TRIBUNAAL TE GOES Officieele publicaties Hapert er iets? De 62-j. K. Slager te Kloe- tinge, was jachtopziener voor de Duitschers, ontving Duit schers en N.S.B.-ers aan huis en diende bij den N.S.B. luite nant van politie Kramer of een ondergeschikte een klacht in tegen wachtmeester Boo gaard, die hem toegevoegd zou hebben „vuile N.S.B.-er" of iets dergelijks. Het verhoor van Slager duurde meer dan 3 kwartier. Hij ontkende met Duitschers te hebben omge gaan. De klacht heeft hij wel ingediend, maar om te waar schuwen. De verdediger, mr. van Hasselt, wees er o.a. op, dat S. aanvankelijk geweigerd heeft cm dienst te doen voor de Duitschers. Besch. is nooit lid van de N.S.B. geweest en las nooit Vova e.d. De 60-j. A. Klstemaker, ge scheiden echtgenoote van J. A. H. Hollander te Goes, was sympathiseerend lid, lid van den N.V.D., maakte propa ganda voor Winterhulp, ging vriendschappelijk met Duit schers om en liet zich door den N.S.B. burgemeester tot regentes van het Weeshuis benoemen. Besch. heeft zelf nooit geweten, dat zij lid was en betaalde ook nooit de con tributie. Zij is nooit bij N.S.B.- ers aan huis geweest en ont kende ook een N.S.B.speldje te hebben gedragen. verzekerde spijt te hebben, als zij gefraudeerd heeft Mr. Dirven zegt, dat besch. de dupe is geworden van het milieu waarin zy woonde. Toen haar schoonzoon eenmaal N. S.B.-er was, deed hij alles daarvoor. De schoonmoeder deed niets bijzonders en zei bijv. tegen het personeel in den widkel wel, dat men de Win terhulpcollectanten niet mocht terugsturen, maar wekte niet op tot steun. Spr. drong aan op niet verder interneeren. Voorts werd behandeld de zaak tegen den boedel van wij len den fruitkweeker J. H. Krauwel, den schoonzoon van de vorige beschuldigde. Het ging bij deze zaak voorname lijk over de financiën. Hier voor was gedagvaard de can- didaat-notaris, die de boedel beschrijving opmaakte en ook een deskundige op financieel terrein, waarna mr. Dirven er op wees, dat K. in Duitschland opgroeide in de tijden van het opkomende nat.-soc. en toch na zijn terugkeer in Nederland aanvankelijk niet tot de N.S.B. toetrad. Maar ook daarna wijst niets op politieke werk zaamheid van K. Spr. wees er op, dat het hier toch maar lichte feiten betreft en men geen straf moet opleggen, die zal drukken op het verre na geslacht. Inzake de reeds behandelde Sport De door de contactcommis sie voor de uitwisseling van sportmenschen te Vlissingen georganiseerde feestavond t.b. v. de uitzending naar Enge land is, in verband met de „Stille week" verschoven van 20 April a.s. naar 22 April. Uitslag damkampioenschap van Middelburg, 5e ronde: H. J. L. GeurtzB. F. Montenari 20; P. de RuijterJ. Stroo-; band Jr. 11; W. Boogaard M. F. de Jonge 02; J. Roe lansJ. Strooband 20. De nationale wielerkam pioenschappen op de baan zul len dit jaar op 28 Juli en 4 Augustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden. De wegkampioenschappen zullen vermoedelijk 18 Augus tus op het traject van den Cauberg in Valkenburg plaats hebben. De snelste sprinters ter we reld zyn momenteel de Ameri kanen Ewel en Watson, die de 100 m. onlangs in 10.3 sec. lie pen. Zoo snel als Jesse Owens, wiens wereldrecord nog op 10.2 sec. staat, zijn zij nog iniet. Voetbal: 3—1. ItaliëZwitserland zaak tegen de echtgenoote van K. persisteerde mr. Dir ven bij zyn toen gehouden pleidooi. De 35-j. W. Smit uit Goes, was sympathiseerend lid der N.S.B. geweest, lid van den N. V.D. en werd daardoor vrijge steld van uitzending naar het buitenland. Hij ontving Duit schers aan huis en verkocht een radiotoestel aan een Duit- scher. Besch. bekende alles en begreep nu verkeerd te heb ben gehandeld. Mr. P. C. Adriaanse wees op het slappe karakter van besch Hij zit reeds 18 maan den in een kamp en daar heeft hij zich o.a. als vrijwilliger voor het mijnenruimen opge- Teven. Men moet geen wraak lebben, vooral als iemand tot inkeer komt! J. Bruinooge, 49 j., land bouwer te Borssele, was lid der N.S.B., N.V.D. en Land' wacht. B. gaf als reden voor zijn lidmaatschap op de crisis jaren voor den oorlog. De ver dediger, mr. Van Hasselt, riep de clementie in. P. A. M. Overbeeke, 38 eleetricien te Ellewoutsdi was sympathiseerend lid c__ N.S.B., had omgang met leden der Duitsche weermacht er was lid van den Landstand. Besch., zou, toen een winkel ruit van hem werd vernield, dit hebben aangegeven brj de Duit schers. Als gevolg hiervan werden dertig namen van in woners genoteerd. Een bekend, making werd aangeplakt, waarin werd gezegd, dat in dien iets dergelijks nog eens voorviel dertig personen den kogel zouden krygen. Besch ontkende. Tribunaal Middelburg. Krijn Janse, 62 j., bloemist te St. Laurens, sloot zich reeds voor Mei 1940 bij de N.S.B. aan en bleef dit ge durende de bezetting. Voorts was hij lid van de vierschaar, kring Walcheren van de N. S.B. In April '41 had hrj, met den N.S.B.'er Radema kers, een lijst onderteekend, waarop de .namen van een 30-tal anti-Duitsch gezinde personen uit St. Laurens voor kwamen. Deze lijst gaf hij aan den Districtsleider der N.S.B. in Zeeland. Verdachte beweerde dit gedaan te heb ben als tegenwicht tegen de actie van de Ned. Unie en niet om deze menschen „aan te geven". Verder sloot hij zich aan by byna alle neven organisaties der N.S.B. Als openlijke blijken van ingeno menheid met den vijand wer den o.a. genoemd: het regel matig bezoek dat beschuldigde ontving van den Duitschen referent Korte en den Fach- berater Mittelstenscheid. Be schuldigde had schijnbaar nog steeds niet door, wat hij door zijn houding aan het Neder- iandsche volk had berokkend. Zijn verdediger was mr. J. Hasselt uit Bergen op Zoom, die in besch. een ide alist zag. Besch. had, hoewel nij van onderduiking en val- sche papieren wist, niemand zonder meer aangegeven. Ver dediger bracht voorts de wen- schelijkheid naar voren van het terugkeeren van besch., die reeds lang geïnterneerd is, op zijn bedrijf. Ja Loekemeyer, 26 j., re- clameteekenares te Vlissingen, sloot zich omstreeks Nov. '40 bij de N.S.B. aan en was van Febr. 1941 te Vlissingen werk zaam bij den S.D. Uit de stukken bleek echter, dat zij de eerste helft van 1942 zich bewust is geworden van de groote fout, die zij had begaan en dat zjj daarna ge probeerd heeft zich te rehabi- liteeren, waarbij zij gebruik heeft gemaakt van dingen en namen, die zy tijdens haar werkzaamheid bij den S.D. had opgevangen. Haar onmid dellijke invrijheidstelling werd ;elast. Mr. Kuipers pleitte in leze zaak. Ca. van de Est, 19 j., dienst bode te Arnemuiden, had in het openbaar veelvuldigen en vriendschappelyken omgang met Duitsche militairen ge had, althans met één Duit. scher. Uitspraak in deze za ken op 12 April a.s. LAATSTE NIEUWS Clark Kerr voldaan over onderhandelingen, „Ik ben voldaan over de re sultaten van de tusschen de In donesiërs en de Nederlanders gevoerde onderhandelingen. De onderhandelingen waren niet zoozeer moeilijk, dan wel „traag", aldus heeft sir Ar chibald Clark Kerr verklaard, toen hij een groep Indonesische journalisten uit het binnenland had ontvangen. Hij voegde er nog aan toe: ,,de kwestie Nederlandsch In- dië is een interne aangelegen heid. Hoewel andere landen de verplichting hebben bijstand te verleenen, heeft Groot Brit-' tannië geen verlangens op eco nomisch gebied t.a.v. Neder landsch Indië". Tusschen Bandoeng en Bata via is wederom een convooi aangevallen. De extremisten werden met Mosquito's ver dreven. GEKNOEI MET BONNEN. Te 's-Gravenpolder ontdekte een distributie-ambtenaar, dat op ingeleverde opplakvellen valsehe bonnen voorkwamen. Het was voor marechaussee en ambtenaren van den C.C.D. aanleiding om een onderzoek in te stellen bij den winkelier H., die de bedoelde vellen had ingeleverd. Het bleek toen, dat de valsehe bonnen afkom stig waren van zekeren E. Zoowel tegen H. als tegen E. is proces-verbaal opgemaakt, terwijl het c-nderzoek nog wordt voortgezet. EEN DER SLACHTOFFERS VAN N.- EN ST. JOOSLAND OVERLEDEN. Omtrent het errnstij val te Nieuw- en St. vernemen wij nog, dat alle drie slachtoffers militairen waren van den Opruim ings- en Bergingsdienst. Door het explode-eren van de granaat wex-den twee van hen handen en voeten afgeslagen, terwijl één bovendien een zware sche delfractuur opliep. Deze laat ste is Dinsdag in het Gasthuis te Middelburg overleden. Het derde slachtoffer werd slechts licht gewond. Twee extra treinen naar de Jaarbeurs. Behalve op 5 April zal ook op 9 April een extra-trein uit Zeeland naar de Jaarbeurs rij den. Vertrek Vlissingen 5.00. Speciaal voor bezoekers uit Zeeuwsch-Vlaanderen zal deze trein des morgens te 6.01 en nachts te 0.01 in Kruinin- genYerseke stoppen. Dinsdag herdacht de heer G. Romijn te Vlissingen, chef-be- grooter bij de Kon. Mij. „de Schelde" den dag1, waarop hij vóór 40 jaar bij deze maat schappij in dienst trad. Tevens herdacht hij, dat hij in Sep tember 1944 25 jaar verbonden was als leeraar aan de avond school voor Nyverheidsonder- wijs. De chef van de teeken kamer ir. Kapsenberg, sprak den jubilaris toe en overhan digde hem namens de directie, chefs en collega's 'n geschenk met oorkonde. Ook werd den jubilaris een bloemenhulde ge. Dracht en ook de oud-leerlin gen hebben op dien dag hun waardeering voor het door hen genoten onderwijs uitge sproken. Nadat de directie den heer Romijn had gecomplimenteerd werd hem verder vrij af ge geven om dezen dag in den familiekring door te brengen. Dinsdagavond werden in het clublokaal van A.B.C. te Vlis singen de wedstrijden om het biljartkampioenschap van Wal_ cheren 2e klasse kader voort gezet De resultaten waren: L de Nooijer 150 46 13 3.26 J. Vogel 97 46 7 2.10 M. Houtzager 150 48 29 3.12 W. Lefèvre 121 48 10 2.52 H.' Korff 150 38 29 3.94 J. Vogel 136 38 28 3.57 W. Lefèvre 150 45 15 3.33 A Kats 104 45 11 2.31 Hedenavond worden de wed strijden voortgezet met de vol gende partyen: M. Houtzager L. de Noojjer; W. LefèvreA. de Bruin; H. Korff—M. Hout zager; A. KatsA. de Bruin. De kabinetscrisis in Griekenland. POPULISTEN KRIJGEN FORMATIE-OPDRACHT Aartsbisschop Demakinos, de regent van Griekenland, heeft vier leiders van de partij der populisten (royalisten) die de leiding hebben bij de Griek- sche verkiezingen, bij zich ont vangen en de vorming van een kabinet opgedragen. De laatst bekend gemaakte cijfers van de verkiezingen zijn: populisten 353.269, coalitie 174.362 en liberalen 132.129 Het gemiddelde aantal onthou dingen bedraagt 47 Verdwenen veearts dood teruggevonden. Op het vliegveld te Gilze- Rijen is het lijk ontdekt van den ongeveer een maand gele den spoorloos verdwenen 64- jarigen Oosterbaan, in leven assistent-veearts te Tilburg. Tydens opruimingswerkzaam heden van een ondergrondsche kabel trof men nl. het stoffe lijk overschot van den vermiste aan, 50 meter van den weg in een bomtrechter. Een ingesteld onderzoek stelde als doodsoorzaak vast: hartverlamming. De overlede ne was ongehuwd. TREINBOTSING TE AMSTERDAM. Even buiten C.S. te Amster dam is Dinsdagavond een elec- trische trein naar Rotterdam op een goederentrein gebotst die door een onveilig signaal was gereden. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Wel werd de electrische trein ernstig beschadigd. Het sein stond abusievelijk op vei lig doordat even tevoren een uitstekend deel van een ande ren goederen trein een schakel kast aan een seinpaal had ver nietigd GEEN CANDID AATSTELLINGEN VAN LIBERALE STAATSPARTIJ. De algemeene vergadering van de Liberale Staatspartij heeft op voorstel van het hoofdbestuur besloten om bij de verkiezingen voor de Twee. de Kamer, de Prov. Staten en de Gemeenteraden geen candi- aaten te stellen, maar samen te werken met de Partij van de Vrijheid en de candidaten van deze partij te steunen. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE JAARBEURS. Nadat de Koningin, na haar bezoek aan de jaarbeurs, naar SoestdijK was teruggekeerd, heeft Prinses Juliana met o.a. dc ministers Schermcrhorn, Beel en Vos een lunch bijge woond in het schouwburg restaurant, aangeboden door den raad van beheer van de jaarbeurs, 's Middags heeft de Prinses opnieuw een bezoek van ongeveer een uur aan de Jaarbeurs gebracht. WILDE STAKING TE OSS. Dinsdagmiddag zyn circa 700 arbeiders en arbeidsters werkzaam bij de N.V. Hartog fabrieken en N.V. Zwanen- bergs fabrieken te Oss in wil de staking gegaan over een loonkwestie. CHR. NAT VAKVERBOND. Tot lid van het Dag. bestuur van het Chr. Nat. Vakverbond is benoemd de heer P. Koning te 's-Gravenhage, die als pen ningmeester zal optreden en voorheen verbonden was aan den accountantsdienst van het Dept. van Landbouw. Kerknieuws Ned. Herv. kerk. Beroepen te Rotterdam-C. (vac. A. A. Wildschut) G. J. H. Grjmink te Almelo, voorheen te Nw.- en St. Joosland. Geref Gemeenten. Bedankt voor Amersfoort en voor Krab- bendijke W. C. Lamain te Rijs- sen. Aanslag met tijdbom. In de brievenbus van het huis van den dirigent Jaap Spaanderman te Arnhem hebben onbekenden een tijd bom gedeponeerd, meldt „Pa rool", die enkele minuten na dat de dirigent thuis kwam, ontplofte. Spaanderman en zijn echtgenoote bleven ongedeerd, in de gang werd een ware ra vage aangericht. Aannemelijk is, dat deze aanslag gepleegd is in verband met de zuivering van Spaanderman. Hoe hel zij, de politie zoekt n&ar de daders van deze laakbare daad. MINISTER MANSHOLT OVER DEN LANDBOUW. Ter gelegenheid van de Stichting van den Landbouw heeft minister Mansholt Maan dag in Groningen een rede ge houden. Minister Mansholt schetste de toestand in den landbouw zooals deze thans is, en besprak ook het loonpeil. Het loonpeil zal moeten wor den opgevoerd door een verhoo ging van de productiviteit in de kleine bedrijven. Op de zand gronden zal dit moeten ge beuren door nationalisatie van het bedrijf. Op een desbetreffende vraag deelde minister Mansholt nog mee dat, zoodra in den land bouw meer arbeiders noodig zouden zyn, die uit de D.U.W. gehaald worden, de D.U.W. gesloten zal worden. DE ONTVANGST VAN DE „NIEUW AMSTERDAM"' Het zal 9 of 10 April worden, alvorens de „Nieuw Amster dam" met 3598 repatrieerenden en 700 man Engelsche troepen aan boord te Rotterdam zal arriveeren. Na zes jaar afwe zigheid komt het vlaggeschip van de H.A.L. weer voor de kade. De Engelsche troepen aan te Southampton van ioord en daarna wordt er di rect koers gezet naar Rotter dam. Onder de repatrieerenden be vinden zich 718 leden van het K.N.I.L., die, te Rotterdam aangekomen, eerst een dag naar Austerlitz gaan ter re gistratie. Van de marine be vinden zich, gezinsleden inbe grepen, 425 personen aan boord. Hun eerste bestemming is huize „Le Foret" In Doorn. GIRO EN SP AARCERTIFICATEN. Begonnen is met de toezen ding van spaarcertificaten aan diegenen, die deze certificaten door middel van den girodienst hebben besteld. De verzending zal binnen een week haar be- ag hebben gekregen. WEDEROPBOUW PUBLIEKRECHTELIJKE LICHAMEN. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp: „rege ling van de bijdragen wederop bouw publiekrechtelijke licha men 1946". De oude regelingen zyn goeddeels overgenomen. Wei zijn, het zy om practis'che re denen, hetzij in aansluiting op het besluit op de materieele oorlogsschaden 1945, enkele noodzakelijke afwykingen aan gebracht Er wox-den geen bij dragen gegeven in verloten ge- gane vermogensbestanddelen, maar wel in uitgaven voor we deropbouw en herstel. In vele gevallen kan een buitengewone bijdrage worden verleend. Weerbericht BLIJFT ZACHT WEER. Aanvankelijk nog zwakke en veranderlijke wind en vrij wel onbewolkt weer met in den nacht plaatselijk mist- vorming. Later wind tusschen West en Zuid met vooral in het Noorden van het land eenige toeneming vaxx bewol king Droog weer. Weinig ver andering van temperatuur. HOOG- EN LAAGWATER VLISSINGEN. Donderdag hoog te 3.12 en te 15.35, resp. 2.31 en 2.39 m. 4- NAP.; laag te 9.54 en 22.01 res. 2.yl en 2.28 m. NAP. ZON EN MAAN. Donderdag komt de zon op te 6.10 en gaat onder te 19.17. De maan resp. te 7.33 en 22.36. De Burgemeester van Vlis singen maakt bekend, dat voor kinderen op den leeftijd vau 3 maanden tot 3 jaar en voor zwangeren gedurende de laatste 3 maanden van de zwangerschap, weer vitamine D-tabietten zullen worden ver strekt. De uitreiking zal plaats hebben op het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken, Hendrikstraat 12, telkens van 14.3017 uur en wel op de volgende dagen: op Donder dag 4 April a.s. voor hen, wier familienaam begint met de letters A t.m. M; op Vrijdag 5 April a.s. voor hen, wier familienaam begint met de letters N tm. Z. De aandacht wordt erop ge vestigd, dat de stamkaarten der in aanmerking komende kinderen moeten worden over gelegd. De verstrekking aan zwan geren kan uitsluitend geschie den op vertoon van een be wijs van een arts of vroed vrouw. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat van 8 April t.m. 11 April 1946 aan de inwoners van de remeenten Oost- en. West-Sou- iurg en Ritthem de uitreiking van nieuwe inlegvellen, tex- tielkaarten en enquêteformu lieren voor vaste brandstoffen, seizoen 1946/'47, volgens on derstaand schema zal plaats vinden: Maandag 8 April '46 lett. A t.m. E; Dinsdag 9 April 1946 lett. F t.m. "L; Woensdag 10 April 1946 lett. M t.m. S; Donderdag 11 April 1946 lett. T t.m. Z. Medegebracht moeten wor den alle TD's (nieuwe stam kaarten) plus inlegvellen. De nieuwe inlegvellen en textiel- kaarten mogen uitsuitend wor den uitgereikt aan houders van een TD, welke voorzien is van een TD-2-zegel en dienststempel. STICHTING VOOR DEN LANDBOUW IN ZEELAND. Regeling van loonen en andere arbeidsvoorwaarden in den landbouw in de provincie Zeeland. De Stichting voor den Land bouw in Zeeland maakt be kend, dat door het college van rijksbemiddelaars is inge trokken het bepaalde in art. 22, lid 1, sub a en b der re geling van loonen en andere arbeidsvoorwaarden in den landbouw voor de provincie Zeeland voor 1945, en ge noemd artikel als volgt heeft vastgesteld 1. a. Het loon bedraagt voor paardenknechts: 30 per week voor de periode van 1 Dec. tot 1 Maart; 36 per week voor de periode van 1 Maart tot 1 Dec. b Het loon voor vaste en losse arbeiders bedraagt 60 cent per uur. De aldus gewij zigde regeling treedt in wer king op 4 Febr. 1946 en blijft behoudens intrekking of ver dere wijziging van kracht tot en met 30 April 1946. De wnd. burgemeester der gemeente Goes maakt bekend, cat alle inkwartieringsbiljet ten, afgegeven vóór 1 April 1946, vóór 6 April 1946 op de gem.-secretarie, Afd. I, Bu reau militaire zaken wor den ingeleverd. Voor zoover noodig. zullen ter Gem. Secre tarie nieuwe inkwartierings biljetten worden uitgereikt. Inkwartieringsbiljetten, in geleverd na 5 April 1946, wor den niet meer voor betaling iix behandeling genomen. B. en W. van Middelburg, gelet op art. 4 der Schenkings- acte van het Bomme van den Broeckefonds, brengen ter openbare kennis, dat voor de snerale Repetitie op 9 April a.s., te 8 uur, in het Schut tershof door de Ver v. Instru mentale Muziek te geven uit voering, zoolang de voorraad strekt voor mingegoede inge zetenen op Vrijdag 5 April te 7 u. a.s. ter gemeente-secre tarie, kamer 7, kaarten zyn verkrijgbaar 0.10 per stuk. De directeur van den distri butiedienst Goes maakt bekend dat houders van stamkaarten met de nummers 3, 13, 23, 33 enz. tot en met nummer 1993, morgen. Donderdag 4 April van 912 en 13.3016.30 uur in 't Schuttershof een schoenen bon kunnen afhalen, voor zoo ver zij sedert Jan. '45 of later, geen gewone of beroepsschoe nen hebben ontvangen. Mede brengen tweede distributie stamkaart c.q. nood-tweede distributiestamkaart en nieuw inlegvel 605. BONNEN TOILETZEEP. Het C.D.K. deelt mede, dafi bonnen E 32 voor 90 gram toiletzeep geplakt op opplak vellen moeten doorzenden aan hun grossier of fabrikant. Grossiers moeten de van de detaillisten ontvangen opplak vellen met deze bonnen door zenden aan hun fabrikant. De aflevering der toiletzeep moet zoo spoedig mogelijk plaats vinden. Radioprogramma's Donderdag. Hilversum I (A. VJv.O.): 7.00 Ber.; 7.15 Och- tendgymn.; 8.00 Ber.; 8.15 Gram.; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Gram.; 10.30 Vrouwen- rubr.; 10.35 Orkest Malando; 11.00 Vrouwenrubr.; 11.10 Ork. Malando; 11.30 Piano; 12.00 Pianorecital; 12.30 Gram.; 12.35 Orgel; 13.00 Ber.; 13.15 Dc Vagebonden; 14.00 Vrou wenrubr.; 14.20 Gram.; 15.00 Lezing; 15.20 Gevar. program.; 17.00 Kaleidoscoop; 17.30 The Red, White and Blue Stars, 18.00 Ber.; 18.18 The Roman cers; 18.45 Sportpraatje; 19.00 En nu naar bed; 19.05 Cabaret progr.; 20.00 Ber.; 20.05 Lezing: 20.20 Concert; 22.30 Lezing; 22.40 Gr.; 23.00 Ber.; 23.15 Gram. Hilversum n (KRO en NCR V): 7.00 Ber.; 7.15 Ochtend- fymn.; 8.00 Ber.: 8.20 Gram.; .35 De Heilige van den dag; 8.45 Gram.; 10.00 Koorzang; 10.15 Morgenwijding; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.15 Voordr.; 12.30 Claire Hegedus; 13.00 Ber.; 13.15 Claire Hegedus; 13.45 Interview; 14.00 Conc.; 14.40 Vrouwenrubr.; 15.00 Concert; 13.05 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 17.00 Het Ryk overzee; 17.15 Gram.; 17.30 HARK-praatje; 17.35 Conc.; 1S.30 Lezing; 19.00 Ber.; 19.15 Mattheus Passion; 21.00 Ly- densmeditatie: 22.50 Gram. 23.10 Gr.; 23.50 Bijbellezing. Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg door G. Th. Rotmart 118. Nu. liet duurde nog al eeu poos. voor het diner kwam. Ze gingen dus het kaartje nog maar eens bekijken. Maar o schrik! Daar stootte Jantje in z'n inhoud van de azljnflesch vloeide als een stort vloed over het kaar tje heenDrie verschrikte gezich ten! Maar toen 'n driedubbele kreet van verrassingl ,/t Naaimachinehuls" Firma P. A. DE KRAMER Lange Vorststraat 6, Goes. Weer OLIE voorradig per flacon en per liter. Losse BLOK en KAST voor hand naaimachines, iu eiken uit voering leverbaar. Reparaties aan alle merken NAAIMACHINES met 1 jaar garantie. Te koop Ladder, 21 sport Tuinslang, compleet m. sproei er, 10 M. lang; 2 flinke Arm stoelen, met leeren bekleeding; Hobbelpaard en Gasfornuis. Koudekerkscheweg 59 bov., Vlissingen. Te koop pers. gevraagd 1- of 2- D. Ook genegen te ruilen voor Wandelwagentje of iets anders. Callenfelsstraat 9, Vlissingen. Te koop gevraagd een i.g.st. Z. Wandelwagentje of ln ruil voor mijn i.g.st.z. v.o. Kinder wagen, Engelsch' model Brak straat 20, Middelburg. Te koop gevraagd z.g.a.n. eiken, of mahoniehouten LIN NENKAST. Op J. JOBSE, B 1 iave prijs aan Aagtekerke. Te koop restant Bintjes en Bevelander Zetpooters, klasse A 28/35. P. A. KODDE. Rijks weg 49, Nieuw, en St Joos land. Te koop 2.75 M. zuivere wollen STOF voor zomerman tel, f 60.—; Kacheltje, 25.—. Glacisstraat 104 bov, Vliss. Te koop prima WORSTSTOPIVH.CHIN E, 6 liter. Slagery B. J. LA SOE, Arnemuiden. Te koop WATERTANK met kraan; 1 pers. Waschtafel met wit marm. blad; 1 gr. zinken TeiL Te ruilen: 1 pr. nw. v.o. Pumps (zw.) m. 40, h.hak, voor dubb. Fiets tasch of Wol. Koudek.weg 112, Vlissingen. Te koop een 5 balks ijzeren Egge Verder 8- en 10 balks- en Zigzag Eggen en verdere Landbouwmachines. C. BRASSER. St. Janstraat 17, en werkplaats v/h Boter markt, Middelburg. Te koop een MANDOLINE. DE WOLF, Koudek. weg 98. Vlissingen. Te k-op z,g,a,ru NOOD- KACHEL. Kasteelstraat 81 ben., Vlissingen. Te koop een witgelakt KIN DERLEDIKANT JE, groote maat. J. WILLEBOORDSE, Lambrechtstraat 2, Middelb. Te koop een partij LEER BOEKEN, w.o. Natuur- en Werktuigkunde, Algebra, Meetkunde, enz. Mlddelb.str. 68, Souburg. Te koop gevraagd AUTO PED. VAN DEN BERGE, Zach. Jansenstr. 37, MT>urg. Te koop gevraagd i.g.st.z. KINDERLEDIKANTJE. DE ROOIJ, Singel 102, Vlissin. gen. Te koop wegens plaatsgebrek 4 nieuwe FAUTEUILS. Wal- straat 26, Vlissingen. Te koop aangeboden Jchrf" 45 nieuwe Schrijftafels, bladmaat 75 x 140 cm., voorzien van 2 schuifladen; 20 Type-tafels, zeer mooie uit/lering en 80 houten Kantoorstoelen. Inlich tingen bij P. J. BRUYN, Wat. teaustraat 20, Amsterdam, Tel 25159. Te koop: een Amerikaansch orgel. (Bezichtigen 'a avonds na 6 uur.) Noordstraat 53, Middelburg. Te koop, event, ruilen, 1 nieuwe electr. Gramofoonroo- tor, pickup, compleet. Korte .iiststraat 4, Middelburg. Te koop: Ameublement (4 stoelen en 2 armstoelen), 's Avonds n& 7 uur. Leliestr. 12, Middelburg. Te koop gevraagd i.g.st DIVAN. Kruisweg 3, N.- St. Joosland. Te koop een z.g.a.n. BOX m. houten vloer, en een Trek- wagen, als nieuw. DEKKER, Achtersingel 73, Middelburg. HERDERSHOND met Hon- denmand te koop. J. J. PRINS, Glacisstraat 144, Vlissingen. TE KOOP mooi konjjn, Da meshoed, Damesschoenen m. 39, 1-persoons ledikant met spiraal en Broedkooi, Adres Koudenhoek 8, Vlissingen. Wie ruilt 2 Buiten, en 2 Binnenbanden, 26 x 2%. i-g-S., voor 2 nieuwe Buitenhanden, 28 x 1%? Adres: Gravenstraat 71, Middelburg. Wie ruilt mijn 2 Buitenban den, maat 28 1% x 1%, waar van 1 nieuw, voor 2 Buiten banden, 28 x 1%? Vrijburg straat 3 Souburg. Te koop z.g-a.n. bruine Meis jeslaarsjes, maat 33, 7.50 en een donker blauw wollen Jurkje, maat 70, 5. Eedestr. 2 boven, Vlissingen. Wie ruilt mijn V.o. KINDER WAGEN voor Wandelwagen tje? FRANKE, B. Ewout- straat 14, Vlissingen. Te koop een KEUKENFORNUIS (JUNO). Voorstraat 6, West-Souburg Te koop of in ruil JONGE HITTEN. Worden ook onder arantie verkocht. A. LEIJN- E, Gravenstraat 55, Middelb. Wie ruilt twee stel z.g.a.n. Engelsche buiten- en binnen banden, voor i.g.s.z. Kinder, wagen, eventueel met bybe- taling. Br. letter J 14, Bur. P.Z.C., Vlissingen. Wie ruilt mijn 2 pers. hou ten Ledikant voor Harmonica- bed of iets anders? Firma KOPMELS, Kasteelstraat 50, Vlissingen. Wie ruilt Spoortrein (Mark- lin) met rails en toeibeh. voor Babypop met wagen of ander meisjesspeelgoed Te koop of in ruil pr. Luid spreker. GELJON, Sexsweg 44, Middelburg. Wie ruilt WONING in nis. singen voor een te Middel burg? Br. lett M 14, Bur. P. Z.C., Vlissingen. WIE RUILT: mijn Kinder wagen voor Wandehvagen, 2 p. -nw. Damesschoenen m. 37% voor een p. m. 38 en 2 p. Jongensschoenen, z.g.aui., m. S3 voor 1 paar hooge, m. 34? FALHABER, Kasteelstr. 63, Vlissingen. Wie ruilt mijn i.g.st.z. Wan delwagentje voor Damesrijwiel zonder banden Dorpstraat 47, Oostkapelle. Wie ruilt myn Accordeon en hooge leeren Rijglaarzen voor een Radio? St. Anteu- nusstraat 18, Middelburg. Wie ruilt mijn zw. Dames- Zomermantel, m. 44, voor an dere kleur? KERPESTEIN, Clyverstraat 45, Vlissingen. Wie ruilt mijn goede Keu kenkachel voor kippen? Te koop 2 Gootsteenen. J. DE NOOIJER, Nieuwstraat 8, Vliasingea, Maak! U geen zorge*.' MkrumCMMMT/E verricht: KANTOOR MACHINEHANDEl F.W.DE VRIES LOUDENSCHE KAAI 19 -TEL.2969 MIDDELBURG De N.V. Middelburgsche Verfhandel W. L. HEYBOER Co., Lat. Schoolstraat 13, heeft voor 'n rit naar Utrecht op 5 April en 6 April terug, neg 2 plaatsen in auto be schikbaar. Wie ruilt nw. br. Schoenen, m. 27, voor m. 29 en Stof voor wintermantel, voor Zomer- mantelstof. Tevens te koop ijzeren Fietsstoeltje. Badhuis. straat 46 ben., Vlissingen. Wie ruilt mijn nw. Village, Regenjas of Vloerkleed voor Kippen? Noordweg B 20. Mid-, delburg. J Te ruilen of te koop: 1 nieuwe blauw gelakte Aan hangwagen voor fiets, op breede rubber-banden. Limo- nadefabriek AVA, K. Giststr. Mxddelburg. Amerikaansche Schoenen, zwart en wit, maat 38, te rui len voor zwart, bruin of wit met hak, maat 37, of voor wit of bruin, maat 39. Loskade 53, Mddelburg. Lange dennen- en elzen BOONSTOKKEN Uit voorraad leverbaar. A. J. VAN BOVEN - GOES Poelweg (over de spoorlijn) Tel. 2276. Algemeene Vergadering van leden van de Onderi. Brandwaarb. Maat schappij van 1818 te Groede op Maandag 8 April 1946, des n.m. 2 uur, in .,De Drie Koningen" te Groede. Agenda: 1. Opening 2. Notu len. 3 Jaarverslag over 1945/ '46' 4. Rekening over 1945/M6. 5. Bestuursverkiezing vacature dhr P J. Leenhouts. 6 Bespre king tarieven 7. Rondvraag 8. Sluiting. Na afloop Buitengewone Ver. gatlering ingevolge besluit al gemeene vergadering van 1 October 1945. Namens het Bestuur; de Ontv. Secretaris. A. A. DE LE LIJS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 7