PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Amerika wil de Joden wel steunen Laatste nieuws Vandaag vastgehouden worden? Aanslag op het Britsche hoofdkwartier in Jeruzalem EEN VIERTAL DAMES VOOR DE GROENE TAFEL. UIT DE PROVINCIE WALCHEREN Strand- en duingenoegens op eigen risico Zeeuwsche S nippers Hoofdredacteur O. redactioneele mêdewêrklng W. H. Beekenkamp). Uitgave. Mich ||p:eDr«Tw°ds=h^.v!s Verschijnt d.Eo.iiM, b.Mve .p z«„- WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT en feestdagen- Bureaux gevestigd te Vlissingen Walstraat 58-6 Dinsdag 23 Juli 1946 189e Jaargang Nummer 169 ABONNEMENTSPRIJS: 25 cent per week, 3.20 per kwartaal, franco per post, 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent ADVER TENTIEPRIJS 12 cent per mm-, minimum per advertentie 2—- tel 10 (2 lijnen) Middelburg: Londensche Kaai 29, tel. 2077 en 2924, Goes Turfkade 15, tel. 2475 Oostburg Gratemastraat 3, Terneuzen: Brouwerijstraat 2. Postrekening nr. 359300 PZ.C- Middelburg. Het Wereldgebeuren maar ook de belangen van olie en lucht vaart worden niet uit het oog verloren. De toekomst van het Zionisme. Het is geen geheim, dat de verstandhouding tusschen En_ geland en de Ver. Staten in zake de Palestijnsche kwestie niefc zoo best is. Meer dan twee maanden zijn verloopen sinds beide landen gezamenlyk een rapport over Palestina publi ceerden en nog steeds is geen overeenstemming bereikt over de practische uitvoering van de in dit rapport neergelegde punten. Ondertusschen wordt de toestand steeds verwarder en de verbittering onder de Joden grooter. Het is bekend, dat de Ame. rikaansche staatslieden sinds de Balfour-declaratie steeds volledig hun steun hebben ge geven aan het Joodsche stre ven naar een Nationaal Te huis. Moeilijk te verklaren is dit niet. In de eerste plaats zijn er ongeveer 6 mill. Ame- rUtaansche Joden, van wie er alleen al in New.York twee milüoen wonen. Dat is meer dan in geheel Palestina! Deze groote Joodsche bevolking is voornamelijk het resultaat van den Jocdschen uittocht uit cen traal Europa tusschen de ja- Overeenstemming te Malino. Vier resoluties aangenomen. Maandagmiddag zyn op de conferentie te Malino met al- gemeene .stemmen de vier volgende resoluties aangeno men; 1) teneinde tot een federa tieve structuur van Ned-Indlë te komen moet een federatie gevormd worden, welke geheel Indonesië omvat en den naam van „Ver. Staten van Indo nesië draagt; 2) deze federatie zal moe ten bestaan uit vier deelcn, n.l. Java, Sumatra, Borneo en de Groote Oost, waarby een voorbehoud wordt gemaakt t.a.v. de positie der kleine Soênda-eilanden, de aansluiting van de zelfbesturende land schappen .van Oost Borneo bij Borneo en de positie van de eilanden Banka, Billiton en Riouw (in afwachting van de mogelijkheid, dat deze zich bij Sumatra zullen aanslui ten) 8- de tweede conferentie moet zoo spoedig mogelijk bijeengeroepen worden om de nit üe werken voorstellen in- zake de staatkundige hervor ming van .Borneo en de Groote Oost te behandelen; 4) instemming wordt be tuigd met het voorstel om zeven Indonesische afgevaar digden te Malino aan te wij zen teneinde deel te nemen aan de voorbereiding van de voorstellen tot staatkundige hervorming van Borneo, de Groote Oost, Banka, Billiton en Riouw Spoedig een nieuwe Belgische regeering. De Belgische liberalen heb ben Maandag besloten deel te nemen van een door Spaak te vormen linksche regeering met socialisten en communis ten. Spaak hoopt zyn regee- ring spoedig gereed te hebben, opdat het parlement haar nog vóór Zondag kan goedkeuren. In dat geval kan de minister van buitenlandsche zaken op de Vredesconferentie te Parijs de Belgische regeering verte genwoordigen. de uitgestelde raadsverkiezingen. Thans is by de Tweede Ka mer ingediend een wetsont werp. houdende noodvoorzie ningen ten aanzien van eenige gemeenten, waar candidaten. lijsten voor de aanstaande raadsverkiezing te laat wer. den ingediend. De betrokken partijen en groepen waren niet voldoende op de hoogte van de geldende voorschriften, wel licht mede als gevolg van de omstandigheid, dat gedurende zeven jaren geen raadsver kiezingen plaats vonden. De minister, die van oordeel is, dat voorkomen dient te worden, dat in deze gemeenten belangryke bevolkingsgroepen niet in den raad vertegenwoor digd zouden zijn, heeft de raadsverkiezingen reeds uit gesteld. Het wetsontwerp re gelt thans het alsnog geldig verklaren van. de te laat inge diende lijsten of het alsnog indienen van niet aanvaarde lijsten Ln deze vijf gemeenten. Inmiddels zijn er nog twee gemeenten bijgekomen, nl. Ottersum en Voerendaal. wel ke eveneens in de regeling zullen worden betrokken. ren 1900 en 1914. Bh de ko. mende presidentsverkiezingen zou de houding van de Joden wel eens den doorslag kunnen jeven en daarom is de Pales. :ijnsche kwestie tevens een binnenlandsche aangelegen heid geworden. Het zou echter wat te eenvoudig zijn Truman's steun aan het Zionisme alleen te zien als een hengelen naar Joodsche stemmen. De Ame rikanen vormen een natie van )ioniers. Voor de Amerikanen jestaat tusschen de vorming van een Joodschen staat in Palestina en de vorming van de V.S. van Amerika in een oorspronkelijk door roode In dianen bewoond land, veel ge lijkenis. Vele niet Joodsche Amerikanen slaan met sym. pathie het streven van d< Joodsche pioniers gade en be schouwen oprecht het Zionis me als den eenigen weg tot oplossing van het Joodsch» vraagstuk. Ondanks alle sympathie en diplomatieken steun, hebben de V.S. tot nu toe geweigerd om eenige verantwoordelyk- heid in Palestina op zich te nemen of ook maar één divi sie troepen te zenden. De New Statesman wees er verleden week op, dat dit niet zoo vreemd is,/ indien men bedenkt, dat de werkelijke Amerikaan, sche strategische en handels belangen alleen maar gebaat kunnen zijn bij goede relaties met de Arabische Staten van het Midden-Oosten. De Ameri- kaansche vliegtuigindustrie heeft jaren gewerkt aan een accoord met de Arabische re. geeringen om de ontwikkeling van luchtlijnen in dit gebied te vergemakkelijken. De olie-maatschappyen heb ben belangrijke beleggingen in landen, als Saoedie-Arabië. Hoewel geen enkele Ameri- kaansche president zal erken nen, dat olie_ en luchtvaartbe- langen het belangrijkst zijn, zal hij toch ook niet zoover aan in zijn steun aan het ;ionisme. dat deze belangen i gevaar worden gebracht. Elke Engelsche poging om dc V.S. op directe wyze in de Palestijnsche moeilijkheden te betrekken, heeft weinig kans van slagen. Uit de jongste Engelsche maatregelen en uit latingen is echter wel duidelijk gebleken, dat de Britten niet van plan zyn om alleen het verzet van de Arabische we reld te trotseeren, terwille van een nakomen van eens aan de Joden gegeven belof ten. De toekomst van het Zio nisme ziet er dan ook niet rooskleurig uit. zal H. M. de Konin gin de nieuwe zittings periode van de Eerste en Tweede Kamer met een Troonrede openen. beginnen in Nymegen de vierdaagsche af- standsmarschen, waar aan 4500 personen deelnemen; viert Turkije zyn grondwetsdag 1924 De omwenteling in Bolivia. De nieuwe regeering van Bo livia is den toestand meester. De Ver. Staten zullen haar pas erkennen na overleg met de Staten van Zuid-Amex-ika. Dat de vorige regeering niet er kend werd, vond zijn oorzaak in documenten die aantoon, den, dat zy betrokken was bij een Duitsch plan om het nazi dom vasten voet te doen ver krijgen in Zuid-Amerika. Een Indonesisch protest. Volgens een United Press bericht uit Batavia heeft de republikeinsche regeering of ficieel geprotesteerd tegen het beweerde gebruik van Ja- pansche troepen door de ge allieerden „tegen het Indone sische volk". De Nederland- sche autoriteiten zouden af. deelingen Japansch arbeids. personeel hebben gewapend in militaire actie hebben gebruikt. Dit werd door het geallieerde hoofdkwartier ont kend. Het protest hield de be dreiging in, dat de 20.000 ge- interneerden, die nog in Indo- nesische handen zyn, zouden worden vastgehouden, indien aan de in het protest bedoel, de toestanden geen einde zou worden gemaakt. NOG NIET ONDERBROKEN. Op het oogenblik is de eva cuatie van de geïnterneerden nog niet onderbroken. Maan. dagochtend zijn drie vliegtui gen van de R.A.F. zooals ge- woonlyk naar Soerakarta ge vlogen om evacué's te vervoe- ren. Antara heeft bekend ge maakt, dat tengevolge van vervoersmoeilykheden 2 a 300 in plaats van 500 personen feévacueerd zyn. Binnen en- ele dagen zal het normale aantal weer vervoerd worden Antara voegde er aan toe, dat „geruchten, als zou de evacuatie niet voortgezet worden, absoluut ongegrond zijn". Twintig j'aar voor prof. Schrieke. De bijzondere raad van cassatie, arrest wijzend in de zaak tegen prof. mr. J. J. Schrieke, die tijdens de be zetting het ambt van secre- taris-generaal van het De partement van Justitie heeft bekleed en die door het Bijz. gerechtshof te 's-Gravenhage werd veroordeeld tot de dood straf wegens het opzettelijk in tyd van oorlog den vijand hulp verleenen, heeft dezen f isteren veroordeeld tot twin- ig jaren gevangenisstraf. HOLLAND—AMERIKA- LIJN. De directie van de Holland- Amerika lijn heeft ter ver vanging van tydens den oor log verloren gegane tonnage, aan de werf Harland en Wolff Ltd. te Belfast opdracht gegeven voor den bouw van twee turbine-vrachtschepen. De achtergrond van Zjoekof's benoeming. De benoeming van maar schalk Zjoekoif tot opperbe velhebber van het garnizoen te Odessa wordt in welinge lichte kringen te Londen op gevat als een feit van buiten gewone belangrykheid. De Londensche correspondent van het toonaangevende Schotsche blad „The Scotsman" schrijft, dat Britsche deskundigen op het gebied van Sovjet-Russi sche aangelegenheden er op wezen, dat deze benoeming feitelyk reeds dateert van de eerste week van November jl. doch thans pas algemeen be kend gemaakt ia. De corres pondent voegt er aan toe: „Deze benoeming is gevolgd op den laatstleden herfst ia Moskou plaats gevonden strijd tusschen het Roode Leger en de Communistische partij, welke stryd op beslissende wijze door de partij is gewon nen. De belangrijkheid van de benoeming ligt in het feit, dat de maarschalk nu de be zettingstroepen van Bulgarije en Roemenië onder zijn bevel zal hebben. DE „VIERDAAGSCHE" Na de gebruikelijke vlag- genparade op Maandagavond, is vanmorgen te Nijmegen de „Vierdaagsche" begonnen. Er zijn ruim 4300 deelnemers, o.w uit België, Frankrijk en Denemarken. Joodsche terroristen hebben een bomaanslag gepleegd op het gedeelte van het hotel „Koning David" te Jeruza lem, waarin het Britsche mi litaire hoofdkwartier is on dergebracht alsmede het se cretariaat van de Palestijn sche regeering. Minstens 60 person, ow. Britten, Joden en Arabieren, werden gedood. Onder de dooden bevindt zich de directeur-generaal der posteryen. Voorts zyn er 53 gewonden en nog 52 vermis ten. In Jeruzalem is een uitgaans verbod afgekondigd. Reeds hebben eenige arrestaties plaats gevonden. In gezagheb. bende Joodsche kringen is men zeer pessimistisch ge stemd. T De gebouwen van het Jood sche agentschap zijn thans deze maand reeds voor de tweede maal bezet. Zoowel de Joodsche Nationale Raad als het Joodsche Agentschap heb ben hun afgrijzen kenbaar ge maakt over deze „lafhartige misdaad van een bende woes telingen". tribunaal middelburg De Duitschers ais mensch behandeld. Comelis Koster uit Arnemui. den was sympathiseerend lid van de N.S.B. geweest, had zich aangesloten by den N.V.D. en den Landstand. De hem ten laste gelegde zwarten handel me»- de Wehr- macht werd door Koster ont kend. Hij had een opslagplaats van aardappelen voor de D. op zijn boerderij gehad en deze waren door hem vervoerd. Op grond van die opslag plaats en door het feit, dat zijn gronden als eocercitieter- rein werden gebruikt, waren er wel veel D. op zijn erf ge weest. Hy had ze echter al leen als mensch behandeld en niet meer. Mr. Kuipers, die al3 verde diger optrad, zeide, dat veel, wat voor zijn broer bestemd was, op de schouders van dezen besch. was neergekomen, doch van ernstige misdragingen is niets gebleken. Esther Schoen, Oostkapelle, was de eerste van een viertal dames, die voor de tafel ver schenen. Zij was omstreeks '41 N.S.B.-ster geworden. Bij de vraag, waarom zy lid geworden was, merkte besch. op: „Dat weet ik niet Ik was toen nog maar 18 jaar en dus nog niet veel meer dan een kind." Maatje D. Minnaar uit We- meldinge had vriendschappely- ken omgang gehad met leden van de Wehrmacht en had daarvoor verschillende werk- zaamheden verricht. De verde. diger schetste het mislukte eri ongelukkige huwelijk van deze beschuldigde. Besch. had nog verschillende werkzaamheden verricht voor den ondergrond- schen strijd. Verd. verzocht het Tribunaal by het opleggen van straf dit in aanmerking te wil len nemen. Johanna van der Weele uit Souburg was eveneens een ge val, dat veel overeenkomst ver toonde me» het vorige. Vriend, schappelyken omgang, werk zaamheden voor de bezetters. Een ernstiger punt te harer laste was dat zy de Feldgen- darmerie inlichtingen zou heb ben verstrekt over een onder duiker. Besch. ontkende dat. Zy had enkel gezegd, die en die is niet thuis, maar als jullie nadere inlichtingen willen heb ben, daar woont zyn moeder. Jannetje Johanna de Visser, Middelburg, sloot de ry op de zen dag Sympathiseerend lid, omgang met militairen en werkzaamheid by de O. T. wer den haar ten laste gelegd. De verdediger. Mr. P. Adri- inse, was van meening, dat deze besch. door den tyd, die zy reeds in interneering had doorgebracht, reeds voldoende gestraft was. Uitspraken in alle zaken op 2 Augustus a.s. UITSPRAKEN: Johanna H. M. Hoegen, Goes: ontzetting rechten. Hil- ke Sly'm, Middelburg; beschul. diging vervallen verklaard. Jo hanna Flipse,. Goes: ontzetting rechten. Klara A. F. J. May. Middelburg: ontzetting rech ten. VACANTIE VOOR DE BAKKERS Zooals in vrijwel alle be- ryven is thans ook voor het bakkersbedrijf een vacantie- regeling ingesteld. Om echter aan" het perso neel de vacantieweek te kun nen geven, heeft men een op lossing gevonden waarby de bakkeryen om beurten zullen sluiten. Hierbij kan echter de medewerking van de klanten niet worden gemist. Wanneer de bakker met vacantie is, zal men één week het brood by den dichtstbyzynden bak ker moeten gaan halen. „HET GROENE KRUIS." Zaterdagmiddag werd te Goes de jaarvergadering houden van de Prov. Zeeuw- sche Ver. „Het Groene Kruis". De voorzitter, de heer jr. R. Roëll, heette in het by- zonder den burgemeester van Goes, mr. ten Kate en den inspecteur van de Volksge zondheid, dr. van de Burgh, welkom. De rekening van den pen ningmeester, den heer P. L. Abrahamse, over 1945 werd goedgekeurd met een batig slot van 2219.05, dat met vroegere saldi totaal 9005.83 maakt. De wensch kwam naar vo ren om het batig saldo voor de zwaar getroffen deelen der provincie te gebruiken Zoowel de voorzitter, als de inspecteur en dr. Vaandrager verzekerden, dat van hooger- hand hulp is te verwachten voor deze gebieden ook op het terrein van de Vereern- g%t jaarverslag van den secretaris, den heer C. Diele- man, werd onder applaus goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren P. L. Abrahamse te Vlissingen, dr. Vaandrager te Domburg J. C. Everaars te Groede, terwyl in de plaats van den heer J. de Groote te Hans- weert, die bedankt had en wien hulde werd gebracht voor hetgeen hy als bestuurs lid jarenlang voor de Veree- niging heeft verricht, geko zen werd de heer A de Lange, te Goes. Dr Vaandrager hield een inleiding over de wenschelyk- heid van het verleenen van subsidie voor den Cursus tot opleiding van kraamverzorg sters in Zeeland. De begrooting voor 1946 werd vastgesteld. Besloten werd de volgende jaarvergadering te Kortgene te houden, waar dan de plaatselyke Vereeniging 40 jaar zal bestaan. Bezwaar werd gemaakt tegen de vast gestelde verhooging van het quotum voor de algemeene vereeniging van op 2^ cent per lid. De voorzitter kon mededee- len dat van de speciale gift van H. M. de Koningin ten behoeve van kraamvrouwen en kinderen, 4000 voor Zee land is bestemd. Ten 9lotte kon de inspec teur mededeelen, dat in de moeilijkheid van het transport per ziekenauto in Zuid-Beve land binnen 6 weken verbe tering zal komen door het beschikbaar stellen van een ziekenauto door het Roode Kruis. DE „LEKSTROOM" UITGEVALLEN. Door een defect aan den ke tel is Maandag de ,.Lek_ stroom" van den P.S.D. uitge vallen. In verband hiermede werd vandaag tusschen Vlis_ singen en Breskens om de 2 uur gevaren. Men verwachtte, dat de „Lekstroom" Woens dag weer in bedrijf zou kun nen zyn. Knoeierijen bij de Turksche verkiezingen? De officieele uitslag van de verkiezingen in Turkye is nog niet bekend, maar toch wordt de regeering reeds beschuldigd van knoeieryen met de telling. Zoo zouden byv. te Istanboul stemmen voor een bepaalden candidaat op zyn tegenstander zyn overgeschreven. ER WORDT GEDAAN WAT MOGELIJK IS. Badseizoen achter prikkeldraad. ERGENS in de duinen staat een kanon. En op een goeden dag heeft een aan tal knapen kans gezien om dat af te schieten. Gelukkig in de richting van de zee. Dat is de reden althans één van de redenen waarom de duinen van Koudekerke voorloopig opnieuw voor het publiek afgesloten werden. Maar het zyn niet alleen de ontijdige ontploffingen van nog kwistig verspreide explosieven, die de vacantiesfeer in de Walchersche duinen bederven. Verderop, meer naar het Noordwesten, in het hooge en steile duin van Valkenisse, slin geren zich de prikkeldraadver sperringen door de passen en reeksen Rommelasperges staan tegen de steilste hellingen. Aan de binneyzyde van het duin waarschuwen verwrongen tanks den wandelaar zich noch ter rechter-, noch ter linker zy de te begeven van de reep zand, die de plaats van het vroegere fietspad over de vroo- nen aangeeft; ook de duinen op het grondgebied van Bigge- kerke zyn voor den vacantie- g-anger nog niet toegankelyk. En nog immer boordevol langs de kust en bereikt langs de puinhoopen van eenige elkaar geschoten pensions Zou- telande. De weg naar zee voert langs een bunker, maar het hoofd- strand is vrijgegeven. ZOUTELANDE. In Zoutelande kan men zwemmen zonnebaden en wat dies meer zy en voor de prik keldraadversperringen aan den voet van het zwaar gehavende duin staan de houten strand huisjes bijna even dicht op elk aar als in het beste seizoen. Walcheren heeft badstranden behouden. Het heeft er ook verloren, althans voorloopig; enhet heeft er by gewonnen' Wanneer men van Zoutelan de de kust verder volgt en zee- mynen en „strand'^ranaten, die op hun paaltjes als lang- pootige spinnen aan den water kant staan, „links" laat liggen, komt men aan de plaats waar onze voorvaderen de laatste restjes duin vergroeven tot een kunstmatige zeewering, 't be gin van den beroemden West- kappelschen zeedyk; en waar de hedendaagsche Westkappe- laars na veel wederwaardighe den opnieuw een klein' duin hebben aangelegd, een golven- van den nieuwen dyk; een strand, dat alleen maar uit zand bestaat, zooals in den goeden ouden tyd en da»- de badgasten uit den' omtrek al goed weten te vinden. Den nieuwen dyk en vervol gens den zwaar beschadigden ouden dyk volgend, ziet men dan. op zoek naar veilige stran den, al spoedig den Hoogen Hil opdoemen wiens hellingen aan de zeezijde nog niet ge heel mynenvry zyn. DOMBURG. Overigens doet Domburg weer zyn besf badplaats te zyn. De stranden vlak voor het dorp werden reeds lang weer druk gebruikt. De toegangen tot het strand worden in orde gemaaki en de Boulevard" opnieuw aangelegd. De Rommelasperges zijn opgeruimd en in plaats daarvan worden er weer hou ten strandtenten geplaatst. Alleen moet men zich niet al te veel in de richting van West- kapelle begeven, daar op de meer afgelegen stranden eeni ge mynen verdwaald zyn ge raakt. Door het, voor een groot deel onherstelbaar vernielde eikenkreupelhout, dat aan de binnenzyde van de duinen, de daarachter liggende bosschen tegen den zeewind beschermde, komt men in Oostkapelle, Van de prachtige Oostkappelsche duinen is alleen de weg by de „Hamster" vry- gegeven. Daartegenover staat strandpaal 42, en van daaraf tot Domburg mag het strand betreden worden. Overigens, evenals overal elders, op eigen risico- VERBODEN TOEGANG! De duinen van Oranjezon zyn strandillusies trekt men y er der de zandvlakte ter bescherming al onze levensdagen verboden toegang geweest en nu zyn ze het in verhoogde mate; zoo zelfs, dat de militairen, die de mynen kwamen ruimen er uit geweerd werden. Het is duidelyk, dat men on der dergelyke omstandighe. den ook het strand niet berei ken kan. Verboden is ook het geheele duingebied van Vrouwenpolder. Alleen de bekende overgang by de trap is vrij en leidt naar de één kilometer strand, die van deze trap af in WesteUjke richting voor het publiek toe- Tankelyk is gesteld. Ook ver- lerop by het „molentje", waar in rustiger tijden behalve bad gasten ook de koeien op het strand plachten te loopen, geldt alleen het „Verboden toegang" „Verboden toegang!" Het is spijtig, maar zoolang kleine jongens in de duinen nog ge vechten kunnen leveren met heuschelijke handgranaten, zooals by de Dishoek gebeurt is en kanonnen afschieten zooals ook bij de Dishoek gebeurd is of ondergestoven mynen den ar- geloozen wandelaar belagen, kan men de duinen toch nog moeilyk als geschikt vacantie- oord voor boeren, burgers en buitenlui open stellen. Intusschen. er wordt gedaan wat mogelyk is. De mynen zyr al voor een groo»- deel geruimd, de munitie wordt opgeruimd, het prikkeldraad zal wel vlug door den zilten zeewind weg- roesten en op de Rommelasper. ges kan men heel geschikt zyn badpak drogen. En zoo gaan we dan maar welgemoed den zomer tegemoet, en zullen trachten een onbezorgde va cantie te hebben op de kleine stukjes die we op eigen risi co mogen betreden. Middelburg Het feest van de Ambachtsschool. Gisteren nam de reeks van feestelijkheden, die gegeven worden ter eere van de jubilea van de Middelburgsche Am bachtsschool en de daaraan verbonden „Machinisten-oplei ding" een aanvang. Het hoog tepunt van dezen eersten dag was ongetwyfeld de onthulling en aanbieding van twee ge brandschilderde glas in lood ramen in het trappenhuis van de school, resp. door den bur- gemeester namens het ge meentebestuur en door den heer C Barentsen als verte genwoordiger van oud-leerlin gen, leerlingen en belangstel lenden. Tevens werd een tentoon stelling van werkstukken der leerlingen geopend. PLANNEN VOOR KONINGINNEDAG. Vrydagavond vergaderde het bestuur der vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" met de buurtverenigingen, ter be spreking der plannen tot vie ring van den jaardag van H M. de Koningin. Op dien dag viert ook de gymnastiek vereniging „Medioburgum", haar gouden feest. Het ligt in de bedoeling dit met een dag van turnen, rhythmische dansen, muziek, enz. te vieren. Voorts ligt het in de bedoe ling een kinderoptocht te houden en natuurlyk des avonds verlichting o.a. van de Markt; 's morgens 8 uur re veille en 's avonds tot slot een fakkeloptocht. Voorts zal van 27 tot en met 31 Aug. een etalagewed strijd worden georganiseerd, alsmede een wedstrijd in ge velversiering. Aanmeling bij den heer J. J. Kerkmeyer, Zandstraat 4. EXAMENS Vcor het schoolexamen van de R.K. Modevakschool der eerw. zusters Dominicanessen te Middelburg zyn geslaagd voor costumière: M. van 't Westeinde, C. de Troye, E. Meertse, J. Wondergem, N. Geldof. S. den Engelsman, L. Roose, B. Koraan, M. de Win ter en J. Slager; vcor het examen lingerie: A. Meul- meester, C. Maljers, F. de Nooyer, C. de Troye. J. Tram per, G. van Belzen, J. Dekker, W. de Nooijer, P. de Hamer. A. van Belzen P. Meulenberg, C. Kluyfhout, B. Vogel, M. Louwerse, M. Bruggeman. M. Heere, A. Roovers, R. de Kei zer, L. Verduyn, H. Elslander. P. de Bruine, C. Buise, L. Raas, E. de Rpke. P. Poort vliet, J. Vermeijs, M. den En. gelsman. S. Jansen, J. Niest- hoven, J. Vergouwe, S. Me. liefste, M. van Splunder, A. M. Roskam. F. Joosse, N. Louwerse, L. Steketee, A. van de Velde, P. de Kok, P. van Sluis. F. de Pree, J. van Dort, A. Roelse, C. Poppe, A. Poppe, E. Flipse, M. Jansen. C. Adriaanse C. Geervliet, A. Vermeulen, T. Sïeeuwse, M. Labruyère. S. Cence, M. La. bruyère, A. Nieuwenkamp, M. Jobse, M. van Varik, H. Ver. schore, J. Pleite. A. Schonis en S. Buys. Alle candidaten slaagden, MOLENWATERCONCERT. In verband met de gemeen teraadsverkiezingen is het Molenwaterconcert te Middel burg deze week op Woensdag avond i.p.v. Vrydagavond vastegesteld'. Het concert wordt ditmaal verzorgd door de muziekvereeniging „Excel sior". Vlissingen RUIMERE VERSTREKKING VAN KLOMPEN. De Raad van Overleg te Vlissingen heeft by het Cen traal Distributiekantoor te 's-Gravenhage er de aandacht op gevestigd, dat er onder de betrokken arbeiders groot gebrek heerscht aan klom pen, aangezien de toewy zin gen een periode van 6 maan den omvatten, en een paar klompen in ongeveer 2 maan den versleten is, gezien de slechte kwaliteit van het hout. De Raad verzoekt mits dien den toewy'zingstermyn voor klompen belangryk te vervroegen DE ERB.O. OP DE KERMIS. Door den Eerste-Hulpdienst, die gedurende de kermisweek te Vlissingen eiken avond door de Ned. Ver. E.H B.O. werd verzorgd, werden 'ruim 20 ongevallen behandeld, waaronder enkele vrij ern stige. DE BEGROOTING IN DEN RAAD. De gemeenteraad zal as. Maandagmiddag en eventueel ook -avond bijeenkomen, o.m. ter behandeling van de ge- meentebegrooting voor 1946. DE RAADSVERKIEZING. De oproepingskaarten voor de raadsverkiezing van a s. Vrijdag zyn te Vlissingen verzonden. Wie er nog geen mocht hebben ontvangen, kan zich tot de afd. Verkiezing ten stadhuize wenden Oomburg VERKIEZINGS VERGADERING. Dinsdagavond hield de afd. Domburg van de Party van den Arbeid een druk bezochte openbare vergadering met het oog op de aanstaande gemeen teraadsverkiezing. Op deze vergadering werd het woord fïvoerd door de heeren P. rand en C. Geldof. De accordeonvereniging Crescendo geeft Woensdag avond o.l.v. den heer XL P. Ventevogel een concert in het Bellamypark te Vlissingen. Donderdag j.l. vierde de heer W. Wamelink te Vlis singen, monteur electricien le kl. by de N V. Provinciale Zeeuwsche Electrieiteits Maat schappij, zyn 25-jarig dienst- jubileum. 1 In November 1945 werd Veere afgesloten van de wa terleiding. Veere heeft nu voor het eerst weer leidingwater, wat ongetwijfeld een groote voor uitgang beteekent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 1