De man zonder geheugen Uitbreiding van het electriciteitsnet LAATSTE NIEUWS. UIT DE PROVINCIE ZUID-BEVELAND. Stijgend vervoer op de Zeeuwsche Veren Noord-Beveland Zeeuwsche Snippers geheugen wel weer terug had gekregen, maar dat hü liever de professor in ruste Canella, dan den wegens diefstal ver oordeelden Bruneri wilde ztjn. De diefstallen werden echter als verjaard beschouwd. De zaak kwam tenslotte voor het Hooggerechtshof te Rome, dat den onbekende eveneens als Bruneri kwalifi ceerde en hem geJastte naar zijn wettige vrouw te Floren ce terug te keeren. Hij deed dit echter r' t; hij bleef zich als de echtgenoot van mevr. Canella beseiiouwen. die drie kinderen van hem had gekre gen. Daar een proces wegens bygamie dreigde, week het gezin naar Argentinië uit. Nu, na het einde van den tweeden wereldoorlog, is be kend geworden, dat Canella- Bruneri in 1945 is gestorven. De kinderen van dit merk waardig gezin zijn groot ge worden. En nu begint opnieuw een proces wie de rechtmatige erfgenamen van Canella zijn. Vrouw Bruneri die zich als wettig erfgenaam beschouwt, verlangt haar deel voor zich en haar kinderen. En ook de anderen eischen hun rechten op. Met groote belangstelling wordt de afloop van dit hoogst merkwaardige proces afgewacht. Gemeenteraad Goes PROFESSOR OF BOEKDRUKKER? Twee vrouwen vechten om een echtgenoot. Binnenkort wordt te Florence opnieuw begon nen met een geruchtma kend, zeer bijzonder proces, dat in 1981 in eerste in stantie werd afgesloten. Van de rechters wordt hier Salo- mo's wijsheid verwacht Op een regenachtigen avond van het jaar 1927 zag de be waker van een kerkhof te Turyn, een man, die in een totaal versleten militaire uni form tusschen de graven rondscharrelde. Het bleek hem, dat de man geestelijk niet normaal was Hy werd later naar een krankzinnigenge sticht overgebracht, waar men tot de conclusie kwam, dat de onbekende, die geen enkel papier bleek te bezitten, aan geheugenstoornis leed. Ten slotte ging men over tot de publicatie van zyn portret in de bladen, hetgeen tot gevolg had, dat zich twee (lagen la ter mevr. Canella by den di recteur van het krankzinni gengesticht aanmeldde. Zy deelde mede de echtgenoote te zijn van professor Canella uit Verona met vvien zij voor den eersten wereldoorlog drie jaar getrouwd was geweest en uit welk huwelijk twee kin deren waren geboren. Haar man moest in dienst en na afloop van den oorrog hoorde mevr. Canella, dat hij als ka pitein in Macedonië verdwe nen was. Verdere bijzonderhe den waren niet bekend en zy ontving een staatspensioen. Toen mevr. «Canella met den man, die zijn geheugen had verloren, werd geconfronteerd, herinnerde hij zich niets. De vrouw was er echter zonder voorbehoud van overtuigd, dat hij haar verdwenen echtge noot was. Ook zijn vrienden herkenden hem en zoo keerde hij naar de echtelijke woning in Verona terug. Weliswaar kwam daar het verdwenen ge heugen niet weer, maar het echtpaar leefde verder geluk kig met elkaar. DE TWEEDE VROUW. Maanden gingen voorbij. In Florence begaf vrouw Bruneri zich naar de markt om haar bescheiden inkoopen te doen. Een kool werd in een oude krant gewikkeld. Thuis ont dekte ze, dat er een foto van een man in stond, die de vrouw onmiddellijk als haar tiidens den oorlog verdwenen echtge noot herkende. Het was de boekdrukker Bruneri, die we gens dieifstal eenige maanden gevangenisstraf moest onder gaan, waarvan hij echter toen hij in dienst moest, uitstel had gekregen Ook vrouw Bruneri ging naar het krank zinnigengesticht om daar te ervaren, dat de man, die zij de hare noemde, reeds naar z\in vrouw en kroost was terugge keerd. Ze vond hem daar in een elegante omgeving, waar ze echter ijskoud en hooghar tig werd bejegend. De man, die zijn geheugen had verlo ren, herkende naar niet. Vrouw Bruneri bracht de zaak voor het gerecht. In Florence hadden de vroegere collega's den onbekende als Bruneri herkend. De rechter lijke colleges kwamen tot het oordeel, dat de man niet prof. Canella, maar Bruneri was. Ze meenden, dat hy z'n Lev-t Nederland onvoldoende vlas aan Belg?2 Er heerscht momenteel in België een tekort aan stroovlas. De uitvoer van Nederland en Frankrijk is absoluut onvol doende. Indien de Belgische import niet vergroot kan worden, zal België het volgende jaar 50.000 ha moeten beplanten. Amerikaansche ravitailleering via Antwerpen „De Gazet" verneemt, dat de Amerikaansche bezeitings- autoriteiten de ravitailleering hunner troepen In Duitschland over Antwerpen zouden leiden in plaa.s van over Hamburg en Bremen. Een eerste overeenkomst zou loopen tot in 1947, terwijl een verlenging van 7 jaar zeer waarschijnlijk zou worden ge acht Kief in hooger beroep. C. F. Kief, die wegens vry- heidsberóoving van het Natio- naal-Frontlid Jansen is ver» oordeeld tot een voorwaarde lijke hechtenisstraf voor den tijd van 3 mnd. met een proef., tijd van 1 jaar, is in hooger be roep gegaan. Beroep van Micl. 'owitsj afgewezen. Het presidium van de Na tionale Vergadering van Joego slavië heeft, het beroep van ge neraal Michailowitsj afgewezen Er zullen 9 woningen worden gebouwd. Maandagavond hield de tij deiyke gemeenteraad van Goes zijn laatste vergadering.. Nadat op zijn verzoek eer vol ontslag was verleend aan den heer G. Caellaert als onder wijzer aan school A. vereenig- de de vergadering zich z.h.s. met het voorstel van B. en W. tot instelling eener commissie ad hoe teneinde advies uit te brengen met betrekking tot het eventueele brengen van wijzi ging in de tarieven van sas- en havengeld en liggeld Op voor stel van den voorzitter werden tot leden van die commissie benoemd de heeren Franken, Roose en Haverhoek. Eveneens werd aangenomen het voorstél tot wijziging der verordening op de heffing van besmettelykge ziektengelden. DE BEGROOTING. Naar aanleiding van door enkele leden by de algemeene beschouwingen gemaakte op merkingen, wees wethouder de Roo er op. dat men inzake de groote tekorten in vele ge meenten moet wachten op regelingen, die men hoopt, dat van de zyde der regeering zul len worden genomen. Met de slechte financieele aspecten (de begrooting wijst een te kort aan van 439.026.16) is het geen prettig werken. Wethouder van Melle zeide ook naar aanleiding van vra gen dat in de binnenstad tegen len' winter de electrische ver lichting hoogstwaarschijnlijk nog zal worden uitgebreid en dat men de gasverlichting voor de buitenwijken wil .houden. De voorzitter verzekert, dat B. en W. alles doen om tot Het Lagerhuis over Michailowitsj. In het Britsche Lagerhuis hél Van het stakingsfront. De staking bij de Iranian Oil Company in Iran is geëin digd na besprekingen tusschen vertegenwoordigers van de re geering en de linksche Tudeh- partij. Tevoren waren bij botsingen 17 dooden gevallen. De stakingen in Bombay daarentegen breiden zich steeds uit. Na het telegraaf personeel staken nu ook de dokwerkers en de arbeiders in 6 textielfabrieken waardoor '1 totaal tot 11.000 is opgeloopen. Ook in Triëst duurt de onrust voort. Als antwoord op uit sluitingsmaatregelen zijn 9000 arbeiders een sit-down staking begonnen, waardoor dus de weiwen en fabrieken dag nacht door hen bezet blijven. is gisteren hét proces tegen Michailowitsj ter sprake ge komen. Eden zeide, dat de generaal in Joego-Slavië als eerste den strlijd tegen den vyand begon en meer dan twee jaar door de geallieerden gesteund werd. Hij vroeg Be- vin zijn verdiensten te willen laten meetellen. Bevin antwoordde dat hij bewysmateriaal van vijf offi cieren, die actief hebben mee gevochten, naar Belgrado had gezonden. Dit materiaal had het gerechtshof niet bereikt. De Britsche regeering had echter niet het recht tusschen beiden te komen in een pro ces in een souvereinen staat. De beschuldiging, dat de BritI ten Michailowitsj hadden aan gespoord tot stryd tegen het communisme wees hy van de hand. Ex-koning Peter heeft tele grammen naar Truman, ko ning George en naar Bidault gezonden, waarin hy drin- 5end verzocht om uitstel van e executie. Vandaag zou het vonnis door1 den kogel worden voltrokken. De generaal ziet zeer bleek, op van de zenuwen en rookt wel 400 sigaretten per dag. NIEUWE TWEEDE KAMERLEDEN. By besluit van den voorzit ter van het Centraal Stembu reau zijn benoemd verklaard tot leden der Tweede kamer in de opengevallen vacatures: J, C. Deering te Voorburg; J. J. W. IJsselmulden te Arnhem; Jm. B. Vlam te Hengelo (O.); A. Vondeling te Leeuwarden G.' J. N. M. Ruygrs te Ryswijk H. H. van der Zanden te Eer- sel. HET EERSTE DUITSLHE SCHIP. Gisteren is het eerste Duit- sche schip sinds de bevryding den Nieuwen Waterweg binnen gevaren. Het was „de Spree" met gestolen onderdeden aan leen verbetering in de woning- positie te komen ook voor den middenstand. Er zouden in Goes wel 700 woningen by moeten komen. Bij de begrooting van het Gasbedrijf moest wethouder van Melle tot zyn groote spijt mededeelen. dat door den slechten toestand, waarin de ketels van de fabriek verkee ren, er van de 15000 M3. die per dag wordt verkregen," on geveer 1/3 verloren gaat. Men hoopt nu de goede steenen voor herstel, te kunnen krijgen, maar het zal wel half den win ter worden voor de ketels weer behoorlyk gashouden. Ook zei de heer v. Melle, dat als men heel den dag gas zou geven, zooals elders wel gebeurt, ondanks de rant soeneering toch direct meer wordt verbruikt. Na vrij lange discussie stelde de heer Haver hoek voor de vergoeding voor de wethouders, thans 975, te brengen op 1500. Nadat de drie wethouders de vergadering hadden verlaten, werd daartoe met algemeene stemmen be sloten. Op een opmerking over de woning exploitatie, die steeds grootere tekorten oplevert, zet. te de gemeente-secretaris uit. een. dat de zelfde huren blijven gelden, maar dat de onkosten hooger worden. Over de begrooting werd ten slotte niet hoofdelijk gestemd. Nog vereenigde de raad zich met een pas ingekomen ver zoek van het gasthuisbestuur om te komen tot verhooging der liggelden. De voorzitter deed nog me- dedeeling over den bouw van 9 dubbele woningen aan de Tulpstraat. Van de rondvraag stippen wjj alleen aan. dat de heer Zuide- ma de kwestie van de stich ting der M. T. S. aanroerde en er op wees dat de raad alleen de wenscheiykheld uitsprak, maar er niets meer van hoor de. De voorzitter zeide. dat mer. in afwachting van een Kon besluit, waarbij de vestiging der school te Goes wordt goed gekeurd. alles doet om dan gereed te zijn en de school zoo spoedig mogelyk te doen be ginnen. 23 doodvonnissen. 73 leden van de voormalige Wehrmacht, w.o. een aantal van Hitler's lijfwacht, hebben terecht gestaan wegens het vermoorden van krygsgevan- genen en Belgische burgers ty- dens- den slag in de Ardennen. 23 van hen werden ter dood veroordeeld, o.a. de generaal Sep Diedrich, 22 anderen kre gen levenslang, POOLSCHE JODEN VLUCHTEN OVER DE GRENS. Negenduizend Poolsche Jo den hebben de Tsjechische grens overschreden ten einde UNRRA-kampen in de Ame rikaansche zóne van het be zette Duitschland te bereiken. Men neemt aan, dat het aantal tegen het einde van deze maand gestegen zal ztjn tot 20.000. MUSSOLINI'S ZOON ONTSNAPT. Volgens de „Giornale d' Ita lia" is Mussolini, zoon van den voormaligen Duce, die zich eerst in Noord-Italië ver borgen heeft gehouden, ont snapt naar Spanje, waarbij een Spaansche priester hem boord vap twee laadbruggen. geholpen zou hebben, Zwitsers beroeken Walcheren. Door de Ned. Spoorwegen wordt dezen zomer voor Zwit- sersche reizigers, die Neder land willen bezoeken, een rond reis van een week georgani seerd, waarbij o.m. een bezoek aan Walcheren gebracht wordt. Maandag j.l. bezocht een gezelschap van ongeveer 30 Zwitsers per bus YVestkapelle en Vlis8ingen en het veelal nog woeste land van Oost- Walcheren. De verwoestingen maakten diepen indruk op net gezelschap. Dit bezoek zal in Juli en Augustus nog door een 8-tal soortgelyke excursies gevolgd worden. Amsterdamsch Tramkoor gearriveerd. Met een vertraging van byna 3, uur, kwam Maandag avond om ongeveer 10 uur de Rotterdamsche boot aan, die het Trai 'toor „Kunst en Broederschap" uit Amsterdam naar Middelburg bracht. Een hoeratje van het talrij ke publiek en tromgeroffel van de Signaal-afdeeling van „Achilles" verwelkomden de gasten vanaf de kade. In optocht met de Signaal- afdeeling voorop, ging het ver volgens naar de Markt, waar het gezelschap ontvangen werd door den burgemeester en zijn echtgenoote. Daar het inmiddels volko men donker was geworden werd er een auto gerequireerd die met zijn koplampen het terrein van de plechtigheid „.bijlichtte". Zoowel de heer H. Harmsen, de voorzitter van „Kunst en Broederschap", als de heer M J. de Jager, voorzitter van de Vereeniging „Zeelandia" te Amsterdam, dankten in enkele woorden voor de ontvangst. Het koor deed dit, op zijn manier, n.l. door, ondanks het late uur, onder leiding van den heer K. Böne alvast een zeer verdienstelyyk nummer uit zyn repertoire te brengen: „De gravers" van Iz. J. Olman Een voorproefje dat naar meer smaakt. Zeeuwsche Zangersbond beslaat 50 jaar. De Zeeuwsche Zangersbond „Zang Veredeld" viert dit jaar haar 50-jarig bestaan. Dit zal geschieden door een zang concours, dat op 20 Juli '46 te- Kortgene gehouden zal worden Aan dit concours zal worden deelgenomen door 15 vereeni- gingen. Het is het eerste con cours, dat na de bevryding gehouden wordt. Zeeuwsche helden redden hun makkers. In de kazerne van Geertrui- denberg bevindt zich momen teel de sergeant-majoor Don zen uit Goes. Donzen heeft een belangrijk aandeel gehad in het mijnopruimingswerk rond Roermond. Zijn vinding rijkheid grenst aan het onge- loofeiyke, speciaal zijn „mine- feeling". Tydens hot opruimen van een mijnenveld werden drie van zijn mannen zwaar gewond. De toestand was zeer gevaarlijk, maar Donzen wist nen één voor éen uit het my- nenveld te brengen. Daarna ruimde hij verder zelf het heele mijnenveld Een andere Zeeuwsche mij- nenruimer, Bas Burken, uit Hansweert, merkte op zeke ren dag. dat hij boven op een myn stond. Met groote tegen woordigheid van geest bleef Burken op de mijn staan en riep de mannen in de buurt toe dekking te zoeken. De myn ontplofte. Burken verloor een been, maar door zyn zelfopoffering heeft hij verschillende van zyn mak kers het leven gered. Onlangs werd Burken hier voor geridderd met den bron zen Leeuw. Domburg presenteert zich. Domburg heeft - getracht met het seizoen gereed te zyn en is geslaagd Wel is waar kan het nog niet datgene aan bieden, waardoor het voorheen zoo gezocht was, doch zijn pogingen naar herstel komen in de bereikte resultaten wel tot uitdrukking. Ofschoon een oorspronkelijk beoogde alge- heele restauratie van het bad paviljoen nog niet mogelhk bleek ter oorzake van de groote beschadiging, heeft men toch bytijds een gedeelte kun nen openen, zoodat onlangs zelfs 180 heeren polderbestuur ders konden worden ontvan gen. Voor het eerst sinds de stichting van het badpavil joen is dit ook als restaurant toegankelijk gesteld, waaraan behoefte Is ontstaan door het ontbreken van hotels. Voor. loopig is dan ook de. bepaling opgeheven dat inwoners van Domburg cn aangrenzende ge meenten lid moeten zyn om toegang te hebben. Het zeebad is geopend. De Domb. Zeebad-inrichting heeft slechts 4 stranden gereser veerd, zoodat er zoowel in 't W.' als in 't O ruimschoots gelegenheid wordt gegeven tot baden zonder betaling. Van gerrieentewege zyn de stran den van obstakels gezuiverd, de boulevard is begaanbaar gemaakt, ruïnes en vaalten zijn zooveel mogelyk opge ruimd, een behoorlyke toe gang naar het strand ligt in het plan. Op het badstrand is als van ouds toezicht, bad koetsen en vaste cabines wer den geplaatst en er is ook weer gelegenheid om een strandstoel te huren. Al met al bewijst onze badplaats een streven naar den ouden luis ter. Gelukkig zijn de bosschen er ook nog! Jammer, dat er nog niet genoeg plaats is om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. Ze geven niettemin hoop voor de toekomst. WATERSCHAPS BENOEMINGEN. Benoemd tot: dijkgraaf van den Oud Kortgenepolder. I, var Maldegem te Kortgene; hoofd' ingelanden van het waterschap Schouwen. C. Steur te Noord- welle en I. W. Padmos te Dui- vendyke. Zeeland-jubilarissen gehuldigd. In het Strandhotel te Vlissin- gen vond Maandagmiddag een groote reünie van het personeel van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" plaats, waarbij een 28-tal leden van dat personeel, diie gedurende die oorlogsjaren hun veertigjarig jubileum be reikten, op eenvoudige wyze werden gehuldigd. Een van de directeuren, de heer H. J. v. d. Roemer, sprak de jubilarissen toe en bracht hun hulde en dank voor de wij ze, waarop zy gedurende bijna een menechenleven met groote plichtsbetrachting en trouw hun krachten aan de „Zeeland" heb ben gegeven. Namens de direc tie bood spr. daarby 'n stoffe- iyk blyk van waardeering aan. gehuld in de gebruikelijke en veloppe. Een driewerf hoera op deze jubilarissen en op de maatschappij zelf bezegelde de ze woorden, waarna een der oudste ambtenaren, de heer L. F. Haverman, namens de ge- huldigden dankte en daarbij nog enkele herinneringen uit het verleden ophaalde. Deze huldiging betrof de vol- gende leden van het Zeeland- personeel: J. F. Berting, A. C. Bok, A. Brasser, J. Brock, D. J. de Graaf, L. F. Haverman, W. v. d. Hoek, L. Huibregtse, J. Jan6e, J. Kamermans, W. v. d. Kop, P. H. Kuyt, P. Lenaerts, W Luwema, H. Marchand, L. Mey ers, P. P. de Nooyer. L. J. Pe tiet, F. J. Ploegaert, M. Prince, A. P. Risseeuw, A. H. Robers, J, H. Schipper, J. J. Versluys, J. J. Wissekerke. J. M. v. Zalen, H. Zeeveld en W. Zevenhuizen, Voorts herdacht de heer de Roemer de gevallenen van de „Zeeland", nl. den heer K. G. Brons, directeur der Mij. die in een concentratiekamp stierf den kwartiermeester F. C, Meyer, den olieman J. Polder man en den stoker J. v. Schaik. die tengevolge van directe oor logshandelingen om het leven kwamen. Spr. bracht ook hulde aan den heer Noest. die. bijgestaan door den heer v. d. Hoek, in Londen de belangen van de „Zeeland" op uitnemene wijze behartig de en voorts aan den heer H I. van Rose velt en mej. Spits, die te Vlissingen de dagelyksche leiding onder zeer moeilijke omstandigheden voerden. Goes Y. Buyse Te Nymegen is aan de gevol gen van het hem overkomen ongeval overleden de heer J Buyse. De heer Buyse was van af de oprichting van het dagblad „De Zeeuw" hoofdredacteur van dit blad tot hij in 1926 deze taak overdroeg aan den heer Zuidema om tot op den hoogen lceftyd van 90 jaar van zyn welverdiende rust te genieten. Met den overledene is een journalist van de oude garde heengegaan. Hij heeft zich te Goes, ook in het openbare le ven, speciaal op politiek ge bied. verdienstelyk gemaakt. EINDEXAMEN H.B.S. Voor het eindexamen afdee- ling B van de R.H.B.S. te Goes zyn de volgende personen ge- Sl^j.S<Baljé, P. V. Duvekot, S. Duvekot, J. D. Jonkers, A. R. de Lange, J. Polderman, H. D. M. Verwer, alle te Goes. J. A. van Boven uit Nieuw» dorp, P. van Boven, Yerseke, C. Klompe, Wolphaartsdyk, H. Rijk uit Nleuwdorp, J. P. Son_ ke uit Kruiningen. Afgewezen vijf candidaten. FIETSENDIEF GEPAKT. De politie te Goes heeft een woonwagenbewoner H. N. aan gehouden, die een rijwiel had gestolen. Hy is aan de justitie uitgeleverd. NOG ALTIJD SLECHT MATERIAAL VOOR DE PROV. STOOMBOOTDIENSTEN. DE AUTO'S Wat het autovervoer be treft luiden de overeenkomsti ge cijfers voor Vlissingen Breskens: 15.003; 16.765; 13 566 en in 1946 9.469 Voor KruiriingenPerkpol- der: 6.106; 7.664; 5.963 en 14.629. - Voor KortgeneWolf aarts dijk: 8.658; 10 052; 6.870 en >.777 en voor ZierikzeeKat. Toch steeds verbetering. Nog Pro te 1 OG steeds hebben de Prov Stoombootciiensten kampen met te weinig en minderwaardig materieel. En het simpele op gang hou den der veren brengt reeds moeilykheden met zich mee. Zoo moest tengevolge van keteL en machinestoornissen het s.s. „Lekstroom" van de iyn VlissingenBreskens eenige malen uitvallen en op 29 Mei liep het motorechip „Koningin Wilhelmina" ver- moedelyk door een defect aan de stuurmacliine, op de steen- glooiïng by Perkpolder, waar door roeren en schroeven aan een der stevens werden be schadigd, zoodat daarna in de haven telkens omgezwaaid moest worden. In plaats van dit schip heeft men thans de beschik king gekregen over de stoom- pont „Dordrecht" van het Moerdykveer, waarmee het vervoer op de lijn Kruiningen- Perkpolder wordt verzorgd, zoodat de „Koningin Wilhel mina" uit de vaart genomen en hersteld kan worden. VERMEERDERING PER SONENVERVOER Ondanks deze onvermijde- lyke tegenslagen is het ver voer op de veren zeer sterk in omvang toegenomen wat het aantal passagiers betreft. Het autovervoer is op som mige verpn nog zeer beperkt of geheel onmogelyk. Hierbij geven wij de cyfers voor het vervoer over de eerste vijf maanden van dit jaar en ter vergelijking de cyfers over overeenkomstige tydperken van 1938, 1839, 1940. Op de lyn VlissingenBres kens werden vervoerd ln 1938: 84.164; in 1939: 98.056; in 1940: 103.980 en in 1946; 201.138 passagiers KruiningenPerkpolder ln 1938: 30.514; in 1939: 35 549; in 1940: 45.494 en in 1946: 157.554. Kortgene—Wolphaartsdijk ln 1938: 51.972; ln 1939: 58.012; in 1940: 41.732; in 1946: 67.123. VeereKampeiiand in 1938: 8 017; in 1939: 9.019; in 1940: 9.932 en in 1946: 18.323. Voor de iyn ZierikzeeKat- sche veer waren de cijfers over 1938 niet voorhanden, in plaats daarvan werd het aantal over de 5 eerste maanden van 1936 genomen: 16.317; in 1939: 17.949; in 1940: 13.325 en in 1946: 33.480. sche veer 1.767; 2.404; 1,317 en 634. Op het veer Kamper landVeere worden geen auto's vervoerd. Onderdehand werd aan het herstel van havens en sche pen gedaan wat mogelijk is. De hoofdaanlegplaats te Perkpolder zal waarschynlyk na een maand gereed komen; de haven moet nog worden gebaggerd De provinciale aanlegplaats te Vlissingen zal worden licht. Met het herstel van de „Prinses Irene" werd daaren tegen eenigen tegenslag onder vonden, waardoor dit schip niet voor eind Augustus in de vaart zal komen. Ook de motorschepen „Prins Willem I" en „Oosterschelde" zullen door de vertraagde af levering van ondercjeelen, minstens 6 weken later vaar klaar komen dan werd ver wacht. De omstandigheden, waar onder het herstel van de veer. diensten plaats moet vinden zyn allesbehalve eenvoudig. Men doet echter wat in de gegeven omstandigheden mo gelyk is. En zoo komen we eiken dag weer een stapje dichter by den voor-oorlogschen toe stand op onze Zeeuwsche wa teren. PROCES. VERBAAL. De politie te Goes heeft pro_ oesveibaal opgemaakt tegen een 17jarigen jongen, die ten nadeele van zijn patroon geld verduisterd had. COMITÉ VACANTIEZORG. Er blykf groote belangstel ling te bestaan voor de plannen van het Comité Vacantiezorg. Op de twee inschryvingsavon- den hebben zich niet minder dan 375 schoolkinderen laten inschrijven en nog steeds ko men verzoeken van de ouders op het secretariaat om toch nog hun kinderen voor de Va- cantie-uitstapjes te mogen op geven. Het Comité heeft daarom besloten nog éénmaal gelegen heid tot inschryving te geven en wel op Vrydag 19 dezer nam. van 7 tot 9 uur op het secretariaat, Wyngaardstraat 41. Maar dan wordt de aanmel ding ook definitief gesloten, daar met de indeeling enz. moet worden begonnen. 's-Gravenpolder CA NDID ATEN LIJST. Voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen te 's-Gravenpol der zyn ae volgende lysten in gediend. 1) A.R. J. op 't Hof; J. de Dreu; M. v. Lieie; J. v. d. Ber ge. 2) C.H. J. Schipper; P. Nys. se; J. Louwerse; A. C. Oele; A. W. Schout. 3) St. Geref. A. Hoogeste. ger; A. de Kraker; Ohr. Hui zen; G. de Witte; J. Tramper; J. P. Stroosnijder; M. Polder man; W. Mol Wzn. 4) K.V.P. M. Grim; J. Goen- ste; P .S. Verbeek. 5) P. v. d. A. O. Tissing; P. Lcoy; G. Walraven; Anth. Lookerse. Kamperland STICHTING VEREENIGIN GSGEBOUW. De Ver. tot Stichting en ex- ploltatio van een Vereenigings- gebouw richtte zich met een circulaire tot de bevolking van Kampei'land. Gewezen werd op het nut van een dergelijk ge bouw voor het dorp. Iedere inwoner van het dorp boven 18 jaar kan voor slechts f 1 per jaar lid worden. Voorts wordt de bevolking uitgenoodigd een naam voor het gebouw te bedenken. DUIN EN STRAND MIJN VRIJ. Er wordt op gewezen, dat strand en duinen in Noord-Be veland absoluut mynvrij zijn en dat er nooit mijnen hebben ge legen. Voor karnpeeren bestaat ln de duinen ruime gelegenheid. Met zwemmen moet men oppas sen voor stroomversnellingen. Kerknieuws Ned. Nerv. kerk. Bedankt voor Rilland-Bath G. Snijders te Tricht Geref. Gem. Bedankt voor| Amsterdam-C. A. v. Stuyven-' berg te Yerseke De installatie van den burgemeester van Driewegen. Dinsdag werd de heer D. Thomassen a Tuessink van der Hoop van Slochteren geïnstal leerd als burgemeester der ge» meente Driewegen. Ondanks den regen heerschte er in Driewe» gen een gezellige drukte en het kan gezegd worden, dat de bevolking den nieuw benoem den burgemeester 'n hartelijke ontvangst heeft toebereid. Door den regen had de officieele ontvangst plaats in het ge meentehuis. By de aankomst van den nieuwen burgemeester speelde het muziekcorps „Oefe ning Kweekt Kunst" te Bors- sele het Wilhelmus, waarna de voorzitter van het feestcomité, de heer Joh. Nijsse, woorden van welkom sprak. Een bloe menhulde en zang der school kinderen onderstreepten de hartelijke toespraak. Na de installatie, die ver richt werd door den wnd. bur„ gemeester, den heer J. de Ja ger, sprak de nieuwe burge meester een rede uit, waarin' hij dank bracht aan allen, die tot zyn benoeming hebben bij gedragen. De spreker, die thans nog ongehuwd ist maar spoe dig in het huwelijksbootje zat stappen met baronesse van Hövell, zeide alles te zullen doen, wat tot bloei van. de ge meente kan bydragen. Na den burgemeester voerde nog het woord de heer H. v. Waarde, als tweede wethouder, namens het gemeentepersoneel de heer J. v. Oosten, die erop wees, dat een burgemeester moet zijn als een directeur van een orkest, leiding gevende en dienende, de heer J. Moerdijk als raads lid, de burgemeester van Ove- zande als oud-collega, de bur gemeester van Haarden als vriend, pastoor v. d. Ven vam Ovezande namens de katholie ken, de vader van den nieuw- benoemden burgemeester, het hoofd der L.S., de heer P. J* Israël en tot slot de heer J. Blok, voorz burgerL armbe stuur. Des middags had een schit terende optocht plaats en wer den verschillende volksspelen gehouden. Het weer klaarde wat op ien den geheelen mid dag en tot laat in den nacht werd gezellig feestgevierd, waar de muzikanten het hunne toe bijdroegen. VER ANT WOORDIN G STICHTING 1940—1945. De vierde verantwoording van de collecte van de Stich ting 1940—1945 in Zeeland» luidt als volgt- Totaal vorige verantwoor ding 89.953.69. Biervliet f 348,10; Brouwersh. ƒ1.119,25, Dreischor 357,50, Grypskerke f 245,50, Heinkensz. 200,60, kapelle ƒ1.726,66, Kattendijke 102,20, Kloetinge 547,67, Kruiningen ƒ220,45, Nieuwer- kerk 688.25, Noordgeuwe 743.85, Oudelande 361,50, Ouwerkerk 300,10, Sluis 516.15, Terneuzen 5.772.93, Zierikzee ƒ3.354,41, Zuidzande 390,45. De totale opbrengst van de collecte is ƒ106.949,26. Burgmeester van Waterlandkerlcje benoemd. By K B. van 6 Juli is. met ingang van 16 Juli, de heer M. J. Verbrugge benoemd tot burgemeester yan Waterland kerkje VEEDIEVEN GEPAKT. De politie te Retranchement is er m geslaagd de dieven die vee van de Wed. la Gasse sta len op te sporen en te arrestee ren. Zooals men vermoedde was het vee in de Hazegrasstraat. (gem. Knocke). op een vracht auto geladen. De auto was af komstig uit Maldeghem. Spoe dig bleek dat een persoon uit Westkapelle by den diefstal betrokken was en het duurde toen niet lang of de politie had het spoor gevonden dat naar Zomergem leidde. In die ge meente werden de koeien in. een weide terug gevonden. Er werd overgegaan tot arrestatie van zes Belgen, terwyl de hoofddader de 23-jarige Neder lander P. van Grol, uit Cad- zand. bleek te zijn. Deze was echter op reis gegaan, wellicht was hem de grond onder de voeten te warm geworden. Toen hij vorige week in Cad- zand terug kwam. arresteerde de politie hem. Hy legde een volledige bekentenis af. In de bestuursverkiezing van den bond van Land- en Tuinbouwartikelen, die te Ka pelle vergaderde, werden ge kozen de heeren C. v. d. Plas- sche. penningmeester. C. Sinke, secretaris en C. Slabbekoorn. Zaterdagavond bracht de muziekvereeniging „Oefening en Uitspanning" te Kattendijke een serenade aan het echtpaar M. VisserVerberkmoes ter gelegenheid van zijn 30-iarige echtvereeniging. Daarna gaf de vereeniging onder groote be langstelling haar tweede zo- merconcert. Tot organist by dc Ned. Herv. gem. te Souburg is be noemd de heer Hekhuis, die ook dirigent van f het Herv, kerkkoor is. De collecte voor het Prins Bernhard Fonds bracht in Koudekerke een bedrag van 128.— op. De voordracht voor Hoofd der O.L. Scho/I te Domburg is als volgt samengesteld: 1. A.Goed-hals, onderw. te Siavenisse; 2. J. H. Eden, Hoofd L.O. te Hippolytushoef en 3. M. P. "Muste, ond. te Hen drik Ido Ambacht,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 6