Zeeuwsch-Vlaanderen TRIBUNAAL TE GOES Officieele publicaties Hapert er iets? PROVINCIENLEUWS GROENE KRUIS. Dezer dagen hield het Groene Kruis te Aardenburg zijn jaar vergadering. De wijkzuster had t vorig jaar 1963 bezoeken afgelegd, in 108 gezinnen. 102 stuks van het materiaal waren uitge leend. Volgens den voorzitter was dit aantal bezoeken veel te gering vergeleken bij andere jaren, nt in 1933 waren 5905 bezoeken afgelegd. Spr. vond dat er door de leden, veel te weinig gebruik werd gemaakt van de zuster. De rekeningen van het Groene Kruis en de T. B.C. werden vastgesteld als volgt: Groene Kruis: ontvang sten 2496,05, uitgaven 2751,80, tekort 255,75 voor de T.B.C. afdeeling waren deze cijfers resp. 167,36; 147,32 en 20,04. Het tekort van het Groene Kruis en de lage cij fers der T.B.C. afdeeling vin den hun oorzaak in het niet binnenkomen der rijkssubsidies over de laatste 3 jaren. De be grootingen van het Groene Kruis en T.B.C.-afdeeling wer den in ontvangsten en uitgaven resp. vastgesteld met de eind cijfers 4173.40 en 1910,93. De heer F. Dirkx werd als bestuurslid bij acclamatie her kozen. In de vacature-P. de Bruyne Az., secretaris-pen ningmeester, die binnenkort Aardenburg verlaat, werd voorzien door de verkiezing van mej. J. Nieskens. Aan het slot bracht de voor zitter den secr.-pennningm., den heer de Bruyne dank voor de lange reeks van jaren dat hij de administratie der ver- eeniging nauwgezet heeft ge voerd en reikte, hem als aan denken aan Aardenburg. een vergroote foto van den Sint- Bavo toren aan, waarmee de heer de Bruyne zeer vereerd was en hiervoor zjjn dank be tuigde. KLACHTEN OVER DEN WEDEROPBOUW. In een dorpsvergadering te Hoofdplaat sprak de heer van Amerom, hoofd van het Streekbureau van den Weder opbouw van W. Z.-Vlaanderen. Er was groote belangstelling voor deze vergadering. Spr. gaf een uiteenzetting van de wijze van vergoeding der kos ten van geheel of gedeeltelijk vernielde woningen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruik ge maakt. De heer Wieleman bracht naar voren, dat van de sinds Mei 1945 ingediende re keningen nog geen cent.betaald was. Hij zal noodgedwongen het werk moeten staken. Een zelfde klacht werd geuit door de heeren Verstraete en Soule- mans. De heer van Amerom zei hiervan niets te begrijpen. Hij zal trachten deze kwesties zoo spoedig mogelyk op te lossen. De heer Mollet klaag, de erover, dat de goedkeurin gen op de aanvragen voor harstelwerk zoo lang op zich laten wachten. De aannemers moeten dan noodgedwor hun personeel ontslaan en men zoodoende later zonder te zitten. De heer J. v. d. Velde zei reeds maanden met een groot gezin in een hokje, niet veel beter dan een konijnenhok te wonen, terwijl er dichtbij een woning staat, waarin ruim 3 gezinnen onder dak gebracht kunnen worden en Welke wo ning door een 80-jarige juf frouw alleen bewoond wordt. Deze zaak zal spoedig worden opgelost. Ook werden vele klachten geuit over den sub- bureauh'ouder. De een krijgt meters glas, terwijl een ander nog steeds achter de planken zit. Een zelfde vergadering werd te IJzendyke gehouden. De heer van Araercm gaf hier het advies zoo spoedig mogelijk een aanvraag voor herstel in te dienen, daar er momenteel tamelijk veel materiaal is. De burgemeester sprak een slot woord. val en ontdekten bij ieder een te groot kwatum sterke dran ken. Een en ander werd in beslag genomen en proces ver baal volgde. KLEEDING ZONDER PUNTEN. In de Ambachtsschool te Oostburg werd Vrijdag begon nen met den verkoop van het restant van de geallieerde textielgoederen. Daar het zon der inlevering van speciale vergunningen of textielpun ten was, alleen werd er aan- teekening van gehouden, was er natuurlijk groote liefheb berij voor. Het spreekt van- ;lf, dat deze verkoop uitslui tend geldt voor inwoners van i. Vlaan< WJZ. nderen. Ambtenaren van de Prysbe- heersching hebben vorige week proces-verbaal opgemaakt te gen een inwoner van Water landkerkje voor het verkoopen van eieren van 75 c. per stuk. K. WIJNA. f In den ouderdom van ruim 70 jaar is Zaterdag te Axel overleden de heer Karei Wijna. een zeer bekende figuur in de kringen van paardenfokkers en -handelaren, niet alleen in ons land, maar ook ver daar buiten. De heer Wijna was vroeger ook sportman; hij nam deel aan de groote paardenkoersen en was mede-oprichter van de voetbalclub „De Jonge Sport vrienden", thans „Axel". BENOEMINGEN. Bij K.B. zijn benoemd tot dijkgraaf van den Koningin- Emmapolder, C. A. M. Ferket te Clinge; tot lid van het be stuur der vvaterkeering van den calamiteuzen Nieuw-Neu- zenpolder, P Scheele Dzn., te Hoek. Voorloopig nog geen electrische treinen. OP LIJN ROOSENDAAL— VLISSINGEN. Naar wij uit zeer betrouw bare bron vernemen, zal de electrificatie van de lijn Roo- sendaalVlissingen, waarover den laatsten tijd noga! eens gesproken werd, vermoedelijk nog minstens 2 jaar op zich laten wachten. Tot eind '47 ko men nl. alleen electrificaties van baanvakken in het Westen en van het baanvak Utrecht- Eindhoven in uitvoering. Eind 1947, begin 1948 komen dan de trajecten EindhovenMaas tricht en NijmegenRoermond aan de beurt. In den loop van '48 volgen dan resp. de lijnen AmersfoortGroningen Leeuwarden, NijmegenDen BoschZwolle—-Arnhem AmersfoortEnschede, Dor drechtRoosendaal en Den BoschRoosendaal en tenslot te RoosendaalVlissingen Zeeland komt dus het laatst aan de beurt. Voor 1950 moet de electrificatie van het spoor, wegnet evenwel gereed zijn zijn. Reeds voor dien tijd zul len echter ook dieseltreinen in gebruik worden genomen. Het is te hopen dat Zeeland daar mede niet geheel achteraan komt. Juist de grootere af standen maken een snellere verbinding dringend noodzake lijk. DE „FLORES" TERUG IN NEDERLAND. Hr. Ms. Kanonneerboot „Flo. res", een der oudere schepen van de Kon. Marine, die met Hr. Ms. „Soemba" bij de lan dingen in Italië en Normandië in actie kwam, is te Rotterdam aangekomen, waar het als lo gementschip is toegevoegd aan het marinecommando tei plaatse. De kommiezen deden jj. Zaterdag bij een paar café houders te IJzendyke een in- De 62-j. K. Slager te Kloe- tinge, was jachtopziener vcor de Duitschers, ontving Duit- schers en N.S.B.-ers aan huis en diende bij den N.S.B. luite nant van politie Kramer of een ondergeschikte een klacht in tegen wachtmeester Boo gaard, die hem toegevoegd zou ïebben „vuile N.S.B.-er" of iets dergelijks. Het verhoor van Slager duurde meer dan 3 kwartier. Hij ontkende met Duitschers te heibben omge gaan. De klacht heeft hij we<l ingediend, maar om te waar schuwen. De verdediger, mr. van Hasselt, wees er o.a. op, dat S. aanvankelijk geweigerd heeft cm dienst te doen voor de Duitschers. Besch. is nooit lid van de N.S.B. geweest en las nooit Vova e.d. De 60-j. A. Kistemaker, ge scheiden echtgenoote van J. A, H. Hollander te Goes, was sympathiseerend lid, lid van den N.V.D., maakte prop! ganda voor Winterhulp, ging vriendschappelijk met Duit schers om en liet zich door den N.S.B. burgemeester tot regentes van het Weeshuis benoemen. Besch. heeft zelf nocifc geweten, dat zij lid was en betaalde ook nooit de con tributie. Zij is nooit bij N.S.B. ers aan huis geweest en ont kende ook een N.S.B.speldje te hebben gedragen. Besch. verzekerde spijt te hebben, als zij gefraudeerd heeft Mr. Dirven zegt, dat besch. de dupe is geworden van het milieu waarin zij woonde. Toen haar schoonzoon eenmaal N. S.B.-er was, deed hij alles daarvoor. De schoonmoeder deed niets bijzonders en zei bijv. tegen het personeel in den winkel wel. dat men de Win terhulpcollectanten niet mocht terugsturen, maar wekte niet op tot steun. Spr. drong aan op niet verder interneeren. Voorts werd behandeld de zaak tegen den boedel van wij len den fruitkweeker J. H. Krauwel, den schoonzoon van de vorige beschuldigde. Het ging bij deze zaak voorname lijk over de financiën. Hier voor was gedagvaard de can- didaat-notaris, die de boedel beschrijving opmaakte en ook een deskundige op financieel terrein, waarna mr. Dirven er op wees, dat K. in Duitschland opgroeide in de tijden van het opkomende nat.-soc. en toch na zijn terugkeer in Nederland aanvankelijk niet tot de N.S.B. toetrad. Maar ook daarna wyst niets op politieke werk zaamheid van K. Spr. wees er op, dat het hier toch maar lichte feiten betreft en men geen straf moet opleggen, die zal drukken op het verre na geslacht. Inzake de reeds behandelde zaak tegen de echtgenoote van K. persisteerde mr. Dir ven bij zijn toen gehouden pleidooi. De 35-j. W. Smit uit Goes, was sympathiseerend lid der N.S.B. geweest, lid van den N. V.D. en werd daardoor vrijge steld van uitzending naar het buitenland. Hij ontving Duit schers aan huis en verkocht een radiotoestel aan een Duit- scher. Besch. bekende alles en ip nu verkeerd te heb ben gehandeld. Mr. P. C. Adriaanse wees op het slappe karakter van besch Hij zit reeds 18 maan den in een kamp en daar heeft hij zich o.a. als vrijwilliger voor het mijnenruimen opge geven. Men moet geen wraak hebben, vooral als iemand tot inkeer komt! J. Bruinooge, 49 j.f land bouwer te Borssele, was lid: der N.S.B., N.V.D. en Land wacht. B. gaf als reden voor zijn lidmaatschap op de crisis jaren voor den oorlog. De ver dediger, mr. Van Hasselt, riep de clementie in. P. A. M. Overfiee-ke, 38 j elektricien te Ellewoutsdijk, was synipathiseerend lid der N.S.B., had omgang met leden der Duitsche weermacht en was lid van den Landstand. Besch., zou, toen een winkel ruit van hem werd vernield, dit hebben aangegeven bij de Duit schers. Als gevolg hiervan werden dertig namen van in woners genoteerd. Een bekend, making werd aangeplakt, waarin werd gezegd, dat in dien iets dergelijks nog eens voorviel dertig personen den kogel zouden krijgen. Besch ontkende. Handel In groenten thans vrij. Sinds 1 April is de handel in groenten thans vrij. Voor den consument wil dat zeggen, dat de klantenbinding vervallen is. Vrye prijssomming en afzet is weer toegestaan. De plaatselij ke verdeelingskantoren zyn opgeheven. De verkoop door telers buiten de veiling om blgft verboden. Voorbereiding ontruiming van Tebris? Alle teekenen schijnen er op te wijzen dat de Russen voor nemens zijn Tebris in Azer. beidsjan te ontruimen. Ook de evacuatie van andere Perzi sche steden word^ voortgezet. De Russen schijnen weinig van zins te zijn voor 3 April volledige inlichtingen te geven Zouden beide landen antwoor den, dan schijnen Byrnes en Cadog&n er mee in te stemmen dat de Perzische kwestie van de agenda van den Veiligheids, raad wordt afgevoerd. Zeebeving veroorzaakt groote schade. Een groote vloedgolf heeft de kusten van de Hawai-eilan den, Alaska en Californië ge teisterd. Op de Hawai-eilanuen zouden 300 dooden te betreuren zijn. Duizenden menschen zgn dakloos. Schepen op zee had den een vloedgolf van plm. 30 meter hoog waargenomen. Op de kusten werd voor milli» oenen dollars schade aange richt. De vloedgolf schijnt te zgn ontstaan door een onder zeesche aardbeving. Verhooging Belg. crediet. Als gevolg van besprekingen van minister Lieftinck met zqd Belgischen ambtgenoot, heeft België het rentelooze crediel aan ons land met 300 millioer francs verhoogd tot 800 mil lioen fres. DE GRIEKSCHE VERKIEZINGEN. Blijkens de tot dusver be kend geworden uitslagen van de Grieksche verkiezingen, hebben de royn.baten een groo ten voorsprong h* elke andere party. De min-pres. Sophoelis heeft zijn ontslag ingediend. Ver wacht wordt dat de leider dei- royalisten Tsaidaris zal worden aangezocht als zijn partij wint- INLEVERING SINAASAPPELBONNEN. Detaillisten in groente en/of fruit moeten de bonnen E36, D 36, C36 en B37 res. op Don. derdag 4 of Vrijdag 5 April in leveren bij dén plaatselijken distributiedienst ter verkrij ging van toewijzingen. Ziekenhuizen e.a. dienen zich op genoemden datum eveneens tot de distributie- diensten te wenden, voor toe wijzingen. Zrj moeten opgeven hoeveel personen geboren in 1925 of later in de instelling verblijven. Sport De door de contactcommis sie voor de uitwisseling van sportmenschen te Vlissingen georganiseerde feestavond t.b. v. de uitzending naar Enge land is, in verband met de „Stille week" verschoven van 20 April a.s. naar 22 April. Uitslag damkampioenschap van Middelburg, 5e ronde: H. J. L. Geurtz-B. F. Montenari 20; P. de RuiiterJ. Stroo- band Jr. 11; W. Boogaard M. F. de Jonge 02; J. Roe lans—J. Strooband 20. De nationale wielerkam pioenschappen op de baan zul len dit jaar op 28 Juli en 4 Augustus in het Olympisch Stadion te Amsteniam worden gehouden. De wegkampioenschappen zullen vermoedelijk 18 Augus tus op het traject van den Cauberg in Valkenburg plaats hebben. Aanslag mei tijdbom. In de brievenbus van het huis van den dirigent Jaap Spaanderman te Arnhem hebben onbekenden een tijd bom gedeponeerd, meldt „Pa rool", die enkele minuten na dat de dirigent thuis kwam, ontplofte. Spaanderman en zijn echtgenoote bleven ongedeerd, in de gang werd een ware ra vage aangericht Aannemelijk is, dat deze aanslag gepleegd is in verband met de zuivering van Spaanderman. Hoe hel zij, de politie zoekt naar de daders van deze laakbare daad. MINISTER MAN8HOLT OVER DEN LANDBOUW. Ter gelegenheid van de Stichting van den Landbouw heeft minister Mans holt Maan dag in Groningen een rede ge houden. Minister Mansholt schetste de toestand in deD landbouw zooals deze thans is, en besprak ook het ioonpeil. Het loonpeil zal moeten wor den opgevoerd door een verhoo ging van de productiviteit in de kleine bedrijven. Op de zand gronden zal dit moeten ge beuren door nationalisatie van het bedrijf. Op een desbetreffende vraag deelde minister Mansholt nog mee dat, zoodra in den land bouw meer arbeiders noodig zouden zijn, die uit de D.U.W. gehaald worden, de D.U.W. gesloten zal worden. Geschreven telefoongesprekken. De Bell Telefoonlaboratoria hebben een apparaat vervaar digd, dat gesproken woorden onmiddellijk omzet in leesbare letters. Dit is uiteraard een zeer practisch hulpmiddel voor personen, die volkomen doof zijn. Men spreekt eenvoudig in een microfoon en de woorden verschijnen op een glasplaat als groene letters, die eenigs- zins op stenografisch schrift lijken. De letters zijn tamelijk breed en meestal wat vaag aan de uiteinden. Gelach verschijnt op het glas 'als een rij veeren, gebrom als een soort hekwerk. R ADIO.TELEFON DE. Door de P.T.T. worden op het oogenblik in 's-Graven- hage proeven genomen met radio-telefonie. Dit radio-tele fonisch contact bestaat reeds tusschen Zeeuwsch Vlaande ren en Walcheren en Zuid- Beveland. Het is niet onmo gelijk dat dit systeem op den .uur op groote schaal zal worden toegepast. Om contact te leggen tus schen booten van den vasten wal en de havenpolitie zou dit van groot nut kunnen zijn. Ook de vei'bindingen, die nu nog maar over. een af stand van 50 tot 60 km. dui delijk zijn, zullen binnenkort over véél grooteren afstand kunnen plaats hebben, met zg. relaisstations. GIRO EN SPAARCERTIFICATEN. Begonnen is met de toezen ding van spaarcertificaten aan diegenen, die deze certificaten door middel van den girodienst hebben besteld De verzending zal binnen een week haar be slag hebben gekregen. WEDEROPBOUW PUBLIEKRECHTELIJKE LICHAMEN. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp: „rege ling van de bgdragen wederop bouw publiekrechtelijke licha men 1946". De oude regelingen zijn goeddeels overgenomen. Wei zijn, het zg om practis'che re denen, hetzij in aansluiting op het besluit op de materieele oorlogsschaden 1945, enkele noodzakelijke afwijkingen aan gebracht Er worden geen bij dragen gegeven in verloren ge- gane vermogensbestanddeelen, maar wel in uitgaven voor we deropbouw en bentel. In vele gevallen kan een buitengewone bijdrage worden verleend. Kerknieuws Ned. Herv. kerk. Beroepen te Rotterdam-C. (vac. A. A. Wildschut) G. J. H. Gijmink te Almelo, voorheen te Nw.- en St. Joosland. De Burgemeester van Vlis singen maakt bekend, dat voor kinderen op den leeftgd van 3 maanden tot 3 jaar en voor zwangeren gedurende de laatste 3 maanden van de zwangerschap, weer vitamine D-tabletten zullen worden ver strekt. De uitreiking zal plaats hebben op het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken, Hendrikstraat 12, telkens van 14.3017 uur en wel op de volgende dagen: op Donder dag 4 April a.s. voor hen, wier familienaam begint met de letters A t.m. M; op Vrijdag 5 April a.s. voor hen, wier familienaam begint met de letters N t.m. Z. De aandacht* wordt erop ge vestigd, dat de stamkaarten der in aanmerking komende kinderen moeten worden over gelegd. De verstrekking aan zwan geren kan uitsluitend geschie den op vertoon van een be- wys van een arts of vroed vrouw. STICHTING VOOR DEN LANDBOUW IN ZEELAND. Regeling van loonen en andere arbeidsvoorwaarden in den landbouw in de provincie Zeeland. De Stichting voor den Land bouw in Zeeland maakt be kend, dat door het college van rijksbemiddelaars is inge trokken het bepaalde in art. 22, lid 1, sub a en b der re- geiing van loonen en andere arbeidsvoorwaarden in den landbouw voor de provincie Zeeland voor 1945, en ge noemd artikel als volgt heeft vastgesteld: 1. a. Het loon bedraagt voor paardenknechts: 30 per week voor de periode van 1 Dec. tot 1 Maart; 36 per week voor de periode van 1 Maart tot 1 Dec. b. Het loon voor vaste en losse arbeiders bedraagt 60 cent per uur. De aldus gewij zigde regeling treedt in wer king op 4 Febr, 1946 en blijft behoudens intrekking of ver dere wijziging van kracht tot en. met 30 April 1946. De wnd. burgemeester der gemeente Goes maakt bekend, dat alle inkwartieringsbiljet- ten, afgegeven vóór 1 April 1946, vóór 6 April 1946 op de gem.-secretarie, Afd. I, Bu reau militaire zaken wor den ingeleverd. Voor zoover noodig, zullen ter Gem. Secre tarie nieuwe inkwartierings biljetten worden uitgereikt. Inkwartieringsbiljetten, in geleverd na 5 April 1946, wor den niet meer voor betaling in behandeling genomen. B. en W. van Middelburg, gelet op art. 4 der Schenkings- acte van het Bomrae van den Broeckefonds, brengen ter openbare kennis, dat voor de Génerale Repetitie op 9 April a.s., te 8 uur, in het Schut tershof door de Ver v. Instru mentale Muziek te geven uit voering, zoolang de voorraad strekt voer mingegoede inge zetenen op Vxijdag 5 April te 7 u. a.s. ter gemeente-secre tarie, kamer 7, kaarten zijn verkrijgbaar d. 0.10 per stuk. De directeur van den distri butiedienst Goes maakt bekend dat houders van stamkaarten met de nummers 3, 13, 23, 33 enz. tot en met nummer 1993, morgen, Donderdag 4 April van 912 en 13.3016.30 uur in 't Schuttershof een schoenen bon kunnen afhalen, voor zoo ver zij sedert Jan. '45 of later, geen gewone of beroepsschoe nen hebben ontvangen. Mede brengen tweede distributie stamkaart c.q. nood-tweede distributiestamkaart en nieuw inlegvel 605. BONNEN TOILETZEEP. Het C.D.K. deelt mede, dat bonnen E 32 voor 90 gram toiletzeep geplakt op opplak- vellen moeten doorzenden aan hun grossier of fabrikant. Grossiers moeten de van de detaillisten ontvangen opplak- vellen met deze bonnen door zenden aan hun fabrikant. De aflevering der toiletzeep moet zoo spoedig mogelijk plaats vinden. Weerbericht BLIJFT ZACHT WEER. Aanvankelijk nog zwakke en veranderlijke wind en vrij- wel onbewolkt weer met in den nacht plaatselijk mist- vorming. Later wind tusschen West en Zuid met vooral in het Noorden van het land eenige toeneming van bewol king. Droog weer. Weinig ver andering van temperatuur. HOOG- EN LAAGWATER VLISSINGEN. Donderdag hoog te 3.12 en Ie 15.35, resp. 2.31 en 2.39 m. 4- NAP.; laag te 9.54 en 22.01 res. 2.yl en 2.28 m. NAP. ZON EN 5LAAN. Donderdag komt de zon op te 6.10 en gaat onder te 19.17. De maan resp. te 7.33 en 22.36. Radioprogramma's Donderdag. Hilversum I (A. V.R.O.): 7.00 Ber.; 7.15 Och- tendgymn.; 8.00 Ber.; 8.15 Gram.; 9.15 Morgenwyding; 9.30 Gram.; 10.30 Vrouwen- rubr.; 10.35 Orkest Malando; 11.00 Vrouwenrubr.11.10 Ork. Malando; 11.30 Piano; 12.00 Pianorecital; 12.30 Gram.; 12.35 Orgel; 13.00 Ber.; 13.15 Dc Vagebonden; 14.00 Vrou wenrubr.; 14.20 Gram.; 15.00 Lezing; 15.20 Gevar. program.; 17.00 Kaleidoscoop; 17.30 The Red, White and Blue Stars, 18.00 Bei*.; 18.18 The Roman cers; 18.45 Sportpraatje; 19.00 En nu naar bed; 19.05 Cabaret progr.; 20.00 Ber.; 20.05 Lezing; 20.20 Concert; 22.30 Lezing; 22.40 Gr.; 23.00 Ber.; 23.15 Gram. Hilversum II (KRO en NCR V): 7.00 Ber.; 7.15 Ochtend- gymn.; 8.00 Ber.; 8.20 Gram.; ".36 De Heilige van den dag; .45 Gram.; 10.00 Koorzang; 10.15 Morgenwyding; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.15 Voordr.; 12.30 Claire Hegedus; 13.00 Ber.; 13.15 Claire Hegedus; 13.45 Interview; 14.00 Conc.; 14.40 Vrouwenrubr.; 15.00 Concert; 13.05 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 17.00 Het Rijk overzee; 17.15 Gram.; 17.30 HARK-praatje; 17.35 Conc.; 18.30 Lezing; 19.00 Eer.; 19.15 Mattheus Passion; 21.00 Lij densmeditatie; 22.50 Gram. 23.10 Gr.; 23.50 Bijbellezing. Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg door G. Th. Rotmait 11. l t ncJNAUB 118. Nu, het duurde nog al een poos, voor het diner kwam. Ze gingen dus het kaartje nog maar eens bekijken. Maar o schrik! Daar stootte Jantje in z'n onhandigheid opeens het hcele azijnstel omde inhoud van de azijnflescli vloeide als een stort vloed over het kaar tje heenDrie verschrikte gezich ten! Maar toen 'n driedubbele kreet van verrassing! ,,'t Naaimachinehuis" Firma P. A. DE KRAMER Lange Vorststraat 6, Goes. Weer OLIE voorradig per flacon en per liter. Losse BLOK en KAST voor hand- naaimachines, in eiken uit voering leverbaar. Reparaties aan alle merken NAAIMACHINES met 1 jaar garantie. Te koop gevraagd 1_ of 2- Ook genegen te Wandelwagentje X>P w pers. BED. Ook ruilen voor Wa of iets anders. Callenfelsstraat 9, Vlissingen." Te koop gevraagd een i.g.st. z. Wandelwagentje of in ruil voor mijn i.g.st.z. v.o. Kinder wagen, Engelsch model Brak- straat 20, Middelburg. Te koop gevraagd z.g.a.n. eiken_ of mahoniehouten LIN NENKAST. Opgave prijs aan J. JOBSE, B 15, Aagtekerke. Te koop restant Bintjes en Bevelander Zetpooters, klasse A 28/35. P. A. KODDE, Rijks weg 49, Nieuw, en St Joos land. Te koop 2.75 M. zuivere wollen STOF voor zomerman tel, 60.—; Kacheltje, 25.—. Glacisstraat 104 bov, Vliss. Te koop Ladder, 21 sport; Tuinslang, compleet m. sproei er, 10 Ml lang; 2 flinke Arm stoelen, met leeren bekleeding i Hobbelpaard en Gasfornuis. Koudekerkscheweg 69 bov., Vlissingen. Te koop WATERTANK met kraan; 1 pers. Waschtafel met wit marm. blad; 1 gr. zinken TeiL Te ruilen: 1 pr. nw. v.o. Pumps (zw.) m. 40. h.hak, voor dubb. Fietsfcasch of WoL Koudek.weg 112, Vlissingen. Te koop een 5 balks ijzeren Egge Verder 8_ en 10 balks- en Zigzag Eggen en verdere Landbouwmachines. C. BRASSER. St. Janstraat 17, en werkplaats v/h Boter markt, Middelburg. Te koop een MANDOLINE. DE WOLF, Koudek. weg 98, Vlissingen. KACHEL. Kasteelstraat ben., Vlissingen. Te koop een witgelakt KIN DER LEDIKANT JE, groote maat. J. WILLEBOORDSE, Lambrechtstraat 2, Middelb. Te koop een party LEER BOEKEN, w.o. Natuur- en Werktuigkunde, Algebra, Meetkunde, enz. Middelb.str. 68, Souburg. Te koop gevraagd AUTO PED. VAN DEN BERGE, Zach. Jansenstr. 37, M*burg. Te koop prima WORSTS TOPMACHINE. 6 liter. Slagerij B. J. LA SOE, Arnemuiden. Te koop wegens plaatsgebrek 4 nieuwe FAUTEUILS. Wal* straat 26, Vlissingen. Te koop aangeboden45 nieuwe Schrijftafels, bladmaat 75 x 140 cm., voorzien van 2 schuifladen; 20 Type-tafels, zeer mooie uitvoering en 80 houten Kantoorstoelen. Inlich tingen by P. J. BRUYN, Wat- Leaustraat 20, Amsterdam, Tel 25159. Te koop: een Amerikaansch orgel. (Bezichtigen 'a avonds na 6 uur.) Noordstraat 53, Middelburg. Te koop een KEUKENFORNUIS (JÜNO). Voorstraat 6, West-Souburg Te koop, event, ruilen, 1 nieuwe electr. Gramofoonmo- tor, pickup, compleet. Korte Tiststraat 4, Middelburg. Te koop: Ameublement (4 stoelen en 2 armstoelen), 's Avond9 nè, 7 uur. Leliestr. 12, Middelburg. Te koop gevraagd i.g.st DIVAN. Kruisweg 3, N.- St. Joosland. Te koop een z.g.a.n. BOX m. houten vloer, en een Trek- wagen, als nieuw. DEKKER, Achtersingel 7.3, Middelburg. HERDERSHOND met Hon- denmand te koop. J. J. PRINS, Glacisstraat 144, Vlissingen. Te koop gevraagd i.g.st.z. KINDERLEDIKANT JE. DE ROOIJ, Singel 102. Vlissin. gen. TE KOOPmooi kon\jn, Da meshoed, Damesschoenen 39, l.persoons ledikant met spiraal en Broedkooi. Adres Koudenhoek 8, Vlissingen. Wie ruilt 2 Bulten, en 2 Binnenbanden, 26 x 2 Vai.g.s., voor 2 nieuwe Buitenbanden, 28 x IVz Adres: Gravenstraat 71, Middelburg. Te koop z.g-a.n. bruine Meis jeslaarsjes, maat 33, 7.50 en een donker blauw wollen Jurkje, maat 70, 5. Eedestr. 2 boven, Vlissingen. Wie ruilt mijn 2 Buitenban den, maat 28 1& xlsi, waar van 1 nieuw, voor 2 Buiten banden, 28 x Ui? Vrgburg straat 3 Souburg. Wie ruilt mijn v.o. KINDER WAGEN voor Wandelwagen tje? FRANKE, B. Ewout- straat 14, Vlissingen. Te koop of in ruil JONGE HITTEN. Worden ook onder aranüe verkocht. A. LEIJN- IE, Gravenstraat 55, Middelb. WIE RUILT: mgn Kinder wagen voor Wandelwagen, 2 p. nw. Damesschoenen m. 37 V% voor een p. m. 38 en 2 p. J on gensschoenen, z.g.a.n., m. 33 voor 1 paar hooge, m. 34? FALHABER, Kasteelstr. 63. Vlissingen. Wie ruilt twee stel z.g.a.n. Engelsche buiten- en binnen banden, voor i.g.s.z. Kinder wagen, eventueel met bijbe taling. Br. letter J 14, Bur. P.Z.C., Vlissingen. Wie ruilt mgn Lg.st.z. Wan delwagentje voor Damesrijwiel zonder banden Dorpstraat 47, Oostkapelle. Wie ruilt mijn 2 pers. hou ten Ledikant voor Harmonica- tied of iets anders? Firma KOPMELS, Kasteelstraat 50, Vlissingen. Wie ruilt mijn Accordeon en hooge leeren Ryglaarzen voor een Radio? St. Anteu- nusstraat 18, Middelburg. Wie ruilt Spoortrein (Mfirk- lin) met rails en toöbeh. voor Babypop met wagen cf ander meisjesspeelgoed Te koop of in ruil pr. Luid spreker. GEWON, Seisweg 44, Middelbuïg. Wie ruilt mgn zw. Dames- Zomermantel, m. 44, voor an dere kleur? KERPESTEIN, Clijverstraat 45, Vlissingen. Wie ruilt myn goede Keu kenkachel voor kippen? Te koop 2 Gootsteenen. J. DE NOOIJER, Nieuwsbraat Vlissingen. Wie ruilt WONING in Vlis singen voor een te Middel burg? Br. lett. M 14, Bur. P. Z.C., Vlissingen. Maakt U geen zorgen.' vmmkKmmrnrfM: KANT00RMACHINEHANDEL F.W.DE VRIES 10N0EHSCHEKAAJI9 -TEL2W9 MIDDELBURG De N.V. Middelburgsche Verfhandel W. L. HEYBOER Co., Lat. Schoolstraat 13, heeft voor 'n rit naar Utrecht op 5 April en 6 April terug, neg 2 plaatsen in auto be schikbaar Wie ruilt nw. br. Schoenen, m. 27, voor m. 29 en Slof voor wintermantel, voor Zomer- mantelstof. Tevens te koop gzeren Fietsstoeltje. Badhuis. straat 46 ben., Vlissingen. Wie ruilt mijn nw. Vitrage, Regenjas of Vloerkleed voor Kippen? Noordweg B 20, Mid delburg. Te ruilen of te koop: 1 nieuwe blauw gelakte Aan hangwagen voor fiets, op breede rubberbanden. Limo- naóefabriek AVA, K. Giststr. Middelburg. Amerlkaansche Schoenen, zwart en wit, maat 38, te rui len voor zwart, bruin of wit met hak, maat 37, of voor wit of bruin, maat 39. Loskade 53, Mddelburg Lange dennen, en elzen BOONSTOKKEN Uit voorraad leverbaar. A. J. VAN BOVEN - GOES Poelweg (over de spoorlijn) Tel. 2276. Algemeene Vergadering van leden van de Onderi. Brandwaarb. Maat schappij van 1818 te Groede op Maandag 8 April 1946, des n.m. 2 uur, in .,De Drie Koningen" te Groede. Agenda: 1. Opening 2. Notu len. 3 Jaarverslag over 1945/. '46 4. Rekening over 1945/'46. 5. Bestuursverkiezing vacature dhr P J. Leenhouts. 6 Bespre king tarieven 7. Rondvraag 8. Sluiting. Na afloop Buifcengewono Ver gadering ingevolge besluit al gemeene vergadering van 1 October 1945. Namens het Bestuur; de Ontv. Secretaris. A. A. DE LE LIJS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 3