PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Amerikaansche voedselvoorziening van Europa in gevaar? Bikini geen succes! UIT DE PROVINCIE WALCHEREN College van Gedep. Staten gekozen Hoofdredacteur O. Balllntijn '(met redactioneele medewerking van dr. w. H. Beekenkamp), Uitgave: Stich ting P.Z.C., Middelburg Druk: firma p. van de Velde Jr., Vlissingen. Commissie van Bijstand J. L, van Leeuwen, Ds. M. L. ,W. Schocli, .Vlis singen- herschijnt dagelijks, behalve op Zon en feestdagen. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT EJUS"'T« Donderdag 4 Juli 1946 189e Jaargang Nummer 153 ABONNEMENTSPRIJS 25 cent per week. 3.20 per kwartaal, franco per post. 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent ADVER- Bureaux gevestigd te Vlissingen Walstraat 58-60, tel 10 (2 UJnen) Middelburg: Londensche Kaai 20, tel. 2077 en 2924. Goes Turfkade 15, tel. 2475 Oostburg Oratemastraat 3, Temeuzen: Brouwerijstraat 2. Postrekening nr. 359300 P-Z.C.. Middelburg. Het Wereldgebeuren Senaat weigerde voortzetting van de prijsbeheerschfag. De strijd in de V.S. om de voortzetting van de prijsbe- heersching dreigt tot zeer on aangename gevolgen voor Eu ropa te leiden. De Senaat heeft een resolutie verworpen, die reeds door het Huis van Afge vaardigden was goedgekeurd en die de voortzetting van de prijsbeheersching voor den duur van 20 dagen voorstelde. Daar mee is voorloopig de weg vrij gekomen voor 'n onbeheersch- te stijging der prijzen- De re geering van de V.S. wil zich daarbij niet neerleggen en wenscht de hoogere prijzen niet te betalen. Zij besloot uit de markt te gaan, in de hoop, dat dan door de verminderde vraag, de prijzen op lager peil gestabiliseerd zullen wor den. Voorloopig wordt de export van tarwe naar de door honger bedreigde gebieden daardoor niet ernstig bedreigd, daar nog groote voorraden, aange kocht vóór 30 Juni, aanwezig zijn. Indien echter de prijsbe heersching niet wordt hersteld dan zullen de importeerende landen het gelag moeten be talen. Zij zullen dan de ver hoogde Amerikaansche markt prijzen moeten voldoen en in dien ze zulks niet van zins zijn, zullen de producten eenvoudig voor binnenlandsch verbruik worden verkocht. In dat geval zal het geheele hulpverle ningsprogramma moeten wor den herzien- Het is te beg-^ pen, dat onder deze omstan< heden de Engelschen reeds overwegen op welke wijze goekooper voedsel buiten de V. S. om kan worden gekocht. De kans blijft echter bestaan, dat de prijsbeheersching alsnog terugkomt. In de V. S blijft overigens ook Bikini de openbare mee ning nog bezighouden. De be trekkelijk poovere resultaten van de atoombomproef hebben aanleiding gegeven tot een korten strijd van vier uur tus- schen de autoriteiten en de journalisten. Aanvankelijk was een strenge censuur opgelegd, maar zoo gemakkelijk lieten de Amerikaansche corresponded ten zich niet bedillen. Eén van hen schreef: Ik heb schriftelij ke orders ontvangen, waardoor ik verhinderd ben U te ver tellen, wat er in het stran£- meer bij Bikini gebeurd is. Niets verhinderd me echter te zeggen, dat het een zeer onbe vredigende proefneming is ge weest met zeer verdachte strekkingen. Later werd de censuur opge heven en kon deze correspon dent meer dan een uur lang over de lagune van Bikini vliegen. Hg seinde tot de con clusie gekomen te zijn, dat slechts één schip is gezonken en dan nog slechts, omdat de Amerikaansche ploeg bij het repareeren saboteerde. In vlootkringen wordt ver klaard, dat de proefneming af doende heeft bewezen, dat de atoombom in geen geval het gebruik van uitgebreide vloot- strijdkrachten militair waarde loos heeft gemaakt, zooals door sommige deskundigen werd beweerd. Intusschen heeft de militaire commissie van het Huis van Afgevaardigden met 24 tegen 3 stemmen een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij aan miü. :airen een overheerschende po sitie wordt gegeven ten aan zien van het de ontwikkeling der atoomenergie. Dit ontwerp staat lijnrecht tegenover 't door de regeering ingediende voor stel en is het werk van die strooming, die zich verzet te gen internationale contróle. Laatste nieuws Overeenstemming in Parijs. Wanneer vredesconferentie? De ministers van buitenland- sche zaken hebben overeen stemming bereikt over de in ternationalisatie van Triest, en over de Italiaansche koloniën, twee punten die totnogtoe het voornaamste struikelblok wa ren. Het plan voor Triest is het resultaat van het oor spronkelijke Russische plan, door de Franschen en Ameri kanen geamendeerd. Er blijven dus slechts ondergeschikte ontwerpwijzigingen over. Molotof weigerde een datum voor de vredesconferentie vast te stellen, voordat de groote vier tot overeenstemming zou den zijn gekomen over de Ita liaansche herstelbetalingen. Er bestaat evenwel hoop, dat de datum voor de vredesconferen tie in den loop van de volgende dagen zal worden vastgesteld. In Triësl moei hel werk herval worden. Het geallieerde bestuur heeft alle stakers in geheel Juliseh Venetië, de provincie, waarin Triest is gelegen, be volen Vrijdagmorgen het werk ite hervatten, omdat de staking niet gebaseerd was op ar- beids- of economische over wegingen, Brilsche officieren vrijgelalen. De Joodsche ondergrondsche organisatie in Palestina heeft de 3 Engelsche officieren, wel ke zij gegijzeld had. in vrijheid gesteld, nadat de Britsche Hoofdcommissaris de doodvon nissen van een tweetal Joden had veranderd in levenslange gevangenisstraf. Er is thans weer een geheim wapendepot ontdekt- Ditmaal bij Haïfa. Twee Joden, die dit aan de Britten zouden hebben verra den zijn door de Joodsche on dergrondsche organisatie ont voerd. Om hel kampioenschap yan Nederland. De uitslagen van de gister avond gehouden wedstrijden om het voetbal-kampioenschap van Nederland luiden: Ajax— Limburgia 3—1; Haarlem— N.A.Q 4—1; N.E.C.Heeren veen 63. Reclasseeringsdag. Weet men eigenlijk wel wat bet zeggen wil te moeten „zitten", maanden achtereen in de eenzaamheid van de cel te moeten doorbrengen En wat dan een bezoek van de Reclasseering beteekent voor hem of haar, aan wie de be zoeking van de cel moest worden opgelegd? Aan dat alles komt een einde, zoodra de straftijd om is, maar voor vele gestraften beginnen dan pas de grootste moeilijkheden. „Zitten" is erg, „gezeten te hebben" vaak nog veel erger. Om dan weer aan den slag te komen, moet de gestrafte tal rijke en vaak met geringe weerstanden overwinnen. Ook hier moet de Reclasseering helpend optreden. Men zal begrijpen, dat deze arbeid ten gevolge van de na- oorlogsche demoraliseering in omvang enorm is toegenomen en dat de reclasseeerings- vereenigingen dientengevolge voortdurend over ruime «geld middelen moeten kunnen be schikken om die duizenden voorwaardelijk en onvoor waardelijk veroordeelden de helpende hand te kunnen blij ven bieden. Daarom treedt de Redas- seering eenmaal per jaar in de openbaarheid. Dit jaar zal op Zaterdag 6 Juli de Natio nale Reclasseeringsdag wor den gehouden. Slechts indien ieder naar vermogen steunt, zal dit noodzakelijke werk tot heil van de maatschappij naar behooren kunnen worden voortgezet. Eenige persstemmen over het nieuwe kabinet. De N.R.Ct. betreurt ten zeerste het gevolgde beleid, dat aan de gelijkheid van een kabinet met sterk nationalen inslag niet is toegekomen. Wat de samenstelling van het ka binet in het algemeen aangaat moet worden afgewacht, of deze op haar sterkst zal big', ken. Ook Trouw (A.R.) acht den eersten indruk twijfelachtig en vraagt zich af of dit het ka binet is, dat Nederland in dit brandend tijdsgewricht noodig heeft. Eveneens zeer gereserveerd is de Nieuwe Nederlander (P. v.d.A.) Deze kabinetsformatie heeft lang geduurd, schrijft het blad. Maar het ware te wenschen, dat men meer tijd had gehad om naar een bevre digender oplossing te zoeken. Een ander blad van de P.v. d.A. Het Parool vindt, dat de mennekens op wie het aan komt minder progressief zijn, dan het program, waar mee de regeering zee kiest. Het wachten is op de daden. De Maasbode (R.K.) is meer tevreden en meent, dat het nieuwe kabinet een indruk van kracht maakt Kracht, die in de eerste plaats berust op verhouding van dit kabinet tot het parlement. Over het algemeen is de Ned. pers niet opgetogen over. het nieuwe kabinet. De meeste bladen meenen, dat voorloopig afwachten geboden is. De Waarheid schrijft, dat men wat vooruitstrevende loten heeft willen enten op een re- actionnairen stam. Een kabi net, dat als resultaat van een eindeloos gepingel is geboren kan het blad geen lang leven toewenschen. Vandaag houdt de Z.LM. een bijzondere algemeene vergadering, ter gele genheid van de herden king van baar 100-ja rig oestaan. vieren de Vereenigde Staten „Independance- Day" (1773). terwijl het tevens de sterfdag i3 van de Amerikaansche presidenten Adams, (1826), Jefferson. (1826) en Monroe, (1831) vier jaar geleden dat de Britten door een te genoffensief den op- marsch der Duitsche troepen bij El- Alamein, tot stilstand brachten; eindigt het mandaat der Ver. Saten over de Philippijnen. welke eilan dengroep een onafhanke lijke republiek wordt met a\s president-Brigadier- Generaal Manvel-Roxas. Eersle zitting van hel nieuwe Kabinet. Woensdagmorgen zijn ten paleize te Soestdijk door H. M. de Koningin de nieuwe mi nisters beëedigd. Nadat op de onderscheide ne departementen de porte feuilles waren overgedragen, is Woensdagmiddag de eerste ministerraad van net nieuwe kabinet gehouden. Een Commissaris-Generaal voor Nederlandsch-lndië Samenwerking met den Lt. Gouverneur-Generaal. Een gelukkige keuze. De geruchten, dat dr. van Mook net plan zou koesteren om binnenkort zijn functie van lt.-gouverneur neer te leg den, zijn door een gezagheb- lende Ned. bron categorisch ontkend. Deze geruchten, die in Ned. Indië reeds eenigen tijd de ronde deden, schenen nog versterkt te zijn door de mededeeling van den zender P.C.J- van gisteren, waar in werd gezegd, dat prof. Schermerhorn vermoedelijk naar Indië zal gaan als com missaris-generaal, een functie, die sinds 1854 niet meer is uitgeoefend. Gezaghebbende Ned. krin gen te Batavia wijzen er op, lat de aankomst van een commissaris-generaal niet in houdt, dat de bevoegdheden van den lt-g.g. in eenig op zicht zullen worden beperkt. De commissaris-generaal zal niet boven den lt. g.g. worden geplaatst, doch beide functio narissen zullen als gelijkge rechtigde leden van een klei ne commissie, waaraan wel licht een nog te benoemen derde lid zal worden toege voegd, samenwerken ten einde de onderhandelingen te vol tooien Het is zeer wel mogelijk, dat de vertegenwoordiging van de kroon in Indonesië in de toekomst een ander karak ter zal dragen en in dit ver band is byv. de functie van commissaris-generaal of van hoogen commissaris tot op ze kere hoogte aantrekkelijk, MIN. JONKMAN EEN STERKE FIGUUR? De belangstelling gaat in het bijzonder uit naar den minis ter van overzeesche gebieds- deelen, mr. J A. Jonkman, die in niet-officieele Ned. krin gen als een sterker man dan Logemann wordt beschouwd en in republikeinsche kringen toch verre van reactionnair wordt geacht. Hij behoort evenals van Mook en Loge mann, tot de „stuw"-groep. Zijn arbeid in Ned. Indië is steeds beschouwd als zeer vooruitstrevend en niet Ned. kringen noemden de keuze voor de vervulling van de functie van minister van over zeesche gebiedsdeelen „een heel gélukkige". Twintig jaar voor prof. Weslra. Het Bijz. Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft den oud burgemeester van Den Haag, prof. mr. J. Westra, tegen wien de procureur-fiscaal de doodstraf had geëischt wegens hulpverleening aan den vijand, veroordeeld tot 20 jaar gevan genisstraf. De procureur-fiscaal, mr. Zaayer, is van deze sententie in cassatie gegaan. Uitspraak in de zaak Kief. Woensdagochtend heeft de rechtbank in Breda uitspraak gedaan in de zaak tegen den Amsterdamschen P.R.A.-re. chercheur Kief. Beklaagde werd vrijgesproken van het primair ten «laste gelegde: nl. opzettelgk wederrechtelijke vrgheidsberooving. Voor het secundair ten laste gelegde nl. culpose wederrechtelijke vrgheidsberooving werd Kief veroordeeld tot een voorwaar delijke hechtenis van 3 maan. den met een proeftijd van één jaar. Minister Ringers weer naar Walcheren. Naar w|} vernemen zal Z. Exc Minister Ringers Vrhdag weer een bezoek aan Walche ren brengen Réunie Droogmaking Walcheren. Gisteren hebben zich ruim 220 waterstoatsmenschen, die bij den dienst Droogmaking Walcheren z\jn of waren, in Middelburg voor de eerste van hun 2-jaarlgksche reünie ver zameld. Het gezelschap heeft oau een tocht over Walche ren gemaakt, waar zij natuur lijk den stand van zaken aan nieuwe d(jken in oogen- schouw hebben genomen. Bij het gezelschap bevon- zich o.m. de hoofd-ingenieur, C. J. Wittevecn, L A. Ber- gansius. J. W- de Vrie, Th. Heyblom, prof. ir. W Thyi sen A. Smit en namens de M.U.S. de hoofdingenieurs van Scherpenberg en van Noor den en verder de burgemees ters van Middelburg, Vrou wenpolder, Oostkapelle Westkapelle. Een kijkje op het tentoonstellingsterrein le Goes. Op de sportterreinen te Goes verrrjst de tentoonstelling van de Z.L.M. Dinsdagmiddag wa ren een 1000 tal leerlingen van alle lagere- en U.L.O. scholen uit Goes, Kloetinge en Wilhelminadorp, bezig met de x-epetitie van de vrge oefe ningen die ze Vrijdag ten beste zullen geven en verderop leek het alsof de tenten uit den grond verrezen zijn. In tent D zal de Z.L.M. de„ monstreeren hoe de vooruit- £ang op landbouwgebied in eeland in de eeuw van haar bestaan is geweest. Een groote maquette van onze provincie, die heel duidelijk zal aange ven welke producten in de verschillende deelen worden geteeld, is o.a. aanwezig. In tent H is het de regee- ringsvoorlichtingsdienst, die met den in modernen stijl op- gerichten stand van haar veelzijdig werk zal getuigen. In de andere tenten waren Dinsdag de stands nog maar in zeer beginstadium of moest men nog beginnen, maar het is zeker, dat ook hier heel wat te zien zal zijn. Op het derde sportveld zul len de paarden worden ge plaatst. Op het vierde komen de runderen. Dinsdag was reeds alles voor de ontvangst van deze dieren in gereedheid gebracht. Ook de filmtent van den R.V.D. zal hier worden onder gebracht. Op een weiland achter de sportvelden is een zeer inte ressant deel van de tentoon stelling ondergebracht. Hier zullen namelijk landbouw., werktuigen en machines wor den geexposeerd. Hieronder bevinden zich o.a. een 9 me. ter lange machinale bieten rooier, een maaimachine, die tevens 't graan dorscht. Oude modellen ploegen, eggen, enz. en ook een personenwagen van heel wat langer geleden dan 100 jaar. Dit alles zal zeker ook de volle aandacht trekken evenals de remros. molen, dien dient om dt krachten der paarden te be palen Het Igdt geen twijfel of de tentoonstelling van de Z.L.M. zal den bezoeker veel interes sants te bieden hebben en zich dan ook in de belangstelling van ieder mogen verheugen. De Koningin komt Vrijdag in Goes. Naar de Commissaris der Koningin mededeelt zal H. M. de Koningin morgen een be zoek brengen aan de land bouwtentoonstelling in Goes, Een nieuwe toekomst voor de Vlissingsche haven. In onze vorige editie bericht ten wij reeds, dat Dinsdag avond voor het eerst na de be vrijding weer een passagiers schip de haven van Vlissingen aandeed. Voor Vlissingen was dit een gebeurtenis van groo te beteekenis. Reeds meerma len is er door deskundigen op gewezen, welk een groot be lang Vlissingen heeft als ha ven voor passagiers- en snel- vervoer De hèeren Mieras, directeur van de Oester en Cultuur-Mij. te Yerseke en H. P. Siegers Co. te Vlissingen, van de fa. John. P. Best Cohebben zich ingespannen om te berei ken dat de Bergenske Damp. skibsselskab te Bergen (Noor wegen) haar m.s. „Nova" de Vlissingsche haven zou laten binnenlopen. Deze heeren hebben zelfs het geheele risico op zich ge nomen en- het was voor hen dan ook een groote voldoening dat de „Nova" Dinsdagavond laat veilig de haven binnen kwam. 's Nachts om drie uur werd de reis reeds weer voort gezet, zoodat Antwerpen zon der vertraging kon worden bereikt, 's Nachts wordt op de Schelde immers toch niet ge varen. Wanneer dit voorbeeld na volging vindt het is niet uitgesloten, dat deze Bergen- sche reederij voorloopig één maal in de 14 dagen een harer schepen Vlissingen laat aan doen zal er een begin kun nen zgn gemaakt met een nieuwe bloeiperiode voor de Vlissingsche haven, waarbij het vervoer van personen en het snelvervoer o.m. van be derfelijke waren, een voorna me plaats dient in te nemen. Jubileumpenning van de Z. L. M. Ter verlate herdenking van het honderdjarig bestaan der Z. L.M. is den leden dier vereeni- ging een bronzen legpenning uitgereikt. Het denkbeeld, een penning te doen slaan, ontstond reeds in 1938- De opdracht tot ver vaardiging van een ontwerp werd gegeven aan den in Zee land bekenden Delftschen beeldhouwer H. J. Etienne, op wiens naam. zooals men weet, niet alleen 'het fraaie stand beeld voor Koningin Emma, en het monument voor Prins Hen drik, staan, maar die ook den Restauratiepenning voor het Veersche stadhuis, den legpen ning voor de Zeeuwsche Ver. v. Luchtvaart, en den Zeeuw sche Pers Penning ontwierp, evenals een penning voor ae Ver. tot behoud van de Zeeuw sche Kleederdrachten. Deze laatste kon nog niet uitgevoerd worden. Het ontwerp voor den ZL,- M.-penning ontstond in nauv/e samenwerking met mr. M. C- van der Minne. De voorzijde vertoont nl. een fraai Zeeuwsch landbouwpaard in den opsprong, bereden door een boer in onze gewestelijke dracht, stekende naar den ring. De teekening hiervoor werd ontworpen door mr. v. d. Min ne. Links boven den ruiter prijkt het Zeeuwsche wapen, met de letters Z.L.M.; rechts onder de jaartallen 18431943; het randschrift luidt: „Zeeuw sche Landbouw Maatschappij"- De keerzijde bevat een voor stelling, geïnspireerd op ons provinciewapen. De drie blauwe golven op zil veren grond zijn veranderd in drie golvende voren in de zee klei; de worstelende leeuw werd vervangen door een oude Zeeuwsche ploeg, (gemodel leerd naar een der origineele exemplaren welke in 1938 nog in een der wandelgangen van de Abdij stonden opgesteld), waarachter de zon rijst. Het randschrift aan dezen kant luidt: „Het zaad, dat in de goede aarde valt, brengt hon derdvoudig vruchten voort". De penning werd geslagen bij de Koninklijke Begeer te Voor schoten- Middelburg Schuttershof 1e Middelburg uitgebreid. Herdenkingsrede van Commissaris der Koningin Afdeelingen der Prov. Stalen samengesteld. Bg den aanvang van de zit ting der Prov- Staten van Zee land heeft Woensdagochtend de Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Uf- ford. hulde gebracht aan de 5 leden van het college van Ged. Staten, de heeren J- M. .van Bommel van Vloten, C. Philip, se, J. Ramondt, mr. dr. A, J. J. M. Mes en L, Onderdijk, van wie de twee eerstgenoemden reeds voor den oorlog lid wa ren, de anderen in 1945 door den minister van binnenland- sche zaken werden benoemd tij. dens den oorlog. Zij hebben een zeer moeilijke taak gehad, in een periode van ontreddering, rgk aan vele pro blemen- Met groote toewijding hebben zij hun taak verricht en zij hebben aanspraak op war men dank daarvoor. In bizondere mate is dit het geval met den heer van Bom mel van Vloten, die zich bui tengewoon verdienstelijk heeft gemaakt in de periode 1931— *40 en 1944heden Hij onder scheidde zich door groote be. kwaamheid. helder inzicht, wijs beleid en veel initiatief De fi nanciën, het toezicht op het financieel beleid der gemeen ten, .de Provinciale Bootdien sten. de waterschappen en den landbouw, hadden zijn volle be langstelling. Zijn helder, krach tig. rustig betoog had -"eel in vloed op de beslissingen, zijn prettige omgang bezorgde hem ieders hoogachting. Spr. be treurde het besluit van den heer van Bommel van Vloten om zich niet herkiesbaar te stellen voor de Prov. Staten en sprak den wensch uit, dat het hem gegeven moge z(jn nog vele jaren veel voor Zee land te doen. Vervolgens herdacht de Commissaris mr. Stieger die sedert 1928 lid was en oprech ten dank verdient voor de wij ze, waarop hij zoo vele jaren zijn bestuurstaak heeft ver vuld. De provinciale belangen gingen hem steeds ter harte, in het bizonder de sociale en financieele aangelegenheden. Zijn nagedachtenis zal in bree- den kring in hooge eere blij ven- Staande hoorde de vergade ring deze herden kingswoorden aan. Vervolgens werd overgegaan tot de verkiezing van het nieu we college van Ged. Staten. In de vacature-van Bommel van Vloten werd benoemd de heer C. HAMELINK, (P. v. d. A.), Axel. De stemverdeellng was als volgt: C- Hamelink 30 st., I. W, Lindenbergh 4, ,C. Boender 1. D- Kodde 2. blanco 2. In de vacature-C. Philipse. werd herkozen de heer C. PHI LIPSE, (C. H.). De stemmen waren als volgt verdeeld: Phi lipse 35. Kodde 2, Boender 1, blanco i- In de vacature-OnderdHk werd gekozen de heer A. L. S- LOCKEFEER- De stemverdeeling was: A. L, S. Lockefeer 30 mr. A. J. v. d. Weel 4. D- Kodde 3, C, Boender 1, blanco 2. In de vacature-Ramondt werd benoemd de heer A. SCHOUT. (A-R.). De stemver, deeling was A. Schout 33, Kod de 3, Lockefeer 1, Boender 1. Lindenbergh 1, blanco 1. In de vacature, mr. dr. A. J. J. M. Mes, (K.V-P.), werd ge kozen de heer MES. De stem verdeeling was als volgt; mr. dr. A .J. J. M- Mes, 35, Kodde 3. Boender 1, blanco 1. Ten slotte werd in de 6e va cature benoemd mr- A. J, v. d. WEEL, (P.v d.A.). De «tern- verdeeling was: mr. A. J. v. d- Weel 36. D- Kodde 3, C. Boender 1. Tot lid der Staten, bedoeld bij Ai*t. 89 der Prov. wet werd vervolgens benoemd de heer D. KODDE. De stemverdeeling was als volgt: D. Kodde 26, J. W. Lindenbergh 3. A H. S. Stemerding 7, C. Boender 1, L. P. v. Oorschot 1, W. F- E. baron v. d- Feltz, 1, blanco I. Vervolgens was aan de orde de samenstelling van de afdee. lingen der Prov. Staten van' Zeeland. In de le afdeeling werden benoemd de heeren: C. Philip se, (C. H.). mr- dr. A. J J. M- Mes. (K.V.P.), mevr. E. J. v- d. Broeckede Man (P v. d. A-), J. C. Vogelaar", (C- H.), C. Boender. (St. Ger.). P. V. M. Verkouteren, (K.V.P.). T. A- W. J. Schorer, (P- v. d. A.), L. P. van Oorschot (P. v- d. A.), L F. Dubois, (Terneuzen), M. dé Bruyne (P. v. d. A.), L. Cammaert," (K.V.P-), H. B Bouwman, (P, v. d. A.)- J. L. J. Brugnzeel, (CH.), R. A. J. den Boer, (K.V.P.). In de 2e afdeeling werden benoemd: mr. A .J. v. d. Weel. (P. v. d. A.), A Schout, (A. R.) D. Metselaar, (A.-R.). H. Flikweert, (S. G.), P. Melief- ste. (A.-R J- J. v. d. Ende, (A-R.), I, vV. Lindenbergh, (P. v. d. A.) F. A. v- d. Spiegel, (P. v. d. A.). J. de Kruijter, (C. H O A. Kaan, (C. H.), J. 9. Visscher. (P. v. d. A.), W. A. d. Bogende. (A.-R). G. van Duin. (C H L. J. 't Westende, (K.V.P.). In de 3e afdeeling werden benoemd: C. Hamelink, (P. v. d. A-) A- L. S. Lockefeer, (K. V.P.), F. Schets, (K.V.P.)J. Hommes, (A.-R.), J, v- d. Peijl. (P. v. d. V.). D. liodde, (S. G.), P. Raas. (K-V-P.), A. C. de Baare, (P v .d. A.), A. S. Wis. se. (S. G.). U. Kremers, (C.P- N-), A. v. d. Spiegel. (P. v. d. A.), W. T. E. baron v- d. Feltz, (C,H.), E. v. Reynbeeke, (K.V. P.), A. H. S, Stemerding, (C, H.j, De volgende vergadering werd vastgesteld op 12 Juli a.s. des morgens 10 uur. Bij de verhuizing van de ge meentelijke kraamkliniek naar de barakken aan het Noord- bolwerk kan het bekende feestgebouw het „Schutters hof" te Middelburg we-er met eenige zalen worden uitge breid. De tuin van het gebouw wordt thans met tegelplateaux. openluchtdansvloer en bloeien de rozen en heesters voor een feestelijk verblijf buiten in or de gebracht. Vlissingen „DE AARDE". Te Goes en Vlissingen had, onder auspiciën van de Z.V.U. in het kader van het filmfes tival 1946 een nachtvoorstel ling plaats van de oude Russi sche film „De Aarde". De grootste verdienste van deze stomme rolprent is onge twijfeld, dat zij oms duidelijk maakt welke "essentieele rol muziek en dialoog in de mo derne cinemafotografie ver vullen, En daarmee is dan ook vrijwel alles gezegd. De film zelf ia weinig meer dan een draak en de> talrijke „tragi sche" momenten doen ons in 1946 komisch aan, door de na- ieve wijze waarop menschelij- ke ontroeringen moeten wor den uitgebeeld. Maar daarte- fenover staat, dat de film en- el e fraaie opnamen bevat, die haar het zien toch waard doen zijn Koudekerke Doodelijk ongeval. Woensdagmorgen omstreeks 11 uur is het 6-jarig zoontje van de familie W. te Koude kerke, spelenderwijze te water geraakt aan de Vlisingsche straat (inabij de grenspaal), onder de gemeente Koudeker ke. Na ongeveer 1 uur kon het kind op het droge worden ge bracht. Het is overgebracht naar het st. Joseph-ziekenhuis te Vlissingen. Bij aankomst aan het ziekenhuis bleek het jeugdig slachtoffer reeds over leden. Dombury BEGRAFENIS H. VAN REENEN. Onder groote belangstelling werd Dinsdagmiddag te Dom burg begraven de heer H. van Reenen. Aan de groeve sprak als vertegenwoordiger van het Gewestelijk Arbeidsbureau de heer J, C. Corver, die den overledene herdacht als amb tenaar en als kunstenaar. Na dat nog een zwager en een broer hadden gesproken, sprak ds, Nicolaï een slotwoord. Veere DE „CRISTINA" GELICHT- Het motorschip „Crisf.ina" uit Terneuzen. dat verleden week, geladen met 50 ton ce ment, gezonken was voor de mijnenloods te Veere, is met medewerking van de brand weer uit Veere en een ber gingsvaartuig van de Mij. „Holland" te Alblasserdam ge licht. NIEUWE BONNEN 8ste periode van 7 t.m. 20 Juli. BONK- KA, KB, KC 608. Brood: 417 t.m. 421, 800 gr. Brood: 422, 400 gr. Boter: Margarine: 426 Boter enz. 425 Boter enz. 125 gr. 250 gram. Vei: 435 Boter enz. 100 gr. Ruwe suiker' 436 Suiker 400 Alg. 200 gram- Zelf razend bakmeel: 428 Alg. 100 gram. Jam, Stroop, enz.: 429 Alg., 250 gram, Huishoudzeep: 430 Alg. 225 gr- of 90 gr. toiletzeep. Brood- B 79 Res. 1600 gram- Brood; C 79 Res. 800 gram. Kaas: B 80 Res. 100 gram. BONK. LA, LB. LC 608. Vleesch: 389 vleesch 100 gram Vleesch: 390 vleesch 400 gr- Meik: A 67 melk 2 1- Melk- B 67 C 67 melk 3i/2 l BONK. KD, KE 608. Brood: 917, 918 brood 800 gr Boter: 925 Boter enz 250 gr! Margarine: 926 Boter enz., 125 gram. Ruwe suiker: 936 Suiker, 400 gram. Kaas: 927 Alg 100 gr. Zelfrijzend bakmeel: 928 Alg. 100 gram. Jam, stroop etc.: 929 Alg. 250 gram. Zeep: 930 Alg. plm. 325 gr huiah. zeep of 90 gr. toilet: BrooJ: D 79 Res. 800 gr. R\jst enz.: E 79 Res. 500 gr. kindermeel of kinderbiscuits. BONKAARTEN LD, LE, 608. Vleesch: 889, 800 Vleesch 100 gram. Melk; D 67, E 67 Melk 6 liter. TABAKSKAARTEN. T37 2 rants, tabaksartikelen. V37 en V38 100 gr chocolade en suikerwerken. X37 2 rante. tabaksartikelen. X38 100 gr. Choc, en suikerw. Voor de week van 14 t./m. 20 Juli zullen voor tabak'en melk nog bonnen worden aan gewezen. Op de suikerbonnen 436 en 936 is ook geraffineerde sui ker verkrijgbaar. Men moet er evenwel rekening mee houden dat de suiker niet onmiddellgk bg den handel verkrijgbaar zal zyn, in verband met de bevoor rading.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 1