PROVINCIALE ZEEUW5CHE COURANT. i nest tien jaar onder internationaal bestuur De West vraagt zelfbestuur. UIT DE PROVINCIE. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Hoofdredacteur O. Ballintljn '(niet redactlonecle medewerking van dr. W. H. Beekcnkamp), Uitgave: Stich ting P.Z.C., Middelburg. Druk: firina F. van de Velde Jrl. Vlissingen. Commissie van Bijstand J. L. van Leeuwen, Dg. M L. W. Schoch," Vlis singen. .Verschijnt dagelijks, behalve op Zon en feestdagen. Donderdag 27 Juni '46 189e Jaargang Nummer 147 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT STS- "USauT ABONNEMENTSPRIJS 25 cent per week, 3.20 per kwartaal, tranco per post 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent ADvfcK- TENTIEPRIJS 12 cent per mm., Bureaux gevestigd te Vlissingen Walstraat 58-60, tel. 10 (2 lijnen) Middelburg: Londensche Kaai 29. tel. 2077 en Goes Turlkade 15, tel. 2475 Oostburg Oratemastraat 3. Terneuzen: Brouwerijstraat 2. Postrekening nr 359300 P.Z.C- Middelburg. Het Wereldgebeuren T a Nog steeds geen accoord over atoomproblemen. Truman wil gelijk oversteken. Een bekende caricaturist teekende een dezer dagen Stalin met een grooten veto hamer in zg'n hand en tegen over hem Truman, zwaaiend met een verzegelde enveloppe, waarop stond geschreven: „atoomgeheim". Het onder schrift luidde: Gelijk overste ken. Deze caricatuur beeldt op geestige wijze uit, waar het op het oogenblik brj de de batten op de bijeenkomsten van de commissie voor atoom energie der V.N. om gaat. De V.S., die tot nu toe naar het woord van Truman „het atoomgeheim als een heilig pand bewaarden" hebben zien immers bij monde van den grijzen, rijken en bekwamen industrieel Baruch, bereid verklaard, de controle op de atoomenergie in handen te stellen van een internationaal genootschap, de A.D.A., dat afzonderlijk van den Veilig heidsraad zal staan. Zij wen- schen echter afdoende waar borgen, dat tegenover over treders van de internationale overeenkomst snel opgetreden kan worden, zonder dat het uitspreken van een veto door een der groote mogendheden beslissingen eenvoudig onge daan kan maken. Daartegen verzet de Sowjet-Unie zich. jOp internationale bijeenkom sten vormt de Sowjet-Unie met haar satellietstaten steeds een minderheid tegenover de statengroep, die in Angelsak sisch kielzog vaart en de Rus sen vreezen nu blijvend over stemd te eullen worden en daardoor tot eenzelfde betrek kelijke machteloosheid ge doemd te worden als by'v. de conservatieve opposi tie in het Lagerhuis. Vandaar, dat de Pravda venijnig schreef over Amerikaansche pogingen om de wereldheerschappij te verkrijgen en de samenwer king tusschen de Groote Drie te torpedeeren. Gromyko dien de een Russisch plan in om de contróle ondergeschikt te maken aan den Veiligheids raad en het veto-recht te handhaven. Op de laatste bijeenkomst van de atoomcommissie merkte nu de Fransche gedele geerde op, dat beide plannen veel gemeen hadden en dat het met onmogelijk zou zijn een compromis te vinden. Op voorstel van Evatt werd in derdaad besloten een werkcom. missie in te stellen, die de voorstellen nog eens zal be- studeeren en de mogelijkheid van een compromis zal na gaan. Mr. v. Kleffens sprak na mens Nederland de hoop uit, dat deze commissie haar werk zal beginnen „in een geest en met een verhevenheid en een plichtsbetrachting, die in overeenstemming is met de majesteit van haar taak". De geblakerde ruïnes van Horosjima en Nagasaki zijn er, om deze woorden te on- derstreepen In Parijs zijn de laatste twee dagen zoo goed als geen vorderingen gemaakt. De groo te kwesties wachten nog steeds op een oplossing. Het grootste struikelblok is en blijft Triest De actieve Byr nes heeft weer een nieuwe oplossing voorgesteld, die in houdt dat Trïèst onder inter nationale contróle wordt ge steld en over tien jaar in dit gebied een volksstemming wordt gehouden. Intusschen bereiden Enge land en de V.S. zich militair op mogelijke verrassingen voor. Een vijftal Engelsche oorlogsschepen ligt ln de ha- van van Triest voor anker en andere liggen nabij de kust van Venezia Giulia. Om te demonstreeren, dat ook de V. hun verplichtingen ten opzichte van Triëst na zul len komen, is een Amerikaan sche kruiser in Triëst aange komen. Deze demonstraties teekenen overigens wel de ernst van de impasse, waarin de besprekingen inzake Triëst thans zijn geraakt. Maaltijden in restaurants. Ter verkiflging van betere toestanden in het hotel- restaurantbedrgf ten aanzien van prgzen, menuvoering dergelijke is dezer dagen in de Staatscourant verschenen een prijzenbeschikking spijzen, die op 28 Juni 1946 in werking treedt. In alle restaurants moeten thans steeds drie eenvoudige maaltijden verkrijgbaar zijn en op de menukaart vermeld worden, te weten een maaltijd bestaande uit soep (of voorge recht). vleesch, jus. aardappe. len en groenten en toespijs, de zelfde maaltijd zonder vleesch en dezelfde maaltijd, doch in plaats van vleesch, visch (be halve tarbot, tong en dergelijke dure soorten). In de vier klas sen, waarin de restaurants zijn ingedeeld in verband met in richting, stand, bediening, enz., mag de vleeschmaaltnd van 1-45 tot 2.50 kosten, de vleeschlooze maaltijd 1 tot 2.05 en de vischmaaltijd 1.50 tot 2.78. Slechts dan, wanneer elk der drie eenvoudige maaltijden op de kaart vermeld en tevens verkrijgbaar is. mogen ook duurdere maaltijden worden opgediend, uiteraard ook slechts tegen de daarvoor in de beschikking vermelde prijzen. Wordt niet voldaan aan den eisch van het aankondigen en verkrijgbaar stellen van de eenvoudige maaltijden, dan mag naar gelang van de klas se per persoon niet voor meer dan 2 tot 3.50 worden ver strekt. Dit wil niet zeggen, dat een maaltijd dan 2 tot 3.50 mag gaan kosten. Integendeel, de prijzen in de beschikking ge. noemd blijven van kracht, doch het bedrag hetwelk de bezoe ker mag verteren, is beperkt tot genoemd bedrag, ook als a la carite wordt gegeten. Japanneezen meldden zich. Gehoor gevend aan het Brit- sche beyel hebben een aantal Japanneezen die zich buiten het door de geallieerden be zette gebied bevonden, zich te Bandoeng bij de geallieerden gemeld. Het is echter niet ze ker of alle Japanneezen zich gemeld hebben. EEN GOEDE VANGST. De autoriteiten in Batavia hebben een goede vangst ge daan. De Nederlandsche „Lord Haw-Haw", Josua van Dienst, is gevangen gezet. Van Aug. 1938 bot November 1944 is van Dienst opgetreden als om roeper te Tokio en menigeen herinnert zich zijn basstem nog van de Japansche nieuwsprogramma's in het Nederlandsch. Van Dienst komt binnenkort voor den temporairen krijgsraad te Ba tavia.' De Amerikaansche schoenen. Met nadruk wijzen wij erop. dat zij die een schoenenbon krijgen voor Amerikaansch schoeisel, niet meer in aanmer king komen voor een schoenen bon als het laatste cijfer van hun stamkaartnummer wordt aangewezen. Het kanaal. dat het Ruhrgebied met Bremen ver bindt, is weer voor het verkeer vrijgegeven. Geen woord over schelding van Nederland. De inhoud der petities. In het grootste deel van onze editie van gisteren konden wij reedg melden, dat de delegaties van Curacao en Suriname Dinsdag op het Loo hun peti ties aan H. M. de Koningin overhandigd hebben, In deze petities wordt .onder meer gezegd, dat de staatsre geling waarop het bestuur van Curasao berust, volkomen in strijd is met de rechtsovertui- g der bevolking en geen re- lng houdt met het gerecht vaardigd verlangen naar een gekozen ware volksvertegen woordiging. Voorts wordt ge vraagd het daarheen te willen leiden dab de Commissie uit de West met de Nederlandsche regeering in overleg kan tre den omtrent de wijze waar.op aan Curasao een zoodanig zelf bestuur zal worden verleend, dat het als een gelijkgerechtigd deel van het Koninkrijk kan worden beschouwd. Ten aanzien van Suriname wordt verzocht het gebiedsdeel de vrijheid te geven, eigen, in wendige aangelegenheden te regelen. Het verkrijgen van zelfbeschikkingsrecht binnen liet rijksverband brengt mee dat Suriname zijn eigen con stitutie vaststelt. Men vraagt een gouverneur, te benoemen door de Kroon, uit een voor dracht van de Staten van 8 firsonem en voor den tijd van jaren. De regeering zal wor den uitgeoefend door den gou verneur en de hoofden der de partementen. DE WENSCHEN VAN CURASAO. In beide petities wordt met groote instemming gewaagd van de radiorede der Koningin op 6 December 1942. In die voor Curasao stelt men vast dat dit gebiedsdeel met ver- antwoordelijksgevoel en offer bereidheid bezield, zijn aan deel zal bijdragen "tot de over winning en de herrijzenis van het Rijk. waarna dit staatsdeel met trots zijn plaats als ge lijkgerechtigd deel van het be vrijde Nederlandsche rijk zal innemen- Men constateert voorts dat het bestuur van Curagao be rust op verouderde koloniale beginselen en nog heden auto cratisch is en dus een demo cratische structuur onmogelijk maakt. Men wil verder dat. hangen de de besprekingen, in de Cu- ragaosche staatsregeling wij zigingen worden opgenomen, opdat zonder tijdverlies aan het huidige bestuur in Curagao een einde wordt gemaakt. Ook spreekt de petitie den wensch uit dat op voordracht van de Staten, Curagaosche adviseurs bij de Nederlandsche regeering worden benoemd. WAT SURINAME WIL. In de petitie van Suriname uit men eveneens het verlan gen, reeds aanstonds wijzigin gen in het staatsbestuur te mogen aanbrengen, die tege moet zullen komen aan het in dit gebiedsdeel levende ver langen naar grootere zelfstan digheid. Behalve de reeds in den aan hef genoemde voorstellen, stip pen wij uit de beginselen waar naar de constitutie dient te worden vastgesteld nog de vol gende punten aan. Het kiesrecht zal door alle burgers boven den leeftijd van 21 jaar worden uitgeoefend. Er zal een burgerschap van Suri name worden ingesteld. Verkiesbaar zijn zij, die den leeftgd van 25 jaar hebben be reikt. De wetgevende macht wordt uitgeoefend door den gouver neur en de Staten. Aan de districten kan de be voegdheid worden verleend hun huishoudelijke zaken zelfstan dig te regelen. De benoeming van rechters geschiedt door den gouverneur uit een voordracht van de Sta ten. Alle godsdiensten zullen ge lijkelijk worden beschermd. De regeling omtrent de ver dediging van het grondgebied van Suriname geschiedt bij wet.- Tribunaal in staking. De tweede kamer van het Zwolsche Tribunaal, gevestigd te Kampen, heeft geweigerd haar werkzaamheden voort te zetteiV omdat een van collaboratie verdachte wijnhandelaar uit Kam pen, wiens zaak reeds door het Tribunaal in studie was genomen, door den procureur-fis caal bij het bijzonder gerechtshof te Arnhem, onvoorwaardelijk buiten vervolging werd gesteld. HET ONDERWUZERS- TEKORT. De minister van onder wijs, kunsten en weten schappen heeft in ant woord op vragen van het Kamerlid van Steen medegedeeld, dat op 1 April 1946 het aantal onderwjjeersvacatures als volgt verdeeld was: Bij het g.i.o. v.g.l.o. en ulo bedraagt het aantal vacatures in totaal 1448, terwijl er 2126 tij delijk opengevallen plaatsen zijn als gevolg van ziekte, zuivering, militairen dienst etc. In deze laatste gevallen kon slechts in 1194 ge vallen een tijdelijke leer kracht worden ingezet. 5 JAAR VOOR ARNOLD MEYER. Het bijzonder gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft Woens dagmorgen Arnold Meyer ver oordeeld tot een gevangenis, straf van 5 jaar. met aftrek van voorarrest. HlerbU ls ook de tijd inbegrepen die Arnold Meyer, op last van het Mili tair Gezag, In het kamp Vught heeft doorgebracht- Tevens werd hij voor den tyd van 10 jaren uit zijn rechten ontzet. Het recht op cassatie werd hem verleend. De overwegingen van het vonnis, dat door den presi dent werd voorgelezen, be sloegen 24 foliovellen en het voorlezen duurde nagenoeg een half uur. Het Hof verklaart bewezen, dat de verdachte door het publiceeren van het meerendeel der artikelen ten voordeele van Duitschland aan_ gevoerde propaganda bevat ten en gericht zijn op het breken van het geestelijk ver zet van het Nederlandsche volk. De stelling, dat Meyer wel fouten heeft gemaakt, doch niet „fout was" en dus niet zou mogen worden gestraft, wordt verworpen. Iemand moet als inderdaad „fout" worden beschouwd, die in tijden van oorlog en bezet ting een politiek spel speelt, waarbij hij, eigendunkelijk be palende wat in het belang van het vaderland is, bij .tal van ?elegenheden ten voordeele van en vijand propaganda voert. Ten aanzien van de opge legde strafmaat wordt over wogen, dat de bewezen ver klaarde feiten als hoogst ernstig moeten worden be schouwd, vooral daar verdach. te handelde als leider van een politieke beweging, doch dat anderzijds moet worden in aanmerking genomen, dat ver- dachte's einddoel niet was de zaak der Duitschers te be- voordeelen. en dat hij steeds stelling heeft genomen tegen ieder streven, ook van Duit- sche ztjde, dat gericht was tegen onze onafhankelijkheid. Arnold Meyer vertoonde tijdens het voorlezen van het vonnis geen enkele reactie. De kabinetsformatie. Dr. Beel heeft na zijn terugkeer uit Engeland een onderhoud met prof, Romme gehad. Gisterochtend heeft hg oud-minister ir. Tromp ont vangen. Het gerucht, dat jhr. Tjar- da van Starkenborgh, die na de conferentie te Londen In middels te Parijs is terugge keerd, de portefeuille van bui- tenlandsche zaken zou krij gen, schijnt minder gegrond te Zijn dan men in sommige kringen verwachtte. Oogst voorziening 1946 Ten einde den landbouw te helpen bij de zware taak om met te weinig werkkrachten den oogst binnen te halen, wordt de mogelijkheid gescha pen om arbeideis van elders te werk te stellen. Als uiterste data voor het indienen van aanvragen voor oogstarbeiders zijn vastgesteld voor het pluk ken van vlas en 't rooien van Sootaardappelen: 1 Juli, voor en graanoogst: 15 Juli, voor aardappelen: 1 Augustus, voor bieten- I September. Alle aan vragen moeten worden inge diend bU het gewestelijk ar beidsbureau of een der bijkan, toren. Distributieambtenaren stalen voor 120.000 Bij een inval op het Centraal Distributiekantoor te Vught werd ontdekt, dat twee ambte naren, een groepschef na-con- tröle en diens assistent, voor 120.000 aan suikercoupures hebben gestolen. Een zwager van een hunner deed ook mee en verhandelde de coupures in Den Haag- In Den Haag was reeds een zwarte handelaar aangehouden, die gestolen cou pures in zgn bezit had. Men had daar echter de herkomst nog niet vastgesteld. Toeslag brandstoffen. Degenen die door de ver warming van hun woning aan gewezen zijn op centrale ver warming, zullen alsnog een toeslag vaste brandstoffen ontvangen. Groote juweelenroof. Zaterdagmiddag hebben in brekers een bezoek gebracht aan een villa in de Steynlaan te Hilversum. Zij drongen de woning binnen en doorzochten deze. In de slaapkamer von den zij het pak van den bewoner die daarin de sleutels van de brandkast had laten zitten. Zoo was het èen klein kunstje de safe te openen en daaruit te nemen wat van hun gading was. Dat was niet ge ring. Ontvreemd werden tal van gouden sieraden, ringen, horloges, paarlen colliers (één met 121 parels) antieke han gers enz-, samen voor een waarde van tienduizenden gul dens. In Amsterdam is het lijk gevonden van een 21-jarig meisje. Men vermoedt dat zij het slachtoffer van een moord Extra reisgelegenheid voor de Landbouw tentoonstelling. Reeds duizenden toegangskaarten verkocht. Door de bereidwillige mede werking van verkeersinspectie en vervoersondernemingen is het mogelijk gebleken vele ex tra trein-, bus- en bootdiensten in te leggen tgdens de a.s. ten- toonstellingsdagen te Goes. Dat deze extra diensten in een dringende behoefte zullen voorzien blgkt wel uit het feit, dat reeds duizenden toegangs kaarten zijn verkocht in alle deelen van Zeeland en daar buiten. en de vraag nog steeds grooter wordt. Burgemeester Ellewoutsdijk. Benoemd tot burgemeester van Ellewoutsdijk, met ingang van 1 Juli, de heer D. Tho massen a Theusinkv. d. Hoop van Slochteren, uit Huizen. Walcheren en het luchtverkeer. Het vliegveld Amemuiden is eenigen tijd geleden omge ploegd en Walcheren is mo menteel niet vanuit de lucht te bereiken, wat één onzer ministers die kort geleden het eiland per vliegtuig wilde be zoeken, dan ook tot zgn ver bazing ondervond. Er bestaan echter plannen Goes, vergadercentrum van Zeeuwschen Landbouw. DE CHR. BOEREN EN TUINDERS KWAMEN BIJEEN Een practische en principleele rede. GOES staat in deze dagen wel in het teeken van den landbouw. Het is trou wens reeds lang het agrarisch centrum van onze provincie. Hier klopt het hart van land en tuinbouw en van 't organi satieleven van onze boeren en tuinders. De voorbereidingen voor het komende landbouwfestijn wor den steeds intensiever en de Goesche middenstand maakt zich op om dit feest van harte mee te vieren. Ook het overige deel van de Goesche burgerij wil graag het mogelijke doen om van haar meeleven oprecht blijk te geven. Dezer dagen kwam ook een zusterorganisatie van de jubi- leerendc Zeeuwsche Landbouw Maatschappij (de provinciale afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuinders bond), in algemee ne vergadering te Goes bijeen, waarbij het gemeentebestuur en de landbouwconsulenten hun belangstelling toonden. De voorzitter van dezen bond, de beer Chr. van den Heuvel, had verschillende, vooraf ingezonden, vragen te beantwoorden. Het loon- en prijsvraagstuk kwam daarbij als vanzelf aan de orde. Volgens den heer Van den Heuvel is het beheerschen van loonen en prgzen een dei- meest dringende zaken van dezen tijd. Ook de belastingen kwamen eveneens ter sprake. Zware belastingen zijn niet te ont gaan. Ook de boeren en tuin ders zullen daaraan het hunne moeten bijdragen. Maar onder één voorwaarde: dat de regee- rir.g er van doordrongen zij, dat zware heffingen alleen verdedigbaar zijn, als de Staat zorgt dat deze groote offers niet in een bodemloozen put wegzinken. Daarom moet het financieel beleid van den Staat sober en solied zijn. Natuurlijk mag op de voor stellen der regeering billijke Critiek worden uitgeoefend. Zoi bijv. op de voorgestelde ver mogensheffing. De spreker maakte o.a. bezwaar tegen het vasthouden aan een waarde vermeerdering van den grond met 20 boven 1940. Verder is het niet billijk dat geen af trek is toegestaan voor mee werkende kinderen, ofschoon deze toch in den loop van 5 jaar belangrfik hebben bijge dragen tot ae vermeerdering van het vermogen Ook te- en het betrekken van land- en tuinbouw in de ondememingsbelasting ont wikkelde de heer Van den Heuvel een aantal bezwaren. Gelet op den bedrijfsvorm van land- en tuinbouw beteekent deze ondernemingsbelasting een niet-progressieve verhoo ging van de inkomstenbelas ting. Natuurlijk hoe kan het in Zeeland anders? kwam ook de vergoeding van oorlogs schade ter sprake. Vergoeding naar dfi huidige vervangings waarde is geboden en het standpunt van vergoeding naar de waarde van 1940 dient ver laten te worden Steeds weer dienen de organisaties daarop te wijzen. Van belang was ook de vraag naar meer vrijheid voor den boer. Volgens den heer Van den Heuvel moeten we zien verlost te worden van de zeer intensievft bemoeiing van de Overheid met het bedrijfsleven. Gestreefd moet worden naar vermindering van allerlei re- felingen. Het zal noodig zijn. at er voorloopig sommige regelingen blijven, maar deze moeten getroffen worden door de bedrijfsorganen onder toe zicht van dft Overheid. Geen teugellooze vrijheid dus, maar ook geen staats-sociaiisme. Wel een gezonde bedrijfsorga nisatie Na deze rede. die meer op de practijk van het bedrijfs leven gericht was volgde een meer principieele toespraak van ds. J. A. Talma tfi Zaam- slag Deze roerde het actueele vraagstuk aan, of ..de zaak van het Christendom" niet meer gebaat zou zgn met de afschaffing der Christelijke organisaties. Moeten we niet aandringen op één groote or ganisatie, waarin Christenen j en niet-Christenen elkander kunnen ontmoeten? Volgens den spreker is er een deel van ons volk, dat de souvereiniteit van God op alle levensterreinen wil erkennen en een ander deel. dat zelf wil uitmaken, wat wenschelgk en wat niet" wenschelrjk geacht moet worden. Er is een Chris telijke en een niet-Christelrjke levensbeschouwing. In welke van de twee kampen leeft nu de antithese en wordt ze ge voerd? Volgens den spr. is dit het geval met het niet-Chris- telijke kamp, waarvoor het evangelie een dwaasheid een ergernis is. Het zijn niet de Christenen, die zich willen isoleeren, maar die geïsoleerd worden door de andersdenken den. Neutraliteit, tegenover Christendom bestaat volgens ds. Talma niet De taak van <3e Christenen is echter niet afgeloopen met het lidmaatschap van een Christelijke organisatie. Over al hebben ze te getuigen van Christus Deze opdracht is zwaar en moeilijk en kan al leen in Gods kracht volbracht worden. om een deel van het vliegveld bij Vlissingen als noodvlieg- veld in gebruik te nemen. De Rijkswaterstaat stelt, in sa menwerking met de Rijkscom missie voor luchtvaartterrei nen, in verband hiermee thans een onderzoek in naar de gesteldheid van dit geïnun deerde en verwoeste vliegveld. Men zou gebruik willen maken van de T-vormige startbaan, die door de Duitschers werd aangelegd, maar door middel van groeven ook weer door hen onbruikbaar werd gemaakt. Bovendien is het veld door bomtrechters beschadigd, ter wijl de gebouwen onbruikbaar zijn. Niettemin is de kans groot dat „Vlissingen" binnen niet al te langen tijd als nood-vlieg veld weer dienst gaat doen. Voor het reizigersvervoer zou dan een nood-gebouw ver rijzen. Hangars zullen waar schijnlijk niet worden gebruikt. Waar ten slotte het defini tieve vliegveld zal worden aan gelegd is nog steeds niet met zekerheid te zeggen. GESLAAGD, Aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwij zeressen te Middelburg slaag den voor het eindexamens de dames R. Jilleba, Vlis singen; C. J. Straub, Kloetinge; A- Schenk. Middel burg en Th. L. van Donge, Dreischor, en de heeren: A. P. Buijs, Goes; J. A. v. d. Does, Goes; I. L Dronkers. Nisse; H. J. de Vós, Wolphaartsdgk. Afgewezen: geen. Uzendijke Trekpaardenkeuring. Bij de Dinsdag te IJzendijke gehouden keuring van de Ver. het „Nederlandsche Trekpaard" afd. Zeeland is de uitslag als volgt: Jonge Hengstveulens: no. 4 le pr. C. Plasschaert, IJzen dijke; no. 17 2e pr. E. J. de Milliano, IJzendijke; no. 8 3e pr. W. J. Brooijmans, Hoofd plaat; no 19 4e pr. C. van den Hauwe, IJzendijke; no. 2 5e gr. A. J. E. Temmerman, [oofdplaat; no. 21 6e pr. P. E. Serrarens, St. Kruis; no. 14 7e pr. J. B. Becu Groede, no. 15 8e pr. C. M. Risseeuw, Uzendijke. Oudere hengstveulens: no. 24 le pr. R. A. F. Wijffels, St. Kruis; no. 18 2e pr. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; no. 12 3e pr. J. B. Becu, Groede; no. 23 4e pr. A. van der MeU- len, Uzendijke; no. 16 5e pr. E. van Rumste, Biervliet; no 20 6e pr. A. BonteDaelman, St. Kruis. Jonge merrie-veulens: no. 33 le pr. A. Verhage, Schoon- drjke; no. 32 2e pr. J. de JongeBliek, Biervliet; no. 39 3e pr. G. Dieleman Jac.zn., Biervliet; no. 41 4e pr. W. J. Brooijmans, Hoofdplaat; no. 58 5e pr. Gebr. Buijsse, Bier vliet; no. 29 6e pr. A. van der Meulen, Uzendijke; no. 28 7e pr. A. van der Meulen, IJzendijke; no. 31 8e pr. J. van der Slikke, Biervliet; no. 57 9e pr. J. van Damme, Uzendijke; no. 35 10e pr. A. BonteDaelman, St. Kruis. Oudere merrieveulens: no. 53 le pr. J. Scheele, Oranje polder, Uzendijke; no. 52 2e pr. J. Vermue, Schoondjjke; no. 50 3e pr. A. J. E. Tem merman, Hoofdplaat; no. 30 4e pr. C. van der Hauwe, Uzendijke; no. 55 5e pr. P. J. Moenhout, Uzendijke; no. 48 6e pr. J. van Hoeve, Bier vliet; no. 51 7 e pr. E. Deve- neijns, Uzendijke; no 45 8e pr P. Iz. Haarsen, IJzendrjke; no. 43 9e pr. J. B. Becu, Groede; no. 47 10e pr. F. J. Haak, Biervliet. Nieuwyliel VER. BEHART. BELANGEN W.-Z.-VLAANDEREN. De plaatselijke afdeeling te Nieuwvliet van de Vereeniging ter behartiging van de belan gen in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren hield Maandagavond een algemeene ledenvergadering in de Stadsherberg. Tijdens deze vergadering werd een definitief bestuur ge kozen voor de dorpsvereeni- ging. Met nagenoeg algemeene stemmen werden alle leden van het voorloopige bestuur herko zen. De bestuursfuncties zijn thans als volgt verdeeld: voor zitter: J. de Bliek, secr.-pen- nïngm.: P. J. Cruson, leden: L. F. Kaijser, J. Risseeuw en A. Vergouwe. De heer Kagser blijft tevens afgevaardigd lid bg de werk gemeenschap der vereeniging. Breskens ouderoommissie. Op de Vrijdag j.l. gehouden ouderavond der O. L. school te Breskens werden in de ouder commissie de volgende perso nen gekozen: de dames de MeijerJongman en Vroon— Maarleveld en de heeren M. L de Visser, W. Jongman en A, Oosterling. Tevens bestond ge. legenheid om afscheid te ne men van den scheidenden on derwijzer. dhr. Koster, die naar Arnhem vertrekt. BENOEMING. Benoemd tot 2de gemeente werkman te Breskens ra.i.v. 1 Juli 1946 dhr. A. de Jonge. Axel BOND NED. INDIE. Te Axel is een afdeeling op gericht van den Bond Neder landIndië, welke zich ten doel stelt de belangen van onze militairen in Indië te be hartigen en correspondentie met ben te onderhouden. On geveer 50 personen gaven zich reeds als lid op. Het bestuur werd samenge steld als volgt: B. J. Knie riem, Axel, voorzitter; J. de Ruyter, Axel, secretaris; J. P. van Fraaljenhove, Zaam- slag, penningmeester; J. Lu- casse, Walsoorden en A. Ro- dants, Terneuzen. BENOEMING. De heer F. N Hiemstra, ingenieur brj de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramw. Mij. te Axel. is benoemd tot directeur van de gemeentetram te Gro ningen. NIEUWE BONNEN Geldig van 28 Juni12 Juli, BONKAARTEN KA, KB, KC 606. Jam, stroop, enz. 349 Alg. 250 gr. Thee 350 Alg. 50 gr. BONKAARTEN KF 606. Suiker 383 suiker 400 gr. ruwe suiker. Vet BNV 382 100 gr. vet BONKAARTEN LA, LB, LC 606. Melk A 53 2 1. melk. Melk B 53, C 53 3% 1. melk. BONKAARTEN KB, KE 606. Jam, Stroop enz. 849 Alg. BONKAARTEN KG 606. Suiker 883 400 gr. ruwe sui ker. BONKAARTEN LD, LE 606. Melk E 53, B 53, 6 liter. TABAKS KAART ENZ. T 34 2 rants, tabaksart. V 34 100 gr. chocolade of suikerwerken. X 84 100 gr. chocolade of sui kerwerken. De Vlisco-affaire. In de Helmondsche Vlisco- affaire werd een der direc teuren van de N.V. Vlisco veroordeeld tot een geldboete van 10.000, omdat zij 7^ millioen meter stof niet aan het Rijksbureau voor textiel hadden opgegeyen. De totale eisch luidde 25.000 boete. GEEN KV.P-LUST IN NIJMEGEN. Ged. Staten van Gelderland hebben de lijst van candidaten van de Kath. Volkspartij voor de gemeenteraadsverkiezingen in Nttmegen ongeldig ver klaard, wg'l de lijst eemge mi nuten na den wettig vastge- stelden tijd, op het hoofdstem bureau was ingediend. De af deeling Nijmegen van de K.V, P. houdt 8 Juli a.s- een leden vergadering. waarop deze kwestie nader zal worden be sproken. GEEN C.PJN. IN RAAD VAN DEVENTER. De Ged, Staten van Over- rel hebben het beroep van C.P.N, afd Deventer ver worpen en de candidatenlgst van deze partij wegens te late indiening ongeldig verklaar^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 1