UIT DE PROVINCIE ZUID-BEVELAND. Spcvl en tucJslrijJen f Wnd. Burgemeester Middelburg treedt af. Weth. Kögeler volgt op. Naar w\j vernemen is aai mr. A. J. van der Weel eer. vol ontslag verleend als wnd. burgemeester der gemeente Middelburg, zulks in verband met z\jn benoeming tot. lid van het college van Gedeputeerde Staten. In een Woensdag 31 Juli in een der zalen van het Schut tershof te houden raadsver gadering zal afscheid worden genomen van mr. van der Weel, terwijl daarna, om 3.30 tiur, een afscheidsreceptie zal worden gehouden ten behoeve van vereenigingen en particu lieren. Mr. v. d. Weel zal als wnd. burgemeester worden opge volgd door wethouder J. W. Kögeler. Vitrite weer op volle toeren. Aandeelenkapitaal met een millioen uitgebreid. In de op 25 dezer gehou den jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhou ders der N.V. De Vitrite Fa briek (The Vitrite Works) te Middelburg, werden de jaar stukken goedgekeurd. Het boekjaar sluit met een ver lies van 347.711, waarvan 118.570 op nieuwe rekening wordt overgebracht. Tot commissaris werd her kozen jhr mr. J. C. Schorer te Culemborg. Besloten werd het aandee lenkapitaal te vergrooten met 1.00.000, welk bedrag aan aandeelen door de N.V. Phi lips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven wordt overgeno- Eindhoven men. Zooals uit het hierboven vermelde verliesbedrag blijkt, Was 1945 een ongunstig jaar voor de vennootschap Gedu rende het eerste kwartaal werd in het geheel niets ge fabriceerd, doch langzamer hand liep de productie op, zoodat thans op nagenoeg volle capaciteit wordt gewerkt. De verwachtingen voor '46 zijn dan ook gunstiger dan die voor het voorafgaande jaar. Hoewel men nog vele moeilijkheden te kampen heeft en met tal van onzekere fac toren rekening moet houden, is men van meening, dat men de inzinking grootendeels te boven is gekomen. Vijf jaar verlies van burgerrechten voor Flandin. Pierre Etienne Flandin, de Voormalige minister van bui tenlandsche zaken in de regee ring van Vichy. is door het Fransche Hooggerechtshof te Parijs tot vijf jaar „nationale onwaardigheid" (verlies van burgerrechten) veroordeeld. Bij het voorlezen van het vonnis voegde het hof hieraan itoe, dat het van meening was. dat Flandins daden als minis ter van buitenlandsche zaken in de regeering van Viohy geen collaboratie beteekenden. Oostenrijk nationaliseert industrieën. Het Oostenrijksche parlement heeft, ondanks protesten van verschillende geallieerden, een stemmig de wet toj- nationali satie van verscheidene indu strieën, waaronder een groot aantal, dat reeds door de Sow- J'ets op grond van. de overeen komst van Potsdam is overge nomen. aanvaard. Engeland en de Unrra. De Britsche regeering heeft Ihet Amerikaansche departe ment van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat zij gekant is tegen elke nieuwe organisa tie, ter opvolging van de Unrra de organisatie der v.n. 'voor hulp en herstel welke yoort zal gaan met het sys teem der unrra om de voor raten gratis te distribueeren. De Britsche regeering is wel van meening. dat een of andere nieuwe organisatie iri het leven moet worden geroepen. Boycot opgeheven. De secretaris-generaal van de federatie van Australische (havenarbeiders, Healy, heeft aangekondigd dat de federatie niet op de hoogte was gesteld van het besluit der vakbonden in NieuwZuid Wales tot op heffing van het embargo op Nederlandsche schepen. Healy verklaarde, dat men, wanneer de aanbeveling tot opheffing van de boycot zou zijn ontvan gen, deze in overweging zou nemen, doch dat tot op dat oogenblik de boycot van kracht zou blijven voor zoover het zÜn vakvereeniging betrof. PRIJSAANDUIDING BLIJFT. VERPLICHT. Nu het economisch herstel toelaat dat geleidelgk meer artikelen vrg van bon en vrij van prijsregeling komen, wordt wezen, dat de plicht tot prijs aanduiding onder alle omstan digheden blijft bestaan. Dit beteekent. dat alle goederen, welke door den kleinhandelaar zoodanig zijn uitgesteld, dat zij van den openbaren weg af zichtbaar zijn, moeten worden geprijsd. Het parlemént van Eire heeft eenstemmig de motie van de Valera, om toelating te verzoeken tot het lidmaatschap yan dj> Y- Nj aangenomen; BEGROOTING PROV. WEGENFONDS. Thans, in Juli 1946, is ver schenen de begrooting van het Prov. Wegenfonds voor 1945. Deze begrooting sluit met een totaal bedrag van 276.461,10, en een batig saldo van 183.229.85. Als bijdragen in de kosten van verbetering van wegen werd 20.000, in die van het onderhoud 47.000. geraamd. Als ontvangst Wegens aandeel in de opbrengst in de motor rijtuigenbelastingen werd 150.000 geraamd en als bij drage aan de provincie 125.000. ONDERLINGE BAKKERSHULP. Na de capitulatie van Mei 1940 gingen de bakkers, die aangesloten waren bij de Ne derlandsche Bakkerij Stich ting over tot het vormen van een Bakkersnoodfonds. Vele gedupeerde bakkers konden toen door dit fonds worden geholpen Na den oorlog bleek, dat de schade die door de bak. kers geleden was, nog veel grooter was dan in 1940 het fonds trad opnieuw in functie. In Zeeland werden dezer da gen vergaderingen gehouden in Oostburg en Middelburg. Van deskundige zijde werd op deze vergaderingen mede gedeeld, dat de Nederl. Bak kerij Stichting de volledige medewerking heeft van den alg. gemachtigde voor den Wederopbouw en dat iedere bakker, die via deze Stich ting een urgentieverklaring kan krijgen ook direct een bouwvergunning van de streekbureaux ontvangt. Het is noodzakelijk, dat de bakkers daartoe zoo spoedig mogelijk een schetsplan en een raming van bouwkosten en inventaris bij het Bakkers noodfonds indienen. DE REISPLANNEN VAN WALCHERSCH V AC ANTIECOMÏTE. Op de een dezer dagen ge houden vergadering van het ..Walchersch Werkcomité Va- cantie 1946" werd a*m. mede gedeeld, dat de reisplannen nu vasten vorm hebben aangeno men. Tijdens de vacantieperiode van 29 Juli tot 10 Augustus a.s. zullen verschillende toch ten gemaakt kunnen worden zooals boottochten van Vlissin- gen naar Antwerpen en Gent. Per extra trein zullen een of twee tochten van Vlissingen, Souburg, Middelburg en Arne- muiden naar Breda onderno men worden. Twee reisjes zul. len per autobus worden ge maakt voor de jeugd van Vlis singen, Middelburg, Souburg en Arnemuiden naar Hulst (speeltuin). Verder kan men nog een tripje naar België ma ken n.l. per autobus van .Mid delburg naar Antwerpen. De grgzen worden zoo billik mogelgk geregeld. Gedurende deze vacantiepe riode zal het strand te Vlis singen kosteloos betreden mo gen worden. EERVOL ONTSLAG. Aan de heeren D. Eveleins te Nieuwerkerk en H. Eek- hart te Scherpenisse is eer. vol ontslag verleend als hoofd van een lagere landbouwschool in verband met de overne ming door gesubsidieerde in stellingen. NOTARIAAT TE ZIERIKZEE Bg K.B. is benoemd tot no taris binnen het arrondisse- ment Middelburg ter stand- Slaats de gemeente Zierikzee, W. Raap, candidaat-nota- ris te Zierikzee. De „Prins Willem I" gaat Maandag te water. De Prins Willem I" van den Prov. Stoombootdienst zal Maandag op de „Schelde" te Vlissingen te water gelaten worden. Deze boot werd reeds Mei 1940 tot zinken ge bracht, doch korten tijd later kon zij worden gelicht. Meer dan een jaar heeft zij toen in de veerhaven van den Perk- polder gelegen. Toen werd het door de Duitschers ontdekt en moest de boot worden afgebouwd. Kort daarop werd zij door een Engelschen bom getrof fen. Het herstel heeft door ge brek aan materialen veel tgd AMBACHTSSCHOOL MIDDELBURG. Bevorderd van le naar 2e klasse: Timmeren la: A. P. Boste laar Borssele. Timmeren lb: C. v. d. Broek, Baarland. Electrotechniek I: C. Bos, Goes. Gediplomeerd. Timmeren: A. Aamoutse, Kamperland. Electrotechniek: J. Looise, Kruiningen. Schilderen: J. F. Dominicus. Nieuwdorp. MACHIXISTENSCHOOL MIDDELBURG. Bevorderd van le naar 2e Theoretici: M. W. Blaasse, Goes, J. C. Karelse, Goes v.w., J. C. Zembul, Goes. C. W. Hegligers, Lewedorp. Practici: W. J. de Bel, Krui. ningen, J. J. Blauwhamer, Kruiningen, G. H. v. d. Vliet, Goes. Gediplomeerd: J. Blaasse, Goes. Goes AMBACHTSSCHOOL GOES. Aan het einde van het cur susjaar 19451946 zijn aan bovengenoemde school bevor derd of wel gediplomeerd de volgende leerlingen. Afd timmeren van de eerste naai1 de tweede klasse: M. Bak ker. 's-Heer Arendskerke; M. Baveco (p.), D. H. Paauwe (p.), beiden Kruiningen; Adr. Benou, Krabbendijke; Joh. Dekker. C. Karelse, beiden Heinkenszand; W. Dieleman, J. M. Megaard, Jac Proos. allen Wolfaartsdijk; M. Fierlco, Hoe- dekenskerke; A. H. v. d. Graaf. Adr Kloosterman, H. P. Snoep. C de Waard, allen Kapelle; Joh. Hannewijk, Wemeldinge; C. J. de Kater, J. de Looff, al len Kortgene; P. H. Paree, J. F. Stokx, beiden 's Heerenhoek; A P. Steenbakker, Baarland; J. S. Smallegande, Ellewouts- dijk; Jos. Stobbelaar Yerseke; P. Versluijs, Kloetihge, Adr. Wondergem, Goes; J. A. Wal- rave Wilhelminadorp; Fr. Zuidhof. Kwadendamme. Afge wezen 8 leerlingen. Gediplomeerd: L. H. A. Frenks. H. E Groosman, G. M de Kok. Anth. Franse, L. J. Wisse, tallen Goes; C. W. de Leeuw, Wolfaartsdijk; A J. de Muijnck. A. A. de Muijnck (p.), beiden Borssele; C. D. Schip per I. A Wattel, beiden We meldinge. Afgewezen 2 leerlin- ;en; verklaring extra jaar P. laijens, Kapelle Afd. Rgwiel en Motortech niek: van de eerste naar de tweede klasse: Abr. Corstanje, 's Heer Hendrikskinderen; Adr. van Damme. Wissekerke; C. J. Dourlein, Jac. Noussen, M. 'A. Pieterse, H. Schipper, allen Wemeldinge; E. Dronkers, M. Glerum, M. J. Peels, allen Goes; A. W. C. Gebraad. C. L. Geluk, beiden Kattendijke; W. W. van Giersbergen, Adr. Zuid- wég. beiden Heinkenszand; L. A. M. v. d. Heuvel. Ovezand; C. Huissen en L. A Lous. Oudelande Jac. Joossen. Krab bendijke; Adr. P. de Koijer, L. M. v Stevenin'ck. beiden Yerse ke; Joh Fr. Kramer, C. Sinke, Jac. P. Walrave. allen Kapelle; P. Leendertse, L. v. 't Veer (p.), J. C. Nelis.' allen Hans- weert; A. W. v. d Linde, A. J.' Markusse. beiden Kortgene; P. M. Sonke. Kloetinge; M, Ver- Velde, Wilhelminadorp. Afgewezen 10 leerlingen. Gediplomeerd: C. J. Berman, Krabbendijke P. Boonman, Kwadendamme; W. D. v. d. Dries. Wolfaartsdijk; J. de Dreu (p.), M. C. Dagevos, H. Mos, allen Goes; M. C. Hame link. Wemeldinge; C. P. Ka relse, Borssele; J. D. de Kos ter. Colijnsplaat; A. C. van Liere. 's-Gravenpolder; J. Lo- kerse,. H. Minderhoud, beiden Hans weert; Mach. Roos. Le wedorp: C. Ruster, 's H. H. Kinderen; J. J. Slabbekoom, Kloetinge. Afgewezen 1 leer ling. Afd. Electro techniek: eerste naar de tweede klasse: A. R. v. d. Berge, C. de Bovi, Joh G. Haeck. M. Verbeem, allen Goes; 'Joh. M. Dagevos. M. M. de Jonge.beiden Wemeldinge C. Hoogesteger, Kapelle; Jac. v. Langevelde, Krabbendgke J. J. Meulenberg, Wissekerke; E. W. L. Dronkers, Vlissingen; M. P. van Oeffelen, Hansweert; A. M Slotboom, 's Gravenpol der; Jac. M. Timmerman, Yer seke; Joh. v. d. Velde. Wol faartsdijk; B. H van der weel (p.), Kortgene. Afgewezen: 6 leerlingen. Gediplomeerd: W. F. Beze- mer, J. F Brandenburg, M. Hengstdijk. J. Ruster. J.' M. Sinke, C. W. v. Zweeden, M. Reijerse, allen Goes; A. Florus- se, W. J. de Groene, beiden Wemeldinge; M. v d. Heuvel, Ovezande; W. C. Huige, Nisse; L. -M. Snoodijk en H. J. Steen huis, Kortgene; L A. Verburg. Colijnsplaat. Afgewezen 1 leer ling. Afdeeling smeden en bank- werken: eerste naar de tweede klasse: C. Adriaanse (p.), El lewoutsdijk; E. N. Burgs. G. W Bakkee. A. Meijers, M. Mie ras, F. W. d.-Ruiten, W. J. Scheers, allen Goes; A. van Damme, J. J. Veile, beiden Yerseke; J. C. Koster. Adr. Minderhoud, G. A. E. Rgs- dgk, alien Hansweert; J. Mol hoek, 's H. Arendskerke; J. H. Walrave. Wemeldinge. Voor waardelijk bevorderd: L. Goulooze, Colgnsplaat. Afgewe zen 5 leerlingen. Gediplomeerd: H. S. Bakker, A. de Bruine, J. de Dreu, J. Sturm. M. J. van Riet. allen Goes; Jac. Butler, 's-H. Arends kerke; P. de Hond, Th. P. de Hond, beiden 's Heerenhoek; E. C. Klooté. Kats, P. J. van Lie re, Kloetinge; M. H. Lobbezoo. Wilhelminadorp; M. A. de Pree, Hoedekenskerke; A. J. Smallegange, Ellewoutsdijk; P. Schrier, Kats. A. J. Wagenaar, Kloetinge; -G. Zandee, Kapelle en C de Zeeuw, Wemeldinge. Afgewezen 4 leerlingen. Afdeeling schilderen: eerste naar de tweede klasse: J. van Damme, 's-H. H. Kinderen; J. P. N Joosen. 's-Heerenhoek: P. M. Meliefste. P. C. van Sprang, beiden Goes; M. P. Oreel (p.), Wolfaartsdgk; G. J. Traas, Baarland. Afgewezen 3 leerlingen. Gediplomeerd: J. D. Naeye. 's-H. Arendskerke; J. Nijsse Goes; J. Otté. Nisse; P. Uiten- hoeve. Ovezande; M. M. v. d. Velde. Heinkenszand. Afgewe zen: 2 leerlingen. De leerlingen, achter wier naam een p staat hebben een Ochtmanprijs behaald. De mededeeling van boven staande bevordering en behaal de diploma's had plaats in de ARR. RECHTBANK MIDDELBURG. Bij K B. van 17 Juli '46 is benoemd tot rechter in de Arr. Rechtbank te Middelburg mr. A. J. W. van Royen thans adv. en. proc. en rechter plaatsverv, in de A.R. Rechtbank te 's-Gravenhage. JAARVERSLAG POLDERBOND. Het jaarverslag over 1944 en 1945 van den Zeeuwschen Polder- en Waterschapsbond vermeldt, dat in 1945 geen vergaderingen van polderbe sturen werden gehouden, daar de zuivering nog in 'n voorbe reidend stadium verkeerde. Er werd een excursie ondernomen naar het gat van Rammekens. waaraan 100 personen deelna men. In 1944 verloor de Bond door overlijden twee bestuurs leden nl. de heeren F. P. Pol derdijk en C. D. Vereeke. Het ledental bevindt zich iji stij gende lijn. Op 31 Dec. 1943 tel de de Bond 216 leden, terwijl dit op 31 Dec. 1945 252 leden bedroeg. in beslag genomen. Thans kan de tewaterlating plaats vinden. Als bgzonder_ neid valt nog te vermelden, dat het schip dwars van de helling zal gaan. Men hoopt, dat het schip eind Augustus in de vaart kan komen. De be doeling is dat het straks in den dienst Vlissingen_Bres_ kens gaat varen. Op de „Schelde" wordt voorts een voormalig Duitsch schip, thans „Prinses Irene" ge naamd, gerepareerd. Men ver wacht, dat het schip eind Au gustus in dienst zal komen tusschen Terneuzen. en Hoe dekenskerke. Groentenvervoer naar Duitschland. Sedert eenigen tijd wordt de doorgedraaide groente ook hier van de Zuid-Bevelandsche vei lingen naar Duitschland ge bracht. Dece groenten kunnen geen dagen onderweg zijn, daar. om is er een beroep gedaan op verschillende Beroepsgoederen vervoerders, die hier hun beste beentje voor zetten en soms tot diep in Duitschland hun vrachten bezorgen. Hét Zeeuwsche Beroepsgoede- renvervoer weet zich goed aan te passen in de tegenwoordige tijdsomstandigheden. AUDIëNTIE. De gewone audiëntie van den Commissaris der Koningin in Zeeland op Donderdag 8 en 15 Augustus a.s. zal niet doorgaan. Hardhandig optreden tegen ex-N.S B.-ers. Onlangs kwam een groep voormalige N S.B.'ers, waar onder de vroegere boerenlei- der, terug in Stavenisse (Tho- len>. De bevolking bleek het hiermee niet eens te zijn. Avonds trok men er dan ook op uit, om deze lieden er uit te zetten Er werden klappen uitgedeeld en ruiten ingegooid. De ex-boerenleider trachtte zich te verstoppen. Bij een dorpsbewoner, die wilde bemiddelen, werden de ruiten met spanningen en al kapot geslagen. Eerst den volgenden morgen keerde de rust weer. De politie stelt een onder zoek in. Een achttal personen is op transport gesteld naar Middelburg. den. Het bezetten der muur komt op 1800. De torenspits zou met leien bedekt moeten worden, kosten 1700. Het kardinale punt van dezen avond was de centrale verwar ming. De kosten hiervan bedra gen pl.m. 15000. Hiervoor zijn drie ontwerpen nL warme tucht, warm water en een com binatie van warme lucht en wa_ tea*. De adviseur heeft het kerk bestuur in overweging te kiezen tusschen warme lucht van de Fa. Breat of warme lucht van de Fa. Huiger en Wessel. Deze installaties kunnen gestookt worden met cokes en ook met olie. De Fa. Braat heeft o.a. ook de verwarming aangelegd in de Groote Kerk te den Haag. De president vroeg de mee. ning der aanwezigen. Er werden gesteld betreffende de betaling enz. O.a werd een voorstel gedaan om de huur der zitplaatsen met 1.te verhoo- :en. Dit werd door den presi- lent direct afgekeurd Wat de betaling betreft was de Kerk voogdij van plan de thans loo- pende leening aan te houden en dan jaarlijks niet minder dan 1000 af te lossen. De algemeene opinie was dat er direct aange pakt diende te worden, aange zien het anders meer gaat kos ten. Hierna zeide de president nog dat het slechts voorstellen wa len, maar hij hoopte spoedig tot de daad over te kunnen gaan. Doch in dit alles moest eerst de °emeemte gekend worden. Aan alle aanwezigen werd dank gezegd voor hun opkomst Kapelle ONGELUK. Het zoontje van den heer de Witte geraakte door onoplet- tenheid met zijn fiets onder de autobus van Leendertse. Met een gebroken arm en en kele verwondingen moest hij naar het ziekenhuis te Goes worden vervoerd. bouw. De heer K. K. Brink, dir. van de gasfabriek Goes, heette bij ontstentenis van den voorzitter allen welkom. Spre ker herinnerde eraan, dat het juist, zeventig jaar geleden is, dat de school werd opgericht. Hg wees erop, dat de am bachtsschool begon met een kleine klas timmerlieden en dat de school nu 200 leerlingen telt. Hierna werden de diplo ma's uitgedeeld door den di recteur de heer J. H. Butfer die eveneens de Óchtmanprij- zen uitreikte. KOMT NAAR GOES. CIRCUS STRASZBURGER Maandag wordt op de Groo te Markt te Goes verwacht het ..Nouveau Cirque France Mik- kenie Straszburger". Dit cir cus zal behalve paarden ook gedresseerde wilde dieren ver- toonen. Rilland HET HERSTEL DER KERK BESPROKEN. Woensdagavond werd een ge meentevergadering gehouden der Ned. Herv. Gem. Deze avond stond onder leiding van den president-kerkvoogd J. A Boot. De president vond het wel diep droevig, dat er zoo weinig leden belangstelling betoonden voor het werk, dat aan de kerk ge daan moet worden. Dat er in de gemeente geen liefde bestaat voor de Kerk kan ook niet ge zegd worden, dat bewijst wel de financieele steün die ontvangen wordt. Het is meer laksheid en gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel voor de Kerk. Het is te hopen dat hieraan spoedig een einde komt. Allereerst kwam de restaura tie der kerk aan de orde. De totale schade aan de kerk is groot 6000. Daar de kerk een molest verzekering Icopen heeft zal hiervan wel het grootste be drag na verloop van tijd terug betaald worden. Wanneer door de kerkvoogdij direct ingegreijen wordt, moet direct betaald worden. Er moet een nieuwe spouwmuur geplaatst worden aan de Z.W. zijde, in verband met het doorregenen. De kerk moet van binnen en stelle, Wolfaartsdijk, D. v d.bovenzaal yan het schoolge- buiten geheel geschilderd wor- TRIBUNAAL GOES Twee zware gevallen en twee vrijspraken. De eerste zaak was die tegen den winkelbediende J. d. Velde uit Kloetinge, die lid is geweest van de Germ. S S., van de N.S.B., van de W.A. en verder werkmeester en onderopzichter brj den Ned. Arbeidsdienst, terwijl hg' in Rusland voor de Weermacht werkte. Deze nog jonge be schuldigde deed voorkomen, niet te voelen, dat hij door werken voor de Duitschers zijn land verraadde. Wel droeg hij in Rusland uniform, maar zeide nu toch niet volledig in het Duitsche leger te zgn op genomen geweest. De verdediger, mr. van Pelt uit Bergen op Zoom, wees er op, dat deze besch.' het nat. soc nooit met hart en ziel heeft aangehangen. In 1942 zag hij het verkeerde van een en ander in en bedankte hij voor de N.S.B. De tweede besch. was A. Bruinooge, hulp in de huis houding te Goes, die lid is geweest der partij, collecteer. e voor Winterhulp, werkzaam was bij e>en Duitsche dienst- post en daarna in een Duit sche cantine, terwijl zij zeer vriendschappelijken omgang met Duitschers had. Het bleek uit het verhoor, dat ook deze besch. niet wilde begrijpen verkeerd te hebben gehandeld en haar verdediger, mr. A H. Kuipers wees er op dat zg aanvankelijk tegen het om gaan van meisjes met Duit sche militairen was, doch, toen zij om het gezin te steunen meer ging verdienen, bij de Duitsche instanties, kwam zg met een van hen in nadere aanraking. Politieke verkeerd heden kunnen niet worden be. wezen Zij is nu reeds 15 mnd. 'eïnterneerd en pleiter vraa^ ïaar verder vrij te laten of eventueel vobrw. te straffen. Hierna kwam voor J. de Schipper, gel?. Wagenaar uit Wemeldinge, die lid van de N.S B. is geweest, de „Zeeuw sche Stroom" heeft verspreid en voor Winterhulp collec teerde. Mr. Kuipers meende, dat het hier niet om ernstige feiten gaat. Besch. heeft een zeer harde jeugd gehad, van af haar 15e jaar. Spr. zeide dat er goede getuigenissen van haar zijn over te leggen, ook van den kampcommandant en hg bepleitte onmiddellijke in vrijheidstelling. Het tribunaal stelde haar vervolgens in vrij. heid. Joh. J Andriessen, vrouw van C. Koert uit Goes was lid van de N.S.BN.V.D. er werkzaam voor Winterhulp Zg gaf dit allemaal toe, ook dat zij wel eens N.S B.-vergo- deringen bezocht Mr. P. Cs Adriaanse, die haar verdediger was, begon met een schrijven van dr. Maz. zola over te leggen, die ver klaart, dat het voor besch. dringend noodig is uit het kamp te komen, opdat haar oo-ziekte behandeld kan wor den Verd. is geen fel lid van de N.S.B. geweest en heeft reeds 13 maanden in internee, ring doorgebracht. Mede op verzoek van verdediger stelde het tribunaal ook deze besch. op vrije voeten. W. L. van Gorsed, geb Wel- leman uit Rilland Bath was provinciaal leidster van de af deeling landsvrouwen. Verd. ontkende de beschuldiging niet. verdediger mr. Kuiioers wees er op, dat deze vrouw niet fanatiek was en vroeg vrij spraak. De laatste zaak was die tegen den landbouwer C. C Welleman uit Krabbendgke, •lie lid was van NVD, WA en NSB. Besch. bekende alles. De voorzitter zeide, dat besch 'n zijn W A-pak toch zeker wel een flinkeren indruk maakte als nu op de zitting! BOKSWEDSTRIJDEN. TE VLISSINGEN. Woensdagavond werden in de Scheidehal te Vlissingen bokswedstrijden gehouden.. Binnen korten tgd was dit reeds de tweede maal dat de Vlissingsche boksclub D.O.S. wedstrijden organiseerde en uit het oogpunt van propa ganda kan zij ook thans met voldoening op dezen avond terug zien. Er werd beslist goede sport te zien gegeven en er was bg de Vlissingers een goede vooruitgang merk baar. In Kerkhoven, Zandee en Meulmeester, om maar enkelen te noemen, bezit D.O. S. krachten die een belofje voor de toekomst inhouden. De aanwezigen wisten het gebodene op prijs te stellen. De hoofdpartg van den avond tusschen de zwaarge wichten A. Rijnders uit Vlis singen en W. Bosman, Rot terdam, was spoedig beslist. Direct na het begin plaatste Rijnders eenige stooten, waar bij hij zijn dekking een mo ment verwaarloosde. Bosman antwoordde met een recht- schen hoek, welken Rijnders op de planken bracht. Wel stond hg na 8 tellen weer op, maar enkele seconden later was de partij reeds beslist. Juist 30 seconden had deze geduurd. De overige partijen gingen tusschen leden van D.O.S. en boksers uit Bergen op Zoom. De uitslagen hiervan wa ren: Vlieggewicht: C Schot (B.o.Z.) wint door k.o. van de Hond. Batamgewicht: B. Walker J. Delhez onbeslist! LichtgewichtW. Duivelaar B.o.Z.) wint op punten van van Boven. J. Meulmeester wint door opgeven in de 3e ronde van J. Rommens, terwijl A. Landa B.o.Z reeds in de le rende opgaf tegen K. P Sprong. Vedergewicht: M. Kerkho ven wint door tusschenkomst scheidsrechter in de 2e ronde van Jac. Schot. Half zwaargewicht: N. Bon tenbal wint van A. Franken. Ook de overigq partgen, n.l. Duitsche postzegels Yoor Brilsch-lndië. Dat de Duitschers ook Britsch-Indië onder den voet hadden willen loo- pen, blijkt uit de door hen in gereedheid ge brachte speciale post zegels voor dit land. Twee afbeeldingen daar van zgn afgedrukt in de „News Chronicle". Een daarvan brengt een Britsch-Indische vrouw aan het spinnewiel in beeld Bouwe Vlas overleden. OUD-COMMANDANT VAN HEI LEGER DES HELLS. Gistermiddag om 3 uur is in den leeftijd van 67 jaar geheel onverwachts te Zeist overleden Bouwe Vlas, oud-commandant van het Leger des Heils in Nederland. Woensdagavond nog had de heer Bouwe Vlas op een bij eenkomst van het Leger des Heils te Zeist gesproken. In 1929 werd hij benoemd tot commandant van het Leger des Heils in Nederland, welke functie hij met uitzondering van enkele jaren voor den oor log, toen hij door een Engel- schen collega werd vervangen, tot 1939 heeft vervuld. In 1940 nam hij echter van zijn Engel- schen collega, die bet land moest verlaten, hef- commando weer over. Na de liquidatie van het Le ger des Heils door de Duit schers, bleef hijzelf de stuw kracht van de ondergrondsche voortgezette activiteit. Auto met dubbelen bodem. De Roosendaalsclie politie hield een vrachtauto aan, die een dubbelen bodem bleek te hebben. In de geheime berg. plaats bevonden zich pantser platen die, naar bleek gebruikt konden wordenom de cabi ne geheel tegen kogel-indrin ging te beveiligen. Resten shag aan de kwaliteit was te mer_ ken dat deze uit België afkom stig was bewezen voorts dat de dubbele bodem zijn diensten reeds bewezen had. Later had de Roosendaalsche politie nogmaals geluk, toen een een der agenten een pakket uit den Pullman zag werpen- Het bevatte zeven lappen prima tex_ iielstoffen. Credielen voor getroffen landbouwbedrijven. NIEUWE REGELING IN VOORBEREIDING. Er is een nieuwe financieele regeling in voorbereiding-ten behoeve van door den oorlog getroffen landbouwbedrijven. De heer mr. G. van Setten, secretaris van den rijksdienst voor Landbouwhérstef. zal op Maandag a.s. over den zender Hilversum I. des avonds te 19.45 uur, over dit onderwerp eenige mededeelingen doen in en vraaggesprek met de afd. voorlichting van het Ministerie van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening. De bestaande bijdragenrege. ling zal worden gehandhaafd, maar het ligt in de bedoeling om door verstrekking van rentelooze en rentedragende credieten op langen termijn, het herstel der bedreven te bevorderen. middengewicht: W. van Ge- mertM. de Koning, licht midden: N. ZandeeJ. Lan da; G KoogerW. Dingeman- se en van OorschotVictorie leverden allen Vlissingsche overwinningen op, hetzij door opgeven of tusschenkomst scheidsrechter. Als scheidsrechter fungeer de heer B. Bergstrom uit Amsterdam. J. Delhez uit Bergen op Zoom verwierf de prgs voor het beste strjlboksen. Van de 12 partijen werden er 8 door de Vlissingers ge wonnen. 3 vt 'r tciv er 1 onbeslist eindigde. Voor waar een fraai succes. Tenslotte moet nog vermeld worden het optreden van twee jeugdige boksertjes uit Ber gen op Zoom, nl. L. van Loon en K Klaar, welke met een dankbaar applaus be loond werden. Dé Vierdaagsche een succes De laatste dag van de Vierdaagsche was een gewel dig succes, zoowel sportief als wat belangstelling betrof. Hoewel de temperatuur zeer hoog was, vielen vandaag sechts twee deelnemers uit. In totaal zijn er op deze vierl daagsche 218 van de 4011 deelnemers uitgevallen, het geen neerkomt op ongeveer 5 procent. 3791 wandelaars heb ben den tocht geheel vol bracht. Bij de prijsuitreiking waren aanwezig de min. van O., IL en W., dr. Gielen en zijn se cretaris-generaal, generaal Kruis, de stafchef, de Com missaris in de provincie Gel derland, mr. Quarles van Uf- ford en tal van autoriteiten van post, telegrafie, spoor wegen en gemeente. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 28 JÜLL Promotiecompetitie le klassef 't Gooi—T.O.GExcelsior— V.U.C.; Rigtersbleek—P.E.C.; LaborVitesse; GoesR.B.C. (6.30 uur in Breda) Uitslagen Z.K.B S: KI. E. FortunaZuidzande 42; Groede—B.K.C. 0—4; Zuid zande—-Rapide 15; Groede Seampolo 10. ATHLETIEK. Tdèns de door de Leidsche dames-athletiekclub „Brun- hilde" georganiseerde wed- strgden op Zondag 21 Juli 1.1. verbeteirde Nel Karelse lid van O.K.K. te Kortgene twee reeds te haren name staande Zeeuwsche records en wel vèrspringen met aanloop, oud record 5,25 seco., nieuwe pres tatie 5,33 sec., 200 m. hard- loopen, oud record 27,2 sec., nieuwe prestatie 26,3 sec Mej. Karelse is opgenomen in de trainingsploeg voor Os lo. Na de Nederlandsche kampioenschapswedstrgden welke op 3 en 4 Aug. worden verwerkt te Amsterdam, wor den uit bovengenoemde ploeg de dames aangewezen die de Nederlandsche kleuren zullen verdedigen in Oslo. .(Eur. kampioenschappen) Predikbeurten Ned. Herv. kerk: Baarland: i.30 en 2 ds. Beneder) Borsse le: 9.30 dhr. Heyboer, 2 ds Le- ly; Driewegen: 2 ds. van Bur geier; Ellewoutsdijk: 9.30 ds. van Willenswaard; 's-Graven- polder: 9.30 en 2 candidaaf C. D. Otte; 's Heerenhoek: 4.30 ds. Luuring; Heinkenszand: 10 en 2.30 ds. Renting; Hoede kenskerke: 9.30 H. Doop. 2 ds. Hulsbergen; Nieuwdorp: 10 ds. Schoch 2.30 ds. Luuring; Nis- 9.30 ds. Lely; Oudelande: ds. Hegmans, 6.30 Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer; Ove zande: 9.30 ds. van Bui-gelen; Rilland: 10 ds. Baarslag, 6 ds. Jansen; Góes: 9.30 ds. Boerlgst, 5.30 ds. Elderen- 2 en 6 leesdienst; Borssele: 9.30, 2 en 5.30 leesd. Kapelle: 10 en 2.30 ds Drost. Vrgz. Herv.: Goes: 7 ds. J. H. Hanneman. Geref. kerk: Borssele: 10 en 2.30 leesdienst; Rilland 10 en 2.30 ds. Kuiper. Kapelle: 10 en 2.30 ds. Wok- kema. Leger des Hells: Yerseke: 10 en 6 Verlossingssamen komst Geref. gem.: Hoedekensker ke: 9.30, 1,30 en 5 leesdienst; Nisse: 3 x leesdienst; Wemel dinge: 3 x leesdienst; Waarde: 9.30, 1.30 en 5,30 leesdienst; Wolfaartsdijk: 3 x leesdienst; Yerseke: 9.30, 2 en 6 lees dienst; Krabbendgke: 9.30, 2. 6 ds. W. C. Lamain; Rillandio, 2 en 6 leesdienst. Ned. Herv. kerk: Goes: 9.30 ds. Boerlijst. 5.30 ds. Elderen- bosch; 's-Heer Abtskerke: 2 ds. Breek; 's-Heer Arendsker ke: 10 ds. v. d. Waa, 2.30 ds. de Roos; 's-Heer Hendrikskin deren: 2 ds. v. d. Waa; Katten- dgke: 9.30 ds. Breek; Kloetin ge: 10 en 2.30 ds. Elderen- bosch; Leeuwedorp: 6 ds. v. d. Waa; Wilhelminadorp: 10 dhr. v. d. Vrede. 6 ds. Breek; Wol- phaartsdijk: 10 ds. Morreau, 2.30 dhr. Heyboer; Waarde: 9.30 dhr. C. Hoogerheide. 2 ds. Baks; Kamperland: 9.30 2.30 ds. P. Six Dgkstra; Driewegen: 2 ds. van Burgeier; Ovezande: 9.30 ds. van Burgerier. Nieuws In een noledop Dp Maandag 29 Juli zal het eerste toestel van den nieuwen K.L.M.-dienst Am sterdamGlasgow v.v. uit Glasgow komend, op Schiphol landen. ingang van 5 Au gustus jal op het baanvak Utrecht -Hilversum met elec- trischa geinen worden ge re-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 8