Uit de provincie. EEN EEREPLICHT VOOR WALCHEREN. Nu de dijken van Walcheren dicht zijn en in de komende dagen de vlaggen zullen waai en boven dit eiland, rust op zijn bewoners een eereplicht. Het comité „Walcheren moet droog dat in de voorbije maanden reeds zoo veel deed ten behoeve van de ontspan ning der dijkwerkers, heeft onlangs in ons blad een be roep gedaan op de bevolking van Walcheren. Het organi seert de feestelijkheden, die volgende week aan de dijk werkers worden aangeboden on heeft om de kosten daarvan te kunnen dekken geld noodig. Als teeken van dankbaarheid vroeg het de bewoners van Walcheren deze gelden bijeen te brengen. Als resultaat van dezen op roep zijn reeds enkele flinke g-iften ontvangen. Het totaal is echter tot dusver beneden de verwachtingen gebleven, jn ieder geval lang niet vol doende om de kosten te be strijden Welnu: het mag een eere plicht der bewoners van Wal cheren genoemd worden, er zorg voor te dragen, dat hier in verandering komt. Wjj heb ben reden te over om de dijk werkers dankbaar te zijn voor hetgeen zij presteerden. Wij moeten er zorg voor dra gen, dat deze feestelijkheden volledig slagen en dat het comité „Walcheren moet droogditmaal ruimschoots armslag heeft. Men geve dus met royale hand. Het adres van den pen ningmeester is L. A. van Westen, Dam 32 te Middel burg Gelden kunnen in con tanten worden afgedragen, of Ser post of bankrekening wor. en overgemaakt. Men geve mild 1 Men geve snel. Het volledige welslagen der feestc is ervan afhanke lijk 42.000 uit kantoor ontvreemd. HET GESTOLEN E REEDS WEER ACHTERHAALD. In den nacht van Donderdag op Vrijdag, omstreeks 3.15 uur. ontdekte een waker van de M.U.Z. dat er ingebroken was in de directiekeet aan de ha ven. Naar schatting werd een bedrag van 42.000, bestemd voor loonuitbetaling, vermist. De politie heeft den trein van 4 uur uit Vlissingen opge houden waarbii in een coupé 'n zak'met 42.000 werd ge vonden. In de duisternis maak ten de daders zich echter uit de voeten Een zak met inbre- kerswerkt'uigen werd eveneens gevonden. De politie heeft be langrijke aanwijzingen in han den en een spoedige arrestatie van de daders kan verwacht worden. Het onderzoek duurt voort. EEN VERBETERING VOOR DE Z.-VLAMINGEN. Naar aanleiding van een door ons op een persconferen tie van de Spoorwegen te Eindhoven gemaakte opmer king over de aansluiting van den trein GoesVlissingen op Zaterdag, op de boot Vlissin genBreskens van 11.50 uur, mochten wij thans bericht ontvangen dat met ingang van 11 Maart a.s. deze trein te 10.25 uur van Goes zal ver trekken en te 11.30 te Vlis singen aankomen. Hierdoor is dus de aansluiting verkregen, zonder dat de bootdienst ge wijzigd behoeft te worden voor een trein, die slechts eenmaal per week loopt. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Het. Zeeuwsche Kamerlid, mr. dr. Mes, heeft aan den mi nister van openbare werken vragen gesteld over den toe stand van de haven van Vlis singen. Hierin wordt gewezen op het feit dat enkele wrak stukken nog steeds de binnen- vaart in de haven belemmeren, Gevraagd word of het oprui- mingswerk niet sneller zou kunnen plaats vinden. Voorts wordt den minister gevraagd of het mogelijk te achten is dat de bootdienst Vlissingen— Engeland niet te Vlissingen zal terugkeeren als gevolg van den toestand van de haven. Mocht dit het geval zijn, dan wordt gevraagd of de minister bereid is te bevorderen dat de haven zoo spoedig mogelijk in orde wordt gebracht vanwege het belang voor ons land en niet het minst voor Zeeland. COMMANDANT 2-14-R.L ONDERSCHEIDEN. Majoor van Oort, comman- dant van 2-14-R.I. is door den Engelschen koning benoemd tot „Honorable Member of the British Empire (M.B.E.)". Deze onderscheiding werd toegekend voor de belangrijke diensten bewezen aan de 21ste Army Group, waarbij 2-14 R.I. was ingedeeld. Vrijwel tegelijk met het eindigen van deze opdracht vertrok het batal jon na een kort verblijf in Engeland, naar Indië. DIRECTEUR GEMEENTEWERKEN GOES Ter voorziening in de vaca ture, die binnenkort zal ont staan als directeur van de ge meentewerken te Goes is bij den gemeenteraad de volgende voordracht ingediend: ir. C. de Hoogh, ingenieur bij bouw en woningtoezicht te Den Haag en ir. C. B. Roest, dis trictscommissaris voor den noodwoningbouw te Zierikzee. zee. JOSEPH MAC LEOD. De onlangs uitgestelde lezing van den bekenden Engelschen radioreporter Joseph Mac Leod, naar wiens stem gedu rende de bezettingsjaren zoo tallooze Nederlanders hebben geluisterd, zal thans gehouden worden Dinsdag aanstaande in de Luthersche kerk te Middel burg. Zooals bekend komt de opbrengst van dezen avond, die gehouden wordt onder auspiciën van de Z.VU.. ten goede aan kunstenaars- die oorlogsslachtoffer zijn gewor den BAL MASQUÉ TE MIDDELBURG. Donderdagavond werd voor het eerst na 7 jaar in Middel burg weer een gemaskerd ba] gehouden in de zalen van het schuttershof. De heer A. Meeuwsen, dansleeraar en de heer R. Vreeswijk hebben als organisators met dezen avond zeer veel succes gehad. Er waren honderden gecostumeer. den en ge maskerden, die zich tot diep in den nacht op den dansvloer bewogen. De Baby tonband musiceerde. Er waren tal van prijzen uitgeloofd voor de fraaiste en origineelste costumes en de jury had bjj de toekenning daarvan een moei lijke taak. De afdeeling Vlissingen van de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedien den hield Woensdagavond haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental zich in stij gende lijn beweegt en aan zienlijk hooger is, dan voor de opheffing het geval was. De periodiek aftredende be stuursleden werden herkozen. In een vacature werd tót be stuurslid gekozen de heer C. C. Kamermans. Besloten werd dat de af deeling zal deelnemen aan het jeugdwerk van den Chr. Besturenbond. Met een inte ressante inleiding over de .Bedrijfsorganisatie" werd deze bijeenkomst besloten. Met ingang van 15 Januari 1946 is ingetrokken de aanwij zing van de gemeente Bigge- kerke als gemeente, waar de werkzaamheden van secretaris door den burgemeester worden bekleed. Ged. Staten van Zeeland hebben aan den heer H. P. Winkster. op diens verzoek, met ingang van 16 April a.s eervol ontslag verleend uit zij ne betrekking als bode-ka merbewaarder ter Provinciale Griffie, onder dankbetuiging voor ae vele goede diensten door hem in die functie bewe zen. Tot administratief ambtenaar 2de kl. op het arrondissements. bureau van den rijkswaterstaat te Arnhem is benoemd de heer Jacq. van der Gouwe, die als zoodanig werkzaam was te Teraeuzen. Tot schrijver le kir op het bureau van cfe directie Gelder land te Arnhem is benoemd de heer J. v. d. Gouwe jr.. thans schrijver 2de kl. te Middelburg. Tot schrijver le kl. van den Rijkswaterstaat op het bureau Directie Beneden-Rivieren te 's-Gravenhage is benoemd de heer J. A. C. v. d Gouwe te Axel. APOTHEKEN. Vanaf heden tot en met volgende week zrjn des nachts en den geheelen Zondag de volgende apotheken geopend te Middelburg apotheek van de Garde; te Goes apotheek la Porte en te Vlissingen apotheek van Ockenburg (St. Jacobsstraat). In verband met de kleine oppervlakte van ons blad heb ben wij van de autoriteiten vergunning gekregen eenmaal per week, des Zaterdags, met een dubbel nummer te ver schijnen, terwijl ons in ver band met de definitieve dich ting van de dijken nog twee pagina's extra werden toege staan. Kunst en letteren „PYGMAUON". Opvoering door H.MJD.F. te Middelburg. Drie avonden achtereen heeft het Middelburgsch Dilet tanten Tooneel in den Schouw burg aldaar voor een uitver kochte zaal Shaws befaamde tooneelstuk Pygmalion ge speeld. Het heeft daarbfl zeer hoog gegrepen, want Shaw stelt aan de spelers eischen, die eigenlijk de krachten van dilettanten te boven gaan. De rollen van Elisa Doolittle, het bloemenmeisje, dat door prof. Higgins omgetooverd wordt in een „dame van de wereld" en van prof, Higgins zelf z(jn zeer zwaar, terwijl de rol van kolonel Pickering, de „colle ga" van Higgins. arm is aan woorden, maar rijk aan moge lijkheden tot voortreffelijk stil spel. Ook de bijrollen zijn trouwens verre van gemakke lijk. Zonder eenige reserve kan echter worden vastgesteld, dat H.M.D.T. een verbluffend knappe prestatie heeft gele verd en voor het voetlicht is getreden met een geacheveer de, boeiende vertolking, waar op zeer weinig critiek valt uit te oefenen. In mevr. J. B. van Verre Hangard -en den heer B. A. van Verre beschikte het over een Elisa en een prof. Hi: die het stuk droegen. Voorai eerstgenoemde heeft nage noeg geen inzinking gehad. Zij beschikt over een uitste kend komisch talent en wist de mogelijkheden van haar rol ten volle uit te buiten. LAATSTE NIEUWS Ontwerp Vermogens- aanwasbelasting ingediend. Heden is het ontwerp van wet op de Vermogensaanwas- belasting bij de Tweed® Ka mer ingediend. Het houdt voor allen vermogensaanwas, door zwarten handel of dienstver richting voor den vijand ver kregen, een tarief In van 90 De overige toenemingen van vermogen zullen worden getroffen door een tarief van 50 Van natuurlijke personen is 5000 en van kinderen 1000 vrijgesteld van belasting. Voor zien is in een reeks van bij zondere vrijstelling, die even wel niet in mindering komen op vermogensaanwas, welke op onoirbare wijze is verkre gen. Ook N.V.'s en eenige an dere categorieën van lichamen worden in de belasting be,- trokken. Zooveel mogelijk wordt dubbele belastingheffing voorkomen. De malversaties bij de Unilever. Over de malversaties btf dej Unilever Verkoopcentrale zijn thans nadere bijzonderheden te publiceeren. In deze zaak zijn tot au toe reeds 24 arrestaties verricht. In het nachtelijk uur van 5 Februari werd de 46-jarige kapper C. van D aangehouden met 15 kg. margarine, die hij beweerde gekocht te hebben van H. C. V., een 39-jarigen vertegenwoordiger van de Uni lever Verkoop Centrale uit Schiedam. Deze V. gaf toe, dat hij reeds duizenden kilogram men margarine verkocht had voor den 44-jarigen afdeelings chef van de U.V.C., A. B. M„ die met de administratie van de bonnen was belast. V. had er dik aan verdiend. De afdeelingschef M„ ver klaarde dat hem in het begin van den oorlog door den 47- j. procuratiehouder J. B. een groot aantal bonnen was ter hand gesteld, zooveel, dat het er evengoed 500.000 als twee drie millioen konden zijn. Deze bonnen ontving hij door bemiddeling van den 59-jari- ;en administratief leider van iet kantoor Rotterdam, C. van V. De afdeelingschef M. gaf aan B. bonnen uit de zgn. „bonnenpot". Deze bonnen Het hij dan door V. uit Schiedam verkoopen Ten huize van M. werd evenals bij H. C. V. het een en ander ih beslag geno men o.a. een bontjas van 13.000, een irigidaire, een schrijfmachine, een aantal ef fecten en een bedrag van 20.000 enz. Van de winst had hjj ook een auto gekocht, maar die was hem door de Duit- schers afhandig gemaakt. De procuratiehouder J. B zei ge handeld te hebben in opdracht van den directeur, den 47-ja- rigen A. van der P. uit 's--Gra. venhage. Volgens mededeelin- :en van deze laatste had hij :ort na het uitbreken van den oorlog een bonnenpot gevormd van 500.000 rantsoenen van een kwart kilogram. Uit die pot werd tijdens den oorlog voor het personeel kwistig geput, waarbij de directeur en de drie adjunctdirecteuren zich niet onbetuigd lieten. De directeur gebruikte soms duizend kg. margarine per week om te ruilen. Na de bevrijding, toen er langen tijd geen margarine voorradig was, is de bon nenpot aanvankelijk geliqui deerd, maar kort daarop gaf de directeur weer het sein, Slechts in het vierde bedrijf had zü enkele zwakkere mo menten, maar de open doek jes, die zij kreeg, bewezen, hoe zeer haar spel gewaardeerd werd. De heer van Verre was eveneens zeer goed en verdient onmiddellijk naast Elisa ge noemd te worden. De rol van kol. Pickering was in handen van den heer W. de Pagter, wiens voornaamste taak het was tegenspel op beide eerst- vermelden te geven. Hij kweet zich prachtig hiervan en ac centueerde daardoor op de juiste momenten het spel van Higgins en Elisa. De verdere rollen waren eveneens in goede handen. Mevr. D. ScheltensKoopS paste als mevr. Higgins, de lieer J. H. Popma als Alfred Doolittle uitstekend aan bij de hoofdfiguren, evenals mevr. S. de LoozeWiersma als de huishoudster van Hig gins. Jhr. mr. E. W. F. Wtte- waall van Stoetwegen zorgde als regisseur vóór een vlot tooneelbewegen en had zijn acteurs en actrices een voor treffelijke rolopvatting bijge bracht. Regiefouten waren er niet. De décors van den heer F. Blaauw waren zeer artis tiek en uitermate geslaagd. Niet voor niets kreeg de too- nèelaankleeding en het tweede bedrijf applaus! Grime en kapwerk waren ver zorgd door de fa. D. H. Mi- chels uit Amsterdam. De vertolking van Pygma lion oogstte een dankbaar ap plaus, dat meer dan verdiend was. Het Middelburgsche Di- lettantentooneel heeft voor drie uitstekende tooneelavonden ge zorgd en bewonderenswaardig werk verricht. De eerste voor stelling werd bijgewoond door den Commissaris der Konin gin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford en den burgemees ter van Middelburg, mr. A J. v. d. Weel. Voor de dames waren er dien avond bloemen. waarna de procuratiehouder J B. opnieuw voor een bonnenpot zorgde. Op 10 Februari, terwijl de familie voor zijn verjaardag gezellig bijeen zat, is de direc teur gearresteerd. Ook werden aangehouden de drie adjunct directeuren, de 50*j. A. L. uit Rotterdam, de 59-j. W. F. C. D. uit Voorburg en de 57-jarige J. A. C. K. uit 's-Gravenhage. Op het restant van den bon nenpot, nl. 180.CD0 rantsoenen, is nog beslag gelegd kunnen wore zn. Op 1 Febr. werd aangehou den de 40-j. magazijnmeester W A. van S. die voor de af gifte van margarine en vet aan het personeel zorgde, maar ook zichzelf niet vergat. Hij verklaarde dat alleen de directeur reeds tientallen ton nen margarine en vet en eenige duizenden flesschen sla olie heeft ontvangen. Voorts werden van 't kantoor van de U.V.C. eenige vrachtauto's le vensmiddelen in beslag geno men, alles door ruiling ver kregen. Voorts werden aange houden de 44-jarige F. H. ten H., inspecteur-chef van de U. V.C. uit 's-Gravenhage en de 52-jarige inspecteur-chef van het verkoopkantoor te Rotter dam, H. A. H., die ook groote partijen margarine en vet heb ben betrokken. De directie alleen heeft meer ontvangen dan het geheele personeel te zamen. Na-inlevering bankpapier nog mogelijk. Voor hen, dié door omstan digheden buiten hun wil niet in staat zijn geweest buiten omloop gestelde bank. en muntbiljetten en zllverbons van andere coupures dan van 500 en 1000 tijdig in te leveren, bestaat hiertoe als nog gelegenheid. Aanvraag kan geschieden op een ad 0.50 bij de Nea. Bank en hare agentschappen te ver krijgen formulier. Dit geldt ook voor hen die reeds een aanvraag per brief indienden en daarbij al dan niet papier geld inleverden. Geen voldoening over Ned. voorstellen, „Vrijwel geen Indonesiër is voldaan over de Nederland, sche voorstellen ln den hul digen vorm betreffende den toekomstigen status van Indo nesië", zoo heeft Sjahrir Vrijdag aan den correspon dent van Reuter te Batavia verklaard. Men verwacht dat Sjahrir met zijn „kabinet" Maandag naar Djokjakarta zal vertrek ken om de reconstructie van het „kabinet" te bespreken. De partijleiders komen nier Don derdag a.s. bijeen, Ook de com munistische leider Tan Malak- ka zou bjj de besprekingen aanwezig zijn. Nieuwe petroleumbonnen. Voor het tijdvak van 25 Febr. tm. 30 Maart 1946 wordt op de bonnen 047 en 542 der bonkaarten K 603, 2% I. pe troleum beschikbaar gesteld. In verband met de bevoorra ding van den handel is het mo. gelijk, dat petroleum niet overal to zelfder tfld verkrijg baar zal zijn. Voorinlevenng der bonnen is evenwel niet toegestaan. Nieuw distributiesysteem voor schoenen. In de eerste 3 maanden van '46 zullen 1.500.000 paar straatschoenen i n distributie komen. Allereerst zullen de oudste aanvragen worden af gedaan. De distributiedien^ten krijgen thans reeds 60 paar ger maand per 1000 inwoners. laarnaast komen binnenkort nog 2 millioen paar Ameri- kaansche schoenen. De bezwaren welke het af wikkelen van oude aanvragen met zich meebrengt en de onbillijkheden welke hier voor sommige bevolkingsgroepen in zijn gelegen, zfln aanlei ding geweest om een nieuw distributie-systeem te over wegen, waarbij deze oude aanvragen als vervallen kun nen worden beschouwd. T.z.t. komen hierover nadere me- dedeelingen. DE MA RINE ST A KING IN BOMBAY GEËINDIGD. Het centrale stakingscomité van het Britsch-Indische ma rinepersoneel heeft Vrijdag avond met meerderheid van stemmen besloten den stakers te advlseefeh de wapens neer te leggen, zich onvoorwaarde lijk over te geven en het werk Zaterdag weer te hervatten. Voordien hadden 19 vlieg tuigen van de R.A.F. boven Bombay gecirkeld. DE „JOHAN DE WITT" GEARRIVEERD. Het s.s. „Johan de* Witt' met 1025 repatrieerenden zou in den afgeloopen nacht te Amsterdam aankomen en van ochtend 10 uur zou met de- barkeeren begonnen worden. De vOranje" is Vrijdagmor gen int Tandjong Priok naar Nederland vertrokken. Predikbeurten WALCHEREN. Ned. Herv. kerk: Aagte- kerke: 10 da. Valeton, 7 ds. v. Loon; Arnemuiden: 10 en 6 dhr. Begeer, 2 ds. Simoons; Domburg: 10 ds. Nicolaï; 7 ds. Visser, 1.30 ds. Reus; _St. Laurens: 10 da. Simoons; Nw. en St. Joosland: 10 (H.A.), 2.30 (H.A.), ds. Waardenburg; Oostkapelle: 10 ds. v. Woer den, 2.30 ds. Nicolaï; Vrouwen polder: 2 ds. Valeton; Ga- pinge: 10 dhr. Buijs. Geref. kerk: St. Laurens: 10 leesd., 2.30 ds. Koning; Vlis singen: 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg. Geref. kerk (art. 31 K.O.): Souburg: 10 en 2.30 (Kanaal straat 56) leesd. Evang. Luth. kerk: Middel burg: 10 ds. Hartjes; Vlissin gen: 10 da. de Boer (gemeen- schappel. dienst m. Doopsgez.). Doopsgez. gem.: Middelburg: 10.15 mej. dr. Bakker; Vlis singen: 10 da. de Boer. Chr. Geref. kerk: Middel burg: 10 en 3 prof. Wisse; Vlissingen: 9.30 en 4 leesd. Geref. kerk (H.V.): Middel burg: 10 ds. v. Deth. Geref. gem.: Arnemuiden: j.30, 2 en 6 leesd.; Aagte- kerke: 10 en 2.30 leesd.; Mid delburg: 9.30, 2 en 6 leesd.; Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Ver. v. VriJz. Herv.: Mid delburg: 2.30 ds. Hanneman; Vlissingen: (P. Krugerstraat) 10.43 ds. Hanneman. Leger des Hells: Middel burg: 10 kapt. Bakkenes, 3 en 7.30 Kommandant Ch. Dur- man; Vlissingen: 9.30 Kom mandant Ch. Duim an, 7.30 kapt. Verwaal. Herat. A post, gem.: Vlis singen: 10 en 4.30 ds. de Vries. Weerbericht Veranderlijk. Voor de kuststrook: aanvan kelijke matige Noordel. wind, later toenemend en krimpend. Wisselende bewolking met nu en dan sneeuw of regen. Wei nig verandering in tempera tuur. Voor het binnenland: in den nacht afnemende bewolking met lichte vorst, morgen weer toenemende bewolking, nu en dan sneeuw of regen, Krim pende en toenemende wind. Sport VFJtEENIGINGS- KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET K.N.G.V. De technische commissie van het K.N.G.V. heeft beslo ten ook over te gaan tot het houden van Ned. vereenigings- kampioenschappen. Op deze wedstrijden komt elke deel nemende ploeg met 7 personen uit, waarvan de laagst ge plaatste op elk onderdeel niet voor de pun ten telling wordt meegerekend. De onderdeelen, waaruit de wedstrijd bestaat, zijn vrije oefeningen, paardoltige, rek, ringen, brug en paardensprin- gen. Er worden drie kampi oenschappen ingesteld n.l. het algemeen kampioenschap (d.i. voor een gecombineerde hee- ren- en damesploeg)het kam pioenschap voor dames; het kampioenschap voor heeren. De wedstrijden om den titel voor het jaar 1946 zqn door het K.N.G.V. vastgesteld op Zondag 3 Maart a.s. te Leeuwarden ln de Harmonie. VOETBAL, le klasse: NOADRBC RK TW—LONGA, Baronie DNL NAC, BW—WILLEM II, VlissingenH ©lmond. Het ziet er niet naar uit, dat NOAD de fraaie kans die het nog steeds bezit tegen RBC zal verspelen. Twee plaatselij ke ontmoetingen staan op het programma en in beide geval len helt het sterk over naar een overwinning der gasten, al zal vooral NAC moeten op passen voor herhaling van den gedeeltelijken misstap, die ze in het eerste treffen deed Hoewel de Bosschena ren er de laatste weken bitter weinig van terecht gebracht hebben, belooft de return- match tegen Willen n tevens een revanche voor de neder laag, die de tricolores hun in Tilburg toebrachten. Vlissin gen krtjgt gelegenheid haar positie eenigermate te verbe teren nu Helmond op bezoek komt. Er zullen dan echter ook eens doelpunten gemédkt moeten worden. De stand is: NAC 11 7 3 1 23—6 17 Longa 10 6 3 1 306 15 BW 10 7 0 3 21—9 14 Willem II 10 6 2 2 21—13 14 NOAD 9 6 1 2 21—11 13 Elndhov. 10 4 4 2 17—12 RKTW 10 2 3 5 9—24 7 Helmond 10 1 4 5 919 6 Baronie 11 1 4 6 12—29 6 Vlissingen 9 1 1 7 628 3 RBC 8 0 1 7 9—25 1 2e klasse: AxelTerneuzen, MiddelburgGoes. Nu Axel het zoet der over winning heeft gesmaakt, zal Teraeuzen flink van zich af moeten bijten om ook thans de volle winst te behalen. De strgd van nummer 1 tegen nummer laatst zal vrij zeker de Goes-positie nog meer ver sterken. Alleen Breskens kan practisch nog roet ln het kampioenseten gooien, zooals uit aen stand duidelijk blijkt: Goes 6 5 1 0 26—7 11 Breskens 5 4 0 1 1513 8 Teraeuzen 4 2 0 2 89 4 De Zeeuwen 3 0 2 1 812 2 Axel 5 1 0 4 6—14 2 Middelburg 5 0 14 11—19 1 3e klasse: De Zeeuwen II Middelburg H, RCS—EMM Goes IIZeelandia, Vlissin gen nYerseke. De Zeeuwen-reseirves kun nen wel revanche nemen op de groen-witten, terwijl RCS moeite genoeg zal hebben met de blauwwitten, die hun den voet nog al eens dwars zetten. Zeelandia heeft een kansje op de eerste overwinning en Yer seke zal het zeker niet cadeau krijgen tegen de rood-witten. Hier is de stand: Yerseke 9 8 1 0 54—15 17 RCS 4 4 0 0 22—4 8 Vlissing. H 4 3 0 1 11—9 6 Zeeuwen II 4 2 0 2 917 4 Goes n 7 115 16—31 3 Middelb. D 7115 17—35 3 Zeelandia 7 0 2 5 14—29 2 EMM 2 0 11 5—8 1 3e klasse H: Corn Boys- Hulst, SluiskilSteen. Corn Boys kan nog een gooi waartoe ze echter van Hulst doen naar de tweede plaats, moet winnen, wat nog met zal meevallen. Steen won Zondag met niet minder dan 81 en is daarmede de eerste kam- Êioen. Een pracht resultaat! »e wedstrijd in Sluiskil is van geen belang meer. Ter- neuzen n draagt definitief de roode lantaarn, zooala blijkt uit den stand Steen 9 8 0 1 40—15 16 Clinge 7 4 0 3 23—13 Sluiskil 7 3 13 19—16 Corn Boys 6 3 0 3 616 Hulst 7 3 0 4 18—21 Teraeuz. H 8 0 1 7 12—37 1 3e klasse I: Breskens H Hoofdplaat, Schoondijke Aardenburg, Uzendijke Biervliet. Hoofdplaat zal wel op het volle pond beslag leggen, ter wijl Aardenburg flink zal moeten aanpakken om beide punten mee naar huis té krij gen. Biervliet in haar huldi gen vorm moet ook de lastige Uzendijke-klip kunnen omzei len. Hier ia de stand nu: Biervliet 6 5 1 0 33—6 11 Hoofdplaat 6 4 1 1 20—12 9 Oostburg 6 2 2 2 1524 6 IJzendijke 6 2 13 17—13 5 Aardenburg 5 113 1026 3 Breskens 3 1 0 2 711 2 Schoondijke 6 1 0 5 1020 2 Op 23 Februari a.s. vindt te Amsterdam de opening plaats van een belangrijke tweeKamp dammen (voorwedstrijd om den wereldtitel) tusschen R. C. Keiler, nationaal kampioen 1944 en P. Roozenburg, natio naal kampioen 1943. De bot sing tusschen het hoogstaande wetenschappelijke spel van Keiler en de genialiteit van den jeugdigen Roozenburg, die ook op het Kersttournooi te Yerseke zijn kunnen zoo over tuigend demonstreerde, ial met veel interesse worden gevolgd. DAMMEN. Donderdagavond had vriendschappelijke ontmoeting plaats tusschen Vlissingen— Middelburg, waarvan de uit slag als volgt luidt: Jac. BoogaardJ. Strooband jr. 02; L. Goedbloed jr.— M. F. de Jonge 1—1; O. Hel- lingaW. Boogaard 02; A. van SorgenJ. Strooband 0 2; P. MaagH. Geurtz 2; W. CysouwJ. Roelands Officleele publicaties De Dlstributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat de uitreiking van bonkaarten levensmiddelen (4e en 5e pe riode 17 Maart—11 Mei) be nevens tabaks-, versnaperin gen. en gecombineerde kaarten aan inwoners der gemeente Vlissingen zal geschieden van Maandag 25 Febr t.m. Woens dag 13 Maart 1946 volgens onderstaand schema Maandag 25 Febr. lett. A en C; Dinsdag 26 Febr lett. B t.m. Blok; Woensdag 27 Febr. rest letter B; Donderdag 28 Febr. lett. D en E; Vrijdag 1 Mrt. lett F en G; Zaterdag 2 Mrt. lett. H. Voor de overige letters volgt nog een nadere bekendmaking. Uitgereikt worden aan alle mannelijke personen, geboren in 1928 of vroeger één tabaks-, versnaperingen- of gecombi neerde kaart naar keuze, aan alle vrouwelijke personen ge boren in 1928 of vroeger één versnaperingen- of gecombi, neerdekaart naar keuze en aan de overige personen alleen een versnaperingenkaart. Ver strekte kaarten kunnen in geen enkel geval worden omge ruild. Men wordt er nadrukke lijk op gewezen, dat ieder ver plicht is op de aangegeven tijdstippen en letters te ver schijnen. De uitreiking vindt plaats in het Distributiekan toor, Bellamypark 43, aan de loketten 15 en 16, lederen werkdag van 912 en 24 uur; 's Zaterdags van 912 uur. Medegebracht moeten wor den alle Tweede Distributie- stamkaarten met bij behoo ren de inlegvellen. Teneinde in de getroffen ge. bieden t.w. Walcheren, Schou wen en Duiveland. West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Tho- len en St. Philipsland het op fokken van kuikens zoo vlug en economisch mogelijk uit te breiden ligt het in het voorne men voor deze gebieden ln plaats van ongesexte eendags- kuikens jonge hennen beschik baar te stellen Hiervoor is de medewerking rioodig van alle personen die in de gelegenheid zijn een flink kwantum kui kens op te fokken. Door den heer Rijkspluimveeteelt-consu lent B. v. Asperen Vervenne, Thorbeckelaan 337, 's-Graven hage, zijn hiertoe reeds stap pen ondernomen en diverse van ouds bekende opfokkers van pluimvee aangezocht. Meerdere opfokkers zijn echter nog noo dig, zij die hiervoor nog in aan merking willen komen kunnen zich alsnog wenden tot boven- genoemden pluimveeteeltconsu. lent of tot onze Afd, Pluimvee van het kantoor v. d. P.V.C, te Goes. Fok- en Vermeerde- ringsbedrijven komen hiervoor niet in aanmerking. Verder alle pluimveebedrijven, welke hiervoor geschikt zijn en over voldoende materiaal beschik-» ken, een en ander ter beoor deeling van den Rijksvoorlich tingsdienst voor Pluimvee. Het benoodigde voeder en de brandstof wordt verstrekt. Een ol_2: G. Luwema—P. de RuN-K"™ toewjjzlng kuUrens. ge- X lnle n On 1ft Cf- t.Qn haf QOnrQl ter 11; W. NeijenhuisB. F. Montenari 11; G. Ruijg P. v. Hemert 11; M. Maas J Bliek 1—1; M. Bakker— C. de Vos 11; L. Labruijère A. Walraven 20; G. v. d. VoordeW. Imanse 20; J. B. KochW. Semeijn 20; R. v. Dalen—J. Parent 02; G. PoortvlietC. v. Luijk 2— 0; P. van BelzenH. v. Eenennaam 02; M. Snel M. Reijnout 11. De wedstrijd is dus. gewon nen door Middelburg met 21—15 pt. Voor het kampioenschap bil jarten van Walcheren 4e klasse werden Vrijdagavond te Vlis singen de volgende partijen ge. speeld: 75 30 16 64 30 9 75 74 Damen Dorpmans v. Luik Leerdam v. d. Kasteele 75 Walrave Dorpmans Neufiglise Korff Leerdam Damen v. d. Kasteele 54 2.50 2.13 2.08 2.05 2.58 2.13 2.67 2.03 2.50 2.00 2.50 1.80 Hedenavond worden gespeeld: KorffDorpmans, Walrave Leerdam, KorffDamen, Dorp. mansv. d. Kasteele. lijk aan 10 van het aantal op te fokken kuikens zal aan iederen opfokker verstrekt worden. Teneinde in de getroffen ge. bieden de pluimveestapel zoo vlug en economisch mogelijk uit te breiden, wordt elkeen die een kuikenbon voor onge sexte eendagskuikens heeft ontvangen in de gelegenheid gesteld jonge hennen aan te vragen. BQ genoegzame opfokgele- ?enheid kunnen personen uit Walcheren, Schouwen en Dui veland, West-Zeeuwsch-Vlaan. deren en Tholen en St. Philips, land die jonge hennen in plaats van eendagskuikens wenschen te koopen, hun rantsoenbon eendagskuikens aan het kan toor van den Prov. Voedsel- commissaris voor Zeeland, afd. Pluimvee retoumeeren. Alhoe wel over het algemeen steeds Witte Leghorn zal worden ge leverd. zal getracht worden re kening te houden met ev wen. schen voor een ander ras. In afwachting van de De- slissing van den Dienst der Prijsbeheerschf&g kan nu reeds worden medegedeeld dat de prijs der jonge hennen zal varieeren van 4.tot 5. Bij het mislukken van den opfok kan echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard worden. Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg door Q. Th. Rotmin HOOG. EN LAAGWATER VLISSINGEN. Zondag hoog te 7.05 en -j- N.A.P.; laag te 0.55 en 19.45, resp. 1.47 en 1.32 m. 13.27, resp. 1.64 en 1.79 m. - N.A.P Maandag komt de zon op te 20.52, resp. 1.24 en 1.13 m. N.A.P. Laag te 1.44 en 14.26, resp. i.öl en 1.61 m. N.AJ». ZON EN MAAN. Zondag komt de zon op te '.'.39 en gaat onder te 18.09. De maan resp. te 3.30 en te 11.01. Eerste kwartier 2 56. Maandag komt de zon op et 't .36 en gaat onder te 18.11. De maan resp. te 3.03 en te 11.33. 84. Maar toen hat geheel donker was. op hat maanlicht na, werd meneer Krui- temunt wakker. Hij schudde z'tt hoofd eens flink heen en weer, en toert viel zijn oog op liet raamgat, dat nu geen enkele belemmering meer opleverde. Bin nen enkele tellen had hij er z'n hoofd door. toen z'a schouders, en toen... hol Hij kon niet ver der. en terug even- mint 85. De arme nan wrong en duwde wel een hall uur lang. Dndertusschcn had hij een prachtig uit zicht op de binnen- laats, aan alle anten omringd door een muur. Totdat plotseling ten groo te hond den hoek om kwam. die verwoed begon te blaffen. ,,Stl St!" riep me neer Kruizemunt. ..hij Ih zoet I Stil mnarl" Maar de hond scheen alleen Hindoes te verstaan en bleef doorblaf- fcn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 15