IDE SPAR F. JANSEN Garage „Centrum" Gaat U zich varloven? COMMISSIE EERSTEL EN OPBOUW WALCHEREN AAN HET WERK. Uit de provincie. Officieele publicaties International Packard Nash Normen voor huls vesting vastgesteld. langzaam maar zeker richt Walcheren zich weer op. On onderbroken gaat het wérk aan de droogmaking voort en wie ove>r de reeds herstelde wegen trekt, voelt, ondanks de triestheid van het landschap met ztjn natte huizen en hoe. ven, bewondering voor wat reeds gepresteerd werd. De commissie „Herstel en Öpbotrw Walcheren", eenige maande® geleden door den Comrrt. der Koningin in het leven geroepen, heeft zich eerst, teneinde een nuttige taakver- deeling te scheppen, in drie werkcommlssie's gesplitst ls onmiddellijk aan den slag gegaan. Zij hoopt nu spoedig naar werkzaamheden .over ge heel Walcheren te kunnen uit breiden. Toch is de taak der commlS3ie niet gemakkelijk, waar èn de opbouw èn het geheele herstel draaien om arbeidskrachten en materialen, twee artikelen die buitenge woon schaars znn, hoewel de samenwerking der commissies met den vertegenwoordiger van het ministerie van openbare werken en wederopbouw, ir. Gerber, die in alle commissies Sitting heeft, veel doet ver wachten. Naast de zorg voor de problemen der boeren, land arbeiders en de overig© be volking, neemt het huisvesti- gingsvraagstuk wel een zeer voorname plaats in. De commissie „Hulsvesting" is op het oogenblik doende de Woningbehoefte van het eiland te begfooten in verband met het feit, dat in de troonrede naar voren kwam, dat men in 1946 in ons land 10.000 woningen denkt (e bouwen. Ook wordt er gewerkt aan de heraansluiting Vafi gas- en waterleiding, ja ér zullen door de bevoegde instanties zelfs bij Ged. Staten voorstellen worden ingediend oni ook de nog niet aangesloten gemeen tes aan te Sluiten. Doch niet Uitsluitend op technisch gebied, ook op dat der volksgezondheid wordt er hard gewerkt. Er zijn nonnen vastgesteld, waaraan de ge. inundèerd geweest Zjjnde wo. ningen moeten voldoen voor zij weer bewoond mogen wor den. Normen dis niet alleen wat hulsvesting, maar ook wat rioleering en drinkwater, voorziening betreft aan zéér hooge hygiënische bepalingen moeten voldoen. In een circu laire zijn de gemeenten van alle eischen op de hoogte ge steld. Men kan weliswaar met de huidige wrttige bepalingen geen dwingende inenting tegen typhus bewerkstelligen, doch (fit is niet direct noodzakelijk, zoolang tenminste de drink watervoorziening én rioleering roëd geregeld zijn, al blijft iet aanbeveling verdienen, dat er in iedere gemeente een vrij willige inenting tegen typhus plaats heeft. Zoo wordt er overal op Walcheren hard gewerkt tot dit eiland eens weer met eere den naam van „Zeelands Tuin" kan dragen. OFFICIEELE BELANGSTELLING VOOK RAMMEKENS. Rij het blokkeeren van het laatste djjkgat op Walcheren heeft het ook aan belang stelling van offlcieeïe zijde niet ontbroken. Aanwezig waren o.tn. oud-minister Tromp, brigadier C.J.Montgo mery, H. Q. 5L off C Sub Area, die altijd groote belang, stelling aan den dag heeft ge- legd voor de dijhgaten en zorgde voor het beschikbaar, stelien van vrachtauto's, dukws en terrapins. Verder de commandant der Palestgn- sche brigade, brigadier Benja min en als vertegenwoordiger voor den commandant der zee macht kol. Tissot de Patofc. Ook de Engelsche, Ameti- Jtaansche en Belgische oorlogs correspondenten waren aan wezig en Jo de Haas nam het vierde (en vermoedelijk laat ste) déél van de film over de droogmaking van Walcheren op! De loonen In den weder-' opbouw. Met bericht in ons nummer van Donderdag jl. betreffende de loonen in den wederop bouw blijkt aanleiding tót mls- verstand te kunnen geven. De kwestie is echter aldus, dat het plaatselijk contractloon -f- 10 prestatieloon rrtag wor den uitbetaald. Betonning en bebakening Zeeland. Monden van de Wester- schelde, Oostgat. Geleidelichten Kaapduinen zijn weer ontsto- ken. Ligging plm. 51 gr. 28 min. 5 sec. N.B. en 3 gr. 31 min. W.L. De lichten van Kaapduinen. Geleidelichten voor het Oost gat zijn weer ontstoken: a) de lichtopstand van het witte vaste lage licht ls een Ijzeren geraamte, vierkant met eêii lichthuis, roodbruin met witten band; b) het Witte groepon- derbroken hooge licht is ge wijzigd in een wit onderbroken licht, elke 5 sec., helder 3 aec. verder onveranderd. Bêdöeldé lichten géven leiding iii het vaarwater tusschèn VlisSin- gen en Westkapelle. Ter vervulling van de vaca ture, ontstaan door de ontslag, name van defi heer A. D. F. van der Wart, oud lid van Gêd. Staten van Zeeland, als lid der Commissie voor de hygiëne van het kind in Zeeland, héb ben Ged. Staten het lid van hun Collége, dén héér fnr. dr. A. J. J. M. Mes aangewezen om In génoèmdè commissie zitting te nemen. VERKEERSOBSTAKELS. Op den Nieuwen VliSSing- schen wég bevinden zich fiög verschillende obstakels dié voor het verkeer gevaar opleve ren. Het achterwiel van een tramwagen Steekt nog steeds m. over het wegdek uit. Dicht bij de brug te Middel burg leggen een reeks vuilnis- bulten. Belde punten Ztjn, in dien men een tegenligger moet passeeren uiterst gevaarlijk. Het wegdek verkeert boven dien ifi slechten toestand en bij de tankgracht brandt des avonds geen licht. Oók het fietspad langs den Noordweg levert gevaar op voor fietsers door de aanwezi ge ijzeren palen dié door hét Diikw Detachment geplaatst zijn, terwijl ook nóg geen lich ten bij dé omlegging geplaatst 2ijn. Het verdient Wel aanbeve ling, om, ter voorkoming van ongelukken, dezé obstakels uit den weg te ruimen. STICHTING HERSTEL ZEELAND 1945. Ged. Staten van Zeeland hébben benoemd tot lid van het bestuur der Stichting Her stel Zeeland 1945, de heefen: J. L. Verhagen te Vlissingen, als vertegenwoordiger van de Stichting Nieuw-Walcheren; C. Zwagerman te Middelburg, naméns de Stichting Oorlogs getroffenen; R. Gerritsen te Zierikzee, namens de Stichting Schaduw; A Geschiere te Grijpskerke, namens de Stich ting Geïnundeerde Grondge bruikers en van de samenwer kende Landbouworganisaties; J. J. van Hcut, architect te GoeS, namens dé Stichting Oorlogsgédupeérden Zuid-Be- veland; J. F. Brooijmans te St. Annaland. namens de Stichting Oorlogsgedupeerden Tholen en St. Phüipsland en de samenwerkende Landbouwor ganisaties; K. van Everdingen tie Vlissingen. namens de Ka mer van Koophandel; D. F. P. Hoegen té Middelburg, namefis de Prov. afdeeling van de H. A.R.K.; A. van Dongen te Oostburg, namens de Commis sie Zéé uwsch-Vlaanderen. De eerste vergadering van het bestuur der Stichting vindt plaats Op Maandag 28 Jan. a.s. Bij besluit van dén Commis saris der Koningin van 22 Jan. 1946, is het stakingsbevel van den heef M. J. Verbruggen, burgemeester van de gemeente Waterlandkerkje, ingetrokken. Met ingang van 24 Jan. 1946 is Êenoemdè burgemeester *weér l zijn fünctie hersteld. Bij besluit van den minister vin Bihneniandsche Zaken van 1 Jan. '46 ls met ingang van dénzelfden datum overeen komstig het advies aan dé commissie van advies, bedoeld in artikel 5, vierde lia van het Zuiveringsbesluit '45, ontslag verleend aan den heer E. F. A. A. Arbroscheer, als burge meester der gemeente Philip pine, ingevolge artikel 2, eer ste lid van voornoemd besluit. Na 5 jaar kwam de nood- raad van Sluis weer bjjeen. Na opening dóór dén burgemees ter, waarbij de oorlogsslacht offers werdén herdacht, volgde dé béëédiging der raadsleden en benoeming van wethouders. Zooals gemeld werden r kele stemmingen de héeren H. van Maztjk en A. van Deursèn tot wethouder gekozen. Bij de rondvraag werd' aangedrongen op verbetering van hét rijwielpad en den Zo- merweg naaf Héille; op spoe dig herstel van het gasnet en verbetering der straatverlich ting. Dé héér Smoorenburg Wilde dit laatste desnoods doen bereiken dóór aftakkingen uit- artlculiere Woningen, terwijl e heer v. Maztjk meende een plossing te zien door dé gor- Jjnén dér part. woningen open :e schuiven. Voorts wérd nog bèpleit het verhuren van het bouwland achter de nóodwonin- gen voor volkstuintjes of voor iét hóuden van geit of varken. De kwesties zullen In B. eft W. besproken wórden. Dubbelmannenkwartet „Octavo". Donderdag gaf het dubbel, mannenkwartet „Octavo" te Góes o.l.v. den heer J. Kouse- maker voor een zeer goed be zette Schuttershofzaal Zflfi eerste concert. Na een ope ningswoord van den voorzit ter den heer Van Doorn, open- dé „Octavo" het programma met als eerste nummer ons mooie Volkslied. Al dadelijk bleek dat de'dirigent erin ge slaagd ls een goeden samen- Zang tot stand te bréngen. Daarna volgden „Zondag- i org en op de helde" én „Die Vesper" en „De Nacht". Voor al „Die Vesper" werd zeer goed gezongen. In „SandmèLnn- chen" kwamen vooral de bas sen goed tot hun recht, Het is gelukkig dat dé directeur het eenvoudig© gekozen heeft. We konden weêr eens hooren hoe mooi eenvoudige liederen gezonden kunnen worden. Het 3-tal nummers, waarmee werd besloten, viel zeer in den smaak. Voóral het oude liedje „Ik heb mijn wagen volgela den", bew. Adr. Kousemaker, deed het goed. Nog een enkele opmerking over de uitspraak. De dirigent heeft de uitspraak zeker niet verwaarloosd, doch Zou het niet mogelijk zijn met zoom kwartet de woorden te kunnen volgen zonder tekstboekje Dit ging nu niet altijd. Het pro°Tamma werd goed afgewisseld door mevr. Bonthuls—D'hont en mej. R. Caro met den heer Ferwerda aan den vleugel, „Octavo" belooft veel voor de toekomst. Donderdagavond had onder groote belangstelling uit de sportwereld, in het „Slot Ost- ende" te Goes een bijeenkomst plaats van de voetbalvereni gingen „Goes" en „Robur". Wegens ziekte van den heer C. A. van Aaperen, nam de tweede spreker ir. A. van Em- menes, diens taak over en be handelde de spelregels, de tac tiek en de techniek van de voetbalsport op duidelijke wij ze. Verschillende aanwezigen hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen en de beantwoor ding hiervan bracht ook veel belangwekkends naar voren. Dezer dagen hield de Chr. Ver. voor „Ontwikkeling efi Ontspanning" te Wemeldinge, in de Évang. Kerk een decla matie-avond. Na een openings woord van den Voorzitter, den heer A. C, Wlllemsen, heeft ds. J. G. M. Hoogstraten van 's Gravenpolder een keur van gedichten voorgedragen. Een en ander viel bg de aanwezi gen zeer in den smaak. Jam mer dat ziekte en Slecht weer velên verhinderden aanwezig te zijn. RAAD VAN KAPELLE VERGADERDE. In de jongste raadsvergade ring van Kapellê gaf dé wnd. burgemeester J. Balkenende een overzicht van 1945. De rekening van het Burg Arm bestuur over 1944 werd goed gekeurd en er werd een com missie benoemd die de begroo ting voor 1946 zal nazien. Het vermenigvuldiringscljfer voor de schoolgeldheffing wordt vastgesteld op 2. Tot onderwij zeres aan de O.L. school te Schoré is benoemd mèj. J. S. Kosten. In verband met de centralisatie van Bouw- en Wo ningtoezicht zal mét Ingang van 1 Maart eervol ontslag worden verleend aan den mêente-opzichter, den heer «i. J. Ie Clerq. De kosten van ri oleering én demping slooten aan dén Dijkwelschenweg wor den óp 2282 begroot. Er wordt échter nóg niet overal meegewerkt. In de rondvraag kwamen o.m. de Slechte straatverlichting te Biezelingé en de afwikkeling der evacuatiegelden ter spra ke. Wat dé verlichting betreft hééft men Zich in verbinding gesteld mét de P.Z.E.M. en wat de evacuatiegelden betreft, is reeds een regeling getroffen. Bil het bureau van de voed selvoorziening gaat de rege ling echter nog stroef; de hoek van het Armhuis zal opgeruimd beplant worden. Nadat de voorz. besloten heeft de be noeming van een tweeden ge meentewerkman te overwegen, wordt de vergadering gesloten. Weerbericht Weinig verandering. Nevelig of mistig weer, des nachts lichte vorst, vooral in het Oosten. Overigens tempe ratuur om het vriespunt. Ma tige aan de kust tijdelijk vrij krachtige Zuidelijke wind. Hoog. en laag water te Vlissingen. Zondag: hoog 9.06 en 21.57* resp. 1.24 en 1.27 m. NAP; laag 2.53 en 15.40, reap. 1.47 en 1.65 m. NAP. Maandag: hoog 10.20 en 23.10, resp. 1.25 en 1.32 m. -4- NAP; laag 4.11 en 16.53, resp. 1.49 en 1.65 m NAP. Zon en Maan. Zondag komt de zon op te 8.29 en gaat te 17.18 onder. De maan resp. 3.31 en 12.36. Maandag komt de zon te 29 op en gaat te 17.19 onder. Dé maan resp. 4.39 en 13.C" APOTHEKEN. Vanaf heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avoftds, 's nachts en den gehee- len Zondag geopend te Middel burg apotheek v. d. Harst, te Vlissingen apotheek Ockêft- burg, St. Jacobsstraat, te Goes de Goesche apotheek. Predikbeurten Ned. Here. kerk. Biervliet: 10 08. V. d. Ham; Breskens: 9.30 én 6.30 ds. v. Vliet; Cad- zand: 10 ds. Talma; Groe- de: 10 ds. Steenbeek; Hoofd plaat: 10 ds. Pllester; Nieuw- vliet: 10 ds. Derksen; Oost- burg 2 ds. v. Vliet; Schoond^- ke 1.30 ds. Franke; Sluis: 2.30 ds. Talma; Waterlandkerkjé: 10 ds. v. Yperen; Retranche. ment: 11 ds. v. 't Hooft; LJzendijke: 5 ds. v. 't Hooft; Zuidzande: 10 ds. Franke; Terneuzen: 10 dr. Cazemier; Sluiskil: 10 léésd., 2.30 dr. Ca zemier; Hoek: 10 en 2.30 (H. D.), dS. Kromhout. Geref. kerken. Aardénbürg: 9.30 en 3 ds. Tiemens. Kerknieuws Ned. Hérv- Kerk. Aangeno men de benoeming tót zen- dingsdirector te Oegstgeesf dr. W. F. Dankbaar te Goes-Wü- helminadorp. Caftd. F. de Bruijn zal 24 Februari intrede doen bij de Geret. kérk té Krabbendijke, In de dezer dagen gehouden vergadering van dé classis Middelburg der Ger. kerkén werd uitvoerig gesprokén over het door ds. Vreugdenhil te Mellskerkê ingediende grava men óver de beslissingen der Gen. Synode. Ds, Vreugdenhil beloofde de uitspraken van 1905, geheel los van prae-ad- vlea en toelichting, niet té zul len bestrgden en een uitvoerig gravamen bij de Synode In te dienen. De Hervormde kerkéraad Van Middelburg organiseert Dins dags om de 14 dagen lezingen in de EngelSche kérk over het laatste boek van Prof. Dr H. Kraemer, „De roeping der kerk". De tweede lezing is Dinsdag 29 Januari. Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft aan ds. M. van Empel te Middelburg met ingang van 30 Jan. 1946 eer vol emeritaat verleend. De Prov. Zéeuwsche Crt. verschijnt heden met 4 pa- - De Beiersche monarchisten zullen als partij aan de Ver kiezingen deelnemen. gina's ingevolge de onder no. HL497 da. 7 Nov. '45 gegèvên toestemming der Ver. De Ned. Dagbladpers '45. De leldér van den dïstrfbu- tiekring Middelburg maakt, onder verwijzing naar de pu blicatie van de Middelburgsche schoenhandelaren, bekend, dat de uitreiking van deze schoe nen zal geschieden in de zaal Mercurius, Koepoóftstraat te Middelburg. Deze uitreiking is als volgt geregeld: Maandag 28 Jan. 13.3021 uur de létters N, O. P en Q; Dinsdag 29 Jan. 921 uur de letters R, B, X, Y en Z; Woensdag 30 Jan. 921 uur de letters E, F, G. H en I. Donderdag 3i Jaii. 921 uur de letters S, T, U. V en J. Men is verplicht te komen op den dag waarvan de letter van den naam van het gezins hoofd is aangegeven Afwijkin gen zijn niet toegestaan; voor rang wordt niet verleend. Zij die verhinderd rijn op den vast- gestelden datum te komen zul len alsnog worden geholpen óp Vrijdag 1 Febr. a.s. van 917 uur. Voorradig zijn uitsluitend damesschoenen en kinderschoe nen vanaf maat 28. Zij die vo rige maal Amerikaansche le deren schoenen hebben ontvan gen, komen nu niet in aan merking. Ruiling van schoe nen is niet toegestaan. Voor de overige letters volgt nog een nadere publicatie. Medegebracht dienen te worden de stamkaarten zon der inlegvel. Ook de inwoners van de onder den kring Mid delburg rêssórteerénde dorpen komen voor deze schoenen in aanmerking. Zij dienen zich echter Ook aan dé vastgestel de dagen te houden. In den distributiekring Mid delburg zullen van Maandag 28 Jan. af weer lederen Ame rikaansche kinder- en dames schoenen worden verkocht in de zaal Mercurius ln de Kóe- poortstraat. Ditmaal vindt de verkoop plaatst in volgorde van de letters van den naam van het gezinshoofd, zoodat het lange wachten Wel voorkomen zal kunnen worden. De leider Van den distributie- kring Middelburg maakt bé kend, dat de vischhandelareft de ingenomen bonnen V 03 ln hét tgdvak van 28 Jan. t.m. 1 Februari bij het kantoor Zuid singel dienen in te leveren. De leider van den distributlé- krng Middelburg, deelt, in aansluiting op de publicatie van Woensdag j.l. inzake het eanvrageo van een bon voor heeren- of damesschoenen, me de, dat ook bij het afhalen der aanvraagformulieren de oude en nieuwe stamkaart dient te worden medegebracht. De Leider van den Dlatribu- tiediénst Kring Vlissingen maakt, onder verwijzing naar de publicatie in de provinciale dagbladen vafi Vrijdag 18 Jan. JL, bekend, dat de voortzetting der uitreiking bonkaarten le vensmiddelen 3e periode (17 Febr.—16 Maart), alsmede de contróle en zegeang der twee de distributiestamkaarten, wel ke geschiedt ten gemeentehui ze, volgens onderstaande volg orde plaats vindt: Maandag 28 Jan. lett. F en G. Dinsdag 29 Jan. letter H. Woensdag 30 Jan. létter K. Donderdag 31 Jan. letter L. Vrrjdag 1 Febr. letter M. Zaterdag 2 Febr. lett. I en J. Maandag 4 Febr. letter N. Dinsdag 5 Febr. lett. O en P. Woensdag 6 Febr. lett. Q en R, Donderdag 7 Febr. letter S. Vrijdag 8 Febr. lett T en U. Zaterdag 9 Febr. lett. X, Y en Z. Maandag 11 Febr. letter V. Dinsdag 12 Febr. letter W. Er zal ditmaal geen na-ult- reiklng plaats hebben. De Leider van den Distribu tie-dienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat het weke- lrjksche avondspreekuur op Maandag 28 Jan. niet kan doorgaan en zal worden ge houden op Woensdag 30 Ja nuari van 78 uur op het Dis tributiekantoor, Bellamypark 43. Het spreekuur op Dins dagmorgen 29 Jan. van 1112 uur vervalt De burgemeester van Vlis singen maakt bekend, dat ge bakken zeevisch verkrijgbaar is bij de volgende winkeliers Woltering—Verburg Kerk straat; Nieuwenhuyze, Oude Markt; v. Zwlenen, St. Ja cobsstraat; Cortvriendt, Schel- destraat; Merci, ScherminkeL destraat-; Merci, ScherminkeL straat; Weststrate, School straat. De prijs is 2.25 per kg. De visch wordt door den hande laar Zonder verpakking ge leverd. Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg dooi G. Th. Rotman 59. Tegen het vallen van den avond "kwa men tij té Cairo aan. Daar ze een honget hadden als een piéid, zétten ze ïlch voor éen ..restaurant" néér, *aar zé beféekkefljk goedkoop van aller lei zaldvrnéhten ge noten. Daar het éen inlandsche winkel waa, dfe tr alleen voor toevallige vreemdelingen een paat wankele stoe len op na hield, moest een van hen éfch met een zit plaats op het harde piavéisel vergenoe gen. 60. Den volgendén ochtend schommelde de piloot één vracht auto met een troepje Arabisten op, ora hef vliegtuig te ha len en bet naar het Vliegveld te tran»- porleeren. VoOr Jantje en a'n vader was deze tocht drjör de felle zon* op den duur geen pretje. Maar ze hoopten gauw weer in het vliegtuig te zlttén en hun rel» te ver volgen. De Ned. Herv. Kerkvoogdij te Aardenburg biedt bij in schrijf te koop aan het 6-jarlg gewnai van 304 tronken (ook in gedeelten), zich bevindende op den Kerkdijk in den Diame- depolder (nabfl de Wéd. Quack). Inschrgfbiljetten worden vóór 9 Februari 1946 ingewacht, met vermelding van het ge- weaschte aantal bij: Den Voorzitter: J- J. ROSSEEL, Markt 19. Den Secretaris: I. J. VAN DAALEN, Marktstraat 6, Aaxdenburg. PENSION BEEKMAN Is VERPLAATST Zondag 27 Januari van Oprit 9 naar BADHUISSTRAAT 116 (Villapark), Huize Johanna, Vlissingen. PRIJSVERLAGING. Zonder vergunning. Petroleumvergasserg van f 9.75 tot 9.3Ö. Petroleumkannen 5 L. van 4-60 tot 4-45. Petroleumkannen, 3 L. van 3.60 tot t 3.45. Koektrommels (nikkel) per stel van 4.25 tot 4.—. Eénpltsgasoomfoortjeg van 3.75 tot 3.55. Verder in voorfaéd nóg vele practische huish. art. In éïlu- minium en emaille, alles zon der vergunning, Emaille pannen van 16 cfn. tót 28 cm. op vergunning, J. ROZEMOND Gravenstraat - Middelburg. BEDRIJFSHORECA. De Secretaris der Gew. Afd. Zeeland, zal op Dinsdag 29 Januari te Middelburg GEEN spreekuur houden. Boodschaptasschen. Zoo juist ontvangen pracht luxe BOODSCHAPTA88CHEN voor 1850 cent. JO FIBBE Vlissingen Middelburg- Op de N,V. De Vitrite Fa briek te Middelburg kan gé- I plaatst worden VROUWELIJK PERSONEEL voor contröle-werkzaamheden Aan te melden op het kantoor der N.V- tusschen 9 en 12 uur en 1.30 en 5.30 uur. Belangrijk! Belangrijk! Alle Aannemers, die niet erkend rijn bij de B.S B., ge ven zoo spoedig mogelijk him adres op bij o s. Ook voor hen is recht te krijgen. Reeds belangrijke resultaten geboekt. Stukken ter inzage. Doorgeven naar Collega's en opgeven aan: NED. BOND VAN VRIJE BOUWVAKPATROONS. Secretariaat: Bornerbroekse- straat 298, Almeloo (O.) NETTE JUFFROUW gevraagd voor halve dagen of voor Vrijdag en Zaterdag. Fa. J. B. DIESCH, Chocolate- rie, Markt, Middelburg Gevraagd: NET MEISJE jDE GOEDE HARMONIE", Lange Delft, Middelburg. Wegens huwelijk net DAGMEISJE gevraagd, 's Zondags vrij. Me vrouw VAN LOO, Zuidsingel 126, Middelburg. W. M. J. MEEUSE Dansleeraar Middelburg. Denkt IJ om de inschrijving morgenmiddag van 34 uur in het Schuttershof, Middelburg? Gevraagd flinke WERKVROUW 1 middag of i morgen per week. LEO HELDER, Bella mypark 38, Vlissingen. Coöp- Laudbouwvereeniging „EILAND WALCHEREN" Middelburg, deelt mede, dat als haar Ver- j tegenwoordiger in den buiten- I dienst is benoemd de Heer P. SIMPELAAR te Biggekerke, die de land- en tuinbouwers van Walcheren hoopt te bezoe ken en ook Donderdags op de markt aanwerig zal zijn voor het opnemen van bestellingen, etc. GEMEENTE-AVOND HERV. KERK, GOES op Dinsdag 29 Januari a s. in de Prins van Oranje, 's avonds 8 uur. Spreker: Dr. W. F. DANKBAAR. Onderwerp: Wat heeft de Ned. Herv- en haar synode te zeg gen in de groote vragen van ons volk. Ieder hartelijk welkom. Te koop gevraagd, op een dèr Zeeuwsche eilanden, een BURGERWOONHUIS met tiiin, bevattend 2 kamers, keuken en bijkeuken en één of I twee zolderkamers- Brieven no 82, Boekhandel FANOY, N. Burg, 2628, Middelburg. Eer» toon tondér ftinfo. I Ean winkel zonder klonten f Een ipoor tonder rail Een bakker tonder meel Een boer zonder klompen Een landlooper zondëf fompen h long nief zoo Bar Als de huisvrouw zonder Spar iAMVAN Jongemannen van Goes Zondag 27 Jan. aa.. 5 uiir, is er weêr een jeugddienst in de Groote Kerk. Df. W. F DANKBAAR preekt over: „Bezielt of Bezeten?" Het kerkkoor zingt: „Alzoo lief heeft God de wereld gehaa' (Palestina) Gelóóf sbélijdenis. Gezang 219 1 en 10. Alle plaatsen rijn vrij- MEISJE gevraagd voor twee of drie dagen per week. c. QUIST, Zuidwég, Nisse- Te koop mijn puike HEE" RENFIETS. zonder banden en een KINDERLEDIKANT JE Piccardtstraat 27, Goes. N.V. „STOOMTRAM WALCHEREN". AUTOBÜSDIENSTEN. LIJfl MJpDELBURGVEERE. Dienstregeling, ingaande 28 Januari 1946 tot nadere aankondiging. alléén op Werkdagen. Middelburg Veere Provinciale Boot Provinciale Boot Vèefe Middelburg vertrek aankomst vertrek aankomst vèrtrek aankomst 7.35 7-55 8 8.30 8.30 .50 6.20 12.— 15.25 ^o.35 12.20 15.45 16.55 12.30 17 13.— 17.30 >.30 13— 15.50 1730 9.50 13.20 1610 17.50 Vertrek Middelburg: Blauwedijk, kantoor Stoomtram Wal cheren. Vertrek Veere: Campveersche Toren. Rijwielen kunnen niet voor vervoer worden aangenomen. PERMANENT WAVE, Wasschen en Watergolven Bespreek op tijd om teleur stelling te voorkomen- O. SCHERP - Kortgene Oud telefoonnummer 315. Al staat Uw geld bij POSTGIRO SPAARBANK of BOERENLEENBANK kunt Üw opdracht voor in schrijving op de 3 Groot- boekleening 1946 of op de 2% Spaarcertiflcaten tóch geven aan de Bank, die tot dusverre Uwe effectenzaken behartigde en daar in is ge- Specialiceerd. Bespreek het met Uwen bankier, hij is vakman en kaö U dus raad geven. Vereeniging voor dén Geld en Effectenhandel op Zuid en Noord.Beveland, Aan allé automobilisten van Zuid..en Noord-Beve land en Walcheren berich ten wg', dat wij de Vertegenwoordiging op ons hebben genomen van de International vrachtwagens en de Packard en Nash perso nenautomobielen. VAN DER VLEET BAK Goes, Wijngaardstraat 66, Telefoon 2464. Mevr. kakèbeeke—v. d. veen vonk, Patijnweg 28 Goes, vraagt een NET MEISJE voor de kinderen. Wij leverèn gouden Verlo vingsringen (vootloopig nog met inlevering), volgens ge- wenscht model en gewicht! Ook leveren en fabrlceeren wij van Uw oud goud: Ringen, Hangers, Brochettes etc. Koopt bij den Vakman. Reparatie-inrichting, Inkoop van oud goud, zilver en diamant. Goud- en Zilversmeden, Graveurs. s H. Hendrikkinderenstraat 51 Telefoon 2426, GOES, Gediplomeerd Makelaar-Taxateur in roerende en onroerende goederen, hypotheken en assurantiën P J. DE PUNDÉR, Kwadendamme, ïel- 235, Nisse, Verleent gaarne ztfn medewer king voor U om op billnke wij- taxatiëfi te verrichten van roerende en onroerende goede ren. hypotheken, hypotheca te geldlééfiiftgen. koop en verkoop van landerijen, boerderijen, burgerhuizen en andere gebou wen. Uw moeilijkheden kimt U rustig en vrijblijvend komen oe. spreken, en ik ben geheel be reid tot het geven van alle door U gewenschte inlichtin gen. Door mijn goede trouW tégenover U. wordt Uw welzijn gegarandeerd, en Uw tevreden, heid is mijn grootste belóoning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 3