Uit de provincie. Officieele publicaties 42.000 uit kantoor ontvreemd. MKT GESTOLENE REEJ>S WEER ACHTERHAALD. In den nacht van Donderdag op Vrijdag, omstreeks 3.15 uur. ontdekte een waker van de M.U.Z. dat er ingebroken was in de directiekeet aan de ha ven. Naar schatting werd een •bedrag ran 42.000, bestemd voor loonuitbetaling, vermiat. De politie heeft den trein van 4 uur uit Vlissingen opge houden waarbtl in een coupé •n tak'met 42.008 werd ge- vonden. In de duisternis ".naak ten de daders sich echter uit de voeten Een tak met inbre- Xerswerktuigen werd eveneens gevonden. De politie heeft be langrijke aanwijzingen in han den en een spoedige arrestatie van de daders kan verwacht worden. Het onderzoek duurt voort. EEN VERBETERING VOOR DE Z.-VLAMINGEN. Naar aanleiding van een door ons op een persconferen tie van de Spoorwegen te Eindhoven gemaakte opmer king over de aansluiting van den trein GoesVlissingen op Zaterdag, op de boot Vlissin genBreskens van 11.50 uur, mochten wij thans bericht ontvangen dat met ingang van 11 Maart a.s. deze trein te 10.25 uur van Goes zal ver trekken en te 11.30 te Vlis singen aankomen. Hierdoor is dus de aansluiting verkregen, zonder dat de bootdienst ge wijzigd behoeft te worden voor een trein, die slechts eenmaal per week loopt. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Het Zeeuwsche Kamerlid, mr. dr. Mes, heeft aan den mi nister van openbare werker, vragen gesteld over den toe stand van de haven van Vlis singen. Hierin wordt gewezen op het feit dat enkele wrak stukken nog steeds de binnen vaart ln de haven belemmeren. Gevraagd word of het oprui- mingswerk niet sneller zou kunnen plaats vinden Voorts wordt den minister gevraagd of het mogelflk te achten is dat de bootdienst Vlissingen Engeland niet te Vlissingen zal terugkeeren als gevolg van den toestand van de haven. Mocht dit het geval zijn. dan wordt gevraagd of de minister bereid is te bevorderen dat de haven zoo spoedig mogeltjk in orde wordt gebracht vanwege het belang voor ons 'and en niet Ihet minst voor Zeeland. COMMANDANT 2-14-R.L ONDERSCHEIDEN. Majoor van Oort, comman dant van 2-14-R.I. ia door den Engelschen koning benoemd tot „Honorable Member of the British Empire (M.B.E.)", Deze onderscheiding werd toegekend voor de belangrijke diensten bewezen aan de 21ste Army Group, waarbij 2-14 R.I. was ingedeeld. Vrijwel tegelijk met het eindigen van deze opdracht vertrok het batal jon na een kort verblijf in Engeland, naar Indië. DIRECTEUR GEMEENTEWERKEN GOES Ter voorziening in de vaca ture, die binnenkort zal ont staan als directeur van de ge meentewerken te Goes is den gemeenteraad de volgende voordracht ingediend: ir. C. .de Hoogh, Ingenieur bH bouw en woningtoezicht te Den Haag en ir. C. B. Roest, dis trictscommissaris voor den noodwoningbouw te Ziarlkzee. zee. De Rotterdamsche Bankver- eeniglng N.V te Goes heeft een wekelijksehen zitdag inge. Bteld te Krabbendjjke. Benoemd tot gezworene van den Oost Nieuwlandpolder, J. Overbeeke tè Wolf aartsdijk; Ged. Staten van Zeeland hebben aan den heer H. P. Winkster. op diens verzoek, met ingang van 10 April a.s. eervol ontslag verleend uit zij ne betrekking als bode-ka merbewaarder ter Provinciale Griffie, onder dankbetuiging voor de vele goede dienster door hem in die functie bewe zen. De Oranjevereeniging te Nlss© hield dezer dagen haar Jaarvergadering. De rekening van den penningmeester sloot over 1945 met een batig saldo van 570.81. In de plaats van den heer Joh. Jansen die zich niet meer beschikbaar «telde werd de heer J. Ver burg tot bestuurslid gekozen. De heer Jan Vermue werd als zoodanig herkozen. Op 31 Dec. 1945 bestond de bevolking van Xisse uit 692 Inwoners, tw. 365 m. en 327 vr. Op 1 Januari 1945 be stond de bevolking uit 725 inw. (380 m. en 345 vr.). Tot administratief ambtenaar 2de kl. op het arrondissement» bureau van den rijkswaterstaat te Arnhem la benoemd de heer Jacg. van der Gouwe, die als zoodanig werkzaam was te Terneuzen. Tot schrijver le kl. oo het bureau van de directie Gelder land te Arnhem is benoemd de heer J. v. d. Gouwe Jr., thans In verband met de kleine oppervlakte van ons blad heb ben wjj van de autoriteiten vergunning gekregen eenmaal per week, des Zaterdags, met «en dubbel nummer te ver schijnen, terwijl ons ln ver band met de definitieve dich ting van de dijken nog twee pagina's extra werden toege staan. schrijver 2de kl. te Middelburg. Tot schrijver 16 kl. van don Rijkswaterstaat op het bureau Directie Beneden-Rivieren te 's-Gravenhage is benoemd de heer J. A. C. v. d. Gouwe te Axel. Op 1 Jan. '46 bestond de be volking van Waarde uit 608 mannen en 569 vrouwen. De tijdelijke raad van Waar de besloot in zjjn jongste ver gadering de kwestie der straatverlichting aan te hou den in verband met een schrij ven van de P.Z.E.M. Aangebo den werd de begrooting 1946 welke de volgende cijfers aan geeft: ontvangsten 49,965,69. uitgaven 62.188,84. tekort 12.223,15. De rekennig 1943 werd vastgesteld met aan ont vangsten 53,626.81, uitgaven 52.507.47, batig slot 1119.34 Adhaesie werd betuigd aan het adres van Standdaart>uiten inzake de ultkeering van oor logsschade op basis 1940. Srhoolgeldheffing werd vast gesteld op 2 Vastgesteld weid de legesverordening voor het bouwen ingaande per 15 Febr. De begrooting voor het verbouwen van het gemeente huis werd goedgekeurd op een raming van 10.000. APOTHEKEN. Vanaf heden tot en met volgende week zijn des nachts en den geheelen Zondag de volgende apotheken geopend te Middelburg apotheek van de Garde; te Goe« apotheek la Porte en te Vlissingen apotheek van Ockenburg (St. Jacobsstraat). TRIBUNAAL GOES. De 37-j. klein-landbouwer K. van Koeveringe uit Waarde werd ln 1941 lid der N.S.B., werd ook lid van de W.A., den N.V.D. «n van de Landwacht, terwijl hij met VOVA col porteerde. Besch. erkende nu verkeerd te hebben gehandeld. Mr. Dlrven wees er op. dat besch. te Waarde goed be kend staat. Pleiter vroeg de straf tot de voorlooplge inter- neering te beperken. De 40-i. distributieambte- naar J. Pauwe. uit Kruinin- gen, werd in 1943 sympathi- seerend lid der N.S.B. en den N.V.D.terwijl hij VOVA be zorgde en te Middelburg dien9t deed bij den anti-sabotage- dienst. Het bleek, dat P. in 1943, ofschoon hij nimmer aan poli tiek had gedaan, lid werd der N.S.B. om niet naar Duitach- land te moeten en dan Zijn vrouw, die zenuw-patiënte is, alleen met de kinderen te moeten laten. Hy was van 1920 tot 1940 werkzaam bij de firma Blok. H(J is reeds 16 maanden geïnterneerd. Mr. Kuipers wees er óp, dat het thuis blijven van P. dringend noodig was en nu ook nog. Het is zeker verkeerd van hem geweest bij den anti- sabotagedienst te gaan, doch hij heeft er nooit veel kwaad gedaan. Hr| ia er weggegaan en kwam toen bH den distri- butiedienst. wat zyn loon deed dalen van 48 op 28, maar hij wilde zijn vrouw des nachts niet langer alleen la ten. Hij weigerde bij de land wacht te gaan, waarop Jan Dekker hem voor lafaard uit schold. Spr. vroeg de straf te laten bij de reeds onder, gane interneering. De 28-J. ambtenaar bij de binnenvisscheriJ, M. Schipper te Nisse, werd in 1943 sym- pathiacerend lid der N.S.B., lid van den N.V.D. en van den Landstand en boerenleider, or ganisator en administrateur van de afd. Visscherjj, terwyi hjj collecteerde voor Winter hulp S. bekende alles wat hem ten laste is gelegd. Vroeger was hij palingvisscher. In '43 dacht hjj er beter van te wor den als hij lid der N.S.B. werd. Nu begrijpt hy wel dit niet te hebben moeten doen. De verd., mr. P. C. Adriaanse, vertrouwt dat het tribunaal zal volstaan met den tijd, dat S. reeds geïnterneerd was. De zaak tegen R. M. Wi- chersWlerdsma uit Oostka- pelle, werd voor onbepaalden tijd uitgesteld. De 48-j. frultkweeker S. J. C. Freller uit Kruiningen, werd in 1983 lid van de N. S.B., ln 1942 van den N.VJX, collecteerde Voor Winterhulp, was leider van den binnenl. handel in aardappelen, groen te en fruit voor Zeeland en lid van den buurtboerenraad van den N. Landatahd; hij colporteerde en was ook lid van de landwacht. Deze man, die deed of hy veel vergeten was, geraakte ln een debat met den voorzitter van het tribunaal over de grondwette lijke positie van ons land tij dens de bezetting. De verd., mr. van Hasselt, schetste zh'n cliënt als Idealist. De 29-J. tulnier M. Bruel uit Goes sloot zich ln 1942 als sympathl3eerend lid der N.S. B. aan en schreef aan den boerenleider in Zeeland boven een brief „2 Sprokkelmaand 1942" en teekende met „ka- meraad". Besch. zei reeds na 3 mnd. bedankt te hebben. Nadat een getuige verklaard had, dat hij beach, kende als anti-Duitsch, bepleitte mr P. C. Adriaanse clementie. De 35-j. J. L. van Oeveren uit Wolfaartsdyk werd in 1942 sympathiseerend en in 1944 gewoon lid der N.S.B.; werkte voor Winterhulp en N.V.D. Zij bekende nu verkeerd te hebben gehandeld. Mr. F. W. Adriaanse zag in besch. een der slachtoffers van de Nazi- propaganda en vroeg clemen tie, ook met het oog op de kinderen. De 52-j. timmerman M. Dry. gers uit 's Heer Abtskerke werd in 1941 lid der N.S.B.; LAATSTE NIEUWS Ontwerp Vermogens- aanwasbelastlng ingediend. Heden Is het ontwerp van wet op de Verniogensaanwas- belastlng by de Tweede Ka mer ingediend. Het houdt voor allen vermogen*aai»wa«, door zwarten handel of dienstver richting voor den vUand ver. kregen, een tarief ln van 90 De overige toenemingen van vermogen tullen worden getroffen door een tarief van 50 Van natuuriyke personen is 5000 en vah kinderen 1000 vrijgesteld van belasting. Voor- zien is in een reeks van by. zondere vrijstelling, die even wel niet ln mindering komen op vermogensaanwa8, welke op onoirbare wyze is verkre gen. Ook N.V.'a en eenige an dere categorieën van lichamen worden ln de belasting be trokken. Zooveel mogeiyk wordt dubbele belastingheffing voorkomen. De malversaties bij de Unilever. Over de malversaties by de Unilever Verkoopcentrale zyn thans nadere byzonderheden te publiceeren. In deze zaak zyn tot nu toe reeds 24 arrestaties verricht. In het nachteiyk uur van 5 Februari werd de 46-jarige kapper C. van D aangehouden met 15 kg. margarine, die ny beweerde gekocht te hebben van H. C. V., een 39-larigen vertegenwoordiger van -de Uni lever Verkoop Centrale uit Schiedam. Deze V. gaf toe, dat hij reeds duizenden kilogram men margarine verkocht had voor den 44-jarigen afdeellngs. cbef van de U.V.C., A. B. M.. die met de administratie var. de bonnen was belast. V. had er dik aan verdiend. De afdeelingschef M., Ver klaarde dat hem in het begin van den oorlog door den 47- j. procuratiehouder J. B. een groot aantal bonnen was ter nand gesteld, zooveel, dat het er evengoed 500.000 als twee a drie millioen konden zyn. Deze bonnen ontving hy door bemiddeling van den 59-jari- fen administratief leider van et kantoor Rotterdam, C. van V. De afdeelingschef M. gal aan B. bonnen uit de zgn. „bonnenpot". Deze bonnen liet hy dan door V. uit Schiedam verkoopen Ten huize van M. werd evenals by H. C. V. het een en ander in beslag geno men o.a. een bontjas van 13.000, een frigidajre, een achryfmachine, een aantal ef fecten en een bedrag van 20.000 enz. Van de winst had hij ook een auto gekocht, maar die was hem door de Duit- schere afhandig gemaakt. De procuratiehouder J. i> zei ge handeld te hebben in opdracht van den directeur, den 47-ja- rigen A. van der P. uit 'i--Gra- vennage. Volgens mededeelin- gen van deze- laatste had hij icort na het uitoreken van den oorlog een bonnenpot gevormd van 500.000 rantsoenen van een kwart kilogram. Uit die pot werd tydena den oorlog voor het personeel kwistig geput, waarby de directeur en de drie adjunctdirecteuren zich niet onbetuigd lieten. De directeur gebruikte soms duizend kg. margarine per week om te ruilen. Na de bevrijding, toen langen tyd geen margarine voorradig was, Is de bon nenpot aarivankeiyk geliqui deerd. maar kort daarop gaf de directeur weer het sein, waarna de procuratiehouder J B. opnieuw voor een bonnenpot zorgde. Op 10 Februari, terwyi de familie voor zyn verjaardag gezellig byeen zat, is de direc teur gearresteerd. Ook werden aangehouden de drie adjunct- directeuren, de 50-j, A L. uit Rotterdam, de 59-J. Vv. F. C. D. uit Voorburg en de 57-jarige J. A. C K. uit 's-Gravenhage. Op het restant van den bon nenpot, nl. 180.000 rantsoenen, is nog beslag gelegd kunnen wore em. Op 1 Febr. Werd aangehou den de 40-j. magazijnmeester W A. van S. die voor de af gifte van margarine en vet aan het personeel zorgde, maar ook zichzelf niet vergat. Hy verklaarde dat alleen de directeur reeds tientallen ton nen margarine en vet en eenige duizenden flesschen sla olie heeft ontvangen. Voorts werden van 't kantoor van de U.V.C. eenige vrachtauto's» le vensmiddelen ln beslag geno men, alles door ruiling ver kregen. Voorts werden aange houden de 44-jarige F. H. ten H., inspecteur-chef van de U. V.C. uit 's-Gravenhage en de 52-jarige inspecteur-chef van net verkoopkantoor te Rotter dam H. A. H., die ook groote partyen margarine en vet heb ben betrokken. De directie alleen heeft meer ontvangen dan het geheele personeel te zamen. was lid van N.V.D. en N.A. F.: werkte voor Winterhulp, colporteerde met Vova, werd lid van de Landwacht en ging o.a. naar de vormingsschool te Lunteren voor een kader kamp der N.S.B. Hy wilde nu doen gelooven als landwachter alleen persoonsbewyzen te hebben moeten controleeren. De voorzitter zag besch. ech- ter als Iemand, die behoort tot de grootste schurkenben- de, die in ons land rondliep. Mr. F. W. Adriaanse wees er o.a. op dat besch. geen nienschea heeft aangehouden. Na-lnleytring bankpapier neg mogelijk. Voor hen, die door omstan digheden buiten hun wil niet in staat zyn geweest buiten omloop gestelde bank. en muntbiljetten en zllverbons van andere coupures dan van 500 en 1000 tydig in te leveren, bestaat hiertoe als- nog gelegenheid. Aanvraag kan geschieden op een ad 0.50 by de Nea. Bank en hare agentschappen te ver- krygen formulier. Dit geldt ook voor hen die reeds een aanvraag per brief indienden en daar by al dan niet papier geld inleverden. Geen voldoening over Ned. voorstellen. „Vitfwel geen Indonesiër is voldaan over de Nederland- sche voorstellen in den hul digen vonn betreffende den toekomstige» status van Indo nesië", zoo heeft Sjahrir Vrijdag aan den correspon dent van Reuter te Batavia verklaard. Men verwacht dat Sjahrir met zyn „kabinet" Maandag naar Djokjakarta zal vertrek ken om de reconstructie van het „kabinet" te bespreken. De partyleiders komen hier Don derdag a.s. byeen, Ook de com munistische leider Tan Malak- ka zou bij de besprekingen aanwezig zyn. Nieuwe pelroleumbonnen. Voor het tydvak van 25 Febr. t-m. 30 Maart 1946 wordt op de bonnen 047 en 542 der bonkaarten K 603, 2H 1. pe troleum beschikbaar gesteld. In verband met de bevoorra ding van den handel is het mo. geiyk. dat de petroleum niet overal te zelfder tU<l verkrflg- baar zal zyn. Voorinlevenng der bonnen li evenwel niet toegestaan. Nieuw distributieiysteem voor schoenen. tn de eerste 3 maanden van '40 zullen 1.500.000 paar straatschoenen 1 n distributie komen. Allereerst zullen de oudste aanvragen worden af gedaan. De diitrlbutiedlensten krygen thans reeds 60 paar per maand per 1000 inwoners. Daarnaast komen binnenkort nog 2 millioen paar Ameri- kaansche schoenen. De bezwaren welke het af wikkelen van oude aanvragen met zich meebrengt en de onbillijkheden welke hier voor sommige bevolkingsgroepen in zyn gelegen, zyn aanlei ding geweest om een nieuw distributie-systeem te over wegen, waarby deze oude aanvragen als vervallen kun nen worden beschouwd. T.z.t. komen hierover nadere me- üedeeltngen. DE MARINESTAKING IN BOMBAY GEËINDIGD. Het centrale stakingscomité van het Brltsch-Indische ma rinepersoneel heeft Vrijdag avond met meerderheid van stemmen besloten den stakers le adviseeren de wapens neer te leggen, zich onvoorwaarde lijk over te geven en het werk Zaterdag weer te hervatten, Voordien hadden 19 vlieg tuigen van de R.A.F. boven Bombay gecirkeld. DE ,-JOHAN DE WITT" GEARRIVEERD. Het s.a. „Johan de Witt" met 1025 repatrieerenden zou in den afgeloopen nacht te Amsterdam aankomen en van ochtend 10 uur zou met de- barkeeren begonnen worden. De „Oranje" is Vrijdagmor gen uit Tandjong Prlok naar Nederland vertrokken. teren nu Helmond op bezoek komt. Er zullen dan echter ook eens doelpunten gemAAkt moeten worden. De stand la: NAC 11 7 8 1 23—6 17 Longa 10 0 3 1 30—6 15 BVV 10 7 0 3 21—9 14 Willem Q 10 6 2 2 21—13 14 NO AD 9 6 1 2 21—11 13 Eindhov. 10 4 4 2 17—8 12 RKTVV 10 2 3 5 9—24 7 Helmond 10 1 4 5 9—19 6 Baronie 11 1 4 6 12—29 6 U 2e klasse: Axel—Terneuzen, MiddelburgGoes. Nu Axel het zoet der over winning heeft gesmaakt, zal Terneuzen flink van zich af moeten bijten om ook thans de volle winst te behalon. De stryd van nummer 1 tegen nummer laatst zal vry zeker de Goes-positie nog meer ver sterken. Alleen Breskens kan practlsch nog roet in het kampioenseten gooien, zooals uit oen stand duideiyk biykt: Goes 6 5 1 0 26—7 11 Breskens 5 4 0 1 15—13 8 Terneuzen 4 2 0 2 8—9 4 De Zeeuwen 3 0 2 1 3—12 2 Axel 5 1 0 4 6—14 2 Middelburg 6 0 14 11—19 1 Se klasse: De Zeeuwen II— Middelburg II. RCS—EMM, Goes n—Zeelandia, Vlissin gen n—Yerseke. De Zeeuwen-reserve» kun nen wel revanche nemen op de groen-witten, terwijl RCS moeite genoeg zal hebben met de blauwwitten. die hun den voet nog al eens dwars zetten. Zeelandia heeft een kansje op de eerste overwinning cn Yer seke zal het zeker niet cadeau krijgen tegen de rood-witten. Hier 1» de stand: Yersêke 9 8 1 0 54—15 17 RCS 4 4 0 0 22—4 8 Vlissing. II 4 3 0 1 119 6 Zeeuwen II 4 2 0 2 917 4 Goes n 7 115 10—31 3 Middelb. H 7 1 1 5 17—35 3 Zeelandia 7 0 2 5 14—29 2 EMM 2 0 11 6—3 1 3e klaaao H: Corn Boys- Hulst, Sluiskil—Steen. Corn Boys kan nog een gooi waartoe ze echter van Hulst doen naar de tweede plaats, moet winnen, wat nog niet zal meevallen- Steen won Zondag met niet minder dan 81 en is daarmede de eerste kam pioen. Een pracht resultaat! De wedstrijd in Sluiskil is van geen belang meer. Ter neuzen II draagt definitief de roode lantaarn, zooal» biyat uit den stand Steen 9 8 0 1 40—15 16 Clinge 7 4 0 3 23—13 8 Sluiskil 7 3 13 19—16 7 Corn Boys 6 3 0 3 6—16 6 Hulst 7 3 0 4 18—21 6 Terneuz. n 8 0 1 7 12—37 1 3e klasse I: Breskens II— Sport VEREENIG ING S- KAMPIOEN SCHAPPEN VAN HET K.N.G.V. De technische commissie van het K.N.G.V, heeft beslo ten ook over te gaan tot het houden van Ned. vereeniglngs- kampioenschappen. Op deze wedstrijden komt elke deel nemende ploeg met 7 personen uit, waarvan de laagst ge plaatste op elk onderdeel niet voor de puntentelling wordt meegerekend. De onderdeelen, waaruit de wedatryd bestaat, ty'n vrije oefeningen, paardoltige, rek, ringen, brug en paardensprln- gen. Er worden dri» kampi oenschappen ingesteld n.1. het algemeen kampioenschap (d.i. voor een gecombineerde hee- ren- en damesploeg)het kam pioenschap voor dames; het kampioenschap voor heeren. De wedstrijden om den titel voor het Jaar 1946 zijn door het K.N.G.V. vastgesteld op Zondag 3 Maart a.s. te Leeuwarden in de Harmonie. VOETBAL. le klasse: NO ADRBC, RK TW—LONGA. Baronie DNL NAC, BVV—WILLEM H, VlissingenHelmond, Het ziet er niet naar uit, dat NOAD de fraaie* kans die het nog steeds bezit tegen RBC zal verspelen. Twee plaatseiy- ke ontmoetingen staan op het programma en ln beide geval len hélt het sterk over naar een overwinning der gasten, al zal vooral NAC moeten op passen voor herhaling van den gedeelteiyken misstap, die ze in het eerste treffen deed Hoewel de Bosschena ren er de laatste weken bitter weinig van terecht gebracht hebben, belooft do return- match tegen Willen H tevens een revanche voor de neder laag, dio de tricolores hun in Tilburg toebrachten. Vlissin gen krygt gelegenheid haar positie eenigermate te verbe- VÏissingen 9 1 1 7 6—28 3 RBC 8 0 1 7 9—25 1 m— Hoofdplaat, Schoondyk Aardenburg, LJzendyk. Biervliet. Hoofdplaat zal wel op hot volle pond beslag leggen, ter- wyl Aardenburg flink zal moeten aanpakken om oeide punten mee naar huis te krij gen. Biervliet in haar huldi gen vorm moet ook de lastige IJzendyke-klip kunnen omzei len. Hier is ae stand nu: Biervliet 6 5 1 0 33—8 11 Hoofdplaat 6 4 11 20—12 9 Oostburg 6 2 2 2 1524 6 IJzendiike 6 2 13 1713 5 Aardenburg 5 113 1026 3 Breskens II 3 1 0 2 711 2 Schoondyke 6 1 0 5 10—20 2 Op 23 Februari a.s. vindt te Amsterdam de opening plaats van een belangryke tweekamp dammen (voorwedstrijd om den wereldtitel) tusschen R. C. Keiler, nationaal kampioen 1944 en P. Röozenburg, natio naal kampioen 1943. De bot sing tusscnen het hoogstaande wetenschappelijke spel van Keiler en de genialiteit van den jeugdigen Roozenburg, die ook op het Kersttournooi te Yerseke zyn kunnen zoo over. tuigend demonstreerde, zal met veel interesse worden gevolgd. Predikbeurten ZUID-BEVELAND. Ned. Herv. kerk: Hoede kens kerke: 9.30 ds. Beneder, 2 geen dienst; Baarland: 9.30 ,'een dienst; 2 Borssele: _0 ds. Bunjes, 2.30 leesdienst; Ellewoutsdyk: 10 ds. v. Wil- lenswaard, 2.30 geen bijbelle zing; 's Gravenpolder: 9.30 en 2 ds. van Hoogstraten; 's Hee- renhoek: 10 dhr. Overgaauw; Heinkensz&nd: 10 ds. Ren ting, 2.30 dhr. Overgaauw; Nisse: 9.30 (H. Av.), 2 ds. v. Voorst Vader (afscheid). Oudel&nde: 9.30 ds. Hcymans, 2 dhr. Hey boer; Üvez&nde: 10 en 2 ds. van Burgcler; Driewegen: geen dienst; Nieuwdorp; 10 ds. Luuring, 2.30 dhr. Geürtsen: Lewedorp: 10 ds. van der Waa; Bieze- linge: 10 dhr. Heyboer, 2.30 ds. Breek; Driewegen: geen dienst. Geref. kerk: Borssele: 2 x leesdienst. Gercf. gcm.: Borssele: 3 x leesd.; 's Gravenpolder: leesd.; Hoedekenskerkc: 9.30 en 1.30 leesd. Doopsgez. gem. Goes: geen dienst. HOOG. EN LAAGWATER VLISSINGEN. Zondag hoog te 7.05 en -j- N.A.P.; laag te 0.55 en 19.45, rasp. 1.47 en 1.32 m. 13.27. resp. 1.64 en 1.79 m. -- N.A..P Maandag komt de zon op te 20.52, resp. 1.24 en 1.13 m. N.A.P. Laag te 1.44 en 14.26, resp. i.öl en 1.61 m. N.A.P. ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op te .39 en gaat onder te 18.09. De maan resp. te 8.30 cn te 11.01. Eerste kwartier 2.56. Maandag komt de zon op ct 7.36 en gaat onder te 18.11. De maan resp. te 3.03 en te 11.33. De Directeur van den Dis- tributiedienst te Goes maakt bekend, dat van 25 t.m. 27 Februari a.s. en van 4 t.m. 14 Maart a.s. van 9—12 en 13.3016.30 uur. behalve des Zaterdags van 912 uur, de uitreiking zal geschieden van bonkaarten KA t.m. KE 604, bonkaarten LA t.m. LE 604, Tabakskaarten QA 60L Ver- snaperingenkaart QB 004 en fecombineerde kaarten QC 04 volgens nummering der stamkaart van het hoofd van het gezin. Maandag 26 Febr. vm, de nos. 1850, nm. 351700; Dinsdag 26 Febr. vm. 701— 1050; nm. 1051—1400; Woens- dag 27 Febr. vm. 1401—1750. nm. 1751—2100; Maandag 4 Maart vm. 2101—2600, nm. 2601—3100; Dinsdag 5 Maart vm. 3101—3000, nm. 3601— 4100; Woensdag 6 Maart vm. 41014600, nm. 4601—5100; Donderdag 7 Maart vm. 6101 -5600, nm. 6601—8100; Vrij dag 8 Maart vm. 61016600. nm. 6601—7100; Zaterdag 9 Maart vm. 71017600; Maan dag 11 Maart vm. 7601 8100, nm. 81018600; Dins dag 12 Maart vm. 8601—9100, nm. 9101—9600; Woensdag 13 Maart vm. 960110100; nm. 10101—10600; Donderdag 14 Maart vm. 1060111100; nm. 11101 en hooger. Medegebracht dienen te wor den de Tweede Distributie- stamkaarten c.q. Nood-Tweede Diatributiestamkaarten met bijbehoorende inlegvellen van alle gezinsleden. UITREIKING KLOMPENBONNEN. De Leider van den Distri- butiedlenst 's Heer Arends- kerke maakt bekend, dat de genen die vóór 15 Jan. '46 een klompenbon hebben aan gevraagd en geen bericht van afwyzing ontvingen, een bon kunnen afhalen op ae vol gende zittingen: Kapeile: Woensdag tl Febr. 9.3010.30 collectieve aanvr.; 10.80—12 wijk A 1—A 150. 13—14 Wtfk A 151—A 270; 14 —15.30 wijk A 271—A 430. W'emeldinge: Donderdag 28 Febr.: 9.30—10.30 collectieve aanvragen; 10.3012 wHk A; 13—14 wijk B 1—B 160; 14— 15.30 wyk B 101—B 284 en wyk c. Kapelle: Vrfldag i Maart: 9.30—11 wijk B en C. Biezelinge: VrUdag 1 Maart: 12.30—14 wiik D 1—D 140; 14—15.30 wyk D 141-D 230 en wyk E. Schore: Zaterdag l Maart: 9.3010.30 wyk F en wyk G 1—G 60: 10.30—11.30 wyk G 61—G 145. Wolfaartsdyk: Maandag 4 Maart: 9—10 wyk A 1—A 65; 10—11 wyk A 66—A 130; 11—12 wyk A 141—A 195; 13,30—14.30 wijk A 196—A 260; 14.30—16 wyk A 261— A 336. Dingdag 5 Maart: 910 wyk B 1—B 65; 10—11 wyk B 66—B 130; 11—12 B 131— B 151 en C 1—C 40; 13.30— 14.30 C 41-C 110; 14 30—16 C 111—C 139 en D 54 en D 55. Kloetlnge: Woensdag 8 Mrt:. 910.30 voor personen wier familienaam begint met één der letters A t.m. G; 10.30— 12 H t.m. L; 13—14.30 M lm. S: 14.30—16 T t.m. Z. Kattendijke: Donderdag 7 Maart: 9.8010.30 wrik A 1— A 65: 10.30—12 wyk A 66— A 158. Wllhelminadorp: Donderdag 7 Maart: 13.30—14.30 collec tieve aanvragen; 14.3016 wyk B. Hoedekenskerke: Vrijdag 8 Maart: 9.30—10.30 wijk A 1— A 90; 10.30—12 wyk A 91— A 192 en wyk C. Kwadendamme: Vrydag 8 Weerbericht Verandertyk. Voor de kuststrook: aanvan kelijke matige Noordel. wind, later toenemend en krimpend. Wisselende bewolking met nu en dan sneeuw of regen. Wei nig verandering in tempera tuur. Voor het binnenland: in den nacht afnemende bewolking met lichte vorst, morgen weer toenemende bewolking, nu en dan sneeuw of regen Krim pende en toenemende wind. Maart: 13.30—14.30 Wflk B 1B 90; 14.3015.30 wijk B 91—B 178. 's Heer Abtskerke: Zater dag 9 Maart: 9.30—10.30 wyk A; 10.30—11.30 wyk B en C. Baarland: Maandag 11 Mrt: 9.3010.30 wyk A 1—A 40; 10.3012 wyk A 41A 50; wijk B en C 1C 10; 1314 wijk Cll—C 60; 14—15.30 wyk C 61—C 98 en wijk D. De oude en nieuwe distribu tiestamkaarten moeten wor- ;en meegebracht Voor de overige plaatsen ln den Distributlekrlng s Hecr- Arendskerke volgen nadere publicatlas. KRABBEN DUKE. AANVRAGEN VOOR KLOMPEN BONNEN. Aanvragen hiervoor kunnen, door degenen die overeenkom stig de beroepenliist voor klompen ln aanmerking ko men. nog worden ingediend t.m. Dinsdag 5 Maart a.s. De genen die reed# een bon ont vingen kunnen pas 6 maanden na verstrekking van den bon, opnieuw een aanvraag indie nen, AANVRAGEN TEXTIELGOKDEREN. Teneinde eenige regel te krijgen in de aanvragen voor textiel, zullen op het kantoor of de agentschappen alleen ln verband met a.s. bevalling, ontslag mil. dienst, ziekte of huwelijk aanvraagformulieren verstrekt worden. Voor overige gevallen zullen bij de oerstvoL gende uitreiking van bonkaar ten formulieren per gezin ver. strekt worden. Op ieder for mulier kan slechs voor één persoon aangevraagd worden, terwyi in het algemeen slechts één stuks bovenkleedlng of maximaal twee stuks onder- kleeding toegewezen zal kun nen worden. Onvolledig of on juist ingevulde formulieren worden niet in behandeling ge. nomen. KUIKENS. Aan alle personen welke, bij den P.B.H. of ten kantore van den Prov. Voerselcommissaris v. Zeeland kuikens hebben aan gevraagd en in de termen-val len voor een toewyzing zal eerstdaags een kuikenbon wor. den toegezonden. Ongeacht of de aanvrager meer of minder dan 50 st. heeft aangevraagd, wordt niet meer dan 1 rant soenbon kuikens afgegeven. Deze rantsoenbon geeft recht op 52 kuikens. Personen die hun rantsoen bon bij geen enkele broeder kunnen plaatsen, kunnen deze met begeleidend schryven re- tourneeren aan het kantoor van den Prov. Voedaclcomm. v Zeeland Afd. Pluimvee. Alsdan zullen evenals het voorgaande jaar, de kuikens in Brabant of Holland besteld worden, waar na deze, met inschakeling van den handel, tegen officieele prys verhoogd met vrachtkos ten worden thuis bezorgd. In verband met bovenstaan de mededeeling worden perso nen die in de gelegenheid zijn een flink kwantum eendagskui- kens op te fokken voor ande ren nogmaals verzocht zich in verbinding te stellen met den heer B. v. Asperen-Vervenne. Thorbeckelaan 337. 's-Graven hage of met het kantoor van den Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland Afd. Pluimvee. Fok- en Vermeerderingsbe- dryven komen hiervoor niet in aanmerking. Verder alle pluim- veebedryven in Zeeland welke hiervoor geschikt zyn. Een en ander ter beoordeeling van den Rijksvoorlichtingsdienst voor Pluimvee. Het benoodigde voe. der en de brandstof wordt ver strekt. Alle kosten en risico's, verbonden aan de opfok van kuikens moeten door de opfok- bedrijven bekostigd en gedra gen worden. Ook bij het niet afnemen of wanbetaling draagt de opfokker alle verantwoor ding. Voor de aanschaf van de kuikens moet de opfokker eveneens zorg dragen. Zoo noo dig ia het kantoor van den P. V.C. te Goes hèm hierin be hulpzaam. Een extra toewyzing kuikens, gelyk aan 10 van het aantal op te fokken kui kens zal aan lederen opfokker verstrekt worden om zooveel mogeiyk zekerheid te hebben dat «en behooriyk aantal hen nen zal kunnen worden afge leverd. Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg door O. Th. Rotman 84. Maar (oen h«t geheel donker wn9. op het maanlicht na. werd meneer Krui zemunt wakker Hij schudde x'n hoofd een» flink heen en weer, en toen viel zijn oog op het raamgat, dat nu geen enkele belemmering meer opleverde. Bin nen enkele tellen had hij er 2'n hoofd door. toen s'n schouders, en toen... hol Hij kon niet ver der, ca terug even min! 85. De arme man wrong en duwde wel een halt uur lang. OndertUMchen had hij een prachtig uit zicht op de binncn- Elaat», aan alle anten omringd door een muur. Totdat plotseling een Eroo- te hond den hoek om kwam. die verwoed begon te blalfen. „Stl StJ" riep me neer Kruizemunt. ..hij la zoet I Stil tnnarl" Maar de homt scheen alken Hindoes te verstaan en bleet doorblat- leu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 9