F. JANSEN DE SPAR Carage „Centrum" COMMISSIE HERSTEL EN OPBOUW WALCHEREN" AAN HET WERK. Uit de provincie. Officieele publicaties International Packard Nash 1 Nonnen voor huls vesting vastgesteld. Langzaam maar zeker richt Walcheren zich weer op. On onderbroken gaat het werk aan de droogmaking voort en wie over de reeds herstelde wegen trekt, voelt, ondanks de triestheid van het landschap met zijn natte huizen en hoe ven, bewondering voor wat reeds gepresteerd werd. De commissie „Herstel en Opbouw Walcheren", eenige maanden geleden door den Comm. der Koningin in het leven geroepen, heeft zich eerst, teneinde oen nuttige taakver- deeling te scheppen, in drie werkcommissie's gesplitst en is onmiddellijk aan den slag gegaan. Zij hoopt nu spoedig haar werkzaamheden over ge heel Walcheren te kunnen uit breiden. Toch is de taak der commissie niet gemakkelijk, waar èn de opbouw èn het geheele herstel draaien om arbeidskrachten en materialen, twee artikelen die buitenge woon schaars zhn, hoewel de samenwerking oer commissies met den vertegenwoordiger van het ministerie van openbare werken en wederopbouw, Ir. Gerber, die in alle commissies zitting heeft, veel doet ver wachten. Naast de zorg voor de problemen der boeren, land arbeiders en de overige be volking, neemt het huisves- tingsvraagstuk wel een zeer voorname plaats in. De commissie „Huisvesting" is op het oogenblik doende de woningbehoefte van het eiland te begrooten in verband met het feit, dat in de troonrede naar voren kwam, dat men in 1946 in ons land 10.000 woningen denkt te bouwen. Ook wordt er gewerkt aan de her-aansluiting van gas- en waterleiding, ja er zullen dooi de bevoegde instanties zelfs bij Ged. Staten voorstellen worden ingediend om ook de nog niet aangesloten gemeen, tes aan te sluiten. Doch niet uitsluitend op technisch gebiéd, ook op dat der volksgezondheid wordt er hard gewerkt. Er zijn normen vastgesteld, waaraan de ge ïnundeerd geweest zijnde wo ningen moeten voldoen voor zij weer bewoond mogen wor den. Normen die niet alleen wat huisvesting, maar ook wat rioleering en drinkwater voorziening betreft aan zeer hooge hygiënische bepalingen moeten voldoen. In een circu laire zijn de gemeenten van alle eischen op de hoogte ge- steld. Men kan weliswaar met de huidige wettige bepalingen ?een dwingende inenting tegen :yphus bewerkstelligen, doch dit is niet direct noodzakeiyk zoolang tenminste de drink watervoorziening en rioleering goed geregeld zijn, al blijft het aanbevelitig verdienen, dat er in iedere gemeente een vrij willige inenting tegen typhus plaats heeft. Zoo wordt er overal op Walcheren hard gewerkt tot dit eiland eens weer met eere den naam van „Zeelands Tuin" kan dragen. OFFICIEELE BELANGSTELLING VOOB RAMMEKENS. Bjj het blokkeeren van het laatste dijkgat op Walcheren heeft bet ook aan belang stelling van officieele zijde niet ontbroken. Aanwezig waren o.m. oud-minister Tromp, brigadier C. J. Montgo mery, H. Q. 5L off C Sub Area, die altrjd groote belang stelling aan den dag heeft ge legd voor de djjkgaten en zorgde voor het beschikbaar- stellen van vrachtauto's dukws en terrapins. Verder de commandant der Palestrjn- sche brigade, brigadier Benja min en als vertegenwoordiger voor den commandant der zee macht kol. Tissot de Patot. Ook de Engelsche, Ameri- kaansche en Belgische oorlogs correspondenten waren aan wezig en Jo de Haas nam het vierde (en vermoedelijk laat ste) deel van de film over de droogmaking van Walcheren op! De loonen in den weder opbouw. Het bericht in ons nummer van Donderdag jl. betreffende de loonen in den wederop bouw blijkt aanleiding tot mis verstand te kunnen geven. De kwestie is echter aldus, dat het plaatselijk contractloon 10 prestatieloon m^g wor den uitbetaald. Ter vervulling van de vaca ture. ontstaan door de ontslag, name van den heer A. D. F. van der Wart, oud lid van Ged. Staten van Zeeland, als lid der Commissie voor de hygiëne van het kind in Zeeland, heb ben Ged. Staten het lid van hun College, den heer mr. dr. A. J. J. m. Mes aangewezen °ni in genoemde commissie zitting te nemen. STICHTING HERSTEL ZEELAND 1M5. Ged. Staten van Zeeland hebben benoemd tot lid van het bestuur der Stichting Her stel Zeeland 1945, de heerenj J. L. Verhagen te Vlissingen, als vertegenwoordiger van de Stichting Nieuw-Walcheren; C. Zwagerman te Middelburg, namens de Stichting Oorlogs getroffenen; R. Gerritsen te Zierikzee, namens de Stichting Schaduw; A Geschiere tc Grljpskerke, namens de Stich ting Geïnundeerde Grondge bruikers en van de samenwer kende Landbouworganisaties: J. J. van Hcut, architect te Goes, namens de Stichting Oorlogsgedupeerden Zuid-Be- veland; J. F. Brooijmans te St. Annaland, namens de Stichting Oorlogsgedupeerden Tholen en St. PhÖipsland en de samenwerkende Landbouwor ganisaties; K. van Everdingen te Vlissingen, namens de Ka. mer van Koophandel; D. F. P. Hoegen te Middelburg, namens de Prov. afdeeling van de H. A.R.K.; A. van Dongen te Oostburg, namens de Commis sie Zeeuwsch-Vlaandere®. De eerste vergadering van het bestuur der Stichting vindt plaats op Maandag 28 Jan. a.s. Bij besluit van den Commis saris der Koningin van 22 Jan. 1946, is het stakingsbevel van den heer M. J. Verbruggen, burgemeester van de gemeente Waterlandkerkje, ingetrokken. Met ingang van 24 Jan. 1946 !s genoemde -burgemeester weer m z\jn functie hersteld. Bjj besluit van den minister van Binnenlandsche Zakéti van 1 Jan. '46 is met. ingang van denzelfden datum, overeen komstig het advies aan de commissie van advies, bedoeld In artikel 5, vierde lid van het Zuiveringsbesluit '45, ontslag verleend aan den heer E. F. A. A. Arbroscheer, als burge meester der gemeente Philip pine, ingevolge artikel 2, eer ste lid van voornoemd besluit. Dubbelmannenkwartet „Octavo". Donderdag gaf het dubbel mannenkwartet „Octavo" te Goes o.l.v, den heer J. Kouse maker voor een zeer goed be zette Schuttershofzaal zijn eerste concert. Na een ope ningswoord van den voorzit- ter den heer "Van Doorn, open de „Octavo" het programma met als eerste nummer ons mooie Volkslied. Al dadelijk bleek dat de dirigent erin ge slaagd is een goeden samen- zang tot stand te brengen. Daarna volgden „Zondag morgen op de heide" en „Die- Vesper" en „De Nacht". Voor al „Die Vesper" werd zeer goed gezongen. In „Sandmann- chen" kwamen vooral de bas sen goed tot hun recht, Het is gelukkig dat de directeur het eenvoudige gekozen heeft. We konden weer eens hooren hoe mooi eenvoudige liederen gezonden kunnen worden. Het 8-tal nupimers, waarmee werd besloten, viel zeer in den smaak. Vooral het oude liedje: ..Ik heb mijn wagen volgela den", bew. Adr. Kousemaker, deed het goed. Nog een enkele opmerking over de uitspraak. De dirigent heeft de uitspraak zeker niet verwaarloosd, doch zou het niet mogelijk zijn met zoo'n kwartet de woorden te kunnen volgen zonder tekstboekje Dit ging nu niet altijd. Het pro°Tamma werd zeer ;oed afgewisseld door mevr. BonthuisD'hont en mej. R. Caro met den heer Ferwerda aan den vleugel, „Octavo" belooft veel voor die toekomst. Donderdagavond had onder groote belangstelling uit de sportwereld, in het f[Slot Ost- ende" te Goee een bijeenkomst plaats van de voetbalvereeni gen „Goes" en „Robur". Vegens ziekte van den heer C. A. van Asperen, nam de tweede spreker ir. A. van Em- menes, diens taak over en be handelde de spelregels, de tac tiek en de techniek van de voetbalsport op duidelijke wij ze. Verschillende aanwezigen hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen en de beantwoor ding hiervan bracht ook veel belangwekkends naar voren. meente-opzichter, den heer M. J. Ie Clera. De kosten van ri oleering en demping slooten aan den Dijkwelschenweg wor den on 2282 begroot. Er wondt echter nog niet overal meegewerkt. In de rondvraag kwamen o.m. de slechte straatverlichting te Biezelinge en de afwikkeling der evacuatiegelden ter spra ke. Wat de verlichting betreft heeft men zich ln verbinding gesteld met de P.Z.B.M. en wat de evacuatiegelden betreft, is reeds een regeling getroffen. Bil het bureau van de voed selvoorziening gaat de rege ling echter nog stroef; de hoek van het Armhuis zal opgeruimd en beplant worden. Nadat de voorz. t besloten heeft de be- noemirig van een tweeden ge meentewerkman te overwegen, wordt de vergadering gesloten. Dezer dagen hield de Chr. Ver. voor „Ontwikkeling en Ontspanning" te Wemeldinge, in de Evang. Kerk een decla matie-avond. Na een openings woord van den voorzitter, den heer A. C. Willemsen, heeft ds. J. G. M. Hoogstraten van 's Gravenpolder een keur van gedichten voorgedragen. Een en ander viel bij de aanwezi gen zeer in den smaak. Jam mer dat ziekte en slecht weer velen verhinderden aanwezig te zijn. RAAD VAN KAPELLE VERGADERDE. In de jongste raadsvergade. ring wan Kapelle gaf de wnd. burgemeester J. Balkenende een overzicht van 1945. Dc rekening van het Burg. Arm bestuur over 1944 werd goed- gekeurd en er werd een com missie benoemd die de begroo ting voor 1940 zal nazien. Hei vermenigvuldiringscijfer voor de schoolgeldheffing wordt vastgesteld on 2. Tot onderwij zeres aan de O.L. school te Schore is benoemd mej. J. S. Kosten. In verband met de centralisatie van Bouw. en Wo ningtoezicht zal met ingang van 1 Maart eervol omslag woeden verleend aan den ge Laatste nieuws De Nationale Feestdag. Do regeeringsvoorllclitlngs- dienst deelt mede; De regeering heeft besloten, dien iNationalen Feestdag, waarvoor als datum do 5e Mei was vastgesteld, dit jaar op den 4en Mei te vieren, zulks in verband met het feit. dat 5 Mei op een Zondag valt. Dr. VAN MOOK UIT CAIRO VERTROKKEN. Naar officieel is bekend ge maakt, is dr. van Mook Woens- dag jl. uit Cairo vertrokken- De Veiligheidsraad. MAANDAG BEHANDELING DER 3 KWESTIES. De Veiligheidsraad heeft Vrydag besloten de Perzische, de Indonesische en de Griek- sche kwestie op de agenda voor de e.v. vergadering. Maandagmiddag a.s., te plaat sen. In een brief heeft de Sov jet-delegatie zich tegen behan deling van de Perzische kwes tie door den Veiligheidsraad verzet en drong aan op bila terale besprekingen. Be vin ver klaarde, dat de Brltsche re- -eering de Indonesische en rieksche kwestie gaarne be handeld zal zien, daar haar op deze wtyze de gelegenheid ge boden wordt opheldering te geven over haar optreden. Nieuwe spoordienstregeling. AVONDVERBINDING MET HOLLAND. Maandag a.s. treedt weel een nieuwe dienstregeling van de Spoorwegen in werking. De busdienst GeldermalsenDen Bosch wordt opengesteld, waar door een- belangrijke verbete ring in de vérbinding tusschen het Zuiden en overig Neder land plaats vindt. Voor Zeeland en West Bra bant ziin ook eenige belangrij ke verbeteringen. Zoo zal de trein van 17-00 u- uit Vlissin gen, die slechts liep tot Rilland Bath, nu (op werkdagen) door- loopen over Roosendaal naar Den Bosch en daar aansluiting geven naar het Noorden, waar door men. om 0,18 in Amster dam, 0.10 in Rotterdam en 0.25 in Den Haag kan zjjn via Utrecht. Op Zondag blijft de verbinding Goes (V. 19.40)— Vlissingen (A, 20.40) bestaan ZONDAG GEEN VOETBAL. Alle voor Zondag a.s. vastge stelde voetbalwedstrijden in district IV, alsmede van de afd. Zeeland van den N.V.B. zijn afgelast. Het program van afd. IV is weer opgeschoven naar 3 Febr. De sportuitslagen worden van Zondag a.s. af voortaan van 19.40—19.45 u. uitgezon den over Hilversum I. Weerbericht Weinig verandering. Nevelig of mistig weer, des nachts lichte vorst, vooral in het Oosten. Overigens tempe ratuur om het vriespunt. Ma tige aan de kust tgdeljjk vry krachtige Zuidelijke wind. Hoog. en laag water te Vlissingen. Zondag: hoog 9.06 en 21.67, resp. 1.24 en 1.27 ra. -f- NAP; laag 2.53 en 15:40, resp. 1.47 en 1.65 m. NAP. Maandag: hoog 10.20 en 23.10, resp. 1.25 en 1.32 m. -f NAP; laag 4.11 en 16.53. resp. 1.49 en 1.65 m NAP. Zon en Maan. Zondag komt de zon op te 8.29 en gaat te 17.18 onder. De maan resp. 3.31 en 12.36. Maandag komt de zon te 8.29 op en gaat te 17.19 onder. De maan resp. 4.39 en 13.03. APOTHEKEN. Vanaf heden tot en met vol gende week Vrydag ls des avonds, 's nachts en den gehee- len Zondag geopend te Middel burg apotheek v. d. Harst, te Vlissingen apotheek Ocken- burg, St. Jacobsstraat, te Goe» de Goesche apotheek. LOODSENVEREENIGING „NEDERLAND" WORDT OPGEHEVEN. Met overgroote meerderheid van stemmen heeft de Lood- senvereeniging „Nederland" besloten toe te treden tot den Ambtenarenbond en wel met Ingang van 1 Febr. 1946. Eereraad voor driemanschap Ned. Unie. Begin Oct, heeft het drie manschap van de voorm. Ned. Unie zich tot den minister president gewend, teneinde te geraken tot de benoeming van een commissie, die een objec tieve beoordeeling zou moeten teven over de gegrondheid van e beschuldigingen, die in en kele publicaties werden geuit Prof. Schermerhorn heeft de volgende personen bereid ge vonden in de commissie zitting te nemen: jhr. mr. W. M. de Brauw, advocaat te Den Haag. H. M. J. Dassen, adj.-dir. gew. Arbeidsbur. te Heerlen; dr. J. P. Fockema Andreae, oud- Comm. der Koningin te Gro ningen, Bilthoven; mr. W. A. Offerhaus, notaris te Gronin gen; prof. dr. F. L. R, Sassen, dir.-gen. yan het onderwijs te Den Haag; dr. L. W. G. Schol, ten, dir. Dflz. kweekschool te Utrecht; mr. L, J. A. Trip, dir. Ned. Bank te Amsterdam; mr. J. in 't Veld. burgemeester van Zaandam. Secretaris: mr. J. de Visser, Plein 1813 no. 4, Den Haag. UITSPRAKEN TRIBUNAAL GOES. Het tribunaal te Goes deed Donderdag de volgende uit spraken J. Hoonderd, 52 jaar, café houder, Heinkenszand, 6 mnd. interneering en ontzetting rechten. M. P. Gazan, wed. Korteweg, 58 j., Borssele, vermogen ver beurd verklaard, behalve- hel pensioen en ontzetting rech ten. G. J. Dekker, 41 j. commis. sionnair, Kruiningen, 1 laar interneering, verbeurdverkla ring vermogen tot 3000 en ontzetting rechten. M. A. van den Boer, 31 jaar. landbouwer, Yerseke. ontzet ting rechten en opheffing in. (terneering. De Prov, Zeeuwsche Crt verschijnt heden met 4 pa- gina's ingevolge de onder no. III-497 dd. 7 Nov. '45 gegeven toestemming der Ver. De Ned Dagbladpers '45. Uitreiking bonkaarten voe dingsmiddelen 3e periode 1946, De leider van den distribu- tiedienst 's Heer Arendskerke maakt bekend, dat van 28 Jan. t.m. 16 Febr. 1946 op de data en uren, vermeld op het inleg vel van het gezinshoofd, de bonkaarten voedingsmiddelen voor de 3de periode 1946 zul len worden uitgereikt. Zelfverzorgers voor melk en/of vleesch dienen de geldig verklaarde bonnen van de ar tikelen, waarvoor zij zelfver, z rger zijn, van de 13e per. 1945 en van de 1ste per. 1946 opgeplakt op de bovenstaande uitreiking in te leveren. Van de 2de en 3de periode 1946 kunnen de reeds uitge reikte melk- of vleeschkaarten niet meer ingeleverd worden. De leider van den distribu tiekring Middelburg maakt, onder verwijzing naar de pu blicatie van de Middelburgsche schoenhandelaren, bekend, dat de uitreiking van deze schoe nen zal geschieden in de zaal Mercurius, Koepoortstraat te Middelburg. Deze uitreiking is als volgt geregeld: Maandag 28 Jan. 13.30—21 uur de letters N, O. P en Q; Dinsdag 29 Jan. 9—21 uur de letters R. B, X, Y en Z; Woensdag 30 Jan. 9—21 uur de letters E, F, G. H en I. Donderdag 31 Jan. 921 uur de letters S, T, U, V en J. Men ls verplicht te komen op den dag waarvan de letter van den naam van het gezins hoofd is aangegeven Afwijkin gen zijn niet toegestaan: voor rang wordt niet verleend Zij die verhinderd zijn op den vast- gestelden datum te komen zul len alsnog worden geholpen or Vrijdag 1 Febr. a.s, van 9—1< uur. Voorradig zijn uitsluitend damesschoenen en kinderschoe nen vanaf maat 28. Zy die vo rige maal Amerikaansche le deren schoenen hebben ontvan gen, komen nu niet in aan merking. Ruiling- van schoe nen is niet toegestaan. Voor de overige letters volgt nog een nadere publicatie. Medegebracht dienen te worden de stamkaarten zon der inlegvel. Ook de inwoners van de onder den kring Mid delburg ressorteerende dorper, komen voor deze schoenen in aanmerking. Zij dienen zich echter ook aan de vastgestel de dagen te houden. De Leider van den Distribu- tiedienst Kring Vlissingen maakt, onder verwijzing naar de publicatie in de provinciale dagbladen van Vrydag 18 Jan. jl., bekend, dat de voortzetting der uitreiking bonkaarten le vensmiddelen 3e periode (17 Febr.16 Maart), alsmede de contróle en zegeling der twee de distributiestamkaarten, wel ke geschiedt ten gemeentehui» ze, volgens onderstaande volg orde plaats vindt: Maandag 28 Jan. lett. F en G, Dinsdag 29 Jan. letter H. Woensdag 30 Jan. letter K. Donderdag 31 Jan. letter L. Vrydag 1 Febr. letter M, Zaterdag 2 Febr. lett. I en J. Maandag 4 Febr. letter N. Dinsdag 5 Febr. lett. O en P, Woensdag 0 Febr. lett. Q en R, Donderdag 7 Febr. letter S. Vrydag 8 Febr. lett. T en U. Zaterdag 9 Febr. lett. X, Y en Z. Maandag 31 Febr. letter V. Dinsdag 12 Febr. letter W. Er zal ditmaal geen no-uit- reiking plaats helmen. De Leider van den Distribu- tiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat het weke» lijksche avondspreekuur op Maandag 28 Jan. niet Jcan doorgaan en zal worden ge houden op Woensdag 30 Ja nuari van 78 uur op bet Dis tributiekantoor, Bellamypark 43. Het spreekuur op Dins dagmorgen 29 Jan. van 11—12 uur vervalt. De burgemeester van Vlis singen maakt bekend, dat ge bakken ^eevisch verkrijg baar is bij de volgende winkeliers WolteringVerburg Kerk straat; Nieuwenhuyze, Oude Markt; v. Zwienen, St. Ja cobsstraat: Cortvriendt, ScheL destraat; Merci, ScherminkeJ- destraat Merci, Scherminkel- straat; Weststratc. School straat. De prijs Ss 2.25 oer kg. De visch wordt door den hande laar zender verpakking ge- 'everd. Geslaagd voor het ingeni eursexamen Neder] andsohen landbouw: de heeren D. J. van der Have, geb. te Kapelle en W. J. van Lïere, geb. te Bors sele. Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg door G. Th. Rotman 59. Tegen het vallen van den avond kwa men jij te Caïro aan. Daar ze een honger hadden al* een paard, zetten ze zich voor een ..restaurant" neer, waar ze betrekkelijk goedkoop van aller lei zuidvruchten ge noten. Daar het een Inlandsche winkel was. die er alleen voor toevallige vreemdelingen een paar wankele stoe len op na hield, moest een van hen zich met een zit plaats op het harde plaveisel vergen oe- 00. Den volgenden ochtend schommelde do. piloot een vracht auto met een troepje Arabieren op, om het vliegtuig te ha len en het naar het vliegveld te trana- portceren. Voor Jantje en z'n vader was deze tocht door de felle zon op den duur geen pretje. Maar ze hoopten gauw weer in het vliegtuig te zitten en hun reis te ver volgen. De Ned. Herv. Kerkvoogdij te Aardenburg biedt bij in schrijf te koop aan het U-jarig gewaal van SM tronken (ook in gedeelten), zich bevindende op den Kerkdijk ln den Diame- depolder (naby de Wed. Qaack), In8chrijfbiljetten worden vóór 9 Februari 1946 Ingewacht, met vermelding van het ge- wenschte aantal b(j: Den Voorzitter: J. J. ROSSEEL, Markt 19 Den Secretaris; I. J. VAN DA ALEN, Marktstraat 6, Aardenburg. PENSION BEEKMAN 1» VERPL.AATST Zondag 27- Januari van Oprit i naar BADHUISSTRAAT 116 (Villapark), Huize Johanna, Vlissingen. PRIJSVERLAGING. Zonder vergunning. Petroleum vergassers van 9.75 tot 9.30 Petroleumkannen 5 L. van 4-60 tot 4 45. Petroleumkannen, 8 L. van 3.60 tot 3.45 Koektrommels (nikkel) per stel van 4.25 tot f 4.—. Eénpit8gascomfoortje9 van 3.75 tot 3.55. Verder in voorraad nog vele practische huish. art. in allu- minium en emaille, alles zon der vergunning, Emaille pannen van 16 cm. tot 28 cm. op vergunning. J. ROZEMOND Gravenstraat Middelburg. BEDRIJFSHORECA. De Secretaris der Gew. Afd. Zeeland, zal op IMnsdag 29 Januari te Middelburg GEEN spreekuur houden. Belangrijk! Belangrijk! Alle Aannemers, die niet erkend zijn bij dc B.SB., ge ven zoo spoedig mogeiyk hun adres op bij o.s. Ook voor hen is recht te krijgen- Reeds belangrijke resultaten geboekt. Stukken ter inzage. Doorgeven naar Collega's en opgeven aan: NED- BOND VAN VRIJE BOUW VAKPATROÜN 8. Secretariaat: Bornerbroekse* straat 298, Almeloo (O.) w. M. J. MEEUSE Dansleeraar Middelburg, Denkt U om de inschrijving morgenmiddag van S4 uur in het Schuttershof, Middelburg" Boodschaptasschen. Zoo juist ontvangen pracht luxe BOODSCHAPTASSCHEiN voor 1850 oent. JO F1BBE Vlissingen - Middelburg NETTE JUFFROUW gevraagd voor halve dagen oi voor Vrydag en Zaterdag. Fa. J. B DIESCH. Chocolate rie, Markt, Middelburg, Gevraagd: NET MEISJE „DE GOEDE HARMONIE" Lange Delft, Middelburg. Wegens huvveiyk net DAGMEISJE gevraagd, 's Zondags vry. Me vrouw VAN LOO, Zuidsingel 126, Middelburg. Coöp- Landbouwvereeniging „EILAND WALCHEREN" Middelburg, deelt .mede, dat als haar Ver tegenwoordiger ln den buiten dienst is benoemd de Heer P. SIMPELA.AR te Biggekerke. die de land- en tuinbouwers van Walcheren hoopt te b.zoe ken en ook Donderdags op de markt aanwezig zal zjjn voor het opnemer van bestellingen, etc. Op de N.V. De Vltrite Fa briek te Middelburg kan ge plaatst worden VROUWELIJK PERSONEEL voor contróle-werkzaamheden. Aan te melden op het kantoor der N.V. tusschen 9 en 12 uur en 1.30 en 5.30 uur. Te koop gevraagd, op een der Zeeuwsche eilanden, een BURGERWOONHUIS met tuin, bevattend 2 kamers, keuken eu bykeuken en één of twee zolderkamers- Brieven no 82, Boekhandel FANOY. N Burg, 26—28, Middelburg. GEMEENTE-AVOND HERV. KERK, GOES op Dinsdag 29 Januari a s. ln de Prins van Oranje, 's avonds 8 uur. Spreker: Dr. W. F. DANKBAAR. Onderwerp: Wat heeft de Ned. Hen-, en haar synode te zeg gen in de groote vragen van ons volk. Ieder harteUjk welkom. P Een Toon zonder tante- Een winkel zonder klanten Een spoor zonder rail Een bakker zonder meel Een boer zonder klompen Een landlooper zonder lompen Is lang niet zoo bar Al^ de huisvrouw zonder Spar pRGANISATIE VAN ZELFSTANDIGE KRUIDENIER Gevraagd flinke WERKVROUW 1 middag of 1 morgen per week. LEO HELDER, Bella mypark 38, Vlissingen. N.V. „STOOMTRAM WALCHEREN". AUTOBUSDIENSTEN. Lijn MIDDELBURG—VEERE. Dienstregeling, ingaande 28 Januari 1946 tot nadere aankondiging. ALLEEN OP WERKDAGEN. Middelburg vertrek 7.35 9.— 12.— 15.25 16.35 Veere aankomst 7-55 9.20 12.20 15.45 16 55 Provinciale Boot vertrek 8.12.30 17 13.— 17.30 vertrek 8.30 9.30 13.— 15.50 1730 aankomst 8.50 9 50 13.20 16 10 17.50 Vertrek Middelburg: Blauwedijk, kantoor Stoomtram Wal cheren. Vertrek Veere: Campveersche Toren. Rijwielen kunnen niet voor vervoer worden aangenomen. Provinciale Boot aankomst 8.30 Veere Middelburg longemannen van Goes Zondag 27 Jan. a.s., 5 uur, is er weer een jeugddienst in' de Groote Kerk- Dr. W. F. DANKBAAR preekt over: „Bezielt of Bezeten?" Het kerkkoor zingt: „Alzoo lief heeft God de wereld gehau (Palestina) Geloofsbelijdenis. Gezang 219 1 en 10. Alle plaatsen zijn vry. Al staat Uw geld by POSTGIRO SPAARBANK of BOERENLEENBANK U kunt Uw opdracht voor in schrijving op de 3 Groot- boekleening 1946 of op de 2 Vz Spaarcertificaten tóch Seven aan de Bank, die tot usverre Uwe effectenzaken behartigde en daar in is ge- specialiceerd. Bespreek het met Uwen bankier, hy ls vakman en kat. U dus raad geven. Vereenlging voor den Geld en Effectenhandel op Zuid en Noord-Beveland. MEISJE gevraagd voor twee of drie dagen per week. C. QU1ST, Zuidweg, Nisse- Te koop mijn puike HEE- RENFIETS, zonder banden en een KINDERLEDUtA* s'Ju Piccardtstraat 27, Goes. PERMANENT WAVE, Wasschen en Watergolven Bespreek op tijd om teleur stelling te voorkomen- O. SCHERP - Kortgene Oud telefoonnummer 215. Aan alle automobilisten van Zuid_ en Noord-Beve land en Walcheren berich ten wy, dat de V ertegen woordlglng op ons hebben genomen van de International vrachtwagens en de Packard en Nash perso nenautomobielen. VAN DER VLIET BAK Goes. Wijngaardstraat 66. Telefoon 2404. Mevr. KAKEBEEKE—v. d. TEEN VONK, Patijnweg 28 Goes, vraagt een NET MEISJE voor de kinderen. Wij leveren U gouden Verlo vingsringen voorloopig nog met inlevering), volgens ge- vvenscht model en gewicht! Ook leveren en fabriceeren wtj van Uw oud goud: Ringen; Hangers. Brochettes etc. Koopt bij den Vakman. Reparatie-Inrichting. Inkoop van oud goud. zilver en diamant. Goud- en Zilversmeden, Graveurs, 's H. Hendrikklnderenstraat 51 Telefoon 2426, GOES. JBMHtsttbiMammHBBn Gediplomeerd Makelaar-Taxateur in roerende en onroerende goederen, hypotheken en assurantiën P J. DE PUNDER, liwadendamme, Tel- 235, Nissc. Verleent gaarne zyn medewer king voor U om op biliyke wjj- ze taxatiën te verrichten van roerende en onroerende goede ren, hypotheken hypothecs e gelaloeningen. koop en verkoop van landerijen, boerderijen, burgerhuizen en andere gebou wen, Uw moeilijkheden kunt U rustig en vrijblijvend kornet be spreken, en lk ben geheel be reid tot het geven van alle door U gewenschte inlichtin gen. Door myn goede trouw tegenover U. wordt Uw welzijn gegarandeerd, en Uw tevreden, heid is mijn grootste belooning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 7