UIT DE PROVINCIE WALCHEREN Wnd. Burgemeester Middelburg treedt af. Weth. Kögeler volgt op. Naar wij vernemen is aan mr. A. J. van der Weel eer„ vol ontslag verleend als wnd. burgemeester der gemeente Middelburg, zulks in verband met z^jn benoeming tot lid van het college van Gedeputeerde Staten. In een Woensdag 31 Juli in een der zalen van het Schut, tecshof te houden raadsver. gaaering zal afscheid worden genomen van mr. van der Weel, terwijl daarna, om 3.30 uur, een afscheidsreceptie zal worden gehouden ten behoeve van vereenigingen en particu lieren. Mr. v. d. Weel zal als wnd. burgemeester worden opge volgd door wethouder J. W. Kögeler. Vltrlte weer op volle toeren. Aandeelenkapitaal met een millioen uitgebreid. In de op 25 dezer gehou den jaarlrjksche algemeene vergadering van aandeelhou ders der N.V. De Vitrite Fa briek (The Vitrite Works) te Middelburg, werden de jaar stukken goedgekeurd. Het boekjaar sluit met een ver lies van 347.711, waarvan 118.570 op nieuwe rekening wordt overgebracht. Tot commissaris werd her kozen jhr mr. J. C. Schorer te Culemborg. Besloten werd het aandee lenkapitaal te vergrooten met 1.00.000, welk bedrag aan aandeelcn door de N.V. Phi lips' Gloeilampenfabrieken te Kindhoven wordt overgeno men. Zooals uit het hierboven vermelde verliesbedrag blijkt, was 1945 een ongunstig jaar voor de vennootschap Gedu rende het eerste kwartaal werd in het geheel niets ge fabriceerd, doch langzamer hand liep de productie op, zoodat thans op nagenoeg volle capaciteit wordt gewerkt. De verwachtingen voor '46 zijn dan ook gunstiger dan die voor het voorafgaande jaar. Hoewel men nog vele moeilijkheden te kampen heeft en met tal van onzekere fac toren rekening moet houden, is men van meening, dat men de inzinking grootendeels te boven ia gekomen. Vijf jaar verlies van burgerrechten voor Flandln. Pierre Etlenne Flarwdin, de Voormalige minister van bui. tenlandscne zaken in de regee. ring van Vlchy. is door het Fransche Hooggerechtshof te Parijs tot vijf jaar „nationale onwaardigheid" (verlies van burgerrechten) veroordeeld. Bij het voorlezen van het vonnis voegde het hof hieraan toe, dat het van meening was. dat F1 an dins daden als minis ter van buitenlandsche zaken in de regeering van Vichy geen collaboratie beteekenden. Oostenrijk nationaliseert industrieën. Het Oostenrijksche parlement heeft, ondanks protesten van Verschillende geallieerden, een stemmig de wet tot nationali satie van verscheidene indu strieën, waaronder een groot aantal, dat reeds door de Sow- jets op grond van de overeen komst van Potsdam is overge nomen. aanvaard. Engeland en de Unrra. De Britsche regeering heeft het Amerikaan sche departe ment van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat zij gekant is tegen elke nieuwe organisa tie, ter opvolging van de Unrra de organisatie der V.n. voor hulp en herstel welke voort zal gaan met het sys teem der unrra om de voor raden gratis te dlstribueeren. De Britsche regeering is wel van meening, dat een of andere nieuwe organisatie in het leven moet worden geroepen. Boycot opgeheven- De secretaris-generaal van de federatie van Australische havenarbeiders, Healy, heeft aangekondigd dat de federatie niet op de hoogte was gesteld van hef besluit der vakbonden in NieuwZuid Wales tot op heffing van het embargo op Nederlandsche schepen. Healy verklaarde, dat men, wanneet- de aanbeveling tot opheffing van de boycot zou zyn ontvan gen, deze in overweging zou nemen, doch dat tot, op dat oogenblik de boycot van kracht zou blijven voor zoover het ztin vakvereeniging betrof. PRIJSAANDUIDING BLIJFT. VERPLICHT. Nu het economisch herstel toelaat dat geleidelijk meer artikelen vrij van bon en vrij van prijsregeling komen, wordt wezen, dat de plicht tot prijs aanduiding onder alle omstan digheden blijft bestaan. Dit beteekent. dat alle goederen, welke door den kleinhandelaar zoodanig zijn uitgesteld, dat van den openbaren weg zichtbaar zijn, moeten worden geprijsd. Het parlement van Eire heeft eenstemmig de motie van de Valera, om toelating te verzoeken tot het lidmaatschap yan de V. N., aangenomen. BEGROOTING I PROV. WEGENFONDS. Thans, in Juli 1946, is ver schenen de begrooting van het Prov. Wegenfonds voor 1945. Deze begrooting sluit met een totaal bedrag van 276.461,10, en een batig saldo van 183.229.85. Als bijdragen in de kosten van verbetering van wegen werd 20.000 in die van het onderhoud 47.000. geraamd. Als ontvangst wegens aandeel in de opbrengst in de motor rijtuigenbelastingen werd 150.000 geraamd en als bij drage aan de provincie 125.000. ONDERLINGE BAKKERSHULP. Na de capitulatie van Med 1940 gingen de bakkers, die aangesloten waren bri de Ne derlandsche Bakkerij Stich ting over tot het vormen van een Bakkersnoodfonds. Vele gedupeerde bakkers konden toen door dit fonds worden geholpen Na den oorlog bleek, dat de schade die door de bak. kers geleden was, nog veel grooter was dan in 1940; het fonds trad opnieuw in functie. In Zeeland werden dezer da gen vergaderingen gehouden in Oostburg en Middelburg. Van deskundige zijde werd op deze vergaderingen mede gedeeld, dat de Nederl. Bak kerij Stichting de volledige medewerking heeft van den alg, gemachtigde voor den Wederopbouw en dat iedere bakker, die via deze Stich ting een urgentieverklaring kan krijgen ook direct een bouwvergunning van de streekbureaux ontvangt. Het is noodzakelijk, dat de bakkers daartoe zoo spoedig mogelijk een schetsplan en een raming van bouwkosten en inventaris bij het Bakkers noodfonds indienen. DE REISPLANNEN VAN WALCHERSCH VACANT IECOIVnT®, Op de een dezer dagen ge houden vergadering van Het .WalcherscH Werkcomité Va- cantie 1946" werd o.m. mede gedeeld, dat de reisplannen nu vasten vorm hebben aangeno men. Tijdens de vacantieperiode van 29 Juli tot 10 Augustus a.s. zullen verschillende toch ten gemaakt kunnen worden zooals boottochten van Vlissin- ren naar Antwerpen en Gent. ?er extra trein zullen een of twee tochten van Vlissingen, Souburg, Middelburg en Arne- muiden naar Breda onderno men worden. Twee reisjes zul len per autobus woraen ge maakt voor de leugd van Vlis singen, Middelburg, Souburg en Arnemuiden naar Hulst (speeltuin). Verder kan men nog een tripje naar België ma ken n.l. per autobus van Mid delburg naar Antwerpen. De prijzen worden zoo billijk mogelijk geregeld. Gedurende deze vacantiepe riode zal het strand te Vlis singen kosteloos betreden mo gen worden. EERVOL ONTSLAG. Aan de heeren D. Evelelns te Nleuwerkerk en H. Eck- harfc te Scherpenisse is eer- vol ontslag verleend als hoofd van een lagere landbouwschool in verband met de overne ming door gesubsidieerde in stellingen. NOTARIAAT TE ZIERIKZEE Bfl K.B. is benoemd tot no taris binnen het arrondisse ment Middelburg ter stand plaats de gemeente Zierikzee, W. Raap, candldaat-nota- ris te Zierikzee. De „Prins Willem I" gaai Maandag te water. De Prins Willem I" van den Prov. Stoombootdienst zal Maandag op de „Schelde" te Vlissingen te wa/ter gelaten worden. Deze boot werd reeds in Mei 1940 tot zinken bracht, doch korten tijd later kon zij worden gelicht. Meer dan een jaar heeft zij toen in de veerhaven van den Perk. polder gelegen. Toen werd het door de Duitschers ontdekt en moest de boot worden afgebouwd. Kort daarop werd zij door een Engelschen bom getrof fen. Het herstel heeft door ge brek aan materialen veel tijd Herbenoeming Burgemeesters. Bij Kon. Besluit van 29 Juni 1946 zijn herbenoemd tot bur gemeester van Koudekerke: J. L. Dregmans O- en W.-Sou- burg: A. H. S. Stemerding; St. Laurens: J. W. van 't Hoff; Aagtekerke: J. Bosselaar; Grypskerke: H. U. Bouwman; Meliskerke: A. J. Huysman; N.. en St. Joosland: Mr. F. S. K. J. graaf van R&ndwijck; Ritthem: P. Daniëlse; Seroos- kerke: P. Dregmans; Zoutelan- de; d. Kodde. Een landbouw-huishoud- school ie Hoedekenskerke? Naar wij vernemen worden er pogingen aangewend om te komen tot het stichten van een lagere landbouwhuishoudschool te Hoedekenskerke. Tot dus ver werden slechts enkele losse cursussen gegeven. ZUIVERINGSRAAD BO ÜWIND STRIE. Tot lid van den Zuiverings raad voor de bouwindustrie zijn o.a. benoemd de heeren C. Ouwehand te Vlissingen, ir. A. G. Wiersma te Middelburg, ir. H. de Lussanet de la Sa- blonière te Middelburg; mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg te Middelburg in beslag genomen Thans kan de tewaterlating plaats vinden. Als bijzonder heid valt nog te vermelden, dat het schip dwars van de helling zal gaan. Men hoopt, dat het schip eind Augustus in de vaart kan komen. De be doeling is dat het straks in den dienst Vlissingen-Bres- kena gaat varen. Op de „Schelde" wordt voorts een voormalig Duitsch schip, thans „Prinses Irene" ge naamd, gerepareerd. Men ver wacht, dat het schip eind Au gustus in dienst zal komen tusschen Terneuzen en Hoe dekenskerke. Groenienvervoer naar Duitschland. Sedert eenlgen tijd wordt de doorgedraaide groente ook hier van de Zuid-Bevelandsche vei lingen naar Duitschland ge bracht. Dece groenten kunnen geen dagen onderweg zijn, daar. om is er een beroep gedaan op versohillende Beroepsgoederen vervoerders, die hier htm beste beentje voor zetten en soms tot diep in Duitschland hun vrachten bezorgen. Het Zeeuwsche Beroepsgoede ren vervoer weet zich goed aan te passen in de tegenwoordige tijdsomstandigheden. ATJDIëNTIE. De gewone audiëntie van den Commissaris der Koningin in Zeeland op Donderdag 8 en 15 Augustus a.s. zal niet doorgaan. Middelburg DIERENMISHANDELING. Donderdag werd door de po litie te Middelburg proces-ver baal opgemaakt tegen een ze keren C. R., een landarbeider uit 'e-Heerenhoek die zijn paarden arbeid wilde laten ver- richten, die hun krachten ver te boven ging. C. R. had zijn paarden aan gespannen voor een ouden ge vechtswagen,, die nu in den landbouw dienst moest doen, maar waarvan de rupsbanden inmiddels verroest waren, zoo dat het zware ding vooruit gesleept moest worden, het geen de paarden tevergeefs probeerden. FONTEIN SPUIT WEER. De fontein op de Balans te Middelburg, die in de bezet ting defect was is thans weer in eere hersteld. Donderdag jL sprong als van ouds een heldere water straal op in hert; plantsoen op de Balans; een rijk gezicht na de periode van schuilkelders en militaire vrachtwagens. Het is de bedoeling, dat de fontijn op marlot- en feestda gen op bepaalde uren spuit, waarmee dus de vooroorlog sdie traditie hersteld wordt. BENOEMING. Benoemd tot adjunct-inspec teur (chef de bureau) bif de inspectie Volkshuisvesting te Middelburg de heer A, J. de Wit .thans opzichter bri den rijkswaterstaat te Middelburg. AMBACHTSSCHOOL MIDDELBURG Bevorderd zijn van de le naar de 2e klasse, Timmeren A: J. v. Bel. zen; A. P. Bostelaar, Borsse- le; C. Dingemanse (p) Big- -ekerke; A Franke (p) Dom- jurg; W. E Franse (p); C. Keyzer; G. Labruyère (p); L. Maranus Domburg; A. A Strurjck; G. Wattel, Oostkal lelie; J H. Wondergem (p) Serooskerke. Niet bevorderd 6 Timmeren IA: N. Verhulst Westkapelle; J. Barentsen Ritthem; D. Bassie; W. v d. Berge; C. v. d. Broek Baar land; A. Cijvat Koudekerke; v. Eenennaam Souburg; J. Florisse; J. Jongepier (p) Aag tekerke; P. Klopmerjer (p) jmburg; J. P. Koelhuis Sou burg; J. Lievense Westkapelle; L Louwerse Koudekerke; J. v. Rooijen Domburg; C. Schip per Vlissingen; L. van Sluijs Grijpskerke; A. Verhage; J. de Voogd (p) Grijpskerke;L. Boo ne Koudekerke Niet bevorderd 8. Metselen I: J. Bijl; J v. d. Endt, Vlissingen; B. de Hamer Arnemuiden; J C. v. Hemert; A de Lange Domburg; P. M. Slimmen. Schilderen I: P. A Assche- man; G. Geschiere, Klevers- kerke; J. Heeren; S C. Klaas- se, Arnemuiden; M. C. Kodde Veere; C A. Meerman Arne muiden; J. C. de Rijke; A. J de Smit Vlissingen; J. N. Speijer; J. Wondergem Arne muiden; J. v, d Driest (p) Aagtekerke. Etoctrotechnlek I: J Boone Grijpskerke; C. Bos Goes; L. R. Brand; P. Fruijtier (p) Vlis singen; J F. Janse (p) Big- gekerke; M. Jeroense; A. Jo- ziasse Souburg; M. L. v d. Klooster Souburg; A. Louwer- se Westkapelle; J. Moerland Souburg; C. Plerjte; L. J. Poers tamper; A. P. Poppe Nieuwland; W. Poppe; J Potappel Koudekerke; H. A'. Saaij Vlissingen; W H. C. Wiegel; D. Brasser kerke; M. den Hollander, Oostkapelle; S. v d. Heijden Koudekerke. Niet bevorderd 8. Bevorderd naar de 2e kl.: Bankwerken IA: B. J. v, Belzen Arnemuiden; P J. Belzen; H. J. M. v. Beveren; J. J Boele Vlissingen; S. E. A. Haase Vlissingen; J. Jozi- asse; L. F. C Kint Vlissin gen; C. Kraalt; W. Leenpoel Kamperland; H. van Leest Arnemuiden; M Mattijsse, Nieuwland; C. A. Mol Bigge- kerke; B. Nagtegaal; K W. d Roost; J. A. Roth; L. R. Roth; W Verhage (p) Zoutelande; W. Vogel vHssin- ~en; C. P. Wlelemaker (p) budekerke; M. Hlllebrand St. Laurens Niet bevorderd 1. Bankwerken IB: K. Broere Souburg: J. C. Buijs (p); A. J Freekenhorst; R. Goedhart, Nieuwland; J. Janse; P. Kod de; L. v. Leest (p) Arnemui den; J. MaAs; M. Mathfjsse Nieuwland; K de Nooijer Ar nemuiden; M. J. Seijbel; J. de Troye; J. L. de Troye; W. Vos (p) Vlissingen; P M. de Waal (p) Vlissingen; L. J. v. 't Westende; P. M. Wle lemaker Souburg; A Geschiere Meliskerke; J. Cozfln; D. J. Janse St. Laurens; J. P de Ridder Arnemuiden. Niet bevorderd 2. Timmeren A. Aarnoutse Kamperland; W. J. d. Engels man; J. J. Fltnge (p) Koude kerke; J N. Francke Vlissin gen; J. J. Frangoijs; G. Geert- se Domburg; R. Goedbloed; D. Gillissen Vlissingen; L M. Hoek; L. Huibregtse Westka pelle; P. Janse Arnemuiden; G. P. Jobse (p) Serooskerke (W.); J Kodde Veere; W. G. Koster; C Le fèvre; A. J. Mesu Oostkapelle; P. Onder- Nieuwland; K- Adriaanse Zou telande; W J. de Bel Krui- ningen; J. J. Blauwkamer Kruiningen; A. C. Bouwens (vw); F Brasser Vlissingen; J. Kleinepier Koudekerke; J. de Lange Domburg; A. A. J Nooijens; J. de Pagter Dom burg; J. J Steketee (vw); C. Tange; L. R. A de Theije (vw) Terhole; G. H v. d. Vliet, Goes; A. Verslufis (p) Bergen op Zoom. Niet bevorderd Gediplomeerd: W J. Akker man Vlissingen; P. Anraad Vlissingen; J. Blaasse Goes; G. H. Gillissen; P Gilde St. Laurens; C. M. v Hevele Uzendijke; C. Heuseveldt; H. J Keulemans Vlissingen; O. P. L. Kint Vlissingen; J. Mal- lekoote Bergen op Zoom; W. C v. d. Ouderaa Hulst; J. W. Snoep Veere; M. Timmerman Middelburg; A. Verhite; J. M. Verplanke Aardenbürg; K Wiessner; A. Wondergem Bergen op Zoom; F. Th. iergen op W. Antonisse (p). P Dinge manse (p). (vw) voorwaardelijk be. vordeird (P) prijs. De bevorderden, achter wier naam geen gemeente werd vermeld, komen uit Middel burg. Vlissingen OUDERAVOND SCHOOL B Hardhandig optreden tegen ex-N.SB.-ers. Onlangs kwam een groep voormalige N.S.B.'ers, waar onder de vroegere boerenlei der, terug ln Stavenisse (Tho- len). De bevolking bleek het hiermee niet eens te zijn. Avonds trok men er dan ook op uit, om deze lieden er uit te zetten Er werden klappen uitgedeeld en ruiten ingegooid. De ex-boerenleider trachtte zich te verstoppen. Bfl een dorpsbewoner, die wilde bemiddelen, werden de ruiten met spanningen en al kapot geslagen. Eerst den volgenden morgen keerde de rust weer. De politie stelt een onder, zoek in. Een achttal personen is op transport gesteld naar Middelburg. ARR. RECHTBANK MIDDELBURG. Bij K B. van 17 Juli '46 ia benoemd tot rechter in de Arr. Rechtbank te Middelburg mr. A. J. W. van Royen thans adv. en proc. en rechter plaatsverv. in de A.R. Rechtbank te 's-Grayenhage. JAARVERSLAG POLDERBOND. Het jaarverslag over 1944 en 1945 van den Zeeuwschen Polder- en Waterschapsbond vermeldt dat in 1945 geen vergaderingen van polderbe sturen werden gehouden, daar de zuivering nog in 'n voorbe reidend stadium verkeerde. Er werd een excursie ondernomen naar het gat van Rammekens, waaraan 100 personen deelna men. In 1944 verloor de Bond door overlijden twee bestuurs leden nl. de heeren F. P. Pol derdijk en C. D. Vereeke. Het ledental bevindt zich in stij gende lijn. Op 31 Dec. 1943 tel de de Bond 216 leden, terwijl dit op 31 Dec. 1945 252 leden bedroeg. dijk; P Pouwer Ritthem; M. M. Segboer; A. K. v. d. Sluijs, Veere; P Suurmond Souburg; A. P. Vader; J. Verhage, Koudekerke; M. A. Lenselink Vrouwenpolder; I. Wondergem Oostkapelle. 2 niet gedipl. Bankwerken: B. Adriaanse Vlissingen; W. Bal (p); P B. Crucq (p) verklaring v. prac- tijk Souburg; M. H. Duine Nieuwland; H. C A. Gelder Vlissingen; L. G. Gillissen; W. Goedhart Arnemuiden; A. C L. van Keze Souburg; J. D. de Jonge Vlissingen; W. Joziasse; L. F. Lagaajj; M. Marteijn Arnemuiden; C Ma rijs Arnemuiden; J. Nieuwen- huize Zoutelande; H. J. J. Schinkel Vlissingen; C. Schout Vlissingen; J. C. v. Splunder C. L. Verburg Vissingen; A. Vinke Nieuwland; J. Vreke Domburg; J. S Lenselink Vrouwepolder; A. J. Gossije Schoondijke; H. Koppejan Me liskerke; H. J Moens Vlis. singen; D. Rijkse; C. de Leng Vlissingen. Metselen: J. Melse; C Sinke. Schilderen: L. Castel (p) Oostkapelle; S. Coomans Dom burg; J. L Paasenler Seroos kerke (W.) Getuigschrift voor het na het behalen van het diploma nog een jaar volgen der lea sen: Schilderen: J. F. Domlnicus Nieuwdorp; P. Roggeveen (p) Smeden: J A. de Llgny (p) Electrotechnlek: P. J. Ber- Ïer; W. Boeselaar Souburg; Geestman Souburg; P. Kaat Souburg; J Looise Kruinin- 5en; J. J. Lous Oostkapelle; W. v. Mook Souburg; C M. Pel Vlissingen; W. San- derse Vlissingen; J van Stee Vlissingen; M. Vinke; B. de Vos Koudekerke. 3 niet gedipl. Bevorderd van le naar 2e klasse: Theoretici: J. Bimmel Dom. burg; M W. Blaasse Goes Tiggelen Zoom; Donderdag hield de open bare lagere school B te vlis singen een ouderavond, waar voor groote belangstelling be stond. De heer P. A Bil, hoofd der school, opende den avond, waarna de heer W. Haaijman een lezing hield over het onderwerp „Gym- nastiek-onderwijs vroeger en nu". Na cp de fouten van het oude systeem te hebben gewezen, liet spreker een aantal leerlingen een demon stratie geven van moderne gymnastiek, welke met aan dacht door de aanwezigen werd gevolgd. Vervolgens werd een bizon der aardige voordracht in Zeeuwsch dialect gehouden door de onderwijzeres mej. Akkerman, die met een warm applaus werd beloond. Nadat de wethouder van onderwijs de heer Poppe zich met waardeering had uitge laten over de activiteit van het onderwflzend personeel in dezen moeilijken tijd, sloot de heer Bil den geslaagden avond. TROPISCHE REGENBUL Vlissingen kreeg op den ver. kiezingsavond een waarlijk tropische regenbui te verwer_ ken. Vooral het laaggelegen stadsdeel: Hendrikstraat, Pa lingstraat en omgeving had het zwaar te verduren. In een ommezien stonden de straten volkomen blank, tot groot vermaak van de jeugd, die dadelijk ging „pootjeba. den". Enkele benedenverdiepingen stonden inmiddels echter even„ eens onder water terwijl me nige dakgoot den stortvloed niet kon verwerken. Ook werd de brandweer nog een keer gealarmeerd, doch het bleek gelukkig een loos alarm te zijn. Oomburg KERKEN HIELPEN ELKAAR. Op 1 Nov. 1944 werd het kerkgebouw van de Geref te Domburg vernield. De Hervormden kwamen er be ter af, maar mede doordat in dien noodtijd de ruimte voor andere doeleinden werd ge bruikt, moesten zij op her stelling wachten. Uitgezon derd eenige glasschade, had de R.K. kapel vrijwel geen letsel bekomen en daar kre- 'T: Holthuijzen; J. C. Ka- relse Goes (vw); J L. Klei nepier Wolf aartsdijk; J. G. Rubé (p) Vlissingen; J. C. Zembsch Goes; A v. d. Mast (p) Velp; C. W. Heijligers Le we dorp Practici: A. Abrahamse jen de Protestanten gelegen heid tot het houden van liun diensten. Ook de Ger. Ge meente, welker bedehuis te Aagtekerke onbruikbaar was, vond er onderdak Toen de Herv. kerk weer beschikbaar kwam, kerkte de Ger. Gem. daar ook, maar voor de Ger. Kerk was de kapel gemakkelijker; zij houdt er haar diensten nog, ook nu de R.K. er weer de mis hoo- ren. Meermalen is het ge bouw ook voor cultureele doeleinden afgestaan. Koudekerke COLLECTE VOOR OORLOGSMONUMENT. Het ligt in de bedoeling om voor de gevallen oorlogsslacht offers op de algem. begraaf plaats te Koudekerke een mo nument op te richten In verband hiermede werd een collecte georganiseerd, waarvan de opbrengst f 908,15 bedroeg. O.- en W.-Souburg SOUBURG WEER IN HET WATER. Door den geweldigen regen val van Vrijdagavond stonden tal van straten te Souburg geheel onder water. Op som mige plaatsen tot op de trot toirs, terwijl in tal van wo ningen het water binnen stroomde. Het was alsof het water weer door de dljkgaten binnenstroomde. MUZIKALE WANDELING. De muziekvereeniging „Vlijt en Volharding" te Souburg zal op Maandag 29 Juli a.s., des avonds 8 uur, een muzikale rondwandeling maken op West- Souburg. Tuindorp en Nw. Vlis- singsche weg tot de grens. Vertrokken wordt vanaf het Marnixplein. en BOKSWEDSTRIJDEN. TE VLISSINGEN. Woensdagavond werden in de Scheidehal te Vlissingen bokswedstrijden gehouden. Binnen korten tijd was dit reeds de tweede maal dat de Vlissingsche boksclub D.O.S. wedstrijden organiseerde en uit het oogpunt van propa ganda kan zy' ook thans met voldoening op dezen avond terug zien. Er werd beslist goede sport te zien gegeven en er was bij de Vlissingers een goede vooruitgang merk baar. In Kerkhoven, Zandee en Meulmeester, om maar enkelen te noemen, bezit D.O. S. krachten die een belofte voor de toekomst inhouden. De aanwezigen wisten het ïbodene op prijs te stellen. De hoofdparty van den avond tusschen de zwaarge wichten A. Rynders uitf Vlis singen en W. Bosman, Rot terdam, was spoedig beslist. Direct na het begin plaatste Rijnders eenige stooten, waar bij hij zijn dekking een mo ment verwaarloosde. Bosman antwoordde met een recht- schen hoek, welken Renders op de planken bracht. Wel stond hij na 8 tellen weer op, maar enkele seconden later was de partij reeds beslist. Juist 30 seconden had deze geduurd. De overige partijen gingen tusschen leden van D.O.S. en boksers uit Bergen op Zoom. De uitslagen hiervan wa ren: Vlieggewicht: C. Schot (B.o.Z.) wint door k.o. van de Hond. Batamgewicht: B. Walker Delhez onbeslist. Lichtgewich4W. Dulvelaar (B.o.Z.) wint op punten van J van Boven. J. Meulmeester wint door opgeven in de 3e ronde van J. Kommens, '.erwijl A. Landa (B.o.Z reeds in de le rende opgaf tegen K P Sprong. Vedergewicht: M. Kerkho. ven wint door tusschenkomst scheidsrechter in de 2e ronde van Jac. Schot. Half zwaargewicht: N. Bon tenbal wint van A. Franken. Ook de overige partijen, n.l. middengewicht: W. van Gè- mertM. de Koning, licht midden: N. Zandee—J. Lan da; G KoogerW. Dlngeman. se en van OorschotVictorie Duilsche postzegels voor Britsch-lndië. Dat de Dultschers ook Britsch-lndië onder den voet hadden willen loo- pen, blijkt uit de door hen in gereedheid ge brachte speciale post zegels voor dit land. Twee afbeeldingen daar van zijn afgedrukt in de „News Chronicle". Een daarvan brengt een Britsch-Indlsche vrouw aan het spinnewiel in beeld Te Krabbendijke is een begin gemaakt met het bou wen van een aantal nieuwe woningen. Bouwe Vlas overleden. oud-oommandant van het leger des heils. Gistermiddag om 3 uur is in den leeftijd van 67 jaar geheel onverwachts te Zeist overleden Bouwe Vlas, oud-commandant van het Leger des Heils in Nederland. Woensdagavond nog had de heer Bouwe Vlas op een bij eenkomst van het Leger des Hells te Zeist gesproken. In 1929 werd hij benoemd tot commandant van het Leger Heils in Nederland, welke functie hij met uitzondering van enkele jaren voor den oor log, toen hij door een Engel schen collega werd vervangen, tot 1939 heeft vervuld. In 1940 nam hij echter van zijn Engel schen collega, die het land moest verlaten, het commando weer over. Na de liquidatie van het Le ger des Heils door de Duit- schers, bleef hijzelf de stuw kracht van de ondergrondsche voortgezette activiteit. Auto met dubbelen bodem. De Roosendaalsche politie hield een vrachtauto aan, die een dubbelen bodem bleek te hebben. In de geheime berg plaats bevonden zich pantser platen die, near bleek, gebruikt komc'jen wordenom de cabi ne geheel tegen kogel-indrhv ging te beveiligen. Resten shag aan de kwaliteit was te mer_ ken dat deze uit België afkom stig was bewezen voorts dat de dubbele bodem zijn diensten reeds bewezen had. Later had de Roosendaalsche politie nogmaals geluk, toen een een der agenten een pakket uit den Pullman zag werpen. Het bevatte zeven lappen prima tex_ tielstoffen. Credieten voor getroffen landbouwbedrijven. Er Is een nieuwe flnancieele regeling in voorbereiding ten benoeve van door den oorlog getroffen landbouwbedrijven. De heer mr. G. van Setten, secretaris van den rijksdienst voor Landbouwherstel. zal op Maandag a.s. over den zender Hilversum I. des avonds te 19.45 uur, over dit onderwerp eenige mededeelingen doen in en vraaggesprek met de afd. voorlichting van het Ministerie van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening. De bestaande bydragenrege, ling zal worden gehandhaafd, maar het ligt in de bedoeling om door verstrekking van rentelooze en rentedragende credieten op langen termijn, het herstel der bedrijven te bevorderen. leverden allen Vlissingsche overwinningen op, hetzij door opgeven of tusschenkomst scheidsrechter. Als scheidsrechter fungeer de heer B. Bergstrom uit Amsterdam. J. Delhez uit Bergen op Zoom verwierf de prijs voor het beste stylboksen. Van de 12 partijen werden er 8 door de Vlissingers ge wonnen, 3 ve 'ov utiw er 1 onbeslist eindigde. Voor waar een fraai succes. Tenslotte moet nog vermeld worden het optreden van twee jeugdige boksertjes uit Ber gen op Zoom, nl. L. van Loon en K Klaar, welke met een dankbaar applaus be loond werden. De Vierdaagsche een succes De laatste dag van de Vierdaagsche was een gewel dig succes, zoowel sportief als wat belangstelling betrof. Hoewel de temperatuur zeer hoog was, vielen vandaag sechts twee deelnemers uit. In totaal zijn er op deze vier daagsche 218 van de 4011 deelnemers uitgevallen, het geen neerkomt op ongeveer 5 procent. 3791 wandelaars heb ben den tocht geheel vol bracht. Bij de prijsuitreiking waren aanwezig de min. van O., K< en W., dr, Gielen en zijn se cretaris-generaal, generaal Kruis, de stafchef, de Com missaris in de provincie Gel derland, mr. Quarles van Uf- ford en tal van autoriteiten van post, telegrafie, spoor wegen en gemeente. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 28 JULI. Promotiecompetitie le klasse: 't Gooi—T.O.G.Excelsior— V.U.O.RigtersbleekP.E.C. Labor—VitesseGoes—R.B .C. (6.30 uur in Breda) Uitslagen Z.K.B 8: Kl. E. Fortuna—Zuidzande 4—2; GroedeB.K.C. 04; Zuid zande—Rapide 15; Groede Seampolo 10. ATHLETEEK. Tdens de door de Leldsche dames-athletiekclub „Brun- hilde" georganiseerde wed strijden op Zondag 21 Juli l.L verbeterde Nel Karelse lid van O.K.K. te Kortgene twee reeds te haren name staande Zeeuwsche records en wel vèrspringen met aanloop, oud record 5,25 seco., nieuwe pres tatie 5,33 sec., 200 m. hard- loopen, oud record 27,2 sec., nieuwe prestatie 26,3 sec Mej. Karelse is opgenomen in de trainingsploeg voor Os lo. Na de Nederlandsche kampioenschapswedstrjlden welke op 3 en 4 Aug. worden verwerkt te Amsterdam, wor den uit bovengenoemde ploeg de dames aangewezen die de Nederlandsche kleuren zullen verdedigen in Oslo. ffSlur« kampioenschappen) Predikbeurten Ned. Herv. Gem. Middel burg 9 ds. Kelder, Oostkerk; Arnemuiden (ds. Hooykaas) 10 en 6 cand. Harskamp; Kle- verskerke 2 ds Smit; Seroos kerke 9.30 en 2 ds. N. Vis ser; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Waardenburg; Vrouwenpolder 2 H. Doop; Gapinge 10 Bev ouderlingen en diakenen; Grjjpskerke 10 en 2.30 ds. van Loon; Oost kapelle 10 ds. Don, 2.30 ds. Elzenga; Biggekerke 9.30 ds. Reus, 7 ds. Kroon, 10 dhr. Schoenmaker Jeugdkerk) Aagtekerke 9.30 ds. Elzenga. Arnemuiden: 2 ds Simoons, Bed. H. Doop. St. Laurens3 10 en 7 ds Simoons. Vrijz. Herv. Vlissingen 10.45 ds. P Goudsbloem; Middel burg 10 ds. Hanneman. Evang. Luth. Middelburg 10 ds. M. van Empel; Vlis singen 10 ds Nolthenius, van Aardenburg. Chr. Geref. Kerk. Middel burg 10 en 2.30 Leesdienst; Vlissingen 9.30 en 5 ds. R. Slofstra. Geref. Kerk. St. Laurens 10 Leesdienst, 7 ds. Veldhuizen. Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Hin- driks Geref. Gem. Aagtekerke .30, 2 en 6 Leesdienst Geref. Kerk (Art. 81 K.O.) Souburg 10 en 4 ds. D Vreug- denhil; Middelburg 2 en 7 ds. D. VreugdenhiL Tribunaal Middelburg. Jan Filius, kantoorbedien de uit Souburg, wa9 eveneens syrnpathiseerend lid geweest en had werkzaamheden ver richt bij den Landstand en la ter in Duitschland. Hri was de eenige kantoorbediende van do Z.L.M., die overgegaan was naar den Landstand, op advies .van zijn vader. Besch. was toen zelf nauwelijks 17 jaar. Mr, Terwoert meende, dat men hem het aanblijven bij den Landstand, gezien zijn jeugdigen leeftijd niet aan mocht rekenen. Het is begrij pelijk geweest, zeide hij, hoe wel niet te billijken. Verd, bepleitte een voorwaardelijke straf. Elisabeth Joh. de Marl uit Vlissingen was eveneens reeds langer lid dan van 1940 en had een taak vervuld ln de N.S.V.O., W.H.N. e.d., terwijl zy had gecollecteerd voor het Duitsche Roode Kruis. Besch. verklaarde, nu pas verschillende fouten te hebben ingezien. De Duitschers had zy nooit als doodsvijanden gezien. Mr. van Pelt uit B, op Zoom poogde op grond van twee motieven naar handel, wijze te verklaren, n.l. door den Invloed van haar echt genoot en de gezinsomstan digheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 2