OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND UIT DE PROVINCIE LAATSTE NIEUWS. WALCHEREN Ruim een halve ton winst voor de N.V. Haven van Vlissingen. $pert en we JslrïJJ en Wereldkampioen prijst Zeeuwsche dammers. HeerenveenLimburgia, Haar lemAjax, NACNEC, Ajax —Haarlem. NEC—NAC, LimburgiaHeerenveen De verwachting dat de le ontmoetingen ons wat wijzer zouden maken met betrekking tot de onderlinge krachtsver houding in deze kampioens competitie, is niet bewaarheid, integendeel, de uitslagen geven geen enkel houvast en met uit zondering van NAC werd slechts met de oneven goal de overwinning uit het vuur sleept Intusschen is echter wel komen vast te staan, dat van een „walk over" der Wes telijke kampioenen geen spra ke is en dat de strijd om den «eretitel ongemeen fel belooft te worden. Heerenveen en Lim burgia doorkruisen in drie da gen ons land om 2 maal den strrjd aan te binden. Afgaande op "de uitslagen van de reeds tespeelde wedstrijden slaan we e papieren der Friezen iets hooger aan, hoewel ze in Brun- sum zeker warm ontvangen zullen worden. Mogelijk weten de Zuidelijken daar winst te behalen. De stryd der Weste lijke kampioenen belooft span nend te worden. Haarlem speelt dezen thuiswedstrijd in het Olympisch Stadion en af gaande op de prestaties der laatste weken zullen de ploe gen elkaar niet veel ontloopen. De Amsterdammers met hun hechte achterhoede Inleen ons desondanks constanter, met mogelijke puntenwinst. In Nij megen en Breda treden de Oos telijke en Zuidelijke kampioen in het strijdperk. De Bre- danaars zyn uitermate goed gestart en nu het tegen de algemeen als de zwakste ge doodverfde NEC-ploeg gaat. moeten Rijvers c.s. zeker het grootste deel der punten in de wacht sleepen. Op 3 Juli wor den dan wederom 3 wedstrijden \-astgesteld zoodat de spelers voor een zware opgave zijn ge plaatst. 9 Promotiecompetitie 2e klasse- GoesHelmondia. RBC-T9C. Goes heeft tot heden buiten- fewoon fraaie resultaten oekt en Zondag krijgt ze zoo op 't oog ernstigsten con current op bezoek. De Goe- senaren hebben reeds het groo- tc voordeel 3 punten in uitwed strijden te hebben behaald en mochten ze er in sla een c k Helmondia aan de zegekar te binden, dan moet het al heel vreemd loopen wil Zeeland geen tweede eerste klasser krijgen. De Helmondianen ver staan blijkbaar de kunst van doelpunten maken niet best en daar de Goes-voorhoede nog al eens van de kansen weet te profiteeren, mogen we ook nu de beste kansen aan de Goe- senaren toekennen. De verlie zer van den strrjd in Roosen daal kan zich wel als uitge schakeld beschouwen. Ook deze ploegen hebben getoond niet al te sterk te zyn in het maken van doelpunten. De thuisclub heeft hier wel de beste papie ren. Promotiecompetitle Se klasse. AxelYerseke, BiervlietSteen. Axel heeft door de nederlaag tegen Biervliet de papieren uit eigen hand gegeven. De Axel- ploeg speelt reeds haar laat- sten wedstrijd en weten zf opnieuw van Yerseke te win nen, wat mogelijk moet zijn. dan is het wachten op de resul taten van Biervliet dat na den wedstrijd tegen Steen, dien ze byna zeker zullen winnen, nog in Yerseke op bezoek moet. Erg sterk staat Axel er dus niet voor. maar hfet is voetbal en dan nog wel promotie-voet bal, dus ae thuisclubs zullen goed doen in ieder geval de volle winst te behalen wat dan tevens een definitief einde \-ormt van de kansen der beide anderen, zooals uit den stand, blijkt: In een interview dat een onzer medewerkers had met den Franschen wereldkam. pioen, Pierre Ghestem, na zijn matches in Zeeland, deelde deze het volgende mede: De Zeeuwsche spelers, die in den vierkamp meegespeeld hadden, t.w. Blom, Sinke en de Jonge, zijn stuk voor stuk goede dammers. Ik heb me tot het uiterste moeten geven. De partijen waren zeer interes sant. Vooral het spel van de Jonge heeft een gunstigen in druk op mij gemaakt.. De winst tegen hem, heb ik te danken, niet aan mijzelf, maar aan een foutzet op het aller laatste moment van mijn te genstander, die zeker remise verdiende. Blom daarentegen stond verloren maar had een gelukte. Ghestem was vol lof over de prettige dagen in Zee land doorgebracht. Onze indruk is, en trouwens geheel Nederland dat Ghestem buitengewoon sterk speelt. Dit was wel duidelijk merkbaar in de simultaan seances te Goes en Vlissingen. Volgens Ghestem zijn er slechts 3 candidaten voor den wereldtitel, n.l. Keiler, Roo- zenburg en hijzelf. De rest komt er volgens hem niet meer aan te pas. Reichenbach is over zijn hoogtepunt heen en speelt trouwens ook niet veel meer. Zij nog vermeld dat Ghes tem op 14 Febr 1922 geboren is te Lille en op 14-jarigen leeftijd het damspel begon te beoefenen. In 1943 behaalde hij het kampioenschap van Frankrijk en 1945 onttroonde hij Reichenbach als wereld kampioen. ATHLETIEHt. Op de atletiekwedstrijden te Amsterdam op 23 Juni, ge organiseerd door de vereeni- ging „Zeeburg" welke hoofd- zakeljjk opengesteld waren voor A en B klasse, behaalde E. Wieme van de gymnastiek vereniging „Achilles" te Mid delburg een mooi succes. Hy verwierf den len prys in de C klasse speerwerpen met een worp van 43.9 m. en vestigde een nieuw vereenigingsrecord heeren. Spaansche duikboot gezonken. De Spaansche onderzeeër C4 is nabij de Balearische eilanden gezonken. De geheele beman ning van 46 koppen is omge komen De ramp is veroorzaakt door een aanvaring met den Spaanschen kruiser „Lepanto Axel 5 Biervliet 4 Steen 5 Yerseke 4 12—5 13—5 6—12 4 6—15 3 Majoor Breunese afgetreden Bjj het actiecomité voor de Vierdaagsche te Nijmegen is gisteravond het officieele be richt binnengekomen, dat ma. joor Breunese in overleg met het bestuur van den N.B.V.L. heeft besloten af te zien van het leiderschap van de Vierdaagsche voor dit jaar. in verband met de order van den minister van oorlog, waarbij werd bepaald, dat militairen niet zouden mogen deelnemen aan de vierdaagsche, wanneer deze onder leiding stond van majoor Breunese. DE 3 GROOTBOEK SCHULD. Het aantal inschrijvingen op de 3 pet. Grootboekschuld 1946 bedraagt, blijkens een voorloopige raming ongeveer 250.000. tot een totaal bedrag van 825 millioen gulden. Bij vorige inschrrjvmger werd deelgenomen met een totaal bedrag van 1.008 mil lioen. verdeeld over 155.000 inschr vingen. Anderen, dan de groep der levensverzeke- ïgsmaatschappijen, hebben dus voor 150 millioen meer ingeteekend dan bij de vorige inschrijving. Het bedrag waarvoor mach tiging was verkregen, n.l. 2 milliard is met. deze heide eerste inschrijvingen dus brjna bereikt. Een witboek over de geldsaneering. De minister van financiën heeft aan de Staten-Generaal aangeboden een witboek be treffende de maatregelen tot zuivering van het geldwezen in Nederland. Het telt 13; hoofdstukken en omvat met -ip van de 5 by lagen circa 250 bladzijden. In dit witboek legt de mi nister van financiën openbare verantwoording af omtrent de door hem getroffen geld- zuiveringsmaatregelen. Boven dien is in de eerste hoofdstuk ken plaats ingeruimd voor de maatregelen, die trjdens de oorlogsjaren in Nederland en te Londen in verband met het geldwezen werden uitgevaar digd en voor de in verband met de monetaire saneering gemaakte studies en plannen. Hierop volgt een uitvoerige verhandeling over de intrek king der bank- en muntbiljet ten van 100 in het binnen land, de maatregelen ten aan zien van de Nederlandsche bank- en muntbiljetten in het buitenland en de na-inlevering der oude bankbiljetten van 500.— en 1000.—. Na eenige opmerkingen over het machtigingsbesluit geld- zuivering wordt vervolgens het „groote veldtochtsplan" uitvoerig beschreven. Tot besluit worden eenige opmerkingen gemaakt over de tot dusverre door de geldzui- vering bereikte resultaten, de hiertoe gebrachte offers, de huidige stand van de mone taire saneering en de ter zake bestaande vooruitzichten. Weer taxi's in den Haag. Met ingang van gisteren hebben 45 taxi's in 's-Graven- hage het bedrijf hervat en de Hagenaars kunnen dus weer ongehinderd per auto naar schouwburg, bioscoop «>f bou- 'evard. De tarieven zijn door den ge machtigde voor de prijzen vastgesteld en bedragen voor stadsritten een eerste aanslag van 75 cent, waarvoor kilometer wordt gereden en 15 cent voor iedere 500 meter of gedeelte daarvan. Ook de wachttijd is kestbaarder ge worden en met recht kan men zeggen, dat tijd geld kost, want voor iedere vier minuten wachten betaalt de passagier 10 cent. Ze wilden rooken Gisteren is te Apeldoorn een auto aangehouden, welke 15.000 pakjes sigaretten en 1600 pakjes tabak vervoerde. Bij nader onderzoek is geble ken, dat het vervoerde afkom stig was van een in den nacht van Dinsdag op Woensdag ge pleegde inbraak in een op slagplaats aar. den West Zee dijk te Rotterdam. In verband met deze zaak zijn reeds vijf arrestaties verricht. Am. Kinderhulp. Voor West Z- Vlaanderen. De Amerikaansche „Save the Children Federation" heeft zich tot een aantal scho len in de Nederlandsche ge troffen gebieden gewend met het doel by te dragen tot het herstellen van de gezondheid en het welzijn der school kinderen. Hieronder vallen ook scholen in West-Zeeuwsch Vlaanderen. Bemiddeling worlt verleend door het Centraal Comité van Kinderbescher. ming. De werkwijze is als volgt: Voor elk der scholen wordt in de Ver. Staten een „Voogd", ook wel een groep van personen gezocht, die een bedrag in geld wil afstaan, dat gebruikt wordt voor de aan schaffing van benoodigdheden, die het nuttigst blijken te zijn voor elke school afzonderlek. Belangrijke hoeveelheden ma-i teriaal zijn reeds verzonden. Leermiddelen van hei Canadeesche leger. .De scholen in West-Zeeuwsch Vlaanderen hebben de beschik king gekregen over een hoe- eeïheid leermiddelen die van het Canadeesche leger zijn[ overgenomen. Wrak opgeruimd. 17 Juni j.l. arriveerde te Ril land de K. M. wrakopruimings dienst om het wrak op te rui men van het motorschip „Hec tor", dat destyds op een mijn liep en zonk. Dit is in dezelfde omgeving waar stuurman C- v. d. Oever over boord is geslagen van de sleepboot „En Avant 8" daarbij is verdronken. Woensdag "19 Juni begon de K. M. de plaats af te peilen Don derdagavond 20 Juni was men hiermee klaar, zoo dat Vrydag de lading geplaatst kon wor den en overgegaan werd tot het explodeeren der bommen Hierbij werd gebruik gemaakt van 22 dieptebommen elk 260 kg. zwaar. De bedoeling hiervan was een gat naast het wrak te slaan, waarin het wrak te recht moest komen. Vrydag n.m. om ongeveer 5 uur werd het sein gegeven dat men klaar was om te drukken, Aardappelrantsoen op 2 K.G. gebracht. Het Centraal distributiekan toor deelt het A.N.P. mede, dat gedurende de week van 30 Juni t.m 6 Juli a.s. op de bonnen „253 Aardappelen" 2 k.g. aardappelen verkrijg baar zal zijn. Op de bonnen „753 Aardappelen" is 1 k.g. aardappelen verkrijgbaar. De geldigheidsduur van de bonnen 251 en 751 Aardappe len is verlengd t.m. 6 Juli a.s. Oude aardappelen kunnen van 1 Juli af zonder bon wor den verkocht. Opbrengst collecte Zeeland. Op een in het Indisch instituut te Amsterdam gehou_ den vergadering is medege deeld dat de opbrengst van de collecte op 22 Juni in de hoofdstad voor Zeeland 127.517 bedraagt en dat nog steeds gelden binnenstroomen zoodat de anderhalve ton wel gehaald zal worden. Consumentencrediet goedgekeurd. Het wetsontwerp betreffen de het verleenen van consu mentencrediet is gisteren aan genomen. Tevoren waren een aantal ingediende amendemen ten goedgekeurd. Oostenrijk onafhankelijk. Het geallieerde bestuur heeft in Weenen met de Oostenrijk- sche regeering een overeen komst geteekend. die Oosten rijk o.a. het recht geeft om in ternationale verdragen te slui ten en diplomatieke relaties aan te knoopen met landen, die bij de V- N. zyn aangesloten, Daardoor wordt Oostenrijk practisch geheel onafhankelijk. Alleen mag het geen beslui ten nemen over problemen, die de bezetting betreffen. Toscanini demonstreert. Arturo Toscanini heeft ge weigerd om het concert te di- rigeeren, dat morgen door het Scala-orkest van Milaan in het Theé-tre des Champs Elysées te Parys gegeven zou worden. Deze weigering geschiedde als protest tegen de voorgeno men wijziging van de Fransch- Italiaansche grens. President van Italië. De Nicola is met 396 stem men voor tot president van Italië gekozen. De Nicola is reeds eerder voorzitter van het huis van afgevaardigden ge weest, maar trok zich uit het politieke leven terug, toen Mussolini aan het 'bewind kwam. Ernstige toestand In België. De Belgische premier heeft gisteren in een verklaring over de stakingen de toestand zeer ernstig genoemd. Er wordt reeds een totaal van ,000 stakers genoemd, w.o. 5000 mijnwerkers en 18.000 arbeiders in de metaalnijver- heid. Van Acker laakte het optre- den van zekere misdadige ele menten uit Trotzkistische kringen en verklaarde, dat zoonoodig de belangrijke be- drrjven door de regeering zou den worden overgenomen. Ieder moet begrijpen, dat er thans geen sprake kan zyn van salarisverhooging, aldus van Acker, en hij besloot met een oproep tot de arbeiders om in hun eigen belang weer aan het werk te gaan. HEERENVEEN LIMBURGIA 5—3. Vrijdagavond heeft Heeren veen Limburgia met 53 ge slagen. De ruststand was 3 1 Het veldspel der Limbur- :ers was beter, maar zij kon- .len geen doelpunten maken. Abe Lenstra maakte 3 goals. De scheepvaart werd opgehou den. De sleepboot voer onge veer 700 M- van de plaats waar het wrak lag. en drukte toen af. Er gebeurde echter niets- Tot driemaal toe werd gepro beerd. doch zonder resultaat, De commandant dacht eerst dat de accu niet sterk genoeg was. Nog een accu er bij doch er gebeurde nog niets. Bij on derzoek bleek dat de kabel niet in orde was. Woensdag werden dan de bommen die eerst weggehaald waren, opnieuw gelegd, de ka bel er aangekoppeld. De scheepvaart werd nogmaals gestremd en daar voer de sleep boot weer weg, gaf nog een sein en drukte. Een geweldige watermassa werd gezien, een prachtig gezicht. Aan den wal had men verwacht dat het rui ten zou kosten maar dat was gelukkig niet het geval. Hier mee is dus het wrak dat in den weg lag voor de scheepvaart opgeruimd. Doodelijk ongeluk. By werkzaamheden aan den dijk had de 30-jarige dijkwer ker A. Verhulst het ongeluk onder een geladen vrachtauto die achteruit reed, te geraken. Een der wielen reed over de borst van het slachtoffer, waardoor reeds na korten tijd de dood intrad. Het slachtoffer was ongehuwd- De chauffeur treft geen schuld. GESLAAGD. Op 24 en 25 Juni werden op „Vrederust", te Bergen op Zoom de examens gehouden ter verkrijging van het Rijks diploma B. Het diploma kon worden uitgereikt aan broeder J. den Engelsman en aan de zustei-s: J. Jansen, A. N. Kooyman, W. T. Menheere, C. W. Moens, A. A. Molewijk, M. J. Mout- haan, J. Nijhoff, G. E. Ver hoef en A. M. Verschuur. BENOEMING. Bij Koninklyk besluit van 4 Juni 1946 zyn benoemd tot deskundig lid van de Grond kamer van Zeeland: C. Philip- se te 's H Arendskerke; J. Ramondt te Schoondijke. Middelburg NIEUW ONDERKOMEN VOOR MIDDELBURG'S KRAAMKLINIEK. Eenigen tijd geleden heeft de Middelburgsene kraamkli niek een nieuw onderkomen gevonden in twee nette frisch-geschilderde barakken, door een overdekte gang ver bonden, die in den tuin van; het Gasthuis tusschen de houwvallige overblijfselen van de Duitsche verdediging zijn opgesteld. Deze kraamkliniek werd bij de inundatie, toen onge veer 34.000 mensehen in de binnenstad moesten worden ondergebracht, door de ge meente Middelburg ingericht; eerst In een catechisatie^e- bouw, waar het allernoodig- ste tot zelfs verlichting ont brak, later in een der zalen van het feestgebouw Schut tershof, tot het tijdstip, dat het overige deel van het Schuttershof inderdaad als feestgebouw in gebruik werd genomen en gebrek aan rust de verhuizing naar de thans gereed gekomen barakken be spoedigde. Ook in dit meer definitieve onderkomen is er natuurlijk nog iets te vven- schen overgebleven; centrale verwarming bijvoorbeeld, die waarschijnlijk nog voor den winter zal worden aangelegd. Ook met gebrek aan perso neel heeft men nog te kam pen. Wat de instrumenten be treft, hoopt men uit Enge- land. door bemiddeling van de Friends Relief Service eën en ander te ontvangen. Hoe wel de inrichting al3 tijde lijk was bedoeld, is het aan tal opgenomen kraamvrou wen, over de opeenvolgende I tijdvakken nog steeds sty- gende over het geheel ge. nomen aanschouwden van eind October 1944 ongeveer 280 babies, waaronder een drie tal tweelingen, in de kliniek het levenslicht en men mag wei aannemen, dat de Kraamkliniek zich een blij vende plaats veroverd heeft. Veulenkeuring. Donderdag had te Middel burg de jaarlrjksche veulen, keuring plaats van „Hippos", vereemging van Walchersche paardenfokkers. De abnormale toestand op Walcheren was ook hier merkbaar; er waren slechts 38 veulens ingeschre ven tegen ver over de 100 op andere jaren. De uitslag is als volgt: Merrieveulens, geb. in 1946 le pr. „Bora van 't Hof Nieuwland". eig. A. Wisse Vogelaar, Nieuwland; 2e pr. „Lien van den Eendracht", eig. C. Mesu, Nieuwland; 3e pr. „Beatrix van 't Hof Nieuw land", eig. A. WisseVoge laar. Hengstveulens, geboren in '46 voor 1 Mei: le pr. „Tinus' eig. C. Mesu. Arnemuiden; 2e pr. „Leonard van Roland'", eig. J. J. Klompe, Seroosker- ke (W.l; 3e pr. „Carlo van Groenenourg", eig. B. A. van Nieuwenhuyzen, Nieuwland. Hengstveulens, geboren na 1 Mei 1946: le pr. „Baron van Trio", eig. M. J. Verhulst Zn., Nieuwland; 2e pr. „Freddie van Hoogelande", eig. K. Dingemanse, Grijps- kerke. Merries, geboren in 1945: le pr. „Bella van Ben", eig. Krijn Janse, Middelburg; 2e pr. „Caline", eig. H. Crucq, van Rhijnsburg", eig. A. P. Nieuwland; 3e pr. „Emma Uiterste krachten zullen moeten worden ingespannen. Uit het jaarverslag over 1945. In de dezer dagen gehouden vergadering van aandeelhou ders der N.V. Haven van Vlis singen werden de balan3 en de verlies- en winstrekening over 1945 goedgekeurd. Tot commissarissen der N.V. werden herkozen de heeren Ir. Th. Heyblom en H. B. J. Knoop. Als nieuwe commissarissen werden gekozen de heeren B. Kolff, burgemeester van Vlis singen en Mr. Dr. A. J. J. M- Mes te Heinkenszand. Aan het verslag van de Di rectie ontleenen wij het vol gende: Hoewel 1945 nog weinig normaal werk bracht, heeft de N.V. haar diensten kunnen be wijzen bij den herbouw en het herstel van Walcheren. On danks de moeilijke omstandig heden is men geslaagd dat deel van de enorme hoeveelheid materiaal, die gedurende 1945 werd aangebracht voor het dichten van de dijken en het herstellen van woningen, vrij vlot te verwerken. De hoeveelheid omgeslagen goederen vermeerderde van 20.000 ton in 1944 tot 26.490 ton plus 12 millioen steenen en 135 duizend dakpannen in 1945. DE TOESTAND VAN DE HAVEN. De kade langs de buitenha ven (350 meter) werd in den loop van dit jaar hersteld goede vorderingen werden ge maakt by het herstel van lood sen. tankinstallatie en haven- sporen. Aan de kaden langs de binnenhavens kon nog niets worden gedaan, doch de plan nen daarvoor zyn in bewer king, zoodat verwacht Wordt dat een deel daarvan in 1946 gereed zal komen. Hoewel de versperring in den havenmond door gebrek aan voldoend zwaar bergingsmate riaal nog niet geheel kon wor den opgeruimd, werden aan de Oost- en Westzijde doorgangen voor de scheepvaart gemaakt. De Oostelijke doorgang is ge schikt voor schepen met een diepgang van 25 voet terwijl de Westelijke doorgang alleen voor binnenvaartuigen dienst kan doen- Verwacht wordt, dat buitenhaven weer toegankelijk zal zijn voor schepen van 34 voet bij laag water. Het grootste deel van de zich in de haven bevindende wrak ken werd geruimd. De buitenkeersluis kan van 2 uur af vóór hoog water tot hoog water schepen doorlaten met een diepgang van 28 voet, doch de binnenhavens dienen nog op peil te worden bracht. In verband met het feit. dat de toestand van het geheele havencomplex een grondige ex ploitatie voorloopig nog on mogelijk maakt en ook aan de mogelijkheden als bunkerhaven moeilijkheden in den weg legt, wordt er bij de daarvoor in aanmerking komende instan ties op aangedrongen het uiter ste te doen om zoo spoedig mogelijk een verdere verbete ring te verkrygen. De tonnage van de schepen die in 1945 de haven binnen liepen, bedraagt (de tusschen haakjes geplaatste getallen zyn die van 1944)14 (0) zee schepen 3.883 (0) N.R.T.; 727 (612) binnenschepen 175.421 (169.994) T.drv., benevens 'n aantal schepen van het Ned, Loodswezen. FINANCIËN. Na de voorgeschreven af schryvingen van 14.067,23 en een storting van 8.665 in het Fonds voor Buitengewoon On derhoud en Vernieuwing, werd een winstcijfer bereikt van f 57 508.32. De balans sluit met een in September 1946 de geheele totaal van 1.168.536.12. van Nieuwenhuyse, Oostka- pelle. Merries met afstammelingen: le pr. „Davina", eig. W. A. Kloet, Nieuwland; 2e pr. „Si- net", eig. P. Wisse, Bigge- kerke. EINDEXAMEN A-AFD. RIJKS HJB.S. Te Middelburg slaagden voor het eindexamen R.H.B.S.: J. P. Barentsen. O.- en W.-Souburg, Berna Dekker. Middelburg, Willy de Dreu, Middelburg, Marianne de Groof, Goes; F. H. Hoek. Middelburg, C. W. Janse, Middelburg, D. julianus. Middelburg, Janneke de Kos ter, Middelburg. I- P- van Leer dam, N.- en St. Joosland, Lenie Oosterhuis. Vlissingen, J. J. Roth. Middelburg, Bep van Schagen, Middelburg. L. Val kier, Kortgene, Hester Vreug- denhil. Zoutelande. Geslaagd: 14 candidaten. af. gewezen; 2 candidaten. GESLAAGD. Voor het diploma A, scheepswerktuigkundige is ge slaagd de heer J. v. Keulen te Middelburg. /lissinaen VERJAARDAG PRINS BERN HARD. Hedenavond wordt i*1 het Bellamypark een concert ge- even door de harmonie „SL Jaecilia", dir. de heer Jac. Hollaers. ROUTE RONDGANG. De route die de bond van buurtvereenigingen, „St. Cae- celia" en „Ons Genoegen" a.s. Maandag zullen volgen: is als volgt vastgesteldAagje Dekenstr., Coosje Buskenstr., Boul. Bankert Boul. Evertsen. Kenau Hassélaarstr.. Oprit, Badhuisstraat Koudekerksche Weg, Hooge Weg, Bonedyke- str.. Arbeidstr., Schuitvaartgr., Bonedijkestr., Sottegemstr. Duyvendrechtstr-, Schuitvaart gr., Brouwenaarstr., P. Kru- gerstr. Hobeinstr., B. Ewout- str.. Scheldestr.. Ciyverstr., Hobeinstr., Kasteelstr., Lam- brechtsenstr., Verk. Quakke- laarstr-, Beckerstr-,, v. Hoorn v. Burchstr., Lammenstr., Hur. j'ronjestr., v. d. Swalmenstr. kasteelstr., Callenfelsstr., Ver. kuyl Quakkelaarstr. Winkel- manstr., v- Dishoekstr-, Aagje Dekenstr., rust. Fabrieksterrein, Schelde over naar Droogdok, Kouden hoek, Flesschenstr., Palingstr., Paardenstr., Gravenstr., Ma- vinestraat, Prinsenstraat, Gra venstraat. Oranjestraat, Bal juwsraat,' Zeilmarkt, Wal- straat, Groenewoud, Bellamy- park Hellebardierstr.. Bree. wate'rstr., Groote Markt. Slijk- str.. Kaaskadestr., Molenstr., Bellamypark. Kerkstr., Oude Markt, St Jacobsstr., Kleine Markt. Walstr.. Vrouwenstr., Oude Markt, Kromme Elle boog. Noordstr., Lange Zelke, Walstr., Kolvenierstr., Noord str., Scherminkelstr., Walstr.. Coosje Buskenstr- LOTGEVALLEN VAN SCHOOL D. Het schoolgebouw aan de Sottegemstraat te Vlissingen wordt binnenkort weer in ge bruik genomen als schoolge bouw. Bij de mobilisatie werd [dit gebouw door de Nederland sche militairen in gebruik, daarna door de Duitsche weer macht als kazerne in beslag genomen. Toen het in de stad steeds gevaarlijker werd door de bombardementen en be schieting werd er het Nood ziekenhuis in gevestigd. Na de inundatie werden er arbeiders voor den wederopbouw in onder gebracht. Binnen zeer korten tijd wordt dit gebouw, na zeer grondige schoonmaak en repa ratie weer voor onderwijsdoel einden in gebruik genomen Tijdelijk wordt de H. B. S. er in gevestigd, die er zal verblij ven tot het H.B.S.-gebouw aan de Brouwenaarstraat klaar zal zijn. Het gebouw aan de Badhuis straat, waar thans de H.B.S. is gevestigd, wordt dan ge bruikt als tijdelijk schoolge bouw voor de Zeevaartschool. SLAGERSGEZELLENBOND. Te Vlissingen is opgerichl, een afd. van den Slagersgezel len Bond. In een vergadering, belegd door denVlissingschen Bestuur. dersbond en waarbij als spr. optrad de heer Klomp, hoofd bestuurder van den Gezellen- bond kwamen tot het samen stellen van een voorloopig be stuur. Als secretaris werd ge kozen en dhr. I. Lefeber, Verk, Quakkelaarstraat 8. Zwakzinnige gearresteerd. De 20_j. v. D., een zwakzin nige jongeman, die als regee- ringspupil in een gesticht in Boekei (N.Br.) werd ver. pleegd, is Donderdagavond omstreeks half elf by het post kantoor te Vlissingen gearres teerd, v. D. was met vacantie in Vlissingen en keerde niet naar Boekei terug. Door den officier van justitie te Breda Is toen zyn opsporing en voor geleiding verzocht. Woensdag werd hy in een café op het Bellamypark gearresteerd, doch hij slaagde er In weer te ontvluchten. Hjj sprong daar toe uit een raam, dat zich on. geveer 7 meter boven den be- ganen grend bevond en wist te ontkomen. Donderdagavond wist men hem echter te arres teeren. Hij zal door de politie naar Boekei worden overge bracht. O.- en W.-Souburg BENOEMD. Aan de o.l. school te Sou burg is tot onderwijzer be noemd de heer J. J. Cijsouw te Vlissingen met ingang van 1 Juli a.s., zulks in verband met het vertrek van den heer J- de Voogd, MUZIKALE WANDELING. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bern- hard zal de Souburgsche mu- ziekvereeniging „Vlyt en Vol harding" hedenavond om 7.30 uur een muzikale rondwande ling maken. De route is ais volgt: Burghtstr., Wilheimina- str., Turnhoutstraat, Vliss. str., Nieuwstr.. Braamstr., Kanaalstr., Bemiweg, Dijkstr. Braamstr,. Kanaalstr., Pas- poortstr. Oranjeplein. Mid- delb. str'., Ritth. "str,, Juliana- str., de Deckerestr, Xoudekerke MUZIEK VEREENIGING- Benoemd tot directeur der Muziekvereeniging „Voor waarts" te Koudekerke de heer J. J. Laroes te Middel burg. Bij gunstig weer zal „Voor waarts^ a.s. Zaterdagavond op de muziektent een concert ge ven. Tribunaal Middelburg. UITSPRAKEN. Jan Marinus Verhelst koop man. Middelburg: 1 jaar inter- neering. te rekenen vanaf 25 Aug. •45. Jacobus Janis Botting, sla ger St Laurens: geen verdere intërneering. Adriana van Kleven, zonder beroep, Middelburg, 1 jaar in- terneering. verb, verkl. van radiotoestel van besch. en meu bilair, voor zoover reeds aan derden afgestaan. Karei Jacobus Meulmeester, radiotechniker, Vlissingen 20 mnd. interneering. te rekenen vanaf 20 Nov. '44; verb, ver klaring van deel van vermo gen 10.000). Laurens Hendrikse, timmer man, Middelburg: 3 mnd. in terneering. Daniël van Hoepen, loods- kweekeling, Antwerpen: met alle bovenstaande besch. ont zeting uit rechten. Predikbeurten Had. Herv. lterk: Arnemui den: 10 en 6 dhr. v- d. Kolf, 2 dr. Beekenkamp; Nw- en St. Joosland: 10 dhr. Geersen. 2.30 geen dienst; Kleverskerke: 2 ds. Simoons; Domburg: 10 en 7 ds. Don. (10 u. voorberei ding H. Avondmaal); Middel burg: Oostkerk 7 ds. Branden burg en dr. Beekenkamp. Bij zondere dienst met de jonge Walchersche kérk; Vrouwen polder: 2 ds. Valeton; Gapinge: 10 ds. Valeton. Geref. kerken: Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Hlndriks. Geref- kerk. (Art. 81 K. O.)? Middelburg: 2 en 7 Prof. Hol- werda; Souburg: 10 en 4 Prof. Holweröa. Geref. gem.: Arnemuiden: 3 x leesdienst. Chr. Geref. kerk-- MiddeL burg: 10 Openbare bel. 2.30 ds. Tymes: Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Slofstra, (9.30 Voorberei ding H. Avondmaal). Vrijz- Herv.: Vlissingen: 10 45 ds. v. Wyhe; Middelburg: 10 ds. Pijpers. Doopsgcz- gem.: Vlissingen: 10 mej. dr. de Boer en ds. Nol- thenius. Evang- Luth. kerk: Middel burg: 10 ds v. Emnel; Vlissin gen: 10 mej. da. de Boer. Kerknieuws Geref. kerken. Beroepen te Leiden (voor den arbeid onder de studeerenden) dr. N, J. Hommes te Middelburg. Goudschat in den Waterweg Vermoedeiyk is men den. goudschat op het spoor, die een oodsboot in de Meidagen van 1940 voor de Nederlandsche Bank naar Engeland zou bren gen, zonder haar doel te berei den.' omdat zij door Duitsche aanvallers in den grond werd geboord. Een zandzuiger heeft nl- een gouden staaf, die een waarde vertegenwoordigd van 150.000. naar boven gebracht, men hoopt nu ook de 80 ande re te vinden. Vacantie bouwbedrijf. Daartoe bevoegd by beschik king van het college van rijks- bemiddelaars heeft de bedryfs- raad voor het bouwbedrijf be sloten, dat de vacantie in dat- bedrijf zal worden gehouden in de week van 5 tra, 10 Aug. a.s. 3 mill, valsche tabaks- kaarten vervaardigd. Internationaal complot ontdekt. Na wekenlang ijverig speu ren is de Rotterdamsche re cherche erin geslaagd een in ternationaal complot van ver- valschers op het spoor te ko men, waarvan de oorsprong in België ligt. Aangenomen mag worden, dat ten minste drie millioen valsche tabakska&rten vervaardigd zyn. waarvan een zeer groot gedeelte in omloop werd gebracht' In deze zaak werden alleen al op Neder- landsch grondgebied 14 aan houdingen verricht. De tabaks- kaarten, waarvoor de vervaar diger 50 cent per stuk reken de, waren, eer zij by de laat ste schakel waren aangeland, tot 85.50 in prys gestegen. Het spoor leidde van Rotter dam, via Schiedam naar Bre da. waar tenslotte 10 verdach ten konden worden aangehou den. Vandaar uit weeg het spoor naar Antwerpen, waar een daar wonende Nederlander werd gearresteerd. Van uit Antwerpen belandde men in Gent van waaruit men den drukker vond. die in een plaatsje aan de Fransche grens woonde. Men vond by den drukker een cliché voor Bel gische distributiezegels- De Ne derlanders zuilen zich voor den Ned. rechter moeten verant woorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 10