechten roes en ische niet om te veroveren, om machtige overwinningen te be halen, om veldslagen te win nen. Hun gevecht is veel moei lijker maar ook veel belangrij- ker. Het is een gevecht tegen den honger, de verwildering en de ellende. Het is eenvoudig een strijd om een sfeer van rust en orde te scheppen waar in verstandige lieden blank en bruin met elkander khn- nen spreken en de handen in een kunnen slaan voor den op bouw van een nieuw Indonesië met een groote mate van zelf standigheid voor hen. die ge schikt en bereid blijken deze verantwoordelijkheid te dra gen. Er liggen aan „hef front" op Java dan ook geen legers tegen elkaar Wanneer ge dit front bezoekt, dan vindt ge in een of andere verlaten kam pong, of een oud Indisch huis, waar de Europeesche bewoners voor de terreur uit gevlucht zijn, een concentratie van be trekkelijk kleine eenheden Hol- landsche jongens. De ligging is tamelijk primitief, de omgeving bestaat meestal uit wijde mod derige sawahvlakten, met hier en daar wat pisang-aanplant, en daar tusschendoor een lan ge stoffige weg, brandend, on der de tropenzon. Van uit dit punt wordt een énorm terrein regelmatig, dag en nacht, afge- patrouilleerd. PATROUILLEEREN. Het is patrouilleeren voor en na, en regelmatig worden alle kampongs en sawahs doorzocht of zich daar geen verdachte, gewapende lieden schuil hou den. Patrouille, patrouille, pa trouille daaruit bestaat voor onze jongens op het oogenblik voor een groot deel de oor log". Het is een warm soms eentonig, vermoeiend werk. Maar de practijk heeft reeds bewezen, dat dit patrouil- leeren buitgenwone resulta ten oplevert Het altijd maar weer terugkomen van zoo'n stel knapen van de Veluwe of Brabant maakt de schavuiten onrustig, jaagt hen op en doet hen tenslotte het terrein'verla ten. Dan is op den duur weer een gebied gezuiverd, en de rustige kamponglieden keeren langzamerhand terug, zich vei_ lig voelend achter het cordon van patrouillenesten, dat een bepaald areaal omringt zich steeds verder uitrekt. Na tuurlijk hebben die patrouille- gangers wel eens onaangena me ontmoetingen, waarbij het heet toegaat. Het is echter een gelukkig verschijnsel, dat de Holland- sche troepen op Java volkomen fegen iedere onaangename ver rassing opgewassen blijken te zijn. De verliezen aan onze de blijven uitermate gering. Dit gevoel van voor zijn taak berekend te zijn heeft uiter aard een zeer gunstige uitwer king op het moreel. In het algemeen kan dan ook worden ;ezegd dat de stemming onder e uit Holland gezonden sol daten uitstekend is. En zoo kan men in de verste uithoeken van het terrein van actie menigmaal getuige zijn van veel Brabantsche of Lim- burgsche en leut en Zeeuwsche pret, als is de legering ook nóg zoo primitief en al Is er overi gens ook nóg zoo weinig ver tier. KLACHTEN. Natuurlijk wordt er ook wel gekankerd en er zijn zeer ze ker gerechtvaardigde klachten. Zoo heerscht er nog al teleur stelling over het feit, dat d' promotiekansen zeer gering zijn, terwijl toch menige vrij williger naar Indië is gegaan, mede in de hoop dat bij het nog wel eens een stapje verder zou brengen dan gewoon soldaat. Dit geldt vooral voor jongelui, die een behoorlijke voor-oplei ding genoten hebben. Onder de troepen op Java treft men niet zelden jongelui met H.B.S. of gymnasium-di ploma's aan. Het valt te begrij pen, dat speciaal voor deze ca tegorie het enthousiasme wel eens getemperd wordt wanneer zij aan haar maatschappelijke vooruitzichten denkt. Het zou zeer zeker nuttig zijn als dit vraagstuk van de militaire pro moties voor deze jongens van de Koninklijke Landmacht te bevoegder plaatse nog eens goed onder de loupe genomen werd. Een andere klacht, die niet minder gerechtvaardigd is hoort men over het gebrek aan begrip in het Moederland over de toestanden ln Indië. Wan neer de jongens kranten of brieven uit Holland krijgen, waaruit ze met zooveel woor den lezen, dat *nen hen als „kolonialen" beschouwt, of handlangers van „koloniale on derdrukkers", dan wordt de stemming erg bitter. En te recht. De meeste van deze soldaten en trouwens ook de officieren zijn uit de ille_ galen gerecruteerd, UITBUITERS". Het zijn kerels, die voor de vrijheid en de democratie ja renlang onder Duitsche hiel hun leven in de waagschaal hebben gesteld. En nu zouden zij „uitbuiters" en „onderdruk kers" hand- en spandiensten verleenen? Zij weten zelf wel beter, want zij hebben de wer kelijkheid in Indië gezien en ervaren! Zij gunnen het volk van Indië de vrijheid en de democratie meer dan wie ook. Maar zij zien dagelijks voor hun oogen, dat in naam van die jheid door zékere groepen een terreur bedreven wordt, die met geen enkel ideaal iets gemeen heeft, die alleen voort- Besprekingen FrankrijkViet Nam onderbroken. Dramatische wending. De conferentie tusschen de Fransche en Vietnamschë de legaties te Fontainebleau werd gistermorgen op dramatische wijze onderbroken, toen de btg den aanvang van de al- gemeene vergadering, die bij een was geroepen ter bespre king van de unie van de drie provincies Annam, Tonkin en Cochln-Chlna, de vergaderzaal verliet. Voordat zij vertrok, las Pham van Dong, de leider van de Vietnameesche delega tie, aan het congres de voor- loopige uiteenzetting der rede nen voor, waarom de Indo- chineesche afgevaardigden van meening waren, dat de voort zetting der besprekingen „in strijd met kun waardigheid" was Naar aanleiding van de er kenning door de Franschen van ae republiek Cochin- China en andere Indochinee- sche provincies, die door den Franschen hoogen commissa ris Thiery d' Argelieu is bij eengeroepen zeide van Dong: „Wij zien ons voor het vol gende alternatief geplaatst, >f de Fransche autoriteiten zullen op eigen gelegenheid de toekomst van Cochin-China en Zuid-Annam onderzoeken, in welk geval de wapenstilstand van 6 Maart ophoudt van toe- jassing te zijn en de conferen ce te Fontainebleau zijn doel verliest óf de overeenkomst van Maart blijft van kracht, in welk geval alleen de con ferentie te Fontainebleau be voegd is deze aangelegenheid te bespreken. Wij stellen daar. om voor om onze onderhande lingen op te schorten, totdat deze verwarring ie opgelost". spruit uit roofzucht en eigen, baat, ten koste van eigen land en volk. Het is dit fascistisch en misdadig element, dat zij uit het eigen Moederland van nabij kennen, waar zij nu we derom tegenover staan. Zij hebben het dadelijk hèrkend En daarom aarzelen zij niet wan neer zij tot actie geroepen wor den, daarom voeren zij dezen strijd niet tegen hun eigen hart. En daarom ook is het zoo goed te begrijpen, dat de verhouding tusschen de Neder- landsche troepen en de In- heemschen, die op rust en orde gesteld zijn, zoo voortreffelijk is. Hoewel de meeste soldaten, kort uit Nederand, niet of nauwelijks Maleisch kennen, hebben velen goede kameraad schap met de bevolking geslo ten en genieten zij onder het rustige volk een groote popu.' lariteit Op Bangka werden door onze Stoottroepers zelfs „selama- tans" (feestmalen) met de kampongbevoking georgani seerd, en danspartijen, en toon men hoorde, dat de Stoottroe pers dit eiland zouden ver laten, gaf zulks aanleiding tot vele verzoeken om toch te blijven. Want met die Holland- sche jongens voelde men zich veilig. En alleen daar waar het leven niet voortdurend be dreigd wordt, kan geluk wonen en een basis voor nieuwe wel vaart worden gelegd. Batavia, Juli 1946. Lt. Wm. S. B. KLOOSTER Nieuws in een notedop Het ligt in de bedoeling van den minister van O., K. en W. een wettelijke regeling van het dansonderwijs te bevorde ren, waarbij het geven van dat onderwijs gebonden wordt aan het bezit van een van over heidswege erkend diploma. De instelling van een fa culteit voor sociale- en politie ke wetenschappen aan de ge meentelijke universiteit van Amsterdam zal voorloopig wor den opgeschort. Buiten vervolging gesteld. De officieren-fiscaal bg het bijzonder Gerechtshof te 's-Hertogenbosch voor de Pro vincie Zeeland hebben de vol gende personen buiten vervol ging gesteld: P. Augustijn, M- Marinissen. I. de Koning geb. Ilse, allen Middelburg; Adr. Theune, B. de Nooijer, beiden Arnemuiden; Jan K Mesu, Nieuw- en St. Joosland"; C. den Hollander, J. Bamraeljé beiden Oostkapelle; G. Ch de Pauw, Francina G- Bakker, beiden Sas van Gent. P. J. van Lan_ schoot, H. van Iwaarden, Ma rie L. Claurhoudt, Emille J H- Cauwels, allen te Sluis; a; Hillaert, Westdorpe; P. de Hullu, NIeuwvliet; J. C. v d. Heuvel, A. de Caluwé, beiden Breskens; J. F. van Heucke- lctm, J. K. G. v. d. Bogaert. Leonia Fr. P. Beugels, allen Hulst; Maria A. O van Dors- selaer, P. Bloimmaert beiden St. jansteen; Suzanne' A. Cu- veljé, Oostburg; J. Fieret geb. Cramer, Uzend^jke; W. J. de Bruyn, Terneuzen. A Baart, Hontenisse; M. Weststrate, Krabbendgke. overwegende dat de verdenking ongegrond gebleken is; K. Hoekzema, Hil versum. E- Coens, P v. d. Walle; J. de Taeye, L. J. M. de Taeye, O. L. de Taeye. J. M. de Taeye, R. Coens, allen Aardenburg; J. Pattenier, Pie_ tertje Tanis, beiden Koudeker- ke; C. P- van Schoonacker, J. C. Dagevos beiden Goes; L. F. Talamini, J. J. Westveer. J. van den Oosten Elisabeth Thielens, O. Srute, J. Roze- mond, P. Meger, R. Hocgstra, Lr D. Griep. A, J. M. van Et sen, Magaretha H. Geschiere- Lako, allen Middelburg; Irma de Cock, P. J. Bogaart, Anna M. Adriaansens, allen Honte nisse, Th. J. v. Boven, J. J. Bauer, Elisabeth Bauer, Ger_ maine de Badts, allen Sluis; wed. Mina M. Philips geb. Barz, Oostbuig; H. C- F Bars, Koewacht; Orphelina It. M. Verbist geb. Adriaanssens, Elisabeth S. de Roos, beiden Hulst; H. J. van Dgke, G. Flikweert, beiden Zierikzee; P. L. Roose, Kapelle, Catharina Strgd geb. de Pagter, O- en W.-Souburg; Rinske Lipjes, Vlissingen; G. Leendertse, Wissekerke. Cornells Janse. St. Laurens; H. G. Denies, Hoorn; D. Wolfert, Terneuzen; J. C. S. Rammeloo, Philippine; G. de Paepe, Zuiddorpe en E- de Looze, Breskens, overwe gende, dat oplegging van een straf of maatregel Ingevolge het besluit buitengewoon strafrecht of het tribunaal be sluit niet gerechtvaardigd is te achten. Verder zijn de volgende per sonen voorwaardelijk buiten vervolging gesteld: Marina P. Smalheer geb. de Graaf, Burgh; Ch. C. de Roo en M. Groenenberg, beiden Goes, ontzetting rechten en onder toezichtstelllng van de S.T.P. D.; J- Blok, J. de Bock, bei den Terneuzen; C. v. d. Berg, D. L. van Bostelaere, beiden Sas van Gent. J. Beun, Aar denburg; Irma F. M. Vol- ckaert, G. J. van Dorsselaere, beiden Axel; Erna C. M- Kalle, Westdorpe; J. v. d Heuvel, Breskens; P. F. Colijn, Sou burg. A. J. Schot, M. Geuze, beiden Tholen; Maatje N. Fondse, Haamstede; J. E. F- Pankow, Tilburg; J. J Kik, Maria H Ringelberg, beiden Burgh; "B. v. d. Leest Vlis singen; H. v. Immerseel, Mar- garetha Barbier, beiden Hans- weert; Marie J. Blomme, Lei den; Adriana C Boidin, Ocst- burg. Elisabeth Schrijver, Ma deleine Noom, M. Paauwe. C. Rottier, allen Goes; Lena Bom, Waarde en C. H. Wemelsfel- der, Wemeldinge, allen onder toezichtstelling van S.T.P.D., verplichting tot arbeiden en ontzei'ting rechten; Alexander de Coninck, Goes, ontzetting rechten; W- M. J. Thieleman, Goes, ontzetting rechten en verplichting tot arbeiden; Anna R. van Noord, Souburg, 500 'betalen en ontzetting rechten; P. de Back. Oostburg, onder toezichtstelling, ver plichting om te arbeiden, 500 betalen én ontzetting rechten; Edema' M Bodaert, St. Jansteen, onder toezicht stelling, verplichting 1500 te betalen; Robert van Grem- berghem, Terneuzen, onder toezicht, f 500 betalen, gedu rende een jaar verblijf houden in Jeugdhuis Hansweert; K. Vlaander, Axel, als vorige, doch niets betalen en wel ar beiden; R. A. v. d. Putte. Sas van Gent, als vorige, doch 2 iaar te Hansweert; K. J. Schoonakker, onder toezicht, arbeiden, 200 betalen en ont zetting rechten; Dina C- J Slot, Baarland, onder toezicht) arbeiden, 12.000 betalen en ontzetting rechten; Elisabeth Lavooy geb. v. Duyn en J. C. Lavooy, Groningen, resp. 200 en f 350 betalen en voor den man ook arbeiden, ontzetting rechten. 6. M. de Smet. 7. en 9 R. de Wispelaere. 8 en 13 J. Rey- niers. 10 en 14 E. Rammelaere, 11. J. Cauwels. 12. H. van Loo, 15. Gebr. de Cocq, 16. P. de Munck, 17 Gebr. de Rgcke, 18 Pr. Lampo, 19. C. Marclé, 20. A. de Clerck Uitslag Breteuil: 1 en 5 M. de Smet, 2. C. de Cock, 3. J. Reyniers, 4. E. Blaeke, 6 en 10 P de Munck. 7. J. Moens, 8. R'. Lampo, 9 én 17 A. de Baar- demaeker. 11, 12, 14 en 18 A. Albregtse, 13 P. Blaeke, 15 en 19 M. de Baardemaeker, 16. Gebr. de Cocq, 20 G. Ver- straete. KORFBAL. Uitslag Z.K.B. 3e kl. E: RapideGroede 31. Competitiestand per 30-7- 1946. BKC 8 7 0 1 14 43— 9 Rapide 6 5 0 1 10 21— 8 Groede 8 3 0 5 6 18—28 Fortuna 5 2 1 2 5 12—13 Zuidzande 6 114 3 11—26 Scampolo 5 0 14 1 417 AKC 2 0 11 1 4—9 ZWEMWEDSTRIJDEN. In het zwembad te Axel zullen Zaterdag 3 Augustus a.s. zwemwedstrijden voor de Zeeuwsche zwemcompetitie worden gehouden, met deel name van alle Zeeuwsche vereeniglngen. Sport POSTDÜIVENWEDVLUCHT. De postduivenvereniging „De Bonte Duif" te Aarden burg hield Zondag j.l. wed vluchten van .uit Moeskroen (België), afstand 60 km. en Breteuil (Fdankrijk), afstand 180 km. Uitslag Moeskroen: 1. A. Moens, 2. A. de Baardemaeker, 3. R. Lampo. 4 en 5 E. Blaeke. Offlcieele publicaties DISTRIBUTIEDIENST VLISSINGEN. AANVRAGEN RJWIELBANDEN. De leider van den distributie- dienst kring Vlissingen maakt bekend, dat ieder die rijwiel banden meent te kunnen aan vragen voor de uitoefening van zg'n beroep of bedrijf en die denkt te voldoen aan de voorgeschreven dagelijksche minimum-afstanden, een aan vraagformulier MD 33307 voor persoonlijke aanvragen en een formulier MD 33315 voor bedrijfsaanvragen kan indienen tot 10 Aug. a.s. op het kring kantoor. Brouwenaarstraat 4 en brj de agentschappen. Toewijzing op de accoord be vonden aanvragen zal eerst kunnen plaats hebben in één der volgende maanden, waarbij iedere aanvrage tot nader be richt blijft gehandhaafd Personen, die tot dusverre geen afwijzend bericht hebben ontvangen, behoeven geen nieu we aanvrage in te dienen. DISTRIBUTIEDIENST GOES. UITREIKING BONKAARTEN Men dient mede te brengen de Tweede Distributiestam kaarten met de bijbehoorende inlegvellen. De uitreiking zal op de na volgende dagen plaats hebben in het Beursgebouw, ingang S talstraat, telkens van 9.10 11-45 uur en van 13.4016.40 uur, doch des Zaterdags van 9—11.30 uur. 5 Aug. vm. 1250. nm. 251 —500; 7 Aug. vm. 501—750, nm. 7511000; 8 Aug- vm. 1001—1400, nm. 1401—1800; 9 Aug. vm 18012300; nm 2301—2800; 10 Aug. vm. 2801 —3300; 12 Aug. vm- 3301— 3800, nm.3801—4300. 14 Aug. 43014800, nm. 4801—5300; 15 Aug. vm. 53'015800. nm. 5801—6300; 16 Aug. vm- 6301 —6800, nm. 6801—7300; 17 Aug. vm. 73017800; 19 Aug vm. 7801—8300, nm. 8301— 8800; 21 vm. 8801—9300. nm- 9301—9800; 22 Aug. vm. 9801 10300, nm 10301—10800; 23 Aug. vm. 1080111300, nm. 11301—11800; 24 Aug. vm 11800 en hooger. REGISTRATIE OORLOGSVERMINKTEN. Gemeente Vlissingen. In verband met een ver zoek van het P.B.V.O. tot re gistratie van onderstaande groepen oorlogsverminkten, worden deze opgeroepen zich te melden op het Gem. Bur. voor Soc Zaken, Hendrikstr 12, Vlissingen, (boven, laatste deur links), en wel op 5 Aug. van 2^-5 uur n.m.; 6 Aug. van 1012 uur v.m. Het betrefta. alle door den oorlog verminkte kinde ren van 018 jaar; b. alle door den oorlog verminkte zee varenden der koopvaardij, sleepdienst en visscherrj. Dlstributiedienst 's-Heer Arendskerke. UITREIKING VAN SCHOENENBONNEN. De uitreiking van schoenen bonnen voor degenen, wier stam- kaartnummer op 8 eindigt, zal plaats vinden in de week van 5 tjm. 10 Aug. op de uren, waar op door de agenten waardema- teriaal wordt uitgereikt. Zie hiervoor de vorige publicatie be treffende uitreiking schoenen- bonnen. Nó, 10 Aug. is er nog tot 25 Aug. gelegenheid de bonnen op het kringkantoor te 's-H. Arendskerke af te halen. Verder gelden voor het ver krijgen van een schoenenbon de reeds in vorige bekendmakingen gepubliceerde voorwaarden. Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech door O. Th. Rotmans- 99. Jammer genoeg zag de stier geen kans, te remmen en dus moest de auto zoo blijven rondvliegen, tot alle benzine op was, en dat duurde precies twee uur. Al dien tijd stond meneer Pimpel- mans met knikkende knieën op dezelfde plek, maar toen de auto stilhield, zonk de arme man uitgeput en duizelig op den grond neer. a idem n 1133 ct., idem Hl 8 14 ct.. Komkommer IA 23 25 ct, idem I 2224 ct., idem n 13—20 ct., idem m 1215 ct. alles per stuk. Fruit: Perziken 433 ct. per stuk, Appels: Madelein IA 81 —84 ct.. A 55—85 ct.. B 43— 68 ct. Perzikroode zomerap- pels: ÏA 101—103 ct A 83— 92. ct., B 6171 ct., Pruimen: Early Lakton A 191195 ct.. Czaar pruim 131—132 ct.. Ear ly Laxton B 109—109 ct., En- gelsche Krozen 3838 ct.. To_ maat 2029 ct, Framboos 202 202 ct. alles per kg. Burgerlijke stand VLISSINGEN Ondertrouwd J. Platteeuw, 27 j. en B. de Rijcke, 23 j.; J. J. Zijlstra, 33 j. en A J. Roosevelt, 23 j.; C. Visch, 64 j. en H. M J. Bak, 50 j.; P. A. de Bruijne, 23 j. en N. de Zwart. 25 j.; F L. Pison, 67 j. en I. Kouwenberg, 56 j.; H. Meger, 24 j. en J. Vader, 18 j J. de Nooger, 37 j. en J. \Vgkhugs, 33 j. Geboren: Jacomina C., d. van H. Belois en J. E Kok; Pieternella J., d, van P. J. Rouw en J. J. van Ham Edward B., d. van L. K. van der Linden en J. Surjker. buijk; Johannes M_, z. van C. Reinhoudt en J." Houmes; Adriaan, z. van D. van Bel- zen en M. C. Hoogstad; Eli sabeth G, d. van A. van Za len en 'G. J. van Oorschot; Christina J. B., d. van A. Neijenhof en C M. A. Dogge; Zwaannette T., d. van J. Ko ning en J. B. Bierling. Overleden: P J. Rouw, 4 dagen. RILLAND. Géboren: Frans Johannes, z. van P. F. van de Griek en J. C. van Eversdgk. Overleden: Jacob Alders, 48 j., echtgenoot van J. van Loon: Paulina Elisabeth Korstanje, 20 j., d. van P. Korstanje en M. van Looy. AAGTEKERKE. OndertrouwdP. Willemse, 25 j. en L. Mag aars, 19 j. Marktberichten COöP. VEILINGSVEREEN. „WALCHEREN" W A. TE MIDDELBURG. Marktbericht van 31 Juli '46. Groenten: Andijvie 1114 ct.. Postelein 2427 ct.. Pootuien 1317 ct.. Rabarber 1620 ct, Tulnboonen 1213 ct., Wagenaars 3046 ct., Dubbele Princessen 5058 ct,. Saxa 46 50 ct., Snijboonen 8195 ct., Augurken 5355 ct., Waspeen 1115 ct., alles per k.g.; Klo ten. ronde, 56 ct.. Peen 15— 18 ct. beiden per £>os, Savoye kool 36—38 ct., Sla I 2—5 ct, idem II 14 ct.. Bloemkool IA 61—79 ct., Idem I 26—76 ct. Scheepvaartberichten Vlissingen 31 Juli vertrokken: „Atlantic" naar Stockton, „Zee_ meeuw" naar zee; 1 Augustus: ,Jn orde" naar, zee. 31 Juli: gepasseerd naar Ant werpen „Berkel" van Rotter dam, de „Rembrandt" van Rot terdam, de „Zeus" van Londen; 1 Augustus: de „Zuidland" van Aberdeen. 31 Juli: gepasseerd van Ant werpen de ,.Mr Linthorst Ho- man" naar Oporto, de „Bermi- na" naar Kopenhagen, de „Brinda" naar Queensborough en de „Cottica" naar Amster dam. Weerbericht IETS WARMER. Meest zwaar bewolkt met tijdelijk eenigen regen of mot regen. Meest matige wind tus schen West en Zuid. Iets war mer. ZON EN MAAN. Zaterdag komt de zon op om 5.03 en gaat onder óm 20.28 uur. De maan komt op om 12.03 en gaat onder om 23.09. WATERSTANDEN. Zaterdag is het hoogwater om 5.57 en 18.13, resp. 1.84 en 1.66 NAP. Laagwater om 12.07 resp 1.73 NAP. Radioprogramma's Zaterdag. Hilversum TL (K. R.O.)7.— Ber.; 7.45 Gram.; 8.Ber.; 8.20 Pluk den dag; 9.45 Gram. Hindemith; 10.15 Zangrecital; 11.Zonnebloem; 12.03 Recital; 12.30 Conc.; 13.Turf in je ransel; 13.30 Lunchmuz.; 14.Louis Arm strong; 14.45 Cowboy Songs; 15.Voor de jeugd; 16. Vraaggesprek Prof. Veraart; 16.15 Caruso zingt; 16.30 Cau serie; 17.15 Jonge kunste naars; 17.45 Lez.; 18.Dans- muz.; 18.15 Weekoverzicht; 19.Ber.; 19.20 Dansmuz.; 20.Ber.; 21.Orgelconc.; 21.15 Sport; 22.— Ber.; 22.40 Gram.. 23.45 Bing Crcsb-. Hilversum H (V.A.R.A.) 7.— Ber.; 7.30 Gram.; 8.9.50 Vioolconc.; 10.Morgenwijd.; 10.20 Voordracht; 11.Vroo- lijk program: 12.Conc.; 12.35 Eddy Walis; 13.— Ber.; 13.45 Viool en piano; 14.15 Sport: 14 30 Conc.; 15.15 Van boek tot boek. 15.30 Kinder koor; 16.15 Esper.; 16.30 Men vraagt... 17.Om en nabij de twintig; 18.— Ber.; 18.15 Cor- duwener; 19.Conc.; 20 Ber.; 21.30 Binnenl. Pol.; 21.45 Ramblers; 23.Ber. Medereizigers sters) gevraagd voor dagreis naar Breda per autobus as. Maan dag 5 Aug. Vertrek 6 uur vm. Opgeven Vlissingen Spuistraat 22 bov., Jonge zwarte gladharige HONDJES zoeken een heel goed tehuis. Te bevragen: Mevr- SISSINGH. Boulevard Evertsen 24, Vlissin gen. Dr. WILLS Make Up-artlkelen. Hierin hebben wfl: Poeder, crèmes, lipsticks, beenbruin, gezichtswater, in populaire prijzen. Ziet onze etalages. JO FIBBE Vlissingen Middelburg. Te koop gevraagd: 2 HANDWAGENS en 2 WIELSTELLEN. mag zonder veeren. Aannemersbedrijf B. STE- GINK Badhuisstraat 43, Vlis singen WIE RUILT nieuwe pllow voor zwarte Schort? Noodwo ning 435, Noordervroon, West- iC^elle. Te koop gevraagd een 1-PERSOONS OPKLAPBED. Ook genegen te ruilen voor een 2-pers. ledikant. E. VER- LA RE, Rijksweg 47, N - en St. Joosland. Te koop gevraagd: Boeken voor R.H.B S. M'burg 5 B. J. J. ISAACS, Grrjpskerksche straatw. B 21 a, Grijpskerke. Te koop gevraagd: Electrische Hulshoudkoelkast. Br. met °Pg. volt., prfls, enz. no. 219, Bur. Axelsche Cou rant", Axel ROKCOSTUUM ter overname gevraagd. Brie ven No. 850, Bureau P.Z.U., Middelburg. Te koop gevraagd Gazon-Machientje. Loskade 25, 1 x bellen. Middel burg. Te koop of te ruil l p. br Meisjesschoenen, m. 87 en twee p. zw. Damesschoe nen, m. 38-39. E. KOPPEJAN, Duinweg 45, Zoutelande. Wie ruilt mfln massief Pitch- ~>ine 2- pers lediicant voor -pers. ledikant met bed en 1 p. v.o. hooge Heerenschoe nen, m. 41, voor i.g.s z. Huis- houdweegschaal Boschjes- laan 58, Vlissingen Te koop eleclrisch Gehoorapparaat. Brieven No. 848 Bureau P Z. C.Middelburg handen breken kunnen wij niet Maar aan bascheldan hoevaalhald drukwerk levaren, dal kunnen we wil. Uitvoering keurig. DRUKKERFJ VAN DE VELDE WALSTRAAT 58-60 TELEF. 10 (2 lijnen) VLI8SINGEN Te koop DRAAIBANK met electr. motor en toebeh Noordstraat 78, Vlissingen. TAFELTENNIS te koop. Badhuisstraat 78 bov., Vlissingen (na 8 uur) Ter overname aangeboden DEELNAME IN r.OUWSPAARKAS 5000, waarop binnenkort uitkeering. Br. o. no. 851, Bur. P.ZC., Middelburg. Te koop: Luidspreker, plaa-t- stroomapparaat, accu, accu- lader, spiegel, wandversierin gen in lijst en achter glas, baro meter, kleine spiegel, zinken bad, enz. Sotteghemstraat 2 ben., Vlis singen. Te bezichtigen des avonds tusschen 7 en 8 uuj, Te koop gevraagd Hekel- /of Rechtstroo- Dorschmachlne. Brieven met prgsopg. aan F. LOUWS, B 63, Meliskerke TE KOOP: Roeiriemen. Hand harmonica (geen chromatisch); boeken electricienscursus en schllderscursus Ambachts school; Eng. Handelscorr. SANDERSE Oprit 30, Vlis singen- Te koop: 1 pr. Werkschoe nen. m. 45, 1 pr. br. Meisjes schoenen, m. 38, blauw wollen Slobbroek, leeft. 2 3 j. Mid- delburgsche str. 100, Souburg. TE KOOP: een taftzijden Jurk, m. 36; wollen Strand- pakje. Padvindersrok, blouse en Sportbroekje; Koffergr?' mofoon met platen en eenpa*r Trouwschoenen, m- 36. Nieuw- straat 6, Vlissingen. Te koop een mooie nieuwe Vos. Prijs 110. Br. no. 849, Bur. P.Z.C., Middelburg Te koop 1 Handwaschmachi- ne met wringer; 2 paar Rijg laarzen, m. 43 en 44. A 200, Serooskerke (W.). Te koop ZWART GEËMAILLEERD KEUKENFORNUIS, groot formaat en een Mando line. Vlissingschestraat 5, Mid delburg TE KOOP. Zw Damesw. Mantel met bont, m. 40 pr. 45,en Br. Dames w. Mantel, maat 42, prijs 40. Te ruilen 4 knof- r. Babywol. voor 4 knot l.bl, Babyw>l Zacharias Jansensstraat 43, Middelburg. Te koop aangeboden een vier- riems ROEIBOOT. Te bevr.: CHR. DE VOOGD, Grijpskerke, Noordhoek A 78. TE KOOP: Speenkonijnen; Armstoel; Eiken Salontafel; Spiegel en Uittrektafel. DEKKER, Slijkstraat 10, Vlissingen. Te koop. grijze Damesmantel, maaft 4042, 40.Seisweg 150 Middelburg. TE KOOP: flinke, uitneem- bare, houten WIEG, kribmodel met bedje en kussentje, 25. Tet bevragen: Korendijk 10 Middelburg, tusschen 78 uur 's avonds. Te koop Tropisch aquarium, x 55 x 45, op ijzeren stan daard, prijs f 40. Keuken- of kantoorkast, 1,34 x 0.47 x 2.30. eiken ge schilderd, prijs 75. J- J. M. VAN DAMME. Ho- beinstraat 272, Vlissingen. Te koop: Driehoekskachel, Seisweg 115, Middelburg. „AMERICAN STEAM LAUDRY" ARNHEM. Agentschap Clijverstraat 44, Vlissingen, is verplaatst naar Steenhuisstraat 31. TE RUILEN: nw Dames regenmantel, grijs, m. 42, voor Kimono, m. 42, of iets anders; 2 v.o. nw. Rouwschorten, m. 46. voor lap wollen stof of zijde voor Japon en bl. Jon gensjasje, leeftijd 12 j.f voor lap stof. TE KOOP: mooie Haardkachel (wijnrood), v.o. Tafelkleed en Zomerhoed. Noordpoortplein 8, Middel burg, tusschen 2—5 uur. Te koop geschilderde Linnen kast en 2 Armstoelen (leer). Koudekerksche weg 59, Vlis singen. TE KOOP: een DRIEHOEKKACHEL Te bevragen: Scheldestraat 68 ben., Vlissingen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 7